fbpx Majówka w Gruzji 2022 | Wycieczki do Gruzji

Majówka w Gruzji 2022

Swanetia, kraina niezrównanej przyrody i tradycyjnych wież obronnych. Majówka w Gruzji © Roman Stanek Barents.pl
• Wiosenna Swanetia - zielone serce Wielkiego Kaukazu
• Domowe supry - kaukaska lokalna kuchnia i przysmaki w cenie
• Wieże obronne odległej kaukaskiej wioski Uszguli (UNESCO)
• Degustacje win w winiarskim regionie Kachetia
• Zwiedzanie Tbilisi - między wielowiekową historią, a współczesnością
• Klasztory (UNESCO): Mccheta, Gelati, Bagrati i inne

Majówka w Gruzji! Zapraszamy na wiosenną wycieczkę do Gruzji, wypełnioną gruzińską przyrodą, wspaniałymi zabytkami, suprami z toastami, spotkaniami z mieszkańcami i najpiękniejszymi gruzińskimi tradycjami!

W programie Majówki w Gruzji jest między innymi dwudniowa wycieczka do Swanetii - wysokogórskiego regionu Wielkiego Kaukazu, z najwyżej położoną wioską - Uszguli (UNESCO), gdzie klimat tradycyjnych kamiennych wież obronnych cofnie nas do średniowiecza, a ośnieżone szczyty okolicznych gór zaproszą na piękny spacer.

Zwiedzimy Imeretię oraz Kachetię - ciekawy winiarski region słynący z łagodnego klimatu i wyśmienitego wina, którego napijemy się podczas degustacji i zwiedzania lokalnych winnic. Program wycieczki Majówka w Gruzji obfituje w spacery, trekkingi i aktywne zwiedzanie zabytków klasy zero i miejsc szczególnie wartych zobaczenia. Będziemy zatem w skalnych miastach: Uplyscyche i Wardzia, zobaczymy kompleksy klasztorne i miejsca kultu religijnego: Gelati, Dawid Garedża, Mccheta (Sweti Cchoweli), Signagi (Bodbe). Odetchniemy nad Morzem Czarnym i na stepie w Udabno.

Podróż w małej grupie i współpraca z lokalnymi mieszkańcami pozwalają na poznanie prawdziwej Gruzji i jej pięknych tradycji. Nie zabraknie więc supry z tamadą, wielowątkowych toastów, domowego wina i czaczy, rozmów z gościnnymi mieszkańcami i najlepszych, domowych specjałów kaukaskiej kuchni: chinkali, szaszłyów, bakłażanów czy chaczapuri.

Wycieczka do Gruzji w maju to ciepło południowego słońca, budząca się zieleń, zapach świeżej trawy i wspomnienie pięknej zimy w wyższych partiach gór. Zapraszamy do Gruzji na Majówkę!

COVID-19 aktualizacja: Gruzja otwiera się dla ruchu turystycznego! Wjazd za okazaniem negatywnego wyniku testu PCR lub certyfikatu szczepienia.

Terminy wycieczek

Numer Trudność Termin Dni Cena Uwagi Rezerwacja
105-22 1 Od 23.04.2022 do 03.05.2022 11

4490 PLN

CENA PROMOCYJNA DO 17.10.2021!

Chcę jechać
106-22 1 Od 30.04.2022 do 10.05.2022 11

4490 PLN

CENA PROMOCYJNA DO 17.10.2021!

Chcę jechać
Swanetia, kraina niezrównanej przyrody i tradycyjnych wież obronnych. Majówka w Gruzji © Roman Stanek Barents.pl

program RAMOWY PROGRAM WYCIECZKI, MAJÓWKA W GRUZJI 2022

 

DZIEŃ 1 (sobota 23.04. / 30.04.)
Spotkanie o 13:30 na lotnisku Chopina w Warszawie. Bezpośredni przelot do Gruzji. Krótki przejazd do miejsca zakwaterowania, agroturystyki w wiosce Gelati. Noc spędzimy w gruzińskiej wiosce u lokalnych gospodarzy. Na zakończenie domowa kolacja typu supra, koncert tradycyjnej muzyki i oczywiście mnóstwo wina ze słynnymi gruzińskimi toastami.

