fbpx Gruzja: trekking w Tuszetii i Chewsuretii i Kazbek | Trekking w Gruzji

Gruzja: trekking w Tuszetii i Chewsuretii i Kazbek

Mapa poglądowa trasy wycieczki: Trekking w Tuszetii i Chewsuretii + Kazbek © Barents.pl
• Trekking na lekko przez odległe doliny Wielkiego Kaukazu
• Możliwość zdobycia Kazbeku (5033 m n.p.m.)
• Trekking niedostępnymi dolinami regionów Tuszetia i Chewsuretia
• Przedchrześcijańskie świątynie i wieś-twierdza Szatili
• Sprzęt wspinaczkowy i licencjonowany przewodnik na Kazbek w cenie

Odległe doliny Wielkiego Kaukazu kryją się za wysokimi grzbietami gór. Na miejscu poczujemy moc przepięknej natury i ducha dawnych gruzińskich tradycji.

Tuszetia i Chewsuretia to jedyne miejsca w Gruzji, w których po dziś dzień zachowały się i są kultywowane obyczaje pasterzy. Ich dziarskie i stanowcze podejście do życia, może szokować - np. przechowywanie szkieletów przodków w domach. Dlatego też w części regionu odmówiono przyjęcia chrześcijaństwa, a we wsi-twierdzy Szatili – choć Gruzja to kraj bardzo religijny – nie istnieje ani jeden kościół.

Te dwa regiony pokonamy pieszo. Miejscowe, sprawne konie poniosą nasze bagaże, a my będziemy wędrować od doliny do doliny, od wioski do wioski romantyczną krainą wysokich przełęczy i głębokich zielonych dolin tuż nad brzegami dzikich rzek. Chętnym, którzy szczycą się dobrą kondycją, proponujemy udział w końcowej wspinaczce na szczyt góry Kazbek (5033 m n.p.m.) - przepięknego wygasłego wulkanu, mitycznego miejsca cierpień Prometeusza.

W trasie z Omalo do Juty. Trekking w Tuszetii i Chewsuretii fot. © Magda Konik, Barents.pl
Kazbek 2018 r. fot. © Iwo Gumuła, Barents.pl

W trasie z Omalo do Juty. Trekking w Tuszetii i Chewsuretii fot. © Magda Konik, Barents.pl
W trasie z Omalo do Juty. Trekking w Tuszetii i Chewsuretii fot. © Magda Konik, Barents.pl

Jeśli chcesz zdobyć SAM KAZBEK, bez trekkingu w Tuszetii i Chewsuretii. Sprawdź szczegóły

program RAMOWY PROGRAM WYJAZDU

DZIEŃ 1-2
Wylot z Warszawy. Przylot do Tbilisi wcześnie rano. Przejazd do Wąwozu Pankisi, zamieszkanego przez muzułmańskich Kistów. Zakup jedzenia i zapasów na trekking na pięknym lokalnym targu w Telawi. Wieczorem prosta, tradycyjna, czeczeńska kolacja. Domowy koncert muzyki czeczeńskiej z pokazem tradycyjnego tańca.

DZIEŃ 3
Przejazd jedną z najpiękniejszych i najniebezpieczniejszych dróg Kaukazu Południowego. Wzdłuż głównej kaukaskiej grani i przez przełęcz Abano (2960 m n.p.m.), dotrzemy do stolicy Tuszetii – Omalo. Popołudniowy spacer po ruinach tuszeckich wież obronnych.

DZIEŃ 4-5
Zanim wyruszymy na 3-dniowy trekking do Chewsuretii jedną z najpiękniejszych tras w Gruzji, spędzimy 2 dni przemierzając doliny i przełęcze w rejonie Omalo. Podczas tej dwudniowej rozgrzewki poznamy rzadko uczęszczane szlaki Tuszetii.

