fbpx Spitsbergen: tydzień na Krańcu Północy | Wycieczki na Spitsbergen

Spitsbergen: tydzień na Krańcu Północy

Mapa poglądowa trasy wycieczki: Spitsbergen. Tydzień na krańcu Północy © Barents.pl
• Wyspy oddalone zaledwie 1300 km od Bieguna Północnego
• Pływanie po fiordzie i spotkania z monumentalnymi lodowcami
• Wycieczka do sowieckiej osady górniczej miasta-widma Pyramiden
• Wejście na najwyższą górę regionu Nordenskjoldfjellet 1051 m n.p.m.
• Arktyczne piwo w najbardziej wysuniętym na północ barze

Wystarczy kilka dni urlopu, by spędzić niepowtarzalny czas na pełnej atrakcji wyprawie, docierając aż za krąg polarny. Wybierzcie się z nami na Spitsbergen!

Doświadczycie dnia polarnego, będziecie podziwiać arktyczną faunę i florę, ogromne lodowce i kilkusetletnie stare osady. Poznacie polarną krainę poszukiwaczy arktycznych przygód, krainę łowców, górników czy maszerów. Popłyniecie na pokładzie statku wycieczkowego i szybką motorówką - PolarCirkel - aż do samego krańca gigantycznych lodowców przełamujących się i wpadających do zimnych wód Oceanu Arktycznego. Zobaczycie z bliska ogromną, zabarwioną na niebiesko krę, pływającą po fiordzie. Będzie okazja, aby wybrać się na piwo do stylowej, najbardziej wysuniętej na północ restauracji świata i zrozumieć zasady rządzące Arktyką w niewielkim i przytulnym muzeum (Europejskie Muzeum Roku 2008). Wycieczka na Spitsbergen jest skierowana do ludzi w każdym wieku, którzy chcą poznać coś niezwykłego i tajemniczego - ZAPRASZAMY!

Deptak w arktycznym radzieckim "kurorcie" Piramida. Spitsbergen. Tydzień na krańcu Północy © Roman Stanek Barents.pl
Spitsbergen. Tydzień na krańcu Północy © Roman Stanek Barents.pl

Terminy wycieczek

Numer Trudność Termin Dni Cena Uwagi Rezerwacja
1024-24 1-2 Od 10.06.2024 do 16.06.2024 7

11490 PLN

BRAK WOLNYCH MIEJSC

Chcę jechać
1025-24 1-2 Od 05.07.2024 do 11.07.2024 7

11490 PLN

BRAK WOLNYCH MIEJSC

Chcę jechać
1028-24 1-2 Od 09.08.2024 do 16.08.2024 8

10990 PLN

WYCIECZKA POTWIERDZONA Cena promocyjna do 2.06.

Chcę jechać
1029-24 1-2 Od 18.08.2024 do 25.08.2024 8

11490 PLN

BRAK WOLNYCH MIEJSC

Chcę jechać
1030-24 1-2 Od 31.08.2024 do 06.09.2024 7

10990 PLN

WYCIECZKA POTWIERDZONA ZOSTAŁY 4 WOLNE MIEJSCA Cena promocyjna do 2.06.

Chcę jechać
Obustronna obserwacja :) Morsy. Spitsbergen. Tydzień na krańcu Północy © Roman Stanek Barents.pl
Grillowanie na statku wycieczkowym do Barentsburga. Spitsbergen. Tydzień na krańcu Północy © Roman Stanek Barents.pl

program RAMOWY PROGRAM WYJAZDU NA SPITSBERGEN:

DZIEŃ 1-2
Przelot na Spitsbergen z międzylądowaniem w Norwegii. Wycieczkę zaczynamy od stolicy arktycznego Spitsbergenu, Longyearbyen: zwiedzanie miasteczka górników, wizyta w interesującym muzeum Arktyki i w Instytucie Polarnym. Spacer po porcie, czas na zakupy. Wieczorem dla chętnych kolacja w najbardziej wysuniętej na północ restauracji świata Kroa: Na Samom Krayu Mira.

DZIEŃ 3
Kilkugodzinny rejs statkiem/speedboatem do fiordu Billefjordu, gdzie zobaczymy piękno surowej, północnej przyrody: duże, ruchome lodowce i wspaniałe arktyczne krajobrazy. Dotrzemy do opuszczonej radzieckiej osady górniczej Piramida (Pyramiden). To miasto-widmo z opuszczonymi, w pełni wyposażonymi domami, pozostałość "radzieckiej potęgi północy" ze smutną głową Lenina w centrum i przyrodniczy poligon, gdzie natura powoli odbiera to, co zostało jej zabrane. Podczas dobrej pogody (warunek konieczny) pójdziemy na około 10 kilometrowy spacer tundrą do Polskiej Stacji Badawczej "Petuniabukta" Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza.

DZIEŃ 4
Kontynuacja zwiedzania Pyramidy - przespacerujemy się starym górniczym torowiskiem z widokiem na miasto i zwiedzimy przemysłową część miasta. Rejs statkiem po fiordzie Isfjord, gdzie ponownie zachwycą nas wspaniałe arktyczne krajobrazy i strome klify, będące lęgowiskiem niezliczonej liczby ptaków. Będziemy mieć okazję, aby podejrzeć foki, a przy odrobinie szczęścia morsy lub białuchy.