DZIEŃ 2 (niedziela 24.04. / 1.05.)
Po śniadaniu odwiedzimy Kutaisi i jego historyczne centrum, zrobimy zakupy na kolorowym i gwarnym targu oraz odwiedzimy katedrę Bagrati z XI w. Dziś czeka nas też zwiedzanie kompleksu klasztorów Gelati, z grobem najsłynniejszego króla Gruzji - Dawida Budowniczego i złotą mozaiką. Niedaleko odnajdziemy też przepiękny, mały klasztor zbudowany na skale – Motsameta. Po południu jedziemy do niegdyś niedostępnej Swanetii - do serca Kaukazu, by spędzić kilka dni wśród wspaniałej wysokogórskiej przyrody. Dojazd do Górnej Swanetii (UNESCO), z charakterystycznymi średniowiecznymi wieżami obronnymi. Zakwaterowanie w Mestii u swańskich gospodarzy i pyszna, tradycyjna kolacja.

DZIEŃ 3 (poniedziałek 25.04. lub 2.05.)
Jedynie samochody terenowe umożliwią nam głębsze poznanie gór Kaukazu. Dojedziemy nimi (przez typowe swańskie wioski, obok wczesnochrześcijańskich kościółków z dobrze zachowanymi, oryginalnymi freskami) aż do najwyżej położonej wioski Europy - Uszguli (UNESCO). W tym malowniczym miejscu czas się zatrzymał i wciąż czuć średniowieczną atmosferę. Spędzimy tu całe popołudnie na spacerach po labiryntach z kamiennych wież i pójdziemy na przyjemny spacer do podnóża najwyższej gruzińskiej góry - Szchary (5068 m n.p.m.).

DZIEŃ 4 (wtorek 26.04. lub 3.05.)
Po śniadaniu spacer wąskimi uliczkami Mestii, wizyta w tradycyjnej swańskiej wieży i ruszamy w drogę nad Morze Czarne. Po drodze z gór, zahaczymy o jezioro Dżwarii i rzekę Enguri, z jedną z najwyższych tam łukowych na świecie. Odwiedzimy słynny ogród botaniczny w Batumi, mieniący się wszystkimi kolorami wiosny. Pod wieczór spacer po mieście przepychu, mocno kontrastującym z dotychczas poznaną Gruzją. Przejdziemy się po nowoczesnym bulwarze i historycznej starówce, zobaczymy najładniejszy McDonald's na świecie :-) i Wieżę Alfabetyczną.

DZIEŃ 5 (środa 27.04. lub 4.05.)
Zmieniamy środek transportu na marszrutkę, dostosowaną do przejazdów przez górskie przełęcze. Przez gęste lasy i małe wioski pełne ciekawych drewnianych meczetów, dotrzemy do przełęczy Goderdzi. Pojedziemy do Abastumani, dawnego radzieckiego obserwatorium astronomicznego. Następnie udamy się w okolice miasteczka Achalcyche, stolicy regionu Samcche-Dżawachetia. Zobaczymy piękny kościół Sapara, pełen średniowiecznych fresków. Wieczorem dotrzemy nad kanion rzeki Mtkwari, gdzie spędzimy noc w domu gospodarza.

DZIEŃ 6 (środa 28.04. lub 5.05.)
Zwiedzamy południową Gruzję: zatrzymamy się w jednym z najciekawszych zabytków Gruzji - skalnym mieście Wardzia (UNESCO) i odwiedzimy twierdzę Rabati. Następnie przejedziemy przez zamieszkaną przez Ormian Dżawachetię i wzdłuż największego gruzińskiego jeziora Parawani, udamy się do Dolnej Kartlii. Pod wieczór dotrzemy do Tbilisi, na kolację w lokalnej knajpce.

DZIEŃ 7 (czwartek 29.04. lub 6.05.)
Całodzienne zwiedzanie gruzińskiej stolicy - Tbilisi. Poznamy oficjalne oblicze miasta i lokalne zakamarki, schowane przed turystami. Odwiedzimy starą fabrykę przerobioną na centrum kultury i targ staroci na Suchym Moście. Pójdziemy na spacer wąskimi uliczkami Starego Miasta do pomnika Matki Gruzji, z którego rozpościera się niesamowita panorama na miasto, do słynnych tbiliskich łaźni oraz po gwarnej Alei Rustaweli. Nie raz przysiądziemy na kawę, sok z granatów, wino i chaczapuri w jednej z licznych knajpek, a wieczorem wybierzemy się na tradycyjną gruzińską kolację.

DZIEŃ 8 (piątek 30.04. lub 7.05.)
Gruzińską Drogą Wojenną przejedziemy obok twierdzy Ananuri, usytuowanej nad sztucznym jeziorem utworzonym na rzece Aragwi. Przejedziemy przez Gudauri, piękny zimowy kurort narciarski. Zatrzymamy się przy kolorowym pomniku przedstawiającym na mozaice średniowieczną królową Tamarę, w towarzystwie traktorów i Jurija Gagarina. Następnie udamy się pod wygasły wulkan Kazbek (5033 m n.p.m.) - świętą górę, do której, według legendy, przykuty był Prometeusz. Podejdziemy do klasztoru Cminda Sameba, malowniczo położonego u podnóża Kazbeku, skąd rozpościera się panorama na Wąwóz Darialski, o którym tak pięknie pisał Puszkin. Możliwy spacer do wodospadu Gweleti. Powrót do Tbilisi.

