fbpx Iran: szlakiem perskiej historii | Wycieczka do Iranu

Iran: szlakiem perskiej historii

Mapa poglądowa wycieczki Iran: szlakiem perskiej historii z Barents.pl
• Orientalne zakupy na największym irańskim bazarze
• Tepe Sialk - ślady osadnictwa ludzkiego sprzed 6000 p.n.e.
• Isfahan - perła architektury Wschodu
• Persepolis, Sziraz - powrót w czasie do Starożytnej Persji
• Puste przestrzenie pustyni i setki gwiazd nad głową

Spójrz na Iran z innej perspektywy, niż ta kształtowana przez media. Zapomnij o polityce, skupiając się na odkrywaniu piękna i egzotyki tego kraju. Poznaj niesamowite bogactwo historyczne i kulturowe oraz doświadcz przyjaźni i niezwykłej gościnności mieszkańców.

Kraj ajatollahów to nie tylko bezkresne pustynie. Iran to też niezwykłe góry, meandrujące rzeki, górskie jeziora i wiele jaskiń, stanowiących o wyjątkowości krajobrazu.

Wyruszymy szlakiem najstarszych i najciekawszych perskich miast i wiosek. Zobaczymy wiele zabytków pamiętających stulecia przed narodzinami Chrystusa, wpisanych na listę UNESCO. Starożytne ruiny Persepolis, dawnej stolicy największego imperium ówczesnego świata, wraz z pałacem władcy i grobowcem. Sziraz, słynący nie tylko z wybornego wina i poematów Hafiza, ale również pięknie dekorowanego Różowego Meczetu. Zapierającą dech w piersiach architekturę perskich miast takich jak IsfahanTeheran czy Jazd. Poza tym zobaczymy skalne reliefy, grobowce dawnych władców oraz mauzolea, w których spoczywają szczątki biblijnych postaci.

* Wycieczka do Iranu jest realizowana na majówkę oraz jesienią.

Iran. Szlakiem perskiej historii fot. © Bartek Krzysztan, Barents.pl
Iran. Szlakiem perskiej historii fot. © Bartek Krzysztan, Barents.pl

Terminy wycieczek

Numer Trudność Termin Dni Cena Uwagi Rezerwacja
243-24 1-2 Od 04.10.2024 do 19.10.2024 16

10990 PLN

Chcę jechać
Iran. Szlakiem perskiej historii fot. © Bartek Krzysztan, Barents.pl
Iran. Szlakiem perskiej historii fot. © Bartek Krzysztan, Barents.pl

program RAMOWY PROGRAM WYJAZDU:

DZIEŃ 1
Wylot z Warszawy do Teheranu z międzylądowaniem. Przylot późnym wieczorem do irańskiej stolicy. Transfer do hotelu, wypoczynek.

DZIEŃ 2
Dzień poświęcimy na zwiedzanie ogromnej stolicy. Pokażemy Wam oba oblicza tego miasta - tradycyjne i nowoczesne. Na początek zwiedzimy Muzeum Ambasady Amerykańskiej, gdzie wydarzenia z rewolucji Islamskiej zadecydowały o relacji tych dwóch krajów na bardzo długie lata. Zobaczymy Golestanpałac szachów z dynastii Kadżarów. Następnie przejdziemy się w okolice teherańskiego bazaru, by poczuć zapachy orientalnych przypraw i spróbować szafranowych lodów z sokiem marchewkowym. Wieczorem zatrzymamy się, by odpocząć w okolicach postmodernistycznego Mostu Tabiat. Nocleg w Teheranie.

DZIEŃ 3
Rano zatrzymamy się na rogatkach Teheranu, aby zobaczyć miejsce spoczynku (Mauzoleum) ajatollaha Chomeiniego. W świętym mieście szyitów, Qom, zobaczymy jak wygląda centrum islamskiej nauki. Przejedziemy do Kaszanu, który jest pierwszą, dużą oazą na drodze Kom-Kerman, wiodącej wzdłuż największych pustyń Iranu. Miasteczko znane jest z charakterystycznych wieżyczek "łapiących wiatr". Zwiedzimy zabytkowy pałac kupieckiej arystokracji, rodziny Borudżerdi, oraz dawną łaźnię Sułtana Amira. 

