fbpx Transsyberyjską magistralą: 9298 km z Moskwy do Władywostoku

Transsyberyjską magistralą: 9298 km z Moskwy do Władywostoku

Widok na Kreml przez rzekę Moskwę (Moskwa). Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
• Romantyczna podróż słynną trasą na "koniec świata"
• Rosyjska kultura: od Moskwy przez Syberię po Daleki Wschód
• Prawosławne cerkwie, tatarskie meczety, buddyjskie klasztory
• Zwiedzanie miast i nietypowych atrakcji i wyjścia w syberyjskie góry
• Refleksje o życiu z widokiem na nieskończoną przestrzeń Syberii

Nie ma chyba nic bardziej romantycznego od siedzenia w pociągu, picia herbaty z samowaru i przemierzania wzrokiem i myślą po nieskończonych stepach, tajdze, górach i miastach. Głowa się wtedy oczyszcza, myśl odświeża, odzyskuje się energię i perspektywę patrzenia.

Pociąg jest pasją! I jest jedno takie miejsce na świecie, gdzie można na jednym bilecie przemierzyć aż 9298 km, długim szlakiem szerokich torów. To Rosja - Transsyberyjska Magistrala, cud światowego budownictwa, stan umysłu i codzienne życie milionów ludzi.

Czas przejazdu z Moskwy do Władywostoku bez przerw wynosi 164 godziny (to prawie 7 dni!). Podróż wiedzie przez dwa kontynenty, czasami z szybkością aż 140 km/godz. Transsyberyjską Magistralą przejedziemy przez 89 miast, przekroczymy 16 dużych rzek i pokonamy 7 stref czasowych. Przejedziemy najdłuższym mostem przez rzekę Amur (który mierzy 2568 metrów!) i brzegiem największego na świecie rezerwuaru wody pitnej, zobaczymy jedyny w swoim rodzaju dworzec - cały zbudowany z marmuru.

Całą podróż pokonamy w komforcie rosyjskich wagonów, ze stewardessą i gorącą kawą lub herbatą w nieskończonej ilości. Po drodze kilka razy wysiądziemy by zobaczyć najciekawsze miejsca na trasie. Przejedziemy regionami zamieszkanymi przez różne narodowości, spróbujemy też przysmaki regionalnych kuchni – rosyjskiej, tatarskiej, mongolskiej, chińskiej i dalekowschodniej.

 

Oferta wyjazdów na sezon 2020 będzie dostępna w październiku 2019 r.

Artysta uliczny na Arbacie (Moskwa). Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl

RAMOWY PROGRAM WYJAZDU:

DZIEŃ 1
Poranny przelot do Moskwy, krótkie zwiedzanie centrum miasta według możliwości czasowych (Plac Czerwony, GUM, Kreml lub Sobór Wasyla Błogosławionego). Wieczorem wyjazd w trasę Transsyberyjskiej Magistrali z Dworca Jarosławskiego.

DZIEŃ 2
Pierwszym przystankiem będzie Kazań, centrum tatarskiej republiki rozciągającej się od rzeki Wołga. Zwiedzimy centrum historyczne, miejscowy Kreml, meczet i wybrzeże Wołgi. Następną noc spędzimy ponownie w pociągu.

DZIEŃ 3
Dojazd do Jekaterynburga (poprzednio Swierdłowsk), to miasto na granicy Europy i Azji, w centrum Uralu. Zobaczymy cerkiew Na Krwi, która umieszczona jest w miejscu, gdzie bolszewicy zamordowali carską rodzinę w 1918 roku. Nocnym pociągiem pojedziemy dalej.

DZIEŃ 4
Pociąg zatrzymuje się w Nowosybirsku, największym mieście Syberii, położonym nad rzeką Ob. Zobaczymy tam między innymi centrum, tamę gigantycznej elektrowni wodnej i odwiedzimy lokalne muzeum. Wieczorem ruszamy dalej.

