fbpx Trekking w Omanie: przez wioski i wadi Gór Hadżar | Trekking w Omanie

Trekking w Omanie: przez wioski i wadi Gór Hadżar

Trekking w Omanie: przez wioski i wadi Gór Hadżar fot. © Mateusz Kuszela, pilot Barents.pl
• Wejście na najwyższy szczyt Omanu - Jebel Shams 2997 m n.p.m.
• Trekkingi na lekko pomiędzy tradycyjnymi omańskimi wioskami
• Arabski Grand Canyon - Wadi Nakhr
• Słynne “Wiszące Ogrody” - tarasowe uprawy na skałach
• Noclegi w tradycyjnych domach pośród daktylowych gajów
• Piątkowy targ zwierząt i miodu w Nizwie

Trekking w Omanie w górach Hadżar! Zapraszamy na wycieczkę do Omanu, na trekkingi pomiędzy tradycyjnymi wioskami, przez wadi, przełęcze i górskie szczyty. Zapraszamy do krainy gościnności, daktylowych gajów, faladży i obłędnych deserów!

Podczas 8 dni trekkingu w Omanie przejdziemy pomiędzy dwoma masywami Gór Hadżar - Jebel Akhdar i Jebel Shams. Będziemy chodzić po pasterskich ścieżkach łączących górskie osady. Trafimy do wiosek zamieszkałych, opuszczonych i zrewitalizowanych. Pójdziemy całodzienne i półdniowe trekkingi “na lekko”, nasze bagaże przewiezie jeep.

Wejdziemy na najwyższy szczyt Omanu - Jebel Shams, przejdziemy Wadi Nakhr - najgłębszy kanion na Półwyspie Arabskim, zobaczymy wykute w skale “Wiszące Ogrody” i tradycyjne systemy nawadniania faladż, poznamy tajniki uprawy daktyli. Pokonamy górskie zbocza pokryte sucholubną roślinnością, zejdziemy do zielonych oaz zasilanych wodą - najdroższym skarbem tych ziem.

Spróbujemy kawy z kardamonem, herbaty z wodą różaną, deserów z daktyli i fig. Poznamy gościnnych mieszkańców i wielowiekowe tradycje. Zapraszamy na trekkingi w Omanie!

Trekking w Omanie: przez wioski i wadi Gór Hadżar fot. © Roman Stanek, pilot Barents.pl
Trekking w Omanie: przez wioski i wadi Gór Hadżar fot. © Roman Stanek, pilot Barents.pl

Terminy wycieczek

Numer Trudność Termin Dni Cena Uwagi Rezerwacja
270-24 2 Od 18.10.2024 do 28.10.2024 11

12990 PLN

Cena promocyjna do 15.07.2024

Chcę jechać
270-25 2 Od 31.01.2025 do 10.02.2025 11

12990 PLN

Cena promocyjna do 15.07.2024

Chcę jechać
Trekking w Omanie: przez wioski i wadi Gór Hadżar fot. © Roman Stanek, pilot Barents.pl
Trekking w Omanie: przez wioski i wadi Gór Hadżar fot. © Mateusz Kuszela, pilot Barents.pl

program TREKKING W OMANIE, RAMOWY PROGRAM WYCIECZKI:

DZIEŃ 1-2
Przelot z przesiadką do Maskatu, stolicy Omanu. Zakupy lokalnych przekąsek na trekking - daktyli, miejscowych wyrobów cukierniczych. Przejazd do zachodniej części Gór Hadżar. Zwiedzanie Birkat Al-Mawz (UNESCO) ze starym opuszczonym glinianym miastem, gajami daktylowymi i faladżami typu dawudi (systemami nawadniającymi). Rozgrzewkowy trekking do górskiej wioski Wakan położonej na stromym zboczu, z którego rozciąga się piękny widok na Dolinę Mistal. Zakwaterowanie w pensjonacie w górskiej wiosce.

Dystan i przewyższenia: 8,5 km, +450 m / - 850 m

DZIEŃ 3
Trekking przez masyw Dżebel Akhdar. Trasa poprowadzi przez przełęcz i głębokie kaniony. Docieramy do wioski Al-Sugra wykutej w skalnym zboczu, z uprawami roślin i ogrodami na dnie głębokiego wadi. Zakwaterowanie w odrestaurowanych tradycyjnych omańskich domach, rozdzielonych plątaniną wąskich uliczek.

Dystans i przewyższenia: 11 km, +700 m, -200 m

DZIEŃ 4
Poranny spacer przez “wiszącę ogrody Dżebel Akhdar” i wioski Ash-Shuraiqa i Al-Ayn, których mieszkańcy do dziś prowadzą uprawy na tarasowych poletkach wykutych w skale. Całodzienny trekking ścieżkami wykorzystywanymi do dziś przez pasterzy kóz. Stopniowo kierujemy się na zachód i opuszczamy Masyw Jebel Akhdar. Na południe otwierają nam się głębokie kaniony i widoki na bezkres pustyni. Wieczorem zjazd do dostępnej jedynie jeepami, ukrytej pod północnymi stokami Al-Hadżar wioski Bilad Sayt. Zobaczymy położone w głębokiej dolinie kamienne i gliniane domy otoczone daktylowcami. Wioska, mimo trudnej dostępności jest pełna życia!. Zakwaterowanie w domu gościnnym.

