fbpx Ałtaj: Najładniejsze Góry Syberii | Wycieczki do Rosji

Ałtaj: Najładniejsze Góry Syberii

Poglądowa mapa trasy wycieczki Ałtaj - Najładniejsze góry Syberii. © Barents.pl
• Kurajski i Czujski step przy granicy z Mongolią
• Spotkanie z szamanami i tradycyjnymi pieśniarzami
• Spacer do lodowca Duży Aktru (3000 m n.p.m.)
• Kultura saunowania – syberyjska „bania” zamiast prysznica
• Możliwość raftingu na rzece Katuń

Zapraszamy Was na wycieczkę w niezwykłe góry Syberii. Przygotowaliśmy dla Was wyprawę po rosyjskiej części Ałtaju, w czasie której odwiedzimy jego najważniejsze miejsca regionu. Elementy objazdówki połączyliśmy z kilkoma półdniowymi lub całodniowymi spacerami. Aby dotrzeć do miejsc trudniej dostępnych i rzadziej eksplorowanych będziemy kilkakrotnie korzystać z samochodów terenowych lub ciężarowych. Nasza podróż powiedzie przez główną drogę łączącą Rosję i Mongolię. Jest to tak zwany Trakt Czujski, z którego będziemy skręcać w mniej eksplorowane miejsca i rzadziej odwiedzane wioski. Dla zainteresowanych zorganizujemy fakultatywnie rafting na rzece Katuń.

Ałtaj (UNESCO) jest najbardziej zróżnicowanym regionem górskim Syberii. Ujrzysz tam nie tylko zaśnieżone 4-tysięczniki, lodowce czy też typową syberyjską tajgę, ale również brzozowe gaje, lasy, pastwiska i głębokie zielone doliny, na dnie których wiją się dzikie, rwące rzeki idealne do uprawiania raftingu. Częścią Ałtaju są też stepy i nietypowe formy geologiczne, takie jak skalne grzyby, czerwone skały czy też głębokie kaniony i wąskie szczeliny.

W tym miejscu nie tylko przyroda robi ogromne wrażenie, ale również historia ludzkiej egzystencji. Po całym regionie rozsiane są oznaki bytowania dawnych cywilizacji, takie jak stare grobowce, tzw. kurhany, które nadal skrywają wiele sekretów i tajemnic. Przykładem może być znaleziona niedawno mumia i artefakty księżniczki z Plato Ukok. W wielu miejscach znajdują się również naskalne ryciny z różnych epok.

Historia i tradycje są przekazywane z pokolenia na pokolenie na wiele sposobów: przez postać szamana, który pełni rolę naturalnego uzdrowiciela, przez ludzi, którzy komunikują się z postaciami z wymiaru duchowego, bądź też przez tradycyjnych pieśniarzy, uprawiających gardłowy śpiew. Według legendy, ałtajscy pieśniarze są w stanie przesuwać skały poprzez wibracje swojego gardłowego śpiewu. Obywatele Ałtaju czczą duchy, przyzraki i ałmysy. Rozmowa ze zwykłymi mieszkańcami na ten temat jest zawsze niezwykłym przeżyciem.

W 2022 r. wycieczki do Rosji nie będą realizowane.

Ałtaj - Najładniejsze góry Syberii © fot. Łukasz Bujonek, Barents.pl
Ałtaj - Najładniejsze góry Syberii © Roman Stanek, Barents.pl

Ałtaj - Najładniejsze góry Syberii © Roman Stanek, Barents.pl
Ałtaj - Najładniejsze góry Syberii © Roman Stanek, Barents.pl

Uwaga! W przypadku wprowadzenia/utrzymania ograniczeń uniemożliwiających realizację wycieczki, zwrot 100% wpłaconych pieniędzy realizujemy do 14 dni od dnia odwołania wycieczki. Tu czytaj o polityce biura w związku z COVID-19.

program RAMOWY PROGRAM WYJAZDU:

DZIEŃ 1-2
Wylot z Warszawy, przelot do Barnaulu, stolicy Kraju Ałtajskiego. Przejazd do Górnoałtajska, stolicy Republiki Ałtaj. Kolacja i wypoczynek.

DZIEŃ 3
Zwiedzanie nowoczesnego muzeum Ałtaju, w którym mieści się legendarna mumia księżniczki Ukok oraz inne artefakty. Zapoznanie się z historią Ałtaju, ich mieszkańców oraz szamanów. Wyjazd na Trakt Czujski, górską drogę łączącą Ałtaj i Mongolię, zbudowaną przez więźniów z gułagu. Przejazd przez Przełęcz Siemińską.

DZIEŃ 4
Tego dnia wypoczniemy daleko od cywilizacji w wiosce Czuj-Oozy, oglądając przepiękne górskie pejzaże. Czeka nas tradycyjne ałtajskie jedzenie oraz półdniowy spacer do miejsca, gdzie rzeki Argut i Czuja wpływają do Katuni.

