fbpx Za Bambusową Kurtyną: oblicza Korei Północnej | Wycieczki do Korei Północnej z Barents.pl

Za Bambusową Kurtyną: oblicza Korei Północnej

Za Bambusową Kurtyną. Wycieczka do Korei Północnej z Biurem Aktywnych Podróży Barents.pl
• Pojedź z nami do najbardziej odizolowanego kraju na świecie
• Życie codzienne w Pjongjangu - jazda metrem, wizyta w szkole
• Pekin: Plac Niebiańskiego Spokoju, Zakazane Miasto, Świątynia Nieba
• Wizyta w Koreańskiej Strefie Zdemilitaryzowanej Panmunjom

Korea Północna to jedno z najbardziej niedostępnych miejsc na Ziemi, całkowicie odmienne kulturowo i społecznie. Zapraszamy Was na refleksyjną wycieczkę do miejsca, gdzie od pokoleń kwitnie kult Przywódcy, niewydolna gospodarka stale tkwi na krawędzi upadku, a utopijna wizja rozwoju, spycha kraj w coraz większą izolację.

To wyjazd do kraju, który pozostaje jedną z ostatnich pozostałości zimnowojennego porządku. Wcześniej od wieków stanowił jedność ze swoją sąsiadką, Koreą Południową. Łączyła je wspólna historia i tradycja. Przekonajcie się na własne oczy, jak wygląda dziś współczesna twarz systemu politycznego, który w Europie odchodzi już w niepamięć.

Wycieczkę poznawczą do Korei Północnej charakteryzuje osobliwa specyfika na każdym kroku. Wszelkie Wasze poczynania będą pod kontrolą władzy państwowej. Nie będzie Wam wolno dziesiątek rzeczy, które w innych państwach są normą. Z drugiej strony Korea powoli zaczyna dostrzegać potencjał turystyczny, który w niej drzemie i coraz szerzej otwiera się na zewnątrz. Mimo że będziemy sypiać w hotelach o europejskim standardzie, a nasze stoły pełne będą specjałów lokalnej kuchni, nie możemy nawet przez chwilę zapomnieć, że ten luksus nie dotyczy większości mieszkańców Korei. Program przez nas przygotowany jest skonsultowany i zatwierdzony przez władze Korei Północnej tak byśmy zobaczyli jak najwięcej codziennego życia zwykłych Koreańczyków z północy (na zasadach przez nich określonych, gdyż inaczej się nie da). Przejedziemy się więc metrem, będziemy stołować się w restauracjach razem z częścią prawie nieistniejącej miejscowej klasy średniej, odwiedzimy browar, bibliotekę i szkołę.

Będziemy się przechadzać zwykłymi ulicami, udamy się w podróż koleją a wieczorem zobaczymy disco karaoke. Będziemy mogli fotografować, kręcić filmy... a jak to na wyprawach z biurem podróży Barents.pl zwykle bywa, nie zabraknie też wypraw na łono natury, daleko od uczęszczanych miejsc. Z powodu małej liczby turystów i prawie zerowego lokalnego zainteresowania pieszą turystyką, czekają nas trasy wśród dziewiczej górskiej przyrody. Zostawmy więc masowo uczęszczane kierunki dla pełnego zaskoczeń, najmniej znanego, ale też jednego z najbezpieczniejszych krajów świata - Korei Północnej.

Za Bambusową Kurtyną. Wycieczka do Korei Północnej z Biurem Aktywnych Podróży Barents.pl
Za Bambusową Kurtyną. Wycieczka do Korei Północnej z Biurem Aktywnych Podróży Barents.pl

Za Bambusową Kurtyną. Wycieczka do Korei Północnej z Biurem Aktywnych Podróży Barents.pl
Za Bambusową Kurtyną. Wycieczka do Korei Północnej z Biurem Aktywnych Podróży Barents.pl

program RAMOWY PROGRAM WYJAZDU:

DZIEŃ 1-2
Przelot z Warszawy przez Pekin do Pjongjang. Po przylocie do Pyongang, w drodze do hotelu, zatrzymamy się pod Łukiem Triumfalnym, o 7 metrów wyższym od paryskiego, i wstąpimy do księgarni z kolekcją tłumaczonych na język polski tekstów koreańskich przywódców, propagandowych kartek pocztowych, plakatów i znaczków. Zakwaterowanie i kolacja w hotelu.

