Majówka w Gruzji 2019

Swanetia, kraina niezrównanej przyrody i tradycyjnych wież obronnych. Majówka w Gruzji © Roman Stanek Barents.pl
• Wieże obronne odległej kaukaskiej wioski Uszguli (UNESCO)
• Klasztory (UNESCO): Mccheta, Gelati i Bagrati
• Domowe kolacje, degustacje win i przysmaki lokalne w cenie
• Winna Kachetia pełna dziedzictwa kulturowego
• Tbilisi - między wielowiekową historią a pełnym życia klimatem

Zapraszamy Was na majową wycieczkę po Gruzji. W programie, oprócz zabytków i przyrody, nie zabraknie tradycyjnej supry z tamadą i rozmów z gościnnymi mieszkańcami. Na suto zastawionych stołach znajdziemy chinkali, szaszłyki, bakłażany czy chaczapuri.

Gruzja to niesamowita przyroda. To liczne doliny, którymi płyną rwące, górskie rzeki, wysokie góry Kaukazu oraz ich zaśnieżone szczyty, to pejzaże, które będą nam towarzyszyć podczas kilkudniowej majówki w Gruzji. Dotrzemy do najwyżej położonej wioski w Gruzji - Uszguli (2 200 m n.p.m.), która zachwyca swym średniowiecznym charakterem. Wybierzemy się na spacer jej krętymi uliczkami, a towarzyszyć nam będzie stały widok na ośnieżoną Szcharę (5 068 m n.p.m.) i ruiny pałacu królowej Tamary. Nocować będziemy w Mestii, gdzie poznamy historię Swanów - dumnego i nigdy niepokonanego ludu kaukaskiego. Zajrzymy do ich tradycyjnych, średniowiecznych wież obronnych, które kryją niekiedy krwawą historię góralskiego rodu. Przejeżdżać będziemy przez zapomniane górskie wioski.

Zwiedzimy skalne klasztory na szczytach górskich, średniowieczne kościoły i akademie wpisane na listę UNESCO, ale przede wszystkim spotkamy się z gościnnymi mieszkańcami. Spróbujemy jak smakuje wino, czacza i odkryjemy tajemnicę gruzińskiej kuchni.

Zapisz się do naszego NEWSLETTERA, a informacje o terminach, nowościach i promocjach otrzymasz jako pierwszy! Ciekawostek podróżniczych szukaj też na naszych profilach INSTAGRAM i FB!

newsletter instagram facebook


Numer Trudność Termin Dni Cena Uwagi Rezerwacja
107-19 1
Od 27.04. do 05.05.
8

4490 PLN

WYLOT Z BERLINA

>> CHCĘ JECHAĆ
105-19 1
Od 27.04. do 05.05.
8

4490 PLN

WYLOT Z WARSZAWY

>> CHCĘ JECHAĆ
Kamienne wieże, przepiękny krajobraz - to musi być Swanetia. Majówka w Gruzji © Roman Stanek Barents.pl

RAMOWY PROGRAM WYJAZDU:

DZIEŃ 1 (27.4.2019)
Spotkanie na lotnisku w Warszawie/Berlinie wczesnym popołudniem. Loty z przesiadką do Tbilisi. Zakwaterowanie w hotelu.

DZIEŃ 2 (28.4.2019)
Po odpoczynku i późnym śniadaniu udamy się na całodzienne zwiedzanie gruzińskiej stolicy. Odwiedzimy starą fabrykę przerobioną na centrum kultury i słynny targ na Suchym Moście. Pójdziemy na spacer wąskimi uliczkami starego miasta. Przechadzka po świeżo wyremontowanym bulwarze Króla Dawida Budowniczego przeniesie nas w mieszczańską, XIX-wieczną atmosferę. Wieczorem tradycyjna gruzińska kolacja.

