O nas

Mocne strony podróżowania z Biurem Aktywnych Podróży Barents.pl

- nasze wycieczki są dla każdego i w każdym wieku, nie tylko dla sportowców
- nacisk na kontakt z mieszkańcami, poznanie ich kultury i tradycji
- nowe, aktywne formy urlopu (na rowerze, w górach, trekkingi, na rolkach)
- system punktów bonusowych za każdy spędzony z nami dzień

---

Barents.pl - biuro aktywnych podróży powstało w 2011 roku. Naszym celem jest organizowanie autorskich wycieczek i wypraw do nietypowych miejsc lub w innej, aktywnej formie. Przyświeca nam postać jednego z najważniejszych żeglarzy, odkrywców i podróżników - Willema Barentsa , który odkrył m.in. Archipelag Spitsbergen w XVI w. Program wycieczek tworzymy tak, by mogła z niego w pełni skorzystać każda osoba, która choć odrobinę jest sprawna fizycznie. W przypadku wycieczek rowerowych i trekkingu jedziemy w miejsca przejezdne, na lekko, a bagaż transportuje auto asekuracyjne, koń lub osioł.

Nasze biuro podróży powstało w duchu odpowiedzialnej turystyki i na każdym wyjeździe przestrzegamy jej zasad: tam gdzie to tylko możliwe śpimy u miejscowych gospodarzy, w agroturystykach albo w małych i lokalnych pensjonatach. Staramy się by nasze wycieczki nie pozostawiły negatywnego śladu na środowisku naturalnym, a także na kulturze danej społeczności. Dodatkowo kraje do których Was zapraszamy, znamy bardzo dobrze i z pasją pokażemy i opowiemy Wam wszystko, co o nich wiemy.

Z naszej oferty może wybrać każdy – ciekawy świata senior, aktywny sportowiec czy zmęczony pracą biznesmen. Wyjazd z biurem Barents.pl zapewni każdemu z Was dawkę nowej, pozytywnej energii. Każdy z Was odkryje z nami kawałek świata.

---

B - Biuro Podróży
A - Aktywne Wakacje
R - Rowerowe Wyprawy
E - Ekspedycje i Egzotyka
N - Nietypowe Programy
T - Trekkingi
S - Sportowe Wycieczki

ZAPRASZAMY!

---

nasz team, nasi piloci:

Roman Stanek Roman Stanek
Założyciel biura podróży Barents.pl Intensywnie podróżuje od 15 lat. Pracował jako dziennikarz dla różnych europejskich mediów oraz humanitarnej organizacji People in Need (m.in. nadzorował projekt rozwoju turystyki w Gruzji). Znawca i miłośnik tego kraju, jak i całego Kaukazu. Od kilku lat oprowadza po nim turystów. Od 2008 pilotuje również wycieczki na Spitsbergenie. Skończył dziennikarstwo na Uniwersytecie Karola w Pradze. Urodził się w Czechach, mieszka we Wrocławiu.


Iwo Gumuła Iwo Gumuła
Pilot aktywnych wycieczek. Instruktor narciarstwa zjazdowego, pasjonat wszelkich odmian tego sportu: freeride, freestyle, skitour, grasski. Zdobył szczyt Kazbek na nartach (5047 m. n.p.m). Od kilku lat pracuje w zawodzie w Polsce jak i za granicą. Wielokrotnie brał udział w spływach kajakowych i trekkingach.


Ilona Wiśniewska Ilona Wiśniewska
Reporterka i fotografka. Autorka reportażu "Białe. Zimna wyspa Spitsbergen" i "Hen. Na północy Norwegii". Znawczyni wszystkiego co arktyczne, a zwłaszcza Spitsbergenu, gdzie prowadzi z nami autorskie wycieczki śladami jej książki, a przede wszystkim do ukochanych przez nią i wartych zobaczenia miejsc.


Bartek Krzysztan Bartłomiej Krzysztan
Pilot aktywnych wycieczek i trip manager w Barentsie. Z wykształcenia politolog i kulturoznawca, zajmuje się antropologią polityki. Pisze doktorat na Uniwersytecie Wrocławskim, w którym próbuje zgłębić gruzińską i ormiańską postkolonialną pamięć o przeszłości. Kaukaz to dla niego zainteresowanie badawcze, kolebka przodków, zamiłowanie podróżnicze i przekleństwo. Dlatego z równym zainteresowaniem kieruje oczy na inne kraje Wschodu posowieckiego, a także Bliski Wschód. W Gruzji i Armenii zna każdą dziurę, a pisząc i opowiadając o nich zawsze zostawia miejsce na spojrzenie krytyczne.


