Madera: spacery lewadami i zwiedzanie wyspy wiecznej wiosny!

• Subtropikalny klimat wyspy wiecznej wiosny
• Spacery słynnymi lewadami i monumentalnymi klifami
• Trekking na najwyższą górę wyspy - Pico Ruivo 1862 m n.p.m.
• Zjazd drewnianymi saniami po wąskich uliczkach Monte
• Fakultatywna wycieczka na piaszczyste plaże Porto Santo
• Możliwość wyboru długości wyjazdu 8/11 dni
• Funchal, południowa stolica subtropikalnej wyspy

Madera, to malutka wyspa na Oceanie Atlantyckim, z ogromnymi atutami! Subtropikalny atlantycki klimat sprawia, że to wyspa wiecznej wiosny. Przyjazne temperatury panują tam przez cały rok i sprzyjają podróżnym podczas spacerów lewadami, trekkingów i zwiedzania zakamarków wyspy.

Bogactwo przyrodnicze Madery zachwyca na każdym kroku - kwitnie tam wszystko i niemal cały rok :-). Madera skrywa bogatą roślinność podzwrotnikową, lasy wawrzynowe (laurowe) i wrzosowe. Wiele obszarów wpisanych jest na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO lub jako obszary Natura 2000. Przyroda jest tam tak różnorodna, jak różnią się między sobą poszczególne części wyspy - od wylesionego płaskowyżu, przez pełne krzewiastej roślinności podejścia na najwyższe szczyty Madery i wysokie, omszałe lasy północnych krańców wyspy, po kolorowe ogrody południa.

Madera to wyspa górzysta, ze świetnymi szlakami turystycznymi przygotowanymi tak, by mogli z nich skorzystać i zapaleni trekkingowcy i osoby o słabszej kondycji. Z najwyższego szczytu Pico Riuvo (1862 m n.p.m.), rozciąga się wspaniały widok na okoliczne granie skąpane w chmurach i dalsze klify, ostro wyznaczające granicę między lądem, a morzem.

I w końcu lewady - pokrywająca całą wyspę sieć kanałów irygacyjnych, sprowadzających wodę z północy na południe. Lewady to wspomniana sieć kanałów oraz ścieżek biegnących wzdłuż cieków wodnych lub w niedalekiej odległości. Budowane od XVI wieku tworzą obecnie imponujący system szlaków i ścieżek spacerowych. Lewadami jest pokryta cała Madera. Łącznie jest tam ponad 2000 km lewad. Są bardzo zróżnicowane - od lewad prowadzących nadmorskimi klifami, wśród skrytych dolin, z licznymi strumykami, jeziorkami i górskimi wodospadami. Są też lewady prowadzące wysoko w górach oraz wśród kolorowych pól i plantacji. Poziom trudności waha się od bardzo lekkich spacerowych tras, po wymagające niemal umiejętności wspinaczkowych.

Madera jest doskonałym kierunkiem na przed- i posezonowe wyjazdy. Około 20-25 stopniowe temperatury w okresie wiosennym i jesiennym sprzyjają uprawianiu aktywnej turystyki. Oczywiście poza pięknymi trasami trekkingowymi pokażemy Wam atrakcje maderskiej stolicy - Funchalu (ze słynnym zjazdem drewnianymi sankami ze wzgórza Monte, ogrodem botanicznym, targami kwiatów i ryb, lokalnymi knajpkami i streetartem) i senne nadmorskie miasteczka.

Zapisz się do naszego NEWSLETTERA, a informacje o terminach, nowościach i promocjach otrzymasz jako pierwszy! Ciekawostek podróżniczych szukaj też na naszych profilach INSTAGRAM i FB oraz na BARENTS.BLOG!

newsletter instagram facebook instagram


Numer Trudność Termin Dni Cena Uwagi Rezerwacja
300-19 2
Od 10.10. do 17.10.
8

3490 PLN

CENA PROMOCYJNA DO KOŃCA MAJA

>> CHCĘ JECHAĆ
300(1)-19 2
Od 10.10. do 20.10.
11

3990 PLN

CENA PROMOCYJNA DO KOŃCA MAJA

>> CHCĘ JECHAĆ

RAMOWY PROGRAM WYJAZDU:

DZIEŃ 1
Popołudniowy wylot z Warszawy i lot na wyspę z przesiadką w jednym z europejskich portów lotniczych. Nocny przylot na Maderę, transfer do hotelu w stolicy - Funchalu, zakwaterowanie i nocleg.