DZIEŃ 5
Przejazd dalej na wschód Traktem Czujskim. Zwiedzanie Kałbak-Tasz i podziwianie rycin oraz naskalnych malowideł. Dalsza podróż przez Czujski i Kurajski Step, wejście na "ostatnią górkę Ałtaju” z ciekawą nazwą Koniec geografii. I to już koniec górskich krajobrazów, dalej zaczyna się step, który kończy się dopiero w Mongolii. Obiad w knajpce "U Romana" w najbardziej wysuniętym na wschód miejscu naszej wycieczki - Kosz Agacz, wiosce położonej tuż przy granicy z Mongolią.

DZIEŃ 6
Przejazd samochodem ciężarowym Ził lub Ural przez rzeki i lasy do bazy górskiej Aktru. Kilkugodzinny nietrudny spacer do lodowca Mały Aktru.

DZIEŃ 7
Całodniowy trekking bez obciążenia do lodowca Duży Aktru, trasa z widokiem na zaśnieżone czterotysięczniki i lodowcowe masywy, do niebieskiego jeziora na wysokość 3000 m n.p.m.

DZIEŃ 8
Powrót samochodem ciężarowym do Kuraje. Po drodze oglądanie kurhanów. Przejazd przez skalną bramę „Krasnye Vorota” do Ułaganu. Kilkugodzinny spacer przez prawdziwą syberyjską tajgę wokół trzech jezior.

DZIEŃ 9
Przejazd samochodami terenowymi na Pazyryckie kurhany - grobowce scytyjskich królów i zjazd z głębokiej przełęczy Katu-Jaryk do doliny rzeki Czułyszman. Nocleg w domkach w turbazie niedaleko Teleckiego jeziora.

DZIEŃ 10
Spacer przez ałtajską wioskę Balykczy, możliwość jazdy na koniach, zwiedzanie „Kamiennych grzybów” i wodospadu w Uczar.

DZIEŃ 11
Transport "katierem" przez Teleckie jezioro, po drodze zwiedzanie wodospadu. Wieczorem dojazd do Czemału.

DZIEŃ 12
Wypoczynek, zwiedzanie przepięknych okolic Czemału, dla chętnych rafting na rzece Katuń.

DZIEŃ 13
Przejazd do Barnaułu. Zwiedzanie miasta, bulwaru i górskiej historycznej Apteki. Spacer po niewielkiej, historycznej części miasta. Możliwość wycieczki statkiem po rzece Ob (z muzyką i lokalnym piwem). Dla chętnych wieczór w nietypowym klubie ITAR-TASS.

DZIEŃ 14
Powrót do Polski wieczorem.

Nie jedź sam! Poleć wyjazd znajomym:
Ałtaj - Najładniejsze góry Syberii © Roman Stanek, Barents.pl
Ałtaj - Najładniejsze góry Syberii © Roman Stanek, Barents.pl

cena ZAPEWNIAMY W CENIE WYCIECZKI:

• bilet lotniczy w dwie strony ze wszystkim opłatami

• bagaż nadawany i podręczny zgodnie z limitem wagowym linii lotniczych

• opiekę polskojęzycznego pilota

• transport minibusem, samochodem terenowym i ciężarowym, łódką przez jezioro

• zakwaterowanie w hotelu w Barnaułu*** i w domach gościnnych, turbazach lub lokalnych domach u miejscowych ludzi

• częściowe wyżywienie (7x śniadanie i obiadokolacje)

• 8x "bania" - syberyjska sauna

• pakiety informacyjne i mapy

• pomoc przy organizowaniu wizy

• obowiązkową gwarancję ubezpieczeniowa biura podróży

• ubezpieczenie NNW i KL + ubezpieczenie bagażu do 200 Euro

• obowiązkową opłatę na państwowy Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) za każdą osobę

• obowiązkową opłatę na państwowy Turystyczny Fundusz Pomocowy (TFP) za każdą osobę

• ubezpieczenie na wypadek zarażenia się wirusem (COVID-19) podczas pobytu za granicą

To jest Aidyn. Aidyn jest znanym śpiewakiem gardłowym (alikwotowym), jest również profesjonalnym кайчи i doborowym kompanem do wędrówek po tajdze. Ałtaj - Najładniejsze góry Syberii © Roman Stanek, Barents.pl

poza ceną WE WŁASNYM ZAKRESIE:
• wiza do Rosji: ok 500 PLN (dla chętnych organizujemy wspólnie)
• bilety wstępu: ok 50 USD
• częściowe wyżywienie: szacowany koszt jedzenia w miastach 5-10 USD/dzień
• fakultatywne wycieczki (rafting, przelot helikopterem nad Ałtajem itd.)
• test na obecność Covid-19 (jeżeli dotyczy)

wyżywienie WYŻYWIENIE:
Zapewniamy proste śniadania i obiadokolacje w miejscu domowego zakwaterowania (7x śniadanie i 7x obiadokolacje). Dodatkowe wyżywienie w ciągu dnia we własnym zakresie. Możliwość zakupu produktów w sklepach lub lokalnym bistro. Ceny jak w Polsce.

