fbpx Wyprawa do Mongolii: przez mongolski step i pustynię | Wycieczka do Mongolii z Barents.pl

Wyprawa do Mongolii: przez mongolski step i pustynię

Wyprawa do Mongolii: przez mongolski step i pustynię. Fot. © Ivo Dokoupil, Zdenek Vacha dla Barents.pl
• Ekspedycja jeepami 4x4 przez step i pustynię
• Piaszczyste wydmy Gobi
• Kanion Yolyn Am, płonące klify Bayanzag
• Buddyjskie świątynie i starodawne klasztory
• Wielbłądy, jaki i konie pośród stepów i pustyń
• Ułan Bator - stolica pośród gór

Żadna łąka na świecie nie pachnie wiosną tak, jak mongolski step - macierzanką, piołunem, swobodą, nieokiełznaną dzikością dumnych nomadów i bezgraniczną wolnością. W przestrzeni, którą wyznacza tylko horyzont, nie istnieją granice. Możecie tygodniami podróżować od jurty do jurty, delektować się kumysem, serami suszącymi się na dachach jurt, gotować w piecach opalanych łajnem, leżeć na pachnącym stepie, a nocą słuchać nocnego rżenia mongolskich koni. To tylko część przeżyć, których doświadczymy w czasie naszej wyprawy. Zajrzymy do niejednej jurty, polubimy pieczoną baraninę, olśni nas złoto klasztorów i skromność oraz pracowitość koczowników żyjących w niewiarygodnie surowych warunkach.

Nasza ekspedycja przejedzie przez step i pustynię - ponad 2000 km. Chcemy, żebyście zobaczyli to, co najpiękniejsze i najbardziej charakterystyczne - niebotyczne góry, wijące się rzeki, mieniące się barwami pustynie, nasycone zielenią stepy i prastare buddyjskie klasztory. Na własnej skórze doświadczymy życia koczowników. Zobaczymy hodowców jaków i dwugarbnych wielbłądów, wdrapiemy się na 300-metrowe wydmy.

Zapraszamy na wycieczkę do Mongolii!

Wyprawa do Mongolii: przez mongolski step i pustynię. Fot. © Ivo Dokoupil, Zdenek Vacha dla Barents.pl
Wyprawa do Mongolii: przez mongolski step i pustynię. Fot. © Ivo Dokoupil, Zdenek Vacha dla Barents.pl

Wyprawa do Mongolii: przez mongolski step i pustynię. Fot. © Ivo Dokoupil, Zdenek Vacha dla Barents.pl
Wyprawa do Mongolii: przez mongolski step i pustynię. Fot. © Ivo Dokoupil, Zdenek Vacha dla Barents.pl

program RAMOWY PROGRAM, WYCIECZKA DO MONGOLII:

DZIEŃ 1-2
Spotkanie na lotnisku i przelot z przesiadką do Mongolii. Lądowanie w skrytej pośród gór stolicy - Ułan Bator. Po odpoczynku spacer po mieście. Pójdziemy między innymi na centralny plac z pomnikami Suhebaatora i samego Czyngis-chana. Odwiedzimy rzekomo największy na świecie sklep z kaszmirem. Pod wieczór czeka nas pierwsza mongolska kolacja. 

DZIEŃ 3
Rano wyjeżdżamy z Ułan Bator. Docieramy do rezerwatu przyrody Khogno Khan - miejsca, w którym tereny górzyste spotykają się ze stepem. To tu na górze Khogno Khan znajdują się ruiny XVII-wiecznego klasztoru Khogno Tarni. Odkrywając okolicę zatrzymamy się na lunch w miejscowym obozie. Następnie dojedziemy do wydm Elsen Tasarhai zwanych potocznie Mini Gobi. Wydmy nie są jednak całkowicie piaszczyste - prawie połowa powierzchni jest pokryta roślinnością. Nocleg w obozie w jurtach.

DZIEŃ 4
Wycieczka do Karakorum, byłej stolicy ogromnego imperium mongolskiego założonego przez Czyngis-Chana. Czeka nas zwiedzanie najstarszego buddyjskiego klasztoru Erdene Dzu, przy budowie którego wykorzystano materiały ze zniszczonej stolicy Czyngis-Chana. Rzekome miasto skrywa się w podziemiach niedaleko klasztoru. Zwiedzanie Muzeum Karakorum. Nocleg w domu gościnnym.