DZIEŃ 2
Wycieczka na najbardziej na wschód wysunięty cypel wyspy, na pocztówkowe klify Ponta de São Lorenço. Kilkugodzinny spacer z jednymi z najwspanialszych widoków na wyspie. Będziemy szli po niewymagającym szlaku, mając po lewej i po prawej widoki na skaliste wybrzeże i klify. Po południu odpoczniemy na jedynej oryginalnie piaszczystej plaży Madery - Prainhie. Lub pojedziemy do niedalekiego portowego miasteczka Canical, z muzeum wielorybów (Madeira Whale Museum) i klimatem sennego portowego południa. Wieczorny powrót do Funchalu.

DZIEŃ 3
Po śniadaniu przejedziemy w głąb wyspy, aby pójść tam na kilkugodzinny spacer lewadami. Pójdziemy lewadami „Levada do Risco” (prowadząca do wodospadu Risco) i „Levada das 25 fontes”, czyli do Jeziora 25 źródeł. Obie trasy prowadzą po płaskowyżu Encumeada. Po południu kontynuujemy przejazd na północny-zachód wyspy, do miasteczka Porto Moniz, z obowiązkową kąpielą w naturalnych, wulkanicznych basenach, gdzie wodę regularnie uzupełniają fale Oceanu Atlantyckiego. Wieczorny powrót do Funchalu.

DZIEŃ 4
Dzień czwarty poświęcimy na zwiedzanie Funchalu. Kolejką wjedziemy do górującej nad miastem dzielnicy Monte, słynnej z ekscytujących zjazdów drewnianymi saniami, wąskimi uliczkami stolicy. Kiedyś sanie służyły niecierpliwym mieszkańcom, by jak najszybciej dojechać do centrum miasta. Dziś to jedna z atrakcji Madery. Pójdziemy do stołecznego ogrodu botanicznego, pełnego subtropikalnych i kontynentalnych roślin, kwietnych dywanów i przeróżnych drzew, zwiedzimy słynny targ kwiatów i targ rybny, pełne lokalnego gwaru i kolorytu.

DZIEŃ 5
Dziś zdobędziemy najwyższy szczyt wyspy - Pico Ruivo (1862 m n.p.m.). W zależności od predyspozycji grupy istnieje możliwość wyboru zarówno długości, jak i poziomu trudności trasy. Z Pico Ruivo rozciąga się niepowtarzalny widok na górski krajobraz wyspy, okoliczne szczyty i Ocean Atlantycki. W drodze powrotnej zatrzymamy się w wiosce Santana. Stoją w niej typowe niegdyś dla tej części wyspy maleńkie, pasterskie domki kryte strzechą. Kilka z nich jest przerobionych na skansen. Jeśli starczy nam sił i czasu przejedziemy się również kolejką linową do ukrytej nad morzem i otoczonej wysokimi klifami doliny. Wieczorny powrót do Funchalu.

DZIEŃ 6
Dzień rozpoczniemy od zwiedzania dawnej stolicy Madery - Machico. Stamtąd udamy się na trekking wschodnim wybrzeżem wyspy, w stronę Porto da Cruz. Wycieczka prowadzi starym szlakiem handlowym, wzdłuż nadmorskich klifów. Cały dzień towarzyszyć nam będą widoki na wspaniałe górskie i nadmorskie krajobrazy. Wieczorny powrót do Funchalu.

DZIEŃ 7
Dzień wycieczek fakultatywnych. Można popłynąć na wyspę piaszczystych plaż - Porto Santo. Udać się na najwyższy klif w Europie Cabo Girão. Pójść na kolejny spacer maderskimi lewadami, pobrać lekcję surfingu w Porto da Cruz i wypić najlepszy i najmocniejszy poncz na wyspie (rum+cytryna+miód), wynająć rowery MTB lub skuter, lub po prostu zostać w Funchalu.

DZIEŃ 8 dla wersji krótkiej wyjazdu
Wczesnoporanny powrót do Polski.