DZIEŃ 5
Wyprawa na najwyższą górę w tej części Spitsbergenu, Nordenskjold (1050 m n.p.m.), chwila błogiego relaksu na zielonej polanie i podglądanie reniferów, lisów polarnych, ptaków oraz poszukiwanie skamielin. Dla osób potrzebujących adrenaliny - jazda psim zaprzęgiem. Wieczorem dla chętnych wyjście do polanego baru!

DZIEŃ 6
Dzień na wycieczki fakultatywne (za dopłatą): przejażdżka samochodem terenowym do starych kopalń i stacji badawczych lub wycieczka na morskich kajakach w Adventfiord, psie zaprzęgi albo całodniowy rejs szybką motorówką PolarCirkel do lodowców fiordu Nordfjord lub Tempelfjord. Wyprawa na wyspę Księcia Karola na obserwowanie kolonii morsów i/lub wizyta w kolejnej Polskiej stacji Badawczej. 

DZIEŃ 7-8
Ostatnie zakupy i pożegnanie się z Longyearbyen. Wylot do Polski z międzylądowaniem w Norwegii.

 

* Wycieczka może trwać 7 lub 8 dni w zależności od siatki połączeń na/ze Spitsbergenu i z Norwegii do Polski danego dnia. Jeśli jest taka możliwość, realizujemy przeloty bez noclegu w Norwegii, natomiast ze względu na dość mało połączeń lotniczych, międzylądowania z noclegiem są możliwe w obie strony.

Nie jedź sam! Poleć wyjazd znajomym:
Logo arktycznej kopalni Arktikugol. Spitsbergen. Tydzień na krańcu Północy © Roman Stanek Barents.pl
Widoki ze szczytu Nordenskjold. Spitsbergen. Tydzień na krańcu Północy © Roman Stanek Barents.pl

cena ZAPEWNIAMY W CENIE WYCIECZKI NA SPITSBERGEN:

• bilet lotniczy w dwie strony wraz z wszystkimi opłatami lotniskowymi

• bagaż nadawany i podręczny zgodnie z taryfą linii lotniczych

• opiekę polskojęzycznego pilota

• 5x śniadanie, 1x obiad, 1x obiadokolacja

• noclegi w Longyearbyen i w Pyramiden (Piramida) w pokojach 2 osobowych (rodzina lub grupa znajomych może być zakwaterowana w pokojach 4-osobowych; single za dopłatą) oraz w Oslo podczas transferów na/ze Spitsbergenu (w zależności od siatki połączeń)

• transport na Svalbardzie z lotniska do miasta i z miasta na lotnisko

• transfer z miejsca zakwaterowania do portu i z powrotem w Longyearbyen

• rejs speedboatem (szybką łodzią motorową) lub statkiem do i z Pyramiden

• 1x degustacja arktycznego piwa "Czerwony Niedźwiedź"

• wynajem obowiązkowej broni w celu zapewnienia bezpieczeństwa grupie

• pakiety informacyjne

• ubezpieczenie NNW i KL + ubezpieczenie bagażu do 200 Euro

• obowiązkową gwarancję ubezpieczeniową biura podróży

• obowiązkową opłatę na państwowy Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) za każdą osobę

• obowiązkową opłatę na państwowy Turystyczny Fundusz Pomocowy (TFP) za każdą osobę

• ubezpieczenie na wypadek zarażenia się wirusem (COVID-19) podczas pobytu za granicą

Była radziecka górnicza osada Piramida. Spitsbergen. Tydzień na krańcu Północy © Roman Stanek Barents.pl

we własnym zakresie WE WŁASNYM ZAKRESIE:
• dodatkowe wyżywienie niezawarte w cenie wyjazdu
• bilety wstępu do muzeum
• test na obecność Covid-19 (jeżeli dotyczy)

we własnym zakresie WYDATKI FAKULTATYWNE:
• dopłata do pokoju jednoosobowego na cały wyjazd: 2500 PLN/os.
• fakultatywne wycieczki i bilety wstępu
Uwaga - ze względu na spore zainteresowanie tymi wycieczkami, prosimy o wcześniejsze zgłoszenie, co Was interesuje. Złożymy wstępne rezerwacje, jeśli będą wymagane.
- muzeum Arktyki - ok. 40 PLN;
- całodzienna wycieczka statkiem do Barentsburga - ok. 800 PLN;
- 3-godzinna przejażdżka psim zaprzęgiem - ok. 400-500 PLN;
- 3,5-godzinna wycieczka na quadach po Adventdalen - ok. 600 PLN;
- 6-7-godzinna wycieczka kajakiem do Adventfjord - ok. 400-600 PLN.

wylot WYLOT:
Miejscem wylotu jest WARSZAWA. Inne miejsce wylotu za dopłatą (w takim przypadku prosimy o kontakt z biurem). Wycieczka może trwać 7 lub 8 dni w zależności od siatki połączeń na/ze Spitsbergenu i z Norwegii do Polski danego dnia. Jeśli jest taka możliwość, realizujemy przeloty bez noclegu w Norwegii, natomiast ze względu na dość mało połączeń lotniczych, międzylądowania z noclegiem są możliwe w obie strony.

