fbpx Ałtaj: Rowerem po najładniejszych górach Syberii | Rosjana rowerze

Ałtaj: Rowerem po najładniejszych górach Syberii

Czujski trakt. Rowerem po najładniejszych górach Syberii - Ałtaju fot. © Łukasz Bujonek, Barents.pl
• Przejazd słynnym Czujskim Traktem
• Nieuczęszczane trasy Republiki Ałtaju
• Przepiękny górski etap Tiungurskim Traktem dla chętnych
• Tradycyjna rosyjska “bania” zamiast prysznica
• Na pieszo do wodospadu Uczar i Kamiennych Grzybów

Zapraszamy Was na rowerowy wyjazd w niezwykłe góry Syberii. Ałtaj - albo też Złote Góry - są najbardziej zróżnicowanym regionem górskim na Syberii i właśnie dzięki tym walorom, został wpisany na listę światowego dziedzictwa przyrodniczego UNESCO. Ujrzysz tam nie tylko zaśnieżone 4-tysięczniki, lodowce czy też typową syberyjską tajgę, ale również brzozowe gaje, lasy, pastwiska i głębokie zielone doliny, na dnie których wiją się dzikie, rwące rzeki. Częścią Ałtaju są też stepy i nietypowe formy geologiczne, takie jak skalne grzyby, czerwone skały czy też głębokie kaniony i wąskie szczeliny.

W tym miejscu nie tylko przyroda robi ogromne wrażenie, ale również historia ludzkiej egzystencji. Po całym regionie rozsiane są oznaki bytowania dawnych cywilizacji, takie jak stare grobowce, tzw. kurhany, które nadal skrywają wiele sekretów i tajemnic.

Nasza wyprawa rowerowa prowadzi m.in. przez główną drogę łączącą Rosję i Mongolię, tzw. Trakt Czujski. Przejedziemy też Tiungurskim Traktem poprowadzonym w dolinie rzeki Katuń, którym niegdyś pędzono bydło z Mongolii do Rosji. Podjazdy na przełęcze będą otwierać przed nami doliny kolejnych rzek. Dojedziemy na rowerach do Kurajskiego Stepu oraz Jeziora Teleckiego, zobaczymy Kamienne Grzyby, wybierzemy się na trekking pod Wodospad Uczar.

W 2022 r. wycieczki do Rosji nie będą realizowane.

Czujski trakt. Rowerem po najładniejszych górach Syberii - Ałtaju fot. © Łukasz Bujonek, Barents.pl
Jaki. Rowerem po najładniejszych górach Syberii - Ałtaju fot. © Łukasz Bujonek, Barents.pl

Rzeka Czuja i Katuń. Rowerem po najładniejszych górach Syberii - Ałtaju fot. © Łukasz Bujonek, Barents.pl
Tiungurski trakt. Rowerem po najładniejszych górach Syberii - Ałtaju fot. © Łukasz Bujonek, Barents.pl

program RAMOWY PROGRAM WYJAZDU:

DZIEŃ 1-2
Wylot z Warszawy/Berlina do Górnoałtajska stolicy Republiki Ałtaj. Zwiedzanie nowoczesnego muzeum Ałtaju, w którym mieści się legendarna mumia księżniczki Ukok oraz inne artefakty (muzeum jest nieczynne w poniedziałki i wtorki). Zapoznanie się z historią Ałtaju, jego mieszkańców oraz szamanów.

Wyjazd na Trakt Czujski, górską drogę łączącą Ałtaj i Mongolię, zbudowaną przez więźniów z gułagu. Dojeżdżamy wieczorem na nocleg do Ust-Kanu. Jeszcze wieczorem montujemy rowery przed jazdą następnego dnia.

DZIEŃ 3 (pierwszy dzień rowerowy)
Z Ust-Kanu jedziemy na rowerach na południowy-wschód do Ust’-Koksy. Po pokonaniu Przełęczy Kyrlykskiej, docieramy do długiej doliny rzeki Koksy. Trasa nie jest trudna, ale długa (118 km). Po drodze są dwa poważniejsze podjazdy. Nocleg w Ust’-Koksie. Jak sama nazwa miejscowości wskazuje - rzeka Koksa ma tutaj swoje ujście. Wpada do rzeki Katuń, wzdłuż której powiedzie nasza trasa następnego dnia.

DZIEŃ 4 (drugi dzień rowerowy)
Wyjazd z Ust’-Koksy w kierunku na Jeziora Multińskie. Całość trasy to 55 km. Z głównej drogi skręcamy na leśny szlak, prowadzący równolegle z rzeką Katunią. Nocleg w bazie Kiedrowaja Opuszka lub w jednej z baz w Mulcie.

Na miejscu jest możliwy d-tour do Niższego Jeziora Multińskiego, łączący elementy jazdy rowerowej i trekkingu ;-) To 25 kilometrów (w jedną stronę), właściwie wyłącznie podjazdu (/podchodzenia).

DZIEŃ 5 (trzeci dzień rowerowy)
Ciekawy 48-kilometrowy odcinek prowadzący na wschód do Tinguru, stojącego u wrót Tiungurskiego Traktu. Dziś w programie szutrowe drogi, sporo krótkich intensywnych podjazdów i przepięknych widoków. Trasa jest niezbyt wymagająca i będzie dobrym odpoczynkiem po wymagających poprzednich dniach.

W Tiungurze można odwiedzić dom-muzeum artysty Mikołaja Rericha (Nikolai Roerich) - polecamy!

DZIEŃ 6 (czwarty dzień rowerowy)
Przejazd z Tiunguru do Inegen / Czuj-Oozy. Ten wymagający górski odcinek, wzdłuż doliny rzeki Katuń, odwdzięczy się nam przepięknymi widokami i wrażeniami. Przy odrobinie szczęścia ujrzymy majaczącą na południu Biełuchę - najwyższy szczyt Ałtaju. Na trasie czeka nas przenoszenie roweru przez rzekę oraz jazda po wąskich ścieżkach.

Trzeba zabrać ze sobą lunch i wszystko, co potrzebne na długi rowerowy dzień, ponieważ samochód asekuracyjny pojedzie okrężną drogą. Dla tych, którzy nie czują się na siłach na pokonanie tego odcinka, organizujemy transport do Inegen / Czuj-Oozy (kilka godzin jazdy). Łącznie przejedziemy dziś 48 km na rowerach.

DZIEŃ 7-8 (piąty i szósty dzień rowerowy)
Przejazd z Inegen / Czuj-Oozy do Aktaszu, który stanie się naszą bazą na 2 dni. Trasa liczy sobie 89 km. Po drodze zatrzymamy się przy pomniku samochodów, które są związane z legendą o Trakcie w czasie II wojny światowej.

Od bezkresnych przestrzeni Kurajskiego Stepu dzieli nas około 35 km z Aktaszu, które pokonamy następnego dnia podczas fakultatywnej wycieczki samochodowej/rowerowej. Punktem docelowym jest Kosz-Agacz. Dla chętnych zorganizujemy rafting na rzece Czuja.

DZIEŃ 9 (siódmy dzień rowerowy)
Kolejny etap to przejazd z Aktaszu przez przełęcz Ułagańską (2082 m n.p.m.) do Ułaganu. Przejedziemy przez Krasnyje Worota, wąski przesmyk między skałami czerwonej barwy, sięgającymi nawet 50 metrów. Dzisiejszy odcinek liczy sobie 55 km. Przed nami wymagające podjazdy i ciekawe technicznie zjazdy.

W Ułaganie, zwanym stolicą kultury ałtajskiej, czeka na nas koncert muzyki ałtajskiej i śpiewu gardłowego.

DZIEŃ 10 (dziewiąty dzień rowerowy)
Przejazd z Ułaganu do kanionu Katu-Jaryk, o długości 50 km. Dzień zaczniemy od podjazdu do wsi Balyktujul. Odpoczniemy chwilę na bardzo malowniczej przełęczy, z której przy ładnej pogodzie widać m.in. masyw Gór Południowoczujskich. Następnie czeka nas zjazd do Pazaryku, czyli wykopalisk archeologicznych, które odkryją przed nami tajemnice kurhanowej kultury pazaryckiej. Druga część dnia to najpierw podjazd na wysokość 1641 m n.p.m., którego trud jest nagrodzony przepięknym widokiem na kanion Katu-Jaryk, a następnie wspaniały, trudny technicznie zjazd do kanionu.

DZIEŃ 11 (dziesiąty dzień rowerowy)
Przed nami dzień przeznaczony na regenerację. Zaplanowany 30 kilometrowy odcinek, zajmuje około 3 godzin jazdy. Celem są niezmiernie ciekawe formy skalne - Kamienne Grzyby. Rowery zostawimy w turbazie, a do skał dojdziemy na piechotę. Na miejscu istnieje również możliwość zorganizowania raftingu na Czulyszmanie.

DZIEŃ 12 (jedenasty dzień rowerowy)
Ostatni dzień jazdy rowerem liczy 47 kilometrów. Z Kamiennych Grzybów przejedziemy do Jeziora Teleckiego - największego jeziora na Ałaju. Trasa jest prosta, w przewadze szutrowa i bardzo interesująca widokowo.

DZIEŃ 13
Aby dostać się do Górnoałtajska, najpierw przepłyniemy łodzią przez Jezioro Teleckie (około 2 godzinny rejs). Lądujemy w miejscowości Artybasz, gdzie pakujemy rowery i busem jedziemy do Górnoałtajska na nocleg.

DZIEŃ 14-15
Przejazd do Barnaulu. Po drodze zwiedzanie Bijska, a wieczorem spacer, zwiedzanie Barnaulu i impreza pożegnalna.

Powrót z Barnaułu do Warszawy/Berlina.

Nie jedź sam! Poleć wyjazd znajomym:
Jeziorka. Rowerem po najładniejszych górach Syberii - Ałtaju fot. © Łukasz Bujonek, Barents.pl
Tradycyjna rosyjska bania. Rowerem po najładniejszych górach Syberii - Ałtaju fot. © Łukasz Bujonek, Barents.pl

cena ZAPEWNIAMY W CENIE WYCIECZKI:

• bilet lotniczy w dwie strony z wszystkim opłatami

• przewóz 1 sztuki bagażu rejestrowanego (bagaż sportowy - rower)

• opiekę polskojęzycznego pilota

• transport minibusem, samochodem terenowym, łódką

• zakwaterowanie w hotelu w Barnaułu, w domach gościnnych, turbazach, w aulu lub u miejscowych gospodarzy

14x śniadania, 10x obiady, 10x kolacje przygotowywane przez kucharza (dni przejazdu na rowerach, od 3 do 12 dnia włącznie)

• 3x banię - syberyjską saunę

• pozwolenie na wjazd do obszarów przygranicznych (rejon Biełuchy)

• pakiety informacyjne i mapy

• obowiązkową gwarancję ubezpieczeniową biura podróży

• ubezpieczenie NNW i KL + ubezpieczenie bagażu do 200 Euro

• obowiązkową opłatę na państwowy Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) za każdą osobę

• obowiązkową opłatę na państwowy Turystyczny Fundusz Pomocowy (TFP) za każdą osobę

• ubezpieczenie na wypadek zarażenia się wirusem (COVID-19) podczas pobytu za granicą

Ałtajskie konie. Rowerem po najładniejszych górach Syberii - Ałtaju fot. © Joanna Feil z Barents.pl

poza ceną WE WŁASNYM ZAKRESIE:
• wiza do Rosji: ok. 500 PLN (dla chętnych organizujemy wspólnie)
• bilety wstępu: ok 50 USD
• fakultatywne wycieczki (rafting, przelot helikopterem nad Ałtajem itd.)
• test na obecność Covid-19 (jeżeli dotyczy)

wyżywienie WYŻYWIENIE:
Podczas pokonywania trasy rowerowej zapewniamy proste śniadania i kolacje w miejscach zakwaterowania, oraz obiady gotowane na trasie przez kucharza. W pozostałe dni zapewniamy śniadanie. Dodatkowe wyżywienie w ciągu dnia we własnym zakresie. W niektórych miejscowościach jest możliwość zakupu produktów w sklepach lub lokalnym bistro. Ceny jak w Polsce.

zakwaterowanie ZAKWATEROWANIE:
Noclegi będą zróżnicowane. W Barnaułu w hotelu w pokojach 2-osobowych. W czasie przejazdu rowerowego nocować będziemy w domach u miejscowych gospodarzy, domkach (chatkach), pensjonatach, aułu (ałtajska letnia kuchnia). Pokoje od 2-osobowych do wieloosobowych. Infrastruktura zakwaterowania jest słabo rozwinięta. Pokoje są proste, zazwyczaj bez szczególnego wyposażenia.

wyposażenie sanitarne WYPOSAŻENIE SANITARNE:
We wszystkich miejscach oprócz Barnaułu toaleta jest wspólna dla kilku pokoi, w niektórych miejscach do dyspozycji tylko „wychodek”. W górach nie istnieje klasyczny prysznic z ciepłą wodą. Zamiast tego jest syberyjska bania. Drewniany domek, często pachnący drzewem, w środku czysto, ciepło i dwa wiadra z gorącą i zimną wodą bez ograniczeń. Kąpiel oddzielna dla mężczyzn i kobiet.

transport TRANSPORT:
Przemieszczać się będziemy rosyjską marszrutką Gazela bez klimatyzacji lub terenowym samochodem UAZik. Przez jezioro popłyniemy katierem.

wylot MIEJSCE WYLOTU:
Miejscem wylotu jest Berlin lub Warszawa. W razie zainteresowania innym miejscem wylotu prosimy o kontakt mailowy w celu potwierdzenia.

uwagi UWAGA:
Wyjazdy do byłego ZSRR wymagają czasami od uczestnika dużej dozy cierpliwości w stosunku do szybkości lokalnej obsługi, zrozumieniu wymagań lub ustaleń czasowych. Jeżeli tylko będziemy w stanie się odłączyć od „zachodniego” poczucia czasu i obowiązkowości, wówczas wyjazd dla nas będzie przepięknym, niepowtarzalnym wrażeniem. Niektóre punkty programu i kolejność dni mogą się zmienić.

grupa GRUPA:
Jeździmy w małych grupach. Minimalna liczba osób na wycieczce wynosi 8, maksymalna 14.

inne INNE:
• Dni i punkty programu wyjazdu mogą się zmienić w zależności od terminu wylotu lub w wyniku sytuacji na miejscu.
• Zapoznaj się z zasadami, jak zapisać się na wycieczkę oraz z ogólnymi warunkami uczestnictwa w wycieczce.
• Organizatorem wycieczki jest Barents.pl - Biuro Aktywnych Podróży.
• Polityka biura w związku z Covid-19 - Podróże w czasach COVID-19 z Barents.pl.

pilot PILOT WYJAZDU:
• Pilotem wyjazdu jest Bartek Krzysztan

Poglądowa mapa wycieczek na Ałtaj © Barents.pl
Poglądowa mapa wycieczek na Ałtaj © Barents.pl
Ramowy plan przewyższeń i dystansów podczas rowerów w górach Ałtaju © Barents.pl
Ramowy plan przewyższeń i dystansów podczas rowerów w górach Ałtaju © Barents.pl
Rowerem po najładniejszych górach Syberii - Ałtaju fot. © Bartek Krzysztan, Barents.pl
Rowerem po najładniejszych górach Syberii - Ałtaju fot. © Bartek Krzysztan, Barents.pl
Rowerem po najładniejszych górach Syberii - Ałtaju fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Rowerem po najładniejszych górach Syberii - Ałtaju fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Meandry rzeki Czuji. Rowerem po najładniejszych górach Syberii - Ałtaju fot. © Łukasz Bujonek, Barents.pl
Meandry rzeki Czuji. Rowerem po najładniejszych górach Syberii - Ałtaju fot. © Łukasz Bujonek, Barents.pl
Rowerem po najładniejszych górach Syberii - Ałtaju fot. © Bartek Krzysztan, Barents.pl
Rowerem po najładniejszych górach Syberii - Ałtaju fot. © Bartek Krzysztan, Barents.pl
Malownicza wioska Kuraj. Rowerem po najładniejszych górach Syberii - Ałtaju fot. © Łukasz Bujonek, Barents.pl
Malownicza wioska Kuraj. Rowerem po najładniejszych górach Syberii - Ałtaju fot. © Łukasz Bujonek, Barents.pl
Bezdroża Ałtaju. Rowerem po najładniejszych górach Syberii - Ałtaju fot. © Łukasz Bujonek, Barents.pl
Bezdroża Ałtaju. Rowerem po najładniejszych górach Syberii - Ałtaju fot. © Łukasz Bujonek, Barents.pl
Rowerem po najładniejszych górach Syberii - Ałtaju fot. © Bartek Krzysztan, Barents.pl
Rowerem po najładniejszych górach Syberii - Ałtaju fot. © Bartek Krzysztan, Barents.pl
Przełęcz Katu-Jaryk. Rowerem po najładniejszych górach Syberii - Ałtaju fot. © Łukasz Bujonek, Barents.pl
Przełęcz Katu-Jaryk. Rowerem po najładniejszych górach Syberii - Ałtaju fot. © Łukasz Bujonek, Barents.pl
Dolina rzeki Czulyszman. Rowerem po najładniejszych górach Syberii - Ałtaju fot. © Łukasz Bujonek, Barents.pl
Dolina rzeki Czulyszman. Rowerem po najładniejszych górach Syberii - Ałtaju fot. © Łukasz Bujonek, Barents.pl
Rowerem po najładniejszych górach Syberii - Ałtaju fot. © Łukasz Bujonek, Barents.pl
Rowerem po najładniejszych górach Syberii - Ałtaju fot. © Łukasz Bujonek, Barents.pl
Rzeka Katuń. Rowerem po najładniejszych górach Syberii - Ałtaju fot. © Beata Cichocka z Barents.pl
Rzeka Katuń. Rowerem po najładniejszych górach Syberii - Ałtaju fot. © Beata Cichocka z Barents.pl
Rowerem po najładniejszych górach Syberii - Ałtaju fot. © Joanna Feil z Barents.pl
Rowerem po najładniejszych górach Syberii - Ałtaju fot. © Joanna Feil z Barents.pl
Tajga. Rowerem po najładniejszych górach Syberii - Ałtaju fot. © Joanna Feil z Barents.pl
Tajga. Rowerem po najładniejszych górach Syberii - Ałtaju fot. © Joanna Feil z Barents.pl
Rowerem po najładniejszych górach Syberii - Ałtaju fot. © Joanna Feil z Barents.pl
Rowerem po najładniejszych górach Syberii - Ałtaju fot. © Joanna Feil z Barents.pl
Rowerem po najładniejszych górach Syberii - Ałtaju fot. © Bartek Krzysztan, Barents.pl
Rowerem po najładniejszych górach Syberii - Ałtaju fot. © Bartek Krzysztan, Barents.pl
Stopnie trudności wycieczek Barents.pl
Stopnie trudności wycieczek Barents.pl
Czujski trakt. Rowerem po najładniejszych górach Syberii - Ałtaju fot. © Łukasz Bujonek, Barents.pl
Czujski trakt. Rowerem po najładniejszych górach Syberii - Ałtaju fot. © Łukasz Bujonek, Barents.pl
Czujski trakt. Rowerem po najładniejszych górach Syberii - Ałtaju fot. © Łukasz Bujonek, Barents.pl
Czujski trakt. Rowerem po najładniejszych górach Syberii - Ałtaju fot. © Łukasz Bujonek, Barents.pl
Jaki. Rowerem po najładniejszych górach Syberii - Ałtaju fot. © Łukasz Bujonek, Barents.pl
Jaki. Rowerem po najładniejszych górach Syberii - Ałtaju fot. © Łukasz Bujonek, Barents.pl
Rzeka Czuja i Katuń. Rowerem po najładniejszych górach Syberii - Ałtaju fot. © Łukasz Bujonek, Barents.pl
Rzeka Czuja i Katuń. Rowerem po najładniejszych górach Syberii - Ałtaju fot. © Łukasz Bujonek, Barents.pl
Tiungurski trakt. Rowerem po najładniejszych górach Syberii - Ałtaju fot. © Łukasz Bujonek, Barents.pl
Tiungurski trakt. Rowerem po najładniejszych górach Syberii - Ałtaju fot. © Łukasz Bujonek, Barents.pl
Jeziorka. Rowerem po najładniejszych górach Syberii - Ałtaju fot. © Łukasz Bujonek, Barents.pl
Jeziorka. Rowerem po najładniejszych górach Syberii - Ałtaju fot. © Łukasz Bujonek, Barents.pl
Tradycyjna rosyjska bania. Rowerem po najładniejszych górach Syberii - Ałtaju fot. © Łukasz Bujonek, Barents.pl
Tradycyjna rosyjska bania. Rowerem po najładniejszych górach Syberii - Ałtaju fot. © Łukasz Bujonek, Barents.pl
Ałtajskie konie. Rowerem po najładniejszych górach Syberii - Ałtaju fot. © Joanna Feil z Barents.pl
Ałtajskie konie. Rowerem po najładniejszych górach Syberii - Ałtaju fot. © Joanna Feil z Barents.pl
Czuja-Katuń. Rowerem po najładniejszych górach Syberii - Ałtaju fot. © Joanna Feil z Barents.pl
Czuja-Katuń. Rowerem po najładniejszych górach Syberii - Ałtaju fot. © Joanna Feil z Barents.pl
Rowerem po najładniejszych górach Syberii - Ałtaju fot. © Joanna Feil z Barents.pl
Rowerem po najładniejszych górach Syberii - Ałtaju fot. © Joanna Feil z Barents.pl
Argut i Katuń. Rowerem po najładniejszych górach Syberii - Ałtaju fot. © Joanna Feil z Barents.pl
Argut i Katuń. Rowerem po najładniejszych górach Syberii - Ałtaju fot. © Joanna Feil z Barents.pl
Brookliński most na rzece Katuń. Rowerem po najładniejszych górach Syberii - Ałtaju fot. © Joanna Feil z Barents.pl
Brookliński most na rzece Katuń.Rowerem po najładniejszych górach Syberii - Ałtaju fot. © Joanna Feil z Barents.pl
Flora Ałtaju. Rowerem po najładniejszych górach Syberii - Ałtaju fot. © Joanna Feil z Barents.pl
Flora Ałtaju. Rowerem po najładniejszych górach Syberii - Ałtaju fot. © Joanna Feil z Barents.pl
Ałtajska rowerzystka. Rowerem po najładniejszych górach Syberii - Ałtaju fot. © Joanna Feil z Barents.pl
Ałtajska rowerzystka. Rowerem po najładniejszych górach Syberii - Ałtaju fot. © Joanna Feil z Barents.pl
Lokalne muzeum. Rowerem po najładniejszych górach Syberii - Ałtaju fot. © Joanna Feil z Barents.pl
Lokalne muzeum. Rowerem po najładniejszych górach Syberii - Ałtaju fot. © Joanna Feil z Barents.pl
Gotujemy syberyjską herbatę :) Rowerem po najładniejszych górach Syberii - Ałtaju fot. © Joanna Feil z Barents.pl
Gotujemy syberyjską herbatę :) Rowerem po najładniejszych górach Syberii - Ałtaju fot. © Joanna Feil z Barents.pl
Kamienne grzyby. Rowerem po najładniejszych górach Syberii - Ałtaju fot. © Joanna Feil z Barents.pl
Kamienne grzyby. Rowerem po najładniejszych górach Syberii - Ałtaju fot. © Joanna Feil z Barents.pl
Kamienne grzyby. Rowerem po najładniejszych górach Syberii - Ałtaju fot. © Joanna Feil z Barents.pl
Kamienne grzyby. Rowerem po najładniejszych górach Syberii - Ałtaju fot. © Joanna Feil z Barents.pl
Nawiązywanie nowych znajomości:) Rowerem po najładniejszych górach Syberii - Ałtaju fot. © Joanna Feil z Barents.pl
Nawiązywanie nowych znajomości:) Rowerem po najładniejszych górach Syberii - Ałtaju fot. © Joanna Feil z Barents.pl
Przeprawa przez Teleckie jezioro. Rowerem po najładniejszych górach Syberii - Ałtaju fot. © Grzegorz Wieniawa z Barents.pl
Przeprawa przez Teleckie jezioro. Rowerem po najładniejszych górach Syberii - Ałtaju fot. © Grzegorz Wieniawa z Barents.pl
Rowerem po najładniejszych górach Syberii - Ałtaju fot. © Beata Cichocka z Barents.pl
Rowerem po najładniejszych górach Syberii - Ałtaju fot. © Beata Cichocka z Barents.pl
Rowerem po najładniejszych górach Syberii - Ałtaju fot. © Beata Cichocka z Barents.pl
Rowerem po najładniejszych górach Syberii - Ałtaju fot. © Beata Cichocka z Barents.pl
Czemal. Rowerem po najładniejszych górach Syberii - Ałtaju fot. © Beata Cichocka z Barents.pl
Czemal. Rowerem po najładniejszych górach Syberii - Ałtaju fot. © Beata Cichocka z Barents.pl