zakwaterowanie ZAKWATEROWANIE:
Będzie zróżnicowane. W Barnaułu w hotelu *** w pokojach 2-osobowych. W czasie wyjazdu noclegi będą w domach u miejscowych gospodarzy, domkach (chatkach), pensjonatach, aułu (ałtajska letnia kuchnia) lub górskim alpłagierze w pokojach 2-osobowych (50%) i wieloosobowych (50%). Infrastruktura zakwaterowania jest słabo rozwinięta. Pokoje są proste, zazwyczaj bez wyposażenia.

sanitariaty WYPOSAŻENIE SANITARNE:
We wszystkich miejscach oprócz Barnaułu toaleta jest wspólna dla kilku pokoi, w niektórych miejscach do dyspozycji tylko „wychodek”. W górach nie istnieje klasyczny prysznic z ciepłą wodą. Zamiast tego jest syberyjska „bania”. Drewniany domek, często pachnący drzewem, w środku czysto, ciepło i dwa wiadra z gorącą i zimną wodą bez ograniczeń. Kąpiel oddzielna dla mężczyzn i kobiet.

transport TRANSPORT:
Większość drogi będziemy podróżować rosyjską marszrutką „Gazela” bez klimatyzacji lub terenowym samochodem UAZ. W górach będziemy się przemieszczać terenowym samochodem ciężarowym, dostosowanym do transportu osób ZIŁ lub URAL. Przez jezioro popłyniemy "katierem".

spacery PIESZE SPACERY:
Nasze biuro jest biurem aktywnej turystyki - dlatego w trakcie wyjazdu będziemy mieli możliwość spędzić kilka dni na łonie natury: w syberyjskiej tajdze, w wysokich zaśnieżonych górach przy lodowcu, lub na czerwonym, niekończącym się stepie, czy też w przepięknych, kolorowych dolinach. Spacery nie są trudne technicznie i oprócz całodniowego wyjścia w Aktru nie są też trudne fizycznie. Trekkingi są tylko dla chętnych i kto nie chce, nie musi w nich uczestniczyć.

wylot MIEJSCE WYLOTU:
Miejscem wylotu jest Warszawa. W razie zainteresowania innym miejscem wylotu (Praga, Berlin lub inne większe lotnisko) prosimy o kontakt mailowy w celu potwierdzenia.

uwagi UWAGA:
Wyjazdy do Rosji i krajów byłego Związku Radzieckiego wymagają czasami od uczestnika dużej dozy cierpliwości w stosunku do szybkości lokalnej obsługi, zrozumieniu wymagań lub ustaleń czasowych. Jeżeli tylko będziemy w stanie odłączyć się od „zachodniego” poczucia czasu i obowiązkowości, wówczas wyjazd będzie przepięknym, niepowtarzalnym doświadczeniem.

grupa GRUPA:
Jeździmy w małych grupach. Minimalna liczba osób na wycieczce wynosi 6, maksymalnie 15.

info INNE:
• Dni i punkty programu wyjazdu mogą się zmienić w zależności od terminu wylotu lub w wyniku sytuacji na miejscu.
• Zapoznaj się z zasadami, jak zapisać się na wycieczkę oraz z ogólnymi warunkami uczestnictwa w wycieczce.
• Organizatorem wycieczki jest Barents.pl - Biuro Aktywnych Podróży.
• Polityka biura w związku z Covid-19 - Podróże w czasach COVID-19 z Barents.pl.

