fbpx Trekking w Gruzji: na lekko przez Swanetię | Trekking z Barents.pl

Trekking w Gruzji: na lekko przez Swanetię

Przeprawa przez rzekę. Trekking w Gruzji: Na lekko przez Swanetię fot. © Roman Stanek, Barents.pl
• Malownicze góry Kaukazu: Uszba, Tetnuldi, Szchara, Elbrus
• Swańska architektura z typowymi wieżami obronnymi (UNESCO)
• Trekking na lekko - bagaże transportowane samochodem
• Swańska gościnność – wieczorne domowe supry z tamadą
• Gruzińska tradycja i wczesnochrześcijańskie zabytki
• Na zakończenie odpoczynek nad Morzem Czarnym

Swanetia - jeden z najciekawszych regionów całego Kaukazu czeka! W czerwcu całe góry są pokryte kwiatami rododendronów. Przez cały rok powietrze jest świeże, przejrzyste, kolory olśniewają. We wrześniu zapach ręcznie koszonej trawy czuć tu w głębokich, zielonych wąwozach nad którymi wyrastają szpiczaste skały. Na nich wznoszą się średniowieczne wieże i wczesnochrześcijańskie kościoły ze świętymi freskami datowane nawet na X wiek.

Wioski z kamieni do dziś zachowały wygląd i atmosferę średniowiecznych osad. Życie ich mieszkańców płynie tak jak kiedyś, a wysokie obronne wieże pokazują bogactwo i dumę każdego, swańskiego rodu. To skarby ukryte wysoko w górach - wioski Adiszi i Uszguli (UNESCO), czy pięknie odnowiona Mestia.

Nasz trekking prowadzi najważniejszymi częściami tego wysokogórskiego regionu. Przejdziemy przez całą Górną Swanetię, aż do Dolnej - do jej stolicy Lentechi. Ta wycieczka trekkingowa należy do łatwiejszych, dlatego zachęcamy aktywne osoby w każdym wieku by poznały smak prawdziwego Kaukazu! 

Podczas wyprawy towarzyszyć nam będzie nieustannie widok na słynne szczyty wysokogórskiego pasma: dwuszczytową Uszbę (4 700 m n.m.p.), największą piramidę Kaukazu – Tetnuldi (4 863 m n.p.m.) i wznoszący się grzebień Szchary (5 068 m n.p.m.).

By ułatwić przejście przez wysokie przełęcze, większość bagażu przetransportuje za nas samochód. Będziemy zatem przemieszczać się "na lekko". Dzienna ilość pokonywanych kilometrów to ok. 15, a podejścia i zejścia wynoszą średnio 700 metrów. Będziemy "spacerować" po przepięknych kaukaskich szlakach 7-10 godzin dziennie (z przerwami), by następnie raczyć się swańską gościnnością i jedzeniem. Wyjątek stanowi pierwszy i ostatni dzień trekkingu, gdzie przewyższenia wynoszą ponad 1000 metrów, jednak trud marszu wynagrodzi nam widok na najpiękniejsze góry Kaukazu - Uszbę czy Elbrus.

Będziemy nocować w odległych wioskach u Swanów - próbować ich jedzenia i poznawać codzienne życie. Będą dla nas gotować, opowiadać, a może nawet śpiewać. Na chwile staniemy się częścią Swanetii.

Na zakończenie wyjazdu czeka nas zasłużony odpoczynek nad Morzem Czarnym oraz zwiedzanie słynnego Batumi. Dzięki temu poznamy inne oblicze Gruzji - połączenie historii i futurystycznej wizji. Ale przede wszystkim, weźmiemy głęboki, regenerujący oddech w eukaliptusowych gajach.

COVID-19 aktualizacja: Gruzja jest otwarta dla ruchu turystycznego! Wjazd za okazaniem negatywnego wyniku testu PCR lub certyfikatu szczepienia.

