fbpx Białe noce Karelii i nieznana rosyjska Północ

Białe noce Karelii i nieznana rosyjska Północ

Białe Noce Karelii i nieznana Rosyjska Północ © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
• Wyspy Sołowieckie: śladami „Wilczego notesu” pisarza Mariusza Wilka
• W tajdze i tundrze ukryte skarby rosyjskiej architektury drewnianej
• Teriberka: północny klimat wiosky znanej z filmu Lewiatan
• "Rossijskaja żyzń" - zapomnianymi wioskami w okolicach rzeki Onegi
• Przedłużenie w Petersburgu: Peterhof, Carskie Sioło, Ermitaż

W rosyjskiej części Półwyspu Skandynawskiego znajduje się Karelia - kraina tysiąca jezior. Jej sercem są dwa jeziora - Ładoga i Onega. To tu zaczyna się krąg polarny, symbolicznie zaznaczony betonową tablicą "Polarnyj Krug". Na przestrzeni kilku tysięcy lat mieszały się tu dwie kultury - rdzenna, ugrofińska kultura karelska oraz napływowa, słowiańska kultura rosyjska. Stworzyło to niepowtarzalną etnograficzną mieszankę.

Na szlaku architektury drewnianej wokół Onegi między drzewami wyrastają drewniane cerkwie, monastery, kapliczki, tajga przechodzi w tundrę, a opuszczone wioski skrywają niejedną tajemnicę. Zdarza się tu spotkać nielicznych miejscowych i wtedy ma się wrażenie, jakby zatrzymał się czas - w niespiesznym tempie toczą się rozmowy, herbata w samowarze powoli nabiera aromatu, a rytm życia wyznaczają pory dnia i roku. Jakby przyroda i człowiek stały się tu jednością.

Będziemy mieli okazję podziwiać surowość miast Północy - Murmańska z jedynym niezamarzającym portem Morza Białego, Archangielska, czyli miasta Michała Archanioła, Pietrozawodska - "miasto chwały wojennej". Wszystkie mają w sobie wiele do zaoferowania pod względem historycznym i zapadają w pamięć głębiej, niż przewidywalne europejskie metropolie.

Dla tych, którzy by stylowo chcieli zakończyć wyjazd proponujemy na koniec jeszcze zwiedzanie rosyjskiej perły północy Sankt Petersburgu. Spędzimy czas wśród najznakomitszych dzieł sztuki. Towarzyszyć nam będą białe noce, o których pisali Puszkin, Brodski, czy Dostojewski. Wśród tysięcy mostów, i kwartałów splątanych siecią kanałów żył i tworzył Gogol, a swoje srogie rządy sprawowała caryca Katarzyna II. To tu rozgrywała się fabuła "Zbrodni i kary".

 

Oferta wyjazdów na sezon 2020 będzie dostępna w październiku 2019 r. 

Białe Noce Karelii i nieznana Rosyjska Północ © Ivo Dokoupil dla Barents.pl

RAMOWY PROGRAM WYJAZDU:

WARIANT WYCIECZKI ZE ZWIEDZANIEM SANKT PETERSBURGA
DZIEŃ 1 (19.06)
Przelot z Warszawy do Sankt Petersburga grupy, która zwiedzać będzie stolicę Piotra Wielkiego. Pójdziemy na długi spacer przez historyczne centrum. Zobaczymy Cerkiew Zmartwychwstania Pańskiego, Sobór Izaaka Dalmatyńskiego, Sobór Smolny i oczywiście słynny Newski Prospekt, najsłynniejszą, główną ulicę, gdzie przechadzał się Puszkin czy Dostojewski.

DZIEŃ 2 (20.06)
Długi muzealny dzień rozpoczniemy na placu Pałacowym. Poświęcimy go na zwiedzanie Ermitażu - jednego z największych kompleksów muzealnych na świecie.

DZIEŃ 3 (21.06)
Zwiedzimy Peterhof- rezydencję rodziny carskiej, gigantyczny kompleks architektoniczno-ogrodowy, Wielką Kaskadę czy fontannę Samsona oraz setki innych fontann i rzeźb oraz Sobór Piotra i Pawła Odpoczniemy w uroczym pałacyku Monplaisir. Zakosztujemy też aromatycznej rosyjskiej kuchni przygotowanej przez lokalnych mistrzów.

