fbpx Wycieczka do Jordanii: Petra, Amman, pustynia Wadi Rum i trekkingi | Wycieczka Jordania z Barents.pl

Wycieczka do Jordanii: Petra, Amman, pustynia Wadi Rum i trekkingi

Jordania: Petra i Wadi Rum fot. © Pawerł Gardziej, Barents.pl
• Petra - jeden z nowych siedmiu cudów świata
• Eksploracja pustyni Wadi Rum z Beduinami, na wielbłądzie i jeepem
• Zwiedzanie i degustacja jedynego browaru w Jordanii
• Snorkeling w Morzu Czerwonym w Zatoce Akaba
• Morze Martwe - najniższy punkt na naszej planecie
• Amman, stolica Jordanii. Hummus, falafel i szisza
• Wiza, bilety wstępu i kolacje w cenie wycieczki!

Wycieczka do Jordanii z Barents.pl to podróż pełna atrakcji, niezwykła. Zabierzemy Was na pustynny płaskowyż i bezkres pustyni Wadi Rum, do Petry i Ammanu, nad wybrzeża Morza Czerwonego i Morza Martwego, do krainy pełnej historii i beduińskiej gościnności. Bo różnorodność to drugie imię Jordanii!

Poznamy klimat bliskowschodniej stolicy - Ammanu, zanurzymy się w zakamarkach historii w Petrze, spróbujemy beduińskiego stylu życia na pustyni Wadi Rum. Na nadmorski relaks zatrzymamy się nad Zatoką Akaba. Poznamy unikatowy Rezerwat Biosfery Dana. Schłodzimy się piwem w chrześcijańskiej enklawie, koegzystującej z muzułmańską społecznością, w Ammanie.

Zobaczymy wszystko, co warto zobaczyć w Jordanii! Nasza wycieczka objazdowa do Jordanii wypełniona jest spacerami, trekkingami i aktywnością, a jednocześnie program jest dostosowany do ludzi w każdym wieku i różnej kondycji, dając np. możliwość wyboru stopnia trudności spacerów. Zapraszamy!

COVID-19: Jordania jest znów otwarta dla ruchu turystycznego! Wjazd za okazaniem negatywnego wyniku testu PCR.

Terminy wycieczek

Numer Trudność Termin Dni Cena Uwagi Rezerwacja
183-21 1-2 Od 22.10.2021 do 01.11.2021 11

5990 PLN

BRAK WOLNYCH MIEJSC

Chcę jechać
185-21 1-2 Od 29.10.2021 do 08.11.2021 11

5990 PLN

BRAK WOLNYCH MIEJSC Zapisy na listę rezerwową

Chcę jechać
180-22 1-2 Od 01.04.2022 do 11.04.2022 11

5990 PLN

Chcę jechać
183-22 1-2 Od 07.10.2022 do 17.10.2022 11

5990 PLN

Chcę jechać
Jordania: Petra i Wadi Rum fot. © Pawerł Gardziej, Barents.pl

Uwaga! W przypadku wprowadzenia ograniczeń uniemożliwiających realizację wycieczki, zwrot 100% wpłaconych pieniędzy realizujemy do 14 dni od dnia odwołania wycieczki. Tu czytaj o polityce biura w związku z COVID-19.

program WYCIECZKA JORDANIA - RAMOWY PROGRAM:

DZIEŃ 1
Wylot z Polski bezpośrednim lotem do Ammanu. Z lotniska udamy się do Madaby, gdzie znajduje się mozajka z najstarszym udokumentowanym kartograficznym przedstawieniem Ziemi Świętej (z VI w.). Dalej ruszymy na odpoczynek do najniższego punktu na naszej planecie - nad Morze Martwe. Trudy podróży zrekompensuje nam relaks na plaży i w basenie. Dla chętnych kąpiel, a dokładniej unoszenie się na powierzchni słonej wody, smarowanie leczniczym błotem, leżenie w cieniu na leżakach. Pod wieczór dojazd do Ammanu, stolicy Jordanii. Pójdziemy na jordański street food - spróbujemy prawdziwy falafel i hummus. Dzień zakończymy w tradycyjnym ammańskim lokalu, gdzie chętni spróbują "argileh" (szisza), przy dźwiękach tradycyjnej jordańskiej muzyki.