DZIEŃ 6
Porzucamy ucztujące Omalo i najpierw samochodami terenowymi, a potem pieszo udamy się w stronę rosyjskiej granicy. Podczas wycieczki będą towarzyszyć nam konie, które poniosą nasze bagaże. Pierwszy dzień wędrówki zawiedzie nas przez przełęcz Nakaicza do górskiej osady Czeszo, a dalej przez wsie Girewi i Czonszio, niemal pod przełęcz Acunta. Noc spędzimy w obozowisku pod namiotami.

DZIEŃ 7
Po zdobyciu Acunty powędrujemy w dół aż do na wpół opuszczonej wioski Ardoti leżącej na umownej granicy między Tuszetią a sąsiadującą z nią Chewsuretią. Znajdujemy się już w okolicy wsi-twierdzy Szatili, lecz dotarcie do niej zajmie nam jeszcze jeden dzień. Nocleg pod namiotami.

DZIEŃ 8
Machamy gruzińskim strażnikom granicznym i dawnym szlakiem towarowym przechodzimy tuż obok „chatki martwych” – budynku pełnego szkieletów, do którego przychodzili umierać starzy schorowani górale. Wieczorem dotrzemy do Szatili, po drodze mijając przepiękne kamienne pole i kilka pasterskich szałasów.

DZIEŃ 9
Dawna gruzińska pieśń opiewa przepiękną pannę z Szatili – dziś spróbujemy ją odnaleźć między ostatnimi mieszkańcami tej perełki kaukaskich osad. Architektura miasta jest zadziwiająca, gdyż domy są tak połączone, że tworzą twierdzę warowną. Będziemy mieli szansę przekonać się, że mieszkający tu Chewsurowie są uważani za najbardziej uprzejmy i gościnny lud zamieszkujący kaukaskie góry. Po południu wsiadamy do samochodów i udajemy się ku najwyższym szczytom Wysokiego Kaukazu do stolicy subregionu Chewi - Kazbegi, gdzie zacznie się kolejny etap podróży. Zostajemy na nocleg w rodzinnym pensjonacie w Stepancmindzie.

DZIEŃ 10
Uzupełniamy zapasy w lokalnych sklepach. Wyruszamy na wędrówkę w stronę przepięknie usytuowanego klasztoru Cminda Sameba (2170 m n.p.m.). Stamtąd czeka nas już kilkugodzinna wędrówka do granicy lodowca. Nocleg w namiocie lub w schronisku przy stacji meteorologicznej (3650 m n.p.m.). Czas: 7-8 godzin.

DZIEŃ 11
Aklimatyzacja i wspinaczka na wysokość ponad 4000 metrów (ok. 5 godzin). Przygotowania do zdobycia Kazbeku w otoczeniu przepięknych widoków na lodowiec i okoliczne skały. Obserwacja ptactwa, opalanie promieniami słonecznymi i inne atrakcje. Nocleg w namiocie pod lodowcem lub meteostacji.

DZIEŃ 12
Grupa chętnych podejmie próbę zdobycie szczytu pod opieką miejscowego, licencjonowanego przewodnika górskiego. Wędrówka rozpocznie się wczesnym rankiem, lodowcem przejdziemy na płaskowyż, z którego czeka nas strome podejście na szczyt Kazbeku. Powrót do meteostacji w godzinach popołudniowych. Nocleg w namiocie lub meteostacji. Wejście i zejście zajmuje razem ok. 10-14 godzin.

DZIEŃ 13
Jeśli pogoda dzień wcześniej nie dopisze, po raz drugi spróbujemy zdobyć szczyt. Jeśli uda nam się wspiąć poprzedniego dnia, dany dzień poświęcimy na kilkugodzinne zejście do Stepancmindy (ok. 6 godzin). Odpoczynek po akcji górskiej. Dla chętnych wspólna tradycyjna kolacja - supra. Nocleg w Stepancmindzie.