zakwaterowanie ZAKWATEROWANIE:
• W domu gościnnym oddalonym o 2 kilometry od centrum miasta Longyearbyen i w Piramidzie (Pyramida). Nocleg w pokojach 2 os. (rodzina lub grupa znajomych może być zakwaterowana w pokojach 4 osobowych; za dopłatą single room). Do dyspozycji kuchnia z jadalnią i pokojem gościnnym oraz wspólne prysznice i toalety na korytarzu.
• Ze względu na limitowaną ilość miejsc noclegowych na Spitsbergenie, w sytuacji gdy nie zgłosi się podzielna przez 2 liczba uczestników tej samej płci, nie możemy zagwarantować pokoi wyłącznie dla kobiet/mężczyzn.

wyżywienie WYŻYWIENIE:
Śniadanie: szwedzki stół zapewniony w cenie noclegu, w cenie również obiad na statku i typowa górnicza kolacja. Pozostałe wyżywienie we własnym zakresie. W centrum miasta znajduje się supermarket i kilka restauracji. Ceny wyżywienia są wyższe niż w Polsce. Istnieje możliwość korzystania z kuchni w domu gościnnym.

pogoda KLIMAT I POGODA:
Surowy północny, temperatura 5-10°C przez cały dzień, często wieje zimny wiatr i jest duże zachmurzenie. Opady śniegu i deszczu są tu stosunkowo niewielkie (Spitsbergen jest nazywany pustynią Arktyki).

trudność POZIOM TRUDNOŚCI:
Podczas dwóch pieszych wycieczek trasa będzie przebiegać głównie tundrą, bez ścieżek, a przy podejściu na górę Nordenskjold będą występować podejścia i połacie śniegu na wyższych wysokościach. Nie ma obowiązku uczestniczenia w wycieczkach.

grupa GRUPA:
Jeździmy w małych grupach. Minimalna liczba osób na wycieczce wynosi 8, maksymalna 16.

inne INNE:
• Termin wyjazdu się może przesunąć o 1-2 dni z powodu zmiany przelotów lub braku wolnego miejsca zakwaterowania na wyspie.
• Program dni może się zmienić w zależności od warunków na miejscu.
• Program jest ciekawy dla dzieci (uwaga: dzieci do 14 lat zamiast szybką motorówką PolarCirkel płyną z opiekunem do Pyramiden statkiem).
• Królem Arktyki jest biały niedźwiedź. Spotkanie z tym drapieżnikiem jest jednak bardzo mało prawdopodobne. W sezonie letnim jego występowanie ogranicza się do skutych lodem odległych terenów, gdzie poluje (dość daleko od Longyearbyen, gdzie będziemy przebywać). Niemniej, w przypadku nieoczekiwanego spotkania z białym niedźwiedziem, podczas wszystkich pieszych wycieczek przewodnik będzie miał przy sobie broń.
• Zapoznaj się z zasadami, z ogólnymi warunkami uczestnictwa w wycieczce oraz przeczytaj o odpowiedzialnej turystyce.
• Organizatorem wycieczki jest Barents.pl - Biuro Aktywnych Podróży.
• ​Uwaga! W przypadku wprowadzenia ograniczeń uniemożliwiających realizację wycieczki, zwrot 100% wpłaconych pieniędzy realizujemy do 7 dni od dnia odwołania wycieczki.
• Polityka biura w związku z Covid-19 - Podróże w czasach COVID-19 z Barents.pl.

Zobacz film o Spitsbergenie (ang), o radzieckich miasteczkach górniczych, wydobyciu węgla i arktycznych zawiłościach polityczno-gospodarczych. W realizacji filmu uczestniczył założyciel Barents.pl, Roman Stanek.
© RadioFreeEurope "Russia's Norwegian Colony"

