fbpx Podróże w czasach COVID-19 z Barents.pl | COVID-19

Podróże w czasach COVID-19 z Barents.pl

Na wstępie życzymy Wam dużo zdrowia. Dbajcie o siebie i swoich bliskich! Mamy nadzieję, że epidemia COVID-19 i stan jaki zaistniał, będą miały na Was, Wasze życie osobiste i zawodowe, jak najmniejszy wpływ.

W tym miejscu chcieliśmy Was zapewnić, że pomimo tak niesprzyjających warunków, jesteśmy w dobrej i stabilnej kondycji finansowej i optymistycznie patrzymy na zbliżający się sezon. Wszystkie pieniądze z anulowanych w 2020 roku wycieczek zostały rozdysponowane zgodnie z Waszą wolą:
• w formie zwrotów bezpośrednich lub w formie zwrotów z Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego (TFG);
• w formie przeniesień Waszych rezerwacji na inne wycieczki w przyszłości;
• lub w formie przeniesienia pieniędzy na vouchery podróżnicze (to już ponad 250 tys PLN!).

Zatem nie pozostaje nic innego, jak śledzić ponowne otwarcie ruchu turystycznego, planować wycieczki i je realizować! Dziękujemy za Wasze dotychczasowe wsparcie, cierpliwość i wspólne plany na przyszłość!!!

• W tym miejscu chcieliśmy jeszcze dodać, że od wybuchu pandemii Covid-19, podczas naszych wycieczek (ani bezpośrednio po nich) nie odnotowaliśmy żadnego zachorowania na Covid-19 wśród Uczestników oraz Obsługi naszych wycieczek. Oby tak zostało! •

Poniżej przedstawiamy politykę COVID-19 Barents.pl, informacje o tym, jak podróżujemy w czasach pandemii oraz wskazówki dotyczące bezpiecznych podróży.

W przypadku dodatkowych pytań pozostajemy do Waszej dyspozycji mailowo (biuro@barents.pl) oraz telefonicznie (508432161).

checkbox

POLITYKA COVID-19 BARENTS.PL

1. ZWROT PIENIĘDZY W PRZYPADKU ODWOŁANIA WYJAZDU
#zwrotpieniędzy Jeśli wycieczka zostanie odwołana z powodu COVID-19, zwracamy Wam pieniądze w 14 dni od odwołania wycieczki.

#voucherynawycieczki Dla osób zainteresowanych przygotowaliśmy ofertę voucherów, które umożliwiają przeniesienie wpłaconych środków na dowolną wycieczkę z naszej oferty, bez konieczności natychmiastowego wskazania konkretnego wyjazdu. Vouchery są ważne aż do 31 grudnia 2023 r.

#zmieńterminnieodwołuj Zachęcamy również do zmiany terminu wyjazdu, a nie do całkowitej rezygnacji z wycieczki. Dzięki temu, zarówno nasi lokalni partnerzy jak i my, nieco spokojniej będziemy mogli planować kolejne wyjazdy, a Wy będziecie mieć gwarancję miejsca oraz niezmienności ceny wycieczki.

2. UBEZPIECZENIE W PODRÓŻY
Polisy UNIQA - ubezpieczyciela naszych wycieczek - chronią w przypadku zakażenia koronawirusem podczas pobytu za granicą. Polisa pokrywa koszty leczenia oraz transportu. Nie ma znaczenia, kiedy faktycznie doszło do zarażenia.

"Wszystkie polisy turystyczne UNIQA - koszty leczenia - chronią na wypadek zarażenia się wirusem podczas pobytu za granicą w regionie, w którym ogłoszono epidemię, jak również tam, gdzie do tej pory nie zidentyfikowano wystąpienia wirusa. Nie ma przy tym znaczenia, kiedy doszło do zakażenia, pokrywamy koszty leczenia nagłego zachorowania w podróży."

[Pobierz plik z pełnym oświadczeniem AXA (UNIQA)]

3. UBEZPIECZENIE KRIT
Jeśli chcesz się zabezpieczyć na wypadek zachorowania na COVID-19 przed wyjazdem, rekomendujemy wykupienie dodatkowej polisy: koszty rezygnacji z imprezy turystycznej. Jeśli doszłoby do zachorowania przed rozpoczęciem podróży, ubezpieczyciel zwraca 100% wpłaconych środków.

Bez ubezpieczenia KRIT może się zdarzyć, że nie będziemy w stanie oddać Ci 100% wpłaconych środków. Oczywiście dołożymy wszelkich starań aby zwrot był jak najwyższy, jednak część poniesionych wydatków może być bezzwrotna (np. niektóre bilety lotnicze). Każdy przypadek nagłej rezygnacji z powodu COVID-19 rozpatrujemy indywidualnie i jeśli tylko sytuacja na to pozwala, przenosimy wszystkie wpłacone pieniądze na voucher, biorąc na siebie poniesione koszty (wymaga indywidualnej oceny).

4. REZERWACJA WYCIECZEK
Od 1 stycznia 2021 r. rezerwacje wycieczek realizowane są w normalnym trybie. Potwierdzeniem wstępnej rezerwacji jest przesłanie umowy oraz wpłata zaliczki w wysokości 30%. Termin wpłaty drugiej raty pozostaje bez zmian - 29 dni przed rozpoczęciem wycieczki, chyba, że w komunikacji indywidualnej zostało zaznaczone inaczej (np. przesunięcie terminu wpłaty z 29 na 14 dni przed wycieczką).

Ze względu na dynamikę zmian na świecie, cały czas monitorujemy sytuację w kraju i za granicą oraz analizujemy wszystkie możliwości, w tym opcje ewentualnej zmiany terminu wyjazdu w przypadku wystąpienia / przedłużenia restrykcji związanych z podróżami. O zmianie statusu wyjazdu uczestnicy są każdorazowo informowani drogą mailową lub telefonicznie.

podróże

PODRÓŻE Z BARENTS.PL

Od początku istnienia Barents.pl rozwijamy i realizujemy wycieczki aktywne, w małych grupach, poza głównym szlakiem i w myśl zasad odpowiedzialnej turystyki. Covid-19 nie wymusił więc na nas radykalnych zmian, a jedynie umocnił nasze zasady :-)

Jeździmy w małych grupach 6-15 osób, a nierzadko w obecnych czasach, nawet w mniejszych.

• Sedno naszych wyjazdów to czas spędzany aktywnie, na dworze, w przyrodzie, z dala od dużych skupisk ludzi. Podczas wyjazdów trekkingowych, narciarskich, rowerowych to niemal 100% dnia!

• Promujemy zdrowy tryb życia i podróżowania. Nawet podczas wycieczek objazdowych zawsze w programie jest niejeden spacer, trekking, piesza wycieczka!

Unikamy miejsc zatłoczonych i skupiających duże rzesze turystów. Wybieramy ciekawe miejsca blisko przyrody, lokalnych społeczności. Miejsca charakterystyczne i ważne dla danego regionu i jego mieszkańców.

• Tam, gdzie tylko jest to możliwe, śpimy i jemy u lokalnych gospodarzy, korzystamy z transportu oferowanego przez naszych lokalnych partnerów, dzięki czemu pozostajemy niezależni od masowego nurtu turystycznego.

• Przed wyjazdem sprawdzamy, analizujemy i przekazujemy Uczestnikom lokalne rozporządzenia i rekomendacje, mające na celu podniesienie poziomu bezpieczeństwa zdrowotnego podczas naszej podróży.

maseczka

BEZPIECZEŃSTWO W PODRÓŻY

Zawsze stosuj się do lokalnych rozporządzeń, które mogą się nieco różnić od ogólnych zasad przeciwdziałających zarażeniu się i rozprzestrzenianiu COVID-19.

Noś maskę (zakrywającą usta i nos) w miejscach publicznych, zamkniętych, zwłaszcza tam, gdzie zachowanie dystansu jest ograniczone i spotykasz dużo obcych ludzi. Staraj się stosować maski atestowane, lepiej chroniące niż np. materiał.

Zachowuj dystans wszędzie, gdzie jest to możliwe - najlepiej 2 metry. Unikaj miejsc zatłoczonych. Jeśli jednak jesteś w miejscu bardziej zatłoczonym - noś maskę.

Często myj ręce. Jeśli nie masz takiej możliwości - dezynfekuj je stosownymi preparatami.

• Pamiętaj o obowiązujących zasadach w środkach komunikacji miejskiej, w tym podczas podróży lotniczych: na terenie portu lotniczego i podczas całej podróży musisz mieć założoną maskę. W niektórych środkach komunikacji publicznej (według obowiązujących, lokalnych rozporządzeń) możesz zając co drugie miejsce.

Testuj się! Obecnie wjazd do większości państw obwarowany jest koniecznością wykonania testu na obecność COVID-19, a w niektórych przypadkach również wymogiem wykonania kolejnego testu w kilka dni po pierwszym. Jeśli w opisie wycieczki i ustaleniach indywidualnych nie jest podane, że cena wyjazdu zawiera koszt testu, koszt ten jest po Twojej stronie. W zależności od dynamiki zachorowań w kraju, przed powrotem do Polski możesz być poproszony o wykonanie testu przed przylotem do kraju. W przeciwnym razie możesz być skierowany na kwarantannę.

Szczep się! Coraz więcej państw zezwala na wjazd do swojego kraju bez konieczności wykonywania testów lub odbywania kwarantanny, jeśli jesteś zaszczepiony przeciw COVID-19. Więc jeśli tylko masz taką możliwość nie zwlekaj ze szczepieniem! To podwójna ochrona - dla Ciebie i odwiedzanych przez Ciebie miejsc.

• Podczas wyjazdu, każdą zmianę samopoczucia należy niezwłocznie zgłosić pilotowi wycieczki, aby mógł podjąć odpowiednie kroki.

Bądź wyposażony w odpowiednią ilość środków ochronnych - maseczek, płynów do dezynfekcji rąk - aby Ci ich nigdy nie zabrakło!

Bądź na bieżąco! Najbardziej aktualne informacje można znaleźć na stronach:
Ministerstwa Spraw Zagranicznych
Głównego Inspektoratu Sanitarnego
Ministerstwa Zdrowia
Światowej Organizacji Zdrowia (WHO)