DZIEŃ 14
Odpoczynek w rejonie Stepancmindy. Dla zainteresowanych przewidziane zwiedzanie wodospadów Gweleti, położonych na obrzeżach niezwykłego Wąwozu Darialskiego (lub zejście z gór w przypadku powtórnej próby zdobycia szczytu dnia poprzedniego).

DZIEŃ 15
Wyjeżdżamy z Kaukazu, przejazd do Tbilisi. Zwiedzanie stolicy i ewentualny koncert gruzińskiej muzyki. Nocleg w Tbilisi.

DZIEŃ 16-17
Całodzienne zwiedzanie Tbilisi. Zwiedzimy stare miasto, twierdzę Narikala, dla chętnych możliwość kąpieli w łaźniach z siarkową wodą. Pójdziemy na targ staroci Suchy Most. Udamy się również do "dzielnicy secesyjnej", ulokowanej wzdłuż pięknej świeżo odremontowanej ulicy króla Dawida Budowniczego. Dla chętnych wieczorna impreza w jednym z licznych tbiliskich barów. Odpoczynek w hotelu. W nocy wyjazd na lotnisko i powrót do Polski.

Nie jedź sam! Poleć wyjazd znajomym:
Okolice Dżuty (Juty). Trekking w Tuszetii i Chewsuretii fot. © Magda Konik, Barents.pl
Kazbek zdobyty! © Anna Fischer dla Barents.pl

cena ZAPEWNIAMY W CENIE WYCIECZKI (we wszystkich wariantach):

• bilet lotniczy w dwie strony wraz z opłatami lotniskowymi

• bagaż nadawany i podręczny zgodnie z limitem wagowym linii lotniczych

• opiekę polskojęzycznego pilota

• opiekę miejscowego przewodnika górskiego na wybranych odcinkach

• podstawowy sprzęt wspinaczkowy niezbędny do zdobycia Kazbeku (buty, raki, czekan, kask, uprząż z karabinkami)

• transfer z i na lotnisko w Tbilisi, przewóz do i z gór, przejazd z Szatili do Kazbegi

• konie niosącego bagaże w Tuszetii, Chewsuretii, do i z meteostacji pod Kazbekiem

• dwa noclegi w hotelu w Tbilisi

• zakwaterowanie w Pankisi, Omalo, Szatili i Stepancmindzie

• śniadania i kolacje w Pankisi, Omalo, Szatili i Stepancmindzie (w wariancie krótszym Pasanauri)

• śniadania w Tbilisi

• pakiety informacyjne

• obowiązkową gwarancję ubezpieczeniową biura podróży

• ubezpieczenie NNW i KL + ubezpieczenie bagażu do 200 Euro

• obowiązkową opłatę na państwowy Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) za każdą osobę

• obowiązkową opłatę na państwowy Turystyczny Fundusz Pomocowy (TFP) za każdą osobę

• ubezpieczenie na wypadek zarażenia się wirusem (COVID-19) podczas pobytu za granicą

W drodze na Kazbek © Anna Fischer dla Barents.pl

poza ceną WE WŁASNYM ZAKRESIE:
• wyżywienie w trakcie trekkingu oraz w Tbilisi poza śniadaniami
• test na obecność Covid-19 (jeżeli dotyczy)

fakultety WYDATKI FAKULTATYWNE:
• dla zainteresowanych wynajem koni do pokonania konno drogi przez Tuszetię lub Chewsuretię (około 50 EUR za każdą część)
• zakwaterowanie w stacji meteo pod Kazbekiem

zakwaterowanie ZAKWATEROWANIE I WYŻYWIENIE:
Z powodu nieprzystępności zwiedzanych obszarów niemożliwe jest spędzenie każdej nocy w domach gościnnych. Podczas kilku nocy będziemy spać we własnych namiotach w obozowiskach. W Tbilisi będziemy zakwaterowani w hotelu. Przy każdym noclegu w domach gościnnych w cenie zapewnione są kolacja i śniadanie. Pozostałe wyżywienie we własnym zakresie.

