fbpx Legendarna Gruzja: najpiękniejsze bezdroża Kaukazu | Wycieczka do Gruzji

Legendarna Gruzja: najpiękniejsze bezdroża Kaukazu

Legendarna Gruzja: najpiękniejsze bezdroża Kaukazu fot. © z aparatu Maćka Kucharskiego (Klemensa) z Barents.pl
• Spacery w górskich regionach Racza i Chewsuretia
• Parki Narodowe Lagodechi i Waszlowani
• Spotkania z miejscowymi ludźmi - supry, uczty, toasty
• Najbardziej doświadczony polski pilot w Gruzji!
• Wino, czacza, gruzińskie toasty i kaukaska kuchnia
• Wizyta u Chewsurów malutkiej górskiej wiosce Szatili

Tylko niewielka grupa osób będzie miała okazję uczestniczyć w tej niecodziennej wycieczce do Gruzji, która wciąż kryje w sobie jeszcze wiele nieznanych miejsc i tajemnic. Maciek Kucharski (Klemens) i Roman Stanek, specjalnie dla Was - Klientów Barents.pl, którzy już Gruzję odwiedzili i pokochali (ale też dla tych, którzy nie byli, a chcą odkryć Gruzję od nieturystycznej strony) - stworzyli dedykowany program po miejscach mało znanych, ale równie pięknych i intrygujących. Kontynuuj z nami poznawanie Gruzji!

Dużą część wycieczki do Gruzji spędzimy w górskich rejonach Wielkiego Kaukazu. Bezdroża pokonamy terenowymi limuzynami, czyli niezawodnymi Delicami, które dojadą wszędzie. Kulinarnie Gruzja nas znów nie rozczaruje! A będąc już ekspertami od trunków i kuchni kaukaskiej, szczególny nacisk położymy na... zagłębienie regionalnych różnic w produkcji wina i czaczy :-)

Termin tej specjalnej wycieczki do Gruzji jest tylko jeden. Ze względu na sezon, jego zmiana nie będzie możliwa.

Zapraszamy Was na tę unikalną i niepowtarzalną podróż przez Kaukaz.

Legendarna Gruzja: najpiękniejsze bezdroża Kaukazu fot. © Maciek Kucharski (Klemens) z Barents.pl
Legendarna Gruzja: najpiękniejsze bezdroża Kaukazu fot. © Magda Konik, Barents.pl

Legendarna Gruzja: najpiękniejsze bezdroża Kaukazu fot. © Maciek Kucharski (Klemens) z Barents.pl
Legendarna Gruzja: najpiękniejsze bezdroża Kaukazu fot. © Maciek Kucharski (Klemens) z Barents.pl

program RAMOWY PROGRAM WYJAZDU:

DZIEŃ 1
Wcześnie rano spotykamy się na lotnisku i wylatujemy do Gruzji. Po przylocie przejazd do górskiego regionu Racza. Jadąc przez Imeretię zobaczymy dzikie plantacje górskiej herbaty, zwiedzimy popadający w ruinę socjalistyczny skarb - kurort Tskaltubo i Tkibuli - miasto zbudowane przez niemieckich jeńców wojennych po II wojnie światowej. Odwiedzimy największą synagogę na Kaukaze, której biblioteka przechowuje książki wydrukowane w Krakowie przed II WŚ. Nocleg w guesthousie w Oni. 
*W przypadku pięknej pogody wykąpiemy się również w głębokim jeziorze Shaori.

DZIEŃ 2
Jeszcze głębiej zapuścimy się w góry poznając górski region Racza - odwiedzimy górską wioskę Ghebi z najlepszym wędzonym mięsem w Gruzji. Złożymy wizytę lokalnemu winiarzowi we wiosce Chwanczkara, gdzie spróbujemy ulubione wino Churchilla i Stalina. Będziemy podziwiać szczyty Wielkiego Kaukazu, a wieczorem biesiadować w domu miejscowego malarza.

DZIEŃ 3
By dotrzeć do kolejnego górskiego regionu, Chewsuretii, zatrzymamy się na jedną noc w Tbilisi. Zapraszamy na wspólny wypad na miasto - na kolację w niestandardowej restauracji, której właściciel zamarzył sobie na dachu zbudować prawdziwe qvevri oraz na imprezę z do wschodu słońca i tour de pub po knajpkach i winnych piwniczkach!