Dystans i przewyższenia: 2 km, +100 m, -100 m
Dystans i przewyższenia: 16 km, +850 m, -800 m

DZIEŃ 5
Trekking między trudno dostępnymi osadami w otoczeniu kilometrowych skalnych skalnych ścian. Zejście przez dolinę Wadi Bani Auf do Wadi Bimah (zwaną Little Snake Canyon). Dla chętnych przejście 4 km trasy kanionem częściowo wypełnionym wodą (w kilku miejscach będzie trzeba podpłynąć). Pozostała część grupy odpocznie w ogrodzie miejscowego gospodarza. Wspólna obiadokolacja na farmie i powrót do zakwaterowania.

Dystans i przewyższenia: 6 km, +400 m, -700 m
Dystans i przewyższenia (kanioning): 4km, +0 m, - 250 m

DZIEŃ 6
Opuszczamy malowniczo położone Bilayd Sait. Wyjście na przełęcz 1000-metrową ścianą ponad osadę wynagrodzone zostanie przez 11 km zejście południowymi stokami Gór Hadżar w kierunku rozległej doliny w której leży Al-Hamra. Zakwaterowanie w całkowicie odrestaurowanej wsi Misfat Al Abriyeen. Wieczorne wyjście do kawiarni w tradycyjnym glinianym domu.

Dystans i przewyższenia: 15 km, +1200 m, -1200 m

DZIEŃ 7
Spacer z przewodnikiem po wiosce Misfat Al Abriyeen. Poznamy wielowiekowe tradycje tarasowych upraw i gospodarowania wodą z wykorzystaniem faladżu typu ajni, czyli pochodzącego z górskiego źródła. Zobaczymy stosowane do dziś tradycyjne metody sztucznego zapylania żeńskich kwiatów daktylowca, jak i zbiorów z palm. Nauczymy się rozpoznawać bananowce, mangowce, papaje, cytrusy i granaty. W drugiej połowie dnia trekking dnem Wadi Nakhr, najgłębszego kanionu na Półwyspie Arabskim. Dojdziemy do naturalnego basenu, w którym zażyjemy orzeźwiającej kąpieli. Powrót do zakwaterowania w Misfat Al Abriyeen.

Dystans i przewyższenia: 11 km, + 750 m, - 550 m

DZIEŃ 8
O wschodzie słońca przejazd na słynny piątkowy suk (targ) zwierzęcy w Nizwie. To nie tylko miejsce zawierania transakcji, ale społeczne wydarzenie, miejsce spotkań w piątek wolny od pracy. Śniadanie zjemy z tego co jest sprzedawane na bazarze - pysznych owoców, świeżo wyrabianego deseru halwa z daktyli, fig, wody różanej i szafranu. Do tego kawa z kardamonem. Wysłuchamy piątkowych występów tradycyjnej omańskiej muzyki, zobaczymy XVII-wieczny fort w Nizwie, strzegący niegdyś szlaków handlowych. W drugiej połowie dnia przejazd pod najwyższy szczyt Omanu, Jebel Shams (2997 m n.p.m.). Krótki trekking przygotowaną trasą ‘Balcony walk”, tym razem nad kanionem Wadi Nakhr, z niesamowitymi widokami w głąb przepaści. To będzie lekki regeneracyjny trekking zakończony zachodem słońca.

Dystans i przewyższenia: 7 km, + 400 m, - 400 m

DZIEŃ 9
Wczesnoporanne wyjście na trekking na najwyższą górę pasma Al-Hadżar i całego Omanu - Jebel Al-Shams (2997 m n.p.m). Stopniowe podejście pozwoli nacieszyć się okolicznymi kanionami i szczytami majaczącymi w typowej dla pustynnych terenów mgiełce. Zaobserwujemy liczne rozłożyste jałowce porastające wyższe partie gór. Towarzyszyć nam będą kozy, osły i jaszczurki. Z najwyższego szczytu Omanu rozciągają się widoki na kilkadziesiąt kilometrów w dal. Wpiszemy się do pamiątkowej księgi i przed zachodem słońca wrócimy do zakwaterowania. Pożegnalna kolacja z arabsko-hinduskimi potrawami i świętowanie zdobycia szczytu.