DZIEŃ 9 (sobota 1.05. lub 8.05.)
Podróż przez winiarski region - Kachetia. Zwiedzanie rozpoczniemy w przepięknym miasteczku Signagi i w klasztorze Bodbe z grobem Św. Nino, a następnie udamy się na spacer po zielonych tunelach skrywających lokalne wino. Odwiedzimy również wytwórnię wina zbudowaną w dawnej średniowiecznej twierdzy, na degustację trunków z najlepszych gruzińskich szczepów - takich jak Saperawi lub Tsinandali. Zobaczymy również twierdzę Gremi. Wieczorem dojedziemy do Wąwozu Pankisi, usytuowanego u podnóża Kaukazu w dolinie rzeki Alazani. Żyje tam muzułmańska społeczność Kistów. Podczas kolacji spróbujemy specjałów kuchni czeczeńskiej, a potem wysłuchamy domowego koncertu muzyki kaukaskiej wykonywanego przez lokalny zespół Pankisi Ensemble.

DZIEŃ 10 (niedziela 2.05. lub 9.05.)
Wczesnym rankiem wyruszamy do stolicy Kachetii - Telawi, po drodze odwiedzając słynną katedrę Alaverdi. W Telawi przejdziemy się po loklnym targu, gdzie kupimy między innymi pyszne czurczchele, gruziński słodki przysmak i kachetyjski olej słonecznikowy. Kierujemy się na południe - przez przełęcz Gombori dojedziemy do pięknie położonego kompleksu klasztornego - Dawid Garedża, położonego niedaleko granicy z Azerbejdżanem. Na odpoczynek (lub wyśmienitą zabawę) zatrzymamy się w niezwykłej wiosce w środku stepu w Udabno, w najbardziej kultowym dla Polaków miejscu w Gruzji - Oasis Club, prowadzonym przez przesympatyczną polską rodzinę - Kingę i Ksawerego.

DZIEŃ 11 (poniedziałek 3.05. lub 9.05.)
Ostatniego dnia w Gruzji zatrzymamy się najpierw na wzgórzu, u zbiegu dwóch rzek - Aragwi oraz Mtkwarii, gdzie wyrasta monastyr Dżwarii z VI wieku. Jest to miejsce, w którym Gruzini przyjęli chrześcijaństwo. Pospacerujemy po ślicznym miasteczku Mccheta - religijnym centrum kraju z katedrą Sweti Cchoweli (UNESCO), która kryje szatę Chrystusa i słup życia, o rzekomo uzdrowicielskich właściwościach. W drodze do Imeretii zwiedzimy Gori - miejsce urodzenia Stalina - oraz skalne miasto Uplyscyche. Pożegnalną kolację zjemy u miłej rodziny w Zestaponi.

Po pełnej intensywnych przeżyć Majówce w Gruzji, wylądujemy w Warszawie o 22:45.

Nie jedź sam! Poleć wyjazd znajomym:
Swanetia, kraina niezrównanej przyrody i tradycyjnych wież obronnych. Majówka w Gruzji © Roman Stanek Barents.pl

ZAPEWNIAMY W CENIE WYCIECZKI MAJÓWKA W GRUZJI:

• bilet lotniczy w dwie strony z wszystkim opłatami

• bagaż podręczny i nadawany (rejestrowany) zgodnie z limitem linii lotniczych (20 kg)

• opiekę polskojęzycznego pilota

• transport klimatyzowanym minibusem

• jednodniowa wycieczka samochodami terenowymi do Uszguli i przejazd marszrutką przez przełęcz Goderdzi

• zakwaterowanie: 5x w domach u miejscowych gospodarzy, 5x pensjonat / hotel (Tbilisi, Batumi, Udabno)

• wyżywienie - w cenie wycieczki zawsze jest wliczone śniadanie i obiadokolacja (z wyjątkiem obiadokolacji w Tbilisi 3x i Batumi 1x)

• koncert zespołu gruzińskiego - koncert tradycyjnej muzyki

• pakiety informacyjne i mapy

• ubezpieczenie NNW i KL + ubezpieczenie bagażu

• obowiązkową gwarancję ubezpieczeniową biura podróży

• obowiązkową opłatę na państwowy Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) za każdą osobę