DZIEŃ 4
Leniwy poranek i dla chętnych spacer uliczkami Tbilisi z naciskiem na genius loci tego miasta. Podwórka, klatki schodowe, balkony, kafelki, witraże i architektoniczne detale będą towarzyszyć tej przechadzce. Po południu wsiadamy w samochody terenowe i obieramy kurs na jedną z najładniejszych dróg Wielkiego Kaukazu, do malutkiej wyludniającej się wioski, do "stolicy gór" - Szatili. Ta wioska złożona z kilkudziesięciu domów tworzących razem twierdzę, wciąż jeszcze zamieszkana jest przez gospodarzy tych terenów - Chewsurów.

DZIEŃ 5
Ten dzień spędzimy w górach. Trekking do wioski Mutso. Po drodze podziwianie przepięknej przyrody połączonej z ciekawą historią. Zobaczymy pełne czaszek i kości "domy umierania", do których starzy Chewsurowie chodzili umierać. Wizyta w domu pogranicznika Garcii - hodowcy koni. A wieczorem może znajdziemy miejsce ze znanym chewsurskim piwem?

DZIEŃ 6
Terenową drogą przeniesiemy do wschodniej Gruzji, do rzadko odwiedzanych lasów Rezerwatu Przyrody Lagodekhi. To będzie dzień z polskim akcentem, bowiem na początku XX wieku z inicjatywy Polaka, Ludwika Młokosiewicza, oficera i botanika, założono ten pierwszy rezerwat przyrody na terenie w Gruzji.  

Przejeżdżając przez Kachetię - region winiarski - na pewno odwiedzimy też polskiego winiarza, który przez picie wina "zgruziniał" tak bardzo, jak Wasz przewodnik ;-) Supra i nocleg w rodzinnym pensjonacie.

DZIEŃ 7
Pozostajemy w Rezerwacie Lagodekhi. Wybieramy się na całodzienny trekking do wodospadu, piknik i podziwianie wiosennej flory parku narodowego. Kąpiel w rześkich, ale wygrzanych kaukaskim słońcem, wodach górskich rzek. Jeżeli będzie taka chęć, zrobimy szaszłyk z barana, wprost na łonie natury (za dopłatą).

DZIEŃ 8
Kontynuujemy podróż samochodami terenowymi dosłownie na sam koniec Gruzji - do kolejnego parku narodowego - Waszlowani. Wysokie góry zamienimy na skały, wulkany błotne i półpustynne tereny. Jazda będzie pełna przygód, a zakończymy ją kolacją po środku niczego, pod milionem gwiazd nad głowami.

DZIEŃ 9
Zmieniamy kierunek podróży i wracamy na Zachód. Droga zaprowadzi nas do małego gruzińskiego miasteczka o światowym znaczeniu. Bolnisi, nie tylko było zamieszkane przez niemieckich osadników (to dlatego posiada drugą nazwę - Katharinenfeld), ale również tu odnalezione zostało najstarsze pismo gruzińske - alfabet z V. wieku.

DZIEŃ 10
Wracamy do Imeretii, gdzie rozpoczęliśmy swoją podróż. Spróbujemy spotkać lokalnych winiarzy w nieznanych winiarskim regionie obok Gori. A jeszcze przed pożegnalną kolacją z muzyką u winiarza w miasteczku Zestaponi odwiedzimy ostatnie chyba miejsce, gdzie nadal na świat z piedestału patrzy głowa dyktatora Stalina.

DZIEŃ 11
Po śniadaniu pożegnanie z Gruzją i wyjazd na lotnisko do Kutaisi. Powrót do Warszawy po południu.

Nie jedź sam! Poleć wyjazd znajomym:
Legendarna Gruzja: najpiękniejsze bezdroża Kaukazu fot. © Magda Konik, Barents.pl
Legendarna Gruzja: najpiękniejsze bezdroża Kaukazu fot. © Maciek Kucharski (Klemens) z Barents.pl

cena ZAPEWNIAMY W CENIE WYCIECZKI:

• bilet lotniczy w dwie strony z wszystkim opłatami

• bagaż nadawany i podręczny zgodnie z limitem wagowym linii lotniczych

• opiekę Macieja Kucharskiego (Klemensa) - najlepszego polskojęzycznego pilota w Gruzji :)

• transport prywatnym busem (5 dni) i samochodami terenowymi (6 dni)

• zakwaterowanie 7x w guesthousach u miejscowych gospodarzy, 2x w hotelu i 1x w ośrodku w parku narodowym Waszlowani (ze względu na charakterystykę wyjazdu, zapewniamy pokoje 2-osobowe tylko w około połowie zakwaterowań)