DZIEŃ 5
Piękna trawa otoczona górami
, stepy, spokojne życie nomadów pasących swoje zwierzęta - tego wszystkiego doświadczymy w dolinie rzeki Orkhon (krajobraz kulturowy UNESCO). Dolina Orkhon odzwierciedla wieloletnie tradycje koczowniczego pasterstwa. Rozległe pastwiska ciągną się po obydwu brzegach rzeki. Pierwotne metody gospodarowania na tym terenie pozostały tu niezmienne przez wieki. Tego dnia dotrzemy do jednego z piękniejszych miejsc w tej części Mongolii - sezonowego wodospadu Orkhon pojawiającego się pośród stepu w uskoku utworzonym przez trzęsienie ziemi tysiące lat temu. Jeżeli naszą wizytę poprzedzą deszcze w terenach zasilających wodospad - uda nam się go zobaczyć w pełnej krasie. Lecz nawet w przypadku braku wody miejsce jest warte wycieczki - sosnowy wąwóz rozciągający się pod wodospadem, możliwość kąpieli na dziko, znakomite tereny spacerowe.

Tego dnia odwiedzimy również położony na wysokości 2400 m górski Klasztor Tövkhön. Obejmuje kilka małych klasztorów, wśród których najstarszy został zbudowany w 1654 r. Nocleg w jurtach.

DZIEŃ 6-7
Kierujemy się na południe ku pasmu górskiemu Changaj i parkowi narodowemu jezior Naiman Nuur (“osiem jezior”). Spędzimy w górach 2 dni na łonie natury. Obszar Naiman Nuur został utworzony przez erupcje wulkaniczne wiele wieków temu. Pomimo nazwy, w rzeczywistości jezior jest dziewięć :) Wszystkie przepięknie wpisane w górski krajobraz, gdzie step przechodzi w tajgę porastającą górskie zbocza. Pierwszego dnia dotrzemy do jeziora Shireet. Kolejnego dnia napawać się będziemy spokojem natury. Kto zechce może poświęcić się relaksowi w obozie. Dla pozostałych trekking lub jazda konna do kolejnych jezior. Dwa noclegi w obozie w jurtach.

DZIEŃ 8
Dalej przemieszczamy się na południe coraz bardziej zbliżając się do Wielkiej Pustyni Gobi.  Docieramy do klasztoru Ongi. To zbiorowa nazwa dwóch klasztorów, które stoją naprzeciw siebie po dwóch stronach rzeki Ongi. Oba kompleksy klasztoru Ongi zostały całkowicie zniszczone w 1939 r. podczas czystek religijnych, ale w latach 90. XX wieku zostały odbudowane. Nocleg w jurtach.

DZIEŃ 9
Dziś zobaczymy słynne Bayanzag, czyli tak zwane płonące klify - niezwykłe miejsce, które również zasłynęło z odkrywania skamielin dinozaurów. Surowe klify Bayanzag wyglądają jakby płonęły w promieniach zachodzącego słońca. Nieopodal klifów znajduje się las saksaułowy - las karłowatych drzew pustynnych z bardzo głęboko osadzonymi korzeniami. Nocleg w jurtach.

DZIEŃ 10-11
Docieramy do Pustyni Gobi - największej pustyni Azji, jednej z największych na świecie. Spędzimy dwa dni na eksploracji piaszczystych wydm Chongor. Osiągające szerokość 12 km i długość 100 km wydmy zmieniają kolor z każdą godziną dnia, od żółtej przez srebrną do różowej o świcie i zachodzie słońca. Wdrapiemy się na wysokie na 300 m wydmy, odwiedzimy rodzinę pasterzy wielbłądów, będzie czas na odpoczynek.

*Zachęcamy do odkrywania Wydm Chongor z grzbietu baktrianów - przyjaznych dwugarbnych wielbłądów. Baktriany poruszają się majestatycznie po piaskach pustyni, idą powoli i delikatnie, a garby zapewniają dodatkowe wsparcie z obu stron. Przewodnik i wielbłądzi opiekunowie będą nam towarzyszyć przez cały czas. Nocleg w jurtach.