DZIEŃ 4 (22.06)
Zobaczymy Carskie Sioło - letnią rezydencję Katarzyny II, najpiękniejszy pałac Europy. To tu w Pałacu Jekateryninskim znajduje się Bursztynowa Komnata, nazywana ósmym cudem świata. Nie można nie wspomnieć też o Galerii Camerona, Wielkim Stawie oraz Wielkiej Sali Tronowej.

WARIANT WYCIECZKI BEZ ZWIEDZANIA SANKT PETERSBURGA
DZIEŃ 1-2 (22.06.-23.06)
Przelot do Sankt Petersburga. Pociągiem udamy się do Pietrozawodska. Nocleg w Pietrozawodsku. Rano transport szybką łódką „rakietą” na Kiży (UNESCO) - wyspę na jeziorze Onega, gdzie znajdują się perły architektury drewnianej, takie jak Cerkiew Przemienienia Pańskiego z gigantycznym ikonostasem. Kiży stanowi łakomy kąsek dla rosyjskich turystów tym bardziej, że w zimie jest całkowicie odcięta od świata. Późnym popołudniem powrót do Pietrozawodska, skąd czeka nas kolejna podróż pociągiem.

DZIEŃ 3 (24.06.)
Rano łodzią dostaniemy się na wyspę Wielką Sołowiecką. Zwiedzimy słynny Monastyr Sołowiecki, założony przez świętych Germana i Sawwacjusza na początku XV wieku. Odwiedzimy też Muzeum Obozu Sołowieckiego - uważanego za "matkę Gułagu". Również na Wielkie Sołowieckiej oglądać można przedchrześcijańskie pozostałości kultury karelskiej. Dla morsów, możliwość kąpieli w Morzu Białym.

DZIEŃ 4-5 (25.06.-26.06.)
Aktywne dni. Poświęcimy go na długi (ok. 20km), ale niewymagający technicznych umiejętności trekking na wyspę Muksałmę. Tam, odpoczniemy od cywilizacji, wśród niezwykłej przyrody tajgi. Następnego dnia wybierzemy się na Wielką Wyspę Zajęczą.. W czasie wolnych kąpanie w jeziorze i czytanie "Wilczego Notesu" Mariusza Wilka o życiu na wyspach.

DZIEŃ 6-7 (27.06.-28.06.)
Tym razem zwiedzimy wyspę Anzer - najdzikszą ze wszystkim Wysp Sołowieckich, która przez długi czas służyła za mniszą pustelnię, a w czasach sowieckich jako miejsce zsyłki najbardziej niepokornych więźniów. Ostatni dzień na Sołowkach przejedziemy na Górę Siekierną . Zobaczymy również, jeśli starczy na czasu pustelnie Isakowo i Sawatijewo. Około 16, popłyniemy statkiem do Kemu, skąd nocnym pociągiem dalej na północ do miasteczka Apatity.

DZIEŃ 8 (29.06.)
Całodniowy spacer w górach Chibiny. Podbiegunowe pasma u nasady Półwyspu Kolskiego to miejsca, gdzie tajga przechodzi w tundrę a apatytowe skały stanowią stosunkowo mało zbadany raj dla geologów. Z płaskich szczytów rozciąga się panorama na spowity dymem Kirowsk - miejsce gdzie kręcił się znany rosyjski film Lewiatan. Wieczorem przejazd do Murmańska, największego miasta na świecie położonego za kołem podbiegunowym.

DZIEŃ 9 (30.06.)
Murmańsk: "Miasto-Bohater" to miejsce wyjątkowe, przez wiele lat odcięte od Rosji z powodu braku dróg. Dziś tylko najwytrwalsi turyści zapuszczają się tu by zobaczyć tę byłą bazę okrętów atomowych. Odnajdywanie niezwykłości miasta- zwiedzanie wnętrza radzieckiego lodołamacza "Lenin" i licznych pomników. Po południu wyjedziemy dalej na północ do klimatyczne Teriberki następne miejsce z filmu Lewiatan.

DZIEŃ 10-11 (1.07. - 2.07.)
Powrót do Murmańska. Czeka nas dobowa podróż rosyjskim pociągiem, gdzie jak nigdzie poczuć można przestrzeń i rosyjską duszę. W czasie północnego slońca przyjazd do Vongudy s kąd dojedziemy do Oniegi na brzeg Morza Białego.

DZIEŃ 12 (3.07.)
Rozpoczęcie wyprawy do serca prawdziwiej historycznej Północnej Rosji, wśród opuszczonych wiosek, drewnianych cerkwi, daleko od głównych dróg i cywilizacji. Dojedziemy do wioseczki Vorzagorye, gdzie nas czeka pyszny domowy obiad i jeden z najciekawszych zabytków architektury drewianej północnej Rosji chram pod wezwaniem Wprowadzenia do Świątyni Przenajświętszej Bogurodzicy.

DZIEŃ 13 (4.07.)
Będziemy podążać dalej szlakiem architektury drewnianej wśród tajgi. Zwiedzimy opuszczone drewniane wioski, kilka naście sakralnych obiektów które najstarsze są z XVII wieku. Po drodze znajduje się np. warta uwagi Cerkiew Wniebowstąpienia Pańskiego w Pialie, opusczoną wioske Czeszuga, cerkiew Kwirike i Julity w Kanzapeldzie czy też inne zabytki, licznie rozsiane po zlewisku Onegi.

DZIEŃ 14 (5.07.)
Dzień w Kienozierskim Parku Narodowym. To jeden z 5 Rezerwatów Biosfery UNESCO, fragmenty lasów nietkniętych działalnością człowieka od 5 tysięcy lat. Oprócz licznych czasowni i cerkwi, odwiedzimy też wioskę w której kręcił się następny międzynarodowo znany rosyjski film Białe noce listonosza Aleksieja Triapicyna (nagroda srebrnego lwa w Wenecji).

DZIEŃ 15 (6.07.)
Przejazd do Archangielska. Po przyjeździe, spacer brzegami Dźwiny, zwiedzanie skansenu Małe Karieły gdzie się znajduje ponad 100 budynków drewnianych, spośród których najstarsze są dzwonnica ze wsi Kuługa z XVI wieku i Cerkiew Wniebowstąpienia ze wsi Kuszereka z XVII wieku.

DZIEŃ 16 (7.07.)
Powrót do Polski z przesiadką w Sankt Petersburgu.

Białe Noce Karelii i nieznana Rosyjska Północ © Bartek Krzysztan, Barents.pl

ZAPEWNIAMY W CENIE WYCIECZKI:

• bilet lotniczy Warszawa – Petersburg – Warszawa wraz z wszystkimi opłatami lotniskowymi

• bagaż nadawany i podręczny zgodnie z limitem wagowym linii lotniczych

• bilety kolejowe na całej trasie

• opiekę polskojęzycznego pilota

• transport minibusem, samochodem terenowym, łódką mnichów i "rakietą" wodną

• zakwaterowanie: w guesthousach i klimatycznych hotelikach

• wszystkie śniadania

• materiały informacyjne i mapy

• obowiązkową gwarancję ubezpieczeniową biura podróży do 200 Euro

• ubezpieczenie NNW i KL + ubezpieczenie bagażu

• obowiązkową opłatę na państwowy Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) za każdą osobę

• pomoc w załatwianiu wizy do Rosji

WE WŁASNYM ZAKRESIE:
• wiza do Rosji: ok 500 PLN (dla chętnych organizujemy wspólnie)
• bilety wstępu: ok 200 PLN
• częściowe wyżywienie: (szacowany koszt jedzenia 5 - 10 USD dziennie)

WYŻYWIENIE:
Zapewniamy proste śniadania w miejscu domowego zakwaterowania lub przygotowane z zakupionych produktów przez pilota i z małą pomocą uczestników :-) Dodatkowe wyżywienie w ciągu dnia we własnym zakresie. Możliwość zakupu produktów w sklepach lub lokalnym bistro. Ceny jak w Polsce.

ZAKWATEROWANIE:
Będzie zróżnicowane. W miastach w hotelu ** lub domach gościnnych w pokojach 2-osobowych. W czasie wyjazdu noclegi będą w domach u miejscowych gospodarzy, domkach (chatkach), pensjonatach, klasztorze. Ok. 50% noclegów będzie w pokojach wieloosobowych. Infrastruktura zakwaterowania dalej od cywilizacji jest nierozwinięta. Pokoje są proste, zazwyczaj bez wyposażenia, ale czyste i stylowe.

WYPOSAŻENIE SANITARNE:
Tak, to jest Rosja! W większości miejsc jest łazienka wspólna dla kilku pokoi, ale we wszystkich dniach będzie dostęp do toalety standartu europejskiego. Dla chętnych możliwość skorzystania z rosyjskiej „bani”. Drewniany domek, często pachnący drzewem, w środku czysto, ciepło i dwa wiadra z gorącą i zimną wodą bez ograniczenia. Kąpiel oddzielna dla mężczyzn i kobiet.

TRANSPORT:
Większość drogi będziemy podróżować rosyjską marszrutką „Gazela” bez klimatyzacji, lub terenowym samochodem UAZik. Kilka razy skorzystamy z rosyjskich nocnych pociągów. Nocleg w przedziale czteroosobowych (jakość pociągów lepsza niż w Polsce), w wagonu jest samowar, i loże są przestrzenne dlatego, że rosyjskie pociągi poruszają się po szerokich torach.

PIESZE SPACERY:
Nasze biuro jest biurem aktywnej turystyki. Dlatego w trakcie wyjazdu będziemy mieli możliwość spędzić kilka dni na łonie natury: w tajdze i tundrze. Trekkingi są tylko dla chętnych i kto nie chce, nie musi iść.

MIEJSCE WYLOTU:
Wylot z Warszawy, w razie zainteresowania wylotem z innych miejsc prosimy o kontakt mailowy by potwierdzić (za dopłatą).

UWAGA:
Wyjazdy do Rosji i krajów byłego Związku Radzieckiego wymagają czasami od uczestnika dużej dozy cierpliwości w stosunku do szybkości lokalnej obsługi, zrozumieniu wymagań lub ustaleń czasowych. Jeżeli tylko będziemy w stanie odłączyć się od „zachodniego” poczucia czasu i obowiązkowości, wówczas wyjazd będzie przepięknym, niepowtarzalnym doświadczeniem.

GRUPA:
Jeździmy w małych grupach. Minimalna ilość osób na wycieczce wynosi 7, maksymalnie 15.

INNE:
• Dni i punkty programu wyjazdu mogą się zmienić w zależności od terminu wylotu lub w wyniku sytuacji na miejscu.
• Zapoznaj się z zasadami, jak zapisać się na wycieczkę oraz z ogólnymi warunkami uczestnictwa w wycieczce.
• Organizatorem wycieczki jest Barents.pl - Biuro Aktywnych Podróży.

Poglądowa mapa wycieczki. © Barents.pl
Poglądowa mapa wycieczki. © Barents.pl
Wschód Słońca nad Wyspami Sołowieckimi. © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
Wschód Słońca nad Wyspami Sołowieckimi. © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
Wyprawa Białe Noce Karelii i nieznana Rosyjska Północ © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
Wyprawa Białe Noce Karelii i nieznana Rosyjska Północ © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
Czasownia św. Mikołaja Cudotwórcy z pocz. XVIII wieku. Kienozierski Park Narodowy nad jeziorem Kienoziero. Białe Noce Karelii i nieznana Rosyjska Północ © Roman Stanek, Barents.pl
Czasownia św. Mikołaja Cudotwórcy z pocz. XVIII wieku. Kienozierski Park Narodowy nad jeziorem Kienoziero. Białe Noce Karelii i nieznana Rosyjska Północ © Roman Stanek, Barents.pl
Pamiątki z Karelii. Wyprawa Białe Noce Karelii i nieznana Rosyjska Północ © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
Pamiątki z Karelii. Wyprawa Białe Noce Karelii i nieznana Rosyjska Północ © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
Życie codzienne Karelii. Wyprawa Białe Noce Karelii i nieznana Rosyjska Północ © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
Życie codzienne Karelii. Wyprawa Białe Noce Karelii i nieznana Rosyjska Północ © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
Białe Noce Karelii i nieznana Rosyjska Północ © Roman Stanek, Barents.pl
Białe Noce Karelii i nieznana Rosyjska Północ © Roman Stanek, Barents.pl
Zabytki architektury drewnianej. Wyprawa Białe Noce Karelii i nieznana Rosyjska Północ © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
Zabytki architektury drewnianej. Wyprawa Białe Noce Karelii i nieznana Rosyjska Północ © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
Białe Noce Karelii i nieznana Rosyjska Północ © Roman Stanek, Barents.pl
Białe Noce Karelii i nieznana Rosyjska Północ © Roman Stanek, Barents.pl
Rosyjski mnich. Wyprawa Białe Noce Karelii i nieznana Rosyjska Północ © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
Rosyjski mnich. Wyprawa Białe Noce Karelii i nieznana Rosyjska Północ © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
Zabytki architektury drewnianej. Wyprawa Białe Noce Karelii i nieznana Rosyjska Północ © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
Zabytki architektury drewnianej. Wyprawa Białe Noce Karelii i nieznana Rosyjska Północ © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
Białe Noce Karelii i nieznana Rosyjska Północ © Roman Stanek, Barents.pl
Białe Noce Karelii i nieznana Rosyjska Północ © Roman Stanek, Barents.pl
Zabytki architektury drewnianej. Wyprawa Białe Noce Karelii i nieznana Rosyjska Północ © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
Zabytki architektury drewnianej. Wyprawa Białe Noce Karelii i nieznana Rosyjska Północ © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
Niezapomniane widoki. Wyprawa Białe Noce Karelii i nieznana Rosyjska Północ © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
Niezapomniane widoki. Wyprawa Białe Noce Karelii i nieznana Rosyjska Północ © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
Białe Noce Karelii i nieznana Rosyjska Północ © Roman Stanek, Barents.pl
Białe Noce Karelii i nieznana Rosyjska Północ © Roman Stanek, Barents.pl
Białe Noce Karelii i nieznana Rosyjska Północ © Roman Stanek, Barents.pl
Białe Noce Karelii i nieznana Rosyjska Północ © Roman Stanek, Barents.pl
Białe Noce Karelii i nieznana Rosyjska Północ © Roman Stanek, Barents.pl
Białe Noce Karelii i nieznana Rosyjska Północ © Roman Stanek, Barents.pl
Białe Noce Karelii i nieznana Rosyjska Północ © Roman Stanek, Barents.pl
Białe Noce Karelii i nieznana Rosyjska Północ © Roman Stanek, Barents.pl
Białe Noce Karelii i nieznana Rosyjska Północ © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
Życie codzienne Karelii. Białe Noce Karelii i nieznana Rosyjska Północ © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
Białe Noce Karelii i nieznana Rosyjska Północ © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
Zabytki architektury drewnianej. Białe Noce Karelii i nieznana Rosyjska Północ © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
Białe Noce Karelii i nieznana Rosyjska Północ © Bartek Krzysztan, Barents.pl
Białe Noce Karelii i nieznana Rosyjska Północ © Bartek Krzysztan, Barents.pl
Białe Noce Karelii i nieznana Rosyjska Północ © Bartek Krzysztan, Barents.pl
Białe Noce Karelii i nieznana Rosyjska Północ © Bartek Krzysztan, Barents.pl
Białe Noce Karelii i nieznana Rosyjska Północ © Bartek Krzysztan, Barents.pl
Białe Noce Karelii i nieznana Rosyjska Północ © Bartek Krzysztan, Barents.pl
Białe Noce Karelii i nieznana Rosyjska Północ © Bartek Krzysztan, Barents.pl
Białe Noce Karelii i nieznana Rosyjska Północ © Bartek Krzysztan, Barents.pl
Białe Noce Karelii i nieznana Rosyjska Północ © Bartek Krzysztan, Barents.pl
Białe Noce Karelii i nieznana Rosyjska Północ © Bartek Krzysztan, Barents.pl
Białe Noce Karelii i nieznana Rosyjska Północ © Bartek Krzysztan, Barents.pl
Białe Noce Karelii i nieznana Rosyjska Północ © Bartek Krzysztan, Barents.pl
Białe Noce Karelii i nieznana Rosyjska Północ © Bartek Krzysztan, Barents.pl
Białe Noce Karelii i nieznana Rosyjska Północ © Bartek Krzysztan, Barents.pl
Białe Noce Karelii i nieznana Rosyjska Północ © Bartek Krzysztan, Barents.pl
Białe Noce Karelii i nieznana Rosyjska Północ © Bartek Krzysztan, Barents.pl
Białe Noce Karelii i nieznana Rosyjska Północ © Bartek Krzysztan, Barents.pl
Białe Noce Karelii i nieznana Rosyjska Północ © Bartek Krzysztan, Barents.pl
Białe Noce Karelii i nieznana Rosyjska Północ © Bartek Krzysztan, Barents.pl
Białe Noce Karelii i nieznana Rosyjska Północ © Bartek Krzysztan, Barents.pl
Białe Noce Karelii i nieznana Rosyjska Północ © Bartek Krzysztan, Barents.pl
Białe Noce Karelii i nieznana Rosyjska Północ © Bartek Krzysztan, Barents.pl
Białe Noce Karelii i nieznana Rosyjska Północ © Roman Stanek, Barents.pl
Białe Noce Karelii i nieznana Rosyjska Północ © Roman Stanek, Barents.pl
Białe Noce Karelii i nieznana Rosyjska Północ © Roman Stanek, Barents.pl
Białe Noce Karelii i nieznana Rosyjska Północ © Roman Stanek, Barents.pl
Białe Noce Karelii i nieznana Rosyjska Północ © Roman Stanek, Barents.pl
Białe Noce Karelii i nieznana Rosyjska Północ © Roman Stanek, Barents.pl
Białe Noce Karelii i nieznana Rosyjska Północ © Roman Stanek, Barents.pl
Białe Noce Karelii i nieznana Rosyjska Północ © Roman Stanek, Barents.pl
Białe Noce Karelii i nieznana Rosyjska Północ © Roman Stanek, Barents.pl
Białe Noce Karelii i nieznana Rosyjska Północ © Roman Stanek, Barents.pl
Białe Noce Karelii i nieznana Rosyjska Północ © Roman Stanek, Barents.pl
Białe Noce Karelii i nieznana Rosyjska Północ © Roman Stanek, Barents.pl
Białe Noce Karelii i nieznana Rosyjska Północ © Roman Stanek, Barents.pl
Białe Noce Karelii i nieznana Rosyjska Północ © Roman Stanek, Barents.pl
Białe Noce Karelii i nieznana Rosyjska Północ © Roman Stanek, Barents.pl
Białe Noce Karelii i nieznana Rosyjska Północ © Roman Stanek, Barents.pl
Białe Noce Karelii i nieznana Rosyjska Północ © Roman Stanek, Barents.pl
Białe Noce Karelii i nieznana Rosyjska Północ © Roman Stanek, Barents.pl
Białe Noce Karelii i nieznana Rosyjska Północ © Roman Stanek, Barents.pl
Białe Noce Karelii i nieznana Rosyjska Północ © Roman Stanek, Barents.pl
Białe Noce Karelii i nieznana Rosyjska Północ © Roman Stanek, Barents.pl
Białe Noce Karelii i nieznana Rosyjska Północ © Roman Stanek, Barents.pl
Białe Noce Karelii i nieznana Rosyjska Północ © Roman Stanek, Barents.pl
Białe Noce Karelii i nieznana Rosyjska Północ © Roman Stanek, Barents.pl
Białe Noce Karelii i nieznana Rosyjska Północ © Roman Stanek, Barents.pl
Białe Noce Karelii i nieznana Rosyjska Północ © Roman Stanek, Barents.pl
Białe Noce Karelii i nieznana Rosyjska Północ © Roman Stanek, Barents.pl
Białe Noce Karelii i nieznana Rosyjska Północ © Roman Stanek, Barents.pl
Białe Noce Karelii i nieznana Rosyjska Północ © Roman Stanek, Barents.pl
Białe Noce Karelii i nieznana Rosyjska Północ © Roman Stanek, Barents.pl
Białe Noce Karelii i nieznana Rosyjska Północ © Roman Stanek, Barents.pl
Białe Noce Karelii i nieznana Rosyjska Północ © Roman Stanek, Barents.pl
Białe Noce Karelii i nieznana Rosyjska Północ © Roman Stanek, Barents.pl
Białe Noce Karelii i nieznana Rosyjska Północ © Roman Stanek, Barents.pl
Białe Noce Karelii i nieznana Rosyjska Północ © Roman Stanek, Barents.pl
Białe Noce Karelii i nieznana Rosyjska Północ © Roman Stanek, Barents.pl
Białe Noce Karelii i nieznana Rosyjska Północ © Roman Stanek, Barents.pl
Białe Noce Karelii i nieznana Rosyjska Północ © Roman Stanek, Barents.pl
Białe Noce Karelii i nieznana Rosyjska Północ © Roman Stanek, Barents.pl
Białe Noce Karelii i nieznana Rosyjska Północ © Roman Stanek, Barents.pl
Białe Noce Karelii i nieznana Rosyjska Północ © Roman Stanek, Barents.pl
Białe Noce Karelii i nieznana Rosyjska Północ © Roman Stanek, Barents.pl
Białe Noce Karelii i nieznana Rosyjska Północ © Roman Stanek, Barents.pl
Białe Noce Karelii i nieznana Rosyjska Północ © Roman Stanek, Barents.pl
Białe Noce Karelii i nieznana Rosyjska Północ © Roman Stanek, Barents.pl
Białe Noce Karelii i nieznana Rosyjska Północ © Roman Stanek, Barents.pl
Białe Noce Karelii i nieznana Rosyjska Północ © Roman Stanek, Barents.pl
Białe Noce Karelii i nieznana Rosyjska Północ © Roman Stanek, Barents.pl
Białe Noce Karelii i nieznana Rosyjska Północ © Roman Stanek, Barents.pl
Białe Noce Karelii i nieznana Rosyjska Północ © Roman Stanek, Barents.pl
Białe Noce Karelii i nieznana Rosyjska Północ © Roman Stanek, Barents.pl
Białe Noce Karelii i nieznana Rosyjska Północ © Roman Stanek, Barents.pl
Białe Noce Karelii i nieznana Rosyjska Północ © Roman Stanek, Barents.pl
Białe Noce Karelii i nieznana Rosyjska Północ © Roman Stanek, Barents.pl
Białe Noce Karelii i nieznana Rosyjska Północ © Roman Stanek, Barents.pl
Białe Noce Karelii i nieznana Rosyjska Północ © Roman Stanek, Barents.pl
Białe Noce Karelii i nieznana Rosyjska Północ © Roman Stanek, Barents.pl
Białe Noce Karelii i nieznana Rosyjska Północ © Roman Stanek, Barents.pl
Białe Noce Karelii i nieznana Rosyjska Północ © Roman Stanek, Barents.pl
Białe Noce Karelii i nieznana Rosyjska Północ © Roman Stanek, Barents.pl
Białe Noce Karelii i nieznana Rosyjska Północ © Roman Stanek, Barents.pl
Białe Noce Karelii i nieznana Rosyjska Północ © Roman Stanek, Barents.pl
Białe Noce Karelii i nieznana Rosyjska Północ © Roman Stanek, Barents.pl
Białe Noce Karelii i nieznana Rosyjska Północ © Roman Stanek, Barents.pl
Białe Noce Karelii i nieznana Rosyjska Północ © Roman Stanek, Barents.pl
Białe Noce Karelii i nieznana Rosyjska Północ © Roman Stanek, Barents.pl
Białe Noce Karelii i nieznana Rosyjska Północ © Roman Stanek, Barents.pl
Białe Noce Karelii i nieznana Rosyjska Północ © Roman Stanek, Barents.pl
Białe Noce Karelii i nieznana Rosyjska Północ © Roman Stanek, Barents.pl
Białe Noce Karelii i nieznana Rosyjska Północ © Roman Stanek, Barents.pl

ZOBACZ TEŻ INNE PROPOZYCJE NASZYCH CIEKAWYCH WYJAZDÓW

SYBERIA

Ałtaj: Najładniejsze Góry Syberii

wkrótce terminy na 2020 r.
Rzeka Czuja. Wycieczka na Ałtaj z Barents.pl. fot. © Roman Stanek, Barents.pl
KAMCZATKA
WULKANY!

Kamczatka: w krainie wulkanów

wkrótce terminy na 2020 r.
Wyprawa na Kamczatkę z biurem podróży Barents.pl
MONGOLIA

Mongolia: UAZem przez step i pustynię

wkrótce terminy na 2020 r.
Wyprawa do Mongolii. Wyprawy do Azji 2017