• wyżywienie - wszystkie śniadanie i kolacje (oprócz Waszlowani)

• w Waszlowani wspólny zakup produktów na bazarze i wspólne przygotowanie kolacji oraz śniadania pod kierownictwem Klemensa

• degustacja wina w Chwanczkarze

• wino do kolacji i podczas przejazdów

• bilety wstępu do zwiedzanych obiektów według programu

• pakiety informacyjne

• obowiązkową gwarancję ubezpieczeniową biura podróży

• ubezpieczenie NNW i KL i ubezpieczenie bagażu do 200 EUR

• obowiązkową opłatę na państwowy Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) za każdą osobę

• obowiązkową opłatę na państwowy Turystyczny Fundusz Pomocowy (TFP) za każdą osobę

• ubezpieczenie na wypadek zarażenia się wirusem (COVID-19) podczas pobytu za granicą

Legendarna Gruzja: najpiękniejsze bezdroża Kaukazu fot. © Maciek Kucharski (Klemens) z Barents.pl

poza ceną WE WŁASNYM ZAKRESIE:
• pozostałe wyżywienie i napoje w ciągu dnia nie ujęte w cenie wycieczki (przekąski, lunche) oraz zakup produktów na bazarze w Waszlowani
• test na obecność Covid-19 (jeżeli dotyczy)

fakultety WYDATKI FAKULTATYWNE:
• opłaty za wstępy do zabytków, muzeów i kościołów nie wymienionych w programie
• dopłata do pokoju jednoosobowego na cały wyjazd: 1500 PLN/os. (z wyłączeniem gwarancji jedynki w Udabno oraz Wardzi)

zakwaterowanie ZAKWATEROWANIE:
Poza dwoma nocami w hotelach, będziemy mieszkać u lokalnych rodzin, które przygotowane są na przyjęcie turystów. Warto jednak pamiętać, że miejsca do których jedziemy, nie posiadają w zasadzie infrastruktury turystycznej. Nie zawsze pokoje będą dwuosobowe. W niektórych miejscach toaleta i łazienka będą wspólne dla większej liczby pokoi. Wszystkie miejsca posiadają europejską toaletę i prysznic z gorącą wodą.

wyżywienie WYŻYWIENIE:
W cenie wycieczki zapewnione jest każdego dnia śniadanie, oraz kolacje typu supra (z wyłączeniem Waszlowani, gdzie gotować będziemy wspólnie). Gruzińska kuchnia słynie z wielu potraw - zarówno mięsnych (chinkali, szaszłyk) i wegetariańskich (marynowane bakłażany, chaczapuri). W miastach i miasteczkach istnieje wiele sklepów i restauracji - tam indywidualne wyżywienie w ramach przekąsek/lunchu. Ceny produktów spożywczych porównywalne do polskich.

transport TRANSPORT:
Większą część trasy pokonamy w minibusie wyposażonym w klimatyzację. W miejscach gdzie nie istnieje dobra infrastruktura drogowa poruszać się będziemy komfortowymi samochodami terenowymi.

grupa GRUPA:
Jeździmy w małych grupach. Minimalna liczba osób na wycieczce wynosi 8, maksymalna 15/16.

pogoda POGODA:
Idealnym okresem na zwiedzanie Gruzji jest czas od maja do października. Subtropikalny klimat w zachodniej części Gruzji, temperatura 20 - 30°C. Temperatury spadają wraz ze wzrostem wysokości. W górach Wysokiego Kaukazu w nocy temperatura może spadać do 10°C. Na wschodzie Gruzji klimat suchy, kontynentalny, bez opadów, temperatura może przekraczać 30°C.

wylot WYLOT:
Miejscem rozpoczęcia wycieczki jest Warszawa. Inne miejsce po wcześniejszym ustaleniu za dopłatą.

poziom-trudności POZIOM TRUDNOŚCI:
Podczas wycieczki udamy się na krótsze i dłuższe spacery, czasem w górskim terenie. Jednak nie będą to żadne ekstremalne wypady, jedynie dłuższe spacery na łonie natury.

inne INNE:
• Dni i punkty programu wyjazdu mogą się zmienić w zależności od terminu wylotu lub w wyniku sytuacji na miejscu.
• Zapoznaj się z zasadami, jak zapisać się na wycieczkę oraz z ogólnymi warunkami uczestnictwa w wycieczce.
• Organizatorem wycieczki jest Barents.pl - Biuro Aktywnych Podróży.
• ​Uwaga! W przypadku wprowadzenia ograniczeń uniemożliwiających realizację wycieczki, zwrot 100% wpłaconych pieniędzy realizujemy do 7 dni od dnia odwołania wycieczki.
• Polityka biura w związku z Covid-19 - Podróże w czasach COVID-19 z Barents.pl.