Terminy wycieczek

Numer Trudność Termin Dni Cena Uwagi Rezerwacja
3010-22 2 Od 07.06.2022 do 18.06.2022 12

5990 PLN

Wylot z Warszawy

Chcę jechać
3011-22 2 Od 05.07.2022 do 16.07.2022 12

5990 PLN

Wylot z Warszawy

Chcę jechać
3012-22 2 Od 16.07.2022 do 28.07.2022 13

5990 PLN

Wylot z Wrocławia

Chcę jechać
3013-22 2 Od 02.08.2022 do 13.08.2022 12

5990 PLN

Wylot z Warszawy

Chcę jechać
3014-22 2 Od 13.08.2022 do 25.08.2022 13

5990 PLN

Wylot z Wrocławia

Chcę jechać
3015-22 2 Od 06.09.2022 do 17.09.2022 12

5990 PLN

Wylot z Warszawy

Chcę jechać
Przeprawa przez rzekę. Trekking w Gruzji: Na lekko przez Swanetię fot. © Roman Stanek, Barents.pl

Uwaga! W przypadku wprowadzenia ograniczeń uniemożliwiających realizację wycieczki, zwrot 100% wpłaconych pieniędzy realizujemy do 14 dni od dnia odwołania wycieczki. Tu czytaj o polityce biura w związku z COVID-19.

program RAMOWY PROGRAM WYJAZDU:

DZIEŃ 1-2
Wylot z Polski, przylot do Gruzji według aktualnego planu lotów. Udamy się do miejsca zakwaterowania, do domu gościnnego w malowniczej gruzińskiej wiosce Gelati, gdzie zasiądziemy do powitalnej supry z winem i gruzińskimi toastami. Supra w domu gospodarzy wzbogacona będzie o nieformalny koncert gruzińskiego, męskiego chóru. Następnego dnia zwiedzimy kompleks klasztorny Gelati (UNESCO) oraz mniejszy, lecz równie piękny i malowniczo umiejscowiony, klasztor Mocameta. Będziemy mieć możliwość zakupu lokalnych produktów na typowym gruzińskim targu w Kutaisi, który urzeka bogactwem kolorów i zapachów. Następnie przejedziemy do Górnej Swanetii (UNESCO), po drodze zatrzymując się jeszcze w stolicy Megrelii - Zugdidi oraz na jednej z największych tam łukowych na świecie - Enguri. Po przyjeździe do wioski Etseri czeka nas odpoczynek i przygotowanie do trekkingu.

DZIEŃ 3
W Etseri rozpoczyna się nasza trekkingowa przygoda w Swanetii. Wyruszamy na „rozgrzewkowy” trekking do Mazeri. Przed nami przyjemny, trzynasto kilometrowy trekking.

DZIEŃ 4
Drugi - najdłuższy - odcinek trekkingu prowadzi do Mestii, stolicy Swanetii. Szlak prowadzi wąwozem rzeki Beczo z wioski Mazeri położonej u podnóża magicznej, dwuwierzchołkowej Uszby (4 700 m n.p.m.), która od dziesiątek lat przyciąga alpinistów z całego świata. Po dojściu do stolicy regionu, Mestii, zwiedzimy tradycyjną swańską zabudowę z zachowanymi wieżami obronno-reprezentacyjnymi.

DZIEŃ 5-7
Przejście przez przełęcze Kaukazu. Po drodze odwiedzimy i przenocujemy w charakterystycznych wioskach z ciekawą architekturą i wieżami obronnymi. Z Mestii przejdziemy do Czolaszi, aby stamtąd przedrzeć się do odizolowanej wioski Adiszi. Po drodze miniemy chyba najpiękniejszy szczyt Swanetii Tetnuldi, przypominający piramidę (4 863 m n.p.m.). Z Adiszi, przekraczając rzekę i malowniczą przełęcz dotrzemy przez opuszczone wioski do Iprari.

