fbpx Trekking bezdrożami Rumunii - Republika Banatu i termy Baile Herculane | Trekking w Banacie

Trekking bezdrożami Rumunii - Republika Banatu i termy Baile Herculane

Rumuński Banat fot. © Wiola Kado z Barents.pl
• Piękne trekkingi na lekko daleko od zgiełku miasta i cywilizacji
• Trasy w górach, kanionach, jaskiniach i do czeskich wiosek
• Domowe zakwaterowanie i wyżywienie - bio produkty z ogródka :-)
• Wehikuł czasu: zobacz, jak wyglądało życie w Polsce sto lat temu
• Termy Baile Herculane, śladami Franciszka Józefa i księżniczki Sisi

Odkryj z nami na piechotę rumuńskie rejony Republiki Banackiej - państwa, które istniało jedynie przez 16 dni. Przygotowaliśmy wyjątkową ofertę dla wszystkich, którym Rumunia nie kojarzy się jedynie z Bukaresztem i transylwańskim Drakulą. Oraz dla wszystkich, którzy są ciekawi także tych mniej oczywistych rejonów.

Co ma wspólnego Rumunia z Czechami? Jak to u nas bywa, dowiemy się tego w zapomnianych wioskach, w których próżno szukać turystycznych tłumów. Przeniesiemy się o 100 lat wstecz i na własne oczy zobaczymy, jak w banackich pozostałościach czas zatrzymał swój bieg. Będziemy go przelewać przez palce i kufle w czeskich (choć dziś terytorialnie rumuńskich) gospodach.

Co kryje dziś w sobie Republica Bănățeană oprócz malowniczych kanionów, jaskiń, urzekających wiosek i wąwozów? Przekonaj się o tym i jedź z nami na trekking w rumuńskim Banacie!

Na zakończenie udamy się do słynnego niegdyś uzdrowiska Baile Herculane, ulubionego miejsca cesarza Franciszka Józefa i jego ukochanej Sisi. Baile Herculane słynie z trem - już od starożytności! Są dostępne dosłownie na ulicy, ale można też skorzystać z bogatej oferty SPA.

Rumuński Banat fot. © Wiola Kado z Barents.pl
Rumuński Banat fot. © Wiola Kado z Barents.pl

Terminy wycieczek

Numer Trudność Termin Dni Cena Uwagi Rezerwacja
335-24 2 Od 10.08.2024 do 18.08.2024 9

3490 PLN

Chcę jechać
331-24 2 Od 07.09.2024 do 15.09.2024 9

3490 PLN

WYCIECZKA POTWIERDZONA

Chcę jechać
332-24 2 Od 17.10.2024 do 25.10.2024 9

3490 PLN

Termin z kiermaszem - lokalną imprezą!

Chcę jechać
Rumuński Banat fot. © Wiola Kado z Barents.pl
Rumuński Banat fot. © Wiola Kado z Barents.pl

program RAMOWY PROGRAM WYJAZDU:

DZIEŃ 1-2
Wyjazd wczesnym wieczorem z Polski. Nocny przejazd do rumuńskiej Orawity. Po śniadaniu przejazd po byłej austro-węgierskiej linii wąskotorowej w głąb mistycznej krainy kopalni węgla Anina. Następnie wyruszymy do czeskiej wsi Święta Helena, która jest położona nad Dunajem. Zakwaterowanie i rozgrzewkowy spacer nad Dunaj. Obiadokolacja u miejscowych gospodarzy, degustacja śliwowicy

6 km / 150 m.

DZIEŃ 3
Rano przejazd do wioski Sasca Romana. Całodniowe przejście skalnym krasowym wąwozem rzeki Nery (cały dzień - ok. 25 km, park narodowy) do wioski Nowy Sopot (Sopotu Nou). Podczas trekkingu zwiedzanie Lacul Dracul (Jezioro Drakuli). Trochę się zmęczymy, ale widoki będą tego warte. Napotkamy też pasące się stada zwierząt, dzikie ptaki i ciekawe formy skalne. Nocleg w Rovensku, najwyżej położonej czeskiej wsi w Banacie (prawie 800 m n.p.m.), pełnej wąskich uliczek, starych, kolorowych domów i rozległych widoków na banackie pogórze.

25 km / 450 m.