DZIEŃ 3
Wczesnym rankiem udamy się na północ w malownicze góry Myohyang. Oprócz spaceru po dolinie Manpok, odwiedzimy Międzynarodową Wystawę Przyjaźni. To duży kompleks muzealny, który wystawia liczne prezenty z całego świata ofiarowane dynastii Kimów (np. głowa niedźwiedzia od wodza komunistycznej Rumunii Ceauşesca lub kaseta VHS z Królikiem Bugsem). Wizyta w datowanej na XI wiek buddyjskiej świątyni Pohyon, jednej z pięciu największych w kraju i obejrzenie jednej z najrzadszych kopii Tripitaka Koreana. Ten buddyjski kanon zawiera ponad 80 tysięcy tekstów. Po obiedzie powrót do stolicy i wieczorny odpoczynek w lokalnej piwiarni.

DZIEŃ 4
Doświadczenie codziennego życia w stolicy - przejażdżka metrem, możliwość zakupów w jednym z państwowych supermarketów, zwiedzanie ogromnej Biblioteki Narodowej z 30 milionami woluminów, odwiedziny w domu kultury, a także wizyta w lokalnym liceum i spotkanie z uczniami. Spacer po pustych wielopasmówkach. Fotografie młodych policjantek, kierujących nieistniejącym ruchem ulicznym. Udamy się na wzgórze z gigantyczną statuą Kim Ir Sena i Kim Dzong Ila, do domu urodzin Kim Ir Sena w Mangyoungdae i do Mansuade, galerii wystawiającej zatwierdzoną przez państwo sztukę. Chętni odwiedzą Muzeum Zwycięstwa w Wojnie Ojczyźnianej. Na koniec panorama z Wieży Idei Dżucze, 170-metrowego symbolu reżimu.

DZIEŃ 5
Po śniadaniu udajemy się do Kaesŏng, niegdysiejszej stolicy dynastii Koryŏ. Na trasie znajduje się grobowiec króla Kongimna z XIV w., usytuowany wśród pięknych, zielonych wzgórz. Zobaczymy Koreańską Strefę Zdemilitaryzowaną Panmunjom, inaczej Bambusową Kurtynę, gdzie zostały wszczęte rozmowy pokojowe. Jeśli będzie możliwość, wejdziemy do środkowego pawilonu negocjacyjnego usytuowanego na 38 równoleżniku. Wizyta w Muzeum Historii Koryŏ, mieszczącym się w murach pierwszego Uniwersytetu w Korei. Bambusowa Kurtyna to ostatni bastion historii przypominający o Zimnej Wojnie. Pomimo napiętej sytuacji, atmosfera pozostaje zaskakująco przyjazna. Nocleg w Kaesŏng.

DZIEŃ 6
Po śniadaniu powrót do stolicy. Po drodze miniemy przetwórnie koreańskiego żeń-szenia. W Pyongyang odwiedzimy studio filmowe Pyongllywood. Budynki dokoła imitują różne miejsca i epoki - Koreę Południową w latach 50-tych, japoński kapitalizm i inne miejsca nieosiągalne dla zwykłych mieszkańców Korei Północnej. Wizyta w Mauzoleum Kim Ir Sen (Kumsusan). Kim Dzong Il po śmierci ojca przekształcił Pałac Prezydencki w Mauzoleum. W 2011 sam spoczął u jego boku. Odwiedzimy też świątynię buddyjską Kwangbop i Cmentarz Pamięci Rewolucjonistów. Wieczorem odpoczniemy przy partyjce gry w kręgle i podczas kursu gotowania.

DZIEŃ 7
Po wczesnym śniadaniu wyjazd z Pyongyangu. Zatrzymamy się w Nampo (nowoczesny port u ujścia rzeki Taedong) i przy ogromnej Tamie Morza Zachodniego. Żebyśmy nie mieli wątpliwości o znaczeniu tamy, przez propagandę określanej jako duma Koreańczyków z Północy, zobaczymy film z jej budowy ;-) Udamy się w dalszą podróż przez koreańską wieś. Pojedziemy pod Pomnik Idei Juche (istnieje możliwość wjechania windą na szczyt) i Pomnik Koreańskiej Partii Pracy. Obiad zjemy w formie grilla u podnóża góry Ryonggak i zrobimy tam krótki trekking.

