fbpx Transsyberyjską magistralą: 9298 km z Moskwy do Władywostoku | Transsyb

Transsyberyjską magistralą: 9298 km z Moskwy do Władywostoku

Widok na Kreml przez rzekę Moskwę (Moskwa). Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
• Romantyczna podróż słynną trasą na "koniec świata"
• Rosyjska kultura: od Moskwy przez Syberię po Daleki Wschód
• Prawosławne cerkwie, tatarskie meczety, buddyjskie klasztory
• Zwiedzanie miast i nietypowych atrakcji i wyjścia w syberyjskie góry
• Refleksje o życiu z widokiem na nieskończoną przestrzeń Syberii

Nie ma chyba nic bardziej romantycznego od siedzenia w pociągu, picia herbaty z samowaru i przemierzania wzrokiem i myślą po nieskończonych stepach, tajdze, górach i miastach. Głowa się wtedy oczyszcza, myśl odświeża, odzyskuje się energię i perspektywę patrzenia.

Pociąg jest pasją! I jest jedno takie miejsce na świecie, gdzie można na jednym bilecie przemierzyć aż 9298 km, długim szlakiem szerokich torów. To Rosja - Transsyberyjska Magistrala, cud światowego budownictwa, stan umysłu i codzienne życie milionów ludzi.

Czas przejazdu z Moskwy do Władywostoku bez przerw wynosi 164 godziny (to prawie 7 dni!). Podróż wiedzie przez dwa kontynenty, czasami z szybkością aż 140 km/godz. Transsyberyjską Magistralą przejedziemy przez 89 miast, przekroczymy 16 dużych rzek i pokonamy 7 stref czasowych. Przejedziemy najdłuższym mostem przez rzekę Amur (który mierzy 2568 metrów!) i brzegiem największego na świecie rezerwuaru wody pitnej, zobaczymy jedyny w swoim rodzaju dworzec - cały zbudowany z marmuru.

Całą podróż pokonamy w komforcie rosyjskich wagonów, ze stewardessą i gorącą kawą lub herbatą w nieskończonej ilości. Po drodze kilka razy wysiądziemy by zobaczyć najciekawsze miejsca na trasie. Przejedziemy regionami zamieszkanymi przez różne narodowości, spróbujemy też przysmaki regionalnych kuchni – rosyjskiej, tatarskiej, mongolskiej, chińskiej i dalekowschodniej.

W 2022 r. wycieczki do Rosji nie będą realizowane.

Artysta uliczny na Arbacie (Moskwa). Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
Plac Czerwony w Moskwie. Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl

Pociąg Aeroexpres z lotniska Szeremietiewo do centrum miasta (Moskwa). Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
Wnętrze meczetu Kul Szarif w Kazaniu. Kryształowe żyrandole są czeskie, a sam meczet był największym meczetem w Rosji. Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl

Uwaga! W przypadku wprowadzenia/utrzymania ograniczeń uniemożliwiających realizację wycieczki, zwrot 100% wpłaconych pieniędzy realizujemy do 14 dni od dnia odwołania wycieczki. Tu czytaj o polityce biura w związku z COVID-19.

program RAMOWY PROGRAM WYJAZDU:

DZIEŃ 1
Poranny przelot do MoskwyZwiedzanie stolicy Rosji - w zależności od możliwości czasowych (Plac Czerwony, GUM, Park Zaryade, stacje metra). Wieczorem wyjazd pociągiem z Dworca Kazańskiego.

DZIEŃ 2
Pierwszym przystankiem będzie Kazań, centrum Republiki Tatarstanu. Zwiedzimy centrum historyczne, miejscowy Kreml oraz meczet Kul Szarif i Sobór Zwiastowania. Spróbujemy specjałów tatarskiej kuchni: эчпочмак (eczpoczmak) i чак-чак (czak-czak). Następnie ruszymy w dalszą podróż.

DZIEŃ 3
Dojazd do Jekaterynburga (poprzednio Swierdłowsk), miasta leżącego niedaleko granicy Europy i Azji. Zobaczymy tam Cerkiew Na Krwi, która wybudowana została w miejscu, gdzie bolszewicy zamordowali carską rodzinę w 1918 roku. Jeśli czas pozwoli zajrzymy do Centrum Jelcyna, instytucji upamiętniającej pierwszego prezydenta Rosji. Kolejnym pociągiem pojedziemy dalej.