DZIEŃ 12
Dzisiaj przenosimy się do wschodniej części Parku Narodowego Gobi Gurwansajchan, gdzie znajduje się kanion Yolyn Am. Kanion został nazwany od orłosępa, który w języku mongolskim oznacza właśnie Yol. Czeka nas trekking w górę strumienia. Stopniowo zwężająca się dolina zamieni się w tak wąski wąwóz, że promienie słońca ledwo docierają do jego dna. Nocleg w domu gościnnym.

DZIEŃ 13
Pozostając na Pustyni Gobi, przemieszczamy się do miejsca zwanego Tsagaan Suvarga (Biała Stupa). To wysokie na 30-60 m, rozciągnięte na odcinku niespełna pół kilometra mieniące się kolorami wapienne formacje skalne. Co ciekawe, wśród piasków pustyni nadal odnaleźć można morskie skamieniałości, gdyż cała pustynia była niegdyś dnem oceanu. Skały Tsagaan Suvarga zostały tak nazwane, gdyż ich kształt przypomina właśnie buddyjski reliktarz (stupę). 

DZIEŃ 14
Całodzienny powrót do Ułan Bator. Zakwaterowanie i odpoczynek w stolicy. Pożegnalna kolacja w tradycyjnej mongolskiej restauracji.

DZIEŃ 15-16
Pożegnanie z Mongolią. Z rana ruszamy na lotnisko. Powrotny przelot.

Nie jedź sam! Poleć wyjazd znajomym:
Wyprawa do Mongolii: przez mongolski step i pustynię. Fot. © Ivo Dokoupil, Zdenek Vacha dla Barents.pl
Wyprawa do Mongolii: przez mongolski step i pustynię. Fot. © Ivo Dokoupil, Zdenek Vacha dla Barents.pl

cena ZAPEWNIAMY W CENIE WYCIECZKI DO MONGOLII:

• bilet lotniczy w dwie strony wraz z wszystkimi opłatami lotniskowymi

• bagaż nadawany i podręczny zgodnie z limitem wagowym linii lotniczych

• transport samochodem terenowym przez Mongolię, transfery wg programu

• 8x zakwaterowanie w jurtach (stacjonarnych obozowiskach), 3x w tradycyjnych domach gościnnych, 2x w hotelu w Ułan Bator

• pełne wyżywienie podczas całego wyjazdu w postaci śniadań, obiadów i kolacji, w większości przygotowywane przez lokalnych gospodarzy; w Ułan Bator - śniadanie i obiadokolacja

• opiekę doświadczonego miejscowego przewodnika w języku rosyjskim lub angielskim

• bilety wstępu do parków narodowych i rezerwatów chronionych zgodnie z programem wycieczki

• opiekę polskojęzycznego pilota

• ubezpieczenie NNW + KL i ubezpieczenie bagażu

• gwarancję ubezpieczeniową biura podróży

• obowiązkową opłatę na państwowy Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) za każdą osobę

• obowiązkową opłatę na państwowy Turystyczny Fundusz Pomocowy (TFP) za każdą osobę

• ubezpieczenie na wypadek zarażenia się wirusem (COVID-19) podczas pobytu za granicą

Wyprawa do Mongolii: przez mongolski step i pustynię. Fot. © Ivo Dokoupil, Zdenek Vacha dla Barents.pl

poza ceną WE WŁASNYM ZAKRESIE:
• Wiza do Mongolii oraz związane z nią formalności (ok. 50 USD)
• Wypożyczenie śpiworów 
• Dodatkowe wyżywienie i napoje wg. potrzeb (ceny jak w Polsce lub trochę taniej)
• Test na obecność Covid-19 (jeżeli dotyczy)

fakultety WYDATKI FAKULTATYWNE:
• Przejażdżka konna dla chętnych - ok. 15 USD/dzień
• Przejażdżka na wielbłądach dwugarbnych - ok. 10 USD/godzina, ok. 40 USD/dzień

wyżywienie WYŻYWIENIE:
Jedzenie w postaci lokalnych przysmaków będzie dla nas przygotowywane przez lokalnych gospodarzy. Poza Ułan Bator zapewniamy trzy posiłki dziennie. 

zakwaterowanie ZAKWATEROWANIE:
Nocować będziemy w różnych typach zakwaterowań. Od hotelu, przez mongolskie jurty po domy gościnne prowadzone przez mongolskie rodziny.
• 8 noclegów w tradycyjnych ger (jurtach), czyli stałych obozowiskach (w namiotach 2-4 osobowych)
• 3 noclegi w domach gościnnych
• 2 noclegi w hotelu Ułan Bator

sanitariaty WYPOSAŻENIE SANITARNE:
W większości obozowisk jest toaleta w stylu zachodnim oraz ciepły prysznic. Wyjątkiem są domy gościnne mongolskich rodzin. Toaletą będzie wówczas wychodek lub natura. 

transport TRANSPORT:
Będziemy podróżować nowoczesnymi wygodnymi jeepami 4x4 zapewniających komfort mimo przejazdów po bezdrożach.

spacery PIESZE SPACERY:
Nasze biuro jest biurem aktywnej turystyki. Dlatego w trakcie wyjazdu będziemy mieli możliwość spędzić czas na łonie natury. Czekają nas dłuższe i krótsze spacery na pustyni Gobi, w kanionie Yolyn Am, w górach Changaj. Jeśli ktoś nie ma na ochoty na aktywny wypoczynek danego dnia, zorganizujemy czas w sposób alternatywny.

wylot MIEJSCE WYLOTU:
Przewidywanym miejscem wylotu jest Berlin lub Warszawa. W razie zainteresowania innym miejscem wylotu prosimy o kontakt.

uwagi UWAGA:
Wyjazdy do Mongolii wymagają czasami od uczestnika dużej dozy cierpliwości w stosunku do szybkości lokalnej obsługi, zrozumieniu wymagań lub ustaleń czasowych. Jeżeli tylko będziemy w stanie się odłączyć od „zachodniego” poczucia czasu i obowiązkowości, wówczas wyjazd dla nas będzie przepięknym niepowtarzalnym wrażeniem. Dlatego niektóre punkty programu i kolejność dni mogą ulec drobnym zmianom, również z powodu warunków pogodowych i stanu dróg na miejscu.

GRUPA:
Jeździmy w małych grupach. Minimalna liczba klientów na wycieczce wynosi 8, maksymalnie 16.

inne INNE:
• Dni i punkty programu wyjazdu mogą się zmienić w zależności od terminu wylotu lub w wyniku sytuacji na miejscu.
• Zapoznaj się z zasadami, jak zapisać się na wycieczkę oraz z ogólnymi warunkami uczestnictwa w wycieczce.
• Organizatorem wycieczki jest Barents.pl - Biuro Aktywnych Podróży.
• Uwaga! W przypadku wprowadzenia ograniczeń uniemożliwiających realizację wycieczki, zwrot 100% wpłaconych pieniędzy realizujemy do 7 dni od dnia odwołania wycieczki.
• Polityka biura w związku z Covid-19 - Podróże w czasach COVID-19 z Barents.pl.