DZIEŃ 8
Transfer na dworzec kolejowy i pożegnanie z lokalnymi przewodnikami. Przed nami długa podróż pociągiem aż do Pekinu, obfitująca w niezwykłe, niedostępne dla zwykłego turysty krajobrazy koreańskiej wsi i bezkres ryżowych pól. Ok godz. 14:00 kontrola graniczna i przejazd pociągu przez Most Przyjaźni.

DZIEŃ 9
Rano przyjazd do Pekinu i zakwaterowanie w hotelu. Spacer po największym na świecie placu zgromadzeń - Placu Niebiańskiego Spokoju (Tian’anmen), przy którym stoi m.in. Mauzoleum Mao Zedonga. Następnie udamy się do kompleksu sakralnych budowli taoistycznych Świątyni Nieba (UNESCO), w której Ołtarz Nieba wskaże nam centrum świata cywilizacji chińskiej. Jeśli czas na to pozwoli, wybierzemy się również do Zakazanego Miasta, W parku podejrzymy codzienne życie Chińczyków, którzy aktywnie spęczają czas grając w karty, kopiąc „zośkę” czy kaligrafując wodą piktogramy chińskiego alfabetu na płytach chodnika. Jeśli starczy nam sił, zjemy kolację nad wodą w dzielnicy hutongów. Powrót do hotelu.

DZIEŃ 10
Nocny / poranny lot samolotem do Polski i powrót do domu w godzinach późno popołudniowych.

Nie jedź sam! Poleć wyjazd znajomym:
Za Bambusową Kurtyną. Wycieczka do Korei Północnej z Biurem Aktywnych Podróży Barents.pl
Za Bambusową Kurtyną. Wycieczka do Korei Północnej z Biurem Aktywnych Podróży Barents.pl

cena ZAPEWNIAMY W CENIE WYCIECZKI:

• bilet lotniczy Warszawa-Pekin-Warszawa z wszystkim opłatami

• przelot Pekin-Pjongjang

• bagaż podręczny i nadawany zgodnie z taryfą operatora

• przejazd pociągiem Pjongjang-Pekin

• opiekę polskojęzycznego pilota i lokalnych przewodników

• wszelki transport na terenie kraju • zakwaterowanie w hotelach w Korei i w Pekinie

• 3 posiłki dziennie (od kolacji 2 dnia do śniadania 8 dnia)

• bilety wstępu do zwiedzanych obiektów w Korei

• pakiety informacyjne

• obowiązkową gwarancję ubezpieczeniowa biura podróży

• ubezpieczenie NNW i KL + ubezpieczenie bagażu do 200 Euro

• obowiązkową opłatę na państwowy Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) za każdą osobę

• obowiązkową opłatę na państwowy Turystyczny Fundusz Pomocowy (TFP) za każdą osobę

• ubezpieczenie na wypadek zarażenia się wirusem (COVID-19) podczas pobytu za granicą

Za Bambusową Kurtyną. Wycieczka do Korei Północnej z Biurem Aktywnych Podróży Barents.pl

poza ceną WE WŁASNYM ZAKRESIE:
• wiza i zaproszenie do Korei Północnej (ok. 300 PLN)
[PROCEDURA WYROBIENIA WIZ: Wizy do Korei wyrabiamy grupowo. 30 dni przed planowaną datą wyjazdu wysyłamy listę uczestników do Korei do weryfikacji. Dopiero po uzyskaniu akceptu udajemy się do ambasady w celu aplikowania o wizę. Procedura indywidualna bywa kłopotliwa :-)]
• wiza do Chin, dwukrotnego wjazdu (ok. 300 PLN)
• wstępy do zabytków w Pekinie (Zakazane Miasto 10 USD, Świątynia Nieba 5,5 USD)
• częściowe wyżywienie: w Pekinie (wg potrzeb) oraz podczas podróży pociągiem z Pjongjangu do Pekinu (ok 50 PLN)
• napiwki dla kierowców i przewodników (ok 100 PLN)
• Testy na obecność Covid-19 przed wylotem/powrotem (jeżeli dotyczy)

fakultety DODATKOWE OPCJONALNE KOSZTY:
• bilety na windę na szczyt wieży i inne drobne wydatki na lokalne atrakcje (ok 100-150 PLN)
• dopłata do pokoju 1-osobowego - 1000 zł
• zajęcia fakultatywne (trzeba wcześniej zgłosić chęć uczestnictwa):
- lekcje gotowania w Pjongjang (50 EUR / os.)
- "uprawianie roli" na koreańskiej wsi w Sariwon lub Wonsan (200 EUR)
- trening taekwondo (50 EUR / os.)