Dystans i przewyższenia: 23 km, + 1500m, - 1500 m

DZIEŃ 10-11
Opuszczamy góry i jedziemy do Maskatu, stolicy Omanu. Odwiedzimy wciśnięta pomiędzy góry i Zatokę Omańską dzielnicę Mutrah. Zakupy pamiątek na tradycyjnym suku i spacery po nadmorskiej promenadzie Mutrah Corniche. Dla chętnych kąpiel w ciepłych wodach Zatoki Omańskiej. Lot z przesiadką do Polski. Zależnie od rozkładu lotów nocleg w Maskacie, lub przy przesiadkowym lotnisku. Następnego dnia powrót do Polski.

Nie jedź sam! Poleć wyjazd znajomym:
Trekking w Omanie: przez wioski i wadi Gór Hadżar fot. © Roman Stanek, pilot Barents.pl
Trekking w Omanie: przez wioski i wadi Gór Hadżar fot. © Mateusz Kuszela, pilot Barents.pl

cena zawiera ZAPEWNIAMY W CENIE WYCIECZKI DO OMANU:

• bilet lotniczy w dwie strony wraz z opłatami lotniskowymi

• bagaż nadawany do 10 kg i podręczny zgodnie z taryfą linii lotniczych

• zakwaterowanie: 10x noclegi w pokojach 2, 3, 4-osobowych w tradycyjnych domach gościnnych, pensjonatach, hotelach

• wyżywienie:
- 9x śniadanie w zakwaterowaniu
- 8x obiadokolacja (poza Muskatem)

• lokalnego omańskiego przewodnika górskiego

• przewodnika po tarasowych uprawach w Misfat Al Abriyeen

• auto asekuracyjne do przewozu bagaży między wioskami

• lokalne transfery

• transport lokalny wygodnym klimatyzowanym busem, oraz jeepami

• opiekę polskojęzycznego pilota

• pakiety informacyjne

• obowiązkową gwarancję ubezpieczeniową biura podróży

• ubezpieczenie NNW i KL + ubezpieczenie bagażu do 200 Euro

• obowiązkową opłatę na państwowy Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) za każdą osobę

• obowiązkową opłatę na państwowy Turystyczny Fundusz Pomocowy (TFP) za każdą osobę

• ubezpieczenie na wypadek zarażenia się wirusem (COVID-19) podczas pobytu za granicą

Trekking w Omanie: przez wioski i wadi Gór Hadżar fot. © Mateusz Kuszela, pilot Barents.pl

wydatki WE WŁASNYM ZAKRESIE:
• przekąski na trekking (lunch)
• 1x śniadanie na targu w Nizwie
• 2x kolacja w Muskacie
• gwarancja pokoju 1-osobowego (2000 PLN)

zakwaterowanie ZAKWATEROWANIE:
Noclegi w rodzinnych pensjonatach/agroturystykach przystosowanych dla turystów. Niektóre w zamieszkanych do dzisiaj wioskach, lub stylowo wyremontowanych tradycyjnych osadach. Pokoje w większości z własną łazienką/prysznicem. Przeważają pokoje dwuosobowe, ale zdarzają się również trzy- lub czteroosobowe.

wyżywienie WYŻYWIENIE:
Lokalna kuchnia to mieszanka kuchni arabsko-persko-hinduskiej. Kuchnia przyjazna również wegetarianom. Jest duży dostęp do świeżych warzyw i owoców, różnych rodzajów mięs i ryb. Do tego bogactwo orientalnych przypraw, wszędobylska kawa z kardamonem, oraz wykwintne słodkości z daktyli i fig.

grupa TREKKING I STOPIEŃ TRUDNOŚCI:
Na trekking zabieramy tylko niewielki bagaż podręczny, czyli chodzimy po górach "na lekko". Główne bagaże są transportowane samochodem do miejsca zakwaterowania.

Termin "na lekko" nie oznacza, że trekkingi są lekkimi spacerkami :-) Wymagana jest dobra kondycja fizyczna. Średni czas trekkingu to około 6-8 godzin. Wejście na najwyższy szczyt to 10-12 godzinny trekking. Większość szlaków przebiega przez ścieżki pasterskie.

Podczas trekkingu nie ma technicznie trudnych przejść, przewyższenia wynoszą do kilkuset metrów dziennie. Należy uwzględnić ciepło i ekspozycję na słońce. Jeden szlak w kanionie będzie zawierał kilka drabinek i pomocniczych łańcuchów, o czym pilot uprzedzi na miejscu.