ZOBACZ TEŻ INNE NASZE PROGRAMY ZWIEDZANIA GRUZJI

program Wycieczka do Gruzji i Armenii program Gruzja kulinarna program Nieznane szlaki Gruzji
program Sylwester w Gruzji program Majówka w Gruzji program Narty w Gruzji program

Legendarna Gruzja: najpiękniejsze bezdroża Kaukazu fot. © Magda Konik, Barents.pl
Legendarna Gruzja: najpiękniejsze bezdroża Kaukazu fot. © Maciek Kucharski (Klemens) z Barents.pl
Legendarna Gruzja: najpiękniejsze bezdroża Kaukazu fot. © Maciek Kucharski (Klemens) z Barents.pl
Legendarna Gruzja: najpiękniejsze bezdroża Kaukazu fot. © Magda Konik, Barents.pl
Legendarna Gruzja: najpiękniejsze bezdroża Kaukazu fot. © Maciek Kucharski (Klemens) z Barents.pl
Legendarna Gruzja: najpiękniejsze bezdroża Kaukazu fot. © Maciek Kucharski (Klemens) z Barents.pl
Legendarna Gruzja: najpiękniejsze bezdroża Kaukazu fot. © Maciek Kucharski (Klemens) z Barents.pl
Stopnie trudności wycieczek Barents.pl
Legendarna Gruzja: najpiękniejsze bezdroża Kaukazu fot. © z aparatu Maćka Kucharskiego (Klemensa) z Barents.pl
Legendarna Gruzja: najpiękniejsze bezdroża Kaukazu fot. © z aparatu Maćka Kucharskiego (Klemensa) z Barents.pl
Legendarna Gruzja: najpiękniejsze bezdroża Kaukazu fot. © Maciek Kucharski (Klemens) z Barents.pl
Legendarna Gruzja: najpiękniejsze bezdroża Kaukazu fot. © Maciek Kucharski (Klemens) z Barents.pl
Legendarna Gruzja: najpiękniejsze bezdroża Kaukazu fot. © Magda Konik, Barents.pl
Legendarna Gruzja: najpiękniejsze bezdroża Kaukazu fot. © Magda Konik, Barents.pl
Legendarna Gruzja: najpiękniejsze bezdroża Kaukazu fot. © Maciek Kucharski (Klemens) z Barents.pl
Legendarna Gruzja: najpiękniejsze bezdroża Kaukazu fot. © Maciek Kucharski (Klemens) z Barents.pl
Legendarna Gruzja: najpiękniejsze bezdroża Kaukazu fot. © Maciek Kucharski (Klemens) z Barents.pl
Legendarna Gruzja: najpiękniejsze bezdroża Kaukazu fot. © Maciek Kucharski (Klemens) z Barents.pl
Legendarna Gruzja: najpiękniejsze bezdroża Kaukazu fot. © Magda Konik, Barents.pl
Legendarna Gruzja: najpiękniejsze bezdroża Kaukazu fot. © Magda Konik, Barents.pl
Legendarna Gruzja: najpiękniejsze bezdroża Kaukazu fot. © Maciek Kucharski (Klemens) z Barents.pl
Legendarna Gruzja: najpiękniejsze bezdroża Kaukazu fot. © Maciek Kucharski (Klemens) z Barents.pl
Legendarna Gruzja: najpiękniejsze bezdroża Kaukazu fot. © Maciek Kucharski (Klemens) z Barents.pl
Legendarna Gruzja: najpiękniejsze bezdroża Kaukazu fot. © Maciek Kucharski (Klemens) z Barents.pl
Legendarna Gruzja: najpiękniejsze bezdroża Kaukazu fot. © Magda Konik, Barents.pl
Legendarna Gruzja: najpiękniejsze bezdroża Kaukazu fot. © Magda Konik, Barents.pl
Legendarna Gruzja: najpiękniejsze bezdroża Kaukazu fot. © Maciek Kucharski (Klemens) z Barents.pl
Legendarna Gruzja: najpiękniejsze bezdroża Kaukazu fot. © Maciek Kucharski (Klemens) z Barents.pl
Legendarna Gruzja: najpiękniejsze bezdroża Kaukazu fot. © Maciek Kucharski (Klemens) z Barents.pl
Legendarna Gruzja: najpiękniejsze bezdroża Kaukazu fot. © Maciek Kucharski (Klemens) z Barents.pl
Legendarna Gruzja: najpiękniejsze bezdroża Kaukazu fot. © Magda Konik, Barents.pl