DZIEŃ 4
Ravensca (Rovensko) - spacery po wiosce, które jest najwyżej położoną czeską wsią w Rumunii (prawie 800 m n.p.m.) z której rozciągają się widoki na okoliczne wzgórza i Dunaj. W 2012 roku wieś liczyła 60 obywateli, co roku ilość ludzi topnieje z powodu emigracji zarobkowej. Spacery po okolicy, zapoznanie się z lokalną architekturą. Po południu przejście ładnymi pejzażami do czeskiej wsi Gernik. Po drodze piknik przy historycznych młynkach zbudowanych nad strumieniami. Zjemy wyśmienitą domową kolację u gospodyni i wieczór spędzimy w wiejskiej gospodzie z najlepszym piwem na rumuńskich peryferiach z czeskiego minibrowaru Wszerad i z Wojakiem Szwejkiem patrzącym na nas z portretu.*

19 km / 400 m.

* KIERMASZ -
W terminie październikowym dodatkowo weźmiemy udział w banackim kiermaszu (po czesku: posvícení). Kiermasz to związana z patronem wsi impreza, z lokalnym zespołem muzycznym, tańcami do białego rana, śliwowiczką, winem i piwem! Na kiermasz zjeżdżają mieszkańcy z okolicznych multi-etnicznych wiosek (czeskich, rumuńskich i serbskich), ponieważ jest to bardzo ważne wydarzenie w banackim kalendarzu imprez i spotkań :-)

DZIEŃ 5
Poranek w Gârnic (Gernik), mieszka tutaj ok. 120 mieszkańców - spacer po wiosce, zwiedzanie sympatycznego muzeum. Później przepiękną trasą pełną łąk i otwartych przestrzeni, z widokiem na Dunaj i Serbię schodzimy do wsi Sichevița, skąd odbierze nas bus. W zależności od czasu i pogody przejdziemy Jaskinię Ponicovą, której drugi koniec dochodzi aż do samego Dunaju. Dla chętnych wycieczka łódką spod rzeźby Deczebala do przełomowego odcinka Dunaju. Dojedziemy do Tisowej Doliny - Eibenthal - byłej górniczej wioski schowanej w głęboko wśród wzgórz.

11 km / 100 m.

DZIEŃ 6
Po śniadaniu pojedziemy w głąb doliny rzeki Czerna (park narodowy) na całodniowy trekking do wioski Ineleț, która jest ostatnią wioską w Rumunii do której dociera się idąc po drabinach. Wieczorem nocleg w Baile Herculane - malowniczym uzdrowisku położonym pośród gór, gdzie gorące źródła biją wprost na ulicy. Kąpiel w dzikich źródłach, zakwaterowanie w hotelu.

15 km / 1100 m. (można skrócić)

DZIEŃ 7
W Baile Herculane zwiedzimy miejsca gdzie Franciszek Józef lubił jeździć tu ze swoją ukochaną Sisi. Trekking ścieżkami wśród skał nad uzdrowiskiem (góra Domogled 1100 m. npm) i wieczorny relaks w basenie lub gorących (dzikich) źródłach na zakończenie trekkingowego programu!

17 km / 900 m.

DZIEŃ 8-9
Po śniadaniu przejazd do stolicy Banatu - sympatycznego wielokulturowego miasta Timisoary. Spacery i zwiedzanie historycznego centrum.  Po obiedzie w tradycyjnej rumuńskiej restauracji rozpoczęcie powrotu do Polski, gdzie będziemy w godzinach porannych następnego dnia.

•••

O wycieczce do Banatu jedna z Uczestniczek pisze tak:
• Wiktoria, czerwiec 2022 r.: "Wyjazd do malowniczej, pięknej i mało znanej krainy Banatu był bardzo udany i gorąco go polecam turystom, którzy lubią odwiedzać miejsca z dala od popularnych szlaków. Pod każdym względem spełnił moje oczekiwania. Organizacja, pogoda, przewodnik, kierowca - wszystko było na medal. Dla mnie, jako etnografa, wielkim walorem tego wyjazdu było umiejscowienie wycieczki w domach u Czechów, dzięki temu mogliśmy się poczuć zanurzeni w miejscowej kulturze, poznać historię ich osadnictwa w Rumunii, pomieszkać i porozmawiać z nimi, spróbować ich kuchni, lokalnych napitków, potańczyć w rytmach lokalnej muzyki. Zachwycała nas wielobarwność kwitnących łąk, soczystość zielonych gór, dary lasu w postaci niezwykłej ilości prawdziwków, piękny Dunaj płynący wśród wysokich wzgórz. A na zakończenie zanurzenie się w gorących źródłach uzdrowiskowego Baile Herculane było radością i nagrodą po trekkingu. Bezcenne było owo czeskie poczucie humoru przewodnika, które od razu wprowadziło dobrą atmosferę, w której odnajdywali się zarówno starsi jak i młodsi uczestnicy. Żal było opuszczać krainę Banatu. Pozostanie wśród dobrych wspomnień."