Ałtaj - Najładniejsze góry Syberii © Roman Stanek, Barents.pl
Ałtaj - Najładniejsze góry Syberii © fot. Łukasz Bujonek, Barents.pl
Ałtaj - Najładniejsze góry Syberii © Roman Stanek, Barents.pl
Ałtaj - Najładniejsze góry Syberii © Roman Stanek, Barents.pl
Ałtaj - Najładniejsze góry Syberii © Roman Stanek, Barents.pl
Ałtaj - Najładniejsze góry Syberii © Roman Stanek, Barents.pl
Kierunek - dom :-) Ałtaj - Najładniejsze góry Syberii © Iza Majchrzak z Barents.pl
Jeden z ałtajskich spacerów. fot. © Grzegorz Chmielewski z Barents.pl
Stopnie trudności wycieczek Barents.pl
Poglądowa mapa trasy wycieczki Ałtaj - Najładniejsze góry Syberii. © Barents.pl
Poglądowa mapa trasy wycieczki Ałtaj - Najładniejsze góry Syberii. © Barents.pl
Ałtaj - Najładniejsze góry Syberii © fot. Łukasz Bujonek, Barents.pl
Ałtaj - Najładniejsze góry Syberii © fot. Łukasz Bujonek, Barents.pl
Ałtaj - Najładniejsze góry Syberii © Roman Stanek, Barents.pl
Ałtaj - Najładniejsze góry Syberii © Roman Stanek, Barents.pl
Ałtaj - Najładniejsze góry Syberii © Roman Stanek, Barents.pl
Ałtaj - Najładniejsze góry Syberii © Roman Stanek, Barents.pl
Ałtaj - Najładniejsze góry Syberii © Roman Stanek, Barents.pl
Ałtaj - Najładniejsze góry Syberii © Roman Stanek, Barents.pl
Ałtaj - Najładniejsze góry Syberii © Roman Stanek, Barents.pl
Ałtaj - Najładniejsze góry Syberii © Roman Stanek, Barents.pl
Ałtaj - Najładniejsze góry Syberii © Roman Stanek, Barents.pl
Ałtaj - Najładniejsze góry Syberii © Roman Stanek, Barents.pl
To jest Aidyn. Aidyn jest znanym śpiewakiem gardłowym (alikwotowym), jest również profesjonalnym кайчи i doborowym kompanem do wędrówek po tajdze. Ałtaj - Najładniejsze góry Syberii © Roman Stanek, Barents.pl
To jest Aidyn. Aidyn jest znanym śpiewakiem gardłowym (alikwotowym), jest również profesjonalnym кайчи i doborowym kompanem do wędrówek po tajdze. Ałtaj - Najładniejsze góry Syberii © Roman Stanek, Barents.pl
Ałtaj - Najładniejsze góry Syberii © Roman Stanek, Barents.pl
Ałtaj - Najładniejsze góry Syberii © Roman Stanek, Barents.pl
Ałtaj - Najładniejsze góry Syberii © fot. Łukasz Bujonek, Barents.pl
Ałtaj - Najładniejsze góry Syberii © fot. Łukasz Bujonek, Barents.pl
Ałtaj - Najładniejsze góry Syberii © Roman Stanek, Barents.pl
Ałtaj - Najładniejsze góry Syberii © Roman Stanek, Barents.pl
Ałtaj - Najładniejsze góry Syberii © Roman Stanek, Barents.pl
Ałtaj - Najładniejsze góry Syberii © Roman Stanek, Barents.pl
Ałtaj - Najładniejsze góry Syberii © Roman Stanek, Barents.pl
Ałtaj - Najładniejsze góry Syberii © Roman Stanek, Barents.pl
Ałtaj - Najładniejsze góry Syberii © Roman Stanek, Barents.pl
Ałtaj - Najładniejsze góry Syberii © Roman Stanek, Barents.pl
Kierunek - dom :-) Ałtaj - Najładniejsze góry Syberii © Iza Majchrzak z Barents.pl
Kierunek - dom :-) Ałtaj - Najładniejsze góry Syberii © Iza Majchrzak z Barents.pl
Jeden z ałtajskich spacerów. fot. © Grzegorz Chmielewski z Barents.pl
Jeden z ałtajskich spacerów. fot. © Grzegorz Chmielewski z Barents.pl
Stopnie trudności wycieczek Barents.pl
Stopnie trudności wycieczek Barents.pl
Ałtaj - Najładniejsze góry Syberii © Roman Stanek, Barents.pl
Ałtaj - Najładniejsze góry Syberii © Roman Stanek, Barents.pl
Ałtaj - Najładniejsze góry Syberii © Roman Stanek, Barents.pl
Ałtaj - Najładniejsze góry Syberii © Roman Stanek, Barents.pl
Ałtaj - Najładniejsze góry Syberii © Roman Stanek, Barents.pl
Ałtaj - Najładniejsze góry Syberii © Roman Stanek, Barents.pl
Ałtaj - Najładniejsze góry Syberii © Roman Stanek, Barents.pl