DZIEŃ 5
Wysiadamy w Krasnojarsku. Tym razem zamienimy zwiedzanie miasta na spacer po rewelacyjnym rezerwacie Stołby. Nazwa rezerwatu odnosi się do kształtów znajdujących się tam ostańców, których wysokość sięga 90m. Są tam gigantyczne wieże i słupy, a nawet kształty przypominające skamieniałe "kopy siana".

DZIEŃ 6-7
Dojeżdżamy do Irkucka, gdzie na dłuższą chwilę opuścimy pociąg. Zakwaterujemy się tam na dwie noce w mieście. Zobaczymy centrum z oryginalnymi drewnianymi domkami, muzeum Dekabrystów, wybrzeże rzeki Angary i miejscowy targ. Pojedziemy do skansenu Talcy gdzie zapoznamy się z kulturą Ewenków i osadników syberyjskich. Dojedziemy też do Listwianki i zwiedzimy muzeum jeziora Bajkał (limnologiczne) z akwarium, w którym żyją foki bajkalskie, tzw. nerpy bajkalskie. Nie ominiemy też targu z pieczonymi i wędzonymi omułami, świeżo wyłowionymi z Bajkału. Przez Angarę, w pobliżu Kamienia Szamańskiego, przepłyniemy aż do dworca Port Bajkał, byłej stacji Krugobajkałki.

DZIEŃ 8
Rano pociągiem przejedziemy do Sludianki, znajdującej się na brzegu najgłębszego jeziora świata, Bajkału. Będziemy tam podziwiać jedyny na świecie dworzec zbudowany w całości z marmuru. Budowa dworca zakończyła się 1904 r. - jest to pomnik upamiętniający cierpienie i ofiary poniesione przy budowie unikatowej, opartej na skomplikowanej konstrukcji Kolei Krugobajkalskiej. Będziemy mieć też czas na kąpiel w Bajkale i spacer do doliny masywu Chamar Daban, koło romantycznej rzeczki Sludianki. Potem ponownie wsiądziemy do pociągu i udamy się w dalszą podróż.

DZIEŃ 9
Ułan Ude – to stolica Republiki Buriackiej, z bardzo ciekawą świątynią buddyjską (dacan) w Iwołgińsk. Zobaczymy największą głowę Lenina i starą dzielnicę handlowców z domami bogato wykończonymi drewnianymi ornamentami i zdobieniami. Ciekawy będzie też skansen architektury Buriacji. A jaki plan na wieczór? No przecież w drogę!

DZIEŃ 10-11
Kolejny przystanek to Czita, dawna twierdza kolonizatorów Syberii. Zobaczymy też muzeum Zabajkalskie Koleje. Tym razem w pociągu spędzimy 2 noce i cały dzień.

DZIEŃ 12
Kto by się nie zatrzymał w Birobidżan jak jest po drodze?! Przecież to stolica Żydowskiego Obwodu Autonomicznego z niezmiernie ciekawą historią. Zobaczymy miasto, synagogę i centrum kultury żydowskiej. Potem pojedziemy do Chabarowska, stolicy rosyjskiego Dalekiego Wschodu, leżącego 20 km od chińskiej granicy.

DZIEŃ 13-14
Docieramy do celu naszej podróży! Władywostok na wybrzeżu Oceanu Spokojnego. Zakwaterujemy się w mieście i ruszymy na zwiedzanie, podczas którego zobaczymy m.in. muzeum łodzi podwodnych i nowe, ogromne oceanarium na Wyspie Rosyjskiej.

DZIEŃ 15
Tego dnia samolotem wracamy do Polski.