Nie jedź sam! Poleć wyjazd znajomym:
Rumuński Banat fot. © Wiola Kado z Barents.pl
Rumuński Banat fot. © Wiola Kado z Barents.pl

cena zawiera ZAPEWNIAMY W CENIE WYCIECZKI:

• przejazd komfortowym busem

• transport lokalny zgodnie z programem

• opiekę polskojęzycznego przewodnika

• 4x zakwaterowanie w wiejskich domostwach i gospodarstwach u lokalnych mieszkańców

• 2x nocleg w hotelu w Baile Herculane

• hojną, swojską gościnność i dwa posiłki dziennie (6x śniadanie + 5x obiadokolacja)

• przejazd koleją wąskotorową

• pakiety informacyjne

• ubezpieczenie NNW i KL + ubezpieczenie bagażu do 200 Euro

• gwarancję ubezpieczeniową biura podróży

• obowiązkową opłatę na państwowy Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) za każdą osobę

• obowiązkową opłatę na państwowy Turystyczny Fundusz Pomocowy (TFP) za każdą osobę

• ubezpieczenie na wypadek zarażenia się wirusem (COVID-19) podczas pobytu za granicą

Rumuński Banat fot. © Wiola Kado z Barents.pl

poza ceną WE WŁASNYM ZAKRESIE:
• Kolacje w Baile Herculane oraz wyżywienie w trakcie przejazdu do/z Rumunii (w tym rano w Orawicie).
• Dodatkowe napoje i wyżywienie zgodnie z własnym upodobaniem.

fakultety WYDATKI FAKULTATYWNE:
• Płatne termy w Baile Herculane (miasto oferuje również liczne darmowe termy :-)
• Wycieczka łódką po przełomowym odcinku Dunaju

zakwaterowanie ZAKWATEROWANIE:
Aby w pełni poczuć atmosferę Banatu, będziemy spać u lokalnych mieszkańców lub w agroturystykach. Łazienka i toaleta są wspólne dla większej ilości pokoi. Nie ma problemu z ciepłą wodą. Pokoje są wieloosobowe, wyposażenie podstawowe, często wzbogacone o pamiątki mieszkańców. W Baile Herculane nocleg w pensjonacie bądź hotelu.

wyżywienie WYŻYWIENIE:
Dwa posiłki dziennie, które będziemy spożywać u gospodarzy to zdrowe, lokalne jedzenie. W większości wprost z ogródka oraz od domowych zwierząt. Podczas dojazdu i w Baile Herculane wyżywienie we własnym zakresie.

transport TRANSPORT:
Wyjazd z / do Katowic. Na miejscu będziemy poruszać się przede wszystkim pieszo :-) oraz busem, zgodnie z programem.

trekking FORMA WYJAZDU - O TREKKINGU:
Wyjazd będzie zdecydowanie aktywny. Program w większości zawiera trekkingi o dystansie 10-15 km. Przewyższenia będą się wahać między kilkaset, a 900 metrów. Trasy pokonujemy spokojnym tempem. Całodzienny trekking to przejście kanionu Nery, którego dystans przekracza 20 km.

Trekkingi odbywają się po szerszych drogach przez górskie łąki lub węższych górskich ścieżkach. Nawierzchnia to ubita ziemia, ścieżki leśne lub kamieniste w wyższych partiach gór lub w kanionie. Będą zarówno ostrzejsze podejścia, jak i strome zejścia. W kanionie Nery będziemy 1-2 razy przekraczać płytką rzekę.

W razie potrzeby Uczestnik może zrezygnować z dowolnego dnia trekkingu i poczekać na grupę: zostać w miasteczku, wiosce lub skorzystać z lżejszej opcji przygotowanej na dany dzień trasy (np. samodzielny spacer po wiosce i okolicach).

pogoda POGODA:
W czerwcu i we wrześniu temperatury w Banacie są nieco wyższe, niż w Polsce. Należy wziąć pod uwagę, że temperatura dochodzić będzie do 20-25°C.

historia HISTORIA REGIONU BANATU:
Banat to kraina zamieszkiwana w starożytności przez Daków, położona u podnóża Karpat między Dunajem, Cisą a Maruszą. Zabrany spod węgierskiego panowania i wcielony w Imperium Osmańskie, adoptowany przez Habsburgów i anektowany przez Jugosławię, po wojnie został sierotą podzieloną między Rumunię, Serbię i Węgry. Republika Banacka powstała po upadku Austro-Węgier istniała jedynie 16 dni. Mało kto wie, że nasi południowi sąsiedzi przywędrowali tu z powodów niezwykle atrakcyjnych ziem. Dziś znajduje się w Banacie 6 czeskich wiosek, z każdym rokiem wyludniających się coraz bardziej. Można w nich usłyszeć piękną, płynną staroczeszczyznę, zasiedzieć się w gospodach i zjeść smażony ser :-) Z powodu podobieństwa staroczeskiego i polskiego, można bez problemu komunikować i rozmawiać z miejscowymi!

uwagai UWAGA:
W niektórych miejscach obowiązującą walutą są czeskie korony - należy je ze sobą posiadać (więcej info w pakiecie informacyjnym przed wyjazdem).

grupa GRUPA:
Minimalna liczba uczestników to 12.

info INNE:
• Dni i punkty programu wyjazdu mogą się zmienić w zależności od terminu wyjazdu lub w wyniku sytuacji na miejscu.
• Zapoznaj się z zasadami, jak zapisać się na wycieczkę oraz z ogólnymi warunkami uczestnictwa w wycieczce.
• Poczytaj o odpowiedzialnej turystyce.
• Organizatorem wycieczki jest Barents.pl - Biuro Aktywnych Podróży.
• ​Uwaga! W przypadku wprowadzenia ograniczeń uniemożliwiających realizację wycieczki, zwrot 100% wpłaconych pieniędzy realizujemy do 7 dni od dnia odwołania wycieczki.
• Polityka biura w związku z Covid-19 - Podróże w czasach COVID-19 z Barents.pl.

Rumuński Banat fot. © Wiola Kado z Barents.pl
Rumuński Banat fot. © Wiola Kado z Barents.pl
Rumuński Banat fot. © Wiola Kado z Barents.pl
Rumuński Banat fot. © Wiola Kado z Barents.pl
Rumuński Banat fot. © Wiola Kado z Barents.pl
Rumuński Banat fot. © Wiola Kado z Barents.pl
Stopnie trudności wycieczek Barents.pl
Rumuński Banat fot. © Wiola Kado z Barents.pl
Rumuński Banat fot. © Wiola Kado z Barents.pl
Rumuński Banat fot. © Wiola Kado z Barents.pl
Rumuński Banat fot. © Wiola Kado z Barents.pl
Rumuński Banat fot. © Wiola Kado z Barents.pl
Rumuński Banat fot. © Wiola Kado z Barents.pl
Rumuński Banat fot. © Wiola Kado z Barents.pl
Rumuński Banat fot. © Wiola Kado z Barents.pl
Rumuński Banat fot. © Wiola Kado z Barents.pl
Rumuński Banat fot. © Wiola Kado z Barents.pl
Rumuński Banat fot. © Wiola Kado z Barents.pl
Rumuński Banat fot. © Wiola Kado z Barents.pl
Rumuński Banat fot. © Wiola Kado z Barents.pl
Rumuński Banat fot. © Wiola Kado z Barents.pl
Rumuński Banat fot. © Wiola Kado z Barents.pl
Rumuński Banat fot. © Wiola Kado z Barents.pl
Rumuński Banat fot. © Wiola Kado z Barents.pl
Rumuński Banat fot. © Wiola Kado z Barents.pl
Rumuński Banat fot. © Wiola Kado z Barents.pl
Rumuński Banat fot. © Wiola Kado z Barents.pl
Rumuński Banat fot. © Wiola Kado z Barents.pl
Rumuński Banat fot. © Wiola Kado z Barents.pl
Rumuński Banat fot. © Wiola Kado z Barents.pl
Rumuński Banat fot. © Wiola Kado z Barents.pl
Rumuński Banat fot. © Wiola Kado z Barents.pl
Rumuński Banat fot. © Wiola Kado z Barents.pl
Rumuński Banat fot. © Wiola Kado z Barents.pl
Rumuński Banat fot. © Wiola Kado z Barents.pl
Stopnie trudności wycieczek Barents.pl
Stopnie trudności wycieczek Barents.pl
Rumuński Banat fot. © Wiola Kado z Barents.pl
Rumuński Banat fot. © Wiola Kado z Barents.pl
Rumuński Banat fot. © Wiola Kado z Barents.pl
Rumuński Banat fot. © Wiola Kado z Barents.pl
Rumuński Banat fot. © Wiola Kado z Barents.pl
Rumuński Banat fot. © Wiola Kado z Barents.pl
Rumuński Banat fot. © Wiola Kado z Barents.pl
Rumuński Banat fot. © Wiola Kado z Barents.pl
Rumuński Banat fot. © Wiola Kado z Barents.pl
Rumuński Banat fot. © Wiola Kado z Barents.pl
Rumuński Banat fot. © Wiola Kado z Barents.pl
Rumuński Banat fot. © Wiola Kado z Barents.pl
Rumuński Banat fot. © Wiola Kado z Barents.pl
Rumuński Banat fot. © Wiola Kado z Barents.pl
Rumuński Banat fot. © Wiola Kado z Barents.pl
Rumuński Banat fot. © Wiola Kado z Barents.pl
Rumuński Banat fot. © Wiola Kado z Barents.pl
Rumuński Banat fot. © Wiola Kado z Barents.pl
Rumuński Banat fot. © Wiola Kado z Barents.pl
Rumuński Banat fot. © Wiola Kado z Barents.pl
Rumuński Banat fot. © Wiola Kado z Barents.pl
Rumuński Banat fot. © Wiola Kado z Barents.pl
Rumuński Banat fot. © Wiola Kado z Barents.pl
Rumuński Banat fot. © Wiola Kado z Barents.pl
Rumuński Banat fot. © Wiola Kado z Barents.pl
Rumuński Banat fot. © Wiola Kado z Barents.pl
Rumuński Banat fot. © Wiola Kado z Barents.pl
Rumuński Banat fot. © Wiola Kado z Barents.pl
Rumuński Banat fot. © Wiola Kado z Barents.pl
Rumuński Banat fot. © Wiola Kado z Barents.pl
Rumuński Banat fot. © Wiola Kado z Barents.pl
Rumuński Banat fot. © Wiola Kado z Barents.pl
Rumuński Banat fot. © Wiola Kado z Barents.pl
Rumuński Banat fot. © Wiola Kado z Barents.pl
Rumuński Banat fot. © Wiola Kado z Barents.pl
Rumuński Banat fot. © Wiola Kado z Barents.pl
Rumuński Banat fot. © Wiola Kado z Barents.pl
Rumuński Banat fot. © Wiola Kado z Barents.pl
Rumuński Banat fot. © Wiola Kado z Barents.pl
Rumuński Banat fot. © Wiola Kado z Barents.pl
Rumuński Banat fot. © Wiola Kado z Barents.pl
Rumuński Banat fot. © Wiola Kado z Barents.pl
Rumuński Banat fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Rumuński Banat fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Rumuński Banat fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Rumuński Banat fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Rumuński Banat fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Rumuński Banat fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Rumuński Banat fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Rumuński Banat fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Rumuński Banat fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Rumuński Banat fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Rumuński Banat fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Rumuński Banat fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Rumuński Banat fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Rumuński Banat fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Rumuński Banat fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Rumuński Banat fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Rumuński Banat fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Rumuński Banat fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Rumuński Banat fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Rumuński Banat fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Rumuński Banat fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Rumuński Banat fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Rumuński Banat fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Rumuński Banat fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Rumuński Banat fot. © Gosia Busz, Barents.pl
Rumuński Banat fot. © Gosia Busz, Barents.pl
Rumuński Banat fot. © Gosia Busz, Barents.pl
Rumuński Banat fot. © Gosia Busz, Barents.pl
Rumuński Banat fot. © Gosia Busz, Barents.pl
Rumuński Banat fot. © Gosia Busz, Barents.pl
Rumuński Banat fot. © Gosia Busz, Barents.pl
Rumuński Banat fot. © Gosia Busz, Barents.pl
Rumuński Banat fot. © Gosia Busz, Barents.pl
Rumuński Banat fot. © Gosia Busz, Barents.pl
Rumuński Banat fot. © Gosia Busz, Barents.pl
Rumuński Banat fot. © Gosia Busz, Barents.pl
Rumuński Banat fot. © Gosia Busz, Barents.pl
Rumuński Banat fot. © Gosia Busz, Barents.pl
Rumuński Banat fot. © Gosia Busz, Barents.pl
Rumuński Banat fot. © Gosia Busz, Barents.pl
Rumuński Banat fot. © Gosia Busz, Barents.pl
Rumuński Banat fot. © Gosia Busz, Barents.pl
Rumuński Banat fot. © Gosia Busz, Barents.pl
Rumuński Banat fot. © Gosia Busz, Barents.pl
Rumuński Banat fot. © Gosia Busz, Barents.pl
Rumuński Banat fot. © Gosia Busz, Barents.pl
Rumuński Banat fot. © Gosia Busz, Barents.pl
Rumuński Banat fot. © Gosia Busz, Barents.pl
Rumuński Banat fot. © Gosia Busz, Barents.pl
Rumuński Banat fot. © Gosia Busz, Barents.pl
Rumuński Banat fot. © Gosia Busz, Barents.pl
Rumuński Banat fot. © Gosia Busz, Barents.pl
Rumuński Banat fot. © Gosia Busz, Barents.pl
Rumuński Banat fot. © Gosia Busz, Barents.pl
Rumuński Banat fot. © Gosia Busz, Barents.pl
Rumuński Banat fot. © Gosia Busz, Barents.pl
Rumuński Banat fot. © Gosia Busz, Barents.pl
Rumuński Banat fot. © Gosia Busz, Barents.pl
Rumuński Banat fot. © Gosia Busz, Barents.pl
Rumuński Banat fot. © Gosia Busz, Barents.pl
Rumuński Banat fot. © Gosia Busz, Barents.pl
Rumuński Banat fot. © Gosia Busz, Barents.pl
Rumuński Banat fot. © Gosia Busz, Barents.pl
Rumuński Banat fot. © Gosia Busz, Barents.pl
Rumuński Banat fot. © Gosia Busz, Barents.pl
Rumuński Banat fot. © Gosia Busz, Barents.pl
Rumuński Banat fot. © Gosia Busz, Barents.pl
Rumuński Banat fot. © Gosia Busz, Barents.pl
Rumuński Banat fot. © Gosia Busz, Barents.pl
Rumuński Banat fot. © Gosia Busz, Barents.pl
Rumuński Banat fot. © Gosia Busz, Barents.pl
Rumuński Banat fot. © Gosia Busz, Barents.pl
Rumuński Banat fot. © Gosia Busz, Barents.pl
Rumuński Banat fot. © Gosia Busz, Barents.pl
Rumuński Banat fot. © Gosia Busz, Barents.pl
Rumuński Banat fot. © Gosia Busz, Barents.pl
Rumuński Banat fot. © Gosia Busz, Barents.pl
Rumuński Banat fot. © Gosia Busz, Barents.pl

Zobacz też inne propozycje naszych ciekawych wyjazdów

KIRGISTAN

Trekking na lekko po Górach Tien-szan

27.07.-10.08. | 17-31.08.
Nad jeziorem Ala Kol. Trekking w Kirgistanie. Wśród Gór Niebiańskich. fot. © Roman Stanek Barents.pl 2014 r.
  • Trekking
NORWEGIA

Trekking: Hardangervidda i Trolltunga

16-25.08.2024
Hardangervidda i Trolltunga: trekking przez surowy płaskowyż Norwegii fot. © Jan Prasałek z Barents.pl
  • Trekking
GRUZJA
HIT SEZONU!

Trekking w Gruzji. Swanetia na lekko

9-21.08. | 17-29.08. | 31.08.-12.09. | 10-22.09.
Pod Uszbą. fot. © Lidka Wiśniewska z Barents.pl
  • Trekking
  • Etyczne