DZIEŃ 8-10
Rano zwiedzimy Lagurkę, cerkiew św. Kwiryka i Julity, z pięknymi freskami i sztuką sakralną oraz zapierającym dech w piersiach widokiem na dolinę Enguri. Dotrzemy do malowniczego Uszguli (UNESCO), w którym czas się zatrzymał i ciągle jeszcze wyczuwa się w powietrzu klimat dawnych epok. Zgubimy się (w sposób kontrolowany), w labiryncie kamiennych wież i obwarowań. Przejdziemy się do lodowca u stóp najwyższej gruzińskiej góry Szchary (5068 m n.p.m.) i majestatycznego Dżangi-tau (5 058 m n.p.m.). Dla chętnych możliwa jest również wycieczka konna. Po dniu odpoczynku w najwyżej położonej wiosce w Europie, czeka nas ostatni, najdłuższy, ale chyba najpiękniejszy odcinek trekkingu. Rozpoczniemy go od przejścia przez wzgórze usłane rododendronami, by minąć wieżę królowej Tamary i dotrzeć do grani, skąd widać (przy dobrej pogodzie) najwyższą górę całej Europy – Elbrus (5 642 m n.p.m.). Szlak powiedzie nas do Dolnej Swanetii.

DZIEŃ 11-12/13*
Po śniadaniu przejazd nad Morze Czarne do Batumi. Poza odpoczynkiem na okolicznych plażach, będzie można ten czas spędzić również aktywnie: w subtropikalnym ogrodzie botanicznym w Batumi, spacerując wśród okolicznych eukaliptusowych lasów i oczywiście zwiedzając tętniący życiem czarnomorski port - mocno kontrastującym z wysokogórskimi wioskami Swanetii. Nocleg pod/w Batumi. Ostatniego dnia rano przejazd na lotnisko i powrót do Polski.

* W zależności od aktualnej siatki połączeń lotniczych program jest 12 lub 13 dniowy z przelotami.

Nie jedź sam! Poleć wyjazd znajomym:
Przeprawa przez rzekę. Trekking w Gruzji: Na lekko przez Swanetię fot. © Roman Stanek, Barents.pl

cena zawiera ZAPEWNIAMY W CENIE WYCIECZKI:

• bilet lotniczy do Gruzji w dwie strony wraz z wszystkimi opłatami

• bagaż nadawany i podręczny zgodnie z limitem wagowym linii lotniczych

• opiekę polskojęzycznego pilota

• opiekę swańskiego przewodnika podczas części trekkingowej

• transport lokalny (minibus, samochód terenowy, koń)

• samochód asekuracyjny do transportu bagażu

• noclegi: pokoje gościnne w domach gruzińskich rodzin

• wyżywienie (12x śniadanie + 10x obiadokolacja + 7x lunchpacki)

• pakiety informacyjne, mapy

• obowiązkową gwarancję ubezpieczeniową biura podróży

• ubezpieczenie NNW i KL + ubezpieczenie bagażu do 200 Euro

• obowiązkową opłatę na państwowy Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) za każdą osobę

• obowiązkową opłatę na państwowy Turystyczny Fundusz Pomocowy (TFP) za każdą osobę

• ubezpieczenie na wypadek zarażenia się COVID-19 podczas pobytu za granicą

we własnym zakresie WE WŁASNYM ZAKRESIE:
• 2x kolacja w Batumi
• opłaty za wstępy do płatnych zabytków (około 20 EUR)
• test na obecność Covid-19 (jeżeli dotyczy)

transport TRANSPORT:
Uczestnikom wyprawy towarzyszy auto asekuracyjne, którym transportowane są bagaże. Na trekking zabieramy tylko niewielki bagaż podręczny tzn. chodzimy po górach "na lekko". Samochód może przetransportować uczestników, którzy będą chcieli odpocząć od trekkingu.

zakwaterowanie ZAKWATEROWANIE:
Noclegi w rodzinnych pensjonatach/agroturystykach przystosowanych dla turystów. Czyste pokoje, łazienka z prysznicem i gorącą wodą wspólna dla kilka pokojów. Tam gdzie to możliwe pokoje są dwuosobowe, ale zdarzają się również trzy- lub czteroosobowe.