DZIEŃ 8-10 dla wersji długiej wyjazdu
W opcji przedłużonej wyjazdu proponujemy dodatkowe 3 dni trekkingów i spacerów maderskimi lewadami. Cała wyspa pokryta jest siecią kanałów, tworząc gęstą siatkę tras spacerowych. Na Maderze jest około 2000 km lewad. Aby przejść je wszystkie trzeba by spędzić tam kilka tygodni, jeśli nie miesięcy :-) Są one tak różnorodne, jak zróżnicowana jest wyspa. Są lewady prowadzące najwyższymi szczytami i dolinami, z widokami na klify i wodospady, w głąb wpisanych na listę UNESCO lasów wawrzynowych i poprzetykane licznymi tunelami. My wybierzemy rewelacyjną „Levada do Furado” z licznymi punktami widokowymi na morze, malownicze pola uprawne i góry. „Levada do Caldeirão Verde” z tunelami i piękną przyrodą. Oraz „Levada Ribeira da Jenela” - osiągalną dla najwytrwalszych, pełną tuneli (w tym jeden ma aż 2 km!) i spektakularnych widoków.

DZIEŃ 11
Wczesnoporanny powrót do Polski.

ZAPEWNIAMY W CENIE WYCIECZKI:

• bilet lotniczy w dwie strony z wszystkimi opłatami

• bagaż podręczny i nadawany wg taryfy linii lotniczych (ok 20 kg)

• opiekę polskojęzycznego pilota

• transport lokalny: minibusem i częściowo świetnie zorganizowaną komunikacją publiczną

• zakwaterowanie: 7x/10x nocleg w pensjonacie w Funchalu

• wyżywienie: 8x/11x śniadanie

• wjazd kolejką na Monte i wejście do ogrodu botanicznego

• pakiety informacyjne i mapy

• obowiązkową gwarancję ubezpieczeniową biura podróży

• ubezpieczenie NNW i KL i ubezpieczenie bagażu do 200 Euro

• obowiązkową opłatę na państwowy Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) za każdą osobę

WE WŁASNYM ZAKRESIE:
• wyżywienie (poza śniadaniami)
• bilety wstępu
• zjazd drewnianymi sankami z Monte
• wycieczki fakultatywne

ZAKWATEROWANIE:
• Podczas wyjazdu 7x/10x będziemy zakwaterowani w pensjonacie w Funchalu. Pokoje 2-3 i 4 osobowe.
• Dla chętnych istnieje możliwość pokoju jednoosobowego przy dopłacie 1000 PLN za pobyt.

WYŻYWIENIE:
• W cenie wycieczki zapewnione jest każdego dnia śniadanie. Pozostałe wyżywienie jest we własnym zakresie. W zależności od wyboru miejsca obiadowego i preferencji żywieniowych uczestników, można zjeść obfity posiłek już od 6,5 EUR.

TRANSPORT:
Do dyspozycji podczas wycieczki będziemy mieć wygodny minibus z klimatyzacją. Na niektórych trasach skorzystamy z komunikacji publicznej, która na Maderze jest rewelacyjnie rozwinięta.

GRUPA:
Jeździmy w małych grupach. Minimalna ilość osób na wycieczce wynosi 6, maksymalna 15.

POGODA:
Madera to wyspa marzenie. Przez cały rok panuje na niej klimat wiosenno-letni.

WYJAZD:
Miejscem rozpoczęcia wycieczki jest Warszawa - lotnisko Chopina. Dla klientów mieszkających za granicą możemy zorganizować (za dopłatą) przelot z innego miejsca w Europie.

INNE:
• Dni i punkty programu wyjazdu mogą się zmienić w zależności od terminu wylotu lub w wyniku sytuacji na miejscu.
• Zapoznaj się z zasadami, jak zapisać się na wycieczkę oraz z ogólnymi warunkami uczestnictwa w wycieczce.
• Organizatorem wycieczki jest Barents.pl - Biuro Aktywnych Podróży.

ZOBACZ TEŻ INNE PROPOZYCJE NASZYCH CIEKAWYCH WYJAZDÓW

Jordania: Petra i Wadi Rum fot. © Roman Stanek, Barents.pl
JORDANIA
NOWOŚĆ!
Wędrówki połoninami ukraińskiego Zakarpacia
UKRAINA
Tradycyjny gruziński strój. Zapraszamy na wycieczkę do Gruzji z Barents.pl © fot. Roman Stanek
GRUZJA
HIT SEZONU!

Wycieczka do Gruzji

13-25.07. I 15-27.08. I 7-19.09.2019