fbpx O nas | Barents.pl

O nas

MOCNE STRONY PODRÓŻOWANIA Z BIUREM AKTYWNYCH PODRÓŻY BARENTS.PL

kropkanasze wycieczki są dla każdego i w każdym wieku, nie tylko dla sportowców
kropkakładziemy nacisk na kontakt z mieszkańcami, poznanie ich kultury i tradycji
kropkaoferujemy nowe, aktywne formy urlopu (na rowerze, w górach, trekkingi, aktywne zwiedzanie)
kropkamamy bardzo dobry kontakt z Klientami potwierdzony licznymi rekomendacjami i opiniami
kropkaoferujemy autorskie, przetestowane przez nas programy wycieczek, prowadzone przez doświadczonych pilotów

Barents.pl - biuro aktywnych podróży powstało w 2011 roku. Naszym celem jest organizowanie autorskich wycieczek i wypraw do nietypowych miejsc lub w innej, aktywnej formie. Przyświeca nam postać jednego z najważniejszych żeglarzy, odkrywców i podróżników - Willema Barentsa, który odkrył m.in. Archipelag Spitsbergen w XVI w. Program wycieczek tworzymy tak, by mogła z niego w pełni skorzystać każda osoba, która choć odrobinę jest sprawna fizycznie. W przypadku wycieczek rowerowych i trekkingu jedziemy w miejsca przejezdne, na lekko, a bagaż transportuje auto asekuracyjne, koń lub osioł.

Nasze biuro podróży powstało w duchu odpowiedzialnej turystyki i na każdym wyjeździe przestrzegamy jej zasad: tam gdzie to tylko możliwe śpimy u miejscowych gospodarzy, w agroturystykach albo w małych i lokalnych pensjonatach. Staramy się by nasze wycieczki nie pozostawiły negatywnego śladu na środowisku naturalnym, a także na kulturze danej społeczności. Dodatkowo kraje do których Was zapraszamy, znamy bardzo dobrze i z pasją pokażemy i opowiemy Wam wszystko, co o nich wiemy.

Z naszej oferty może wybrać każdy – ciekawy świata senior, aktywny sportowiec czy zmęczony pracą biznesmen. Wyjazd z biurem Barents.pl zapewni każdemu z Was dawkę nowej, pozytywnej energii. Każdy z Was odkryje z nami kawałek świata. 

B - Biuro Podróży
A - Aktywne Wakacje
R - Rowerowe Wyprawy
E - Ekspedycje i Egzotyka
N - Nietypowe Programy
T - Trekkingi
S - Sportowe Wycieczki

NAGRODY i WYRÓŻNIENIA BARENTS.PL:

Nagroda Startupy Pozytywnego Wpływu 2020
Róża Kolumba 2019 - nagroda, za najlepszą stronę WWW :-)
Nagroda w konkursie konsumenckim Orły Turystyki 2020
Wyróżnienie w konkursie konsumenckim Orły Turystyki 2019
Wyróżnienie w konkursie konsumenckim Orły Turystyki 2018
Dobre Praktyki :-)

Stale pracujemy nad sobą, aby nieustannie podnosić jakość usług i spełniać Wasze podróżnicze marzenia.
Szlifujemy do perfekcji zakres obsługi klienta i realizacji wycieczek, rozwijamy WWW i inne kanały komunikacji z Wami.
Poza Waszym zadowoleniem (NAJWAŻNIEJSZE!), dostajemy też za to nagrody i wyróżnienia :-)

NASZ TEAM, NASI PILOCI:

Roman Stanek

Roman Stanek

Team biurowo-pilocki. Założyciel biura podróży Barents.pl. Intensywnie podróżuje od 15 lat. Pracował jako dziennikarz dla różnych europejskich mediów oraz humanitarnej organizacji People in Need (m.in. nadzorował projekt rozwoju turystyki w Gruzji). Znawca i miłośnik tego kraju, jak i całego Kaukazu. Od kilku lat oprowadza po nim turystów. Od 2008 pilotuje również wycieczki na Spitsbergenie. Skończył dziennikarstwo na Uniwersytecie Karola w Pradze. Urodził się w Czechach, mieszka we Wrocławiu.