DZIEŃ 4
Dotrzemy do ogrodu Fin, pierwszego z dziewięciu ogrodów wpisanych na listę UNESCO. W okolicach Kaszanu, na wzgórzach Tepe, będziemy oglądać ślady osadnictwa ludzkiego sięgającego czasów neolitu. Po lunchu udamy się do Abyaneh, pięknej historycznej wsi u podnóża góry Karkass. Wszystkie budynki wykonane są z czerwonej gliny i wybudowane na zboczu góry, co świadczy o adaptacji człowieka do natury. Na uwagę zasługują tradycyjne stroje kobiece, pełne kolorowych i kwiatowych wzorów i zdobień. Wieczorem dotrzemy do Isfahanu.

DZIEŃ 5
Zwiedzanie Isfahanu, będącego perłą architektury Wschodu, według wielu - najpiękniejszego miasta Iranu, słynącego z błękitnych kopuł i wspaniałych zabytków. Zwiedzanie rozpoczniemy od okazałego Meczetu Piątkowego, który pełen jest śladów różnych epok i dynastii panujących w Iranie. Następnie przejdziemy przez isfahański bazar, by dotrzeć do ogromnego placu Imama ze wspaniałymi siedemnastowiecznymi budowlami. Odwiedzimy Pałac Czehel Sotun, który stanowi piękny przykład architektury pałacowo­-ogrodowej z XVII w.

DZIEŃ 6
Drugi dzień zwiedzania Isfahanu poświęcimy na zwiedzanie serca miasta, czyli placu Imama Chomeiniego, który otoczony jest majestatycznymi zabytkami. Zwiedzimy Meczet Imama, który jest najwspanialszym dziełem z czasów panowania szacha Abbasa Wielkiego, meczet Lutfollaha, znanego ze wspaniałych zdobień oraz fantastycznej gry świateł oraz Pałac Ali Kapu. Będzemy przyglądać się harmonijnej i detalicznej pracy rzemieślników, których sztuka zdobi nie tylko meczety, ale również ulice i ogrody. Zobaczymy perskie dywany, obrusy i miniatury. Nasz dzień zwieńczymy spacerem nad słynnymi isfahańskimi mostami Si-o-se-pol i Khaju, gdzie przy odrobinie szczęścia, będziemy mogli przysłuchać się poezji śpiewanej. 

DZIEŃ 7
Zabierzemy Was na wycieczkę przez pustynię, podczas której zobaczymy wyschnięte słone jezioro oraz piękne wydmy, z których z kubkiem aromatycznej herbaty, będziemy podziwiać zachód słońca. Wieczór i noc spędzimy w niezwykłym pensjonacie na pustyni w wiosce Varzaneh, które jest znane z tego, że jego mieszkanki noszą białe czadory. 

DZIEŃ 8 
W drodzę do Jazdu odwiedzimy Czak Czak, położoną na zboczach góry świątynie zoroastryjską. Następnie przejedziemy do Kharanaq, gdzie będziemy wędrować uliczkami opuszczonego miasta. Na wieczór dotrzemy do Jazdu, jednego z najciekawszych starych miast Iranu, gdzie od wieków mieszka najwięcej wyznawców Zaratusztry, a ochłodę latem dają wymyślne wieże wiatrowe.

DZIEŃ 9
Zwiedzanie Jazdu zaczniemy od Świątyni Ognia, w której znajduje się wiecznie płonący ogień, podtrzymywany bez przerwy od ponad 1500 lat. Następnie przejedziemy do Wież Milczeniazoroastryjskich wzgórz, gdzie jeszcze do lat 70 tych zmarłych wystawiano na żer ptactwu. Po obejrzeniu wieży czterech wiatrów przeniesiemy się do centrum. Tam zobaczymy zjawiskowy meczet piątkowy z charakterystycznymi 48 metrowymi minaretami i meczet z zieloną kopułą - Amir Chakhmagh. Rozkoszując się różanymi lodami oraz tradycyjną kawą będziemy obserwować zachód słońca na dachu malowniczej kawiarni. Wieczorem udamy się na spacer po Starym Mieście, podczas którego będzie można zagubić się w plątaninie wąskich uliczek. 