"Nasz cel: komunizm". Banner reklamowy z czasów radzieckich, współcześnie odnowiony. Spitsbergen. Tydzień na krańcu Północy © Roman Stanek Barents.pl
Wycieczka na górę Nordenskjold. Spitsbergen. Tydzień na krańcu Północy © Roman Stanek Barents.pl
Jacht podpływa pod majestatyczny lodowiec. Zdjęcie robione ze statku wycieczkowego. Spitsbergen. Tydzień na krańcu Północy © Roman Stanek Barents.pl
Skrzydlaci mieszkańcy miasta-widma Piramida (Pyramiden). Spitsbergen. Tydzień na krańcu Północy fot. © Roman Stanek Barents.pl
Hytta. Spitsbergen. Tydzień na krańcu Północy fot. © Roman Stanek Barents.pl
Molo koło Piramidy. fot. © Krzysiek Stęplowski z Barents.pl
Spitsbergen "Ostre Góry" fot. © Paweł Gardziej, Barents.pl
Lodowiec Nordenskjold, Spitsbergen. Tydzień na krańcu Północy fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Stopnie trudności wycieczek Barents.pl
Mapa poglądowa trasy wycieczki: Spitsbergen. Tydzień na krańcu Północy © Barents.pl
Mapa poglądowa trasy wycieczki: Spitsbergen. Tydzień na krańcu Północy © Barents.pl
Deptak w arktycznym radzieckim "kurorcie" Piramida. Spitsbergen. Tydzień na krańcu Północy © Roman Stanek Barents.pl
Deptak w arktycznym radzieckim "kurorcie" Piramida. Spitsbergen. Tydzień na krańcu Północy © Roman Stanek Barents.pl
Spitsbergen. Tydzień na krańcu Północy © Roman Stanek Barents.pl
Spitsbergen. Tydzień na krańcu Północy © Roman Stanek Barents.pl
Obustronna obserwacja :) Morsy. Spitsbergen. Tydzień na krańcu Północy © Roman Stanek Barents.pl
Obustronna obserwacja :) Morsy. Spitsbergen. Tydzień na krańcu Północy © Roman Stanek Barents.pl
Grillowanie na statku wycieczkowym do Barentsburga. Spitsbergen. Tydzień na krańcu Północy © Roman Stanek Barents.pl
Grillowanie na statku wycieczkowym do Barentsburga. Spitsbergen. Tydzień na krańcu Północy © Roman Stanek Barents.pl
Logo arktycznej kopalni Arktikugol. Spitsbergen. Tydzień na krańcu Północy © Roman Stanek Barents.pl
Logo arktycznej kopalni Arktikugol. Spitsbergen. Tydzień na krańcu Północy © Roman Stanek Barents.pl
Widoki ze szczytu Nordenskjold. Spitsbergen. Tydzień na krańcu Północy © Roman Stanek Barents.pl
Widoki ze szczytu Nordenskjold. Spitsbergen. Tydzień na krańcu Północy © Roman Stanek Barents.pl
Była radziecka górnicza osada Piramida. Spitsbergen. Tydzień na krańcu Północy © Roman Stanek Barents.pl
Była radziecka górnicza osada Piramida. Spitsbergen. Tydzień na krańcu Północy © Roman Stanek Barents.pl
"Nasz cel: komunizm". Banner reklamowy z czasów radzieckich, współcześnie odnowiony. Spitsbergen. Tydzień na krańcu Północy © Roman Stanek Barents.pl
"Nasz cel: komunizm". Banner reklamowy z czasów radzieckich, współcześnie odnowiony. Spitsbergen. Tydzień na krańcu Północy © Roman Stanek Barents.pl
Wycieczka na górę Nordenskjold. Spitsbergen. Tydzień na krańcu Północy © Roman Stanek Barents.pl
Wycieczka na górę Nordenskjold. Spitsbergen. Tydzień na krańcu Północy © Roman Stanek Barents.pl
Jacht podpływa pod majestatyczny lodowiec. Zdjęcie robione ze statku wycieczkowego. Spitsbergen. Tydzień na krańcu Północy © Roman Stanek Barents.pl
Jacht podpływa pod majestatyczny lodowiec. Zdjęcie robione ze statku wycieczkowego. Spitsbergen. Tydzień na krańcu Północy © Roman Stanek Barents.pl
Skrzydlaci mieszkańcy miasta-widma Piramida (Pyramiden). Spitsbergen. Tydzień na krańcu Północy fot. © Roman Stanek Barents.pl
Skrzydlaci mieszkańcy miasta-widma Piramida (Pyramiden). Spitsbergen. Tydzień na krańcu Północy fot. © Roman Stanek Barents.pl
Hytta. Spitsbergen. Tydzień na krańcu Północy fot. © Roman Stanek Barents.pl
Hytta. Spitsbergen. Tydzień na krańcu Północy fot. © Roman Stanek Barents.pl
Molo koło Piramidy. fot. © Krzysiek Stęplowski z Barents.pl
Molo koło Piramidy. fot. © Krzysiek Stęplowski z Barents.pl
Spitsbergen "Ostre Góry" fot. © Paweł Gardziej, Barents.pl
Spitsbergen "Ostre Góry" fot. © Paweł Gardziej, Barents.pl
Lodowiec Nordenskjold, Spitsbergen. Tydzień na krańcu Północy fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Lodowiec Nordenskjold, Spitsbergen. Tydzień na krańcu Północy fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Stopnie trudności wycieczek Barents.pl