Małgosia Busz

Małgosia Busz

Team biurowy. Wycieczki, książki, kawa, szydełko, dobre kadry i pies to jej małe pasje. Specjalizację robiła z problemów globalnych świata. Teraz testuje rowerowo różne ścieżki, odkrywa swoje "miejsca znalezione", fascynuje się głównie Polską poza szlakiem, Europą poza szlakiem i światem poza szlakiem ;-) Nie ma jednak nic przeciwko, by jednocześnie zdobywać europejskie stolice na rowerze. Jeszcze nie zdecydowała czy woli 30-stopniowy upał czy jednak przyjemny zimowy ziąb. Na co dzień można ją spotkać w biurze i na barentsowym facebooku.

Mateusz Kuszela

Mateusz Kuszela

Team biurowo-pilocki. Od ponad 10 lat przemierza świat wzdłuż i wszerz. Kirgistan, Finlandia, Islandia i Nowa Zelandia są na jego top liście. Miłośnik gór, zdobywca Elbrusa. Jego następny cel to Aconcagua ale równie wielką radość sprawia mu wbieg na Śnieżkę z Przełęczy Okraj. Z wykształcenia wschodoznawca, studiował m.in. w Irkucku i tureckiej Isparcie. Gdzie nie pojedzie, tam znajdzie bar z piwem rzemieślniczym. Lubi: biegać do góry, uczyć się języków, prostotę, szczerość i bezpośredniość, saunę i kąpiele w lodowatych wodach, robić nalewki, śpiewać. W Barents.pl opracowuje programy nowych wycieczek.

Paweł Gardziej

Paweł Gardziej

Team biurowo-pilocki. Absolwent Stosunków Międzynarodowych UWr, zapalony badacz Europy Wschodniej. Znawca różnic kulturowych i społecznych (zwłaszcza w regionie Europy Środkowo-Wschodniej i krajów byłego ZSRRu), które ciekawie objaśnia i tłumaczy oraz… alternatywnej muzyki rosyjskiej. Na co dzień pracuje w biurze nad szczegółami wycieczek, w sezonie jeździ z Wami głównie na nasze rosyjskojęzyczne i aktywne wycieczki.

Iwo Gumuła

Iwo Gumuła

Team pilocki. Pilot aktywnych wycieczek. Instruktor narciarstwa zjazdowego, pasjonat wszelkich odmian tego sportu: freeride, freestyle, skitour, grasski. Od kilku lat pracuje w zawodzie w Polsce i za granicą. Wielokrotnie brał udział w spływach kajakowych, trekkingach i wycieczkach rowerowych. Z nami spotkasz Iwo przede wszystkim na Spitsbergenie, na Kaukazie, w Azji Centralnej i w Rosji, na wyjazdach aktywnych - trekkingach i rowerach, a czasem też na objzdówkach :-)

Maja Karlsone

Maja Karlsone

Team litewski. Pochodzi z rejonu trockiego, Litwa. Litwinka, która chodziła tam do polskiej szkoły. Narodowość: world baby. Po uszy zakochana w Gruzji, gdzie mieszka od 6 lat, a od 5 prowadzi biuro podróży. Wykształcenie - dziennikarka i życie. Kocha przemierzać świat na piechotę (odwiedziła ponad 50 krajów), wszystkie zwierzątka, książki, dobre kino, taniec, gotowanie w wersji vege, pływanie i chodzenie na bosaka. Ma lęk wysokości, ale nie może żyć bez gór. Ma już na swoim koncie Annapurna Base Camp i cały spis górskich marzeń. Barents.pl odnalazła, szukając z kim się wybrać do K2 Base Camp.

Piotrek Rząca

Piotrek Rząca

Team pilocki. Człowiek pasja, freerider, instruktor, wspinacz. Animator, doświadczony opiekun mniejszych i tych większych. Bardzo komfortowo czuje się w górach, w których spędza większość czasu, zmieniając formy aktywności w zależności od pory roku. Pasjonat przyrody. Do podróży i życia ma dość oldschoolowe podejście. Nad życie online zdecydowanie przekłada życie w realu. Kocha papierowe mapy, dobre piwo i pogaduchy przy ognisku do późnej nocy. Piter prowadzi głównie nasze kirgiskie trekkingi i gruzińskie wycieczki.

Ola Matusz

Ola Matusz

Team pilocki. Kobieta przygoda. Wiecznie głodna wrażeń i ciągle poszukująca nowych wyzwań. Uwielbia podróże, najbardziej te na rowerze. Pasjonatka jeździectwa, snowboardu, gór i aktywnego wypoczynku. Podróżuje powoli, często pomieszkując w krajach, przez które przejeżdża. Bezterminowo zachwycona siłami natury. Od hotelowych lobby zdecydowanie woli schroniskową glebę. Z wykształcenia filolog/hispanistka - swoją pasję do języków wykorzystuje do poznawania nowych ludzi i zrozumienia innych kultur. Z charakteru również południowiec. Jeśli czegoś w życiu jeszcze nie próbowała, to na pewno zrobi to wkrótce.

Bartłomiej Krzysztan

Bartłomiej Krzysztan

Team pilocki. Z wykształcenia politolog i kulturoznawca, zajmuje się antropologią polityki. Obronił doktorat na Uniwersytecie Wrocławskim, w którym (doktoracie) próbuje zgłębić gruzińską i ormiańską postkolonialną pamięć o przeszłości. Kaukaz to dla niego zainteresowanie badawcze, kolebka przodków, zamiłowanie podróżnicze i przekleństwo. Dlatego z równym zainteresowaniem kieruje oczy na inne kraje Wschodu posowieckiego, a także Bliski Wschód. W Gruzji i Armenii zna każdą dziurę, a pisząc i opowiadając o nich, zawsze zostawia miejsce na spojrzenie krytyczne.

Maciek Kucharski, Klemens

Maciek Kucharski, Klemens

Team pilocki. Pilot oraz przewodnik po Gruzji - którą pokazuje skrupulatnie - odsłaniając każdy, nawet najdalszy zakątek tego kraju. W szczególności te pominięte w przewodnikach. Mieszka tam od przeszło 6 lat. Z wykształcenia informatyk specjalizuje się w systemach informatycznych. Z zamiłowania pasjonat fotografii, biega z aparatem wszędzie tam gdzie jest pięknie lub dzieję się coś ciekawego (nawet na niebie!). Posiada dar nieodstraszania ludzi obiektywem dzięki czemu robi świetne reportaże.

Łukasz Bujonek

Łukasz Bujonek

Team pilocki. Łukasz jest absolwentem Politechniki Wrocławskiej. Przez przyjaciół nazywany GPS, bo podobno jeszcze nigdy się nie zgubił :-) Wielki miłośnik Ałtaju, Kaukazu, Azji Centralnej i Beskidu Niskiego, które z uwielbieniem zadeptuje od blisko 20 lat. Lubi życie w namiocie, góry w każdym wydaniu, przygody autostopowe, gitarę, dobry tytoń i dobry trunek.

Ilona Wiśniewska

Ilona Wiśniewska

Team pilocki. Reporterka i fotografka. Autorka reportażu "Białe. Zimna wyspa Spitsbergen", "Hen. Na północy Norwegii" i "LUD z grenlandzkiej wyspy". Znawczyni wszystkiego co północne i arktyczne, Norwegii, Spitsbergenu... i ich mieszkańców. Prowadzi z nami autorskie wycieczki śladami jej książek, a przede wszystkim do ukochanych przez nią i wartych zobaczenia miejsc.

Magda Sybicka

Magda Sybicka

Team pilocki. Pochodzi z Kociewia, jest absolwentką na kierunku Turystyka i Rekreacja na warszawskim AWF-ie. Interesuje się kulturą Gruzji, Armenii oraz całą tajemniczą Azją Centralną i Chinami. Jej pasją jest filmowanie i fotografia. Aby nauczyć się języka rosyjskiego postanowiła zamieszkać w Moskwie. Żyje według zasady "Podróżować znaczy żyć!"

Paweł Bolek

Paweł Bolek

Team pilocki. Paweł to góral sudecki na stałe zamieszkujący khmerską prowincję. Na koncie ma kilkadziesiąt krajów przejechanych “z plecakiem”, dwie pozycje książkowe o Azji, jest autorem przewodnika po Górach Orlickich, górołazem i Organizatorem Turystyki PTTK. Z powołania - nauczyciel wolontariusz, włóczęga i badacz filozofii wschodu. Od lat zaangażowany w działalność charytatywną. Pasjonuje się odkrywaniem zapomnianych od stuleci zakamarków świata. Dla Barentsa odkrywa Kambodżę - kraj, zaskakuje kolorytem, mnogością kontrastów, jest autentyczny i przyjazny. Indochiny w najlepszym wydaniu.

Kamila (Konopczak) Ogrodnik

Kamila (Konopczak) Ogrodnik

Team pilocki. Absolwentka slawistyki na Uniwersytecie Wrocławskim, pilotka aktywnych wycieczek, tłumaczka z rosyjskiego oraz czeskiego. Obszar jej zainteresowań i podróży koncentruje się na Europie Wschodniej oraz krajach byłego ZSRRU. Zaangażowana w pomoc humanitarną na Ukrainie. W wolnym czasie wędruje po górach i śpiewa, czynnie popularyzując folk, jazz oraz poezję śpiewaną. Podróżuje według zasady "im dalej na Wschód, tym lepiej".

Kasia Pawluk

Kasia Pawluk

Team pilocki. Kasia to rodzona optymistka :-) Nauczycielka z zawodu, podróżniczka z wyboru. Kocha wszystko to, co budzi dzikość serca. Kresowianka z pochodzenia, w drodze od 12 lat. Nie znosi nudy i rutyny, za to uwielbia koty, chińskie jedzenie, taniec i gruzińskie wino. Często można ją spotkać z książką na plaży. Mało kto potrafi z nią wygrać w tysiąca. Porywa się z motyką na słońce. Zawsze.

Elena Shakhbazyan

Elena Shakhbazyan

Team pilocki. Elena urodziła się we Władykaukazie, ale od dzieciństwa mieszka w Polsce. Studiowała filologię serbską oraz rosyjską, w międzyczasie zajmując się również malarstwem. Nie wyobraża sobie swojego życia bez Kaukazu. Tam odnajduje szczęście i wolność, a największą satysfakcję sprawia jej zarażanie tą częścią świata innych. Ma na tym koncie wiele sukcesów. Świetnie zna lokalną kulturę, zwyczaje, przekazywane z pokolenia na pokolenie tradycje, a przy tym jest na bieżąco z aktualnymi wydarzeniami z każdego zakątka Kaukazu.

Anna Legutko

Anna Legutko

Team pilocki. Ania - Ukrainka, która w którymś momencie zrozumiała, że jej serca wystarczy dla dwóch krajów i od tego momentu ma dwa domy - polski i ukraiński. Z zawodu inżynier górnictwa, który nigdy nie był w kopalni :-) Z przeznaczenia - menedżerka, która potrafi wszystkich i wszystko zorganizować. Rozwija projekty przyjazne środowisku, uwielbia wszystko ECO oraz podróże do miejsc, gdzie można spotkać prawdziwych ludzi i emocje... Lubi wszystko, co jest jeszcze dla niej nieznane. Ulubione kraje to Gruzja i Tadżykistan :-)

Ksawery Duś

Ksawery Duś

Team pilocki. Z wykształcenia ekonomista, z zamiłowania historyk, antropolog kultury, podróżnik i pilot. Hobbystycznie się interesuje prawosławnymi freskami i ikonami. Wielokrotnie podróżował do Rumunii, na Bałkany i do Gruzji. Mieszka w Gruzji i prowadzi restaurację Oasis Club w wiosce Udabno.

Chcesz dołączyć do naszego teamu?

Jeśli kochasz podróże i sport, są Ci bliskie zagadnienia dotyczące odpowiedzialnej turystyki, ekologii i edukacji globalnej, masz doświadczenie w prowadzeniu zorganizowanych grup i znasz jakiś kraj lub region od podszewki (byłeś/byłaś na wolontariacie, studiach, w pracy) zapraszamy do współpracy! Wyślij swoje CV i krótki opis doświadczeń na biuro@barents.pl.

kropkaAktualne oferty pracy sprawdź > TUTAJ <
• trip manager i spec od podróży
• piloci wyjazdów aktywnych
• stażyści

Współpracownicy lokalni:
Arshak Yeghoyan
Otari Murachashvili
Maiko Kezevadze
Sandro Bochorishvili
Vako Dundua
Mariana Faliani
Zurab Sardlishvili
Lena Kiselyova
Vadim Prudnikov
Jengishbek Nazarkul
Azamat Asanov
Sro Koy
...i many many more :-)

Dziękujemy wszystkim tym, którzy nam pomagają i nas wspierają, a także tym, którzy mówią, że to co robimy jest fajne i ma sens.

Nasi partnerzy:

Wyjazdy Aktywne
Księgarnia Podróżnika
Rowertour.com
Alpindoor
Horyzont
Polarsport
Brave Kids
Czeskie Klimaty
FER
Dobre Wyprawy
Interpreto
Testy Outdoorowe

Zapraszamy do współpracy również Agentów: Jeśli chcesz promować nasze podróże i chcesz sprzedawać je na swoich portalach napisz do nas, my z chęcią rozpoczniemy współpracę. Zapraszamy do współpracy!

Treść, jak również większość zdjęć zawartych na stronie, należy do Biura Aktywnych Podróży - Barents.pl. Wykorzystywanie ich bez zgody właściciela jest złamaniem prawa (USTAWA z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych).