Zasady

JAK SIĘ ZGŁOSIĆ NA WYCIECZKĘ

Wypełnijcie i odeślijcie elektronicznie rezerwację, którą znajdziecie po naciśnięciu na okienko CHCĘ JECHAĆ przy dogodnym dla Was terminie wycieczki (po lewej stronie przy opisie każdej wycieczki). W ciągu następnych kilku godzin (w dni robocze) lub dni (w weekendy lub święta) otrzymacie na Wasz adres e-mail potwierdzenie rezerwacji i umowę (w przypadku, gdy takiego e-maila nie otrzymacie, prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny pod numerem +48 508 432 161).

W przypadku, gdy wycieczka osiąga maksymalną ilość klientów, lub zbliża się termin wyjazdu, będziemy się do Was zwracać z dodatkowymi informacjami. Możecie nas także odwiedzić w naszym nowym biurze we Wrocławiu (ul. Krasińskiego 42) i zawrzeć umowę na miejscu.

---

INFORMACJE PODSTAWOWE (FAQ)

Cena wycieczki:
Aby obliczyć właściwą cenę wycieczki, nie potrzebujecie kalkulatora czy przelicznika walut. Nie trzeba też szukać ukrytych kwot między słowami. Wszystkie podane przez nas ceny zawierają koszt biletu lotniczego wraz ze wszystkimi opłatami lotniskowymi. Wszystkie usługi zawarte w cenie każdej wycieczki, są widoczne tuż pod nią. Usługi które nie są zawarte w cenie lub koszty usług dodatkowych znajdziecie też w opisie wycieczki.

---

Wielkość grupy:
Jeździmy w małych grupach. Minimalna ilość klientów na wycieczce to 6 osób (czasami 7-8), maksymalnie 15. Przy wyjazdach autokarowych po Europie maksymalna ilość klientów może być wyższa.

---

Poziomy trudności:

1 - bardzo łatwy, nie potrzebne jest żadne przygotowanie fizyczne, w programie krótkie spacery (opcjonalnie można w nich nie uczestniczyć)
2- łatwy, całodniowe spacery lub kiludziesięciokilometrowe przejazdy rowerem po przystępnym terenie bez obciążenia. Dostępne auto asekuracyjne. Podróż “na lekko”, bez ciężkich plecaków (bagaż transportowany jest przez samochód).
3 - średni, kilkudniowe trekkingi w terenie górskim, często poza wytyczonymi ścieżkami, górskie wyjazdy rowerowe, często bez możliwości skrócenia trasy.
4 - wymagający, wycieczki o charakterze ekspedycji. Wymagana sprawność psychofizyczna.

Uwaga: Jeżeli wycieczka jest oceniona na 1-2 lub 2-3 itp, oznacza to, że część programu zahacza poziomem trudności o jeden wyżej lub niżej, np. istnieje możliwość opuszczenia kilku, wymagających większej sprawności fizycznej punktów programu lub niektóre elementy są trudniejsze.

---

Ubezpieczenie firmy AXA zawarte w cenie wycieczki:
- KL (koszty leczenia) wraz z assistance do 30 000 EUR
- KR (koszty ratownictwa) – podlimit do KL do 5 000 EUR
- NNW do 2 000 EUR
- dodatkowo w prezencie od naszego biura podróży otrzymają Państwo ubezpieczenie bagażu podróżnego do wysokości 200 EUR.

Oferujemy też doubezpieczenie na wyższe kwoty (aż do 100 000 EUR lub 200 000 EUR). Oferujemy też ubezpieczenie od kosztów rezygnacji (KRIT) lub ubezpieczenie chorób przewleklych.

---

Piloci i przewodnicy
Nasze wycieczki prowadzą wykwalifikowani i doświadczeni piloci. W większości są to osoby, które znają daną okolicę bardzo dobrze, gdyż długo tam mieszkały lub odwiedzają dany region regularnie. Współpracujemy oczywiście ze sprawdzonymi partnerami lokalnymi.