wyzywienie WYŻYWIENIE:
Zapewniamy 3 posiłki dziennie w Korei (śniadanie, lunch i kolację). Wyżywienie dodatkowe, podczas podróży pociągiem do Pekinu (ok 50 PLN) oraz w Pekinie (wg uznania) we własnym zakresie. W Korei są oczywiście sklepy spożywcze z możliwością kupienia lokalnych produktów, niektóre jednak przeznaczone są tylko dla Koreańczyków. Sklepy są dość słabo zaopatrzone.

zakwaterowanie ZAKWATEROWANIE:
Zakwaterowani będziemy w hotelach, w pokojach dwuosobowych. Jedną noc spędzimy w pociągu na trasie Pjongjang-Pekin, w przedziałach czteroosobowych. W Pekinie będziemy zakwaterowani w hostelu. Istnieje możliwość wykupienia pokoju jednoosobowego. Koszt 1000 PLN / os. / cały wyjazd (z wyłączeniem podróży pociągiem).

pogoda POGODA:
Jesień jest najlepszą porą na zwiedzanie Korei. Średnia temperatura wynosi wtedy 20 stopni.

wylot MIEJSCE WYLOTU:
Warszawa. Możliwy przelot z innych miejsc za dopłatą.

bezpieczeństwo BEZPIECZEŃSTWO:
Korea Północna jest dla turystów bezpiecznym państwem. Z powodu mocnej kontroli przez Państwo...

grupa GRUPA:
Jeździmy w małych grupach. Minimalna liczba osób na wycieczce wynosi 8, maksymalnie 15/16.

inne INNE:
• Termin wylotu może się zmienić o +/-2 dni.
• Dni i punkty programu wyjazdu mogą się zmienić w zależności od terminu wylotu lub w wyniku sytuacji na miejscu. Zwłaszcza, że 9 września wypada w Korei święto narodowe i jeśli tylko będzie możliwość uczestnictwa w obchodach będziemy się starali wpleść to do programu.
• Zapoznaj się z zasadami, jak zapisać się na wycieczkę oraz z ogólnymi warunkami uczestnictwa w wycieczce.
• Organizatorem wycieczki jest Barents.pl - Biuro Aktywnych Podróży.
• Polityka biura w związku z Covid-19 - Podróże w czasach COVID-19 z Barents.pl.