Ałtaj - Najładniejsze góry Syberii © Roman Stanek, Barents.pl
Ałtaj - Najładniejsze góry Syberii © Roman Stanek, Barents.pl
Ałtaj - Najładniejsze góry Syberii © Roman Stanek, Barents.pl
Ałtaj - Najładniejsze góry Syberii © Roman Stanek, Barents.pl
Ałtaj - Najładniejsze góry Syberii © Roman Stanek, Barents.pl
Ałtaj - Najładniejsze góry Syberii © Roman Stanek, Barents.pl
Ałtaj - Najładniejsze góry Syberii © Roman Stanek, Barents.pl
Ałtaj - Najładniejsze góry Syberii © Roman Stanek, Barents.pl
Ałtaj - Najładniejsze góry Syberii © Roman Stanek, Barents.pl
Ałtaj - Najładniejsze góry Syberii © Roman Stanek, Barents.pl
Ałtaj - Najładniejsze góry Syberii © Roman Stanek, Barents.pl
Ałtaj - Najładniejsze góry Syberii © Roman Stanek, Barents.pl
Ałtaj - Najładniejsze góry Syberii © Roman Stanek, Barents.pl
Ałtaj - Najładniejsze góry Syberii © Roman Stanek, Barents.pl
Ałtaj - Najładniejsze góry Syberii © Roman Stanek, Barents.pl
Ałtaj - Najładniejsze góry Syberii © Roman Stanek, Barents.pl
Ałtaj - Najładniejsze góry Syberii © Roman Stanek, Barents.pl
Ałtaj - Najładniejsze góry Syberii © fot. Łukasz Bujonek, Barents.pl
Ałtaj - Najładniejsze góry Syberii © fot. Łukasz Bujonek, Barents.pl
Ałtaj - Najładniejsze góry Syberii © fot. Łukasz Bujonek, Barents.pl
Ałtaj - Najładniejsze góry Syberii © fot. Łukasz Bujonek, Barents.pl
Ałtaj - Najładniejsze góry Syberii © Roman Stanek, Barents.pl
Ałtaj - Najładniejsze góry Syberii © Roman Stanek, Barents.pl
Dzieło życia dyrektora sowchozu "Radziecki Ałtaj" A.W. Sanaa. 9 zakrętów, nachylenia do 35%, 900 m różnicy wysokości. Droga przez Katu-Yaryk to jedyny sposób by dojechać do południowego brzegu Jeziora Teleckiego. Ulagansky District. Ałtaj - Najładniejsze góry Syberii © Roman Stanek, Barents.pl
Dzieło życia dyrektora sowchozu "Radziecki Ałtaj" A.W. Sanaa. 9 zakrętów, nachylenia do 35%, 900 m różnicy wysokości. Droga przez Katu-Yaryk to jedyny sposób by dojechać do południowego brzegu Jeziora Teleckiego. Ulagansky District. Ałtaj - Najładniejsze góry Syberii © Roman Stanek, Barents.pl
Ałtaj - Najładniejsze góry Syberii © Roman Stanek, Barents.pl
Ałtaj - Najładniejsze góry Syberii © Roman Stanek, Barents.pl
Aidyn w trakcie swojego występu ze śpiewem gardłowym (alikwotowym) w roli głównej. Ałtaj - Najładniejsze góry Syberii © Roman Stanek, Barents.pl
Aidyn w trakcie swojego występu ze śpiewem gardłowym (alikwotowym) w roli głównej. Ałtaj - Najładniejsze góry Syberii © Roman Stanek, Barents.pl
Ałtaj - Najładniejsze góry Syberii © Roman Stanek, Barents.pl
Ałtaj - Najładniejsze góry Syberii © Roman Stanek, Barents.pl
Ałtaj - Najładniejsze góry Syberii © Roman Stanek, Barents.pl
Ałtaj - Najładniejsze góry Syberii © Roman Stanek, Barents.pl
Ałtaj - Najładniejsze góry Syberii © Roman Stanek, Barents.pl
Ałtaj - Najładniejsze góry Syberii © Roman Stanek, Barents.pl
Ałtaj - Najładniejsze góry Syberii © Roman Stanek, Barents.pl
Ałtaj - Najładniejsze góry Syberii © Roman Stanek, Barents.pl
Ałtaj - Najładniejsze góry Syberii © fot. Łukasz Bujonek, Barents.pl
Ałtaj - Najładniejsze góry Syberii © fot. Łukasz Bujonek, Barents.pl
Ałtaj - Najładniejsze góry Syberii © fot. Łukasz Bujonek, Barents.pl
Ałtaj - Najładniejsze góry Syberii © fot. Łukasz Bujonek, Barents.pl
Cmentarzysko Kudyrge. Ulagansky District. Ałtaj - Najładniejsze góry Syberii © fot. Łukasz Bujonek, Barents.pl
Cmentarzysko Kudyrge. Ulagansky District. Ałtaj - Najładniejsze góry Syberii © fot. Łukasz Bujonek, Barents.pl
Ałtaj - Najładniejsze góry Syberii © fot. Łukasz Bujonek, Barents.pl