---

Przeloty:
Nie korzystamy z lotów czarterowych. Przeloty kupujemy od rzetelnych, europejskich linii lotniczych lub z Bliskiego Wschodu (Emirates itp.). W niektórych krajach nie latamy miejscowymi liniami lotniczymi, gdzie transport samolotowy nie spełnia standardów bezpieczeństwa. Korzystamy wtedy z transportu naziemnego, nawet jeżeli wydłuża to czas podróży. Bezpieczeństwo jest dla nas najważniejsze, ale dla zainteresowanych zorganizujemy przelot na własną odpowiedzialność.

---

Bilety lotnicze:
Bilety zostaną zakupione w momencie, kiedy na daną wycieczkę zgłosi się minimalna ilość klientów. Cena biletu jest szacowana według prognoz z rocznym wyprzedzeniem i aktualizowana w trakcie sezonu. Cena biletu zawsze obejmuje lot w dwie strony. Obowiązuje zasada, że im szybciej zgłosicie się na wycieczkę, tym większe prawdopodobieństwo, że ceny biletów lotniczych będą korzystne.

W niektórych wycieczkach podana jest maksymalna cena biletu lotniczego. W tym przypadku cena wycieczki zawiera właśnie tę kwotę. W przypadku nieoczekiwanego podwyższenia ceny lotu przez linie lotnicze, ponad prognozowaną przez nas kwotę, klient może (ale nie musi) zostać poproszony o dopłatę. Zależy to od ilości klientów biorących udział w danej wycieczce.

---

Transport rowerów samolotem:
Niektóre linie lotnicze wymagają dodatkowej opłaty za transport rowerów . Nie musicie się martwić! Podpowiemy Wam jak poprawnie spakować rower na przykład w formie 2 w 1. i w ten sposób zaoszczędzić część kwoty.

---

Podróżowanie z dziećmi
Na większość wycieczek oznaczonych poziomem trudności 1 lub 2 możecie bez problemu zabrać ze sobą dzieci. Cena wycieczki dla każdego dziecka do 14 lat jest automatycznie o 5% niższa. Zapraszamy do kontaktu by uzyskać więcej informacji o obecności dzieci na konkretnej imprezie.

---

Podróżowanie indywidualnie
Jeżeli jedziecie z nami na wycieczkę bez znajomych lub rodziny, będziecie podczas wyjazdu zakwaterowani wraz z inną lub innymi osobami, które również zgłosiły się indywidualnie. W przypadku, gdy zgłosisz chęć posiadania pokoju jednoosobowego, będziemy prosić Ciebie o dopłatę. Dopłata do jednoosobowego pokoju będzie zawarta w opisie wycieczki lub ustalana po konsultacji lub wręcz na miejscu zgodnie z aktualną sytuacją.

---

Szczegółowe informacje (Pakiet informacyjny)
Szczegółowe wytyczne i instrukcje dotyczące wycieczki otrzymacie na co najmniej 14 dni przed wyjazdem. Zazwyczaj nastąpi to jednak wcześniej. Znajdziecie w nich szczegółowe informacje na temat transportu, miejsca spotkań, informacje o zakwaterowaniu, przelocie i plan zwiedzania, porady turystyczne, mapy i inne ciekawostki. Pakiet informacyjny wysyłamy e-mailem (lub pocztą na życzenie klienta).

---

Szczepienia i uwagi na temat zagrożenia dla zdrowia
Informacje na temat ewentualnych szczepień otrzymacie wraz ze szczegółowymi informacjami dotyczącymi wycieczki. Polecamy również najbliższe poradnie medycyny tropikalnej i punkty szczepień (znajdują się w każdym większym mieście), a także informacje na temat wyposażenia apteczki lekarskiej.

---

Wizy
Cena wizy nie jest wliczona w cenę wycieczki. Wynika to z faktu, że ceny wiz często zmieniają się w ciągu roku, dlatego w momencie szacowania kosztu wycieczki nie możemy określić jej ceny. Logistyka związana z uzyskaniem wizy jest różna w zależności od kraju - czasami wymaga wręcz zwrócenia się do ambasady danego państwa poza Polską. Cena ekspresowego wyrobienia wizy jest dużo wyższa, a i tak niekiedy wymagany jest minimum tydzień na jej uzyskanie. Przy opisie każdej wycieczki podajemy szacunkowy koszt wizy. Jeżeli przy danej wycieczce nie ma informacji odnośnie wizy, oznacza to, iż w kraju tym wiza nie jest wymagana lub wydawana jest bezpłatnie.

---