Za Bambusową Kurtyną. Wycieczka do Korei Północnej z Biurem Aktywnych Podróży Barents.pl
Za Bambusową Kurtyną. Wycieczka do Korei Północnej z Biurem Aktywnych Podróży Barents.pl
Za Bambusową Kurtyną. Wycieczka do Korei Północnej z Biurem Aktywnych Podróży Barents.pl
Za Bambusową Kurtyną. Wycieczka do Korei Północnej z Biurem Aktywnych Podróży Barents.pl
Za Bambusową Kurtyną. Wycieczka do Korei Północnej z Biurem Aktywnych Podróży Barents.pl
Za Bambusową Kurtyną. Wycieczka do Korei Północnej z Biurem Aktywnych Podróży Barents.pl
Za Bambusową Kurtyną. Wycieczka do Korei Północnej z Biurem Aktywnych Podróży Barents.pl
Stopnie trudności wycieczek Barents.pl
Za Bambusową Kurtyną. Wycieczka do Korei Północnej z Biurem Aktywnych Podróży Barents.pl
Za Bambusową Kurtyną. Wycieczka do Korei Północnej z Biurem Aktywnych Podróży Barents.pl
Za Bambusową Kurtyną. Wycieczka do Korei Północnej z Biurem Aktywnych Podróży Barents.pl
Za Bambusową Kurtyną. Wycieczka do Korei Północnej z Biurem Aktywnych Podróży Barents.pl
Za Bambusową Kurtyną. Wycieczka do Korei Północnej z Biurem Aktywnych Podróży Barents.pl
Za Bambusową Kurtyną. Wycieczka do Korei Północnej z Biurem Aktywnych Podróży Barents.pl
Za Bambusową Kurtyną. Wycieczka do Korei Północnej z Biurem Aktywnych Podróży Barents.pl
Za Bambusową Kurtyną. Wycieczka do Korei Północnej z Biurem Aktywnych Podróży Barents.pl
Za Bambusową Kurtyną. Wycieczka do Korei Północnej z Biurem Aktywnych Podróży Barents.pl
Za Bambusową Kurtyną. Wycieczka do Korei Północnej z Biurem Aktywnych Podróży Barents.pl
Za Bambusową Kurtyną. Wycieczka do Korei Północnej z Biurem Aktywnych Podróży Barents.pl
Za Bambusową Kurtyną. Wycieczka do Korei Północnej z Biurem Aktywnych Podróży Barents.pl
Za Bambusową Kurtyną. Wycieczka do Korei Północnej z Biurem Aktywnych Podróży Barents.pl
Za Bambusową Kurtyną. Wycieczka do Korei Północnej z Biurem Aktywnych Podróży Barents.pl
Za Bambusową Kurtyną. Wycieczka do Korei Północnej z Biurem Aktywnych Podróży Barents.pl
Za Bambusową Kurtyną. Wycieczka do Korei Północnej z Biurem Aktywnych Podróży Barents.pl
Za Bambusową Kurtyną. Wycieczka do Korei Północnej z Biurem Aktywnych Podróży Barents.pl
Za Bambusową Kurtyną. Wycieczka do Korei Północnej z Biurem Aktywnych Podróży Barents.pl
Za Bambusową Kurtyną. Wycieczka do Korei Północnej z Biurem Aktywnych Podróży Barents.pl
Za Bambusową Kurtyną. Wycieczka do Korei Północnej z Biurem Aktywnych Podróży Barents.pl
Za Bambusową Kurtyną. Wycieczka do Korei Północnej z Biurem Aktywnych Podróży Barents.pl
Za Bambusową Kurtyną. Wycieczka do Korei Północnej z Biurem Aktywnych Podróży Barents.pl
Za Bambusową Kurtyną. Wycieczka do Korei Północnej z Biurem Aktywnych Podróży Barents.pl
Za Bambusową Kurtyną. Wycieczka do Korei Północnej z Biurem Aktywnych Podróży Barents.pl
Za Bambusową Kurtyną. Wycieczka do Korei Północnej z Biurem Aktywnych Podróży Barents.pl
Za Bambusową Kurtyną. Wycieczka do Korei Północnej z Biurem Aktywnych Podróży Barents.pl
Za Bambusową Kurtyną. Wycieczka do Korei Północnej z Biurem Aktywnych Podróży Barents.pl
Za Bambusową Kurtyną. Wycieczka do Korei Północnej z Biurem Aktywnych Podróży Barents.pl
Za Bambusową Kurtyną. Wycieczka do Korei Północnej z Biurem Aktywnych Podróży Barents.pl
Za Bambusową Kurtyną. Wycieczka do Korei Północnej z Biurem Aktywnych Podróży Barents.pl
Stopnie trudności wycieczek Barents.pl
Stopnie trudności wycieczek Barents.pl
Za Bambusową Kurtyną. Wycieczka do Korei Północnej z Biurem Aktywnych Podróży Barents.pl