Ałtaj - Najładniejsze góry Syberii © fot. Łukasz Bujonek, Barents.pl
Dolina Czułyszmańska. Zjechać - zjedziesz, ale do powrotu niektóre auta potrzebują wsparcia mieszkańców :-) Ałtaj - Najładniejsze góry Syberii © fot. Łukasz Bujonek, Barents.pl
Dolina Czułyszmańska. Zjechać - zjedziesz, ale do powrotu niektóre auta potrzebują wsparcia mieszkańców :-) Ałtaj - Najładniejsze góry Syberii © fot. Łukasz Bujonek, Barents.pl
Ałtaj - Najładniejsze góry Syberii © fot. Łukasz Bujonek, Barents.pl
Ałtaj - Najładniejsze góry Syberii © fot. Łukasz Bujonek, Barents.pl
Ałtaj - Najładniejsze góry Syberii © fot. Łukasz Bujonek, Barents.pl
Ałtaj - Najładniejsze góry Syberii © fot. Łukasz Bujonek, Barents.pl
Marcin na górce zwanej "Koniec Geografii" :-) Ałtaj - Najładniejsze góry Syberii © fot. Łukasz Bujonek, Barents.pl
Marcin na górce zwanej "Koniec Geografii" :-) Ałtaj - Najładniejsze góry Syberii © fot. Łukasz Bujonek, Barents.pl
Beata przejęła Ałtaj we władanie :) Ałtaj: Najładniejsze Góry Syberii, lipiec 2017 © B. Cichocka Barents.pl
Beata przejęła Ałtaj we władanie :) Ałtaj: Najładniejsze Góry Syberii, lipiec 2017 © B. Cichocka Barents.pl
Wszędzie daleko. To dobrze! Jesteśmy na wakacjach. Ałtaj: Najładniejsze Góry Syberii, lipiec 2017 © B. Cichocka Barents.pl
Wszędzie daleko. To dobrze! Jesteśmy na wakacjach. Ałtaj: Najładniejsze Góry Syberii, lipiec 2017 © B. Cichocka Barents.pl
W Czujskim Stepie. Kosh-Agachsky District. Ałtaj: Najładniejsze Góry Syberii, lipiec 2017 © B. Cichocka Barents.pl
W Czujskim Stepie. Kosh-Agachsky District. Ałtaj: Najładniejsze Góry Syberii, lipiec 2017 © B. Cichocka Barents.pl
W drodze na Aktru. W Горный Центр "алтай-Актру". Ałtaj: Najładniejsze Góry Syberii, lipiec 2017 © B. Cichocka Barents.pl
W drodze na Aktru. W Горный Центр "алтай-Актру". Ałtaj: Najładniejsze Góry Syberii, lipiec 2017 © B. Cichocka Barents.pl
Coraz bliżej Aktru. W Горный Центр "алтай-Актру". Ałtaj: Najładniejsze Góry Syberii, lipiec 2017 © B. Cichocka Barents.pl
Coraz bliżej Aktru. W Горный Центр "алтай-Актру". Ałtaj: Najładniejsze Góry Syberii, lipiec 2017 © B. Cichocka Barents.pl
Lodowiec Duży Aktru. Ałtaj: Najładniejsze Góry Syberii, lipiec 2017 © B. Cichocka Barents.pl
Lodowiec Duży Aktru. Ałtaj: Najładniejsze Góry Syberii, lipiec 2017 © B. Cichocka Barents.pl
Artyści na lodowcu. Ałtaj: Najładniejsze Góry Syberii, lipiec 2017 © B. Cichocka Barents.pl
Artyści na lodowcu. Ałtaj: Najładniejsze Góry Syberii, lipiec 2017 © B. Cichocka Barents.pl
Nic dodać, nic ująć: Ałtaj, Najładniejsze Góry Syberii, lipiec 2017 © B. Cichocka Barents.pl
Nic dodać, nic ująć: Ałtaj, Najładniejsze Góry Syberii, lipiec 2017 © B. Cichocka Barents.pl
Ekipa 2017 podczas trekkingu na Aktru. Ałtaj: Najładniejsze Góry Syberii, lipiec 2017 © B. Cichocka Barents.pl
Ekipa 2017 podczas trekkingu na Aktru. Ałtaj: Najładniejsze Góry Syberii, lipiec 2017 © B. Cichocka Barents.pl
Auta do zadań specjalnych :-) Ałtaj: Najładniejsze Góry Syberii, lipiec 2017 © B. Cichocka Barents.pl
Auta do zadań specjalnych :-) Ałtaj: Najładniejsze Góry Syberii, lipiec 2017 © B. Cichocka Barents.pl
Konie na syberyjskim stepie. Ałtaj: Najładniejsze Góry Syberii, lipiec 2017 © B. Cichocka Barents.pl
Konie na syberyjskim stepie. Ałtaj: Najładniejsze Góry Syberii, lipiec 2017 © B. Cichocka Barents.pl
Z Aidynem podczas spacerów po tajdze. Ałtaj: Najładniejsze Góry Syberii, lipiec 2017 © B. Cichocka Barents.pl
Z Aidynem podczas spacerów po tajdze. Ałtaj: Najładniejsze Góry Syberii, lipiec 2017 © B. Cichocka Barents.pl