Wyprawa do Mongolii: przez mongolski step i pustynię. Fot. © Ivo Dokoupil, Zdenek Vacha dla Barents.pl
Wyprawa do Mongolii: przez mongolski step i pustynię. Fot. © Ivo Dokoupil, Zdenek Vacha dla Barents.pl
Wyprawa do Mongolii: przez mongolski step i pustynię. Fot. © Ivo Dokoupil, Zdenek Vacha dla Barents.pl
Wyprawa do Mongolii: przez mongolski step i pustynię. Fot. © Ivo Dokoupil, Zdenek Vacha dla Barents.pl
Wyprawa do Mongolii: przez mongolski step i pustynię. Fot. © Ivo Dokoupil, Zdenek Vacha dla Barents.pl
Wyprawa do Mongolii: przez mongolski step i pustynię. Fot. © Nomadic Altai dla Barents.pl
Wyprawa do Mongolii: przez mongolski step i pustynię. Fot. © Nomadic Altai dla Barents.pl
Wyprawa do Mongolii: przez mongolski step i pustynię. Fot. © Nomadic Altai dla Barents.pl
Wyprawa do Mongolii: przez mongolski step i pustynię. Fot. © Nomadic Altai dla Barents.pl
Stopnie trudności wycieczek Barents.pl
Wyprawa do Mongolii: przez mongolski step i pustynię. Fot. © Ivo Dokoupil, Zdenek Vacha dla Barents.pl
Wyprawa do Mongolii: przez mongolski step i pustynię. Fot. © Ivo Dokoupil, Zdenek Vacha dla Barents.pl
Wyprawa do Mongolii: przez mongolski step i pustynię. Fot. © Ivo Dokoupil, Zdenek Vacha dla Barents.pl
Wyprawa do Mongolii: przez mongolski step i pustynię. Fot. © Ivo Dokoupil, Zdenek Vacha dla Barents.pl
Wyprawa do Mongolii: przez mongolski step i pustynię. Fot. © Ivo Dokoupil, Zdenek Vacha dla Barents.pl
Wyprawa do Mongolii: przez mongolski step i pustynię. Fot. © Ivo Dokoupil, Zdenek Vacha dla Barents.pl
Wyprawa do Mongolii: przez mongolski step i pustynię. Fot. © Ivo Dokoupil, Zdenek Vacha dla Barents.pl
Wyprawa do Mongolii: przez mongolski step i pustynię. Fot. © Ivo Dokoupil, Zdenek Vacha dla Barents.pl
Wyprawa do Mongolii: przez mongolski step i pustynię. Fot. © Ivo Dokoupil, Zdenek Vacha dla Barents.pl
Wyprawa do Mongolii: przez mongolski step i pustynię. Fot. © Ivo Dokoupil, Zdenek Vacha dla Barents.pl
Wyprawa do Mongolii: przez mongolski step i pustynię. Fot. © Ivo Dokoupil, Zdenek Vacha dla Barents.pl
Wyprawa do Mongolii: przez mongolski step i pustynię. Fot. © Ivo Dokoupil, Zdenek Vacha dla Barents.pl
Wyprawa do Mongolii: przez mongolski step i pustynię. Fot. © Ivo Dokoupil, Zdenek Vacha dla Barents.pl
Wyprawa do Mongolii: przez mongolski step i pustynię. Fot. © Ivo Dokoupil, Zdenek Vacha dla Barents.pl
Wyprawa do Mongolii: przez mongolski step i pustynię. Fot. © Ivo Dokoupil, Zdenek Vacha dla Barents.pl
Wyprawa do Mongolii: przez mongolski step i pustynię. Fot. © Ivo Dokoupil, Zdenek Vacha dla Barents.pl
Wyprawa do Mongolii: przez mongolski step i pustynię. Fot. © Ivo Dokoupil, Zdenek Vacha dla Barents.pl
Wyprawa do Mongolii: przez mongolski step i pustynię. Fot. © Ivo Dokoupil, Zdenek Vacha dla Barents.pl
Wyprawa do Mongolii: przez mongolski step i pustynię. Fot. © Ivo Dokoupil, Zdenek Vacha dla Barents.pl
Wyprawa do Mongolii: przez mongolski step i pustynię. Fot. © Ivo Dokoupil, Zdenek Vacha dla Barents.pl
Wyprawa do Mongolii: przez mongolski step i pustynię. Fot. © Ivo Dokoupil, Zdenek Vacha dla Barents.pl