DZIEŃ 2
Po śniadaniu zwiedzanie stolicy Jordanii. Wejdziemy na cytadelę, z której roztacza się widok na panoramę Ammanu. Zobaczmy częściowo zrekonstruowany Pałac Umajjadów, zrobimy zakupy na tradycyjnym bliskowschodnim bazarze, będzie możliwość zobaczyć lokalne meczety, zabytki z czasów rzymskich lub Narodową Galerię Sztuk Pięknych z bogatą kolekcją nowoczesnej sztuki arabskiej. Po południu przejazd do chrześcijańskiej enklawy w pobliżu Ammanu, w której odwiedzimy jedyny rzemieślniczy browar w Jordanii. Degustacja wysokiej jakości piw z widokiem na okoliczne wzgórza. Powrót do Ammanu i kolejna odsłona kulinarnej wycieczki przez Jordanię. Dla chętnych wyjście do lokalnego pubu.

DZIEŃ 3-4
Jedziemy na południe Jordanii, wybierając piękną widokowo Jordan Valley Highway, poprowadzoną wzdłuż brzegu Morza Martwego. Po drodze odwiedzimy ujście Wadi Al-Mujib, rezerwat przyrody, gdzie chętni spróbują sił na kanioningu* na słynnej Siq Trail, trasie wyznaczonej po dnie kanionu, którego ściany sięgają kilkudziesięciu metrów. Wieczorem dojazd do rezerwatu biosfery Dana. Jest to największy obszar chroniony w Jordanii, położony na terenie kilku stref klimatycznych, czego efektem jest niespotykana różnorodność objętych ochroną form geologicznych, wielu gatunków zwierząt i roślin. Pierwszego dnia pójdziemy na krótki spacer po okolicy. Nocleg w pobliżu rezerwatu Dana. Drugiego dnia wybierzemy się na całodzienny trekking w otoczeniu wysokich ścian kanionów. Wieczorem dojazd do Petry i zakwaterowanie. Dla chętnych wyjście do lokalnej restauracji.

DZIEŃ 5-6
Petra to jeden z nowych siedmiu cudów świata, pozostałość po królestwie nabatejskim - ruiny miasta powstałego 2000 lat temu, wpisanego w skalną dolinę. Zwiedzając rozległy teren Petry wyjdziemy również poza główne szlaki, dzięki czemu spojrzymy na najbardziej znane zabytki Petry z innej perspektywy. To będą 2 pełne dni zwiedzania Petry - miejsca tętniącego starożytną kulturą.

DZIEŃ 7
Z Petry przenosimy się niedaleko, ale jednak w całkiem inny świat. Na najpiękniejszą pustynię Wadi Rum, pod opiekę Beduinów. Ten dzień spędzimy z wielbłądami. Otoczeni przez marsjański krajobraz Wadi Rum, popijając beduińską herbatę, nieśpiesznie niesieni przez naszych jednogarbnych przyjaciół, dotrzemy do beduińskiego obozu w sercu pustyni. Po południu jeepami kontynuujemy poznawanie wyjątkowej Wadi Rum - jej niezwykłych form geologicznych, kolorowych piasków i skał. Wieczorem dojazd do obozu Beduinów, gdzie zjemy kolację przy trzasku ogniska i pod rozgwieżdżonym niebem. Nocleg w namiotach.

DZIEŃ 8
Zwiedzanie pustyni Wadi Rum nabierze tempa. Wsiadamy w niezawodne japońskie jeepy i ruszamy przez piaski pustyni. Jazda bez trzymanki będzie przerywana spacerami po wydmach i do punktów widokowych. W ciągu dnia zrobimy też jeden dłuższy trekking zakończony widokiem na najwyższy szczyt Jordanii i Arabię Saudyjską. Po pełnym wrażeń dniu wracamy na wieczór do beduińskiego obozu. Nocleg w namiotach.

