fbpx Mołdawia i Odessa: winnym szlakiem Besarabii

Mołdawia i Odessa: winnym szlakiem Besarabii

Nocna Odessa. Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabii © Kamila Konopczak 2016 Barents.pl
• Degustacja znakomitych mołdawskich win w klimatycznych piwnicach
• "Besarabska Wenecja" - Wilkowo i rejs deltą Dunaju
• Mało znane państwo Naddniestrze i tajemniczy Gagauzowie
• Klimatyczna historyczna Odessa i plaże Morza Czarnego

Mołdawia - wspaniałe krajobrazy, piękna przyroda i dobre wino. Odkryjemy przed Wami miejsca, które są niedostępne dla zwykłych turystów. Naddniestrze - kraj uznawany na arenie międzynarodowej jedynie przez Abchazję i Osetię Południową, Gagauzja - autonomiczna republika, historyczna Besarabia i Odessa.

Poznamy przyjaznych ludzi, zobaczymy tradycyjne wioski i folklor, ale również zaledwie kilka kilometrów obok zobaczymy pomniki radzieckich socrealistów. Panuje tam doskonała symbioza i niezwykle żywa mieszanka. Zapraszamy do podróży z nami przez nieodkryte tereny Europy.

Wycieczka jest przeznaczona dla wszystkich, którym nie przeszkadza postsowieckie podejście do czasu. Dla tych wszystkich, którzy uwielbiają poznawać ludzi i ich kulturę oraz są w stanie przetrwać niewielkie niewygody, aby zdobyć ciekawe doświadczenie. Ale także do wszystkich, którzy kochają dobrą jakość wina.

W terminie październikowym zapraszamy na Festiwal Wina w Kiszyniowie - radosne Święto Wina. Miasto przybiera wtedy odświętne barwy, a główna ulica, Bulwar Stefana Wielkiego, wypełnia się ludźmi. Koncerty tradycyjnej muzyki i litry dobrego wina. Do tego stragany z rękodziełem, np. wyszywanymi obrusami, wyrobami z drewna czy z gliny. Oprócz obowiązkowej degustacji można oczywiście uzupełnić zapasy i przywieźć do domu pamiątkę po urlopie w postaci kilku butelek dobrego wina.

Terminy wycieczek

Numer Trudność Termin Dni Cena Uwagi Rezerwacja
147-20 1 Od 03.10.2020 do 10.10.2020 8

3990 PLN

CHCĘ JECHAĆ
Dziedzictwo historyczne Mołdawii. Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabii © Kamila Konopczak 2016 Barents.pl

RAMOWY PROGRAM WYJAZDU:

DZIEŃ 1
Przylot do spokojnej stolicy Mołdawii - Kiszyniowa. Zakwaterowanie i wieczór ze słynnym festiwalem wina w Kiszyniowie - Mołdawskie Święto Wina.

DZIEŃ 2
Poranek spędzimy w Kiszyniowie (zwiedzanie centrum miasta - bulwar u Stefan Cel Mare, kolumna zwycięstwa, prawosławne konwenty i klasztory, resztki starej architektury zmieszane z komunistycznym socrealizmem), by następnie udać się do dwóch słynnych winnic. Najpierw czekają nas atrakcje Cricovy, gdzie prezydent Rosji świętował swoje pięćdziesiąte urodziny. Druga winnica również jest obleganym miejscem weselnych zabaw Mołdawian, a my podczas degustacji zaznajomimy się z całym procesem produkcji wina oraz z zasadami degustacji.

DZIEŃ 3
Dzień poświęcimy na zwiedzanie nieuznawanej Republiki Naddniestrza, żywego reliktu ZSRR. Zwiedzanie tureckiej twierdzy w mieście Bender i, przejazd najdłuższą trolejbusową linią w Europie do absurdalnego radzieckiego skansenu, stolicy Tiraspolu. Wizyta w luksusowym supermarkecie Szeryf, rzut oka na stadion narodowy, opuszczoną stację kolejową, muzeum "wojny z Mołdawią" i pomnik generała Suworowa. Aby ochłonąć po niezwykłościach dnia, na noc pojedziemy do agroturystyki w Trebujeni, na domową kolację z winem.

DZIEŃ 4
Poranny spacer po pięknym Trebujeni wśród porannych mgieł, będzie idealną okazją na mały plener fotograficzny. Następnie czeka nas przejazd do Jassów, a więc zostawiamy na chwilę Mołdawię dla Rumunii. Przekroczymy Prut, aby zobaczyć prawdziwe serce średniowiecznego Hospodarstwa Mołdawskiego. Przespacerujemy się wąskimi uliczkami, dzisiaj nieco prowincjonalnego rumuńskiego miasta, wieczorem zwyczajowo delektując się winem.

DZIEŃ 5
Kolejny unikatowy autonomiczny region - Gagauzja - nie będzie mieć przed nami dziś tajemnic. Czekają na nas kolorowe wioseczki, wizyta w postsowieckim kołchozie i Komrat - oryginalna stolica. Zobaczymy Uniwersytet Gagauski, odwiedzimy targ rozmaitości, porozmawiamy z miejscowymi. W muzeum w Besalmie zobaczymy skansen dawnej Gagauzji, i poznamy narodowe tańce oraz śpiewy. Przejazd do Besarabii nieomal nieuczęszczaną drogą na Izmaił.

DZIEŃ 6
Zwiedzanie starego portu rzecznego na Dunaju oraz tureckiego meczetu w Izmaile. Dojazd do Wilkowa - Wenecji Besarabii. W wiosce zamiast dróg są kanały wodne, ludzie parkują łódkami prosto w ogrodach, zamiast chodników są drewniane kładki. Degustacja domowych win i produktów wprost od wesołej gospodyni. Nad opuszczonymi fabrykami zwyciężyła przyroda i to ona wyznacza tu rytm życia. Popłyniemy w rejs deltą Dunaju z lokalnym przewodnikiem oraz kapitanem łódki. Popłyniemy w stronę rumuńskich wysepek, po szlakach wodnych, którymi w czasach radzieckich poruszali się przemytnicy produktów z Rosji, Turcji i Europy. Piknik i świeża lokalna ryba na jednej z wysepek należących do staroobrzędowców, herbata z samowaru z lokalnym miodem i degustacja wina ze szczepu, który występuje jedynie tam. Dotkniemy stopą "kilometra zero", pozbieramy muszle na pustkowiu, będziemy wypatrywać rzadkich gatunków ptactwa i cieszyć się przestrzenią w rezerwacie, do którego trzeba mieć pozwolenie na wstęp, będziemy więc sam na sam z naturą. Wieczorny przejazd do Odessy - "perły Morza Czarnego".

DZIEŃ 7
Spacer z lokalnym przewodnikiem ulicami Odessy począwszy od Schodów Potiomkinowskich, przez rozmaite ciekawostki architektoniczne, na ulicy Deribassowskiej kończąc. Przejazd na plaże Morza Czarnego, kąpiel przy słynnej Arkadii. Jest to kurort w kurorcie, gdzie przepych i bogactwo kontrastują z sowieckim dizajnem. Wieczorny spacer ulicami "Adiesy-Mamy", czyli portowego miasta tętniącego nocnym życiem. Możliwość wizyty w miejscowej operze lub teatrze czy jednym z licznych, atrakcyjnych klubów nocnych.

DZIEŃ 8
Kontynuacja zwiedzania Odessy. Dla chętnych przejażdżka archaiczną w formie, ale w pełni sprawną kolejką linową i wizyta w Katakumbach. Ich ogromny kompleks biegnie pod całą Odessą i okolicami. Schodząc do podziemia zobaczymy na własne oczy ślady po starożytnych Grekach, XX-wieczne pozostałości po wielu historycznych wydarzeniach i... prawdopodobnie najbardziej oryginalnie umieszczoną reklamę na świecie. Odessa ma wiele twarzy: kryminalną, żydowską a nawet polską, a my przyjrzymy się po trochu każdej z nich. O lokalne przysmaki potargujemy się na Priwozie - jednym z największych bazarów byłego ZSRR-u. Po południu obiad w jednej z klimatycznych odeskich restauracji i powrót do Warszawy.

Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabii © Kamila Konopczak 2016 Barents.pl

ZAPEWNIAMY W CENIE WYCIECZKI:

• bilet lotniczy Warszawa - Kiszyniów i Odessa - Warszawa z wszystkimi opłatami

• bagaż nadawany i podręczny zgodnie z limitem wagowym linii lotniczych

• opiekę polskojęzycznej/ego pilotki/a

• transport lokalny

• jednodniową wycieczkę motorówką po delcie Dunaju

• zakwaterowanie: w domach u miejscowych gospodarzy, hotelach i domach gościnnych

• śniadania

• degustacje wina i wykład na temat winnic w Mołdawii

• pakiety informacyjne i mapy

• obowiązkową gwarancję ubezpieczeniową biura podróży

• ubezpieczenie NNW i KL i ubezpieczenie bagażu do 200 Euro

• obowiązkową opłatę na państwowy Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) za każdą osobę

WE WŁASNYM ZAKRESIE:
• Opłaty za wstępy do zabytków, muzeów, kościołów i atrakcji (około 10 EUR).
• Obiadokolacje.

ZAKWATEROWANIE:
Podczas wyjazdu najczęściej będziemy zakwaterowani w domach gościnnych lub hotelach w pokojach dwuosobowych.

WYŻYWIENIE:
W cenie wycieczki zapewnione jest każdego dnia śniadanie. Reszta jedzenia we własnym zakresie. W miastach istnieje wiele sklepów i restauracji. Ceny produktów spożywczych porównywalne lub niższe od polskich.

TRANSPORT:
Podczas przejazdów będziemy mieć do dyspozycji własny minibus.

GRUPA:
Jeździmy w małych grupach. Minimalna ilość osób na wycieczce wynosi 6, maksymalnie 15.

KLIMAT:
Klimat w Mołdawii możemy porównać do klimatu panującego we Włoszech. Ilość słonecznych dni jest bardzo duża, dlatego Mołdawia to wzgórza pokryte winoroślą, która ma tu znakomite warunki do uprawy. W październiku średnia temperatura powietrza wynosi 16-20 stopni Celsjusza.

MIEJSCE WYLOTU:
Miejscem rozpoczęcia wycieczki jest Warszawa. Inne miejsce (Berlin, Praga...) po wcześniejszym ustaleniu za dopłatą.

INNE:
• Dni i punkty programu wyjazdu mogą się zmienić w zależności od terminu wylotu lub w wyniku sytuacji na miejscu.
• Zapoznaj się z zasadami, jak zapisać się na wycieczkę oraz z ogólnymi warunkami uczestnictwa w wycieczce.
• Organizatorem wycieczki jest Barents.pl - Biuro Aktywnych Podróży.

Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabii © Moldavian Tourism Agency dla Barents.pl
Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabii © Moldavian Tourism Agency dla Barents.pl
Wino - mołdawska pasja i tradycja. Mołdawia i Odessa - winnym szlakiem Besarabii © Moldavian Tourism Agency dla Barents.pl
Wino - mołdawska pasja i tradycja. Mołdawia i Odessa - winnym szlakiem Besarabii © Moldavian Tourism Agency dla Barents.pl
Pędzą do domu robić pyszną mołdawską bryndzę :) Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabii © Agnieszka Jagiełło
Pędzą do domu robić pyszną mołdawską bryndzę :) Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabii © Agnieszka Jagiełło
Wnętrze jednej z prawosławnych cerkwi. Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabii © Agnieszka Jagiełło
Wnętrze jednej z prawosławnych cerkwi. Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabii © Agnieszka Jagiełło
Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabii © Moldavian Tourism Agency dla Barents.pl
Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabii © Moldavian Tourism Agency dla Barents.pl
Położone wśród wód Dunaju Wilkowo, miasteczko staroobrzędowców. Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabii © Agnieszka Jagiełło
Położone wśród wód Dunaju Wilkowo, miasteczko staroobrzędowców. Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabii © Agnieszka Jagiełło
Jedna z wielu malowniczych, wiejskich chat. Błękit odstrasza owady, a według wierzeń również złe moce. Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabii © Agnieszka Jagiełło
Jedna z wielu malowniczych, wiejskich chat. Błękit odstrasza owady, a według wierzeń również złe moce. Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabii © Agnieszka Jagiełło
Tradycyjne stroje. Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabii © Moldavian Tourism Agency dla Barents.pl
Tradycyjne stroje. Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabii © Moldavian Tourism Agency dla Barents.pl
Degustacja wina w jednej z dwóch największych winnic na świecie, Cricovej. Na pierwszym planie szampan. Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabii © Agnieszka Jagiełło
Degustacja wina w jednej z dwóch największych winnic na świecie, Cricovej. Na pierwszym planie szampan. Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabii © Agnieszka Jagiełło
Serki. Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabii © Moldavian Tourism Agency dla Barents.pl
Serki. Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabii © Moldavian Tourism Agency dla Barents.pl
Plastikowe monety. Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabii © 2016 Barents.pl
Plastikowe monety. Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabii © 2016 Barents.pl
Nad Morzem Czarnym. Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabii © Kamila Konopczak 2016 Barents.pl
Nad Morzem Czarnym. Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabii © Kamila Konopczak 2016 Barents.pl
Niekończące się piwnice winne. Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabi © M. Sabaj 2016 Barents.pl
Niekończące się piwnice winne. Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabi © M. Sabaj 2016 Barents.pl
W drodze: do domu / pracy / na zakupy / na plotki. Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabi © M. Sabaj 2016 Barents.pl
W drodze: do domu / pracy / na zakupy / na plotki. Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabi © M. Sabaj 2016 Barents.pl
Nocna Odessa. Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabii © Kamila Konopczak 2016 Barents.pl
Nocna Odessa. Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabii © Kamila Konopczak 2016 Barents.pl
Dziedzictwo historyczne Mołdawii. Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabii © Kamila Konopczak 2016 Barents.pl
Dziedzictwo historyczne Mołdawii. Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabii © Kamila Konopczak 2016 Barents.pl
Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabii © Kamila Konopczak 2016 Barents.pl
Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabii © Kamila Konopczak 2016 Barents.pl
Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabii © Kamila Konopczak 2016 Barents.pl
Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabii © Kamila Konopczak 2016 Barents.pl
Domki kryte strzechą. Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabii © Kamila Konopczak 2016 Barents.pl
Domki kryte strzechą. Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabii © Kamila Konopczak 2016 Barents.pl
Pozostałości historyczne. Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabii © Kamila Konopczak 2016 Barents.pl
Pozostałości historyczne. Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabii © Kamila Konopczak 2016 Barents.pl
Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabii © Kamila Konopczak 2016 Barents.pl
Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabii © Kamila Konopczak 2016 Barents.pl
Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabii © Kamila Konopczak 2016 Barents.pl
Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabii © Kamila Konopczak 2016 Barents.pl
Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabii © Kamila Konopczak 2016 Barents.pl
Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabii © Kamila Konopczak 2016 Barents.pl
Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabii © Kamila Konopczak 2016 Barents.pl
Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabii © Kamila Konopczak 2016 Barents.pl
Nad Morzem Czarnym. Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabii © Kamila Konopczak 2016 Barents.pl
Nad Morzem Czarnym. Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabii © Kamila Konopczak 2016 Barents.pl
Najlepsza herbata! Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabii © Kamila Konopczak 2016 Barents.pl
Najlepsza herbata! Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabii © Kamila Konopczak 2016 Barents.pl
2016 wycieczka: Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabii © Kamila Konopczak Barents.pl
2016 wycieczka: Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabii © Kamila Konopczak Barents.pl
Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabii © Kamila Konopczak 2016 Barents.pl
Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabii © Kamila Konopczak 2016 Barents.pl
Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabii © Kamila Konopczak 2016 Barents.pl
Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabii © Kamila Konopczak 2016 Barents.pl
Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabii © Kamila Konopczak 2016 Barents.pl
Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabii © Kamila Konopczak 2016 Barents.pl
Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabii © Kamila Konopczak 2016 Barents.pl
Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabii © Kamila Konopczak 2016 Barents.pl
Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabii © Kamila Konopczak 2016 Barents.pl
Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabii © Kamila Konopczak 2016 Barents.pl
Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabii © Kamila Konopczak 2016 Barents.pl
Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabii © Kamila Konopczak 2016 Barents.pl
Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabii © Kamila Konopczak 2016 Barents.pl
Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabii © Kamila Konopczak 2016 Barents.pl
Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabi © M. Sabaj 2016 Barents.pl
Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabi © M. Sabaj 2016 Barents.pl
Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabi © M. Sabaj 2016 Barents.pl
Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabi © M. Sabaj 2016 Barents.pl
Kompleks Stary Orgiejów (Orheiul Vechi). Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabi © M. Sabaj 2016 Barents.pl
Kompleks Stary Orgiejów (Orheiul Vechi). Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabi © M. Sabaj 2016 Barents.pl
Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabi © M. Sabaj 2016 Barents.pl
Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabi © M. Sabaj 2016 Barents.pl
Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabi © M. Sabaj 2016 Barents.pl
Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabi © M. Sabaj 2016 Barents.pl
Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabi © M. Sabaj 2016 Barents.pl
Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabi © M. Sabaj 2016 Barents.pl
Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabi © M. Sabaj 2016 Barents.pl
Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabi © M. Sabaj 2016 Barents.pl
Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabi © M. Sabaj 2016 Barents.pl
Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabi © M. Sabaj 2016 Barents.pl
Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabi © M. Sabaj 2016 Barents.pl
Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabi © M. Sabaj 2016 Barents.pl
Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabi © M. Sabaj 2016 Barents.pl
Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabi © M. Sabaj 2016 Barents.pl
Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabi © M. Sabaj 2016 Barents.pl
Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabi © M. Sabaj 2016 Barents.pl
Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabi © M. Sabaj 2016 Barents.pl
Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabi © M. Sabaj 2016 Barents.pl
Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabi © M. Sabaj 2016 Barents.pl
Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabi © M. Sabaj 2016 Barents.pl
Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabi © M. Sabaj 2016 Barents.pl
Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabi © M. Sabaj 2016 Barents.pl
Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabi © M. Sabaj 2016 Barents.pl
Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabi © M. Sabaj 2016 Barents.pl
Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabi © M. Sabaj 2016 Barents.pl
Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabi © M. Sabaj 2016 Barents.pl
Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabi © M. Sabaj 2016 Barents.pl
Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabi © M. Sabaj 2016 Barents.pl
Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabi © M. Sabaj 2016 Barents.pl
Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabi © M. Sabaj 2016 Barents.pl
Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabi © M. Sabaj 2016 Barents.pl
Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabi © M. Sabaj 2016 Barents.pl
Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabi © M. Sabaj 2016 Barents.pl
Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabi © M. Sabaj 2016 Barents.pl
Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabi © M. Sabaj 2016 Barents.pl
Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabi © M. Sabaj 2016 Barents.pl
Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabi © M. Sabaj 2016 Barents.pl
Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabi © M. Sabaj 2016 Barents.pl
Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabi © M. Sabaj 2016 Barents.pl
Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabi © M. Sabaj 2016 Barents.pl
Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabi © M. Sabaj 2016 Barents.pl
Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabi © M. Sabaj 2016 Barents.pl
Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabi © M. Sabaj 2016 Barents.pl
Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabi © M. Sabaj 2016 Barents.pl
Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabi © M. Sabaj 2016 Barents.pl
Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabi © M. Sabaj 2016 Barents.pl
Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabi © M. Sabaj 2016 Barents.pl
Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabi © M. Sabaj 2016 Barents.pl
Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabi © M. Sabaj 2016 Barents.pl
Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabi © M. Sabaj 2016 Barents.pl
Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabi © M. Sabaj 2016 Barents.pl
Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabi © M. Sabaj 2016 Barents.pl
Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabi © M. Sabaj 2016 Barents.pl
Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabi © M. Sabaj 2016 Barents.pl
Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabi © M. Sabaj 2016 Barents.pl
Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabi © M. Sabaj 2016 Barents.pl
Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabi © M. Sabaj 2016 Barents.pl
Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabi © M. Sabaj 2016 Barents.pl
Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabi © M. Sabaj 2016 Barents.pl
Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabi © M. Sabaj 2016 Barents.pl
Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabi © M. Sabaj 2016 Barents.pl
Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabi © M. Sabaj 2016 Barents.pl
Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabi © M. Sabaj 2016 Barents.pl
Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabi © M. Sabaj 2016 Barents.pl
Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabi © M. Sabaj 2016 Barents.pl
Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabi © M. Sabaj 2016 Barents.pl
Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabi © M. Sabaj 2016 Barents.pl
Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabi © M. Sabaj 2016 Barents.pl
Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabi © M. Sabaj 2016 Barents.pl
Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabi © M. Sabaj 2016 Barents.pl
Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabi © M. Sabaj 2016 Barents.pl
Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabi © M. Sabaj 2016 Barents.pl
Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabi © M. Sabaj 2016 Barents.pl
Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabi © M. Sabaj 2016 Barents.pl
Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabi © M. Sabaj 2016 Barents.pl
Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabi © M. Sabaj 2016 Barents.pl
Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabi © M. Sabaj 2016 Barents.pl
Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabi © M. Sabaj 2016 Barents.pl
Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabi © M. Sabaj 2016 Barents.pl
Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabi © M. Sabaj 2016 Barents.pl

ZOBACZ TEŻ INNE PROPOZYCJE NASZYCH CIEKAWYCH WYJAZDÓW

IRAN

Iran: szlakiem perskiej historii

3-18.10.2020
Iran. Szlakiem perskiej historii. © Magda Sybicka, Barents.pl
TURCJA

Majówka w Kapadocji i Antiochii

1-9.05.2020
Wędrówki po Kapadocji i Antiochii © Roman Stanek, Barents.pl
UKRAINA
HIT SEZONU!

Sylwester i Nowy Rok na Zakarpaciu

28.12.2020 - 01.01.2021
Sylwester i Nowy Rok na Zakarpaciu © Ivo Dokoupil dla Barents.pl