DZIEŃ 4
Pociąg zatrzymuje się w Nowosybirsku, największym mieście Syberii, położonym nad rzeką Ob. Przejdziemy się po centrum, zjemy obiad w jednej z knajpek w zrewitalizowanej części miasta. Zwiedzimy lokalne muzeum. Na dalszą drogę zaopatrzymy się w cukierki i czekoladki w jednej z największych fabryk słodyczy w Rosji.

DZIEŃ 5
Wysiadamy w Krasnojarsku. Tym razem zamienimy zwiedzanie miasta na spacer po rezerwacie przyrody Stołby. Nazwa rezerwatu odnosi się do kształtów znajdujących się tam ostańców, których wysokość sięga 90 m. Krasnojarsk znany jest także z zabawnych pomników, w tym Wujek Wasia - pijak - zobaczymy czy Wujek wciąż stoi ;-)

DZIEŃ 6-7
Dojeżdżamy do Irkucka, gdzie na dłuższą chwilę opuścimy pociąg. Zakwaterujemy się w mieście na dwie noce. Zobaczymy centrum z oryginalnymi, drewnianymi domkami, wybrzeże rzeki Angary. Pojedziemy także do skansenu Talcy, gdzie zapoznamy się z drewnianą architekturą obwodu irkuckiego. Dotrzemy do Listwianki i zwiedzimy muzeum jeziora Bajkał (limnologiczne) z akwarium, w którym żyją foki bajkalskie, tzw. nerpy. Na targu rybnym spróbujemy słynnego omula i gołomianki, nad którą badania prowadził Benedykt Dybowski.

DZIEŃ 8
Tego dnia trafimy do Słudzianki, leżącej na brzegu najgłębszego jeziora świata - Bajkału. Znajduje się tam jedyny na świecie dworzec zbudowany z marmuru. Budowa dworca zakończyła się 1904 r. - jest to pomnik upamiętniający cierpienie i ofiary poniesione przy budowie unikatowej, opartej na skomplikowanej konstrukcji Kolei Krugobajkalskiej. Wieczorem znów wsiądziemy do pociągu i ruszymy do stolicy Buriacji.

DZIEŃ 9
Ułan Ude - to stolica Republiki Buriacji. Zobaczymy największą głowę Lenina i historyczne centrum. Niedaleko miasta znajduje się centrum rosyjskiego buddyzmu - Dacan Iwołgiński, w którym "urzęduje” śpiący lama, tam też udamy się z wizytą.

DZIEŃ 10-11
Kolejny przystanek to Czyta, miasto, w którym zobaczyć można wpływy różnych kultur. Zwiedzimy muzeum Kolei Zabajkalskiej oraz poznamy historię dekabrystów, dla których Czyta, w XIX w., stanowiła miejsce zsyłki. Następnie ruszymy w podróż i spędzimy w pociągu niemal 2 doby.

DZIEŃ 12
Podczas naszej wyprawy przejedziemy przez Birobidżan - stolicę Żydowskiego Obwodu Autonomicznego, oraz przez Chabarowsk, gdzie znajduje się most kolejowy na linii Kolei Transsyberyjskiej nad rzeką Amur, budowany na początku XX w., m.in. przez Polaka. W jednym z tych miast zatrzymamy się na chwilę.

DZIEŃ 13-14
Docieramy do celu naszej podróży! Władywostok na wybrzeżu Oceanu Spokojnego. Zwiedzimy centrum miasta, w tym ulicę Świetlańską - najważniejszą ulicę XIX i początku XX w. - gdzie mieszkał polski pisarz S. Saliński. Zaopatrzymy się w miejscową czekoladę z owocami morza. Spojrzymy na zacumowane w zatoce statki. Jeśli czas pozwoli udamy się do miejscowego oceanarium na Wyspie Rosyjskiej, na którą prowadzi największy na świecie podwieszany most.

DZIEŃ 15
Tego dnia samolotem wracamy do Polski.