DZIEŃ 3 (29.4.2019)
Zwiedzimy Gori – miejsce urodzenia Stalina oraz skalne miasto Uplyscyche. U zbiegu dwóch najważniejszych rzek Gruzji - Aragwi oraz Mtkwarii wyrasta monastyr Dżwarii z VI wieku. Jest on miejscem, w którym Gruzini przyjęli chrześcijaństwo. Niedaleko znajduje się Mccheta - religijne centrum kraju z katedrą Sweti Cchoweli (UNESCO), która kryje w sobie nie tylko szatę Chrystusa, ale też „słup życia”, o rzekomo uzdrowicielskich właściwościach.
Jedziemy do Imeretii, aby zwiedzić niezwykłe okolice Kutaisi, drugiego co do wielkości miasta w Gruzji. Zwiedzanie historycznego centrum, zakupy na kolorowym i gwarnym targu oraz wizyta w katedrze Bagrati z XI w. Zwiedzimy kompleks klasztorów Gelati, w którym znajduje się grób najsłynniejszego króla Gruzji – Dawida Budowniczego, złota mozaika oraz centrum nauczania. Następnie odwiedzimy przepiękny, mały klasztor zbudowany na skale – Motsameta. Noc spędzimy w gruzińskiej wiosce, gdzie zjemy domową kolację, będzie koncert tradycyjnej muzyki i oczywiście mnóstwo wina ze słynnymi gruzińskimi toastami.

DZIEŃ 4 (30.4.2019)
Z Imeretii wyruszymy przez Mengrelię, do niegdyś niedostępnej Swanetii. Przejazd z widokiem na jezioro Dżwarii i rzekę Enguri, z jedną z najwyższych tam łukowych na świecie. Dojazd do Górnej Swanetii (UNESCO), gdzie zobaczymy charakterystyczne średniowieczne wieże obronne. Spacer wąskimi uliczkami Mestii, wizyta w ciekawych muzeach albo spacer pod lodowiec. Zakwaterowanie u swańskich gospodarzy z pyszną, tradycyjną kolacją.

DZIEŃ 5 (1.5.2019)
Jedynie samochody terenowe umożliwią nam jeszcze głębsze poznanie Kaukazu. Dojedziemy nimi (przez typowe swańskie wioski, obok wczesnochrześcijańskich kościółków z dobrze zachowanymi, oryginalnymi freskami) aż do najwyżej położonej wioski Europy - Uszguli. W tym malowniczym miejscu, w którym czas się zatrzymał i wciąż czuć średniowieczną atmosferę, spędzimy całe popołudnie. Zgubimy się w labiryntach kamiennych wież i pójdziemy na przyjemny spacer do podnóża najwyższej gruzińskiej góry – Szchary (5068 m n.p.m.).

DZIEŃ 6 (2.5.2019)
Przejazd do południowej Gruzji. Po drodze przerwa w kurorcie Borjomi. Zwiedzanie twierdzy Rabati i jednego z najciekawszych zabytków Gruzji - skalnego miasta Wardzia (UNESCO), a pod wieczór zakwaterowanie u miejscowych gospodarzy.

DZIEŃ 7 (3.5.2019)
Przejazd do kompleksu klasztornego w skale Dawid Garedża na granicy z Azerbejdżanem. Pod wieczór dojedziemy do niezwykłej wioski w środku stepu Udabno, gdzie zabawimy w najbardziej kultowym miejscu w Gruzji, Oasis Club.

DZIEŃ 8 (4.5.2019)
Następnie czeka nas podróż przez winny region Kachetię. Zwiedzanie rozpoczniemy w Signagi i klasztorze Bodbe z grobem Św. Nino, a następnie udamy się na spacer po zielonych tunelach skrywających w sobie lokalne wino. Odwiedzimy również wytwórnię wina zbudowaną w dawnej średniowiecznej twierdzy, spróbujemy trunków z najlepszych gruzińskich szczepów – takich jak Saperawi lub Tsinandali. Zobaczymy również twierdzę Gremi.