Dolina Czułyszmańska - 900 m w dół. Ulagansky District. Ałtaj: Najładniejsze Góry Syberii, lipiec 2017 © B. Cichocka Barents.pl
Dolina Czułyszmańska - 900 m w dół. Ulagansky District. Ałtaj: Najładniejsze Góry Syberii, lipiec 2017 © B. Cichocka Barents.pl
Ulagansky District. Ałtaj: Najładniejsze Góry Syberii, lipiec 2017 © B. Cichocka Barents.pl
Ulagansky District. Ałtaj: Najładniejsze Góry Syberii, lipiec 2017 © B. Cichocka Barents.pl
Złoty uśmiech naszego kierowcy :-) Ałtaj: Najładniejsze Góry Syberii, lipiec 2017 © B. Cichocka Barents.pl
Złoty uśmiech naszego kierowcy :-) Ałtaj: Najładniejsze Góry Syberii, lipiec 2017 © B. Cichocka Barents.pl
Ałtajskie pejzaże. Ałtaj: Najładniejsze Góry Syberii, lipiec 2017 © B. Cichocka Barents.pl
Ałtajskie pejzaże. Ałtaj: Najładniejsze Góry Syberii, lipiec 2017 © B. Cichocka Barents.pl
ul. Sovietskaja 11! Ałtaj: Najładniejsze Góry Syberii, lipiec 2017 © B. Cichocka Barents.pl
ul. Sovietskaja 11! Ałtaj: Najładniejsze Góry Syberii, lipiec 2017 © B. Cichocka Barents.pl
Wypływająca z lodowca rzeka Katuń - raj dla amatorów raftingu. Ałtaj: Najładniejsze Góry Syberii, lipiec 2017 © B. Cichocka Barents.pl
Wypływająca z lodowca rzeka Katuń - raj dla amatorów raftingu. Ałtaj: Najładniejsze Góry Syberii, lipiec 2017 © B. Cichocka Barents.pl
Ałtaj - najładniejsze góry Syberii fot. © Asia Feil z Barents.pl
Ałtaj - najładniejsze góry Syberii fot. © Asia Feil z Barents.pl
Ałtaj - najładniejsze góry Syberii fot. © Asia Feil z Barents.pl
Ałtaj - najładniejsze góry Syberii fot. © Asia Feil z Barents.pl
Ałtaj - najładniejsze góry Syberii fot. © Asia Feil z Barents.pl
Ałtaj - najładniejsze góry Syberii fot. © Asia Feil z Barents.pl
Ałtaj - najładniejsze góry Syberii fot. © Asia Feil z Barents.pl
Ałtaj - najładniejsze góry Syberii fot. © Asia Feil z Barents.pl
Ałtaj - najładniejsze góry Syberii fot. © Asia Feil z Barents.pl
Ałtaj - najładniejsze góry Syberii fot. © Asia Feil z Barents.pl
Ałtaj - najładniejsze góry Syberii fot. © Asia Feil z Barents.pl
Ałtaj - najładniejsze góry Syberii fot. © Asia Feil z Barents.pl
Ałtaj - najładniejsze góry Syberii fot. © Asia Feil z Barents.pl
Ałtaj - najładniejsze góry Syberii fot. © Asia Feil z Barents.pl
Ałtaj - najładniejsze góry Syberii fot. © Asia Feil z Barents.pl
Ałtaj - najładniejsze góry Syberii fot. © Asia Feil z Barents.pl
Ałtaj - najładniejsze góry Syberii fot. © Asia Feil z Barents.pl
Ałtaj - najładniejsze góry Syberii fot. © Asia Feil z Barents.pl
Ałtaj - najładniejsze góry Syberii fot. © Asia Feil z Barents.pl
Ałtaj - najładniejsze góry Syberii fot. © Asia Feil z Barents.pl
Ałtaj - najładniejsze góry Syberii fot. © Asia Feil z Barents.pl
Ałtaj - najładniejsze góry Syberii fot. © Asia Feil z Barents.pl
Ałtaj - najładniejsze góry Syberii fot. © Asia Feil z Barents.pl
Ałtaj - najładniejsze góry Syberii fot. © Asia Feil z Barents.pl
Ałtaj - najładniejsze góry Syberii fot. © Asia Feil z Barents.pl
Ałtaj - najładniejsze góry Syberii fot. © Asia Feil z Barents.pl
Ałtaj - najładniejsze góry Syberii fot. © Asia Feil z Barents.pl
Ałtaj - najładniejsze góry Syberii fot. © Asia Feil z Barents.pl
Ałtaj - najładniejsze góry Syberii fot. © Asia Feil z Barents.pl
Ałtaj - najładniejsze góry Syberii fot. © Asia Feil z Barents.pl
Ałtaj - najładniejsze góry Syberii fot. © Asia Feil z Barents.pl
Ałtaj - najładniejsze góry Syberii fot. © Asia Feil z Barents.pl
Ałtaj - najładniejsze góry Syberii fot. © Asia Feil z Barents.pl
Ałtaj - najładniejsze góry Syberii fot. © Asia Feil z Barents.pl