Legendarna Gruzja: najpiękniejsze bezdroża Kaukazu fot. © Magda Konik, Barents.pl
Legendarna Gruzja: najpiękniejsze bezdroża Kaukazu fot. © Maciek Kucharski (Klemens) z Barents.pl
Legendarna Gruzja: najpiękniejsze bezdroża Kaukazu fot. © Maciek Kucharski (Klemens) z Barents.pl
Legendarna Gruzja: najpiękniejsze bezdroża Kaukazu fot. © Maciek Kucharski (Klemens) z Barents.pl
Legendarna Gruzja: najpiękniejsze bezdroża Kaukazu fot. © Maciek Kucharski (Klemens) z Barents.pl
Legendarna Gruzja: najpiękniejsze bezdroża Kaukazu fot. © Maciek Kucharski (Klemens) z Barents.pl
Legendarna Gruzja: najpiękniejsze bezdroża Kaukazu fot. © Maciek Kucharski (Klemens) z Barents.pl
Stopnie trudności wycieczek Barents.pl
Stopnie trudności wycieczek Barents.pl
:egendarna Gruzja: najpiękniejsze bezdroża Kaukazu fot. © Maciek Kucharski (Klemens) z Barents.pl
:egendarna Gruzja: najpiękniejsze bezdroża Kaukazu fot. © Maciek Kucharski (Klemens) z Barents.pl
:egendarna Gruzja: najpiękniejsze bezdroża Kaukazu fot. © Maciek Kucharski (Klemens) z Barents.pl
:egendarna Gruzja: najpiękniejsze bezdroża Kaukazu fot. © Maciek Kucharski (Klemens) z Barents.pl
:egendarna Gruzja: najpiękniejsze bezdroża Kaukazu fot. © Maciek Kucharski (Klemens) z Barents.pl
:egendarna Gruzja: najpiękniejsze bezdroża Kaukazu fot. © Maciek Kucharski (Klemens) z Barents.pl
:egendarna Gruzja: najpiękniejsze bezdroża Kaukazu fot. © Maciek Kucharski (Klemens) z Barents.pl
:egendarna Gruzja: najpiękniejsze bezdroża Kaukazu fot. © Maciek Kucharski (Klemens) z Barents.pl
:egendarna Gruzja: najpiękniejsze bezdroża Kaukazu fot. © Maciek Kucharski (Klemens) z Barents.pl
:egendarna Gruzja: najpiękniejsze bezdroża Kaukazu fot. © Maciek Kucharski (Klemens) z Barents.pl
:egendarna Gruzja: najpiękniejsze bezdroża Kaukazu fot. © Maciek Kucharski (Klemens) z Barents.pl
:egendarna Gruzja: najpiękniejsze bezdroża Kaukazu fot. © Maciek Kucharski (Klemens) z Barents.pl
Legendarna Gruzja: najpiękniejsze bezdroża Kaukazu fot. © Magda Konik, Barents.pl
Legendarna Gruzja: najpiękniejsze bezdroża Kaukazu fot. © Magda Konik, Barents.pl
Legendarna Gruzja: najpiękniejsze bezdroża Kaukazu fot. © Magda Konik, Barents.pl
Legendarna Gruzja: najpiękniejsze bezdroża Kaukazu fot. © Magda Konik, Barents.pl
Legendarna Gruzja: najpiękniejsze bezdroża Kaukazu fot. © Magda Konik, Barents.pl
Legendarna Gruzja: najpiękniejsze bezdroża Kaukazu fot. © Magda Konik, Barents.pl
Legendarna Gruzja: najpiękniejsze bezdroża Kaukazu fot. © Magda Konik, Barents.pl
Legendarna Gruzja: najpiękniejsze bezdroża Kaukazu fot. © Magda Konik, Barents.pl
:egendarna Gruzja: najpiękniejsze bezdroża Kaukazu fot. © Maciek Kucharski (Klemens) z Barents.pl
:egendarna Gruzja: najpiękniejsze bezdroża Kaukazu fot. © Maciek Kucharski (Klemens) z Barents.pl
:egendarna Gruzja: najpiękniejsze bezdroża Kaukazu fot. © Maciek Kucharski (Klemens) z Barents.pl
:egendarna Gruzja: najpiękniejsze bezdroża Kaukazu fot. © Maciek Kucharski (Klemens) z Barents.pl