*W przypadku mało prawdopodobnych opadów deszczu niektóre trasy mogą ulec zmianie.

transport TRANSPORT:
Podczas wyjazdu towarzyszy nam auto asekuracyjne transportujące bagaże między miejscami zakwaterowania. Auto może też przetransportować uczestników, którzy chcą danego dnia odpocząć od trekkingu. Nie ma możliwości skorzystania z samochodu np. w połowie trasy trekkingu. Do transferów używamy pojazdów 4x4 i minibusów.

grupa GRUPA:
Jeździmy w małych grupach. Minimalna liczba osób na wycieczce wynosi 8, maksymalna 15/16.

pogoda POGODA:
W Omanie panuje klimat podzwrotnikowy suchy. Będzie dużo słonecznych dni. Prawdopodobieństwo deszczu jest minimalne. Za dnia temperatura wynosi około 25°C. Nocą w wysoko położonych górskich wioskach temperatura może spaść do 10°C. Na niższych terenach noce są cieplejsze.

wylot WYLOT:
Miejscem rozpoczęcia wycieczki jest Kraków. W przypadku zainteresowania wylotem z innego miejsca, prosimy o kontakt mailowy z biurem.

inne INNE:
• Dni i punkty programu wyjazdu mogą się zmienić w zależności od terminu wylotu lub w wyniku sytuacji na miejscu.
• Zapoznaj się z zasadami, jak zapisać się na wycieczkę oraz z ogólnymi warunkami uczestnictwa w wycieczce.
• Organizatorem wycieczki jest Barents.pl - Biuro Aktywnych Podróży.
• Uwaga! W przypadku wprowadzenia ograniczeń uniemożliwiających realizację wycieczki, zwrot 100% wpłaconych pieniędzy realizujemy do 7 dni od dnia odwołania wycieczki.
• Polityka biura w związku z Covid-19 - Podróże w czasach COVID-19 z Barents.pl.