Nie jedź sam! Poleć wyjazd znajomym:
Muzeum wspomina i przybliża rodzinę cara i jej zabójstwo przez bolszewików (Jekaterynburg). Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
Model pierwszej rosyjskiej paralotni linii Ural (Jekaterynburg). Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl

cena ZAPEWNIAMY W CENIE WYCIECZKI:

• bilet lotniczy Warszawa-Moskwa-Warszawa z wszystkimi opłatami

• krajowy przelot Władywłostok-Moskwa z wszystkimi opłatami

• bagaż nadawany i podręczny zgodnie z limitem wagowym linii lotniczych

• transfer między lotniskami w Moskwie i Władywostoku

• wspólny transport pociągiem, miejscowymi busami, wynajętymi marszrutkami i łodzią

• nocleg: 10x w pociągu i 4x w hostelu w pokojach wieloosobowych

• opiekę polskojęzycznego pilota

• pakiety informacyjne i mapy

• obowiązkową gwarancję ubezpieczeniową biura podróży

• ubezpieczenie NNW i KL i ubezpieczenie bagażu do 200 Euro

• obowiązkową opłatę na państwowy Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) za każdą osobę

• obowiązkową opłatę na państwowy Turystyczny Fundusz Pomocowy (TFP) za każdą osobę

• ubezpieczenie na wypadek zarażenia się wirusem (COVID-19) podczas pobytu za granicą

Pomnik ofiar drugiej wojny światowej w Jekaterynburgu. Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl

poza ceną WE WŁASNYM ZAKRESIE:
• wiza do Rosji (ok 500 PLN)
• wyżywienie
• opłaty za przechowalnie bagażów i prysznice
• bilety wstępu
• test na obecność Covid-19 (jeżeli dotyczy)

pociągi ROSYJSKIE POCIĄGI:
Podróżowanie rosyjskimi pociągami jest komfortowe nawet na długich dystansach. Rosyjskie pociągi jeżdżą po szerokich torach, dlatego są większe. Wagony sypialne są wyposażone tak jak nasze – w wagonie są cztery łóżka, stolik, lampka i pomieszczenie na bagaże. Podróżnymi opiekuje się steward lub stewardessa. Przez cały czas do dyspozycji jest samowar z gorącą wodą i toaleta. W przedziale jest gniazdko na 220 V które czasami nawet działa :-)

wiza WIZA:
Dla chętnych uczestników pośredniczymy w wyrobieniu wizy grupowej.

zakwaterowanie ZAKWATEROWANIE:
W pociągach Kolei Transsyberyjskiej będziemy głównie podróżować w wagonach kupiejnych. Może się jednak zdarzyć (w przypadku braku wolnych miejsc), że któryś z odcinków pokonamy w wagonach plackartnych - co pozwoli nam na poznanie specyfiki jazdy po Rosji. Istnieje możliwość zakupu miejsca w 2-osobowych wagonach sypialnych (kupiejne), lecz nie we wszystkich pociągach jest to możliwe. Trzeba mieć jednak świadomość, że przedziały 2-osobowe są w innym wagonie, oddzielonym od reszty grupy. Zakwaterowanie w miastach (w Moskwie, w Irkucku, we Władywostoku) jest organizowane w czystych i sprawdzonych hostelach.

wyżywienie WYŻYWIENIE:
Wyżywienie uczestnicy organizują sami ze wsparciem pilota. Można się stołować w pociągu w wagonie restauracyjnym. Na dworcach jest dużo sklepów, aby dokupić brakujące produkty. Na dworcach, w okolicach pociągu, babuszki sprzedają pierożki i inne smakołyki (aczkolwiek są niestety coraz rzadziej spotykane). Sklepy w miastach są bardzo dobrze wyposażone. Dostępne są miejscowe specjalności. Dworcowe „cafe“ lub „bistro“ oferują podstawowe rosyjskie jedzenie – barszcz, grieczkę, smażoną rybę, kotlety itd.

grupa GRUPA:
Jeździmy w małych grupach. Minimalna liczba osób na wycieczce wynosi 8, maksymalna 15.