Ałtaj - najładniejsze góry Syberii fot. © Asia Feil z Barents.pl
Ałtaj - najładniejsze góry Syberii fot. © Asia Feil z Barents.pl
Ałtaj - najładniejsze góry Syberii fot. © Asia Feil z Barents.pl
Ałtaj - najładniejsze góry Syberii fot. © Asia Feil z Barents.pl
Ałtaj - najładniejsze góry Syberii fot. © Asia Feil z Barents.pl
Ałtaj - najładniejsze góry Syberii fot. © Asia Feil z Barents.pl
Ałtaj - najładniejsze góry Syberii fot. © Asia Feil z Barents.pl
Ałtaj - najładniejsze góry Syberii fot. © Asia Feil z Barents.pl
Ałtaj - najładniejsze góry Syberii fot. © Asia Feil z Barents.pl
Ałtaj - najładniejsze góry Syberii fot. © Asia Feil z Barents.pl
Ałtaj - najładniejsze góry Syberii fot. © Asia Feil z Barents.pl
Ałtaj - najładniejsze góry Syberii fot. © Asia Feil z Barents.pl
Ałtaj - najładniejsze góry Syberii fot. © Asia Feil z Barents.pl
Ałtaj - najładniejsze góry Syberii fot. © Asia Feil z Barents.pl
Ałtaj - najładniejsze góry Syberii fot. © Asia Feil z Barents.pl
Ałtaj - najładniejsze góry Syberii fot. © Asia Feil z Barents.pl
Ałtaj - najładniejsze góry Syberii fot. © Asia Feil z Barents.pl
Ałtaj - najładniejsze góry Syberii fot. © Asia Feil z Barents.pl
Ałtaj - najładniejsze góry Syberii fot. © Asia Feil z Barents.pl
Ałtaj - najładniejsze góry Syberii fot. © Asia Feil z Barents.pl
Ałtaj - najładniejsze góry Syberii fot. © Asia Feil z Barents.pl
Ałtaj - najładniejsze góry Syberii fot. © Asia Feil z Barents.pl
Ałtaj - najładniejsze góry Syberii fot. © Asia Feil z Barents.pl
Ałtaj - najładniejsze góry Syberii fot. © Asia Feil z Barents.pl
Ałtaj - najładniejsze góry Syberii fot. © Asia Feil z Barents.pl
Ałtaj - najładniejsze góry Syberii fot. © Asia Feil z Barents.pl
Ałtaj - najładniejsze góry Syberii fot. © Grzegorz Chmielewski z Barents.pl
Ałtaj - najładniejsze góry Syberii fot. © Grzegorz Chmielewski z Barents.pl
Ałtaj - najładniejsze góry Syberii fot. © Grzegorz Chmielewski z Barents.pl
Ałtaj - najładniejsze góry Syberii fot. © Grzegorz Chmielewski z Barents.pl
Ałtaj - najładniejsze góry Syberii fot. © Grzegorz Chmielewski z Barents.pl
Ałtaj - najładniejsze góry Syberii fot. © Grzegorz Chmielewski z Barents.pl
Ałtaj - najładniejsze góry Syberii fot. © Grzegorz Chmielewski z Barents.pl
Ałtaj - najładniejsze góry Syberii fot. © Grzegorz Chmielewski z Barents.pl
Ałtaj - najładniejsze góry Syberii fot. © Grzegorz Chmielewski z Barents.pl
Ałtaj - najładniejsze góry Syberii fot. © Grzegorz Chmielewski z Barents.pl
Ałtaj - najładniejsze góry Syberii fot. © Grzegorz Chmielewski z Barents.pl
Ałtaj - najładniejsze góry Syberii fot. © Grzegorz Chmielewski z Barents.pl
Ałtaj - najładniejsze góry Syberii fot. © Grzegorz Chmielewski z Barents.pl
Ałtaj - najładniejsze góry Syberii fot. © Grzegorz Chmielewski z Barents.pl
Ałtaj - najładniejsze góry Syberii fot. © Grzegorz Chmielewski z Barents.pl
Ałtaj - najładniejsze góry Syberii fot. © Grzegorz Chmielewski z Barents.pl
Ałtaj - najładniejsze góry Syberii fot. © Grzegorz Chmielewski z Barents.pl
Ałtaj - najładniejsze góry Syberii fot. © Grzegorz Chmielewski z Barents.pl

Zobacz też inne propozycje naszych ciekawych wyjazdów

ROSJA

Wyspy Sołowieckie i rosyjska Północ

Wyspa Kiży - drewniane cuda Karelii. Fot. © Ivo Dokoupil, Barents.pl
  • Objazdówka
KAMCZATKA
WULKANY!

Kamczatka: w krainie wulkanów

Wycieczka na Kamczatkę - wulkan Tolbaczik fot. Ⓒ Irina Dalecka dla Barents.pl
  • Trekking
BAJKAŁ

Wyprawa nad Bajkał

Szamańska Skała. Bajkał. Wyprawa nad Bajkał © fot. Ivo Dokoupił dla Barents.pl
  • Objazdówka