Za Bambusową Kurtyną. Wycieczka do Korei Północnej z Biurem Aktywnych Podróży Barents.pl
Za Bambusową Kurtyną. Wycieczka do Korei Północnej z Biurem Aktywnych Podróży Barents.pl
Za Bambusową Kurtyną. Wycieczka do Korei Północnej z Biurem Aktywnych Podróży Barents.pl
Za Bambusową Kurtyną. Wycieczka do Korei Północnej z Biurem Aktywnych Podróży Barents.pl
Za Bambusową Kurtyną. Wycieczka do Korei Północnej z Biurem Aktywnych Podróży Barents.pl
Za Bambusową Kurtyną. Wycieczka do Korei Północnej z Biurem Aktywnych Podróży Barents.pl
Za Bambusową Kurtyną. Wycieczka do Korei Północnej z Biurem Aktywnych Podróży Barents.pl
Za Bambusową Kurtyną. Wycieczka do Korei Północnej z Biurem Aktywnych Podróży Barents.pl
Za Bambusową Kurtyną. Wycieczka do Korei Północnej z Biurem Aktywnych Podróży Barents.pl
Za Bambusową Kurtyną. Wycieczka do Korei Północnej z Biurem Aktywnych Podróży Barents.pl
Za Bambusową Kurtyną. Wycieczka do Korei Północnej z Biurem Aktywnych Podróży Barents.pl
Za Bambusową Kurtyną. Wycieczka do Korei Północnej z Biurem Aktywnych Podróży Barents.pl
Za Bambusową Kurtyną. Wycieczka do Korei Północnej z Biurem Aktywnych Podróży Barents.pl
Za Bambusową Kurtyną. Wycieczka do Korei Północnej z Biurem Aktywnych Podróży Barents.pl
Za Bambusową Kurtyną. Wycieczka do Korei Północnej z Biurem Aktywnych Podróży Barents.pl
Za Bambusową Kurtyną. Wycieczka do Korei Północnej z Biurem Aktywnych Podróży Barents.pl
Za Bambusową Kurtyną. Wycieczka do Korei Północnej z Biurem Aktywnych Podróży Barents.pl
Za Bambusową Kurtyną. Wycieczka do Korei Północnej z Biurem Aktywnych Podróży Barents.pl
Za Bambusową Kurtyną. Wycieczka do Korei Północnej z Biurem Aktywnych Podróży Barents.pl
Za Bambusową Kurtyną. Wycieczka do Korei Północnej z Biurem Aktywnych Podróży Barents.pl
Za Bambusową Kurtyną. Wycieczka do Korei Północnej z Biurem Aktywnych Podróży Barents.pl
Za Bambusową Kurtyną. Wycieczka do Korei Północnej z Biurem Aktywnych Podróży Barents.pl
Za Bambusową Kurtyną. Wycieczka do Korei Północnej z Biurem Aktywnych Podróży Barents.pl
Za Bambusową Kurtyną. Wycieczka do Korei Północnej z Biurem Aktywnych Podróży Barents.pl
Za Bambusową Kurtyną. Wycieczka do Korei Północnej z Biurem Aktywnych Podróży Barents.pl
Za Bambusową Kurtyną. Wycieczka do Korei Północnej z Biurem Aktywnych Podróży Barents.pl
Za Bambusową Kurtyną. Wycieczka do Korei Północnej z Biurem Aktywnych Podróży Barents.pl
Za Bambusową Kurtyną. Wycieczka do Korei Północnej z Biurem Aktywnych Podróży Barents.pl
Za Bambusową Kurtyną. Wycieczka do Korei Północnej z Biurem Aktywnych Podróży Barents.pl
Za Bambusową Kurtyną. Wycieczka do Korei Północnej z Biurem Aktywnych Podróży Barents.pl
Za Bambusową Kurtyną. Wycieczka do Korei Północnej z Biurem Aktywnych Podróży Barents.pl
Za Bambusową Kurtyną. Wycieczka do Korei Północnej z Biurem Aktywnych Podróży Barents.pl
Za Bambusową Kurtyną. Wycieczka do Korei Północnej z Biurem Aktywnych Podróży Barents.pl
Za Bambusową Kurtyną. Wycieczka do Korei Północnej z Biurem Aktywnych Podróży Barents.pl
Za Bambusową Kurtyną. Wycieczka do Korei Północnej z Biurem Aktywnych Podróży Barents.pl
Za Bambusową Kurtyną. Wycieczka do Korei Północnej z Biurem Aktywnych Podróży Barents.pl
Za Bambusową Kurtyną. Wycieczka do Korei Północnej z Biurem Aktywnych Podróży Barents.pl
Za Bambusową Kurtyną. Wycieczka do Korei Północnej z Biurem Aktywnych Podróży Barents.pl
Za Bambusową Kurtyną. Wycieczka do Korei Północnej z Biurem Aktywnych Podróży Barents.pl
Za Bambusową Kurtyną. Wycieczka do Korei Północnej z Biurem Aktywnych Podróży Barents.pl