wyżywienie WYŻYWIENIE:
Lokalna kuchnia gruzińska i swańska (przyjazna również dla wegetarian). 12x śniadanie, 9x obiadokolacja typu supra, na drogę pakiety obiadowe - lunchpacki (np. chleb, jajka, ser, pomidory, chaczapuri, ciastka, itd.). 2x kolacja nad Morzem Czarnym jest płatna we własnym zakresie.

grupa GRUPA:
Jeździmy w małych grupach. Minimalna liczba osób na wycieczce wynosi 6, maksymalna 15.

inne ważne INNE:
• Dni i punkty programu wyjazdu mogą się zmienić w zależności od terminu wylotu lub w wyniku sytuacji na miejscu.
• Zapoznaj się z zasadami, jak zapisać się na wycieczkę oraz z ogólnymi warunkami uczestnictwa w wycieczce.
• Organizatorem wycieczki jest Barents.pl - Biuro Aktywnych Podróży.
• Polityka biura w związku z Covid-19 - Podróże w czasach COVID-19 z Barents.pl

Zobacz film o Swanetii. Ten wysokogórski region Gruzji zachwyca przyrodą i krajobrazami, średniowieczną architekturą z wieżami (basztami) obronnymi i swańską gościnnością.
© Film zrealizowany przez Hotel24.ge