DZIEŃ 10
W drodze do Abarkuh odwiedzimy twierdzę w Sary Yazd, gdzie kupcowie przemierzający jedwabny szlak mogli zdeponować swoje kosztowności i zapasy. W Abarkuh, gdzie będziemy podziwiać rezydencje kadżarskie oraz zobaczymy wieżę lodu. 

DZIEŃ 11
Pasargadae, pierwszej stolicy Achemenidów, zobaczymy grobowiec Cyrusa II Wielkiego, twórcy potęgi perskiej w starożytności. Udamy się do perskiej Doliny Królów -­ Naksz­e Rustam, gdzie znajdują się groby skalne wielkich władców starożytnej Persji, a także wspaniałe reliefy z okresu Sasanidów. Dzień zwieńczymy wizytą w Persepolis. W dawnej stolicy największego imperium świata starożytnego zobaczymy Bramę Wszystkich Narodów, Salę 100 Kolumn, Apadanę oraz pałace Dariusza i Kserksesa. 

DZIEŃ 12
Całodniowe zwiedzanie Szirazu zacznimy od meczetu Nasira ol­ Molka powstałego w XIX w. Olśniewa on wspaniałą architekturą i detalami zdobienia. Na szczególną uwagę zasługuje również Naranjestan, czyli ogród pomarańczowy, którego największą atrakcją jest dawna rezydencja królewska. Wieczorem wybierzemy się do Mauzoleum Hafeza – najsłynniejszego irańskiego poety. Znajduje się ono w ogrodzie, gdzie bardzo często można spotkać osoby zaczytane w poezji Hafeza.

DZIEŃ 13
Aby zobaczyć wiejskie oblicze Iranu i pobyć bliżej natury udamy się na wycieczkę w góry Zagros. Tam nie tylko będziemy świadkami niesamowitych, surowych krajobrazów, ale również będziemy mieli okazję przyjrzeć się z bliska życiu mieszkających nieopodal pasterzy. Odwiedzimy największy w Iranie kanion Hāyghar,  poznamy nomadów Qashqai i zatrzymamy się u nich na noc. 

DZIEŃ 14
Rano udamy się na spokojną eksplorację kanionu, gdzie udamy się na spacer u podnóża górskich klifów o wysokości około 450 metrów. Następnie przejedziemy nad różowe, słone jezioro Maharlu, które swój kolor zawdzięcza  dużemu stężeniu soli i algom, porastającym dno jeziora. Po połudiu krajowy lot do Teheranu.

DZIEŃ 15-16
Dzień poświęcimy na zwiedzanie pozostałych zabytków stolicy. Na początek zwiedzimy Saad Abad, gdzie znajdują się pałace szachów z ostatniej dynastii rządzącej Iranem przed rewolucją z 1979 roku. Udamy się na Plac Wolności oraz bazar, gdzie będziemy mieli czas na zakup ostatnich pamiątek. Wieczorem czas na spokojne spacery lub wizytę na chrześcijańskim cmentarzu, gdzie pochowani zostali żołnierze Armii Gen. Andersa, gościnnie przyjęci przez Irańczyków w czasie II wojny światowej.  Ostatniego dnia wyjazd na lotnisko. Powrót do Warszawy.

Nie jedź sam! Poleć wyjazd znajomym:
Iran. Szlakiem perskiej historii fot. © Bartek Krzysztan, Barents.pl
Iran. Szlakiem perskiej historii fot. © Bartek Krzysztan, Barents.pl

cena ZAPEWNIAMY W CENIE WYCIECZKI:

• bilet lotniczy w dwie strony z wszystkim opłatami

• bagaż nadawany i podręczny zgodnie z limitem wagowym linii lotniczych

• bilet lotniczy wewnętrzny

• opiekę polskojęzycznego pilota

• lokalni przewodnicy w dużych miastach

• transport klimatyzowanym minibusem

• zakwaterowanie

• częściowe wyżywienie (śniadania)

• pakiety informacyjne

• obowiązkową gwarancję ubezpieczeniową biura podróży

• ubezpieczenie NNW i KL i ubezpieczenie bagażu do 200 Euro

• obowiązkową opłatę na państwowy Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) za każdą osobę