Trekking w Omanie: przez wioski i wadi Gór Hadżar fot. © Mateusz Kuszela, pilot Barents.pl
Trekking w Omanie: przez wioski i wadi Gór Hadżar fot. © Roman Stanek, pilot Barents.pl
Trekking w Omanie: przez wioski i wadi Gór Hadżar fot. © Roman Stanek, pilot Barents.pl
Trekking w Omanie: przez wioski i wadi Gór Hadżar fot. © Roman Stanek, pilot Barents.pl
Trekking w Omanie: przez wioski i wadi Gór Hadżar fot. © Roman Stanek, pilot Barents.pl
Trekking w Omanie: przez wioski i wadi Gór Hadżar fot. © Roman Stanek, pilot Barents.pl
Trekking w Omanie: przez wioski i wadi Gór Hadżar fot. © Roman Stanek, pilot Barents.pl
Trekking w Omanie: przez wioski i wadi Gór Hadżar fot. © Mateusz Kuszela, pilot Barents.pl
Trekking w Omanie: przez wioski i wadi Gór Hadżar fot. © Roman Stanek, pilot Barents.pl
Trekking w Omanie: przez wioski i wadi Gór Hadżar fot. © Mateusz Kuszela, pilot Barents.pl
Trekking w Omanie: przez wioski i wadi Gór Hadżar fot. © Mateusz Kuszela, pilot Barents.pl
Trekking w Omanie: przez wioski i wadi Gór Hadżar fot. © Roman Stanek, pilot Barents.pl
Trekking w Omanie: przez wioski i wadi Gór Hadżar fot. © Roman Stanek, pilot Barents.pl
Trekking w Omanie: przez wioski i wadi Gór Hadżar fot. © Roman Stanek, pilot Barents.pl
Trekking w Omanie: przez wioski i wadi Gór Hadżar fot. © Roman Stanek, pilot Barents.pl
Trekking w Omanie: przez wioski i wadi Gór Hadżar fot. © Roman Stanek, pilot Barents.pl
Trekking w Omanie: przez wioski i wadi Gór Hadżar fot. © Roman Stanek, pilot Barents.pl
Trekking w Omanie: przez wioski i wadi Gór Hadżar fot. © Mateusz Kuszela, pilot Barents.pl
Trekking w Omanie: przez wioski i wadi Gór Hadżar fot. © Mateusz Kuszela, pilot Barents.pl
Trekking w Omanie: przez wioski i wadi Gór Hadżar fot. © Roman Stanek, pilot Barents.pl
Trekking w Omanie: przez wioski i wadi Gór Hadżar fot. © Roman Stanek, pilot Barents.pl
Trekking w Omanie: przez wioski i wadi Gór Hadżar fot. © Mateusz Kuszela, pilot Barents.pl
Trekking w Omanie: przez wioski i wadi Gór Hadżar fot. © Mateusz Kuszela, pilot Barents.pl
Trekking w Omanie: przez wioski i wadi Gór Hadżar fot. © Mateusz Kuszela, pilot Barents.pl
Trekking w Omanie: przez wioski i wadi Gór Hadżar fot. © Mateusz Kuszela, pilot Barents.pl
Trekking w Omanie: przez wioski i wadi Gór Hadżar fot. © Mateusz Kuszela, pilot Barents.pl
Trekking w Omanie: przez wioski i wadi Gór Hadżar fot. © Mateusz Kuszela, pilot Barents.pl
Trekking w Omanie: przez wioski i wadi Gór Hadżar fot. © Roman Stanek, pilot Barents.pl
Trekking w Omanie: przez wioski i wadi Gór Hadżar fot. © Roman Stanek, pilot Barents.pl
Trekking w Omanie: przez wioski i wadi Gór Hadżar fot. © Roman Stanek, pilot Barents.pl
Trekking w Omanie: przez wioski i wadi Gór Hadżar fot. © Roman Stanek, pilot Barents.pl
Trekking w Omanie: przez wioski i wadi Gór Hadżar fot. © Roman Stanek, pilot Barents.pl
Trekking w Omanie: przez wioski i wadi Gór Hadżar fot. © Roman Stanek, pilot Barents.pl
Trekking w Omanie: przez wioski i wadi Gór Hadżar fot. © Roman Stanek, pilot Barents.pl
Trekking w Omanie: przez wioski i wadi Gór Hadżar fot. © Roman Stanek, pilot Barents.pl
Trekking w Omanie: przez wioski i wadi Gór Hadżar fot. © Roman Stanek, pilot Barents.pl
Trekking w Omanie: przez wioski i wadi Gór Hadżar fot. © Roman Stanek, pilot Barents.pl
Trekking w Omanie: przez wioski i wadi Gór Hadżar fot. © Roman Stanek, pilot Barents.pl
Trekking w Omanie: przez wioski i wadi Gór Hadżar fot. © Roman Stanek, pilot Barents.pl
Trekking w Omanie: przez wioski i wadi Gór Hadżar fot. © Mateusz Kuszela, pilot Barents.pl
Trekking w Omanie: przez wioski i wadi Gór Hadżar fot. © Mateusz Kuszela, pilot Barents.pl
Trekking w Omanie: przez wioski i wadi Gór Hadżar fot. © Roman Stanek, pilot Barents.pl
Trekking w Omanie: przez wioski i wadi Gór Hadżar fot. © Roman Stanek, pilot Barents.pl
Trekking w Omanie: przez wioski i wadi Gór Hadżar fot. © Roman Stanek, pilot Barents.pl
Trekking w Omanie: przez wioski i wadi Gór Hadżar fot. © Roman Stanek, pilot Barents.pl
Trekking w Omanie: przez wioski i wadi Gór Hadżar fot. © Roman Stanek, pilot Barents.pl
Trekking w Omanie: przez wioski i wadi Gór Hadżar fot. © Roman Stanek, pilot Barents.pl
