fbpx Zasady | Barents.pl

Zasady

zgłoszenia
JAK SIĘ ZGŁOSIĆ NA WYCIECZKĘ

Wypełnij i odeślij elektronicznie rezerwację, którą znajdziesz po naciśnięciu na okienko CHCĘ JECHAĆ przy wybranym przez Ciebie terminie wycieczki (żółta tabela między opisem a programem każdej wycieczki, przycisk po prawej stronie tabelki). W ciągu następnych kilku godzin (w dni robocze) lub dni (w weekendy lub święta) otrzymasz na podany adres e-mail potwierdzenie rezerwacji i umowę (w przypadku, gdy takiego e-maila nie otrzymasz, prosimy o kontakt mailowy biuro@barents.pl lub telefoniczny pod numerem +48 508 432 161).

Możesz nas także odwiedzić w naszym biurze we Wrocławiu, przy ul. Krasińskiego 42 i zawrzeć umowę na miejscu.

Gdy wycieczka osiągnie maksymalną ilość klientów lub zbliża się termin wyjazdu, skontaktujemy się z Tobą z dodatkowymi informacjami (szczegóły przelotu, pakiet niezbędnych informacji, itd.).

FAQ
INFORMACJE PODSTAWOWE (FAQ)

cena Cena wycieczki:
Aby obliczyć właściwą cenę wycieczki, nie potrzebujesz kalkulatora czy przelicznika walut. Nie trzeba też szukać ukrytych kwot między słowami. Wszystkie podane przez nas ceny zawierają koszt biletu lotniczego wraz z wszystkimi opłatami lotniskowymi (jeśli bilet nie jest ujęty w cenie, informacja ta jest podana w punkcie "WE WŁASNYM ZAKRESIE". Wszystkie usługi zawarte w cenie każdej wycieczki, są widoczne tuż pod nią. Usługi które nie są zawarte w cenie lub koszty usług dodatkowych wymienione są w punkcie "WE WŁASNYM ZAKRESIE".

grupa Wielkość grupy:
Wycieczka jest potwierdzana po zebraniu minimalnej liczby uczestników. Jeździmy w małych grupach. Minimalna liczba klientów na wycieczce to 8 osób (czasami 6-7), maksymalnie 15-16 osób. Na niektórych wycieczkach maksymalna wielkość grupy może być wyższa, jest to podane w sekcji "GRUPA". Dotyczy to zwłaszcza wycieczek autokarowych i wycieczek sylwestrowych. Dopuszczamy możliwość uruchomienia wycieczki dla mniejszej grupy, jak również zwiększenie liczby uczestników, ponad liczbę podaną na stronie wycieczki (o 1-2 osoby). W każdym przypadku jest to decyzja indywidualna.

trudność Poziomy trudności:
1 - bardzo łatwy, nie jest potrzebne specjalne przygotowanie fizyczne, w programie przewidziane są krótkie spacery (opcjonalnie można w nich nie uczestniczyć).
2 - łatwy, całodzienne spacery lub kiludziesięciokilometrowe przejazdy rowerem po przystępnym terenie bez obciążenia. Często dostępne auto asekuracyjne. Podróż „na lekko”, czyli bez ciężkich plecaków i sakw (bagaż transportowany jest przez samochód/porterów).
3 - średni, kilkudniowe trekkingi w terenie górskim, często poza wytyczonymi ścieżkami, górskie wyjazdy rowerowe, często bez możliwości skrócenia trasy. W opisie wycieczki znajduje się zapis, czy wyjazd jest realizowany „na lekko” czy z pełnym obciążeniem.
4 - wymagający, wycieczki o charakterze ekspedycji. Wymagana sprawność psychofizyczna. Na lekko lub z bagażem.

Uwaga: Jeżeli wycieczka jest oceniona na 1-2 lub 2-3 itp., oznacza to, że część programu zahacza poziomem trudności o jeden wyżej lub niżej, istnieje możliwość opuszczenia kilku, wymagających większej sprawności fizycznej, punktów programu lub niektóre elementy są trudniejsze.

axa Ubezpieczenie zawarte w cenie wycieczki:
- KL (koszty leczenia z chorobami przewlekłymi i ubezpieczeniem COVID-19) do 20 000 EUR
- NNW do 2 000 EUR
- ubezpieczenie bagażu podróżnego do wysokości 200 EUR

piloci Piloci i przewodnicy:
Nasze wycieczki prowadzą wykwalifikowani i doświadczeni piloci. W większości są to osoby, które znają daną okolicę bardzo dobrze, gdyż długo tam mieszkały lub odwiedzają dany region regularnie. Współpracujemy oczywiście ze sprawdzonymi partnerami lokalnymi.