• obowiązkową opłatę na państwowy Turystyczny Fundusz Pomocowy (TFP) za każdą osobę

• ubezpieczenie na wypadek zarażenia się wirusem (COVID-19) podczas pobytu za granicą

Iran. Szlakiem perskiej historii fot. © Bartek Krzysztan, Barents.pl

portfel WE WŁASNYM ZAKRESIE:
• wiza - ok 110 EUR (Biuro załatwia wszystkie formalności wjazdowo wizowe w imieniu uczestników)
• wyżywienie, poza śniadaniami
• test na obecność Covid-19 (jeżeli dotyczy)

fakultety WYDATKI FAKULTATYWNE:
• bilety wstępu do zwiedzanych obiektów (ok 150 EUR)

wyżywienie WYŻYWIENIE:
Zapewniamy śniadania. Obiady i kolacje oraz dodatkowe wyżywienie we własnym zakresie. Ceny niższe niż w Polsce.

zakwaterowanie ZAKWATEROWANIE:
Podczas wyjazdu zakwaterowanie w hotelach lub klimatycznych domach gościnnych, w pokojach dwu, trzyosobowych. W górach będziemy spali w dom gościnnym w pokojach wieloosbowych.
Dopłata do pokoju jednoosobowego na cały czas trwania wycieczki to koszt 1400 PLN.

transport TRANSPORT:
Będziemy podróżować klimatyzowanym komfortowym minibusem.

grupa GRUPA:
Jeździmy w małych grupach. Minimalna liczba osób na wycieczce wynosi 8, maksymalnie 15.

pogoda POGODA:
Przełom kwietnia i maja oraz września i października to bardzo dobry czas na zwiedzanie Iranu. Temperatury po niezwykle gorącym lecie, stają się ponownie znośne dla przyzwyczajonych do chłodu Europejczyków. Mimo to, wieczory są nadal przyjemnie ciepłe, szczególnie na terenach pustynnych i na południu w Szirazie. W dzień temperatura może przekraczać 30°C.

wylot MIEJSCE WYLOTU:
Miejscem rozpoczęcia wycieczki jest Warszawa.

inne INNE:
• Dni i punkty programu wyjazdu mogą się zmienić w zależności od terminu wylotu lub w wyniku sytuacji na miejscu.
• Zapoznaj się z zasadami, jak zapisać się na wycieczkę oraz z ogólnymi warunkami uczestnictwa w wycieczce.
• Organizatorem wycieczki jest Barents.pl - Biuro Aktywnych Podróży.
• Uwaga! W przypadku wprowadzenia ograniczeń uniemożliwiających realizację wycieczki, zwrot 100% wpłaconych pieniędzy realizujemy do 7 dni od dnia odwołania wycieczki.
• Polityka biura w związku z Covid-19 - Podróże w czasach COVID-19 z Barents.pl.