Trekking w Omanie: przez wioski i wadi Gór Hadżar fot. © Roman Stanek, pilot Barents.pl
Trekking w Omanie: przez wioski i wadi Gór Hadżar fot. © Roman Stanek, pilot Barents.pl
Trekking w Omanie: przez wioski i wadi Gór Hadżar fot. © Roman Stanek, pilot Barents.pl
Trekking w Omanie: przez wioski i wadi Gór Hadżar fot. © Roman Stanek, pilot Barents.pl
Trekking w Omanie: przez wioski i wadi Gór Hadżar fot. © Roman Stanek, pilot Barents.pl
Trekking w Omanie: przez wioski i wadi Gór Hadżar fot. © Roman Stanek, pilot Barents.pl
Trekking w Omanie: przez wioski i wadi Gór Hadżar fot. © Roman Stanek, pilot Barents.pl
Trekking w Omanie: przez wioski i wadi Gór Hadżar fot. © Roman Stanek, pilot Barents.pl
Trekking w Omanie: przez wioski i wadi Gór Hadżar fot. © Roman Stanek, pilot Barents.pl
Trekking w Omanie: przez wioski i wadi Gór Hadżar fot. © Roman Stanek, pilot Barents.pl
Trekking w Omanie: przez wioski i wadi Gór Hadżar fot. © Roman Stanek, pilot Barents.pl
Trekking w Omanie: przez wioski i wadi Gór Hadżar fot. © Roman Stanek, pilot Barents.pl
Trekking w Omanie: przez wioski i wadi Gór Hadżar fot. © Roman Stanek, pilot Barents.pl
Trekking w Omanie: przez wioski i wadi Gór Hadżar fot. © Roman Stanek, pilot Barents.pl
Trekking w Omanie: przez wioski i wadi Gór Hadżar fot. © Roman Stanek, pilot Barents.pl
Trekking w Omanie: przez wioski i wadi Gór Hadżar fot. © Roman Stanek, pilot Barents.pl
Trekking w Omanie: przez wioski i wadi Gór Hadżar fot. © Roman Stanek, pilot Barents.pl
Trekking w Omanie: przez wioski i wadi Gór Hadżar fot. © Roman Stanek, pilot Barents.pl
Trekking w Omanie: przez wioski i wadi Gór Hadżar fot. © Roman Stanek, pilot Barents.pl
Trekking w Omanie: przez wioski i wadi Gór Hadżar fot. © Roman Stanek, pilot Barents.pl
Trekking w Omanie: przez wioski i wadi Gór Hadżar fot. © Roman Stanek, pilot Barents.pl
Trekking w Omanie: przez wioski i wadi Gór Hadżar fot. © Roman Stanek, pilot Barents.pl
Trekking w Omanie: przez wioski i wadi Gór Hadżar fot. © Roman Stanek, pilot Barents.pl
Trekking w Omanie: przez wioski i wadi Gór Hadżar fot. © Roman Stanek, pilot Barents.pl
Trekking w Omanie: przez wioski i wadi Gór Hadżar fot. © Roman Stanek, pilot Barents.pl
Trekking w Omanie: przez wioski i wadi Gór Hadżar fot. © Roman Stanek, pilot Barents.pl
Trekking w Omanie: przez wioski i wadi Gór Hadżar fot. © Roman Stanek, pilot Barents.pl
Trekking w Omanie: przez wioski i wadi Gór Hadżar fot. © Roman Stanek, pilot Barents.pl
Trekking w Omanie: przez wioski i wadi Gór Hadżar fot. © Roman Stanek, pilot Barents.pl
Trekking w Omanie: przez wioski i wadi Gór Hadżar fot. © Roman Stanek, pilot Barents.pl
Trekking w Omanie: przez wioski i wadi Gór Hadżar fot. © Roman Stanek, pilot Barents.pl
Trekking w Omanie: przez wioski i wadi Gór Hadżar fot. © Roman Stanek, pilot Barents.pl
Trekking w Omanie: przez wioski i wadi Gór Hadżar fot. © Roman Stanek, pilot Barents.pl
Trekking w Omanie: przez wioski i wadi Gór Hadżar fot. © Roman Stanek, pilot Barents.pl
Trekking w Omanie: przez wioski i wadi Gór Hadżar fot. © Roman Stanek, pilot Barents.pl
Trekking w Omanie: przez wioski i wadi Gór Hadżar fot. © Roman Stanek, pilot Barents.pl
Trekking w Omanie: przez wioski i wadi Gór Hadżar fot. © Roman Stanek, pilot Barents.pl
Trekking w Omanie: przez wioski i wadi Gór Hadżar fot. © Roman Stanek, pilot Barents.pl
Trekking w Omanie: przez wioski i wadi Gór Hadżar fot. © Roman Stanek, pilot Barents.pl
Trekking w Omanie: przez wioski i wadi Gór Hadżar fot. © Roman Stanek, pilot Barents.pl
Trekking w Omanie: przez wioski i wadi Gór Hadżar fot. © Roman Stanek, pilot Barents.pl
Trekking w Omanie: przez wioski i wadi Gór Hadżar fot. © Roman Stanek, pilot Barents.pl
Trekking w Omanie: przez wioski i wadi Gór Hadżar fot. © Roman Stanek, pilot Barents.pl
Trekking w Omanie: przez wioski i wadi Gór Hadżar fot. © Roman Stanek, pilot Barents.pl
Trekking w Omanie: przez wioski i wadi Gór Hadżar fot. © Roman Stanek, pilot Barents.pl
Trekking w Omanie: przez wioski i wadi Gór Hadżar fot. © Roman Stanek, pilot Barents.pl
Trekking w Omanie: przez wioski i wadi Gór Hadżar fot. © Roman Stanek, pilot Barents.pl