Wyprawa do Mongolii: przez mongolski step i pustynię. Fot. © Ivo Dokoupil, Zdenek Vacha dla Barents.pl
Wyprawa do Mongolii: przez mongolski step i pustynię. Fot. © Ivo Dokoupil, Zdenek Vacha dla Barents.pl
Wyprawa do Mongolii: przez mongolski step i pustynię. Fot. © Ivo Dokoupil, Zdenek Vacha dla Barents.pl
Wyprawa do Mongolii: przez mongolski step i pustynię. Fot. © Ivo Dokoupil, Zdenek Vacha dla Barents.pl
Wyprawa do Mongolii: przez mongolski step i pustynię. Fot. © Ivo Dokoupil, Zdenek Vacha dla Barents.pl
Wyprawa do Mongolii: przez mongolski step i pustynię. Fot. © Nomadic Altai dla Barents.pl
Wyprawa do Mongolii: przez mongolski step i pustynię. Fot. © Nomadic Altai dla Barents.pl
Wyprawa do Mongolii: przez mongolski step i pustynię. Fot. © Nomadic Altai dla Barents.pl
Wyprawa do Mongolii: przez mongolski step i pustynię. Fot. © Nomadic Altai dla Barents.pl
Wyprawa do Mongolii: przez mongolski step i pustynię. Fot. © Nomadic Altai dla Barents.pl
Wyprawa do Mongolii: przez mongolski step i pustynię. Fot. © Nomadic Altai dla Barents.pl
Wyprawa do Mongolii: przez mongolski step i pustynię. Fot. © Nomadic Altai dla Barents.pl
Wyprawa do Mongolii: przez mongolski step i pustynię. Fot. © Nomadic Altai dla Barents.pl
Stopnie trudności wycieczek Barents.pl
Stopnie trudności wycieczek Barents.pl
Wyprawa do Mongolii: przez mongolski step i pustynię. Fot. © Ivo Dokoupil, Zdenek Vacha dla Barents.pl
Wyprawa do Mongolii: przez mongolski step i pustynię. Fot. © Ivo Dokoupil, Zdenek Vacha dla Barents.pl
Wyprawa do Mongolii: przez mongolski step i pustynię. Fot. © Ivo Dokoupil, Zdenek Vacha dla Barents.pl
Wyprawa do Mongolii: przez mongolski step i pustynię. Fot. © Ivo Dokoupil, Zdenek Vacha dla Barents.pl
Wyprawa do Mongolii: przez mongolski step i pustynię. Fot. © Ivo Dokoupil, Zdenek Vacha dla Barents.pl
Wyprawa do Mongolii: przez mongolski step i pustynię. Fot. © Ivo Dokoupil, Zdenek Vacha dla Barents.pl
Wyprawa do Mongolii: przez mongolski step i pustynię. Fot. © Ivo Dokoupil, Zdenek Vacha dla Barents.pl
Wyprawa do Mongolii: przez mongolski step i pustynię. Fot. © Ivo Dokoupil, Zdenek Vacha dla Barents.pl
Wyprawa do Mongolii: przez mongolski step i pustynię. Fot. © Ivo Dokoupil, Zdenek Vacha dla Barents.pl
Wyprawa do Mongolii: przez mongolski step i pustynię. Fot. © Ivo Dokoupil, Zdenek Vacha dla Barents.pl
Wyprawa do Mongolii: przez mongolski step i pustynię. Fot. © Ivo Dokoupil, Zdenek Vacha dla Barents.pl
Wyprawa do Mongolii: przez mongolski step i pustynię. Fot. © Ivo Dokoupil, Zdenek Vacha dla Barents.pl
Wyprawa do Mongolii: przez mongolski step i pustynię. Fot. © Ivo Dokoupil, Zdenek Vacha dla Barents.pl
Wyprawa do Mongolii: przez mongolski step i pustynię. Fot. © Ivo Dokoupil, Zdenek Vacha dla Barents.pl
Wyprawa do Mongolii: przez mongolski step i pustynię. Fot. © Ivo Dokoupil, Zdenek Vacha dla Barents.pl
Wyprawa do Mongolii: przez mongolski step i pustynię. Fot. © Ivo Dokoupil, Zdenek Vacha dla Barents.pl
Wyprawa do Mongolii: przez mongolski step i pustynię. Fot. © Ivo Dokoupil, Zdenek Vacha dla Barents.pl
Wyprawa do Mongolii: przez mongolski step i pustynię. Fot. © Ivo Dokoupil, Zdenek Vacha dla Barents.pl