DZIEŃ 9 (5.5.2019)
Wczesny wyjazd na lotnisko W Tbilisi. Wylot do Polski/Niemiec. Przylot do Warszawy/Berlina w godzinach popołudniowych.

zdjęcia

Zobacz GALERIĘ ZDJĘĆ z naszych wyjazdów!
zdjęcia Gruzja - maj 2013 zdjęcia Gruzja - maj 2014 zdjęcia Gruzja - maj 2018


Na żywo robi jeszcze większe wrażenie - majestatyczna Szchara, jeden z najwyższych szczytów Kaukazu. Majówka w Gruzji © Roman Stanek Barents.pl

ZAPEWNIAMY W CENIE WYCIECZKI:

• bilet lotniczy w dwie strony z wszystkim opłatami

• opiekę polskojęzycznego pilota

• transport klimatyzowanym minibusem

• 4x4: jednodniowa wycieczka samochodami terenowymi

• zakwaterowanie: 3x w domach u miejscowych gospodarzy, 2x pensjonat, 2x hotel w Tbilisi

• wyżywienie - w cenie wycieczki zawsze jest wliczone śniadanie i kolacja, z wyjątkiem obiadokolacji w Tbilisi

• tradycyjny chór męski - koncert zespołu gruzińskiego

• opłaty za wstępy do zabytków, muzeów i kościołów

• materiały informacyjne i mapy

• ubezpieczenie NNW i KL + ubezpieczenie bagażu

• obowiązkową gwarancję ubezpieczeniową biura podróży

• obowiązkową opłatę na państwowy Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) za każdą osobę

ZAKWATEROWANIE:
• Podczas wyjazdu będziemy w większości zakwaterowani w domach gruzińskich gospodarzy, które przystosowane zostały do przyjmowania zagranicznych turystów. Zwykle pokoje są dwuosobowe, choć istnieje możliwość zakwaterowania w pokojach wieloosobowych. Łazienka i toaleta wspólna dla kilku pokoji (4x).
• W Tbilisi nocować będziemy w hotelu, w Wardzii i Udabno w pensjonacie w pokojach dwuosobowych z łazienkami (3x).

WYŻYWIENIE:
W cenie wycieczki zapewnione jest każdego dnia śniadanie i obiadokolacja. Gruzińska kuchnia słynie z wielu potraw - zarówno mięsnych (chinkali, szaszłyk) i wegetariańskich (marynowane bakłażany, chaczapuri). W Tbilisi istnieje wiele sklepów i restauracji - tam wyżywienie indywidualne. Ceny produktów spożywczych są porównywalne lub niższe od polskich.

TRANSPORT:
Do dyspozycji podczas całej wycieczki będziemy mieć komfortowy minibus. Na trasie Mestia - Uszguli będziemy korzystać z samochodów terenowych.

KLIMAT:
Subtropikalny klimat w zachodniej części Gruzji, wiosną temperatura ok. 20 stopni, spada wraz ze wzrostem wysokości. W górach Kaukazu Wielkiego w nocy temperatura może spadać do 10 stopni C. Na górskich zboczach może wciąż zalegać śnieg.

GRUPA:
Jeździmy w małych grupach. Minimalna ilość osób na wycieczce wynosi 6, maksymalnie 15.

INNE:
• Dni i punkty programu wyjazdu mogą się zmienić w zależności od terminu wylotu lub w wyniku sytuacji na miejscu.
• Zapoznaj się z zasadami, jak zapisać się na wycieczkę oraz z ogólnymi warunkami uczestnictwa w wycieczce.
• Organizatorem wycieczki jest Barents.pl - Biuro Aktywnych Podróży.