Trekking w Omanie: przez wioski i wadi Gór Hadżar fot. © Roman Stanek, pilot Barents.pl
Trekking w Omanie: przez wioski i wadi Gór Hadżar fot. © Roman Stanek, pilot Barents.pl
Trekking w Omanie: przez wioski i wadi Gór Hadżar fot. © Roman Stanek, pilot Barents.pl
Trekking w Omanie: przez wioski i wadi Gór Hadżar fot. © Roman Stanek, pilot Barents.pl
Trekking w Omanie: przez wioski i wadi Gór Hadżar fot. © Roman Stanek, pilot Barents.pl
Trekking w Omanie: przez wioski i wadi Gór Hadżar fot. © Roman Stanek, pilot Barents.pl
Trekking w Omanie: przez wioski i wadi Gór Hadżar fot. © Roman Stanek, pilot Barents.pl
Trekking w Omanie: przez wioski i wadi Gór Hadżar fot. © Roman Stanek, pilot Barents.pl
Trekking w Omanie: przez wioski i wadi Gór Hadżar fot. © Roman Stanek, pilot Barents.pl
Trekking w Omanie: przez wioski i wadi Gór Hadżar fot. © Roman Stanek, pilot Barents.pl
Trekking w Omanie: przez wioski i wadi Gór Hadżar fot. © Roman Stanek, pilot Barents.pl
Trekking w Omanie: przez wioski i wadi Gór Hadżar fot. © Roman Stanek, pilot Barents.pl
Trekking w Omanie: przez wioski i wadi Gór Hadżar fot. © Roman Stanek, pilot Barents.pl
Trekking w Omanie: przez wioski i wadi Gór Hadżar fot. © Roman Stanek, pilot Barents.pl
Trekking w Omanie: przez wioski i wadi Gór Hadżar fot. © Roman Stanek, pilot Barents.pl
Trekking w Omanie: przez wioski i wadi Gór Hadżar fot. © Roman Stanek, pilot Barents.pl
Trekking w Omanie: przez wioski i wadi Gór Hadżar fot. © Roman Stanek, pilot Barents.pl
Trekking w Omanie: przez wioski i wadi Gór Hadżar fot. © Roman Stanek, pilot Barents.pl
Trekking w Omanie: przez wioski i wadi Gór Hadżar fot. © Roman Stanek, pilot Barents.pl
Trekking w Omanie: przez wioski i wadi Gór Hadżar fot. © Roman Stanek, pilot Barents.pl
Trekking w Omanie: przez wioski i wadi Gór Hadżar fot. © Roman Stanek, pilot Barents.pl
Trekking w Omanie: przez wioski i wadi Gór Hadżar fot. © Roman Stanek, pilot Barents.pl
Trekking w Omanie: przez wioski i wadi Gór Hadżar fot. © Roman Stanek, pilot Barents.pl
Trekking w Omanie: przez wioski i wadi Gór Hadżar fot. © Roman Stanek, pilot Barents.pl
Trekking w Omanie: przez wioski i wadi Gór Hadżar fot. © Roman Stanek, pilot Barents.pl
Trekking w Omanie: przez wioski i wadi Gór Hadżar fot. © Roman Stanek, pilot Barents.pl
Trekking w Omanie: przez wioski i wadi Gór Hadżar fot. © Roman Stanek, pilot Barents.pl
Trekking w Omanie: przez wioski i wadi Gór Hadżar fot. © Roman Stanek, pilot Barents.pl
Trekking w Omanie: przez wioski i wadi Gór Hadżar fot. © Roman Stanek, pilot Barents.pl
Trekking w Omanie: przez wioski i wadi Gór Hadżar fot. © Roman Stanek, pilot Barents.pl
Trekking w Omanie: przez wioski i wadi Gór Hadżar fot. © Roman Stanek, pilot Barents.pl
Trekking w Omanie: przez wioski i wadi Gór Hadżar fot. © Roman Stanek, pilot Barents.pl
Trekking w Omanie: przez wioski i wadi Gór Hadżar fot. © Roman Stanek, pilot Barents.pl
Trekking w Omanie: przez wioski i wadi Gór Hadżar fot. © Roman Stanek, pilot Barents.pl
Trekking w Omanie: przez wioski i wadi Gór Hadżar fot. © Roman Stanek, pilot Barents.pl
Trekking w Omanie: przez wioski i wadi Gór Hadżar fot. © Roman Stanek, pilot Barents.pl
Trekking w Omanie: przez wioski i wadi Gór Hadżar fot. © Roman Stanek, pilot Barents.pl
Trekking w Omanie: przez wioski i wadi Gór Hadżar fot. © Roman Stanek, pilot Barents.pl
Trekking w Omanie: przez wioski i wadi Gór Hadżar fot. © Roman Stanek, pilot Barents.pl
Trekking w Omanie: przez wioski i wadi Gór Hadżar fot. © Roman Stanek, pilot Barents.pl
Trekking w Omanie: przez wioski i wadi Gór Hadżar fot. © Roman Stanek, pilot Barents.pl
Trekking w Omanie: przez wioski i wadi Gór Hadżar fot. © Roman Stanek, pilot Barents.pl
Trekking w Omanie: przez wioski i wadi Gór Hadżar fot. © Roman Stanek, pilot Barents.pl
Trekking w Omanie: przez wioski i wadi Gór Hadżar fot. © Roman Stanek, pilot Barents.pl
Trekking w Omanie: przez wioski i wadi Gór Hadżar fot. © Roman Stanek, pilot Barents.pl
Trekking w Omanie: przez wioski i wadi Gór Hadżar fot. © Roman Stanek, pilot Barents.pl
Trekking w Omanie: przez wioski i wadi Gór Hadżar fot. © Roman Stanek, pilot Barents.pl