Plac Czerwony w Moskwie. Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl

ZAPEWNIAMY W CENIE WYCIECZKI:

• bilet lotniczy Warszawa-Moskwa-Warszawa z wszystkimi opłatami

• krajowy przelot Władywłostok-Moskwa z wszystkimi opłatami

• bagaż nadawany i podręczny zgodnie z limitem wagowym linii lotniczych

• transfer między lotniskami w Moskwie i Władywostoku

• wspólny transport pociągiem, miejscowymi busami, wynajętymi marszrutkami i łodzią

• nocleg: 10x w pociągu i 4x w hostelu w pokojach wieloosobowych

• opiekę polskojęzycznego pilota

• pakiety informacyjne i mapy

• obowiązkową gwarancję ubezpieczeniową biura podróży

• ubezpieczenie NNW i KL i ubezpieczenie bagażu do 200 Euro

• obowiązkową opłatę na państwowy Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) za każdą osobę

WE WŁASNYM ZAKRESIE:
• wiza do Rosji (ok 500 PLN)
• wyżywienie
• opłaty za przechowalnie bagażów i prysznice
• bilety wstępu

ROSYJSKIE POCIĄGI:
Podróżowanie rosyjskimi pociągami jest komfortowe nawet na długich dystansach. Rosyjskie pociągi jeżdżą po szerokich torach, dlatego są większe. Wagony sypialne są wyposażone tak jak nasze – w wagonie są cztery łóżka, stolik, lampka i pomieszczenie na bagaże. Podróżnymi opiekuje się steward lub stewardessa. Przez cały czas do dyspozycji jest samowar z gorącą wodą i toaleta. W przedziale jest gniazdko na 220 V które czasami nawet działa :-)

WIZA:
Dla chętnych uczestników pośredniczymy w wyrobieniu wizy grupowej.

ZAKWATEROWANIE:
Zakwaterowanie jest organizowane w czystych i sprawdzonych hostelach w Irkucku i Władywostoku. Do dyspozycji jest pościel, ręcznik, prysznic, kuchnia i internet. W pociągach Kolei Transsyberyjskiej będziemy głównie podróżować w wagonach kupiejnych. Może się jednak zdarzyć (w przypadku braku wolnych miejsc), że któryś z odcinków pokonamy w wagonach plackarta. Istnieje możliwość zakupu miejsca w 2-osobowych wagonach sypialnych (kupiejne) lecz nie we wszystkich pociągach jest to możliwe i pokoi za dopłatą 1500 PLN. Trzeba mieć jednak świadomość, że przedziały 2-osobowe są zazwyczaj w innym wagonie, oddzielonym od reszty grupy.

WYŻYWIENIE:
Wyżywienie uczestnicy organizują sami ze wsparciem pilota. Można się stołować w pociągu w wagonie restauracyjnym. Na dworcach jest dużo sklepów, aby dokupić brakujące produkty. Na dworcach, w okolicach pociągu, babuszki sprzedają pierożki i inne smakołyki (aczkolwiek są niestety coraz rzadziej spotykane). Sklepy w miastach są bardzo dobrze wyposażone. Dostępne są miejscowe specjalności. Dworcowe „cafe“ lub „bistro“ oferują podstawowe rosyjskie jedzenie – barszcz, grieczkę, smażoną rybę, kotlety itd.

GRUPA:
Jeździmy w małych grupach. Minimalna ilość osób na wycieczce wynosi 7, maksymalna 15.

POGODA:
Na naszej trasie pogoda będzie zróżnicowana, na co należy być przygotowanym. Podczas wyprawy kwietniowej, na Dalekim Wschodzie i bardziej oddalonych miejscach Syberii, będzie otaczać nas jeszcze zimowa sceneria. Temperatura w Moskwie sięgać będzie ok. 10 stopni Celsjusza. W syberyjskich miastach (Irkuck, Ułan Ude), temperatura może spadać do zera. Wrzesień jest znacznie cieplejszy - na całej trasie temperatura waha się w tym miesiącu między 15 a 25 stopniami Celsjusza.

UWAGA:
Wyjazdy do Rosji i krajów byłego Związku Radzieckiego wymagają czasami od uczestnika dużej dozy cierpliwości w stosunku do szybkości lokalnej obsługi, zrozumieniu wymagań lub ustaleń czasowych. Jeżeli tylko będziemy w stanie odłączyć się od „zachodniego” poczucia czasu i obowiązkowości, wówczas wyjazd będzie przepięknym, niepowtarzalnym doświadczeniem.