Iran. Szlakiem perskiej historii fot. © Magda Sybicka, Barents.pl
Iran. Szlakiem perskiej historii fot. © Magda Sybicka, Barents.pl
Iran. Szlakiem perskiej historii fot. © Magda Sybicka, Barents.pl
Iran. Szlakiem perskiej historii fot. © Magda Sybicka, Barents.pl
Iran. Szlakiem perskiej historii fot. © Magda Sybicka, Barents.pl
Iran. Szlakiem perskiej historii fot. © Magda Sybicka, Barents.pl
Iran. Szlakiem perskiej historii fot. © Magda Sybicka, Barents.pl
Iran. Szlakiem perskiej historii fot. © Bartek Krzysztan, Barents.pl
Iran. Szlakiem perskiej historii fot. © Bartek Krzysztan, Barents.pl
Stopnie trudności wycieczek Barents.pl
Mapa poglądowa wycieczki Iran: szlakiem perskiej historii z Barents.pl
Mapa poglądowa wycieczki Iran: szlakiem perskiej historii z Barents.pl
Iran. Szlakiem perskiej historii fot. © Bartek Krzysztan, Barents.pl
Iran. Szlakiem perskiej historii fot. © Bartek Krzysztan, Barents.pl
Iran. Szlakiem perskiej historii fot. © Bartek Krzysztan, Barents.pl
Iran. Szlakiem perskiej historii fot. © Bartek Krzysztan, Barents.pl
Iran. Szlakiem perskiej historii fot. © Bartek Krzysztan, Barents.pl
Iran. Szlakiem perskiej historii fot. © Bartek Krzysztan, Barents.pl
Iran. Szlakiem perskiej historii fot. © Bartek Krzysztan, Barents.pl
Iran. Szlakiem perskiej historii fot. © Bartek Krzysztan, Barents.pl
Iran. Szlakiem perskiej historii fot. © Bartek Krzysztan, Barents.pl
Iran. Szlakiem perskiej historii fot. © Bartek Krzysztan, Barents.pl
Iran. Szlakiem perskiej historii fot. © Bartek Krzysztan, Barents.pl
Iran. Szlakiem perskiej historii fot. © Bartek Krzysztan, Barents.pl
Iran. Szlakiem perskiej historii fot. © Bartek Krzysztan, Barents.pl
Iran. Szlakiem perskiej historii fot. © Bartek Krzysztan, Barents.pl
Iran. Szlakiem perskiej historii fot. © Magda Sybicka, Barents.pl
Iran. Szlakiem perskiej historii fot. © Magda Sybicka, Barents.pl
Iran. Szlakiem perskiej historii fot. © Magda Sybicka, Barents.pl
Iran. Szlakiem perskiej historii fot. © Magda Sybicka, Barents.pl
Iran. Szlakiem perskiej historii fot. © Magda Sybicka, Barents.pl
Iran. Szlakiem perskiej historii fot. © Magda Sybicka, Barents.pl
Iran. Szlakiem perskiej historii fot. © Magda Sybicka, Barents.pl
Iran. Szlakiem perskiej historii fot. © Magda Sybicka, Barents.pl
Iran. Szlakiem perskiej historii fot. © Magda Sybicka, Barents.pl
Iran. Szlakiem perskiej historii fot. © Magda Sybicka, Barents.pl
Iran. Szlakiem perskiej historii fot. © Magda Sybicka, Barents.pl
Iran. Szlakiem perskiej historii fot. © Magda Sybicka, Barents.pl
Iran. Szlakiem perskiej historii fot. © Magda Sybicka, Barents.pl
Iran. Szlakiem perskiej historii fot. © Magda Sybicka, Barents.pl
Iran. Szlakiem perskiej historii fot. © Bartek Krzysztan, Barents.pl
Iran. Szlakiem perskiej historii fot. © Bartek Krzysztan, Barents.pl
Iran. Szlakiem perskiej historii fot. © Bartek Krzysztan, Barents.pl
Iran. Szlakiem perskiej historii fot. © Bartek Krzysztan, Barents.pl
Stopnie trudności wycieczek Barents.pl
Stopnie trudności wycieczek Barents.pl
Iran. Szlakiem perskiej historii. © Magda Sybicka dla Biura Aktywnych Podróży Barents.pl
Iran. Szlakiem perskiej historii. © Magda Sybicka dla Biura Aktywnych Podróży Barents.pl
Iran. Szlakiem perskiej historii. © Magda Sybicka dla Biura Aktywnych Podróży Barents.pl