• obowiązkową opłatę na państwowy Turystyczny Fundusz Pomocowy (TFP) za każdą osobę

• ubezpieczenie na wypadek zarażenia się wirusem (COVID-19) podczas pobytu za granicą

 

WE WŁASNYM ZAKRESIE:

• Opłaty za wstęp do płatnych zabytków / muzeów

• Testy na obecność Covid-19 przed wylotem/powrotem/w trakcie (jeżeli dotyczy)

• Obiadokolacje w Tbilisi (3x) oraz Batumi (1x); przekąski w ciągu dnia nie ujete w programie

 

INFORMACJE DODATKOWE O MAJÓWCE W GRUZJI:

 

zakwaterowanie ZAKWATEROWANIE W GRUZJI:
Podczas wyjazdu będziemy zakwaterowani w domach gruzińskich gospodarzy, które zostały przystosowane do przyjmowania zagranicznych turystów, w pensjonatach oraz w hotelu. W guesthousach i pensjonatach pokoje są zwykle dwuosobowe, choć istnieje możliwość zakwaterowania w pokojach wieloosobowych. Łazienka i toaleta wspólna dla kilku pokoi (5x).

wyżywienie WYŻYWIENIE W GRUZJI:
W cenie wycieczki zapewnione jest każdego dnia śniadanie i obiadokolacja (z wyłączeniem obiadokolacji w Tbilisi i Batumi). Gruzińska kuchnia słynie z wielu potraw - zarówno mięsnych (chinkali, szaszłyk) i wegetariańskich (marynowane bakłażany, chaczapuri). W Tbilisi i Batumi wyżywienie jest indywidualne. Pilot oczywiście zarekomenduje najlepsze miejsce na kolację, a w zwyczaju Barents.pl są wspólne wyjścia (dla chętnych) :-)

transport TRANSPORT LOKALNY W GRUZJI:
Podczas całej wycieczki poruszamy się komfortowym minibus z lokalnym, sprawdzonym kierowcą. Na trasie Mestia - Uszguli korzystamy z samochodów terenowych 4x4, przez przełęcz Goderdzi przejeżdżamy marszrutką.

pogoda POGODA W GRUZJI:
Maj jest bardzo korzystnym miesiącem, zwłaszcza dla osób nie lubiących upałów. Temperatura na zachodzie kraju wynosi ok. 20°C i spada wraz ze wzrostem wysokości. W górach Wielkiego Kaukazu w nocy temperatura może spaść poniżej 10°C. Na górskich zboczach może wciąż zalegać śnieg.

grupa GRUPA:
Jeździmy w małych grupach. Minimalna liczba osób na wycieczce wynosi 6, maksymalnie 16.

inne INNE:
• Dni i punkty programu wyjazdu mogą się zmienić w zależności od terminu wylotu lub w wyniku sytuacji na miejscu.
• Zapoznaj się z zasadami, jak zapisać się na wycieczkę oraz z ogólnymi warunkami uczestnictwa w wycieczce.
• Twórcą programu i organizatorem wycieczki jest Barents.pl - Biuro Aktywnych Podróży.
Czytaj o polityce biura w związku z epidemią koronawirusa.