Trekking w Omanie: przez wioski i wadi Gór Hadżar fot. © Roman Stanek, pilot Barents.pl
Trekking w Omanie: przez wioski i wadi Gór Hadżar fot. © Roman Stanek, pilot Barents.pl
Trekking w Omanie: przez wioski i wadi Gór Hadżar fot. © Roman Stanek, pilot Barents.pl
Trekking w Omanie: przez wioski i wadi Gór Hadżar fot. © Roman Stanek, pilot Barents.pl
Trekking w Omanie: przez wioski i wadi Gór Hadżar fot. © Roman Stanek, pilot Barents.pl
Trekking w Omanie: przez wioski i wadi Gór Hadżar fot. © Roman Stanek, pilot Barents.pl
Trekking w Omanie: przez wioski i wadi Gór Hadżar fot. © Roman Stanek, pilot Barents.pl
Trekking w Omanie: przez wioski i wadi Gór Hadżar fot. © Roman Stanek, pilot Barents.pl
Trekking w Omanie: przez wioski i wadi Gór Hadżar fot. © Roman Stanek, pilot Barents.pl
Trekking w Omanie: przez wioski i wadi Gór Hadżar fot. © Roman Stanek, pilot Barents.pl
Trekking w Omanie: przez wioski i wadi Gór Hadżar fot. © Roman Stanek, pilot Barents.pl
Trekking w Omanie: przez wioski i wadi Gór Hadżar fot. © Roman Stanek, pilot Barents.pl
Trekking w Omanie: przez wioski i wadi Gór Hadżar fot. © Roman Stanek, pilot Barents.pl
Trekking w Omanie: przez wioski i wadi Gór Hadżar fot. © Roman Stanek, pilot Barents.pl
Trekking w Omanie: przez wioski i wadi Gór Hadżar fot. © Roman Stanek, pilot Barents.pl
Trekking w Omanie: przez wioski i wadi Gór Hadżar fot. © Roman Stanek, pilot Barents.pl
Trekking w Omanie: przez wioski i wadi Gór Hadżar fot. © Roman Stanek, pilot Barents.pl
Trekking w Omanie: przez wioski i wadi Gór Hadżar fot. © Roman Stanek, pilot Barents.pl
Trekking w Omanie: przez wioski i wadi Gór Hadżar fot. © Roman Stanek, pilot Barents.pl
Trekking w Omanie: przez wioski i wadi Gór Hadżar fot. © Roman Stanek, pilot Barents.pl
Trekking w Omanie: przez wioski i wadi Gór Hadżar fot. © Roman Stanek, pilot Barents.pl
Trekking w Omanie: przez wioski i wadi Gór Hadżar fot. © Roman Stanek, pilot Barents.pl
Trekking w Omanie: przez wioski i wadi Gór Hadżar fot. © Roman Stanek, pilot Barents.pl
Trekking w Omanie: przez wioski i wadi Gór Hadżar fot. © Roman Stanek, pilot Barents.pl
Trekking w Omanie: przez wioski i wadi Gór Hadżar fot. © Roman Stanek, pilot Barents.pl
Trekking w Omanie: przez wioski i wadi Gór Hadżar fot. © Roman Stanek, pilot Barents.pl
Trekking w Omanie: przez wioski i wadi Gór Hadżar fot. © Roman Stanek, pilot Barents.pl
Trekking w Omanie: przez wioski i wadi Gór Hadżar fot. © Roman Stanek, pilot Barents.pl
Trekking w Omanie: przez wioski i wadi Gór Hadżar fot. © Roman Stanek, pilot Barents.pl
Trekking w Omanie: przez wioski i wadi Gór Hadżar fot. © Roman Stanek, pilot Barents.pl
Trekking w Omanie: przez wioski i wadi Gór Hadżar fot. © Roman Stanek, pilot Barents.pl
Trekking w Omanie: przez wioski i wadi Gór Hadżar fot. © Roman Stanek, pilot Barents.pl
Trekking w Omanie: przez wioski i wadi Gór Hadżar fot. © Roman Stanek, pilot Barents.pl
Trekking w Omanie: przez wioski i wadi Gór Hadżar fot. © Roman Stanek, pilot Barents.pl
Trekking w Omanie: przez wioski i wadi Gór Hadżar fot. © Roman Stanek, pilot Barents.pl
Trekking w Omanie: przez wioski i wadi Gór Hadżar fot. © Roman Stanek, pilot Barents.pl
Trekking w Omanie: przez wioski i wadi Gór Hadżar fot. © Roman Stanek, pilot Barents.pl
Trekking w Omanie: przez wioski i wadi Gór Hadżar fot. © Roman Stanek, pilot Barents.pl
Trekking w Omanie: przez wioski i wadi Gór Hadżar fot. © Roman Stanek, pilot Barents.pl
Trekking w Omanie: przez wioski i wadi Gór Hadżar fot. © Roman Stanek, pilot Barents.pl

Zobacz też inne propozycje naszych ciekawych wyjazdów

JORDANIA

Trekking przez Wadi Rum

24-31.10./3.11.2024
Jordania: Trekking z wielbłądami przez pustynię Wadi Rum fot. © Paweł Gardziej, Barents.pl
  • Trekking
MAROKO

Atlas, Sahara i berberyjskie wioski

28.10.-8/11.11. | 4-15/18.11. || 22.04.-3.05.2025
Maroko: podróż przez Atlas, Saharę i berberyjskie wioski Fot. © Ola Matusz, Barents.pl
  • nowość
  • Objazdówka
  • Trekking
WYSPY ZIELONEGO PRZYLĄDKA

Trekking na lekko po Santo Antão

30.10.-12.11. | 7-20.11.|| 22.02.-7.03.2025
Wyspy Zielonego Przylądka: słoneczny trekking na Santo Antão. fot. © Roman Stanek, Barents.pl
  • Przyroda