fbpx Zasady | Barents.pl

Zasady

zgłoszenia
JAK SIĘ ZGŁOSIĆ NA WYCIECZKĘ

Wypełnij i odeślij elektronicznie rezerwację, którą znajdziesz po naciśnięciu na okienko CHCĘ JECHAĆ przy wybranym przez Ciebie terminie wycieczki (żółta tabela między opisem a programem każdej wycieczki, przycisk po prawej stronie tabelki). W ciągu następnych kilku godzin (w dni robocze) lub dni (w weekendy lub święta) otrzymasz na podany adres e-mail potwierdzenie rezerwacji i umowę (w przypadku, gdy takiego e-maila nie otrzymasz, prosimy o kontakt mailowy biuro@barents.pl lub telefoniczny pod numerem +48 508 432 161).

Możesz nas także odwiedzić w naszym biurze we Wrocławiu, przy ul. Krasińskiego 42 i zawrzeć umowę na miejscu.

Gdy wycieczka osiągnie maksymalną ilość klientów lub zbliża się termin wyjazdu, skontaktujemy się z Tobą z dodatkowymi informacjami (szczegóły przelotu, pakiet niezbędnych informacji, itd.).

FAQ
INFORMACJE PODSTAWOWE (FAQ)

cena Cena wycieczki:
Aby obliczyć właściwą cenę wycieczki, nie potrzebujesz kalkulatora czy przelicznika walut. Nie trzeba też szukać ukrytych kwot między słowami. Wszystkie podane przez nas ceny zawierają koszt biletu lotniczego wraz z wszystkimi opłatami lotniskowymi (jeśli bilet nie jest ujęty w cenie, informacja ta jest podana w punkcie "WE WŁASNYM ZAKRESIE". Wszystkie usługi zawarte w cenie każdej wycieczki, są widoczne tuż pod nią. Usługi które nie są zawarte w cenie lub koszty usług dodatkowych wymienione są w punkcie "WE WŁASNYM ZAKRESIE".

grupa Wielkość grupy:
Jeździmy w małych grupach. Minimalna ilość klientów na wycieczce to 6 osób (czasami 7-8), maksymalnie 15-16 osób. Przy wyjazdach autokarowych po Europie maksymalna ilość klientów może być wyższa. Dopuszczamy możliwość uruchomienia wycieczki dla mniejszej grupy, jak również zwiększenie liczby uczestników, ponad liczbę podaną na stronie wycieczki (o 1-2 osoby). W każdym przypadku jest to decyzja indywidualna.

trudność Poziomy trudności:
1 - bardzo łatwy, nie jest potrzebne specjalne przygotowanie fizyczne, w programie przewidziane są krótkie spacery (opcjonalnie można w nich nie uczestniczyć).
2 - łatwy, całodzienne spacery lub kiludziesięciokilometrowe przejazdy rowerem po przystępnym terenie bez obciążenia. Często dostępne auto asekuracyjne. Podróż „na lekko”, czyli bez ciężkich plecaków i sakw (bagaż transportowany jest przez samochód/porterów).
3 - średni, kilkudniowe trekkingi w terenie górskim, często poza wytyczonymi ścieżkami, górskie wyjazdy rowerowe, często bez możliwości skrócenia trasy. W opisie wycieczki znajduje się zapis, czy wyjazd jest realizowany „na lekko” czy z pełnym obciążeniem.
4 - wymagający, wycieczki o charakterze ekspedycji. Wymagana sprawność psychofizyczna. Na lekko lub z bagażem.

Uwaga: Jeżeli wycieczka jest oceniona na 1-2 lub 2-3 itp., oznacza to, że część programu zahacza poziomem trudności o jeden wyżej lub niżej, istnieje możliwość opuszczenia kilku, wymagających większej sprawności fizycznej, punktów programu lub niektóre elementy są trudniejsze.

axa Ubezpieczenie firmy AXA zawarte w cenie wycieczki:
- KL (koszty leczenia) wraz z assistance do 30 000 EUR
- KR (koszty ratownictwa) - podlimit do KL do 5 000 EUR
- NNW do 2 000 EUR
- dodatkowo w prezencie od naszego biura podróży otrzymają Państwo ubezpieczenie bagażu podróżnego do wysokości 200 EUR.