Stopnie trudności wycieczek Barents.pl
Wycieczka statkiem po Isfjordzie. Spitsbergen. Tydzień na krańcu Północy © Roman Stanek Barents.pl
Wycieczka statkiem po Isfjordzie. Spitsbergen. Tydzień na krańcu Północy © Roman Stanek Barents.pl
Spitsbergen. Tydzień na krańcu Północy © Roman Stanek Barents.pl
Spitsbergen. Tydzień na krańcu Północy © Roman Stanek Barents.pl
Spitsbergen. Tydzień na krańcu Północy © Roman Stanek Barents.pl
Spitsbergen. Tydzień na krańcu Północy © Roman Stanek Barents.pl
Spitsbergen. Tydzień na krańcu Północy © Roman Stanek Barents.pl
Spitsbergen. Tydzień na krańcu Północy © Roman Stanek Barents.pl
Spitsbergen. Tydzień na krańcu Północy © Roman Stanek Barents.pl
Spitsbergen. Tydzień na krańcu Północy © Roman Stanek Barents.pl
Architektura radzieckiego miasta Piramida. Spitsbergen. Tydzień na krańcu Północy © Roman Stanek Barents.pl
Architektura radzieckiego miasta Piramida. Spitsbergen. Tydzień na krańcu Północy © Roman Stanek Barents.pl
Renifer - arktyczny kumpel. Spitsbergen. Tydzień na krańcu Północy © Roman Stanek Barents.pl
Renifer - arktyczny kumpel. Spitsbergen. Tydzień na krańcu Północy © Roman Stanek Barents.pl
Stara kopalnia węgla w pobliżu miasta Longyearbyen. Spitsbergen. Tydzień na krańcu Północy © Roman Stanek Barents.pl
Stara kopalnia węgla w pobliżu miasta Longyearbyen. Spitsbergen. Tydzień na krańcu Północy © Roman Stanek Barents.pl
Spitsbergen. Tydzień na krańcu Północy © Roman Stanek Barents.pl
Spitsbergen. Tydzień na krańcu Północy © Roman Stanek Barents.pl
Kolory arktycznej tundry. Spitsbergen. Tydzień na krańcu Północy © Roman Stanek Barents.pl
Kolory arktycznej tundry. Spitsbergen. Tydzień na krańcu Północy © Roman Stanek Barents.pl
Pozostałości po górniczej działalności człowieka można znaleźć w wielu miejscach wyspy. Spitsbergen. Tydzień na krańcu Północy © Roman Stanek Barents.pl
Pozostałości po górniczej działalności człowieka można znaleźć w wielu miejscach wyspy. Spitsbergen. Tydzień na krańcu Północy © Roman Stanek Barents.pl
Arktyczny wypoczynek. Spitsbergen. Tydzień na krańcu Północy © Roman Stanek Barents.pl
Arktyczny wypoczynek. Spitsbergen. Tydzień na krańcu Północy © Roman Stanek Barents.pl
Ekipa z Kalisza nawiązuje nowe znajomości :) Spitsbergen. Tydzień na krańcu Północy © Roman Stanek Barents.pl
Ekipa z Kalisza nawiązuje nowe znajomości :) Spitsbergen. Tydzień na krańcu Północy © Roman Stanek Barents.pl
Psie zaprzęgi - letnia wersja. Spitsbergen. Tydzień na krańcu Północy © Roman Stanek Barents.pl
Psie zaprzęgi - letnia wersja. Spitsbergen. Tydzień na krańcu Północy © Roman Stanek Barents.pl
Pilot Iwo Gumuła podczas szkolenia. Spitsbergen. Tydzień na krańcu Północy © Roman Stanek Barents.pl
Pilot Iwo Gumuła podczas szkolenia. Spitsbergen. Tydzień na krańcu Północy © Roman Stanek Barents.pl
Widoki ze szczytu Nordenskjold. Spitsbergen. Tydzień na krańcu Północy © Roman Stanek Barents.pl
Widoki ze szczytu Nordenskjold. Spitsbergen. Tydzień na krańcu Północy © Roman Stanek Barents.pl
Arktyczne widoki. Spitsbergen. Tydzień na krańcu Północy © Roman Stanek Barents.pl
Arktyczne widoki. Spitsbergen. Tydzień na krańcu Północy © Roman Stanek Barents.pl
Spotkanie z niedźwiedziem polarnym podczas letniego sezonu jest bardzo trudne, ale możliwe przy odrobinie szczęścia. Spitsbergen. Tydzień na krańcu Północy © Roman Stanek Barents.pl
Spotkanie z niedźwiedziem polarnym podczas letniego sezonu jest bardzo trudne, ale możliwe przy odrobinie szczęścia. Spitsbergen. Tydzień na krańcu Północy © Roman Stanek Barents.pl
Rejs szybką motorówką po fiordzie. Spitsbergen. Tydzień na krańcu Północy © Roman Stanek Barents.pl
Rejs szybką motorówką po fiordzie. Spitsbergen. Tydzień na krańcu Północy © Roman Stanek Barents.pl
Część wyspy nosi ślady obecności Rosjan z czasów Związku Radzieckiego. Spitsbergen. Tydzień na krańcu Północy © Roman Stanek Barents.pl
Część wyspy nosi ślady obecności Rosjan z czasów Związku Radzieckiego. Spitsbergen. Tydzień na krańcu Północy © Roman Stanek Barents.pl