Prawdziwa gruzińska supra z tamadą! Majówka w Gruzji © Roman Stanek Barents.pl
Prawdziwa gruzińska supra z tamadą! Majówka w Gruzji © Roman Stanek Barents.pl
Wszystkie kolory Swanetii :-) Majówka w Gruzji © Roman Stanek Barents.pl
Wszystkie kolory Swanetii :-) Majówka w Gruzji © Roman Stanek Barents.pl
Przepiękny przykład średniowiecznej architektury sakralnej - monastyr Gelati. Majówka w Gruzji © Roman Stanek Barents.pl
Przepiękny przykład średniowiecznej architektury sakralnej - monastyr Gelati. Majówka w Gruzji © Roman Stanek Barents.pl
Konie w gruzińskich górach. Majówka w Gruzji © Roman Stanek Barents.pl
Konie w gruzińskich górach. Majówka w Gruzji © Roman Stanek Barents.pl
Szaszłyki po gruzińsku i w dodatku na świeżym powietrzu. Majówka w Gruzji © Roman Stanek Barents.pl
Szaszłyki po gruzińsku i w dodatku na świeżym powietrzu. Majówka w Gruzji © Roman Stanek Barents.pl
W wąskich uliczkach Uszguli. Majówka w Gruzji © Roman Stanek Barents.pl
W wąskich uliczkach Uszguli. Majówka w Gruzji © Roman Stanek Barents.pl
Smaki Gruzji. Majówka w Gruzji © Bartek Krzysztan dla Barents.pl
Smaki Gruzji. Majówka w Gruzji © Bartek Krzysztan dla Barents.pl
Kompleks klasztorny Dawid Garedża. Majówka w Gruzji fot. © Iza Majchrzak z Barents.pl 2013
Kompleks klasztorny Dawid Garedża. Majówka w Gruzji fot. © Iza Majchrzak z Barents.pl 2013
Najpyszniejszy, chrupiący chleb wypiekany w tradycyjnych glinianych piecach. Majówka w Gruzji fot. © Iza Majchrzak z Barents.pl 2013
Najpyszniejszy, chrupiący chleb wypiekany w tradycyjnych glinianych piecach. Majówka w Gruzji fot. © Iza Majchrzak z Barents.pl 2013
Gruzja! fot. Roman Stanek, Barents.pl 2014
Gruzja! fot. Roman Stanek, Barents.pl 2014
Zegar odmierzający czas w Tbilisi. fot. Justyna Zając "Jak widzę świat" z Barents.pl
Zegar odmierzający czas w Tbilisi. fot. Justyna Zając "Jak widzę świat" z Barents.pl
Gruziński snickers - można je jeść na okrągło! fot. Justyna Zając "Jak widzę świat" z Barents.pl
Gruziński snickers - można je jeść na okrągło! fot. Justyna Zając "Jak widzę świat" z Barents.pl
Wysoki Kaukaz. Majówka w Gruzji 2019 fot. © Maciek Kucharski, Barents.pl
Wysoki Kaukaz. Majówka w Gruzji 2019 fot. © Maciek Kucharski, Barents.pl
Spacery w okolicach Udabno. Majówka w Gruzji 2019 fot. © Maciek Kucharski, Barents.pl
Spacery w okolicach Udabno. Majówka w Gruzji 2019 fot. © Maciek Kucharski, Barents.pl
Majówka w Gruzji. Opinia o Barents.pl
Majówka w Gruzji. Opinia o Barents.pl
Stopnie trudności wycieczek Barents.pl
Stopnie trudności wycieczek Barents.pl
Swanetia, kraina niezrównanej przyrody i tradycyjnych wież obronnych. Majówka w Gruzji © Roman Stanek Barents.pl
Swanetia, kraina niezrównanej przyrody i tradycyjnych wież obronnych. Majówka w Gruzji © Roman Stanek Barents.pl
Kamienne wieże, przepiękny krajobraz - to musi być Swanetia. Majówka w Gruzji © Roman Stanek Barents.pl
Kamienne wieże, przepiękny krajobraz - to musi być Swanetia. Majówka w Gruzji © Roman Stanek Barents.pl
Na żywo robi jeszcze większe wrażenie - majestatyczna Szchara, jeden z najwyższych szczytów Kaukazu. Majówka w Gruzji © Roman Stanek Barents.pl
Na żywo robi jeszcze większe wrażenie - majestatyczna Szchara, jeden z najwyższych szczytów Kaukazu. Majówka w Gruzji © Roman Stanek Barents.pl
Uszguli (UNESCO) - maleńka wioseczka jak z bajki. Majówka w Gruzji © Roman Stanek Barents.pl
Uszguli (UNESCO) - maleńka wioseczka jak z bajki. Majówka w Gruzji © Roman Stanek Barents.pl
Chwila na oddech i dalej w drogę! Majówka w Gruzji © Roman Stanek Barents.pl
Chwila na oddech i dalej w drogę! Majówka w Gruzji © Roman Stanek Barents.pl
Malownicze swańskie krajobrazy i Uszguli - wioska, w której zatrzymał się czas. Majówka w Gruzji © Roman Stanek Barents.pl