Oferujemy też możliwość podwyższenia ubezpieczenia na wyższe kwoty (aż do 100 000 EUR lub 200 000 EUR) oraz ubezpieczenie od kosztów rezygnacji (KRIT) lub ubezpieczenie chorób przewleklych.

piloci Piloci i przewodnicy:
Nasze wycieczki prowadzą wykwalifikowani i doświadczeni piloci. W większości są to osoby, które znają daną okolicę bardzo dobrze, gdyż długo tam mieszkały lub odwiedzają dany region regularnie. Współpracujemy oczywiście ze sprawdzonymi partnerami lokalnymi.

przeloty Przeloty:
Nie korzystamy z lotów czarterowych. Przeloty kupujemy od rzetelnych, europejskich linii lotniczych lub z Bliskiego Wschodu (Emirates itp.). W niektórych krajach nie latamy miejscowymi liniami lotniczymi, gdzie transport samolotowy nie spełnia standardów bezpieczeństwa. Korzystamy wtedy z transportu naziemnego, nawet jeżeli wydłuża to czas podróży. Bezpieczeństwo jest dla nas najważniejsze, ale dla zainteresowanych zorganizujemy przelot na własną odpowiedzialność.

bilety Bilety lotnicze:
Bilety zostaną zakupione w momencie, kiedy na daną wycieczkę zgłosi się minimalna ilość klientów. Cena biletu jest szacowana według prognoz z rocznym wyprzedzeniem i aktualizowana w trakcie sezonu. Cena biletu zawsze obejmuje lot w dwie strony. Obowiązuje zasada, że im szybciej zgłosisz się na wycieczkę, tym większe prawdopodobieństwo, że ceny biletów lotniczych będą korzystne. W niektórych wycieczkach podana jest maksymalna cena biletu lotniczego. W tym przypadku cena wycieczki zawiera właśnie tę kwotę. W przypadku nieoczekiwanego podwyższenia ceny lotu przez linie lotnicze, ponad prognozowaną przez nas kwotę, klient może (ale nie musi) zostać poproszony o dopłatę. Zależy to od ilości klientów biorących udział w danej wycieczce.

rower Transport rowerów samolotem:
Rowery transportowane są jako bagaż sportowy. Niektóre linie lotnicze wymagają dodatkowej opłaty za transport rowerów. Nie musisz się martwić! Podpowiemy Ci jak poprawnie spakować rower na przykład w formie 2 w 1. i w ten sposób zaoszczędzić część kwoty.

dzieci Podróżowanie z dziećmi:
Na większość wycieczek oznaczonych poziomem trudności 1 lub 2 możesz bez problemu zabrać ze sobą dzieci. W przypadku oznaczeń 3 i 4 prosimy o wcześniejszą konsultację. Cena wycieczki dla każdego dziecka do 12 lat jest automatycznie o 5% niższa. Zapraszamy do kontaktu by uzyskać więcej informacji o obecności dzieci na konkretnej imprezie.

solo Podróżowanie indywidualnie:
Jeżeli jedziesz z nami na wycieczkę bez znajomych lub rodziny, będziesz podczas wyjazdu zakwaterowana/y wraz z inną lub innymi osobami, które również zgłosiły się indywidualnie. W przypadku, gdy zgłosisz chęć posiadania pokoju jednoosobowego, będziemy Cię prosić o dopłatę. Dopłata do pokoju jednoosobowego jest zawarta w opisie wycieczki lub ustalana po konsultacji lub wręcz na miejscu zgodnie z aktualną sytuacją.

PNI Szczegółowe informacje (pakiet informacyjny):
Szczegółowe wytyczne i instrukcje dotyczące wycieczki otrzymasz na co najmniej 14 dni przed wyjazdem. Zazwyczaj nastąpi to jednak wcześniej. Znajdziesz w nich szczegółowe informacje na temat transportu, miejsca spotkania, informacje o zakwaterowaniu, przelocie, porady turystyczne, mapy i inne ciekawostki. Pakiet informacyjny wysyłamy e-mailem (lub pocztą na życzenie klienta).

szczepienia Szczepienia i uwagi na temat zagrożenia dla zdrowia:
Informacje na temat ewentualnych szczepień oraz informacje na temat wyposażenia apteczki lekarskiej otrzymasz wraz ze szczegółowymi informacjami dotyczącymi wycieczki. Polecamy również odwiedzić najbliższą poradnię medycyny tropikalnej / punkty szczepień (znajdują się w każdym większym mieście). Na zdecydowaną większość naszych wycieczek nie są wymagane specjalne szczepienia, poza rekomendowanymi, które przydadzą Ci się również w Polsce (np. WZW).

wizy Wizy:
Cena wizy nie jest wliczona w cenę wycieczki. Wynika to z faktu, że ceny wiz często zmieniają się w ciągu roku, dlatego w momencie szacowania kosztu wycieczki nie możemy określić jej ceny. Logistyka związana z uzyskaniem wizy jest różna w zależności od kraju - czasami wymaga wręcz zwrócenia się do ambasady danego państwa poza Polską. Cena ekspresowego wyrobienia wizy jest dużo wyższa, a i tak niekiedy wymagany jest minimum tydzień na jej uzyskanie. Przy opisie każdej wycieczki podajemy szacunkowy koszt wyrobienia wizy. Jeżeli przy danej wycieczce nie ma informacji odnośnie wizy, oznacza to, iż w kraju tym wiza nie jest wymagana lub wydawana jest bezpłatnie. Oferujemy również pośrednictwo przy wyrabianiu wiz (ubiegamy się wówczas o wizy grupowe dla zainteresowanych uczestników wyjazdu).