Stacja radarowa NASA. Spitsbergen. Tydzień na krańcu Północy © Roman Stanek Barents.pl
Stacja radarowa NASA. Spitsbergen. Tydzień na krańcu Północy © Roman Stanek Barents.pl
Światowy bank nasion na Spitsbergenie. Spitsbergen. Tydzień na krańcu Północy © Roman Stanek Barents.pl
Światowy bank nasion na Spitsbergenie. Spitsbergen. Tydzień na krańcu Północy © Roman Stanek Barents.pl
Panoramiczny widok na Longyearbyen. Spitsbergen. Tydzień na krańcu Północy © Roman Stanek Barents.pl
Panoramiczny widok na Longyearbyen. Spitsbergen. Tydzień na krańcu Północy © Roman Stanek Barents.pl
Załadunek na szybką motorówkę. Spitsbergen. Tydzień na krańcu Północy © Roman Stanek Barents.pl
Załadunek na szybką motorówkę. Spitsbergen. Tydzień na krańcu Północy © Roman Stanek Barents.pl
Najbardziej wysunięte na północ popiersie Lenina. Spitsbergen. Tydzień na krańcu Północy © Roman Stanek Barents.pl
Najbardziej wysunięte na północ popiersie Lenina. Spitsbergen. Tydzień na krańcu Północy © Roman Stanek Barents.pl
"Tak odpoczywają Polarnicy". Spitsbergen. Tydzień na krańcu Północy © Roman Stanek Barents.pl
"Tak odpoczywają Polarnicy". Spitsbergen. Tydzień na krańcu Północy © Roman Stanek Barents.pl
Do zobaczenia na Spitsbergenie. Spitsbergen. Tydzień na krańcu Północy © Roman Stanek Barents.pl
Do zobaczenia na Spitsbergenie. Spitsbergen. Tydzień na krańcu Północy © Roman Stanek Barents.pl
Longyearbyen. Tydzień na Krańcu Północy 08.2016 r. © Łukasz Kaczorowski dla Barents.pl
Longyearbyen. Tydzień na Krańcu Północy 08.2016 r. © Łukasz Kaczorowski dla Barents.pl
Longyearbyen. Tydzień na Krańcu Północy 08.2016 r. © Łukasz Kaczorowski dla Barents.pl
Longyearbyen. Tydzień na Krańcu Północy 08.2016 r. © Łukasz Kaczorowski dla Barents.pl
Lodowe morze. Tydzień na Krańcu Północy 08.2016 r. © Łukasz Kaczorowski dla Barents.pl
Lodowe morze. Tydzień na Krańcu Północy 08.2016 r. © Łukasz Kaczorowski dla Barents.pl
Kra na tle lodowca :) Tydzień na Krańcu Północy 08.2016 r. © Łukasz Kaczorowski dla Barents.pl
Kra na tle lodowca :) Tydzień na Krańcu Północy 08.2016 r. © Łukasz Kaczorowski dla Barents.pl
Tam, gdzie lodowce wpadają do morza. Tydzień na Krańcu Północy 08.2016 r. © Łukasz Kaczorowski dla Barents.pl
Tam, gdzie lodowce wpadają do morza. Tydzień na Krańcu Północy 08.2016 r. © Łukasz Kaczorowski dla Barents.pl
Towarzysze morskiej podróży - wieloryby. Tydzień na Krańcu Północy 08.2016 r. © Łukasz Kaczorowski dla Barents.pl
Towarzysze morskiej podróży - wieloryby. Tydzień na Krańcu Północy 08.2016 r. © Łukasz Kaczorowski dla Barents.pl
Światło i cisza. Tydzień na Krańcu Północy 08.2016 r. © Łukasz Kaczorowski dla Barents.pl
Światło i cisza. Tydzień na Krańcu Północy 08.2016 r. © Łukasz Kaczorowski dla Barents.pl
Niedźwiedź polarny podczas sjesty. Tydzień na Krańcu Północy 08.2016 r. © Łukasz Kaczorowski dla Barents.pl
Niedźwiedź polarny podczas sjesty. Tydzień na Krańcu Północy 08.2016 r. © Łukasz Kaczorowski dla Barents.pl
Piramida. Pyramiden. Miasto-widmo. Tydzień na Krańcu Północy 08.2016 r. © Łukasz Kaczorowski dla Barents.pl
Piramida. Pyramiden. Miasto-widmo. Tydzień na Krańcu Północy 08.2016 r. © Łukasz Kaczorowski dla Barents.pl
Longyearbyen. Nieczynna kopalnia. Spitsbergen: Tydzień Na Krańcu Północy fot. © Konrad Kopiec z Barents.pl
Longyearbyen. Nieczynna kopalnia. Spitsbergen: Tydzień Na Krańcu Północy fot. © Konrad Kopiec z Barents.pl
Kolorowe domki stolicy Spitsbergenu. Spitsbergen: Tydzień Na Krańcu Północy fot. © Konrad Kopiec z Barents.pl
Kolorowe domki stolicy Spitsbergenu. Spitsbergen: Tydzień Na Krańcu Północy fot. © Konrad Kopiec z Barents.pl
Trekking do stacji polarnej Petuniabukta. Spitsbergen: Tydzień Na Krańcu Północy fot. © Konrad Kopiec z Barents.pl
Trekking do stacji polarnej Petuniabukta. Spitsbergen: Tydzień Na Krańcu Północy fot. © Konrad Kopiec z Barents.pl
Piramida. Niegdyś górnicze miasteczko z populacją przekraczającą 1000 osób. Spitsbergen: Tydzień Na Krańcu Północy fot. © Konrad Kopiec z Barents.pl