Za Bambusową Kurtyną. Wycieczka do Korei Północnej z Biurem Aktywnych Podróży Barents.pl
Za Bambusową Kurtyną. Wycieczka do Korei Północnej z Barents.pl fot. © Ewa Chojnowska-Lesiak
Za Bambusową Kurtyną. Wycieczka do Korei Północnej z Barents.pl fot. © Ewa Chojnowska-Lesiak
Za Bambusową Kurtyną. Wycieczka do Korei Północnej z Barents.pl fot. © Ewa Chojnowska-Lesiak
Za Bambusową Kurtyną. Wycieczka do Korei Północnej z Barents.pl fot. © Ewa Chojnowska-Lesiak
Za Bambusową Kurtyną. Wycieczka do Korei Północnej z Barents.pl fot. © Ewa Chojnowska-Lesiak
Za Bambusową Kurtyną. Wycieczka do Korei Północnej z Barents.pl fot. © Ewa Chojnowska-Lesiak
Za Bambusową Kurtyną. Wycieczka do Korei Północnej z Barents.pl fot. © Ewa Chojnowska-Lesiak
Za Bambusową Kurtyną. Wycieczka do Korei Północnej z Barents.pl fot. © Ewa Chojnowska-Lesiak
Za Bambusową Kurtyną. Wycieczka do Korei Północnej z Barents.pl fot. © Ewa Chojnowska-Lesiak
Za Bambusową Kurtyną. Wycieczka do Korei Północnej z Barents.pl fot. © Ewa Chojnowska-Lesiak
Za Bambusową Kurtyną. Wycieczka do Korei Północnej z Barents.pl fot. © Ewa Chojnowska-Lesiak
Za Bambusową Kurtyną. Wycieczka do Korei Północnej z Barents.pl fot. © Ewa Chojnowska-Lesiak
Za Bambusową Kurtyną. Wycieczka do Korei Północnej z Barents.pl fot. © Ewa Chojnowska-Lesiak
Za Bambusową Kurtyną. Wycieczka do Korei Północnej z Barents.pl fot. © Ewa Chojnowska-Lesiak
Za Bambusową Kurtyną. Wycieczka do Korei Północnej z Barents.pl fot. © Ewa Chojnowska-Lesiak
Za Bambusową Kurtyną. Wycieczka do Korei Północnej z Barents.pl fot. © Ewa Chojnowska-Lesiak
Za Bambusową Kurtyną. Wycieczka do Korei Północnej z Barents.pl fot. © Ewa Chojnowska-Lesiak
Za Bambusową Kurtyną. Wycieczka do Korei Północnej z Barents.pl fot. © Ewa Chojnowska-Lesiak
Za Bambusową Kurtyną. Wycieczka do Korei Północnej z Barents.pl fot. © Ewa Chojnowska-Lesiak
Za Bambusową Kurtyną. Wycieczka do Korei Północnej z Barents.pl fot. © Ewa Chojnowska-Lesiak
Za Bambusową Kurtyną. Wycieczka do Korei Północnej z Barents.pl fot. © Ewa Chojnowska-Lesiak
Za Bambusową Kurtyną. Wycieczka do Korei Północnej z Barents.pl fot. © Ewa Chojnowska-Lesiak
Za Bambusową Kurtyną. Wycieczka do Korei Północnej z Barents.pl fot. © Ewa Chojnowska-Lesiak
Za Bambusową Kurtyną. Wycieczka do Korei Północnej z Barents.pl fot. © Ewa Chojnowska-Lesiak
Za Bambusową Kurtyną. Wycieczka do Korei Północnej z Barents.pl fot. © Ewa Chojnowska-Lesiak
Za Bambusową Kurtyną. Wycieczka do Korei Północnej z Barents.pl fot. © Ewa Chojnowska-Lesiak
Za Bambusową Kurtyną. Wycieczka do Korei Północnej z Barents.pl fot. © Ewa Chojnowska-Lesiak
Za Bambusową Kurtyną. Wycieczka do Korei Północnej z Barents.pl fot. © Ewa Chojnowska-Lesiak
Za Bambusową Kurtyną. Wycieczka do Korei Północnej z Barents.pl fot. © Ewa Chojnowska-Lesiak
Za Bambusową Kurtyną. Wycieczka do Korei Północnej z Barents.pl fot. © Ewa Chojnowska-Lesiak

Zobacz też inne propozycje naszych ciekawych wyjazdów

MONGOLIA

Przez mongolskie stepy i pustynie

wkrótce terminy na 2023 r.
Wyprawa do Mongolii. Przez zielony step i dalekie pustynie. Fot. © Lokalni partnerzy Barents.pl
  • Objazdówka
UZBEKISTAN I TURKMENISTAN

Wielkie cywilizacje Azji Środkowej

wkrótce terminy na 2023 r.
Uzbekistan i Turkmenistan. Wielkie cywilizacje Azji Środkowej fot. © Roman Stanek Barents.pl
  • Objazdówka
AZJA ŚRODKOWA

Kirgistan, Uzbekistan, Kazachstan

1-17.09.2023
Kazachstan. Stepy Kazachstanu. Fot. © Ola Matusz i Piotrek Rząca, Barents.pl
  • nowość
  • Objazdówka