Malownicze swańskie krajobrazy i Uszguli - wioska, w której zatrzymał się czas. Majówka w Gruzji © Roman Stanek Barents.pl
Szczyty Kaukazu. Majówka w Gruzji © Roman Stanek Barents.pl
Szczyty Kaukazu. Majówka w Gruzji © Roman Stanek Barents.pl
Na poboczach miejscami leży wciąż śnieg. Ale temperatura powietrza sięga już ponad 20 stopni C :-) Majówka w Gruzji © Roman Stanek Barents.pl
Na poboczach miejscami leży wciąż śnieg. Ale temperatura powietrza sięga już ponad 20 stopni C :-) Majówka w Gruzji © Roman Stanek Barents.pl
U podnóża Szchary. Majówka w Gruzji © Roman Stanek Barents.pl
U podnóża Szchary. Majówka w Gruzji © Roman Stanek Barents.pl
Pasterze w Gruzji to bardzo częsty widok, zwłaszcza na bocznych drogach. Majówka w Gruzji © Roman Stanek Barents.pl
Pasterze w Gruzji to bardzo częsty widok, zwłaszcza na bocznych drogach. Majówka w Gruzji © Roman Stanek Barents.pl
W Gruzji można mieć tylko dobry humor! Majówka w Gruzji © Roman Stanek Barents.pl
W Gruzji można mieć tylko dobry humor! Majówka w Gruzji © Roman Stanek Barents.pl
Nasze wycieczki to liczne spotkania z lokalną kulturą i tradycjami. Majówka w Gruzji © Roman Stanek Barents.pl
Nasze wycieczki to liczne spotkania z lokalną kulturą i tradycjami. Majówka w Gruzji © Roman Stanek Barents.pl
Niestrudzeni wędrowcy, czyli spacer labiryntem wąskich uliczek! Majówka w Gruzji © Roman Stanek Barents.pl
Niestrudzeni wędrowcy, czyli spacer labiryntem wąskich uliczek! Majówka w Gruzji © Roman Stanek Barents.pl
Gruzja jest pełna smaków! Mniam mniam :-) Majówka w Gruzji © Bartek Krzysztan dla Barents.pl
Gruzja jest pełna smaków! Mniam mniam :-) Majówka w Gruzji © Roman Stanek Barents.pl
Jedyne w swoim rodzaju - gruzińskie chinkali. Majówka w Gruzji © Roman Stanek Barents.pl
Jedyne w swoim rodzaju - gruzińskie chinkali. Majówka w Gruzji © Roman Stanek Barents.pl
Chaczapuri adżaruli - nieziemsko smaczna bomba kaloryczna! Majówka w Gruzji © Roman Stanek Barents.pl
Chaczapuri adżaruli - nieziemsko smaczna bomba kaloryczna! Majówka w Gruzji © Roman Stanek Barents.pl
Kolejne gruzińskie specjały. Podczas Majówki w Gruzji raczej nie stracisz kilogramów ;-) Majówka w Gruzji © Roman Stanek Barents.pl
Kolejne gruzińskie specjały. Podczas Majówki w Gruzji raczej nie stracisz kilogramów ;-) Majówka w Gruzji © Roman Stanek Barents.pl
Gruzja w maju jest pięknie zielona. Majówka w Gruzji fot. © Iza Majchrzak z Barents.pl 2013
Gruzja w maju jest pięknie zielona. Majówka w Gruzji fot. © Iza Majchrzak z Barents.pl 2013
Panorama Tbilisi nocą. Majówka w Gruzji fot. © Iza Majchrzak z Barents.pl 2013
Panorama Tbilisi nocą. Majówka w Gruzji fot. © Iza Majchrzak z Barents.pl 2013
Mccheta. Dawna stolica Gruzji. Majówka w Gruzji fot. © Iza Majchrzak z Barents.pl 2013
Mccheta. Dawna stolica Gruzji. Majówka w Gruzji fot. © Iza Majchrzak z Barents.pl 2013
Gruzińskie zabytki skrywają wiele sekretów. Patrz pod nogi ;-) Majówka w Gruzji fot. © Iza Majchrzak z Barents.pl 2013
Gruzińskie zabytki skrywają wiele sekretów. Patrz pod nogi ;-) Majówka w Gruzji fot. © Iza Majchrzak z Barents.pl 2013
Gruziński "Snickers" - churchkhela. Zdrowy, smaczny, owocowo-orzechowy. Majówka w Gruzji fot. © Iza Majchrzak z Barents.pl 2013
Gruziński "Snickers" - churchkhela. Zdrowy, smaczny, owocowo-orzechowy. Majówka w Gruzji fot. © Iza Majchrzak z Barents.pl 2013
Targ uliczny w Gruzji. Majówka w Gruzji fot. © Iza Majchrzak z Barents.pl 2013
Targ uliczny w Gruzji. Majówka w Gruzji fot. © Iza Majchrzak z Barents.pl 2013
Panorama ośnieżonego Kaukazu! Majówka w Gruzji fot. © Iza Majchrzak z Barents.pl 2013
Panorama ośnieżonego Kaukazu! Majówka w Gruzji fot. © Iza Majchrzak z Barents.pl 2013