Poglądowe trasy wycieczek po Gruzji z Barents.pl
Poglądowe trasy wycieczek po Gruzji z Barents.pl
Plan przewyższeń trasy trekkingu w Swanetii z Barents.pl
Plan przewyższeń trasy trekkingu w Swanetii z Barents.pl
Adiszi. Trekking w Gruzji: Na lekko przez Swanetię © Lidka Wiśniewska, Barents.pl
Adiszi. Trekking w Gruzji: Na lekko przez Swanetię © Lidka Wiśniewska, Barents.pl
Góry Wielkiego Kaukazu. Trekking w Gruzji: Na lekko przez Swanetię fot. © Lidka Wiśniewska, Barents.pl
Góry Wielkiego Kaukazu. Trekking w Gruzji: Na lekko przez Swanetię fot. © Lidka Wiśniewska, Barents.pl
Panorama Kaukazu. Trekking w Gruzji: Na lekko przez Swanetię fot. © Lidka Wiśniewska, Barents.pl
Panorama Kaukazu. Trekking w Gruzji: Na lekko przez Swanetię fot. © Lidka Wiśniewska, Barents.pl
To Kazbek, a to Uszba, Szchara, a może Tetnuldi? Trekking w Gruzji: Na lekko przez Swanetię fot. © Roman Stanek, Barents.pl
To Kazbek, a to Uszba, Szchara, a może Tetnuldi? Trekking w Gruzji: Na lekko przez Swanetię fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Trekking w Gruzji: Na lekko przez Swanetię fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Trekking w Gruzji: Na lekko przez Swanetię fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Odpoczynek z widokiem na Kaukaz. Trekking w Gruzji: Na lekko przez Swanetię fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Odpoczynek z widokiem na Kaukaz. Trekking w Gruzji: Na lekko przez Swanetię fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Pod Uszbą. Trekking w Gruzji: Na lekko przez Swanetię fot. © Lidka Wiśniewska, Barents.pl
Pod Uszbą. Trekking w Gruzji: Na lekko przez Swanetię fot. © Lidka Wiśniewska, Barents.pl
W trasie, w górach Wielkiego Kaukazu. Trekking w Gruzji: Na lekko przez Swanetię. fot. © Lidka Wiśniewska dla Barents.pl
W trasie, w górach Wielkiego Kaukazu. Trekking w Gruzji: Na lekko przez Swanetię. fot. © Lidka Wiśniewska dla Barents.pl
Odpoczynek w cieniu swańskich gór. Trekking w Gruzji: Na lekko przez Swanetię fot. © Lidka Wiśniewska dla Barents.pl
Odpoczynek w cieniu swańskich gór. Trekking w Gruzji: Na lekko przez Swanetię fot. © Lidka Wiśniewska dla Barents.pl
Trekking w Gruzji: Na lekko przez Swanetię fot. © Arek Sitek z Barents.pl
Trekking w Gruzji: Na lekko przez Swanetię fot. © Arek Sitek z Barents.pl
Odpoczynek nad Morzem Czarnym. Trekking w Gruzji: Na lekko przez Swanetię fot. © Lidka Wiśniewska dla Barents.pl
Odpoczynek nad Morzem Czarnym. Trekking w Gruzji: Na lekko przez Swanetię fot. © Lidka Wiśniewska dla Barents.pl
Nad miejscowością i doliną Mulakhi. Jesienny trekking w Swanetii z Barents.pl, fot. © Zuzana Orságová, Barents.pl
Nad miejscowością i doliną Mulakhi. Jesienny trekking w Swanetii z Barents.pl, fot. © Zuzana Orságová, Barents.pl
Szchara, Uszguli i rododendrony. Jesienny trekking w Swanetii z Barents.pl, fot. © Zuzana Orságová, Barents.pl
Szchara, Uszguli i rododendrony. Jesienny trekking w Swanetii z Barents.pl, fot. © Zuzana Orságová, Barents.pl
Zejście do wioski Lakhiri. Jesienny trekking w Swanetii z Barents.pl, fot. © Zuzana Orságová, Barents.pl
Zejście do wioski Lakhiri. Jesienny trekking w Swanetii z Barents.pl, fot. © Zuzana Orságová, Barents.pl
Stopnie trudności wycieczek Barents.pl
Stopnie trudności wycieczek Barents.pl
Przeprawa przez rzekę. Trekking w Gruzji: Na lekko przez Swanetię fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Przeprawa przez rzekę. Trekking w Gruzji: Na lekko przez Swanetię fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Odpoczynek w trakcie trekkingu w towarzystwie przesympatycznego psa. fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Odpoczynek w trakcie trekkingu w towarzystwie przesympatycznego psa. fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Uszguli. Trekking w Gruzji: Na lekko przez Swanetię fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Uszguli. Trekking w Gruzji: Na lekko przez Swanetię fot. © Roman Stanek, Barents.pl