Piramida. Niegdyś górnicze miasteczko z populacją przekraczającą 1000 osób. Spitsbergen: Tydzień Na Krańcu Północy fot. © Konrad Kopiec z Barents.pl
Jeden z basenów Piramidy. Spitsbergen: Tydzień Na Krańcu Północy fot. © Konrad Kopiec z Barents.pl
Jeden z basenów Piramidy. Spitsbergen: Tydzień Na Krańcu Północy fot. © Konrad Kopiec z Barents.pl
Lenin na Spitsbergenie. Czy wiesz, gdzie jest drugi? Spitsbergen: Tydzień Na Krańcu Północy fot. © Konrad Kopiec z Barents.pl
Lenin na Spitsbergenie. Czy wiesz, gdzie jest drugi? Spitsbergen: Tydzień Na Krańcu Północy fot. © Konrad Kopiec z Barents.pl
Piramida (Pyramiden). Spitsbergen: Tydzień Na Krańcu Północy fot. © Konrad Kopiec z Barents.pl
Piramida (Pyramiden). Spitsbergen: Tydzień Na Krańcu Północy fot. © Konrad Kopiec z Barents.pl
Lodowce Isfjordu. Spitsbergen: Tydzień Na Krańcu Północy fot. © Konrad Kopiec z Barents.pl
Lodowce Isfjordu. Spitsbergen: Tydzień Na Krańcu Północy fot. © Konrad Kopiec z Barents.pl
Widok na Longyearbyen. Spitsbergen: Tydzień Na Krańcu Północy fot. © Konrad Kopiec z Barents.pl
Widok na Longyearbyen. Spitsbergen: Tydzień Na Krańcu Północy fot. © Konrad Kopiec z Barents.pl
Podczas jednego z trekkingów w okolicy Longyearbyen. Spitsbergen: Tydzień Na Krańcu Północy fot. © Konrad Kopiec z Barents.pl
Podczas jednego z trekkingów w okolicy Longyearbyen. Spitsbergen: Tydzień Na Krańcu Północy fot. © Konrad Kopiec z Barents.pl
Podczas trekkingu na Nordenskjold. Spitsbergen: Tydzień Na Krańcu Północy fot. © Konrad Kopiec z Barents.pl
Podczas trekkingu na Nordenskjold. Spitsbergen: Tydzień Na Krańcu Północy fot. © Konrad Kopiec z Barents.pl
Asfaltu i dróg utwardzanych na Spitsbergenie nie ma wiele. Spitsbergen: Tydzień Na Krańcu Północy fot. © Konrad Kopiec z Barents.pl
Asfaltu i dróg utwardzanych na Spitsbergenie nie ma wiele. Spitsbergen: Tydzień Na Krańcu Północy fot. © Konrad Kopiec z Barents.pl
Niedźwiedź polarny - tu jako eksponat muzealny w Longyearbyen. fot. © Krzysiek Stęplowski z Barents.pl
Niedźwiedź polarny - tu jako eksponat muzealny w Longyearbyen. fot. © Krzysiek Stęplowski z Barents.pl
Spacerek ;-) dla chętnych. Na najwyższą okoliczną górę Longyearbyen. fot. © Krzysiek Stęplowski z Barents.pl
Spacerek ;-) dla chętnych. Na najwyższą okoliczną górę Longyearbyen. fot. © Krzysiek Stęplowski z Barents.pl
Z psem po Spitsbergenie :-) fot. © Krzysiek Stęplowski z Barents.pl
Z psem po Spitsbergenie :-) fot. © Krzysiek Stęplowski z Barents.pl
Spacery po Spitsbergenie. fot. © Krzysiek Stęplowski z Barents.pl
Spacery po Spitsbergenie. fot. © Krzysiek Stęplowski z Barents.pl
Przerwa w trekkingu. fot. © Krzysiek Stęplowski z Barents.pl
Przerwa w trekkingu. fot. © Krzysiek Stęplowski z Barents.pl
Svalbard Satellite Station, w skrócie SvalSat fot. © Krzysiek Stęplowski z Barents.pl
Svalbard Satellite Station, w skrócie SvalSat fot. © Krzysiek Stęplowski z Barents.pl
Spacer po okolicach Longyearbyen fot. © Krzysiek Stęplowski z Barents.pl
Spacer po okolicach Longyearbyen fot. © Krzysiek Stęplowski z Barents.pl
Stara stacja meteorologiczna fot. © Krzysiek Stęplowski z Barents.pl
Stara stacja meteorologiczna fot. © Krzysiek Stęplowski z Barents.pl
Z widokiem na Adventalen fiord fot. © Krzysiek Stęplowski z Barents.pl
Z widokiem na Adventalen fiord fot. © Krzysiek Stęplowski z Barents.pl
Nasz pilot Iwo Gumuła, a w tle SvalSat fot. © Krzysiek Stęplowski z Barents.pl
Nasz pilot Iwo Gumuła, a w tle SvalSat fot. © Krzysiek Stęplowski z Barents.pl
Lodowce Spitsbergenu fot. © Krzysiek Stęplowski z Barents.pl
Lodowce Spitsbergenu fot. © Krzysiek Stęplowski z Barents.pl
W drodze do Piramidy. fot. © Krzysiek Stęplowski z Barents.pl
W drodze do Piramidy. fot. © Krzysiek Stęplowski z Barents.pl
Naukowcy z polskiej i czeskiej stacji polarnej Petuniabukta fot. © Krzysiek Stęplowski z Barents.pl
Naukowcy z polskiej i czeskiej stacji polarnej Petuniabukta fot. © Krzysiek Stęplowski z Barents.pl
Wrota kultury w mieście-widmie Piramida. fot. © Krzysiek Stęplowski z Barents.pl
Wrota kultury w mieście-widmie Piramida. fot. © Krzysiek Stęplowski z Barents.pl