Kamila Konopczak Kamila Konopczak
Absolwentka slawistyki na Uniwersytecie Wrocławskim, pilotka aktywnych wycieczek, tłumaczka z rosyjskiego oraz czeskiego. Obszar jej zainteresowań i podróży koncentruje się na Europie Wschodniej oraz krajach byłego ZSRRU. Zaangażowana w pomoc humanitarną na Ukrainie. W wolnym czasie wędruje po górach i śpiewa, czynnie popularyzując folk, jazz oraz poezję śpiewaną. Podróżuje według zasady "im dalej na Wschód, tym lepiej".


Paweł Gardziej Paweł Gardziej
Jest z pochodzenia Polakiem, urodzonym i wychowanym na Białorusi, obecnie na stałe mieszkającym we Wrocławiu. Student ostatniego roku Stosunków Międzynarodowych UWr, zapalony badacz Europy Wschodniej. Znawca różnic kulturowych i społecznych (zwłaszcza w regionie Europy Środkowo-Wschodniej i krajów byłego ZSRRu), które ciekawie objaśnia i tłumaczy oraz… alternatywnej muzyki rosyjskiej.


Elena Shakhbazyan Elena Shakhbazyan
Elena urodziła się we Władykaukazie, ale od dzieciństwa mieszka w Polsce. Studiowała filologię serbską oraz rosyjską, w międzyczasie zajmując się również malarstwem. Nie wyobraża sobie swojego życia bez Kaukazu. Tam odnajduje szczęście i wolność, a największą satysfakcję sprawia jej zarażanie tą częścią świata innych. Ma na tym koncie wiele sukcesów. Świetnie zna lokalną kulturę, zwyczaje, przekazywane z pokolenia na pokolenie tradycje, a przy tym jest na bieżąco z aktualnymi wydarzeniami z każdego zakątka Kaukazu.


Ania Legutko Anna Legutko
Ania - Ukrainka, która w którymś momencie zrozumiała, że jej serca wystarczy dla dwóch krajów i od tego momentu ma dwa domy - polski i ukraiński. Z zawodu inżynier górnictwa, który nigdy nie był w kopalni :-) Z przeznaczenia - menedżerka, która potrafi wszystkich i wszystko zorganizować. Rozwija projekty przyjazne środowisku, uwielbia wszystko ECO oraz podróże do miejsc, gdzie można spotkać prawdziwych ludzi i emocje... Lubi wszystko, co jest jeszcze dla niej nieznane. Ulubione kraje to Gruzja i Tadżykistan :-)


Paweł Bolek Paweł Bolek
Paweł to góral sudecki na stałe zamieszkujący khmerską prowincję. Na koncie ma kilkadziesiąt krajów przejechanych “z plecakiem”, dwie pozycje książkowe o Azji, jest autorem przewodnika po Górach Orlickich, górołazem i Organizatorem Turystyki PTTK. Z powołania - nauczyciel wolontariusz, włóczęga i badacz filozofii wschodu. Od lat zaangażowany w działalność charytatywną. Pasjonuje się odkrywaniem zapomnianych od stuleci zakamarków świata. Dla Barentsa odkrywa Kambodżę - kraj, zaskakuje kolorytem, mnogością kontrastów, jest autentyczny i przyjazny. Indochiny w najlepszym wydaniu.


Małgosia Busz Małgosia Busz
Podróże, książki, kawa, dobre kadry i pies to jej pasje. Specjalizację robiła z problemów globalnych świata i PRu. Teraz testuje rowerowo różne ścieżki, odkrywa swoje "miejsca znalezione", fascynuje się głównie Polską poza szlakiem, Bałkanami i... Spitsbergenem. Na co dzień można ją spotkać razem z Pawłem w biurze i na barentsowym facebooku.


Łukasz Bujonek Łukasz Bujonek
Łukasz jest absolwentem Politechniki Wrocławskiej. Przez przyjaciół nazywany GPS, bo podobno jeszcze nigdy się nie zgubił. Wielki miłośnik Kaukazu, Azji Centralnej i Beskidu Niskiego, które z uwielbieniem zadeptuje od blisko 20 lat. Lubi życie w namiocie, góry w każdym wydaniu, przygody autostopowe, gitarę, dobry tytoń i dobry trunek.


Natálie Raclavská Natálie Raclavská
Natalia jest z pochodzenia Czeszką. Studiowała język polski i rosyjski na uniwersytetach w Brnie, Moskwie i we Wrocławiu. Wrocław jest miastem, w którym zamieszała i pisze o nim jedyną stronę w języku czeskim Kvetevropy.cz. Jest przewodnikiem po Wrocławiu, a swoje grupy zabiera w miejsca, których nie można znaleźć w przewodnikach.