Iran. Szlakiem perskiej historii. © Magda Sybicka dla Biura Aktywnych Podróży Barents.pl
Iran. Szlakiem perskiej historii. © Magda Sybicka dla Biura Aktywnych Podróży Barents.pl
Iran. Szlakiem perskiej historii. © Magda Sybicka dla Biura Aktywnych Podróży Barents.pl
Iran. Szlakiem perskiej historii. © Magda Sybicka dla Biura Aktywnych Podróży Barents.pl
Iran. Szlakiem perskiej historii. © Magda Sybicka dla Biura Aktywnych Podróży Barents.pl
Iran. Szlakiem perskiej historii. © Magda Sybicka dla Biura Aktywnych Podróży Barents.pl
Iran. Szlakiem perskiej historii. © Magda Sybicka dla Biura Aktywnych Podróży Barents.pl
Iran. Szlakiem perskiej historii. © Magda Sybicka dla Biura Aktywnych Podróży Barents.pl
Iran. Szlakiem perskiej historii. © Magda Sybicka dla Biura Aktywnych Podróży Barents.pl
Iran. Szlakiem perskiej historii. © Magda Sybicka dla Biura Aktywnych Podróży Barents.pl
Iran. Szlakiem perskiej historii. © Magda Sybicka dla Biura Aktywnych Podróży Barents.pl
Iran. Szlakiem perskiej historii. © Magda Sybicka dla Biura Aktywnych Podróży Barents.pl
Iran. Szlakiem perskiej historii. © Magda Sybicka dla Biura Aktywnych Podróży Barents.pl
Iran. Szlakiem perskiej historii. © Magda Sybicka dla Biura Aktywnych Podróży Barents.pl
Iran. Szlakiem perskiej historii. © Magda Sybicka dla Biura Aktywnych Podróży Barents.pl
Iran. Szlakiem perskiej historii. © Magda Sybicka dla Biura Aktywnych Podróży Barents.pl
Iran. Szlakiem perskiej historii. © Magda Sybicka dla Biura Aktywnych Podróży Barents.pl
Iran. Szlakiem perskiej historii. © Magda Sybicka dla Biura Aktywnych Podróży Barents.pl
Iran. Szlakiem perskiej historii. © Magda Sybicka dla Biura Aktywnych Podróży Barents.pl
Iran. Szlakiem perskiej historii. © Magda Sybicka dla Biura Aktywnych Podróży Barents.pl
Iran. Szlakiem perskiej historii. © Magda Sybicka dla Biura Aktywnych Podróży Barents.pl
Iran. Szlakiem perskiej historii. © Magda Sybicka dla Biura Aktywnych Podróży Barents.pl
Iran. Szlakiem perskiej historii. © Magda Sybicka dla Biura Aktywnych Podróży Barents.pl
Iran. Szlakiem perskiej historii. © Magda Sybicka dla Biura Aktywnych Podróży Barents.pl
Iran. Szlakiem perskiej historii. © Magda Sybicka dla Biura Aktywnych Podróży Barents.pl
Iran. Szlakiem perskiej historii. © Magda Sybicka dla Biura Aktywnych Podróży Barents.pl
Iran. Szlakiem perskiej historii. © Magda Sybicka dla Biura Aktywnych Podróży Barents.pl
Iran. Szlakiem perskiej historii. © Magda Sybicka dla Biura Aktywnych Podróży Barents.pl
Iran. Szlakiem perskiej historii. © Magda Sybicka dla Biura Aktywnych Podróży Barents.pl
Iran. Szlakiem perskiej historii. © Magda Sybicka dla Biura Aktywnych Podróży Barents.pl
Iran. Szlakiem perskiej historii. © Magda Sybicka dla Biura Aktywnych Podróży Barents.pl
Iran. Szlakiem perskiej historii. © Magda Sybicka dla Biura Aktywnych Podróży Barents.pl
Iran. Szlakiem perskiej historii. © Magda Sybicka dla Biura Aktywnych Podróży Barents.pl
Iran. Szlakiem perskiej historii. © Magda Sybicka dla Biura Aktywnych Podróży Barents.pl
Iran. Szlakiem perskiej historii. © Magda Sybicka dla Biura Aktywnych Podróży Barents.pl
Iran. Szlakiem perskiej historii. © Magda Sybicka dla Biura Aktywnych Podróży Barents.pl
Iran. Szlakiem perskiej historii. © Magda Sybicka dla Biura Aktywnych Podróży Barents.pl
Iran. Szlakiem perskiej historii. © Magda Sybicka dla Biura Aktywnych Podróży Barents.pl
Iran. Szlakiem perskiej historii. © Magda Sybicka dla Biura Aktywnych Podróży Barents.pl
Iran. Szlakiem perskiej historii. © Magda Sybicka dla Biura Aktywnych Podróży Barents.pl
Iran. Szlakiem perskiej historii. © Magda Sybicka dla Biura Aktywnych Podróży Barents.pl
Iran. Szlakiem perskiej historii. © Bartek Krzysztan, Barents.pl
Iran. Szlakiem perskiej historii. © Bartek Krzysztan, Barents.pl
Iran. Szlakiem perskiej historii. © Bartek Krzysztan, Barents.pl
Iran. Szlakiem perskiej historii. © Bartek Krzysztan, Barents.pl
Iran. Szlakiem perskiej historii. © Bartek Krzysztan, Barents.pl
Iran. Szlakiem perskiej historii. © Bartek Krzysztan, Barents.pl
Iran. Szlakiem perskiej historii. © Bartek Krzysztan, Barents.pl
Iran. Szlakiem perskiej historii. © Bartek Krzysztan, Barents.pl
Iran. Szlakiem perskiej historii. © Bartek Krzysztan, Barents.pl
Iran. Szlakiem perskiej historii. © Bartek Krzysztan, Barents.pl
Iran. Szlakiem perskiej historii. © Bartek Krzysztan, Barents.pl
Iran. Szlakiem perskiej historii. © Bartek Krzysztan, Barents.pl
Iran. Szlakiem perskiej historii. © Bartek Krzysztan, Barents.pl
Iran. Szlakiem perskiej historii. © Bartek Krzysztan, Barents.pl
Iran. Szlakiem perskiej historii. © Bartek Krzysztan, Barents.pl
Iran. Szlakiem perskiej historii. © Bartek Krzysztan, Barents.pl
Iran. Szlakiem perskiej historii. © Bartek Krzysztan, Barents.pl
Iran. Szlakiem perskiej historii. © Bartek Krzysztan, Barents.pl
Iran. Szlakiem perskiej historii. © Bartek Krzysztan, Barents.pl
Iran. Szlakiem perskiej historii. © Bartek Krzysztan, Barents.pl
Iran. Szlakiem perskiej historii. © Bartek Krzysztan, Barents.pl
Iran. Szlakiem perskiej historii. © Bartek Krzysztan, Barents.pl
Iran. Szlakiem perskiej historii. © Bartek Krzysztan, Barents.pl
Iran. Szlakiem perskiej historii. © Bartek Krzysztan, Barents.pl
Iran. Szlakiem perskiej historii. © Bartek Krzysztan, Barents.pl
Iran. Szlakiem perskiej historii. © Bartek Krzysztan, Barents.pl
Iran. Szlakiem perskiej historii. © Bartek Krzysztan, Barents.pl
Iran. Szlakiem perskiej historii. © Bartek Krzysztan, Barents.pl
Iran. Szlakiem perskiej historii. © Bartek Krzysztan, Barents.pl
Iran. Szlakiem perskiej historii. © Bartek Krzysztan, Barents.pl
Iran. Szlakiem perskiej historii. © Bartek Krzysztan, Barents.pl
Iran. Szlakiem perskiej historii. © Bartek Krzysztan, Barents.pl
Iran. Szlakiem perskiej historii. © Bartek Krzysztan, Barents.pl
Iran. Szlakiem perskiej historii. © Bartek Krzysztan, Barents.pl
Iran. Szlakiem perskiej historii. © Bartek Krzysztan, Barents.pl
Iran. Szlakiem perskiej historii. © Bartek Krzysztan, Barents.pl
Iran. Szlakiem perskiej historii. © Bartek Krzysztan, Barents.pl
Iran. Szlakiem perskiej historii. © Bartek Krzysztan, Barents.pl
Iran. Szlakiem perskiej historii. © Bartek Krzysztan, Barents.pl
Iran. Szlakiem perskiej historii. © Bartek Krzysztan, Barents.pl
Iran. Szlakiem perskiej historii. © Bartek Krzysztan, Barents.pl
Iran. Szlakiem perskiej historii. © Bartek Krzysztan, Barents.pl
Iran. Szlakiem perskiej historii. © Bartek Krzysztan, Barents.pl
Iran. Szlakiem perskiej historii. © Bartek Krzysztan, Barents.pl
Iran. Szlakiem perskiej historii. © Bartek Krzysztan, Barents.pl
Iran. Szlakiem perskiej historii. © Bartek Krzysztan, Barents.pl
Iran. Szlakiem perskiej historii. © Bartek Krzysztan, Barents.pl
Iran. Szlakiem perskiej historii. © Bartek Krzysztan, Barents.pl
Iran. Szlakiem perskiej historii. © Bartek Krzysztan, Barents.pl
Iran. Szlakiem perskiej historii. © Bartek Krzysztan, Barents.pl
Iran. Szlakiem perskiej historii. © Bartek Krzysztan, Barents.pl
Iran. Szlakiem perskiej historii. © Bartek Krzysztan, Barents.pl
Iran. Szlakiem perskiej historii. © Bartek Krzysztan, Barents.pl
Iran. Szlakiem perskiej historii. © Bartek Krzysztan, Barents.pl
Iran. Szlakiem perskiej historii. © Bartek Krzysztan, Barents.pl
Iran. Szlakiem perskiej historii. © Bartek Krzysztan, Barents.pl
Iran. Szlakiem perskiej historii. © Bartek Krzysztan, Barents.pl
Iran. Szlakiem perskiej historii. © Bartek Krzysztan, Barents.pl
Iran. Szlakiem perskiej historii. © Bartek Krzysztan, Barents.pl
Iran. Szlakiem perskiej historii. © Bartek Krzysztan, Barents.pl
Iran. Szlakiem perskiej historii. © Bartek Krzysztan, Barents.pl
Iran. Szlakiem perskiej historii. © Bartek Krzysztan, Barents.pl
Iran. Szlakiem perskiej historii. © Bartek Krzysztan, Barents.pl
Iran. Szlakiem perskiej historii. © Bartek Krzysztan, Barents.pl
Iran. Szlakiem perskiej historii. © Bartek Krzysztan, Barents.pl
Iran. Szlakiem perskiej historii. © Bartek Krzysztan, Barents.pl
Iran. Szlakiem perskiej historii. © Bartek Krzysztan, Barents.pl
Iran. Szlakiem perskiej historii. © Bartek Krzysztan, Barents.pl
Iran. Szlakiem perskiej historii. © Bartek Krzysztan, Barents.pl
Iran. Szlakiem perskiej historii. © Bartek Krzysztan, Barents.pl
Iran. Szlakiem perskiej historii. © Bartek Krzysztan, Barents.pl
Iran. Szlakiem perskiej historii. © Bartek Krzysztan, Barents.pl
Iran. Szlakiem perskiej historii. © Bartek Krzysztan, Barents.pl
Iran. Szlakiem perskiej historii. © Bartek Krzysztan, Barents.pl
Iran. Szlakiem perskiej historii. © Bartek Krzysztan, Barents.pl
Iran. Szlakiem perskiej historii. © Bartek Krzysztan, Barents.pl
Iran. Szlakiem perskiej historii. © Bartek Krzysztan, Barents.pl
Iran. Szlakiem perskiej historii. © Bartek Krzysztan, Barents.pl
Iran. Szlakiem perskiej historii. © Bartek Krzysztan, Barents.pl
Iran. Szlakiem perskiej historii. © Bartek Krzysztan, Barents.pl
Iran. Szlakiem perskiej historii. © Bartek Krzysztan, Barents.pl
Iran. Szlakiem perskiej historii. © Bartek Krzysztan, Barents.pl
Iran. Szlakiem perskiej historii. © Bartek Krzysztan, Barents.pl
Iran. Szlakiem perskiej historii. © Bartek Krzysztan, Barents.pl
Iran. Szlakiem perskiej historii. © Bartek Krzysztan, Barents.pl
Iran. Szlakiem perskiej historii. © Bartek Krzysztan, Barents.pl
Iran. Szlakiem perskiej historii. © Bartek Krzysztan, Barents.pl
Iran. Szlakiem perskiej historii. © Bartek Krzysztan, Barents.pl

Zobacz też inne propozycje naszych ciekawych wyjazdów

UZBEKISTAN I TURKMENISTAN

Wielkie cywilizacje Azji Środkowej

20.09.-5.10. | 4-19.10.
Uzbekistan i Turkmenistan. Wielkie cywilizacje Azji Środkowej fot. © Roman Stanek Barents.pl
  • Objazdówka
MOŁDAWIA
ŚWIĘTO WINA!

Mołdawia, Naddniestrze i Odessa

wyjazd się nie odbędzie w 2022r.
Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabii © Ania Legutko, Barents.pl
  • Objazdówka
  • Wydarzenie
KAMBODŻA

Mały kraj ludzi o wielkich sercach

9-24.11. | 23.11.-8.12.2024
Wycieczka do Kambodży z Barents.pl © Agnieszka Podzielińska z Barents.pl
  • Objazdówka