DZIEŃ 9
Znowu całkowicie zmieniamy otoczenie i przenosimy się nad błękitną taflę Zatoki Akaba, nad Morze Czerwone. Odpoczynek nad morzem, dla chętnych snorkeling nad wrakami statków, wśród mieniących się kolorami tęczy rybek. Poznamy kolejne oblicze jordańskiej kuchni, tym razem pełne miejscowych owoców morza. Nocleg w Akabie.

DZIEŃ 10
Wyruszamy w podróż powrotną do Ammanu. Czas na zakup pamiątek, fakultatywne zwiedzanie stolicy i ostatni spacer tętniącymi życiem uliczkami Ammanu. Pożegnalna kolacja w lokalnej restauracji.

DZIEŃ 11
Żegnamy się z Jordanią i bezpośredni samolotem wracamy do Polski.

*Kanioning na Siq Trail w Wadi Mujib jest otwarty od 1 kwietnia do 31 października. Może to ulec zmianie np. w przypadku zbyt wysokiego/niskiego stanu wody.

Nie jedź sam! Poleć wyjazd znajomym:
Jordania: Petra i Wadi Rum fot. © Pawerł Gardziej, Barents.pl

cena ZAPEWNIAMY W CENIE WYCIECZKI DO JORDANII:

• bilet lotniczy do/z Jordanii wraz z opłatami lotniskowymi (wylot z Krakowa lub Warszawy)

• bagaż rejestrowany 10 kg

• 7x zakwaterowanie w pokojach 2-osobowych w pensjonatach, domach gościnnych, 2x na pustyni w dużych wieloosobowych namiotach obozowych, 1x w pokojach/namiotach w Rezerwacie Dana

• opiekę polskojęzycznego pilota

• wizę do Jordanii

• lokalny transport na terenie Jordanii

• wyżywienie: śniadania 10x, kolacja 2x na pustynii i 1x w Rezerwacie Dana, 1x w Akabie, 3x w Ammanie

• degustację piwa w jedynym jordańskim browarze rzemieślniczym

• dwudniowy wstęp do Petry

• całodniowy przejazd niezawodnymi japońskimi samochodami terenowymi po pustyni

• przejazd na wielbłądach przez pustynię

• obowiązkowy test na obecność Covid-19 po przylocie na lotnisku w Jordanii

• pakiety informacyjne i mapy

• obowiązkową gwarancję ubezpieczeniową biura podróży

• ubezpieczenie NNW i KL + ubezpieczenie bagażu do 200 Euro

• obowiązkową opłatę na państwowy Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) za każdą osobę

• obowiązkową opłatę na państwowy Turystyczny Fundusz Pomocowy (TFP) za każdą osobę

• ubezpieczenie na wypadek zarażenia się wirusem (COVID-19) podczas pobytu za granicą

poza ceną WE WŁASNYM ZAKRESIE:
• kolacja w Petrze x3
• test na obecność Covid-19 (jeżeli dotyczy - więcej informacji znajdziesz na stronie MSZ dot. podróży do Jordanii)

fakultety WYDATKI FAKULTATYWNE:
• snorkelling w Akabie (około 8 JOD)
• nurkowanie w Akabie (od 35 JOD)
• kanioning w Wadi Mujib (około 25 JOD)
• dodatkowy bagaż lotniczy

wylot WYLOT:
Miejscem wylotu jest Kraków lub Warszawa (lotnisko w Modlinie). Inne miejsce wylotu za dopłatą (w takim przypadku prosimy o kontakt z biurem).

zakwaterowanie ZAKWATEROWANIE:
Noclegi w pokojach 2-osobowych. Na pustyni i w rezerwacie Dana nocujemy w kilkuosobowych, obozowych namiotach.

wyżywienie WYŻYWIENIE:
W czasie całej podróży do Jordanii zapewniamy śniadania oraz kolacje (oprócz kolacji w Petrze). Dodatkowe przekąski w ciągu dnia we własnym zakresie. Kuchnia nie stanowi szczególnego wyzwania dla naszych żołądków. Wypiekane chlebki, hummus, warzywa we wszelakiej postaci, mięso, lokalne desery, owoce - każdy znajdzie coś dla siebie. Posiłki na pustyni są proste, ale syte. Jordania jest bardzo przyjaznym miejscem dla wegetarian.

transport TRANSPORT:
Podróżujemy minibusami lub taksówkami w zależności od pokonywanych odległości i liczebności grupy.

pogoda POGODA:
Kwiecień to okres jeszcze przed najcieplejszymi miesiącami. Spodziewajmy się temperatur na poziomie 16-25°C. Noce na pustyni mogą być chłodniejsze, z temperaturami spadającymi nawet do 10°C. W Akabie temperatury mogą być trochę wyższe, jest to idealny czas do odwiedzenia tego miejsca, gdyż jest bardzo ciepło, ale jeszcze nie gorąco.