"Ojejku jak pięknie!" Trekking w Gruzji: Na lekko przez Swanetię fot. © Roman Stanek, Barents.pl
"Ojejku jak pięknie!" Trekking w Gruzji: Na lekko przez Swanetię fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Pociąg jadący wzdłuż malowniczego wybrzeża Morza Czarnego. Trekking w Gruzji: Na lekko przez Swanetię fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Pociąg jadący wzdłuż malowniczego wybrzeża Morza Czarnego. Trekking w Gruzji: Na lekko przez Swanetię fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Typowe swańskie wieże w Uszguli (UNESCO). Trekking w Gruzji: Na lekko przez Swanetię fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Typowe swańskie wieże w Uszguli (UNESCO). Trekking w Gruzji: Na lekko przez Swanetię fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Wspólne zdjęcie z wycieczki Trekking w Gruzji: Na lekko przez Swanetię fot. © Lidka Wiśniewska z Barents.pl
Wspólne zdjęcie z wycieczki Trekking w Gruzji: Na lekko przez Swanetię fot. © Lidka Wiśniewska z Barents.pl
Wieża obronna. Trekking w Gruzji: Na lekko przez Swanetię fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Wieża obronna. Trekking w Gruzji: Na lekko przez Swanetię fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Koncert wokalno-taneczny w Mestii fot. © Barents.pl
Koncert wokalno-taneczny w Mestii fot. © Barents.pl
Elbrus - najwyższa góra Europy. Widok z letniej posiadłości królowej Tamary nad wioską Uszguli fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Elbrus - najwyższa góra Europy. Widok z letniej posiadłości królowej Tamary nad wioską Uszguli fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Pod lodowcem u Szchary. Trekking w Gruzji: Na lekko przez Swanetię fot. © Lidka Wiśniewska z Barents.pl
Pod lodowcem u Szchary. Trekking w Gruzji: Na lekko przez Swanetię fot. © Lidka Wiśniewska z Barents.pl
Trekking w Gruzji: Na lekko przez Swanetię fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Trekking w Gruzji: Na lekko przez Swanetię fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Trekking w Gruzji: Na lekko przez Swanetię. fot. © Arek Sitek z Barents.pl
Trekking w Gruzji: Na lekko przez Swanetię. fot. © Arek Sitek z Barents.pl
Trekking w Gruzji: Na lekko przez Swanetię. fot. © Arek Sitek z Barents.pl
Trekking w Gruzji: Na lekko przez Swanetię. fot. © Arek Sitek z Barents.pl
Trekking w Gruzji: Na lekko przez Swanetię. fot. © Arek Sitek z Barents.pl
Trekking w Gruzji: Na lekko przez Swanetię. fot. © Arek Sitek z Barents.pl
Trekking w Gruzji: Na lekko przez Swanetię. fot. © Arek Sitek z Barents.pl
Trekking w Gruzji: Na lekko przez Swanetię. fot. © Arek Sitek z Barents.pl
Trekking w Gruzji: Na lekko przez Swanetię. fot. © Arek Sitek z Barents.pl
Trekking w Gruzji: Na lekko przez Swanetię. fot. © Arek Sitek z Barents.pl
Trekking w Gruzji: Na lekko przez Swanetię. fot. © Arek Sitek z Barents.pl
Trekking w Gruzji: Na lekko przez Swanetię. fot. © Arek Sitek z Barents.pl
Trekking w Gruzji: Na lekko przez Swanetię. fot. © Arek Sitek z Barents.pl
Trekking w Gruzji: Na lekko przez Swanetię. fot. © Arek Sitek z Barents.pl
Trekking w Gruzji: Na lekko przez Swanetię. fot. © Arek Sitek z Barents.pl
Trekking w Gruzji: Na lekko przez Swanetię. fot. © Arek Sitek z Barents.pl
Trekking w Gruzji: Na lekko przez Swanetię. fot. © Arek Sitek z Barents.pl
Trekking w Gruzji: Na lekko przez Swanetię. fot. © Arek Sitek z Barents.pl
Trekking w Gruzji: Na lekko przez Swanetię. fot. © Arek Sitek z Barents.pl
Trekking w Gruzji: Na lekko przez Swanetię. fot. © Arek Sitek z Barents.pl
Trekking w Gruzji: Na lekko przez Swanetię. fot. © Arek Sitek z Barents.pl
Trekking w Gruzji: Na lekko przez Swanetię. fot. © Arek Sitek z Barents.pl