pogoda POGODA:
Na naszej trasie pogoda będzie zróżnicowana, na co należy być przygotowanym. Podczas wyprawy kwietniowej, na Dalekim Wschodzie i bardziej oddalonych miejscach Syberii, będzie otaczać nas jeszcze zimowa sceneria. Temperatura w Moskwie sięgać będzie ok. 10°C. W syberyjskich miastach (Irkuck, Ułan Ude), temperatura może spadać do zera. Wrzesień jest znacznie cieplejszy - na całej trasie temperatura waha się w tym miesiącu między 15-25°C.

uwagi UWAGA:
Wyjazdy do Rosji i krajów byłego Związku Radzieckiego wymagają czasami od uczestnika dużej dozy cierpliwości w stosunku do szybkości lokalnej obsługi, zrozumieniu wymagań lub ustaleń czasowych. Jeżeli tylko będziemy w stanie odłączyć się od „zachodniego” poczucia czasu i obowiązkowości, wówczas wyjazd będzie przepięknym, niepowtarzalnym doświadczeniem.

inne INNE:
• Termin wyjazdu może przesunąć się o dzień-dwa.
• Dni i punkty programu wyjazdu mogą się zmienić w zależności od terminu wylotu lub w wyniku sytuacji na miejscu.
• Zapoznaj się z zasadami, jak zapisać się na wycieczkę oraz z ogólnymi warunkami uczestnictwa w wycieczce.
• Organizatorem wycieczki jest Barents.pl - Biuro Aktywnych Podróży.
• Polityka biura w związku z Covid-19 - Podróże w czasach COVID-19 z Barents.pl.

Mapa poglądowa trasy wycieczki: Transsyberyjską magistralą: 9298 km z Moskwy do Władywostoku z Barents.pl
Mapa poglądowa trasy wycieczki: Transsyberyjską magistralą: 9298 km z Moskwy do Władywostoku z Barents.pl
Gdzieś we wschodniej Syberii. Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
Gdzieś we wschodniej Syberii. Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
Chwile dla siebie na trasie kolei transsyberyjskiej. Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
Chwile dla siebie na trasie kolei transsyberyjskiej. Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
Sludianka. Pani konduktorka daje sygnał do odjazdu. Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
Sludianka. Pani konduktorka daje sygnał do odjazdu. Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
Śniadanie w pociągu z niezastąpioną herbatą z samowaru. Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
Śniadanie w pociągu z niezastąpioną herbatą z samowaru. Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
Sobór Zwiastowania w Moskwie, położony w obrębie moskiewskiego Kremla na Placu Soborowym. Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
Sobór Zwiastowania w Moskwie, położony w obrębie moskiewskiego Kremla na Placu Soborowym. Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
Bajkał! Tak, to ten Bajkał :-) Widok z Listwianki. Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
Bajkał! Tak, to ten Bajkał :-) Widok z Listwianki. Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
Właśnie kupiliśmy obiad na całą wyprawę. No może do następnego przystanku. Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
Właśnie kupiliśmy obiad na całą wyprawę. No może do następnego przystanku. Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
Kozacka syberyjska forteca w skansenie Talcy (Talcy open-air museum). Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
Kozacka syberyjska forteca w skansenie Talcy (Talcy open-air museum). Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
Most na szlaku podczas spaceru po dolinie masywu Chamar Daban. Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
Most na szlaku podczas spaceru po dolinie masywu Chamar Daban. Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
Obiadek w trasie! Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
Obiadek w trasie! Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
Cudowne wnętrze dworca kolejowego Władywostok. Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
Cudowne wnętrze dworca kolejowego Władywostok. Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
Buriaci z przyjemnością sfotografują się przed buddyjskimi świątyniami (klasztor w Iwołgińsku). Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
Buriaci z przyjemnością sfotografują się przed buddyjskimi świątyniami (klasztor w Iwołgińsku). Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
Jedna z tysięcy rzek w tajdze. Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
Jedna z tysięcy rzek w tajdze. Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
9288 km. Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
9288 km. Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
Stopnie trudności wycieczek Barents.pl
Stopnie trudności wycieczek Barents.pl
Widok na Kreml przez rzekę Moskwę (Moskwa). Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
Widok na Kreml przez rzekę Moskwę (Moskwa). Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
Artysta uliczny na Arbacie (Moskwa). Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
Artysta uliczny na Arbacie (Moskwa). Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
Plac Czerwony w Moskwie. Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
Plac Czerwony w Moskwie. Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
Pociąg Aeroexpres z lotniska Szeremietiewo do centrum miasta (Moskwa). Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
Pociąg Aeroexpres z lotniska Szeremietiewo do centrum miasta (Moskwa). Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
Wnętrze meczetu Kul Szarif w Kazaniu. Kryształowe żyrandole są czeskie, a sam meczet był największym meczetem w Rosji. Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
Wnętrze meczetu Kul Szarif w Kazaniu. Kryształowe żyrandole są czeskie, a sam meczet był największym meczetem w Rosji. Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
Muzeum wspomina i przybliża rodzinę cara i jej zabójstwo przez bolszewików (Jekaterynburg). Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
Muzeum wspomina i przybliża rodzinę cara i jej zabójstwo przez bolszewików (Jekaterynburg). Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
Model pierwszej rosyjskiej paralotni linii Ural (Jekaterynburg). Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
Model pierwszej rosyjskiej paralotni linii Ural (Jekaterynburg). Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
Pomnik ofiar drugiej wojny światowej w Jekaterynburgu. Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
Pomnik ofiar drugiej wojny światowej w Jekaterynburgu. Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
Sprzedaż ryb na jednym z przystanków na trasie transsyberyjskiej. Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
Sprzedaż ryb na jednym z przystanków na trasie transsyberyjskiej. Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
Życie w trasie kolei transsyberyjskiej. Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
Życie w trasie kolei transsyberyjskiej. Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
Młodzi sportowcy pod pomnikiem Lenina w Nowosybirsku :-) Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
Młodzi sportowcy pod pomnikiem Lenina w Nowosybirsku :-) Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
Mongołowie sprzedający towary bezpośrednio z pociągu (Nowosybirsk). Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
Mongołowie sprzedający towary bezpośrednio z pociągu (Nowosybirsk). Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
Poranna higiena w pociągu transiberyjskim. Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
Poranna higiena w pociągu transiberyjskim. Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
Domy pierwszych osadników Syberii. Skansen Talcy. Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
Domy pierwszych osadników Syberii. Skansen Talcy. Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
Przystanek autobusowy nad Bajkałem. Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
Przystanek autobusowy nad Bajkałem. Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
Rybak we wsi Port Bajkał. Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
Rybak we wsi Port Bajkał. Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
Na rynku rybnym w Listwiance. Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
Na rynku rybnym w Listwiance. Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
Stacja kolejowa na autostradzie Krugobajkałki. Port Bajkał. Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
Stacja kolejowa na autostradzie Krugobajkałki. Port Bajkał. Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
Rosyjski folklor w Port Bajkał. Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
Rosyjski folklor w Port Bajkał. Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
Lodołamacz Bajkał i model stacji w Muzeum Krugobajkałki (Port Bajkał). Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
Lodołamacz Bajkał i model stacji w Muzeum Krugobajkałki (Port Bajkał). Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
I dzisiejszy Port Bajkał. Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
I dzisiejszy Port Bajkał. Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
Prace konserwacyjne na autostradzie transsyberyjskiej (Sludianka). Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
Prace konserwacyjne na autostradzie transsyberyjskiej (Sludianka). Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
Lunch Bajkał - ryby i azjatycki chleb. Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
Lunch Bajkał - ryby i azjatycki chleb. Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
Komunistyczna demonstracja u stóp Lenina w Ułan Ude. Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
Komunistyczna demonstracja u stóp Lenina w Ułan Ude. Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
Główny deptak w Ułan Ude. Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
Główny deptak w Ułan Ude. Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
Jeden z wyremontowanych starych drewnianych domów na uboczu Ułan Ude. Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
Jeden z wyremontowanych starych drewnianych domów na uboczu Ułan Ude. Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
Młodzi mnisi, którzy mają tu swoją buddyjską szkołę (klasztor w Iwołgińsku). Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
Młodzi mnisi, którzy mają tu swoją buddyjską szkołę (klasztor w Iwołgińsku). Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
Poranna mgła w buddyjskim klasztorze (dacan) w Iwołgińsku. Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
Poranna mgła w buddyjskim klasztorze (dacan) w Iwołgińsku. Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
Buddyjski klasztor w Iwołgińsku. Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
Buddyjski klasztor w Iwołgińsku. Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
Stare buriackie młyny modlitewne (klasztor w Iwołgińsku). Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
Stare buriackie młyny modlitewne (klasztor w Iwołgińsku). Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
Buriacki występ folklorystyczny w muzeum w Ułan Ude. Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
Buriacki występ folklorystyczny w muzeum w Ułan Ude. Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
Bogate zdobienia domów. Skansen w Ułan Ude. Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
Bogate zdobienia domów. Skansen w Ułan Ude. Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
Uśmiech obsługi na trasie transsybu. Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
Uśmiech obsługi na trasie transsybu. Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
Czołg na placu zabaw w Czycie. Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
Czołg na placu zabaw w Czycie. Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
Pomnik Aleksandra Newskiego, zwycięzcy nad Szwedami w mieście Czyta. Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
Pomnik Aleksandra Newskiego, zwycięzcy nad Szwedami w mieście Czyta. Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
Mobilna kaplica kolejowa. Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
Mobilna kaplica kolejowa. Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
Osada w tajdze. Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
Osada w tajdze. Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
Kolory tajgi. Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
Kolory tajgi. Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
Postój na dworcach kolejowych trwa do pół godziny. Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
Postój na dworcach kolejowych trwa do pół godziny. Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
Życie w trasie. Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
Życie w trasie. Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
Stare lokomotywy parowe służą jako pomniki :-) Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
Stare lokomotywy parowe służą jako pomniki :-) Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
Życie w trasie. Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
Życie w trasie. Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
W żydowskim muzeum w Birobidżanie. Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
W żydowskim muzeum w Birobidżanie. Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
Wieża ciśnień przy stacji (Birobidżan). Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
Wieża ciśnień przy stacji (Birobidżan). Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
Budynek kolejowy z podświetlaną fontanną w Chabarowsku. Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
Budynek kolejowy z podświetlaną fontanną w Chabarowsku. Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
Pora jechać dalej :-) Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
Pora jechać dalej :-) Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
Stara lokomotywa dziś jest pomnikiem kolejarzy poległych podczas II wojny światowej (Władywostok). Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
Stara lokomotywa dziś jest pomnikiem kolejarzy poległych podczas II wojny światowej (Władywostok). Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
Koreańscy marynarze we Władywostoku. Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
Koreańscy marynarze we Władywostoku. Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
Złoty Most nad Złotym Rogiem. Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
Złoty Most nad Złotym Rogiem. Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
Pomnik Sołżenicyna we Władywostoku. Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
Pomnik Sołżenicyna we Władywostoku. Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
W muzeum - okręt podwodny. Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
W muzeum - okręt podwodny. Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
W muzeum - okręt podwodny. Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
W muzeum - okręt podwodny. Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
Rynek rybny - sprzedaż sałatek warzywnych ;-) Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
Rynek rybny - sprzedaż sałatek warzywnych ;-) Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
Rynek rybny - sprzedaż owoców ;-) Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
Rynek rybny - sprzedaż owoców ;-) Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
Szkoła żeglarska (Władywostok). Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
Szkoła żeglarska (Władywostok). Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
Widok na wody cieśniny wschodniej części Bosforu (Władywostok). Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
Widok na wody cieśniny wschodniej części Bosforu (Władywostok). Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
Nad Oceanem Spokojnym. Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
Nad Oceanem Spokojnym. Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
Wieczór we Władywostoku. Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
Wieczór we Władywostoku. Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
Wieczór we Władywostoku. Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
Wieczór we Władywostoku. Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
;-) Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
;-) Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
Graffiti 3D. Z Herbatką! Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
Graffiti 3D. Z Herbatką! Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
Słynne rosyjskie rynny ;-) Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
Słynne rosyjskie rynny ;-) Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
9288 km. Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
9288 km. Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
Gdzieś w Rosji :-) Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
Gdzieś w Rosji :-) Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl

Zobacz też inne propozycje naszych ciekawych wyjazdów

BAJKAŁ

Wyprawa nad Bajkał

Szamańska Skała. Bajkał. Wyprawa nad Bajkał © fot. Ivo Dokoupił dla Barents.pl
  • Objazdówka
ROSJA

Wyspy Sołowieckie i rosyjska Północ

Wyspa Kiży - drewniane cuda Karelii. Fot. © Ivo Dokoupil, Barents.pl
  • Objazdówka
KAMCZATKA
WULKANY!

Kamczatka: w krainie wulkanów

Wycieczka na Kamczatkę - wulkan Tolbaczik fot. Ⓒ Irina Dalecka dla Barents.pl
  • Trekking