Październik to już okres po największych upałach w Jordanii. Spodziewajmy się temperatur na poziomie 18-25°C, jednak noce na pustyni mogą być chłodne, nawet poniżej 10°C. W Akabie temperatury mogą być trochę wyższe, jest to idealny czas do odwiedzenia tego miejsca, gdyż jest bardzo ciepło, ale już nie gorąco.

grupa GRUPA:
Jeździmy w małych grupach. Minimalna liczba osób na wycieczce wynosi 7, maksymalna 16.

inne INNE:
• Dni i punkty programu wyjazdu mogą się zmienić w zależności od terminu wylotu lub w wyniku sytuacji na miejscu.
• Zapoznaj się z zasadami, jak zapisać się na wycieczkę oraz z ogólnymi warunkami uczestnictwa w wycieczce.
• Organizatorem wycieczki jest Barents.pl - Biuro Aktywnych Podróży.
• Polityka biura w związku z Covid-19 - Podróże w czasach COVID-19 z Barents.pl

Zobacz jeden z nowych 7 cudów świata - Petrę!
© Film zrealizowany przez BBC (ang).

Poglądowa mapa trasy wycieczek jordańskich © Barents.pl
Poglądowa mapa trasy wycieczek jordańskich © Barents.pl
Jordania: Petra i Wadi Rum fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Jordania: Petra i Wadi Rum fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Jordania: Petra i Wadi Rum fot. © Paweł Gardziej, Barents.pl
Jordania: Petra i Wadi Rum fot. © Paweł Gardziej, Barents.pl
Jordania: Petra i Wadi Rum fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Jordania: Petra i Wadi Rum fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Jordania: Petra i Wadi Rum fot. © Paweł Gardziej, Barents.pl
Jordania: Petra i Wadi Rum fot. © Paweł Gardziej, Barents.pl
Jordania: Petra i Wadi Rum fot. © Paweł Gardziej, Barents.pl
Jordania: Petra i Wadi Rum fot. © Paweł Gardziej, Barents.pl
Jordania: Petra i Wadi Rum fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Jordania: Petra i Wadi Rum fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Testowanie piwa w jedynym jordańskim rzemieślniczym browarze. Jordania: Petra i Wadi Rum fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Testowanie piwa w jedynym jordańskim rzemieślniczym browarze. Jordania: Petra i Wadi Rum fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Jordania: Petra i Wadi Rum fot. © Paweł Gardziej, Barents.pl
Jordania: Petra i Wadi Rum fot. © Paweł Gardziej, Barents.pl
Jordania: Petra i Wadi Rum fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Jordania: Petra i Wadi Rum fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Jordania: Petra i Wadi Rum fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Jordania: Petra i Wadi Rum fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Jordania: Petra i Wadi Rum fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Jordania: Petra i Wadi Rum fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Jordania: Petra i Wadi Rum fot. © Paweł Gardziej, Barents.pl
Jordania: Petra i Wadi Rum fot. © Paweł Gardziej, Barents.pl
Jordania: Petra i Wadi Rum fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Jordania: Petra i Wadi Rum fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Jordania: Petra i Wadi Rum fot. © Paweł Gardziej, Barents.pl
Jordania: Petra i Wadi Rum fot. © Paweł Gardziej, Barents.pl
Jordania: Petra i Wadi Rum fot. © Paweł Gardziej, Barents.pl
Jordania: Petra i Wadi Rum fot. © Paweł Gardziej, Barents.pl
Roślinność Rezerwatu Przyrody Dana fot. Mateusz Kuszela, Barenta.pl
Roślinność Rezerwatu Przyrody Dana fot. Mateusz Kuszela, Barenta.pl
Czerwone piaski Wadi Rum fot. Mateusz Kuszela, Barenta.pl
Czerwone piaski Wadi Rum fot. Mateusz Kuszela, Barenta.pl
Stopnie trudności wycieczek Barents.pl
Stopnie trudności wycieczek Barents.pl
Jordania: Petra i Wadi Rum fot. © Pawerł Gardziej, Barents.pl
Jordania: Petra i Wadi Rum fot. © Pawerł Gardziej, Barents.pl
Jordania: Petra i Wadi Rum fot. © Pawerł Gardziej, Barents.pl
Jordania: Petra i Wadi Rum fot. © Pawerł Gardziej, Barents.pl
Jordania: Petra i Wadi Rum fot. © Pawerł Gardziej, Barents.pl
Jordania: Petra i Wadi Rum fot. © Pawerł Gardziej, Barents.pl
Jordania: Petra i Wadi Rum fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Jordania: Petra i Wadi Rum fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Jordania: Petra i Wadi Rum fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Jordania: Petra i Wadi Rum fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Jordania: Petra i Wadi Rum fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Jordania: Petra i Wadi Rum fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Jordania: Petra i Wadi Rum fot. © Pawerł Gardziej, Barents.pl
Jordania: Petra i Wadi Rum fot. © Pawerł Gardziej, Barents.pl
Jordania: Petra i Wadi Rum fot. © Pawerł Gardziej, Barents.pl
Jordania: Petra i Wadi Rum fot. © Pawerł Gardziej, Barents.pl
Jordania: Petra i Wadi Rum fot. © Pawerł Gardziej, Barents.pl
Jordania: Petra i Wadi Rum fot. © Pawerł Gardziej, Barents.pl
Jordania: Petra i Wadi Rum fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Jordania: Petra i Wadi Rum fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Jordania: Petra i Wadi Rum fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Jordania: Petra i Wadi Rum fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Jordania: Petra i Wadi Rum fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Jordania: Petra i Wadi Rum fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Jordania: Petra i Wadi Rum fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Jordania: Petra i Wadi Rum fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Jordania: Petra i Wadi Rum fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Jordania: Petra i Wadi Rum fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Jordania: Petra i Wadi Rum fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Jordania: Petra i Wadi Rum fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Jordania: Petra i Wadi Rum fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Jordania: Petra i Wadi Rum fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Jordania: Petra i Wadi Rum fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Jordania: Petra i Wadi Rum fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Jordania: Petra i Wadi Rum fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Jordania: Petra i Wadi Rum fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Jordania: Petra i Wadi Rum fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Jordania: Petra i Wadi Rum fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Jordania: Petra i Wadi Rum fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Jordania: Petra i Wadi Rum fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Jordania: Petra i Wadi Rum fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Jordania: Petra i Wadi Rum fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Jordania: Petra i Wadi Rum fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Jordania: Petra i Wadi Rum fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Jordania: Petra i Wadi Rum fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Jordania: Petra i Wadi Rum fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Jordania: Petra i Wadi Rum fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Jordania: Petra i Wadi Rum fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Jordania: Petra i Wadi Rum fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Jordania: Petra i Wadi Rum fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Jordania: Petra i Wadi Rum fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Jordania: Petra i Wadi Rum fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Jordania: Petra i Wadi Rum fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Jordania: Petra i Wadi Rum fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Jordania: Petra i Wadi Rum fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Jordania: Petra i Wadi Rum fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Jordania: Petra i Wadi Rum fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Jordania: Petra i Wadi Rum fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Jordania: Petra i Wadi Rum fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Jordania: Petra i Wadi Rum fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Jordania: Petra i Wadi Rum fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Jordania: Petra i Wadi Rum fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Jordania: Petra i Wadi Rum fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Jordania: Petra i Wadi Rum fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Jordania: Petra i Wadi Rum fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Jordania: Petra i Wadi Rum fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Jordania: Petra i Wadi Rum fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Jordania: Petra i Wadi Rum fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Jordania: Petra i Wadi Rum fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Jordania: Petra i Wadi Rum fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Jordania: Petra i Wadi Rum fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Jordania: Petra i Wadi Rum fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Jordania: Petra i Wadi Rum fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Jordania: Petra i Wadi Rum fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Jordania: Petra i Wadi Rum fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Jordania: Petra i Wadi Rum fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Jordania: Petra i Wadi Rum fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Jordania: Petra i Wadi Rum fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Jordania: Petra i Wadi Rum fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Jordania: Petra i Wadi Rum fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Jordania: Petra i Wadi Rum fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Jordania: Petra i Wadi Rum fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Jordania: Petra i Wadi Rum fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Jordania: Petra i Wadi Rum fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Jordania: Petra i Wadi Rum fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Jordania: Petra i Wadi Rum fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Jordania: Petra i Wadi Rum fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Jordania: Petra i Wadi Rum fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Testowanie piwa w jedynym jordańskim rzemieślniczym browarze. Jordania: Petra i Wadi Rum fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Testowanie piwa w jedynym jordańskim rzemieślniczym browarze. Jordania: Petra i Wadi Rum fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Testowanie piwa w jedynym jordańskim rzemieślniczym browarze. Jordania: Petra i Wadi Rum fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Testowanie piwa w jedynym jordańskim rzemieślniczym browarze. Jordania: Petra i Wadi Rum fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Jordania: Petra i Wadi Rum fot. © Pawerł Gardziej, Barents.pl
Jordania: Petra i Wadi Rum fot. © Pawerł Gardziej, Barents.pl
Jordania: Petra i Wadi Rum fot. © Pawerł Gardziej, Barents.pl
Jordania: Petra i Wadi Rum fot. © Pawerł Gardziej, Barents.pl
Jordania: Petra i Wadi Rum fot. © Pawerł Gardziej, Barents.pl
Jordania: Petra i Wadi Rum fot. © Pawerł Gardziej, Barents.pl
Jordania: Petra i Wadi Rum fot. © Pawerł Gardziej, Barents.pl
Jordania: Petra i Wadi Rum fot. © Pawerł Gardziej, Barents.pl
Jordania: Petra i Wadi Rum fot. © Pawerł Gardziej, Barents.pl
Jordania: Petra i Wadi Rum fot. © Pawerł Gardziej, Barents.pl
Jordania: Petra i Wadi Rum fot. © Pawerł Gardziej, Barents.pl
Jordania: Petra i Wadi Rum fot. © Pawerł Gardziej, Barents.pl
Jordania: Petra i Wadi Rum fot. © Pawerł Gardziej, Barents.pl
Jordania: Petra i Wadi Rum fot. © Pawerł Gardziej, Barents.pl
Jordania: Petra i Wadi Rum fot. © Pawerł Gardziej, Barents.pl
Jordania: Petra i Wadi Rum fot. © Pawerł Gardziej, Barents.pl
Jordania: Petra i Wadi Rum fot. © Pawerł Gardziej, Barents.pl
Jordania: Petra i Wadi Rum fot. © Pawerł Gardziej, Barents.pl
Jordania: Petra i Wadi Rum fot. © Pawerł Gardziej, Barents.pl
Jordania: Petra i Wadi Rum fot. © Pawerł Gardziej, Barents.pl
Jordania: Petra i Wadi Rum fot. © Pawerł Gardziej, Barents.pl
Jordania: Petra i Wadi Rum fot. © Pawerł Gardziej, Barents.pl

Zobacz też inne propozycje naszych ciekawych wyjazdów

IRAN

Iran: szlakiem perskiej historii

Wkrótce terminy na 2022 r.
Iran. Szlakiem perskiej historii fot. © Barents.pl
  • Objazdówka
UZBEKISTAN I TURKMENISTAN

Wielkie cywilizacje Azji Środkowej

30.09.-15.10.2022
Uzbekistan i Turkmenistan. Wielkie cywilizacje Azji Środkowej fot. © Roman Stanek Barents.pl
  • Objazdówka
MADERA

Madera: wyspa wiecznej wiosny

26.03.-4.04. | 28.05.-6.06. | 24.09.-3.10.
Madera. Wyspa wiecznej wiosny i najpiękniejszych spacerów. fot. @ Małgosia Busz, Barents.pl
  • Objazdówka
  • Trekking