Trekking w Gruzji: Na lekko przez Swanetię. fot. © Arek Sitek z Barents.pl
Trekking w Gruzji: Na lekko przez Swanetię. fot. © Arek Sitek z Barents.pl
Trekking w Gruzji: Na lekko przez Swanetię. fot. © Arek Sitek z Barents.pl
Trekking w Gruzji: Na lekko przez Swanetię. fot. © Arek Sitek z Barents.pl
Trekking w Gruzji: Na lekko przez Swanetię. fot. © Arek Sitek z Barents.pl
Trekking w Gruzji: Na lekko przez Swanetię. fot. © Arek Sitek z Barents.pl
Trekking w Gruzji: Na lekko przez Swanetię. fot. © Arek Sitek z Barents.pl
Trekking w Gruzji: Na lekko przez Swanetię. fot. © Arek Sitek z Barents.pl
Trekking w Gruzji: Na lekko przez Swanetię. fot. © Arek Sitek z Barents.pl
Trekking w Gruzji: Na lekko przez Swanetię. fot. © Arek Sitek z Barents.pl
Trekking w Gruzji: Na lekko przez Swanetię. fot. © Arek Sitek z Barents.pl
Trekking w Gruzji: Na lekko przez Swanetię. fot. © Arek Sitek z Barents.pl
Trekking w Gruzji: Na lekko przez Swanetię. fot. © Arek Sitek z Barents.pl
Trekking w Gruzji: Na lekko przez Swanetię. fot. © Arek Sitek z Barents.pl
Trekking w Gruzji: Na lekko przez Swanetię. fot. © Arek Sitek z Barents.pl
Trekking w Gruzji: Na lekko przez Swanetię. fot. © Arek Sitek z Barents.pl
Trekking w Gruzji: Na lekko przez Swanetię. fot. © Arek Sitek z Barents.pl
Trekking w Gruzji: Na lekko przez Swanetię. fot. © Arek Sitek z Barents.pl
Trekking w Gruzji: Na lekko przez Swanetię. fot. © Arek Sitek z Barents.pl
Trekking w Gruzji: Na lekko przez Swanetię. fot. © Arek Sitek z Barents.pl
Trekking w Gruzji: Na lekko przez Swanetię. fot. © Arek Sitek z Barents.pl
Trekking w Gruzji: Na lekko przez Swanetię. fot. © Arek Sitek z Barents.pl
Trekking w Gruzji: Na lekko przez Swanetię. fot. © Arek Sitek z Barents.pl
Trekking w Gruzji: Na lekko przez Swanetię. fot. © Arek Sitek z Barents.pl
Trekking w Gruzji: Na lekko przez Swanetię. fot. © Arek Sitek z Barents.pl
Trekking w Gruzji: Na lekko przez Swanetię. fot. © Arek Sitek z Barents.pl
Trekking w Gruzji: Na lekko przez Swanetię. fot. © Arek Sitek z Barents.pl
Trekking w Gruzji: Na lekko przez Swanetię. fot. © Arek Sitek z Barents.pl
Trekking w Gruzji: Na lekko przez Swanetię. fot. © Arek Sitek z Barents.pl
Trekking w Gruzji: Na lekko przez Swanetię. fot. © Arek Sitek z Barents.pl
Trekking w Gruzji: Na lekko przez Swanetię. fot. © Arek Sitek z Barents.pl
Trekking w Gruzji: Na lekko przez Swanetię. fot. © Arek Sitek z Barents.pl
Trekking w Gruzji: Na lekko przez Swanetię fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Trekking w Gruzji: Na lekko przez Swanetię fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Trekking w Gruzji: Na lekko przez Swanetię fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Trekking w Gruzji: Na lekko przez Swanetię fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Trekking w Gruzji: Na lekko przez Swanetię fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Trekking w Gruzji: Na lekko przez Swanetię fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Trekking w Gruzji: Na lekko przez Swanetię fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Trekking w Gruzji: Na lekko przez Swanetię fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Trekking w Gruzji: Na lekko przez Swanetię fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Trekking w Gruzji: Na lekko przez Swanetię fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Trekking w Gruzji: Na lekko przez Swanetię fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Trekking w Gruzji: Na lekko przez Swanetię fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Trekking w Gruzji: Na lekko przez Swanetię fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Trekking w Gruzji: Na lekko przez Swanetię fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Trekking w Gruzji: Na lekko przez Swanetię fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Trekking w Gruzji: Na lekko przez Swanetię fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Trekking w Gruzji: Na lekko przez Swanetię fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Trekking w Gruzji: Na lekko przez Swanetię fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Trekking w Gruzji: Na lekko przez Swanetię fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Trekking w Gruzji: Na lekko przez Swanetię fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Trekking w Gruzji: Na lekko przez Swanetię fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Trekking w Gruzji: Na lekko przez Swanetię fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Trekking w Gruzji: Na lekko przez Swanetię fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Trekking w Gruzji: Na lekko przez Swanetię fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Jesienny trekking w Swanetii z Barents.pl, fot. © Zuzana Orságová, Barents.pl
Jesienny trekking w Swanetii z Barents.pl, fot. © Zuzana Orságová, Barents.pl
Jesienny trekking w Swanetii z Barents.pl, fot. © Zuzana Orságová, Barents.pl
Jesienny trekking w Swanetii z Barents.pl, fot. © Zuzana Orságová, Barents.pl
Jesienny trekking w Swanetii z Barents.pl, fot. © Zuzana Orságová, Barents.pl
Jesienny trekking w Swanetii z Barents.pl, fot. © Zuzana Orságová, Barents.pl
Jesienny trekking w Swanetii z Barents.pl, fot. © Zuzana Orságová, Barents.pl
Jesienny trekking w Swanetii z Barents.pl, fot. © Zuzana Orságová, Barents.pl
Jesienny trekking w Swanetii z Barents.pl, fot. © Zuzana Orságová, Barents.pl
Jesienny trekking w Swanetii z Barents.pl, fot. © Zuzana Orságová, Barents.pl
Jesienny trekking w Swanetii z Barents.pl, fot. © Zuzana Orságová, Barents.pl
Jesienny trekking w Swanetii z Barents.pl, fot. © Zuzana Orságová, Barents.pl
Trekking w Gruzji: Na lekko przez Swanetię fot. © Kasia Pawluk 2019, Barents.pl
Trekking w Gruzji: Na lekko przez Swanetię fot. © Kasia Pawluk 2019, Barents.pl
Trekking w Gruzji: Na lekko przez Swanetię fot. © Kasia Pawluk 2019, Barents.pl
Trekking w Gruzji: Na lekko przez Swanetię fot. © Kasia Pawluk 2019, Barents.pl
Trekking w Gruzji: Na lekko przez Swanetię fot. © Kasia Pawluk 2019, Barents.pl
Trekking w Gruzji: Na lekko przez Swanetię fot. © Kasia Pawluk 2019, Barents.pl
Trekking w Gruzji: Na lekko przez Swanetię fot. © Kasia Pawluk 2019, Barents.pl
Trekking w Gruzji: Na lekko przez Swanetię fot. © Kasia Pawluk 2019, Barents.pl
Trekking w Gruzji: Na lekko przez Swanetię fot. © Kasia Pawluk 2019, Barents.pl
Trekking w Gruzji: Na lekko przez Swanetię fot. © Kasia Pawluk 2019, Barents.pl
Trekking w Gruzji: Na lekko przez Swanetię fot. © Kasia Pawluk 2019, Barents.pl
Trekking w Gruzji: Na lekko przez Swanetię fot. © Kasia Pawluk 2019, Barents.pl
Trekking w Gruzji: Na lekko przez Swanetię fot. © Kasia Pawluk 2019, Barents.pl
Trekking w Gruzji: Na lekko przez Swanetię fot. © Kasia Pawluk 2019, Barents.pl
Trekking w Gruzji: Na lekko przez Swanetię fot. © Kasia Pawluk 2019, Barents.pl
Trekking w Gruzji: Na lekko przez Swanetię fot. © Kasia Pawluk 2019, Barents.pl
Trekking w Gruzji: Na lekko przez Swanetię fot. © Kasia Pawluk 2019, Barents.pl
Trekking w Gruzji: Na lekko przez Swanetię fot. © Kasia Pawluk 2019, Barents.pl

Zobacz też inne propozycje naszych ciekawych wyjazdów

KIRGISTAN

Trekking na lekko po Górach Tien-szan

12-26.06. | 31.07.-14.08. | 14-28.08.2022
Nad jeziorem Ala Kol. Trekking w Kirgistanie. Wśród Gór Niebiańskich. fot. © Roman Stanek Barents.pl 2014 r.
  • Trekking
GRUZJA

Trekking Tuszetia, Chewsuretia i Kazbek

23.07.-8.08.2022
Trekking w Tuszetii i Chewsuretii fot. © Magda Konik, Barents.pl
  • Trekking
  • Etyczne
JORDANIA
NOWOŚĆ!

Trekking z wielbłądami przez Wadi Rum

4-11.03. | 21-28.10.2022
Jordania: Trekking z wielbłądami przez pustynię Wadi Rum fot. © Paweł Gardziej, Barents.pl
  • Trekking