:egendarna Gruzja: najpiękniejsze bezdroża Kaukazu fot. © Maciek Kucharski (Klemens) z Barents.pl
:egendarna Gruzja: najpiękniejsze bezdroża Kaukazu fot. © Maciek Kucharski (Klemens) z Barents.pl
:egendarna Gruzja: najpiękniejsze bezdroża Kaukazu fot. © Maciek Kucharski (Klemens) z Barents.pl
:egendarna Gruzja: najpiękniejsze bezdroża Kaukazu fot. © Maciek Kucharski (Klemens) z Barents.pl
:egendarna Gruzja: najpiękniejsze bezdroża Kaukazu fot. © Maciek Kucharski (Klemens) z Barents.pl
:egendarna Gruzja: najpiękniejsze bezdroża Kaukazu fot. © Maciek Kucharski (Klemens) z Barents.pl
Legendarna Gruzja: najpiękniejsze bezdroża Kaukazu fot. © Magda Konik, Barents.pl
Legendarna Gruzja: najpiękniejsze bezdroża Kaukazu fot. © Magda Konik, Barents.pl
Legendarna Gruzja: najpiękniejsze bezdroża Kaukazu fot. © Magda Konik, Barents.pl
Legendarna Gruzja: najpiękniejsze bezdroża Kaukazu fot. © Magda Konik, Barents.pl
Legendarna Gruzja: najpiękniejsze bezdroża Kaukazu fot. © Magda Konik, Barents.pl
Legendarna Gruzja: najpiękniejsze bezdroża Kaukazu fot. © Magda Konik, Barents.pl
Legendarna Gruzja: najpiękniejsze bezdroża Kaukazu fot. © Magda Konik, Barents.pl
Legendarna Gruzja: najpiękniejsze bezdroża Kaukazu fot. © Magda Konik, Barents.pl
Legendarna Gruzja: najpiękniejsze bezdroża Kaukazu fot. © Magda Konik, Barents.pl
Legendarna Gruzja: najpiękniejsze bezdroża Kaukazu fot. © Magda Konik, Barents.pl
Legendarna Gruzja: najpiękniejsze bezdroża Kaukazu fot. © Magda Konik, Barents.pl
Legendarna Gruzja: najpiękniejsze bezdroża Kaukazu fot. © Magda Konik, Barents.pl
Legendarna Gruzja: najpiękniejsze bezdroża Kaukazu fot. © Magda Konik, Barents.pl
Legendarna Gruzja: najpiękniejsze bezdroża Kaukazu fot. © Magda Konik, Barents.pl
:egendarna Gruzja: najpiękniejsze bezdroża Kaukazu fot. © Maciek Kucharski (Klemens) z Barents.pl
:egendarna Gruzja: najpiękniejsze bezdroża Kaukazu fot. © Maciek Kucharski (Klemens) z Barents.pl
Legendarna Gruzja: najpiękniejsze bezdroża Kaukazu fot. © Maciek Kucharski (Klemens) z Barents.pl
Legendarna Gruzja: najpiękniejsze bezdroża Kaukazu fot. © Maciek Kucharski (Klemens) z Barents.pl
Legendarna Gruzja: najpiękniejsze bezdroża Kaukazu fot. © Maciek Kucharski (Klemens) z Barents.pl
Legendarna Gruzja: najpiękniejsze bezdroża Kaukazu fot. © Maciek Kucharski (Klemens) z Barents.pl
Legendarna Gruzja: najpiękniejsze bezdroża Kaukazu fot. © Maciek Kucharski (Klemens) z Barents.pl
Legendarna Gruzja: najpiękniejsze bezdroża Kaukazu fot. © Maciek Kucharski (Klemens) z Barents.pl
Legendarna Gruzja: najpiękniejsze bezdroża Kaukazu fot. © Maciek Kucharski (Klemens) z Barents.pl
Legendarna Gruzja: najpiękniejsze bezdroża Kaukazu fot. © Maciek Kucharski (Klemens) z Barents.pl
Legendarna Gruzja: najpiękniejsze bezdroża Kaukazu fot. © Maciek Kucharski (Klemens) z Barents.pl
Legendarna Gruzja: najpiękniejsze bezdroża Kaukazu fot. © Maciek Kucharski (Klemens) z Barents.pl
Legendarna Gruzja: najpiękniejsze bezdroża Kaukazu fot. © Maciek Kucharski (Klemens) z Barents.pl
Legendarna Gruzja: najpiękniejsze bezdroża Kaukazu fot. © Maciek Kucharski (Klemens) z Barents.pl
Legendarna Gruzja: najpiękniejsze bezdroża Kaukazu fot. © Maciek Kucharski (Klemens) z Barents.pl
Legendarna Gruzja: najpiękniejsze bezdroża Kaukazu fot. © Maciek Kucharski (Klemens) z Barents.pl
Legendarna Gruzja: najpiękniejsze bezdroża Kaukazu fot. © Maciek Kucharski (Klemens) z Barents.pl
Legendarna Gruzja: najpiękniejsze bezdroża Kaukazu fot. © Maciek Kucharski (Klemens) z Barents.pl
Legendarna Gruzja: najpiękniejsze bezdroża Kaukazu fot. © Maciek Kucharski (Klemens) z Barents.pl
Legendarna Gruzja: najpiękniejsze bezdroża Kaukazu fot. © Maciek Kucharski (Klemens) z Barents.pl
Legendarna Gruzja: najpiękniejsze bezdroża Kaukazu fot. © Maciek Kucharski (Klemens) z Barents.pl
Legendarna Gruzja: najpiękniejsze bezdroża Kaukazu fot. © Maciek Kucharski (Klemens) z Barents.pl
Legendarna Gruzja: najpiękniejsze bezdroża Kaukazu fot. © Maciek Kucharski (Klemens) z Barents.pl
Legendarna Gruzja: najpiękniejsze bezdroża Kaukazu fot. © Maciek Kucharski (Klemens) z Barents.pl
Legendarna Gruzja: najpiękniejsze bezdroża Kaukazu fot. © Maciek Kucharski (Klemens) z Barents.pl
Legendarna Gruzja: najpiękniejsze bezdroża Kaukazu fot. © Maciek Kucharski (Klemens) z Barents.pl
Legendarna Gruzja: najpiękniejsze bezdroża Kaukazu fot. © Maciek Kucharski (Klemens) z Barents.pl
Legendarna Gruzja: najpiękniejsze bezdroża Kaukazu fot. © Maciek Kucharski (Klemens) z Barents.pl
Legendarna Gruzja: najpiękniejsze bezdroża Kaukazu fot. © Maciek Kucharski (Klemens) z Barents.pl
Legendarna Gruzja: najpiękniejsze bezdroża Kaukazu fot. © Maciek Kucharski (Klemens) z Barents.pl
Legendarna Gruzja: najpiękniejsze bezdroża Kaukazu fot. © Maciek Kucharski (Klemens) z Barents.pl
Legendarna Gruzja: najpiękniejsze bezdroża Kaukazu fot. © Maciek Kucharski (Klemens) z Barents.pl
Legendarna Gruzja: najpiękniejsze bezdroża Kaukazu fot. © Maciek Kucharski (Klemens) z Barents.pl
Legendarna Gruzja: najpiękniejsze bezdroża Kaukazu fot. © Maciek Kucharski (Klemens) z Barents.pl
Legendarna Gruzja: najpiękniejsze bezdroża Kaukazu fot. © Maciek Kucharski (Klemens) z Barents.pl
Legendarna Gruzja: najpiękniejsze bezdroża Kaukazu fot. © Maciek Kucharski (Klemens) z Barents.pl
Legendarna Gruzja: najpiękniejsze bezdroża Kaukazu fot. © Maciek Kucharski (Klemens) z Barents.pl
Legendarna Gruzja: najpiękniejsze bezdroża Kaukazu fot. © Maciek Kucharski (Klemens) z Barents.pl
Legendarna Gruzja: najpiękniejsze bezdroża Kaukazu fot. © Maciek Kucharski (Klemens) z Barents.pl
Legendarna Gruzja: najpiękniejsze bezdroża Kaukazu fot. © Maciek Kucharski (Klemens) z Barents.pl
Legendarna Gruzja: najpiękniejsze bezdroża Kaukazu fot. © Maciek Kucharski (Klemens) z Barents.pl
Legendarna Gruzja: najpiękniejsze bezdroża Kaukazu fot. © Maciek Kucharski (Klemens) z Barents.pl
Legendarna Gruzja: najpiękniejsze bezdroża Kaukazu fot. © Maciek Kucharski (Klemens) z Barents.pl
Legendarna Gruzja: najpiękniejsze bezdroża Kaukazu fot. © Maciek Kucharski (Klemens) z Barents.pl
Legendarna Gruzja: najpiękniejsze bezdroża Kaukazu fot. © Maciek Kucharski (Klemens) z Barents.pl
