Sylwester w Gruzji: Tbilisi, Kachetia i Kazbek

• Majestatyczny Kazbek w zimowej scenerii krainy Chewi
• Noworoczne Tbilisi w świątecznym wystroju
• Znakomita zabawa w tradycyjnym gruzińskim stylu
• Winna Kachetia zimą
• Gruzińska pustynia i urokliwe Signagi

Gruzja urzeka o każdej porze roku. Latem przyciąga słońcem, subtropikalnym klimatem i niepowtarzalnymi górskimi ścieżkami, których przejść nie sposób wszystkich nawet przez lata. Jesienią gości zmęczonych wędrowców najwspanialszym winem, w tak wielu odmianach, że każdy znajdzie coś dla siebie. Wiosną to budząca się do życia przyroda, woda znowu zdobywająca panowanie nad naturą. A zimą? Oprócz coraz lepszych warunków narciarskich w górskich kurortach, to także wspaniałe miejsce, by powitać Nowy Rok!

Zapraszamy na krótki, choć intensywny sylwestrowy wypad do Gruzji! Oprócz świętowania nadejścia Nowego Roku, będziemy mieli okazję w zupełnie odmiennej scenerii zobaczyć kilka ważnych gruzińskich zabytków, a także podziwiać majestat zimowego Kazbeku. Odetchniemy też głębiej na gruzińskiej pustyni, w urokliwym Signagi, a także poznamy zupełnie inne oblicze Perły Kaukazu - Tbilisi.

Zapisz się do naszego NEWSLETTERA, a informacje o terminach, nowościach i promocjach otrzymasz jako pierwszy! Ciekawostek podróżniczych szukaj też na naszych profilach INSTAGRAM i FB!

newsletter instagram facebook


Numer Trudność Termin Dni Cena Uwagi Rezerwacja
153-18 1
Od 27.12. do 02.01.
7

3990 PLN

Termin na 2018/19! Cena promocyjna dla pierwszych 5 klientów!

>> CHCĘ JECHAĆ

RAMOWY PROGRAM WYJAZDU:

DZIEŃ 1
Spotkanie na lotnisku w Warszawie o godzinie 4 rano. Przez Kijów (wymagany paszport) udamy się do Tbilisi, gdzie dotrzemy po południu. Przejedziemy od razu do urokliwej zimowej Kachetii, na pustynię w okolicach wioski Udabno, gdzie spędzimy noc.

DZIEŃ 2
Odpoczynek z dala od zgiełku miasta. Leniwy spacer i zwiedzanie kompleksu klasztornego na granicy z Azerbejdżanem - Dawid Garedża. Wieczorem pierwsza impreza integracyjna, a przy odrobinie dobrej pogody - ostatnie ognisko w tym roku!

DZIEŃ 3
Przejazd i zwiedzanie Kachetii. Przez pustkowie przejedziemy do pięknych winnic Kachetii. Odwiedzimy stolicę regionu Telawi oraz najważniejsze zabytki tej części kraju - cerkwie Ikalto i Bodbe. Noc, oczywiście z odpowiednią ilością aromatycznego wina, spędzimy w miejscowości Signagi.

DZIEŃ 4
Z Kachetii czeka nas długi, ale niezwykle malowniczy przejazd. Przejedziemy Gruzińską Drogą Wojenną do Stepancmindy, ostatniego miasteczka przed granicą, nad którą góruje majestatyczny Kazbek. Dla chętnych, będzie możliwość wejścia w stronę lodowca, gdzie zobaczymy niezwykle położony klasztor Gergeti. Jeśli pozwoli pogoda, czeka nas również ciekawy spacer nad zamarznięte zimą wodospady Gweleti. W drodze powrotnej zobaczymy zimową stolicę Gruzji Gudauri, gdzie spędzimy noc.

DZIEŃ 5
Sylwestrowy rozpoczniemy zwiedzaniem twierdzy Ananuri zobaczymy też starą stolicę Gruzji Mcchetę. Po południu dojazd do Tbilisi. Po obiedzie i odpoczynku, musimy dobrze przygotować się do długiej nocy. Noc sylwestrową spędzimy w uroczej restauracji, gdzie towarzyszyć nam będzie tradycyjna gruzińska muzyka i taniec, a zabawę wspierać będzie nieograniczona ilość wina i czaczy.

DZIEŃ 6
Dzień z pewnością rozpoczniemy późno :) Po południu będziemy zwiedzać miasto, mając okazję, między innymi, zobaczyć piękną panoramę z najwyższego wzgórza miasta Mtacmindy. Zobaczymy najważniejsze zabytki, w tym twierdzę Narikala i Stare Miasto. Wieczorem kolacja noworoczna.

DZIEŃ 7
Pożegnanie z Tbilisi. Czas na ostatni spacer po mieście i zakup pamiątek. O godzinie 14 wyruszymy na lotnisko. O 17:30 wylot do Warszawy przez Kijów. Przylot do Warszawy o 20.30.

ZAPEWNIAMY W CENIE WYCIECZKI:

• bilet lotniczy w dwie strony z wszystkimi opłatami

• opiekę polskojęzycznego pilota

• transport klimatyzowanym minibusem lub autokarem

• zakwaterowanie: 4x w pensjonatach lub domach gościnnych i 2x w hotelu

• wyżywienie: 6x śniadanie, 5x obiadokolacja, 1x kolacja w ramach imprezy sylwestrowej

• degustację wina w Kachetii (Gruzja)

• pakiety informacyjne i mapy

• obowiązkową gwarancję ubezpieczeniową biura podróży

• ubezpieczenie NNW i KL i ubezpieczenie bagażu do 200 Euro

• obowiązkową opłatę na państwowy Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) za każdą osobę

WE WŁASNYM ZAKRESIE:
Opłaty za wstępy do płatnych zabytków (około 15 EUR)

ZAKWATEROWANIE:
• Podczas wyjazdu 3x będziemy zakwaterowani w pensjonatach lub domach gościnnych, 2x w hotelu z osobną łazienką.
• Pokoje są dwuosobowe (jednak grupa znajomych lub indywidualni podróżnicy o tej samej płci mogą być zakwaterowani też w pokojach trzy- lub czteroosobowych).
• Dla chętnych istnieje możliwość pokoju jednoosobowego przy dopłacie 1000 PLN za pobyt.

WYŻYWIENIE:
• W cenie wycieczki zapewnione jest każdego dnia śniadanie oraz obiadokolacja.
• W cenie jest również impreza sylwestrowa.

TRANSPORT:
Do dyspozycji podczas całej wycieczki będziemy mieć wygodny minibus lub autokar z klimatyzacją.

GRUPA:
Im nas więcej, tym zabawa lepsza!

KLIMAT:
W miejscach które odwiedzimy, pogoda jest bardzo zróżnicowana. W Wysokim Kaukazie, w tym okresie temperatura spada czasem do -15 stopni Celsjusza. Z kolei Kachetia i Tbilisi to najcieplejsze regiony Gruzji. Zwykle na przełomie grudnia i stycznia temperatura waha się tam od 0 do 10 stopni Celsjusza. Na pustyni w Udabno w tym okresie zdarza się silny wiatr.

MIEJSCE WYLOTU:
Miejscem rozpoczęcia wycieczki jest Warszawa - lotnisko Chopina. Dla klientów mieszkających za granicą możemy zorganizować (za dopłatą) przelot z innego miejsca w Europie wprost do Gruzji. Ze względu na przesiadkę w Kijowie wymagany jest paszport.

INNE:
• Dni i punkty programu wyjazdu mogą się zmienić w zależności od terminu wylotu lub w wyniku sytuacji na miejscu.
• Zapoznaj się z zasadami, jak zapisać się na wycieczkę oraz z ogólnymi warunkami uczestnictwa w wycieczce.
• Organizatorem wycieczki jest Barents.pl - Biuro Aktywnych Podróży.

ZOBACZ TEŻ INNE PROPOZYCJE NASZYCH CIEKAWYCH WYJAZDÓW

Sylwester w rumuńskim Banacie. © Ivo Dokoupil, Barents.pl
RUMUNIA
SYLWESTER!

Sylwester w Banacie

28.12.2018 - 2.01.2019
Sylwester w Gruzji: Swanetia, Tbilisi, Imeretia i skalne miasta
GRUZJA

10 dni w Gruzji na Nowy Rok!

wkrótce zapisy na Sylwestra 2018/19
Sylwester i Nowy Rok na Zakarpaciu © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
UKRAINA
HIT SEZONU!

Sylwester i Nowy Rok na Zakarpaciu

28.12.2018 - 1.01.2019