Wyprawa do Mongolii: przez mongolski step i pustynię. Fot. © Ivo Dokoupil, Zdenek Vacha dla Barents.pl
Wyprawa do Mongolii: przez mongolski step i pustynię. Fot. © Ivo Dokoupil, Zdenek Vacha dla Barents.pl
Wyprawa do Mongolii: przez mongolski step i pustynię. Fot. © Ivo Dokoupil, Zdenek Vacha dla Barents.pl
Wyprawa do Mongolii: przez mongolski step i pustynię. Fot. © Ivo Dokoupil, Zdenek Vacha dla Barents.pl
Wyprawa do Mongolii: przez mongolski step i pustynię. Fot. © Ivo Dokoupil, Zdenek Vacha dla Barents.pl
Wyprawa do Mongolii: przez mongolski step i pustynię. Fot. © Ivo Dokoupil, Zdenek Vacha dla Barents.pl
Wyprawa do Mongolii: przez mongolski step i pustynię. Fot. © Ivo Dokoupil, Zdenek Vacha dla Barents.pl
Wyprawa do Mongolii: przez mongolski step i pustynię. Fot. © Ivo Dokoupil, Zdenek Vacha dla Barents.pl
Wyprawa do Mongolii: przez mongolski step i pustynię. Fot. © Ivo Dokoupil, Zdenek Vacha dla Barents.pl
Wyprawa do Mongolii: przez mongolski step i pustynię. Fot. © Ivo Dokoupil, Zdenek Vacha dla Barents.pl
Wyprawa do Mongolii: przez mongolski step i pustynię. Fot. © Ivo Dokoupil, Zdenek Vacha dla Barents.pl
Wyprawa do Mongolii: przez mongolski step i pustynię. Fot. © Ivo Dokoupil, Zdenek Vacha dla Barents.pl
Wyprawa do Mongolii: przez mongolski step i pustynię. Fot. © Ivo Dokoupil, Zdenek Vacha dla Barents.pl
Wyprawa do Mongolii: przez mongolski step i pustynię. Fot. © Ivo Dokoupil, Zdenek Vacha dla Barents.pl
Wyprawa do Mongolii: przez mongolski step i pustynię. Fot. © Ivo Dokoupil, Zdenek Vacha dla Barents.pl
Wyprawa do Mongolii: przez mongolski step i pustynię. Fot. © Ivo Dokoupil, Zdenek Vacha dla Barents.pl
Wyprawa do Mongolii: przez mongolski step i pustynię. Fot. © Ivo Dokoupil, Zdenek Vacha dla Barents.pl
Wyprawa do Mongolii: przez mongolski step i pustynię. Fot. © Ivo Dokoupil, Zdenek Vacha dla Barents.pl
Wyprawa do Mongolii: przez mongolski step i pustynię. Fot. © Ivo Dokoupil, Zdenek Vacha dla Barents.pl
Wyprawa do Mongolii: przez mongolski step i pustynię. Fot. © Ivo Dokoupil, Zdenek Vacha dla Barents.pl
Wyprawa do Mongolii: przez mongolski step i pustynię. Fot. © Ivo Dokoupil, Zdenek Vacha dla Barents.pl
Wyprawa do Mongolii: przez mongolski step i pustynię. Fot. © Ivo Dokoupil, Zdenek Vacha dla Barents.pl
Wyprawa do Mongolii: przez mongolski step i pustynię. Fot. © Ivo Dokoupil, Zdenek Vacha dla Barents.pl
Wyprawa do Mongolii: przez mongolski step i pustynię. Fot. © Ivo Dokoupil, Zdenek Vacha dla Barents.pl
Wyprawa do Mongolii: przez mongolski step i pustynię. Fot. © Ivo Dokoupil, Zdenek Vacha dla Barents.pl
Wyprawa do Mongolii: przez mongolski step i pustynię. Fot. © Ivo Dokoupil, Zdenek Vacha dla Barents.pl
Wyprawa do Mongolii: przez mongolski step i pustynię. Fot. © Ivo Dokoupil, Zdenek Vacha dla Barents.pl
Wyprawa do Mongolii: przez mongolski step i pustynię. Fot. © Ivo Dokoupil, Zdenek Vacha dla Barents.pl
Wyprawa do Mongolii: przez mongolski step i pustynię. Fot. © Ivo Dokoupil, Zdenek Vacha dla Barents.pl
Wyprawa do Mongolii: przez mongolski step i pustynię. Fot. © Ivo Dokoupil, Zdenek Vacha dla Barents.pl