Legendarna Gruzja: najpiękniejsze bezdroża Kaukazu fot. © Maciek Kucharski (Klemens) z Barents.pl
Legendarna Gruzja: najpiękniejsze bezdroża Kaukazu fot. © Maciek Kucharski (Klemens) z Barents.pl
Legendarna Gruzja: najpiękniejsze bezdroża Kaukazu fot. © Maciek Kucharski (Klemens) z Barents.pl
Legendarna Gruzja: najpiękniejsze bezdroża Kaukazu fot. © Maciek Kucharski (Klemens) z Barents.pl
Legendarna Gruzja: najpiękniejsze bezdroża Kaukazu fot. © Maciek Kucharski (Klemens) z Barents.pl
Legendarna Gruzja: najpiękniejsze bezdroża Kaukazu fot. © Maciek Kucharski (Klemens) z Barents.pl
Legendarna Gruzja: najpiękniejsze bezdroża Kaukazu fot. © Maciek Kucharski (Klemens) z Barents.pl
Legendarna Gruzja: najpiękniejsze bezdroża Kaukazu fot. © Maciek Kucharski (Klemens) z Barents.pl
Legendarna Gruzja: najpiękniejsze bezdroża Kaukazu fot. © Maciek Kucharski (Klemens) z Barents.pl
Legendarna Gruzja: najpiękniejsze bezdroża Kaukazu fot. © Maciek Kucharski (Klemens) z Barents.pl
Legendarna Gruzja: najpiękniejsze bezdroża Kaukazu fot. © Maciek Kucharski (Klemens) z Barents.pl
Legendarna Gruzja: najpiękniejsze bezdroża Kaukazu fot. © Maciek Kucharski (Klemens) z Barents.pl
Legendarna Gruzja: najpiękniejsze bezdroża Kaukazu fot. © Maciek Kucharski (Klemens) z Barents.pl
Legendarna Gruzja: najpiękniejsze bezdroża Kaukazu fot. © Maciek Kucharski (Klemens) z Barents.pl
Legendarna Gruzja: najpiękniejsze bezdroża Kaukazu fot. © Maciek Kucharski (Klemens) z Barents.pl
Legendarna Gruzja: najpiękniejsze bezdroża Kaukazu fot. © Maciek Kucharski (Klemens) z Barents.pl
Legendarna Gruzja: najpiękniejsze bezdroża Kaukazu fot. © Maciek Kucharski (Klemens) z Barents.pl
Legendarna Gruzja: najpiękniejsze bezdroża Kaukazu fot. © Maciek Kucharski (Klemens) z Barents.pl
Legendarna Gruzja: najpiękniejsze bezdroża Kaukazu fot. © Maciek Kucharski (Klemens) z Barents.pl
Legendarna Gruzja: najpiękniejsze bezdroża Kaukazu fot. © Maciek Kucharski (Klemens) z Barents.pl
Legendarna Gruzja: najpiękniejsze bezdroża Kaukazu fot. © Maciek Kucharski (Klemens) z Barents.pl
Legendarna Gruzja: najpiękniejsze bezdroża Kaukazu fot. © Maciek Kucharski (Klemens) z Barents.pl
Legendarna Gruzja: najpiękniejsze bezdroża Kaukazu fot. © Maciek Kucharski (Klemens) z Barents.pl
Legendarna Gruzja: najpiękniejsze bezdroża Kaukazu fot. © Maciek Kucharski (Klemens) z Barents.pl
Legendarna Gruzja: najpiękniejsze bezdroża Kaukazu fot. © Maciek Kucharski (Klemens) z Barents.pl

Zobacz też inne propozycje naszych ciekawych wyjazdów

GRUZJA
MAJOWY HIT!

Majówka w Gruzji

wkrótce terminy na 2025 r.
Majówka w Gruzji fot. © Roman Stanek Barents.pl
  • Objazdówka
  • Etyczne
GRUZJA i ARMENIA
KLASYKA!

Gruzja i Armenia: piękno Kaukazu

14-28.07. | 29.09.-13.10.
Dawit Garedża - kompleks monastyrów wydrążonych w skale fot. © Bogusław Stanaszek z Barents.pl
  • Objazdówka
  • Etyczne
GRUZJA

Wycieczka nieznanymi szlakami Gruzji

wkrótce terminy na 2025 r.
Wędrówki po nieznanych szlakach Gruzji fot. © Maciek Kucharski vel Klemens, lipiec 2017 r., Barents.pl
  • Objazdówka
  • Etyczne