Czasem fajnie jest w maju zostawić ślady na śniegu :-) Majówka w Gruzji fot. © Iza Majchrzak z Barents.pl 2013
Czasem fajnie jest w maju zostawić ślady na śniegu :-) Majówka w Gruzji fot. © Iza Majchrzak z Barents.pl 2013
Znacie historię kamiennych wież z Górnej Swanetii? Ciekawskich zapraszamy na naszą wycieczkę! Majówka w Gruzji fot. © Iza Majchrzak z Barents.pl 2013
Znacie historię kamiennych wież z Górnej Swanetii? Ciekawskich zapraszamy na naszą wycieczkę! Majówka w Gruzji fot. © Iza Majchrzak z Barents.pl 2013
Takie widoki tylko w Gruzji (i z Barents.pl)! Majówka w Gruzji fot. © Iza Majchrzak z Barents.pl 2013
Takie widoki tylko w Gruzji (i z Barents.pl)! Majówka w Gruzji fot. © Iza Majchrzak z Barents.pl 2013
Kamienne swańskie wieże na tle kaukaskich szczytów. Majówka w Gruzji fot. © Iza Majchrzak z Barents.pl 2013
Kamienne swańskie wieże na tle kaukaskich szczytów. Majówka w Gruzji fot. © Iza Majchrzak z Barents.pl 2013
Krystalicznie czysta woda górskich potoków. Majówka w Gruzji fot. © Iza Majchrzak z Barents.pl 2013
Krystalicznie czysta woda górskich potoków. Majówka w Gruzji fot. © Iza Majchrzak z Barents.pl 2013
Podczas spaceru. Majówka w Gruzji fot. © Roman Stanek, Barents.pl 2014
Podczas spaceru. Majówka w Gruzji fot. © Roman Stanek, Barents.pl 2014
Lunch na świeżym powietrzu podczas Majówki w Gruzji 2014. fot. @ Roman Stanek, Barents.pl
Lunch na świeżym powietrzu podczas Majówki w Gruzji 2014. fot. @ Roman Stanek, Barents.pl
Wiosenne kwiaty na Kaukazie. Majówka w Gruzji fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Wiosenne kwiaty na Kaukazie. Majówka w Gruzji fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Transport arbuzów :-) Majówka w Gruzji fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Transport arbuzów :-) Majówka w Gruzji fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Lokalny sklepik z rozmaitościami. fot. Justyna Zając "Jak widzę świat" z Barents.pl
Lokalny sklepik z rozmaitościami. fot. Justyna Zając "Jak widzę świat" z Barents.pl
Gruzja słynie z fantastycznych koncertów! fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Gruzja słynie z fantastycznych koncertów! fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Kaukaz zza chmur. fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Kaukaz zza chmur. fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Gruzja na Majówkę fot. © Angelika Jeżewska z Barents.pl 2018
Gruzja na Majówkę fot. © Angelika Jeżewska z Barents.pl 2018
Gruzja na Majówkę fot. © Angelika Jeżewska z Barents.pl 2018
Gruzja na Majówkę fot. © Angelika Jeżewska z Barents.pl 2018
Gruzja na Majówkę fot. © Angelika Jeżewska z Barents.pl 2018
Gruzja na Majówkę fot. © Angelika Jeżewska z Barents.pl 2018
Gruzja na Majówkę fot. © Angelika Jeżewska z Barents.pl 2018
Gruzja na Majówkę fot. © Angelika Jeżewska z Barents.pl 2018
Gruzja na Majówkę fot. © Angelika Jeżewska z Barents.pl 2018
Gruzja na Majówkę fot. © Angelika Jeżewska z Barents.pl 2018
Gruzja na Majówkę fot. © Angelika Jeżewska z Barents.pl 2018
Gruzja na Majówkę fot. © Angelika Jeżewska z Barents.pl 2018
Gruzja na Majówkę fot. © Angelika Jeżewska z Barents.pl 2018
Gruzja na Majówkę fot. © Angelika Jeżewska z Barents.pl 2018
Gruzja na Majówkę fot. © Angelika Jeżewska z Barents.pl 2018
Gruzja na Majówkę fot. © Angelika Jeżewska z Barents.pl 2018
Gruzja na Majówkę fot. © Angelika Jeżewska z Barents.pl 2018
Gruzja na Majówkę fot. © Angelika Jeżewska z Barents.pl 2018
Gruzja na Majówkę fot. © Angelika Jeżewska z Barents.pl 2018
Gruzja na Majówkę fot. © Angelika Jeżewska z Barents.pl 2018
Gruzja na Majówkę fot. © Angelika Jeżewska z Barents.pl 2018
Gruzja na Majówkę fot. © Angelika Jeżewska z Barents.pl 2018
Gruzja na Majówkę fot. © Angelika Jeżewska z Barents.pl 2018
Gruzja na Majówkę fot. © Angelika Jeżewska z Barents.pl 2018
Gruzja na Majówkę fot. © Angelika Jeżewska z Barents.pl 2018
Gruzja na Majówkę fot. © Angelika Jeżewska z Barents.pl 2018
Gruzja na Majówkę fot. © Angelika Jeżewska z Barents.pl 2018
Gruzja na Majówkę fot. © Angelika Jeżewska z Barents.pl 2018
Gruzja na Majówkę fot. © Angelika Jeżewska z Barents.pl 2018
Gruzja na Majówkę fot. © Angelika Jeżewska z Barents.pl 2018
Gruzja na Majówkę fot. © Angelika Jeżewska z Barents.pl 2018
Gruzja na Majówkę fot. © Angelika Jeżewska z Barents.pl 2018
Gruzja na Majówkę fot. © Angelika Jeżewska z Barents.pl 2018
Gruzja na Majówkę fot. © Angelika Jeżewska z Barents.pl 2018
Gruzja na Majówkę fot. © Angelika Jeżewska z Barents.pl 2018
Gruzja na Majówkę fot. © Angelika Jeżewska z Barents.pl 2018
Gruzja na Majówkę fot. © Angelika Jeżewska z Barents.pl 2018
Gruzja na Majówkę fot. © Angelika Jeżewska z Barents.pl 2018
Gruzja na Majówkę fot. © Angelika Jeżewska z Barents.pl 2018
Gruzja na Majówkę fot. © Angelika Jeżewska z Barents.pl 2018
Gruzja na Majówkę fot. © Angelika Jeżewska z Barents.pl 2018
Gruzja na Majówkę fot. © Angelika Jeżewska z Barents.pl 2018
Gruzja na Majówkę fot. © Angelika Jeżewska z Barents.pl 2018
Gruzja na Majówkę fot. © Angelika Jeżewska z Barents.pl 2018
Gruzja na Majówkę fot. © Angelika Jeżewska z Barents.pl 2018
Gruzja na Majówkę fot. © Angelika Jeżewska z Barents.pl 2018
Gruzja na Majówkę fot. © Angelika Jeżewska z Barents.pl 2018
Gruzja na Majówkę fot. © Angelika Jeżewska z Barents.pl 2018
Gruzja na Majówkę fot. © Angelika Jeżewska z Barents.pl 2018
Gruzja na Majówkę fot. © Angelika Jeżewska z Barents.pl 2018
Gruzja na Majówkę fot. © Angelika Jeżewska z Barents.pl 2018
Gruzja na Majówkę fot. © Angelika Jeżewska z Barents.pl 2018
Gruzja na Majówkę fot. © Angelika Jeżewska z Barents.pl 2018
Gruzja na Majówkę fot. © Angelika Jeżewska z Barents.pl 2018
Tradycyjne metody produkcji wina w qvevri (kwewri / kvevri). fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Tradycyjne metody produkcji wina w qvevri (kwewri / kvevri). fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Otwieramy qvevri (kwewri / kvevri) w domu u zaprzyjaźnionego gospodarza. fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Otwieramy qvevri (kwewri / kvevri) w domu u zaprzyjaźnionego gospodarza. fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Gotowe - domowe, gruzińskie wino. fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Gotowe - domowe, gruzińskie wino. fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Mapa produkcji wina tradycyjną, naturalną metodą w qvevri (kwewri / kvevri). fot. © Małgosia Busz, Barents.pl
Mapa produkcji wina tradycyjną, naturalną metodą w qvevri (kwewri / kvevri). fot. © Małgosia Busz, Barents.pl
Wino jeszcze w stałej postaci. fot. Juztyna Zając "Jak widzę świat" z Barents.pl
Wino jeszcze w stałej postaci. fot. Juztyna Zając "Jak widzę świat" z Barents.pl
W trakcie procesu wytwarzania wina naturalnymi metodami. fot. © Magda Załoga, Barents.pl
W trakcie procesu wytwarzania wina naturalnymi metodami. fot. © Magda Załoga, Barents.pl

Zobacz też inne propozycje naszych ciekawych wyjazdów

UZBEKISTAN

Majówka w Uzbekistanie

29.04.-7.05.2022
Majówka w Uzbekistanie fot. © Roman Stanek, Barents.pl
  • Objazdówka
MOŁDAWIA

Majówka w Mołdawii i Odessie

30.04.-7.05.2022
Majówka w Mołdawii i Odessie fot. © Marcin Sabaj z Barents.pl
  • Objazdówka
RUMUNIA

Majówka w Rumunii

30.04.-7.05.2022
Romantyczna majówka w Rumunii z Barents.pl. fot. Ivo Dokoupil, Barents.pl
  • Trekking
  • Etyczne