INNE:
• Termin wyjazdu może przesunąć się o dzień-dwa.
• Dni i punkty programu wyjazdu mogą się zmienić w zależności od terminu wylotu lub w wyniku sytuacji na miejscu.
• Zapoznaj się z zasadami, jak zapisać się na wycieczkę oraz z ogólnymi warunkami uczestnictwa w wycieczce.
• Organizatorem wycieczki jest Barents.pl - Biuro Aktywnych Podróży.

Mapa poglądowa trasy wycieczki: Transsyberyjską magistralą: 9298 km z Moskwy do Władywostoku z Barents.pl
Mapa poglądowa trasy wycieczki: Transsyberyjską magistralą: 9298 km z Moskwy do Władywostoku z Barents.pl
Gdzieś we wschodniej Syberii. Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
Gdzieś we wschodniej Syberii. Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
Chwile dla siebie na trasie kolei transsyberyjskiej. Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
Chwile dla siebie na trasie kolei transsyberyjskiej. Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
Sludianka. Pani konduktorka daje sygnał do odjazdu. Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
Sludianka. Pani konduktorka daje sygnał do odjazdu. Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
Śniadanie w pociągu z niezastąpioną herbatą z samowaru. Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
Śniadanie w pociągu z niezastąpioną herbatą z samowaru. Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
Sobór Zwiastowania w Moskwie, położony w obrębie moskiewskiego Kremla na Placu Soborowym. Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
Sobór Zwiastowania w Moskwie, położony w obrębie moskiewskiego Kremla na Placu Soborowym. Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
Bajkał! Tak, to ten Bajkał :-) Widok z Listwianki. Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
Bajkał! Tak, to ten Bajkał :-) Widok z Listwianki. Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
Właśnie kupiliśmy obiad na całą wyprawę. No może do następnego przystanku. Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
Właśnie kupiliśmy obiad na całą wyprawę. No może do następnego przystanku. Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
Kozacka syberyjska forteca w skansenie Talcy (Talcy open-air museum). Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
Kozacka syberyjska forteca w skansenie Talcy (Talcy open-air museum). Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
Most na szlaku podczas spaceru po dolinie masywu Chamar Daban. Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
Most na szlaku podczas spaceru po dolinie masywu Chamar Daban. Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
Obiadek w trasie! Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
Obiadek w trasie! Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
Cudowne wnętrze dworca kolejowego Władywostok. Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
Cudowne wnętrze dworca kolejowego Władywostok. Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
Buriaci z przyjemnością sfotografują się przed buddyjskimi świątyniami (klasztor w Iwołgińsku). Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
Buriaci z przyjemnością sfotografują się przed buddyjskimi świątyniami (klasztor w Iwołgińsku). Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
Jedna z tysięcy rzek w tajdze. Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
Jedna z tysięcy rzek w tajdze. Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
9288 km. Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
9288 km. Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
Widok na Kreml przez rzekę Moskwę (Moskwa). Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
Widok na Kreml przez rzekę Moskwę (Moskwa). Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
Artysta uliczny na Arbacie (Moskwa). Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
Artysta uliczny na Arbacie (Moskwa). Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
Plac Czerwony w Moskwie. Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
Plac Czerwony w Moskwie. Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
Pociąg Aeroexpres z lotniska Szeremietiewo do centrum miasta (Moskwa). Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
Pociąg Aeroexpres z lotniska Szeremietiewo do centrum miasta (Moskwa). Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
Wnętrze meczetu Kul Szarif w Kazaniu. Kryształowe żyrandole są czeskie, a sam meczet był największym meczetem w Rosji. Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
Wnętrze meczetu Kul Szarif w Kazaniu. Kryształowe żyrandole są czeskie, a sam meczet był największym meczetem w Rosji. Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
Muzeum wspomina i przybliża rodzinę cara i jej zabójstwo przez bolszewików (Jekaterynburg). Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
Muzeum wspomina i przybliża rodzinę cara i jej zabójstwo przez bolszewików (Jekaterynburg). Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
Model pierwszej rosyjskiej paralotni linii Ural (Jekaterynburg). Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
Model pierwszej rosyjskiej paralotni linii Ural (Jekaterynburg). Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
Pomnik ofiar drugiej wojny światowej w Jekaterynburgu. Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
Pomnik ofiar drugiej wojny światowej w Jekaterynburgu. Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