Przejście dla pieszych. Rowerem po najładniejszych górach Syberii - Ałtaju fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Przejście dla pieszych. Rowerem po najładniejszych górach Syberii - Ałtaju fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Rzeka Czulyszman. Rowerem po najładniejszych górach Syberii - Ałtaju fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Rzeka Czulyszman. Rowerem po najładniejszych górach Syberii - Ałtaju fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Most przez rzekę Baszkaus. Rowerem po najładniejszych górach Syberii - Ałtaju fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Most przez rzekę Baszkaus. Rowerem po najładniejszych górach Syberii - Ałtaju fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Cerkiewka Balyk-cha. Rowerem po najładniejszych górach Syberii - Ałtaju fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Cerkiewka Balyk-cha. Rowerem po najładniejszych górach Syberii - Ałtaju fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Drzewo modlitw.  Rowerem po najładniejszych górach Syberii - Ałtaju fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Cerkiewka Balyk-cha. Rowerem po najładniejszych górach Syberii - Ałtaju fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Ruch drogowy. Rowerem po najładniejszych górach Syberii - Ałtaju fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Ruch drogowy. Rowerem po najładniejszych górach Syberii - Ałtaju fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Kuraj. Rowerem po najładniejszych górach Syberii - Ałtaju fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Kuraj. Rowerem po najładniejszych górach Syberii - Ałtaju fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Czuja-Katuń. Rowerem po najładniejszych górach Syberii - Ałtaju fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Czuja-Katuń. Rowerem po najładniejszych górach Syberii - Ałtaju fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Sklep z piwem. Rowerem po najładniejszych górach Syberii - Ałtaju fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Sklep z piwem. Rowerem po najładniejszych górach Syberii - Ałtaju fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Rowerem po najładniejszych górach Syberii - Ałtaju fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Rowerem po najładniejszych górach Syberii - Ałtaju fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Rowerem po najładniejszych górach Syberii - Ałtaju fot. © Bartek Krzysztan, Barents.pl
Rowerem po najładniejszych górach Syberii - Ałtaju fot. © Bartek Krzysztan, Barents.pl
Rowerem po najładniejszych górach Syberii - Ałtaju fot. © Bartek Krzysztan, Barents.pl
Rowerem po najładniejszych górach Syberii - Ałtaju fot. © Bartek Krzysztan, Barents.pl
Rowerem po najładniejszych górach Syberii - Ałtaju fot. © Bartek Krzysztan, Barents.pl
Rowerem po najładniejszych górach Syberii - Ałtaju fot. © Bartek Krzysztan, Barents.pl
Rowerem po najładniejszych górach Syberii - Ałtaju fot. © Bartek Krzysztan, Barents.pl
Rowerem po najładniejszych górach Syberii - Ałtaju fot. © Bartek Krzysztan, Barents.pl
Rowerem po najładniejszych górach Syberii - Ałtaju fot. © Bartek Krzysztan, Barents.pl
Rowerem po najładniejszych górach Syberii - Ałtaju fot. © Bartek Krzysztan, Barents.pl
Rowerem po najładniejszych górach Syberii - Ałtaju fot. © Bartek Krzysztan, Barents.pl
Rowerem po najładniejszych górach Syberii - Ałtaju fot. © Bartek Krzysztan, Barents.pl
Rowerem po najładniejszych górach Syberii - Ałtaju fot. © Bartek Krzysztan, Barents.pl
Rowerem po najładniejszych górach Syberii - Ałtaju fot. © Bartek Krzysztan, Barents.pl
Rowerem po najładniejszych górach Syberii - Ałtaju fot. © Bartek Krzysztan, Barents.pl
Rowerem po najładniejszych górach Syberii - Ałtaju fot. © Bartek Krzysztan, Barents.pl
Rowerem po najładniejszych górach Syberii - Ałtaju fot. © Bartek Krzysztan, Barents.pl
Rowerem po najładniejszych górach Syberii - Ałtaju fot. © Bartek Krzysztan, Barents.pl

Zobacz też inne propozycje naszych ciekawych wyjazdów

GRUZJA

Gruzja na rowerze: Swanetia na lekko

30.08.-10.09.2022
Gruzja na rowerze: do serca Kaukazu fot. © Roman Stanek, Barents.pl
  • Wyprawy rowerowe
KIRGISTAN

Rowerowy Kirgistan: przez Tien-szan

31.07.-14.08.2022
Kirgistan na rowerze: Przejazd przez Tien-szan fot. © Małgosia Busz, Barents.pl
  • Wyprawy rowerowe
TADŻYKISTAN

Pamir na rowerze

14-28.08.2022
Pamir na rowerze. Wyprawa po Pamir Highway fot. © Roman Stanek, Barents.pl
  • Wyprawy rowerowe