Wyprawa do Mongolii: przez mongolski step i pustynię. Fot. © Ivo Dokoupil, Zdenek Vacha dla Barents.pl
Wyprawa do Mongolii: przez mongolski step i pustynię. Fot. © Ivo Dokoupil, Zdenek Vacha dla Barents.pl
Wyprawa do Mongolii: przez mongolski step i pustynię. Fot. © Ivo Dokoupil, Zdenek Vacha dla Barents.pl
Wyprawa do Mongolii: przez mongolski step i pustynię. Fot. © Ivo Dokoupil, Zdenek Vacha dla Barents.pl
Wyprawa do Mongolii: przez mongolski step i pustynię. Fot. © Ivo Dokoupil, Zdenek Vacha dla Barents.pl
Wyprawa do Mongolii: przez mongolski step i pustynię. Fot. © Ivo Dokoupil, Zdenek Vacha dla Barents.pl
Wyprawa do Mongolii: przez mongolski step i pustynię. Fot. © Ivo Dokoupil, Zdenek Vacha dla Barents.pl
Wyprawa do Mongolii: przez mongolski step i pustynię. Fot. © Ivo Dokoupil, Zdenek Vacha dla Barents.pl
Wyprawa do Mongolii: przez mongolski step i pustynię. Fot. © Ivo Dokoupil, Zdenek Vacha dla Barents.pl
Wyprawa do Mongolii: przez mongolski step i pustynię. Fot. © Ivo Dokoupil, Zdenek Vacha dla Barents.pl
Wyprawa do Mongolii: przez mongolski step i pustynię. Fot. © Ivo Dokoupil, Zdenek Vacha dla Barents.pl
Wyprawa do Mongolii: przez mongolski step i pustynię. Fot. © Ivo Dokoupil, Zdenek Vacha dla Barents.pl
Wyprawa do Mongolii: przez mongolski step i pustynię. Fot. © Ivo Dokoupil, Zdenek Vacha dla Barents.pl
Wyprawa do Mongolii: przez mongolski step i pustynię. Fot. © Ivo Dokoupil, Zdenek Vacha dla Barents.pl
Wyprawa do Mongolii: przez mongolski step i pustynię. Fot. © Ivo Dokoupil, Zdenek Vacha dla Barents.pl
Wyprawa do Mongolii: przez mongolski step i pustynię. Fot. © Ivo Dokoupil, Zdenek Vacha dla Barents.pl
Wyprawa do Mongolii: przez mongolski step i pustynię. Fot. © Ivo Dokoupil, Zdenek Vacha dla Barents.pl
Wyprawa do Mongolii: przez mongolski step i pustynię. Fot. © Ivo Dokoupil, Zdenek Vacha dla Barents.pl
Wyprawa do Mongolii: przez mongolski step i pustynię. Fot. © Ivo Dokoupil, Zdenek Vacha dla Barents.pl
Wyprawa do Mongolii: przez mongolski step i pustynię. Fot. © Ivo Dokoupil, Zdenek Vacha dla Barents.pl
Wyprawa do Mongolii: przez mongolski step i pustynię. Fot. © Ivo Dokoupil, Zdenek Vacha dla Barents.pl
Wyprawa do Mongolii: przez mongolski step i pustynię. Fot. © Ivo Dokoupil, Zdenek Vacha dla Barents.pl
Wyprawa do Mongolii: przez mongolski step i pustynię. Fot. © Ivo Dokoupil, Zdenek Vacha dla Barents.pl
Wyprawa do Mongolii: przez mongolski step i pustynię. Fot. © Ivo Dokoupil, Zdenek Vacha dla Barents.pl

Zobacz też inne propozycje naszych ciekawych wyjazdów

ARKTYKA
HIT SEZONU!

Spitsbergen: na Krańcu Północy

wkrótce terminy na 2024 r.
Góra lodowa na Spitsbergenie. Tydzień Na Krańcu Północy. fot. © Roman Stanek, Barents.pl
  • Objazdówka
KIRGISTAN

Kirgistan: Podróż dolinami Tien-szanu

15-29.06. | 2-16.08.
Wycieczka do Kirgistanu: Podróż dolinami Gór Niebiańskich, fot. © Roman Stanek, Barents.pl
  • Objazdówka
AZJA ŚRODKOWA

Kirgistan, Uzbekistan, Kazachstan

wkrótce terminy na 2024 r.
Kazachstan. Stepy Kazachstanu. Fot. © Ola Matusz i Piotrek Rząca, Barents.pl
  • nowość
  • Objazdówka