Sprzedaż ryb na jednym z przystanków na trasie transsyberyjskiej. Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
Sprzedaż ryb na jednym z przystanków na trasie transsyberyjskiej. Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
Życie w trasie kolei transsyberyjskiej. Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
Życie w trasie kolei transsyberyjskiej. Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
Młodzi sportowcy pod pomnikiem Lenina w Nowosybirsku :-) Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
Młodzi sportowcy pod pomnikiem Lenina w Nowosybirsku :-) Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
Mongołowie sprzedający towary bezpośrednio z pociągu (Nowosybirsk). Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
Mongołowie sprzedający towary bezpośrednio z pociągu (Nowosybirsk). Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
Poranna higiena w pociągu transiberyjskim. Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
Poranna higiena w pociągu transiberyjskim. Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
Domy pierwszych osadników Syberii. Skansen Talcy. Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
Domy pierwszych osadników Syberii. Skansen Talcy. Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
Przystanek autobusowy nad Bajkałem. Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
Przystanek autobusowy nad Bajkałem. Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
Rybak we wsi Port Bajkał. Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
Rybak we wsi Port Bajkał. Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
Na rynku rybnym w Listwiance. Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
Na rynku rybnym w Listwiance. Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
Stacja kolejowa na autostradzie Krugobajkałki. Port Bajkał. Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
Stacja kolejowa na autostradzie Krugobajkałki. Port Bajkał. Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
Rosyjski folklor w Port Bajkał. Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
Rosyjski folklor w Port Bajkał. Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
Lodołamacz Bajkał i model stacji w Muzeum Krugobajkałki (Port Bajkał). Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
Lodołamacz Bajkał i model stacji w Muzeum Krugobajkałki (Port Bajkał). Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
I dzisiejszy Port Bajkał. Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
I dzisiejszy Port Bajkał. Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
Prace konserwacyjne na autostradzie transsyberyjskiej (Sludianka). Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
Prace konserwacyjne na autostradzie transsyberyjskiej (Sludianka). Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
Lunch Bajkał - ryby i azjatycki chleb. Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
Lunch Bajkał - ryby i azjatycki chleb. Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
Komunistyczna demonstracja u stóp Lenina w Ułan Ude. Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
Komunistyczna demonstracja u stóp Lenina w Ułan Ude. Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
Główny deptak w Ułan Ude. Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
Główny deptak w Ułan Ude. Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
Jeden z wyremontowanych starych drewnianych domów na uboczu Ułan Ude. Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
Jeden z wyremontowanych starych drewnianych domów na uboczu Ułan Ude. Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
Młodzi mnisi, którzy mają tu swoją buddyjską szkołę (klasztor w Iwołgińsku). Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
Młodzi mnisi, którzy mają tu swoją buddyjską szkołę (klasztor w Iwołgińsku). Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
Poranna mgła w buddyjskim klasztorze (dacan) w Iwołgińsku. Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
Poranna mgła w buddyjskim klasztorze (dacan) w Iwołgińsku. Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
Buddyjski klasztor w Iwołgińsku. Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
Buddyjski klasztor w Iwołgińsku. Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
Stare buriackie młyny modlitewne (klasztor w Iwołgińsku). Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
Stare buriackie młyny modlitewne (klasztor w Iwołgińsku). Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
Buriacki występ folklorystyczny w muzeum w Ułan Ude. Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
Buriacki występ folklorystyczny w muzeum w Ułan Ude. Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
Bogate zdobienia domów. Skansen w Ułan Ude. Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
Bogate zdobienia domów. Skansen w Ułan Ude. Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
Uśmiech obsługi na trasie transsybu. Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
Uśmiech obsługi na trasie transsybu. Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
Czołg na placu zabaw w Czycie. Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
Czołg na placu zabaw w Czycie. Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
Pomnik Aleksandra Newskiego, zwycięzcy nad Szwedami w mieście Czyta. Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
Pomnik Aleksandra Newskiego, zwycięzcy nad Szwedami w mieście Czyta. Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