przeloty Przeloty:
Nie korzystamy z lotów czarterowych (jedynie bardzo, bardzo sporadycznie w wyjątkowych przypadkach). Przeloty kupujemy od rzetelnych, europejskich linii lotniczych lub z Bliskiego Wschodu (Emirates itp.). W niektórych krajach nie latamy miejscowymi liniami lotniczymi, gdzie transport samolotowy nie spełnia standardów bezpieczeństwa. Korzystamy wtedy z transportu naziemnego, nawet jeżeli wydłuża to czas podróży. Bezpieczeństwo jest dla nas najważniejsze, ale dla zainteresowanych zorganizujemy przelot na własną odpowiedzialność.

bilety Bilety lotnicze:
Bilety zostaną zakupione w momencie, kiedy na daną wycieczkę zgłosi się minimalna ilość klientów. Cena biletu jest szacowana według prognoz z rocznym wyprzedzeniem i aktualizowana w trakcie sezonu. Cena biletu zawsze obejmuje lot w dwie strony. Obowiązuje zasada, że im szybciej zgłosisz się na wycieczkę, tym większe prawdopodobieństwo, że ceny biletów lotniczych będą korzystne. W niektórych wycieczkach podana jest maksymalna cena biletu lotniczego. W tym przypadku cena wycieczki zawiera właśnie tę kwotę. W przypadku nieoczekiwanego podwyższenia ceny lotu przez linie lotnicze, ponad prognozowaną przez nas kwotę, klient może (ale nie musi) zostać poproszony o dopłatę. Zależy to od ilości klientów biorących udział w danej wycieczce.

rower Transport rowerów samolotem:
Rowery transportowane są jako bagaż sportowy. Niektóre linie lotnicze wymagają dodatkowej opłaty za transport rowerów. Nie musisz się martwić! Podpowiemy Ci jak poprawnie spakować rower na przykład w formie 2 w 1. i w ten sposób zaoszczędzić część kwoty.

dzieci Podróżowanie z dziećmi:
Na większość wycieczek oznaczonych poziomem trudności 1 lub 2 możesz bez problemu zabrać ze sobą dzieci. W przypadku oznaczeń 3 i 4 prosimy o wcześniejszą konsultację. Cena wycieczki dla każdego dziecka do 12 lat jest automatycznie o 5% niższa. Zapraszamy do kontaktu by uzyskać więcej informacji o obecności dzieci na konkretnej imprezie.

solo Podróżowanie indywidualnie:
Jeżeli jedziesz z nami na wycieczkę bez znajomych lub rodziny, będziesz podczas wyjazdu zakwaterowana/y wraz z inną lub innymi osobami, które również zgłosiły się indywidualnie. W przypadku, gdy zgłosisz chęć posiadania pokoju jednoosobowego, będziemy Cię prosić o dopłatę. Dopłata do pokoju jednoosobowego jest zawarta w opisie wycieczki lub ustalana po konsultacji lub wręcz na miejscu zgodnie z aktualną sytuacją.

PNI Szczegółowe informacje (pakiet informacyjny):
Szczegółowe wytyczne i instrukcje dotyczące wycieczki otrzymasz na co najmniej 14 dni przed wyjazdem. Zazwyczaj nastąpi to jednak wcześniej. Znajdziesz w nich szczegółowe informacje na temat transportu, miejsca spotkania, informacje o zakwaterowaniu, przelocie, porady turystyczne, mapy i inne ciekawostki. Pakiet informacyjny wysyłamy e-mailem (lub pocztą na życzenie klienta).

szczepienia Szczepienia i uwagi na temat zagrożenia dla zdrowia:
Informacje na temat ewentualnych szczepień oraz informacje na temat wyposażenia apteczki lekarskiej otrzymasz wraz ze szczegółowymi informacjami dotyczącymi wycieczki. Polecamy również odwiedzić najbliższą poradnię medycyny tropikalnej / punkty szczepień (znajdują się w każdym większym mieście). Na zdecydowaną większość naszych wycieczek nie są wymagane specjalne szczepienia, poza rekomendowanymi, które przydadzą Ci się również w Polsce (np. WZW).

wizy Wizy:
Cena wizy nie jest wliczona w cenę wycieczki. Wynika to z faktu, że ceny wiz często zmieniają się w ciągu roku, dlatego w momencie szacowania kosztu wycieczki nie możemy określić jej ceny. Logistyka związana z uzyskaniem wizy jest różna w zależności od kraju - czasami wymaga wręcz zwrócenia się do ambasady danego państwa poza Polską. Cena ekspresowego wyrobienia wizy jest dużo wyższa, a i tak niekiedy wymagany jest minimum tydzień na jej uzyskanie. Przy opisie każdej wycieczki podajemy szacunkowy koszt wyrobienia wizy. Jeżeli przy danej wycieczce nie ma informacji odnośnie wizy, oznacza to, iż w kraju tym wiza nie jest wymagana lub wydawana jest bezpłatnie. Oferujemy również pośrednictwo przy wyrabianiu wiz (ubiegamy się wówczas o wizy grupowe dla zainteresowanych uczestników wyjazdu).