grupa GRUPA:
Jeździmy w małych grupach. Minimalna liczba osób na wycieczce wynosi 8, maksymalna 15/16.

trekking O TREKKINGU:
Trekking odbywa się bez obciążenia, nasze bagaże niesie koń. Wymagana jest dobra kondycja fizyczna. Na trasie nie ma technicznie wymagających podejść, niemniej zdarzą się nam krótkie przejścia i przeprawy przez strumienie. Większość szlaków przebiega przez ścieżki pasterskie.

Kazbek O WEJŚCIU NA KAZBEK:
Podczas zdobywania Kazbeku (z wioski Stepancminda) będzie towarzyszył Wam licencjonowany przewodnik. Od meteostacji na szczyt wchodzi się w trzy- / czteroosobowych grupkach, których członkowie asekurowani są liną. W każdej grupie idzie jeden gruziński przewodnik. Podejście wymaga sprawności fizycznej (nie umiejętności technicznych). W dzień zdobywania szczytu obóz opuszcza się o 3 rano, powrót zwykle około godziny 14-16. Zapewniamy podstawowy sprzęt niezbędny do zdobycia Kazbeku (odpowiednie buty, raki, czekan, kijki, kask, uprząż z karabinkami), jednak jego rezerwacja musi być dokonana z wyprzedzeniem, tzn. nie później niż na 2 miesiące przed wyjazdem. Obowiązkowo należy również skonsultować z biurem posiadane obuwie wysokogórskie. Nie każde buty są akceptowane przez lokalnych przewodników górskich.

wylot MIEJSCE WYLOTU:
Miejscem rozpoczęcia wycieczki jest Tbilisi oraz Warszawa. Inne miasta są możliwe po wcześniejszym ustaleniu za dopłatą.

inne INNE:
• Dni i punkty programu wyjazdu mogą się zmienić w zależności od terminu wylotu lub w wyniku sytuacji na miejscu.
• Zapoznaj się z zasadami, jak zapisać się na wycieczkę oraz z ogólnymi warunkami uczestnictwa w wycieczce.
• Organizatorem wycieczki jest Biuro Aktywnych Podróży Barents.pl.
• ​Uwaga! W przypadku wprowadzenia ograniczeń uniemożliwiających realizację wycieczki, zwrot 100% wpłaconych pieniędzy realizujemy do 7 dni od dnia odwołania wycieczki.
• Polityka biura w związku z Covid-19 - Podróże w czasach COVID-19 z Barents.pl.