Prawdziwa gruzińska supra z tamadą! Majówka w Gruzji © Roman Stanek Barents.pl
Wszystkie kolory Swanetii :-) Majówka w Gruzji © Roman Stanek Barents.pl
Przepiękny przykład średniowiecznej architektury sakralnej - monastyr Gelati. Majówka w Gruzji © Roman Stanek Barents.pl
Konie w gruzińskich górach. Majówka w Gruzji © Roman Stanek Barents.pl
Nie ma sytuacji bez wyjścia :-) To tylko mały korek. Majówka w Gruzji © Roman Stanek Barents.pl
Szaszłyki po gruzińsku i w dodatku na świeżym powietrzu. Majówka w Gruzji © Roman Stanek Barents.pl
W wąskich uliczkach Uszguli. Majówka w Gruzji © Roman Stanek Barents.pl
Smaki Gruzji. Majówka w Gruzji © Bartek Krzysztan dla Barents.pl
Kompleks klasztorny Dawid Garedża. Majówka w Gruzji fot. © Iza Majchrzak z Barents.pl 2013
Najpyszniejszy, chrupiący chleb wypiekany w tradycyjnych glinianych piecach. Majówka w Gruzji fot. © Iza Majchrzak z Barents.pl 2013
Gruzja! fot. Roman Stanek, Barents.pl 2014
Zegar odmierzający czas w Tbilisi. fot. Justyna Zając "Jak widzę świat" z Barents.pl
Gruziński snickers - można je jeść na okrągło! fot. Justyna Zając "Jak widzę świat" z Barents.pl
Gruzińskie wino - wielu jeździ do Gruzji właśnie z tego powodu ;-) fot. Justyna Zając "Jak widzę świat" z Barents.pl
Swanetia, kraina niezrównanej przyrody i tradycyjnych wież obronnych. Majówka w Gruzji © Roman Stanek Barents.pl
Kamienne wieże, przepiękny krajobraz - to musi być Swanetia. Majówka w Gruzji © Roman Stanek Barents.pl
Na żywo robi jeszcze większe wrażenie - majestatyczna Szchara, jeden z najwyższych szczytów Kaukazu. Majówka w Gruzji © Roman Stanek Barents.pl
Uszguli (UNESCO) - maleńka wioseczka jak z bajki. Majówka w Gruzji © Roman Stanek Barents.pl
Chwila na oddech i dalej w drogę! Majówka w Gruzji © Roman Stanek Barents.pl
Malownicze swańskie krajobrazy i Uszguli - wioska, w której zatrzymał się czas. Majówka w Gruzji © Roman Stanek Barents.pl
Szczyty Kaukazu. Majówka w Gruzji © Roman Stanek Barents.pl
Na poboczach miejscami leży wciąż śnieg. Ale temperatura powietrza sięga już ponad 20 stopni C :-) Majówka w Gruzji © Roman Stanek Barents.pl
U podnóża Szchary. Majówka w Gruzji © Roman Stanek Barents.pl
Pasterze w Gruzji to bardzo częsty widok, zwłaszcza na bocznych drogach. Majówka w Gruzji © Roman Stanek Barents.pl
W Gruzji można mieć tylko dobry humor! Majówka w Gruzji © Roman Stanek Barents.pl
Nasze wycieczki to liczne spotkania z lokalną kulturą i tradycjami. Majówka w Gruzji © Roman Stanek Barents.pl
Niestrudzeni wędrowcy, czyli spacer labiryntem wąskich uliczek! Majówka w Gruzji © Roman Stanek Barents.pl
Gruzja jest pełna smaków! Mniam mniam :-) Majówka w Gruzji © Bartek Krzysztan dla Barents.pl
Jedyne w swoim rodzaju - gruzińskie chinkali. Majówka w Gruzji © Roman Stanek Barents.pl
Chaczapuri adżaruli - nieziemsko smaczna bomba kaloryczna! Majówka w Gruzji © Roman Stanek Barents.pl
Kolejne gruzińskie specjały. Podczas Majówki w Gruzji raczej nie stracisz kilogramów ;-) Majówka w Gruzji © Roman Stanek Barents.pl
Gruzja w maju jest pięknie zielona. Majówka w Gruzji fot. © Iza Majchrzak z Barents.pl 2013
Panorama Tbilisi nocą. Majówka w Gruzji fot. © Iza Majchrzak z Barents.pl 2013
Mccheta. Dawna stolica Gruzji. Majówka w Gruzji fot. © Iza Majchrzak z Barents.pl 2013
Gruzińskie zabytki skrywają wiele sekretów. Patrz pod nogi ;-) Majówka w Gruzji fot. © Iza Majchrzak z Barents.pl 2013
Gruziński "Snickers" - churchkhela. Zdrowy, smaczny, owocowo-orzechowy. Majówka w Gruzji fot. © Iza Majchrzak z Barents.pl 2013