Mobilna kaplica kolejowa. Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
Mobilna kaplica kolejowa. Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
Osada w tajdze. Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
Osada w tajdze. Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
Kolory tajgi. Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
Kolory tajgi. Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
Postój na dworcach kolejowych trwa do pół godziny. Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
Postój na dworcach kolejowych trwa do pół godziny. Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
Życie w trasie. Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
Życie w trasie. Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
Stare lokomotywy parowe służą jako pomniki :-) Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
Stare lokomotywy parowe służą jako pomniki :-) Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
Życie w trasie. Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
Życie w trasie. Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
W żydowskim muzeum w Birobidżanie. Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
W żydowskim muzeum w Birobidżanie. Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
Wieża ciśnień przy stacji (Birobidżan). Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
Wieża ciśnień przy stacji (Birobidżan). Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
Budynek kolejowy z podświetlaną fontanną w Chabarowsku. Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
Budynek kolejowy z podświetlaną fontanną w Chabarowsku. Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
Pora jechać dalej :-) Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
Pora jechać dalej :-) Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
Stara lokomotywa dziś jest pomnikiem kolejarzy poległych podczas II wojny światowej (Władywostok). Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
Stara lokomotywa dziś jest pomnikiem kolejarzy poległych podczas II wojny światowej (Władywostok). Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
Koreańscy marynarze we Władywostoku. Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
Koreańscy marynarze we Władywostoku. Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
Złoty Most nad Złotym Rogiem. Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
Złoty Most nad Złotym Rogiem. Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
Pomnik Sołżenicyna we Władywostoku. Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
Pomnik Sołżenicyna we Władywostoku. Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
W muzeum - okręt podwodny. Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
W muzeum - okręt podwodny. Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
W muzeum - okręt podwodny. Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
W muzeum - okręt podwodny. Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
Rynek rybny - sprzedaż sałatek warzywnych ;-) Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
Rynek rybny - sprzedaż sałatek warzywnych ;-) Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
Rynek rybny - sprzedaż owoców ;-) Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
Rynek rybny - sprzedaż owoców ;-) Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
Szkoła żeglarska (Władywostok). Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
Szkoła żeglarska (Władywostok). Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
Widok na wody cieśniny wschodniej części Bosforu (Władywostok). Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
Widok na wody cieśniny wschodniej części Bosforu (Władywostok). Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
Nad Oceanem Spokojnym. Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
Nad Oceanem Spokojnym. Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
Wieczór we Władywostoku. Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
Wieczór we Władywostoku. Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
Wieczór we Władywostoku. Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
Wieczór we Władywostoku. Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
;-) Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
;-) Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
Graffiti 3D. Z Herbatką! Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
Graffiti 3D. Z Herbatką! Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
Słynne rosyjskie rynny ;-) Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
Słynne rosyjskie rynny ;-) Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
9288 km. Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
9288 km. Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
Gdzieś w Rosji :-) Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
Gdzieś w Rosji :-) Wycieczka Koleją Transsyberyjską © Ivo Dokoupil dla Barents.pl

ZOBACZ TEŻ INNE PROPOZYCJE NASZYCH CIEKAWYCH WYJAZDÓW

ROSJA

Białe noce Karelii i rosyjska Północ

wkrótce terminy na 2020 r.
Wyspa Kiży - drewniane cuda Karelii. Fot. © Ivo Dokoupil, Barents.pl
KAMCZATKA
WULKANY!

Kamczatka: w krainie wulkanów

wkrótce terminy na 2020 r.
Wyprawa na Kamczatkę z biurem podróży Barents.pl
MONGOLIA

Mongolia: UAZem przez step i pustynię

wkrótce terminy na 2020 r.
Wyprawa do Mongolii. Wyprawy do Azji 2017