Pozostałości sowieckiej mozaiki fot. © Krzysiek Stęplowski z Barents.pl
Pozostałości sowieckiej mozaiki fot. © Krzysiek Stęplowski z Barents.pl
W piramidzie jest wiele sowieckich "murali" fot. © Krzysiek Stęplowski z Barents.pl
W piramidzie jest wiele sowieckich "murali" fot. © Krzysiek Stęplowski z Barents.pl
Symbol Trust Arctic (Arktik) Ugol fot. © Krzysiek Stęplowski z Barents.pl
Symbol Trust Arctic (Arktik) Ugol fot. © Krzysiek Stęplowski z Barents.pl
Nowi mieszkańcy Piramidy fot. © Krzysiek Stęplowski z Barents.pl
Nowi mieszkańcy Piramidy fot. © Krzysiek Stęplowski z Barents.pl
Dom z butelek koło Piramidy fot. © Krzysiek Stęplowski z Barents.pl
Dom z butelek koło Piramidy fot. © Krzysiek Stęplowski z Barents.pl
Wnętrze jednego z dwóch naziemnych szybów prowadzących niemal na szczyt góry, od której kształtu nadano imię miastu - Piramida. fot. © Krzysiek Stęplowski z Barents.pl
Wnętrze jednego z dwóch naziemnych szybów prowadzących niemal na szczyt góry, od której kształtu nadano imię miastu - Piramida. fot. © Krzysiek Stęplowski z Barents.pl
W barze w Tulipanie fot. © Krzysiek Stęplowski z Barents.pl
W barze w Tulipanie fot. © Krzysiek Stęplowski z Barents.pl
Barentsburg - ciągle żywe miasto górnicze fot. © Krzysiek Stęplowski z Barents.pl
Barentsburg - ciągle żywe miasto górnicze fot. © Krzysiek Stęplowski z Barents.pl
Magda złapała chyba jedynego kota na Spitsbergenie... fot. © Krzysiek Stęplowski z Barents.pl
Magda złapała chyba jedynego kota na Spitsbergenie... fot. © Krzysiek Stęplowski z Barents.pl
Spitsbergen to przede wszystkim piękno przyrody! fot. © Krzysiek Stęplowski z Barents.pl
Spitsbergen to przede wszystkim piękno przyrody! fot. © Krzysiek Stęplowski z Barents.pl
Niedźwiedź polarny - król Arktyki fot. © Jon Børge Karlsen, Barents.pl 2018
Niedźwiedź polarny - król Arktyki fot. © Jon Børge Karlsen, Barents.pl 2018
Spotkać niedźwiedzia polarnego jest ciężko. Ale jeśli już, to najlepiej z daleka. fot. © Jon Børge Karlsen, Barents.pl 2018
Spotkać niedźwiedzia polarnego jest ciężko. Ale jeśli już, to najlepiej z daleka. fot. © Jon Børge Karlsen, Barents.pl 2018
Niedźwiedzie polarne mają węch niemal doskonały fot. © Jon Børge Karlsen, Barents.pl 2018
Niedźwiedzie polarne mają węch niemal doskonały fot. © Jon Børge Karlsen, Barents.pl 2018
Opinia o Tygodniu na Krańcu Północy z wyjazdu sierpień 2016 r.
Opinia o Tygodniu na Krańcu Północy z wyjazdu sierpień 2016 r.
Opinia o Tygodniu na Krańcu Północy z wyjazdu lipiec 2017 r.
Opinia o Tygodniu na Krańcu Północy z wyjazdu lipiec 2017 r.
Opinia o Tygodniu na Krańcu Północy z wyjazdu czerwiec 2017 r.
Opinia o Tygodniu na Krańcu Północy z wyjazdu czerwiec 2017 r.
Barentsburg wita wierszem Robierta Rożdiestwienskiego „Arktyczna Choroba”. Fot. © Małgosia Busz, Barents.pl
Barentsburg wita wierszem Robierta Rożdiestwienskiego „Arktyczna Choroba”. Fot. © Małgosia Busz, Barents.pl
Fragment wiersza Robierta Rożdiestwienskiego „Arktyczna Choroba” znajdziesz w Barentsburgu niedaleko portu. Fot. © Małgosia Busz, Barents.pl
Fragment wiersza Robierta Rożdiestwienskiego „Arktyczna Choroba” znajdziesz w Barentsburgu niedaleko portu. Fot. © Małgosia Busz, Barents.pl
Tabliczka informująca o drewniany,m domku z 1932 r., w którym mieszkali pierwsi sowieccy polarnicy w Barentsburgu. Fot. © Małgosia Busz, Barents.pl
Tabliczka informująca o drewniany,m domku z 1932 r., w którym mieszkali pierwsi sowieccy polarnicy w Barentsburgu. Fot. © Małgosia Busz, Barents.pl

Zobacz też inne propozycje naszych ciekawych wyjazdów

ARKTYKA

Spitsbergen: Arktyczny Trekking Tundrą

7-16.08.2024
Spitsbergen: Trekking Przez Tundrę w Arktyce fot. © Roman Stanek, Barents.pl
  • Ekspedycje
  • Trekking
SPITSBERGEN

Arktyczne trekkingi na lekko

3-10.08. | 12-19.08.
Wyprawa na Spitsbergen: trekkingi na lekko bez namiotu fot. © Małgosia Busz, Barents.pl
  • nowość
  • Trekking
SPITSBERGEN

Spitsbergen: polskie stacje polarne

15-22/24.07. | 22-29/31.07. | 29.07.-5/7.08.
Spitsbergen: śladami polskich stacji polarnych - Hornsund, Calypsobyen, Petuniabukta, Kaffioyra fot. © Roman Stanek, Barents.pl
  • Rejs