Trekking w Tuszetii i Chewsuretii + Kazbek © Roman Stanek, Barents.pl
Trekking w Tuszetii i Chewsuretii + Kazbek © Roman Stanek, Barents.pl
Trekking w Tuszetii i Chewsuretii + Kazbek © Roman Stanek, Barents.pl
Trekking w Tuszetii i Chewsuretii + Kazbek © Roman Stanek, Barents.pl
Trekking w Tuszetii i Chewsuretii + Kazbek © Roman Stanek, Barents.pl
Trekking w Tuszetii i Chewsuretii + Kazbek © Roman Stanek, Barents.pl
Trekking w Tuszetii i Chewsuretii + Kazbek © Roman Stanek, Barents.pl
Trekking w Tuszetii i Chewsuretii + Kazbek © Roman Stanek, Barents.pl
Stopnie trudności wycieczek Barents.pl
Mapa poglądowa trasy wycieczki: Trekking w Tuszetii i Chewsuretii + Kazbek © Barents.pl
Mapa poglądowa trasy wycieczki: Trekking w Tuszetii i Chewsuretii + Kazbek © Barents.pl
W trasie z Omalo do Juty. Trekking w Tuszetii i Chewsuretii fot. © Magda Konik, Barents.pl
W trasie z Omalo do Juty. Trekking w Tuszetii i Chewsuretii fot. © Magda Konik, Barents.pl
Kazbek 2018 r. fot. © Iwo Gumuła, Barents.pl
Kazbek 2018 r. fot. © Iwo Gumuła, Barents.pl
W trasie z Omalo do Juty. Trekking w Tuszetii i Chewsuretii fot. © Magda Konik, Barents.pl
W trasie z Omalo do Juty. Trekking w Tuszetii i Chewsuretii fot. © Magda Konik, Barents.pl
W trasie z Omalo do Juty. Trekking w Tuszetii i Chewsuretii fot. © Magda Konik, Barents.pl
W trasie z Omalo do Juty. Trekking w Tuszetii i Chewsuretii fot. © Magda Konik, Barents.pl
Okolice Dżuty (Juty). Trekking w Tuszetii i Chewsuretii fot. © Magda Konik, Barents.pl
Okolice Dżuty (Juty). Trekking w Tuszetii i Chewsuretii fot. © Magda Konik, Barents.pl
Kazbek zdobyty! © Anna Fischer dla Barents.pl
Kazbek zdobyty! © Anna Fischer dla Barents.pl
W drodze na Kazbek © Anna Fischer dla Barents.pl
W drodze na Kazbek © Anna Fischer dla Barents.pl
Trekking w Tuszetii i Chewsuretii + Kazbek © Roman Stanek, Barents.pl
Trekking w Tuszetii i Chewsuretii + Kazbek © Roman Stanek, Barents.pl
Trekking w Tuszetii i Chewsuretii + Kazbek © Roman Stanek, Barents.pl
Trekking w Tuszetii i Chewsuretii + Kazbek © Roman Stanek, Barents.pl
Trekking w Tuszetii i Chewsuretii + Kazbek © Roman Stanek, Barents.pl
Trekking w Tuszetii i Chewsuretii + Kazbek © Roman Stanek, Barents.pl
Trekking w Tuszetii i Chewsuretii + Kazbek © Roman Stanek, Barents.pl
Trekking w Tuszetii i Chewsuretii + Kazbek © Roman Stanek, Barents.pl
Trekking w Tuszetii i Chewsuretii + Kazbek © Roman Stanek, Barents.pl
Trekking w Tuszetii i Chewsuretii + Kazbek © Roman Stanek, Barents.pl
Trekking w Tuszetii i Chewsuretii + Kazbek © Roman Stanek, Barents.pl
Trekking w Tuszetii i Chewsuretii + Kazbek © Roman Stanek, Barents.pl
Trekking w Tuszetii i Chewsuretii + Kazbek © Roman Stanek, Barents.pl
Trekking w Tuszetii i Chewsuretii + Kazbek © Roman Stanek, Barents.pl
Trekking w Tuszetii i Chewsuretii + Kazbek © Roman Stanek, Barents.pl