Maciek Kucharski Maciek Kucharski
Pilot oraz przewodnik po Gruzji - którą pokazuje skrupulatnie - odsłaniając każdy, nawet najdalszy zakątek tego kraju. W szczególności te pominięte w przewodnikach. Mieszka tam od przeszło 5 lat. Z wykształcenia informatyk specjalizuje się w systemach informatycznych. Z zamiłowania pasjonat fotografii, biega z aparatem wszędzie tam gdzie jest pięknie lub dzieję się coś ciekawego (nawet na niebie!). Posiada dar nieodstraszania ludzi obiektywem dzięki czemu robi świetne reportaże.


Magda Sybicka Magda Sybicka
Pochodzi z Kociewia, jest absolwentką na kierunku Turystyka i Rekreacja na warszawskim AWF-ie. Interesuje się kulturą Gruzji, Armenii oraz całą tajemniczą Azją Centralną i Chinami. Jej pasją jest filmowanie i fotografia. Aby nauczyć się języka rosyjskiego postanowiła zamieszkać w Moskwie. Żyje według zasady "Podróżować znaczy żyć!"


Mateusz Kuszela Mateusz Kuszela
Od ponad 10 lat przemierza świat wzdłuż i wszerz. Kirgistan, Finlandia, Islandia i Nowa Zelandia są na jego top liście. Miłośnik gór, zdobywca Elbrusa. Jego następny cel to Aconcagua ale równie wielką radość sprawia mu wbieg na Śnieżkę z Przełęczy Okraj. Z wykształcenia wschodoznawca, studiował m.in. w Irkucku i tureckiej Isparcie. Gdzie nie pojedzie, tam znajdzie bar z piwem rzemieślniczym. Lubi: biegać do góry, uczyć się języków, prostotę, szczerość i bezpośredniość, saunę i kąpiele w lodowatych wodach, robić nalewki, śpiewać. Nie lubi: fałszu, udawania, oszukiwania i wysokich temperatur.


Ksawery Duś Ksawery Duś
Z wykształcenia ekonomista, z zamiłowania historyk, antropolog kultury, podróżnik i pilot. Hobbystycznie się interesuje prawosławnymi freskami i ikonami. Wielokrotnie podróżował do Rumunii, na Bałkany i do Gruzji. Mieszka w Gruzji i prowadzi restaurację Oasis Club w wiosce Udabno.


---

Chcesz dołączyć do naszego teamu?
Wyślij swoje CV i krótki opis doświadczeń na bartek@barents.pl
Więcej informacji: http://bit.ly/praca-w-Barentspl

---

Barents.pl dziękuje za wsparcie:
Ninka Stankova
Katarzyna Zaręba
Magdalena Gromek
Anna Sławczewa
Rita Sot
Aleksandra Smolińska
Anna Sieradzka
Jana Kowalova
Grażyna Frydryszak

Współpracownicy lokalni:
Arshak Yeghoyan
Otari Murachashvili
Maiko Kezevadze
Sandro Bochorishvili
Vako Dundua
Mariana Faliani
Zurab Sardlishvili
Lena Kiselyova
Vadim Prudnikov
Jengishbek Nazarkul
Azamat Asanov
Sro Koy

...i many many more :-)

Dziękujemy wszystkim tym, którzy nam pomagają i nas wspierają, a także tym, którzy mówią, że to co robimy jest fajne i ma sens.

Partnerzy:

Zapraszamy do współpracy:
Jeśli kochasz podróże i sport, są Ci bliskie zagadnienia dotyczące odpowiedzialnej turystyki, ekologii i edukacji globalnej, masz doświadczenie w prowadzeniu zorganizowanych grup i znasz jakiś kraj lub region od podszewki (byłeś/byłaś na wolontariacie, studiach, w pracy) zapraszamy do współpracy!

Zapraszamy do współpracy również Agentów:
Jeśli chcesz promować nasze podróże i chcesz sprzedawać je na swoich portalach napisz do nas, my z chęcią rozpoczniemy współpracę. Jeśli jesteś Agentem w systemie MerlinX - również zapraszamy, nasza oferta jest tam dostępna. Zapraszamy do współpracy!

---

Treść, jak również większość zdjęć zawartych na stronie, należy do Biura Aktywnych Podróży - Barents.pl. Wykorzystywanie ich bez zgody właściciela jest złamaniem prawa (USTAWA z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych).