fbpx Mołdawia i Odessa: winnym szlakiem Besarabii | Wycieczka do Mołdawii

Mołdawia i Odessa: winnym szlakiem Besarabii

Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabii © Moldavian Tourism Agency dla Barents.pl
• Mołdawskie Święto Wina w Kiszyniowie
• Degustacja znakomitych mołdawskich win w klimatycznych piwnicach
• "Besarabska Wenecja" - Wilkowo i rejs deltą Dunaju
• Mało znane państwo Naddniestrze i tajemniczy Gagauzowie
• Klimatyczna historyczna Odessa i plaże Morza Czarnego

Mołdawia - wspaniałe krajobrazy, piękna przyroda i dobre wino. Odkryjemy przed Wami miejsca, które są niedostępne dla zwykłych turystów. Naddniestrze - kraj uznawany na arenie międzynarodowej jedynie przez Abchazję i Osetię Południową, Gagauzja - autonomiczna republika, historyczna Besarabia i Odessa.

Poznamy przyjaznych ludzi, zobaczymy tradycyjne wioski i folklor, ale również zaledwie kilka kilometrów obok zobaczymy pomniki radzieckich socrealistów. Panuje tam doskonała symbioza i niezwykle żywa mieszanka. Zapraszamy do podróży z nami przez nieodkryte tereny Europy.

Wycieczka jest przeznaczona dla wszystkich, którym nie przeszkadza postsowieckie podejście do czasu. Dla tych wszystkich, którzy uwielbiają poznawać ludzi i ich kulturę oraz są w stanie przetrwać niewielkie niewygody, aby zdobyć ciekawe doświadczenie. Ale także do wszystkich, którzy kochają dobrą jakość wina.

W terminie październikowym zapraszamy na Festiwal Wina w Kiszyniowie - radosne Święto Wina. Miasto przybiera wtedy odświętne barwy, a główna ulica, Bulwar Stefana Wielkiego, wypełnia się ludźmi. Koncerty tradycyjnej muzyki i litry dobrego wina. Do tego stragany z rękodziełem, np. wyszywanymi obrusami, wyrobami z drewna czy z gliny. Oprócz obowiązkowej degustacji można oczywiście uzupełnić zapasy i przywieźć do domu pamiątkę po urlopie w postaci kilku butelek dobrego wina.

Wino - mołdawska pasja i tradycja. Mołdawia i Odessa - winnym szlakiem Besarabii © Moldavian Tourism Agency dla Barents.pl
Pędzą do domu robić pyszną mołdawską bryndzę :) Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabii © Agnieszka Jagiełło

Wnętrze jednej z prawosławnych cerkwi. Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabii © Agnieszka Jagiełło
Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabii © Moldavian Tourism Agency dla Barents.pl

program RAMOWY PROGRAM WYJAZDU:

DZIEŃ 1
Przylot do spokojnej stolicy Mołdawii - Kiszyniowa. Zakwaterowanie, spacer po centrum i wieczór zapoznawczy w Kiszyniowie z pierwszą lampką mołdawskiego wina :-)

DZIEŃ 2
Zwiedzanie Kiszyniowa - Bulwar Stefan Cel Mare, Kolumna Zwycięstwa, prawosławne konwenty i klasztory, resztki starej architektury zmieszane z komunistycznym socrealizmem. Przejazd do światowej sławy Winnicy Cricova na degustację win. Po południu zwiedzanie klasztornego kompleksu wykutego w skale w Starym Orgiejowie (Orheiul Vechi) oraz tradycyjnego wiejskiego gospodarstwa. Nocleg w agroturystyce u przemiłych gospodarzy w wiosce pośród wzgórz i domowa obiadokolacja.

DZIEŃ 3
Poranny spacer po Trebujeni i niedaleki przejazd do kolejnej winnicy - Chateau Vertely. Po degustacji lokalnych win pójdziemy na niewymagający trekking po jedynym w Mołdawii parku narodowym Orgiejów. Znajduje się w nim przepiękny męski klasztor Curchi (czytaj Kurki). Popołudniowo-wieczorny przejazd do Kiszyniowa z możliwością zwiedzenia klasztoru Kapriana (Klasztor Căpriana). Wieczór ze słynnym festiwalem wina w Kiszyniowie - Mołdawskie Święto Wina.

DZIEŃ 4
Przejazd do nieuznawanej Naddniestrzańskiej Republiki Mołdawskiej. Zwiedzanie tureckiej twierdzy w mieście Bendery i przejazd najdłuższą trolejbusową linią w Europie do absurdalnego radzieckiego skansenu, stolicy państwa Naddniestrze - miasta Tyraspol. Wizyta w luksusowym supermarkecie Szeryf, rzut oka na stadion narodowy, opuszczona stacja kolejowa muzeum "wojny z Mołdawią" i pomnik generała Suworowa. Kawa lub piwo w kawiarence nad szeroko rozlewającym swe brzegi Dniestrem z rosyjskimi hitami w tle.

DZIEŃ 5
Kolejny unikatowy autonomiczny region Gagauzja - nie będzie mieć przed nami dziś tajemnic. Czekają nas kolorowe wioseczki, wizyta w postsowieckim kołchozie i mieście Komrat - oryginalnej stolicy. Zobaczymy tu jedyny na świecie Uniwerstytet Gagauski, odwiedzimy targ rozmaitości, porozmawiamy z miejscowymi. W muzeum w Besalmie zobaczymy skansen dawnej Gagauzji, obejrzymy film i poznamy narodowe tańce oraz śpiewy. Przejazd do Besarabii nieomal nieuczęszczaną drogą na Izmaił, kolacja w klimatycznej knajpce w centrum.

DZIEŃ 6
Zwiedzanie starego portu rzecznego na Dunaju w Izmaile, turecki meczet i dojazd do Wilkowa - Wenecji Besarabii. W wiosce zamiast dróg są kanały wodne, ludzie parkują łódkami prosto w ogrodach, zamiast chodników są drewniane kładki. Degustacja domowych win i produktów wprost od wesołej gospodyni. Nad opuszczonymi fabrykami zwyciężyła przyroda i to ona wyznacza tu rytm życia. Popłyniemy w rejs deltą Dunaju z lokalnym przewodnikiem oraz kapitanem łódki. Popłyniemy w stronę rumuńskich wysepek, po szlakach wodnych którymi się w czasach radzieckich poruszali przemytnicy produktów z Rosji, Turcji i Europy. Piknik i świeża lokalna ryba na jednej z wysepek należących do staroobrzędowców, herbata z samowaru z lokalnym miodem i degustacja wina ze szczepu, który występuje jedynie tam. Dotkniemy stopą kilometra zero, pozbieramy muszle na pustkowiu, będziemy wypatrywać rzadkich gatunków ptactwa i cieszyć się przestrzenią w rezerwacie, do którego trzeba mieć pozwolenie na wstęp, będziemy więc sam na sam z naturą. Wieczorny przejazd do Odessy - perły Morza Czarnego.

DZIEŃ 7
Spacer z lokalnym przewodnikiem ulicami Odessy począwszy od schodów Potiomkinowskich, przez rozmaite ciekawostki architektoniczne, na ulicy Deribassowskiej kończąc. Przejazd na plaże Morza Czarnego, kąpiel na jednej z słynnych plaż Arkadii. Jest to kurort w kurorcie, gdzie przepych i bogactwo kontrastują z sowieckim dizajnem. Wieczorny spacer ulicami Adiesy-Mamy, czyli portowego miasta tętniącego nocnym życiem. Możliwość wizyty w miejscowej operze lub teatrze czy jednym z licznych, atrakcyjnych klubów nocnych.

DZIEŃ 8
Kontynuacja zwiedzania Odessy. Dla chętnych przejażdżka archaiczną w formie, ale w pełni sprawną kolejką linową i wizyta w Katakumbach - ich ogromny kompleks biegnie pod całą Odessą i okolicami. Schodząc do podziemia zobaczymy na własne oczy ślady po starożytnych Grekach, XX-wieczne pozostałości po wielu historycznych wydarzeniach i...prawdopodobnie najbardziej oryginalnie umieszczoną reklamę na świecie. Odessa ma wiele twarzy: kryminalną, żydowską a nawet polską, a my przyjrzymy się po trochu każdej z nich. O lokalne przysmaki potargujemy się na Priwozie - jednym z największych bazarów byłego ZSRR-u to tylko jedne z propozycji. Po południu obiad w jednej z klimatycznych odeskich restauracji i powrót do Polski.

Nie jedź sam! Poleć wyjazd znajomym:
Położone wśród wód Dunaju Wilkowo, miasteczko staroobrzędowców. Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabii © Agnieszka Jagiełło
Jedna z wielu malowniczych, wiejskich chat. Błękit odstrasza owady, a według wierzeń również złe moce. Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabii © Agnieszka Jagiełło

cena ZAPEWNIAMY W CENIE WYCIECZKI:

• bilet lotniczy Warszawa - Kiszyniów i Odessa - Warszawa z wszystkimi opłatami

• bagaż nadawany i podręczny zgodnie z limitem wagowym linii lotniczych

• opiekę polskojęzycznej/ego pilotki/a

• transport lokalny

• jednodniową wycieczkę motorówką po delcie Dunaju

• zakwaterowanie: w domach u miejscowych gospodarzy, hotelach i domach gościnnych

• śniadania

• degustacje wina i wykład na temat winnic w Mołdawii

• pakiety informacyjne

• obowiązkową gwarancję ubezpieczeniową biura podróży

• ubezpieczenie NNW i KL i ubezpieczenie bagażu do 200 Euro

• obowiązkową opłatę na państwowy Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) za każdą osobę

• obowiązkową opłatę na państwowy Turystyczny Fundusz Pomocowy (TFP) za każdą osobę

• ubezpieczenie na wypadek zarażenia się wirusem (COVID-19) podczas pobytu za granicą

Tradycyjne stroje. Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabii © Moldavian Tourism Agency dla Barents.pl

poza ceną WE WŁASNYM ZAKRESIE:
• Opłaty za wstępy do zabytków, muzeów, kościołów i atrakcji (około 10 EUR).
• Obiadokolacje.
• Test na obecność Covid-19 (jeżeli dotyczy).

zakwaterowanie ZAKWATEROWANIE:
Podczas wyjazdu najczęściej będziemy zakwaterowani w domach gościnnych (pokoje wieloosobowe) lub hotelach w pokojach dwuosobowych.

wyżywienie WYŻYWIENIE:
W cenie wycieczki zapewnione jest każdego dnia śniadanie. Reszta jedzenia we własnym zakresie. W miastach istnieje wiele sklepów i restauracji. Ceny produktów spożywczych porównywalne lub niższe od polskich.

transport TRANSPORT:
Podczas przejazdów będziemy mieć do dyspozycji własny minibus.

grupa GRUPA:
Jeździmy w małych grupach. Minimalna liczba osób na wycieczce wynosi 8, maksymalnie 15/16.

pogoda POGODA:
Klimat w Mołdawii możemy porównać do klimatu panującego we Włoszech. Ilość słonecznych dni jest bardzo duża, dlatego Mołdawia to wzgórza pokryte winoroślą, która ma tu znakomite warunki do uprawy. W październiku średnia temperatura powietrza wynosi 16-20°C.

wylot MIEJSCE WYLOTU:
Miejscem rozpoczęcia wycieczki jest Warszawa. Inne miejsce (Berlin, Praga...) po wcześniejszym ustaleniu za dopłatą.

inne INNE:
• Dni i punkty programu wyjazdu mogą się zmienić w zależności od terminu wylotu lub w wyniku sytuacji na miejscu.
• Zapoznaj się z zasadami, jak zapisać się na wycieczkę oraz z ogólnymi warunkami uczestnictwa w wycieczce.
• Organizatorem wycieczki jest Barents.pl - Biuro Aktywnych Podróży.
• Polityka biura w związku z Covid-19 - Podróże w czasach COVID-19 z Barents.pl.

nagranie Posłuchaj, co ma do powiedzenia o Mołdawii Kamil Całus, autor świetnej książki-reportażu "Mołdawia. Państwo niekonieczne", wyd. Czarne 2020. Rozmawia Adrian Bąk z audycji "Puls świata". Tu kliknij aby odsłuchać audycję.

film  Mołdawskie wino i winnice to jeden z powodów naszych częstych wycieczek do Mołdawii. Zobacz krótki filmik promocyjny Mołdawskiej Agencji Turystycznej, właśnie o mołdawskim winie i winnicach, które odwiedzimy.
© Stefan Scorpan
i Agency of Tourism of the Republic of Moldova

Degustacja wina w jednej z dwóch największych winnic na świecie, Cricovej. Na pierwszym planie szampan. Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabii © Agnieszka Jagiełło
Serki. Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabii © Moldavian Tourism Agency dla Barents.pl
Plastikowe monety. Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabii © 2016 Barents.pl
Nad Morzem Czarnym. Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabii © Kamila Konopczak 2016 Barents.pl
Niekończące się piwnice winne. Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabi © M. Sabaj 2016 Barents.pl
W drodze: do domu / pracy / na zakupy / na plotki. Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabi © M. Sabaj 2016 Barents.pl
Stopnie trudności wycieczek Barents.pl
Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabii © Moldavian Tourism Agency dla Barents.pl
Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabii © Moldavian Tourism Agency dla Barents.pl
Wino - mołdawska pasja i tradycja. Mołdawia i Odessa - winnym szlakiem Besarabii © Moldavian Tourism Agency dla Barents.pl
Wino - mołdawska pasja i tradycja. Mołdawia i Odessa - winnym szlakiem Besarabii © Moldavian Tourism Agency dla Barents.pl
Pędzą do domu robić pyszną mołdawską bryndzę :) Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabii © Agnieszka Jagiełło
Pędzą do domu robić pyszną mołdawską bryndzę :) Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabii © Agnieszka Jagiełło
Wnętrze jednej z prawosławnych cerkwi. Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabii © Agnieszka Jagiełło
Wnętrze jednej z prawosławnych cerkwi. Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabii © Agnieszka Jagiełło
Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabii © Moldavian Tourism Agency dla Barents.pl
Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabii © Moldavian Tourism Agency dla Barents.pl
Położone wśród wód Dunaju Wilkowo, miasteczko staroobrzędowców. Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabii © Agnieszka Jagiełło
Położone wśród wód Dunaju Wilkowo, miasteczko staroobrzędowców. Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabii © Agnieszka Jagiełło
Jedna z wielu malowniczych, wiejskich chat. Błękit odstrasza owady, a według wierzeń również złe moce. Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabii © Agnieszka Jagiełło
Jedna z wielu malowniczych, wiejskich chat. Błękit odstrasza owady, a według wierzeń również złe moce. Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabii © Agnieszka Jagiełło
Tradycyjne stroje. Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabii © Moldavian Tourism Agency dla Barents.pl
Tradycyjne stroje. Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabii © Moldavian Tourism Agency dla Barents.pl
Degustacja wina w jednej z dwóch największych winnic na świecie, Cricovej. Na pierwszym planie szampan. Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabii © Agnieszka Jagiełło
Degustacja wina w jednej z dwóch największych winnic na świecie, Cricovej. Na pierwszym planie szampan. Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabii © Agnieszka Jagiełło
Serki. Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabii © Moldavian Tourism Agency dla Barents.pl
Serki. Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabii © Moldavian Tourism Agency dla Barents.pl
Plastikowe monety. Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabii © 2016 Barents.pl
Plastikowe monety. Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabii © 2016 Barents.pl
Nad Morzem Czarnym. Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabii © Kamila Konopczak 2016 Barents.pl
Nad Morzem Czarnym. Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabii © Kamila Konopczak 2016 Barents.pl
Niekończące się piwnice winne. Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabi © M. Sabaj 2016 Barents.pl
Niekończące się piwnice winne. Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabi © M. Sabaj 2016 Barents.pl
W drodze: do domu / pracy / na zakupy / na plotki. Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabi © M. Sabaj 2016 Barents.pl
W drodze: do domu / pracy / na zakupy / na plotki. Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabi © M. Sabaj 2016 Barents.pl
Stopnie trudności wycieczek Barents.pl
Stopnie trudności wycieczek Barents.pl
Nocna Odessa. Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabii © Kamila Konopczak 2016 Barents.pl
Nocna Odessa. Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabii © Kamila Konopczak 2016 Barents.pl
Dziedzictwo historyczne Mołdawii. Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabii © Kamila Konopczak 2016 Barents.pl
Dziedzictwo historyczne Mołdawii. Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabii © Kamila Konopczak 2016 Barents.pl
Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabii © Kamila Konopczak 2016 Barents.pl
Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabii © Kamila Konopczak 2016 Barents.pl
Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabii © Kamila Konopczak 2016 Barents.pl
Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabii © Kamila Konopczak 2016 Barents.pl
Domki kryte strzechą. Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabii © Kamila Konopczak 2016 Barents.pl
Domki kryte strzechą. Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabii © Kamila Konopczak 2016 Barents.pl
Pozostałości historyczne. Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabii © Kamila Konopczak 2016 Barents.pl
Pozostałości historyczne. Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabii © Kamila Konopczak 2016 Barents.pl
Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabii © Kamila Konopczak 2016 Barents.pl
Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabii © Kamila Konopczak 2016 Barents.pl
Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabii © Kamila Konopczak 2016 Barents.pl
Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabii © Kamila Konopczak 2016 Barents.pl
Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabii © Kamila Konopczak 2016 Barents.pl
Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabii © Kamila Konopczak 2016 Barents.pl
Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabii © Kamila Konopczak 2016 Barents.pl
Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabii © Kamila Konopczak 2016 Barents.pl
Nad Morzem Czarnym. Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabii © Kamila Konopczak 2016 Barents.pl
Nad Morzem Czarnym. Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabii © Kamila Konopczak 2016 Barents.pl
Najlepsza herbata! Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabii © Kamila Konopczak 2016 Barents.pl
Najlepsza herbata! Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabii © Kamila Konopczak 2016 Barents.pl
2016 wycieczka: Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabii © Kamila Konopczak Barents.pl
2016 wycieczka: Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabii © Kamila Konopczak Barents.pl
Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabii © Kamila Konopczak 2016 Barents.pl
Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabii © Kamila Konopczak 2016 Barents.pl
Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabii © Kamila Konopczak 2016 Barents.pl
Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabii © Kamila Konopczak 2016 Barents.pl
Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabii © Kamila Konopczak 2016 Barents.pl
Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabii © Kamila Konopczak 2016 Barents.pl
Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabii © Kamila Konopczak 2016 Barents.pl
Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabii © Kamila Konopczak 2016 Barents.pl
Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabii © Kamila Konopczak 2016 Barents.pl
Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabii © Kamila Konopczak 2016 Barents.pl
Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabii © Kamila Konopczak 2016 Barents.pl
Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabii © Kamila Konopczak 2016 Barents.pl
Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabii © Kamila Konopczak 2016 Barents.pl
Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabii © Kamila Konopczak 2016 Barents.pl
Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabi © M. Sabaj 2016 Barents.pl
Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabi © M. Sabaj 2016 Barents.pl
Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabi © M. Sabaj 2016 Barents.pl
Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabi © M. Sabaj 2016 Barents.pl
Kompleks Stary Orgiejów (Orheiul Vechi). Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabi © M. Sabaj 2016 Barents.pl
Kompleks Stary Orgiejów (Orheiul Vechi). Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabi © M. Sabaj 2016 Barents.pl
Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabi © M. Sabaj 2016 Barents.pl
Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabi © M. Sabaj 2016 Barents.pl
Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabi © M. Sabaj 2016 Barents.pl
Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabi © M. Sabaj 2016 Barents.pl
Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabi © M. Sabaj 2016 Barents.pl
Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabi © M. Sabaj 2016 Barents.pl
Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabi © M. Sabaj 2016 Barents.pl
Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabi © M. Sabaj 2016 Barents.pl
Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabi © M. Sabaj 2016 Barents.pl
Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabi © M. Sabaj 2016 Barents.pl
Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabi © M. Sabaj 2016 Barents.pl
Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabi © M. Sabaj 2016 Barents.pl
Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabi © M. Sabaj 2016 Barents.pl
Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabi © M. Sabaj 2016 Barents.pl
Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabi © M. Sabaj 2016 Barents.pl
Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabi © M. Sabaj 2016 Barents.pl
Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabi © M. Sabaj 2016 Barents.pl
Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabi © M. Sabaj 2016 Barents.pl
Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabi © M. Sabaj 2016 Barents.pl
Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabi © M. Sabaj 2016 Barents.pl
Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabi © M. Sabaj 2016 Barents.pl
Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabi © M. Sabaj 2016 Barents.pl
Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabi © M. Sabaj 2016 Barents.pl
Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabi © M. Sabaj 2016 Barents.pl
Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabi © M. Sabaj 2016 Barents.pl
Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabi © M. Sabaj 2016 Barents.pl
Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabi © M. Sabaj 2016 Barents.pl
Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabi © M. Sabaj 2016 Barents.pl
Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabi © M. Sabaj 2016 Barents.pl
Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabi © M. Sabaj 2016 Barents.pl
Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabi © M. Sabaj 2016 Barents.pl
Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabi © M. Sabaj 2016 Barents.pl
Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabi © M. Sabaj 2016 Barents.pl
Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabi © M. Sabaj 2016 Barents.pl
Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabi © M. Sabaj 2016 Barents.pl
Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabi © M. Sabaj 2016 Barents.pl
Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabi © M. Sabaj 2016 Barents.pl
Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabi © M. Sabaj 2016 Barents.pl
Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabi © M. Sabaj 2016 Barents.pl
Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabi © M. Sabaj 2016 Barents.pl
Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabi © M. Sabaj 2016 Barents.pl
Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabi © M. Sabaj 2016 Barents.pl
Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabi © M. Sabaj 2016 Barents.pl
Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabi © M. Sabaj 2016 Barents.pl
Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabi © M. Sabaj 2016 Barents.pl
Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabi © M. Sabaj 2016 Barents.pl
Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabi © M. Sabaj 2016 Barents.pl
Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabi © M. Sabaj 2016 Barents.pl
Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabi © M. Sabaj 2016 Barents.pl
Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabi © M. Sabaj 2016 Barents.pl
Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabi © M. Sabaj 2016 Barents.pl
Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabi © M. Sabaj 2016 Barents.pl
Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabi © M. Sabaj 2016 Barents.pl
Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabi © M. Sabaj 2016 Barents.pl
Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabi © M. Sabaj 2016 Barents.pl
Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabi © M. Sabaj 2016 Barents.pl
Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabi © M. Sabaj 2016 Barents.pl
Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabi © M. Sabaj 2016 Barents.pl
Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabi © M. Sabaj 2016 Barents.pl
Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabi © M. Sabaj 2016 Barents.pl
Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabi © M. Sabaj 2016 Barents.pl
Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabi © M. Sabaj 2016 Barents.pl
Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabi © M. Sabaj 2016 Barents.pl
Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabi © M. Sabaj 2016 Barents.pl
Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabi © M. Sabaj 2016 Barents.pl
Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabi © M. Sabaj 2016 Barents.pl
Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabi © M. Sabaj 2016 Barents.pl
Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabi © M. Sabaj 2016 Barents.pl
Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabi © M. Sabaj 2016 Barents.pl
Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabi © M. Sabaj 2016 Barents.pl
Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabi © M. Sabaj 2016 Barents.pl
Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabi © M. Sabaj 2016 Barents.pl
Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabi © M. Sabaj 2016 Barents.pl
Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabi © M. Sabaj 2016 Barents.pl
Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabi © M. Sabaj 2016 Barents.pl
Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabi © M. Sabaj 2016 Barents.pl
Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabi © M. Sabaj 2016 Barents.pl
Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabi © M. Sabaj 2016 Barents.pl
Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabi © M. Sabaj 2016 Barents.pl
Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabi © M. Sabaj 2016 Barents.pl

Zobacz też inne propozycje naszych ciekawych wyjazdów

GRUZJA

Chinkali i Chaczapuri: kulinarna Gruzja

17-26.10.2024
Gruzja. Kulinarny wyjazd do Gruzji. fot. Maciek Kucharski, Barents.pl
  • Objazdówka
  • Etyczne
  • Kulinaria
JORDANIA

Wycieczka do Jordanii

6-16.06. | 19-29.09. | 10-20.10.
Wycieczka do Jordanii: Petra, Amman, pustynia Wadi Rum i trekkingi fot. © Paweł Gardziej, Barents.pl
  • Objazdówka
  • Trekking
TURCJA
MAJÓWKA!

Wycieczka do Kapadocji i Antiochii

27.04.-5.05. | 30.04.-8.05 | 28.09.-6.10.
Wędrówki po Kapadocji i Antiochii © Roman Stanek, Barents.pl
  • Objazdówka
  • Trekking