Trekking w Tuszetii i Chewsuretii + Kazbek © Roman Stanek, Barents.pl
Stopnie trudności wycieczek Barents.pl
Stopnie trudności wycieczek Barents.pl
Trekking w Tuszetii i Chewsuretii + Kazbek © Roman Stanek, Barents.pl
Trekking w Tuszetii i Chewsuretii + Kazbek © Roman Stanek, Barents.pl
Trekking w Tuszetii i Chewsuretii + Kazbek © Roman Stanek, Barents.pl
Trekking w Tuszetii i Chewsuretii + Kazbek © Roman Stanek, Barents.pl
Trekking w Tuszetii i Chewsuretii + Kazbek © Roman Stanek, Barents.pl
Trekking w Tuszetii i Chewsuretii + Kazbek © Roman Stanek, Barents.pl
Trekking w Tuszetii i Chewsuretii + Kazbek © Roman Stanek, Barents.pl
Trekking w Tuszetii i Chewsuretii + Kazbek © Roman Stanek, Barents.pl
Trekking w Tuszetii i Chewsuretii + Kazbek © Roman Stanek, Barents.pl
Trekking w Tuszetii i Chewsuretii + Kazbek © Roman Stanek, Barents.pl
Trekking w Tuszetii i Chewsuretii + Kazbek © Roman Stanek, Barents.pl
Trekking w Tuszetii i Chewsuretii + Kazbek © Roman Stanek, Barents.pl
Trekking w Tuszetii i Chewsuretii + Kazbek © Roman Stanek, Barents.pl
Trekking w Tuszetii i Chewsuretii + Kazbek © Roman Stanek, Barents.pl
Trekking w Tuszetii i Chewsuretii + Kazbek © Roman Stanek, Barents.pl
Trekking w Tuszetii i Chewsuretii + Kazbek © Roman Stanek, Barents.pl
Trekking w Tuszetii i Chewsuretii + Kazbek © Roman Stanek, Barents.pl
Trekking w Tuszetii i Chewsuretii + Kazbek © Roman Stanek, Barents.pl
Trekking w Tuszetii i Chewsuretii + Kazbek © Roman Stanek, Barents.pl
Trekking w Tuszetii i Chewsuretii + Kazbek © Roman Stanek, Barents.pl
Trekking w Tuszetii i Chewsuretii + Kazbek © Roman Stanek, Barents.pl
Trekking w Tuszetii i Chewsuretii + Kazbek © Roman Stanek, Barents.pl
Trekking w Tuszetii i Chewsuretii + Kazbek © Roman Stanek, Barents.pl
Trekking w Tuszetii i Chewsuretii + Kazbek © Roman Stanek, Barents.pl
Trekking w Tuszetii i Chewsuretii + Kazbek © Roman Stanek, Barents.pl
Trekking w Tuszetii i Chewsuretii + Kazbek © Roman Stanek, Barents.pl
Trekking w Tuszetii i Chewsuretii + Kazbek © Roman Stanek, Barents.pl
Trekking w Tuszetii i Chewsuretii + Kazbek © Roman Stanek, Barents.pl
Trekking w Tuszetii i Chewsuretii + Kazbek © Roman Stanek, Barents.pl
Trekking w Tuszetii i Chewsuretii + Kazbek © Roman Stanek, Barents.pl
W drodze na Kazbek © Anna Fischer dla Barents.pl
W drodze na Kazbek © Anna Fischer dla Barents.pl
W drodze na Kazbek © Anna Fischer dla Barents.pl
W drodze na Kazbek © Anna Fischer dla Barents.pl
W drodze na Kazbek © Anna Fischer dla Barents.pl
W drodze na Kazbek © Anna Fischer dla Barents.pl
W drodze na Kazbek © Anna Fischer dla Barents.pl
W drodze na Kazbek © Anna Fischer dla Barents.pl
W drodze na Kazbek © Anna Fischer dla Barents.pl
W drodze na Kazbek © Anna Fischer dla Barents.pl
W drodze na Kazbek © Anna Fischer dla Barents.pl
W drodze na Kazbek © Anna Fischer dla Barents.pl
W drodze na Kazbek © Anna Fischer dla Barents.pl
W drodze na Kazbek © Anna Fischer dla Barents.pl
W drodze na Kazbek © Anna Fischer dla Barents.pl
W drodze na Kazbek © Anna Fischer dla Barents.pl
W drodze na Kazbek © Anna Fischer dla Barents.pl
W drodze na Kazbek © Anna Fischer dla Barents.pl
Trekking w Tuszetii i Chewsuretii + Kazbek © Roman Stanek, Barents.pl
Trekking w Tuszetii i Chewsuretii + Kazbek © Roman Stanek, Barents.pl
Trekking w Tuszetii i Chewsuretii + Kazbek © Roman Stanek, Barents.pl
Trekking w Tuszetii i Chewsuretii + Kazbek © Roman Stanek, Barents.pl
Trekking w Tuszetii i Chewsuretii + Kazbek © Roman Stanek, Barents.pl
Trekking w Tuszetii i Chewsuretii + Kazbek © Roman Stanek, Barents.pl
Kazbek 2018 r. fot. © Iwo Gumuła, Barents.pl
Kazbek 2018 r. fot. © Iwo Gumuła, Barents.pl
Kazbek 2018 r. fot. © Iwo Gumuła, Barents.pl
Kazbek 2018 r. fot. © Iwo Gumuła, Barents.pl
Kazbek 2018 r. fot. © Iwo Gumuła, Barents.pl
Kazbek 2018 r. fot. © Iwo Gumuła, Barents.pl
Kazbek 2018 r. fot. © Iwo Gumuła, Barents.pl
Kazbek 2018 r. fot. © Iwo Gumuła, Barents.pl
Kazbek 2018 r. fot. © Iwo Gumuła, Barents.pl
Kazbek 2018 r. fot. © Iwo Gumuła, Barents.pl
Kazbek 2018 r. fot. © Iwo Gumuła, Barents.pl
Kazbek 2018 r. fot. © Iwo Gumuła, Barents.pl
Kurs przygotowawczy przed zdobyciem szczytu Kazbek. fot. © Iwo Gumuła, Barents.pl
Kurs przygotowawczy przed zdobyciem szczytu Kazbek. fot. © Iwo Gumuła, Barents.pl
W drodze na Kazbek. fot. © Iwo Gumuła, Barents.pl
W drodze na Kazbek. fot. © Iwo Gumuła, Barents.pl
Trening przygotowawczy przed wejściem na Kazbek. fot. © Iwo Gumuła, Barents.pl
Trening przygotowawczy przed wejściem na Kazbek. fot. © Iwo Gumuła, Barents.pl
W trasie z Omalo do Juty. Trekking w Tuszetii i Chewsuretii fot. © Magda Konik, Barents.pl
W trasie z Omalo do Juty. Trekking w Tuszetii i Chewsuretii fot. © Magda Konik, Barents.pl
W trasie z Omalo do Juty. Trekking w Tuszetii i Chewsuretii fot. © Magda Konik, Barents.pl
W trasie z Omalo do Juty. Trekking w Tuszetii i Chewsuretii fot. © Magda Konik, Barents.pl
W trasie z Omalo do Juty. Trekking w Tuszetii i Chewsuretii fot. © Magda Konik, Barents.pl
W trasie z Omalo do Juty. Trekking w Tuszetii i Chewsuretii fot. © Magda Konik, Barents.pl
W trasie z Omalo do Juty. Trekking w Tuszetii i Chewsuretii fot. © Magda Konik, Barents.pl
W trasie z Omalo do Juty. Trekking w Tuszetii i Chewsuretii fot. © Magda Konik, Barents.pl
W trasie z Omalo do Juty. Trekking w Tuszetii i Chewsuretii fot. © Magda Konik, Barents.pl
W trasie z Omalo do Juty. Trekking w Tuszetii i Chewsuretii fot. © Magda Konik, Barents.pl
W trasie z Omalo do Juty. Trekking w Tuszetii i Chewsuretii fot. © Magda Konik, Barents.pl
W trasie z Omalo do Juty. Trekking w Tuszetii i Chewsuretii fot. © Magda Konik, Barents.pl
W trasie z Omalo do Juty. Trekking w Tuszetii i Chewsuretii fot. © Magda Konik, Barents.pl
W trasie z Omalo do Juty. Trekking w Tuszetii i Chewsuretii fot. © Magda Konik, Barents.pl
W trasie z Omalo do Juty. Trekking w Tuszetii i Chewsuretii fot. © Magda Konik, Barents.pl
W trasie z Omalo do Juty. Trekking w Tuszetii i Chewsuretii fot. © Magda Konik, Barents.pl
W oddali Kazbek. Trekking w Tuszetii i Chewsuretii fot. © Magda Konik, Barents.pl
W oddali Kazbek. Trekking w Tuszetii i Chewsuretii fot. © Magda Konik, Barents.pl
Cminda Sameba. Trekking w Tuszetii i Chewsuretii fot. © Magda Konik, Barents.pl
Cminda Sameba. Trekking w Tuszetii i Chewsuretii fot. © Magda Konik, Barents.pl
Chewsuretia. Roshka i droga do Przełęczy Sadzele za Chaukhi. Trekking w Tuszetii i Chewsuretii fot. © Magda Konik, Barents.pl
Chewsuretia. Roshka i droga do Przełęczy Sadzele za Chaukhi. Trekking w Tuszetii i Chewsuretii fot. © Magda Konik, Barents.pl
Chewsuretia. Droga do Przełęczy Sadzele za Chaukhi. Trekking w Tuszetii i Chewsuretii fot. © Magda Konik, Barents.pl
Chewsuretia. Droga do Przełęczy Sadzele za Chaukhi. Trekking w Tuszetii i Chewsuretii fot. © Magda Konik, Barents.pl
Chewsuretia. Droga do Przełęczy Sadzele za Chaukhi. Trekking w Tuszetii i Chewsuretii fot. © Magda Konik, Barents.pl
Chewsuretia. Droga do Przełęczy Sadzele za Chaukhi. Trekking w Tuszetii i Chewsuretii fot. © Magda Konik, Barents.pl
Trekking w Tuszetii i Chewsuretii fot. © Magda Konik, Barents.pl
Trekking w Tuszetii i Chewsuretii fot. © Magda Konik, Barents.pl
Okolice Przełęczy Sadzele. Trekking w Tuszetii i Chewsuretii fot. © Magda Konik, Barents.pl
Okolice Przełęczy Sadzele. Trekking w Tuszetii i Chewsuretii fot. © Magda Konik, Barents.pl
Chewsuretia. Droga do Przełęczy Sadzele za Chaukhi. Trekking w Tuszetii i Chewsuretii fot. © Magda Konik, Barents.pl
Chewsuretia. Droga do Przełęczy Sadzele za Chaukhi. Trekking w Tuszetii i Chewsuretii fot. © Magda Konik, Barents.pl
Okolice Juty. Trekking w Tuszetii i Chewsuretii fot. © Magda Konik, Barents.pl
Okolice Juty. Trekking w Tuszetii i Chewsuretii fot. © Magda Konik, Barents.pl
Khiso. Widok z drugiej strony doliny Chaghma. Tuszetia. Trekking w Tuszetii i Chewsuretii fot. © Magda Konik, Barents.pl
Khiso. Widok z drugiej strony doliny Chaghma. Tuszetia. Trekking w Tuszetii i Chewsuretii fot. © Magda Konik, Barents.pl

Zobacz też inne propozycje naszych ciekawych wyjazdów

KIRGISTAN

Trekking na lekko po Górach Tien-szan

27.07.-10.08. | 17-31.08.
Nad jeziorem Ala Kol. Trekking w Kirgistanie. Wśród Gór Niebiańskich. fot. © Roman Stanek Barents.pl 2014 r.
  • Trekking
GRUZJA
HIT SEZONU!

Trekking w Gruzji. Swanetia na lekko

9-21.08. | 17-29.08. | 31.08.-12.09. | 10-22.09.
Pod Uszbą. fot. © Lidka Wiśniewska z Barents.pl
  • Trekking
  • Etyczne
ARMENIA

Aragac. Trekking w Armenii

22.06.-3/7.07. | 15-26/30.08.
Trekking w Armenii, zwiedzanie Erywania i zdobywanie szczytu Aragac. fot. © Zdzisław Obiegała z Barents.pl
  • Trekking
  • Etyczne