Targ uliczny w Gruzji. Majówka w Gruzji fot. © Iza Majchrzak z Barents.pl 2013
Panorama ośnieżonego Kaukazu! Majówka w Gruzji fot. © Iza Majchrzak z Barents.pl 2013
Czasem fajnie jest w maju zostawić ślady na śniegu :-) Majówka w Gruzji fot. © Iza Majchrzak z Barents.pl 2013
Znacie historię kamiennych wież z Górnej Swanetii? Ciekawskich zapraszamy na naszą wycieczkę! Majówka w Gruzji fot. © Iza Majchrzak z Barents.pl 2013
Takie widoki tylko w Gruzji (i z Barents.pl)! Majówka w Gruzji fot. © Iza Majchrzak z Barents.pl 2013
Kamienne swańskie wieże na tle kaukaskich szczytów. Majówka w Gruzji fot. © Iza Majchrzak z Barents.pl 2013
Krystalicznie czysta woda górskich potoków. Majówka w Gruzji fot. © Iza Majchrzak z Barents.pl 2013
Podczas spaceru. Majówka w Gruzji fot. © Roman Stanek, Barents.pl 2014
Lunch na świeżym powietrzu podczas Majówki w Gruzji 2014. fot. @ Roman Stanek, Barents.pl
Wiosenne kwiaty na Kaukazie. Majówka w Gruzji fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Transport arbuzów :-) Majówka w Gruzji fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Lokalny sklepik z rozmaitościami. fot. Justyna Zając "Jak widzę świat" z Barents.pl
Gruzja słynie z fantastycznych koncertów! fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Kaukaz zza chmur. fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Gruzja na Majówkę fot. © Angelika Jeżewska z Barents.pl 2018
Gruzja na Majówkę fot. © Angelika Jeżewska z Barents.pl 2018
Gruzja na Majówkę fot. © Angelika Jeżewska z Barents.pl 2018
Gruzja na Majówkę fot. © Angelika Jeżewska z Barents.pl 2018
Gruzja na Majówkę fot. © Angelika Jeżewska z Barents.pl 2018
Gruzja na Majówkę fot. © Angelika Jeżewska z Barents.pl 2018
Gruzja na Majówkę fot. © Angelika Jeżewska z Barents.pl 2018
Gruzja na Majówkę fot. © Angelika Jeżewska z Barents.pl 2018
Gruzja na Majówkę fot. © Angelika Jeżewska z Barents.pl 2018
Gruzja na Majówkę fot. © Angelika Jeżewska z Barents.pl 2018
Gruzja na Majówkę fot. © Angelika Jeżewska z Barents.pl 2018
Gruzja na Majówkę fot. © Angelika Jeżewska z Barents.pl 2018
Gruzja na Majówkę fot. © Angelika Jeżewska z Barents.pl 2018
Gruzja na Majówkę fot. © Angelika Jeżewska z Barents.pl 2018
Gruzja na Majówkę fot. © Angelika Jeżewska z Barents.pl 2018
Gruzja na Majówkę fot. © Angelika Jeżewska z Barents.pl 2018
Gruzja na Majówkę fot. © Angelika Jeżewska z Barents.pl 2018
Gruzja na Majówkę fot. © Angelika Jeżewska z Barents.pl 2018
Gruzja na Majówkę fot. © Angelika Jeżewska z Barents.pl 2018
Gruzja na Majówkę fot. © Angelika Jeżewska z Barents.pl 2018
Gruzja na Majówkę fot. © Angelika Jeżewska z Barents.pl 2018
Gruzja na Majówkę fot. © Angelika Jeżewska z Barents.pl 2018
Gruzja na Majówkę fot. © Angelika Jeżewska z Barents.pl 2018
Gruzja na Majówkę fot. © Angelika Jeżewska z Barents.pl 2018
Gruzja na Majówkę fot. © Angelika Jeżewska z Barents.pl 2018
Gruzja na Majówkę fot. © Angelika Jeżewska z Barents.pl 2018
Gruzja na Majówkę fot. © Angelika Jeżewska z Barents.pl 2018

ZOBACZ TEŻ INNE PROPOZYCJE NASZYCH CIEKAWYCH WYJAZDÓW

mołdawskie kobiety, piękne mołdawianki, festiwal wina w kiszyniowie, besarabia
MOŁDAWIA
2019
majówka w rumunii, romantyczny wyjazd, rumunia, czeskie wioski, konie, Banat
RUMUNIA
2019

Majówka w Rumunii

27/28.04-5.05.2019
Wycieczka do Uzbekistanu © Roman Stanek, Barents.pl Biuro Aktywnych Podróży
UZBEKISTAN
2019

Majówka w Uzbekistanie

27.04.-5.05.2019