Wyprawa na Spitsbergen: za polskimi naukowcami

• Spacery przepiękną krainą tundry i lodowców
• Wyjście na górę Pyramida, zwiedzanie rosyjskiego miasta duchów
• Podejście pod majestatyczny lodowiec Nordenskjold
• Spotkanie z polskimi naukowcami z Uniwersytetu w Poznaniu
• Rejs szybką motorówką po lodowym fiordzie
Nasze biuro oferuje Wam różne sposoby zwiedzania Arktyki. Wycieczka "Spacery wokół Pyramiden + za polskimi naukowcami" jest przygotowana tak, byście mogli jak najwięcej czasu spędzić wśród dzikiej tundry, z dala od cywilizacji. Z drugiej strony nie ma potrzeby nosić ze sobą ciężkiego plecaka, tak jak na tygodniowej wyprawie trekkingowej. Proponujemy program pomiędzy klasyczną wycieczką objazdową, a aktywnym górskim wypadem. Dzięki niemu będziecie mieli okazję zobaczyć miejsca, które rzadko pojawiają się na naszych typowych trasach objazdowych. Północna część Isfjordu to niezwykle ciekawy region otoczony lodowcami. To tu, w sezonie letnim, jest większa szansa by zobaczyć króla Arktyki - niedźwiedzia polarnego – który powraca po latach zachęcony wyrzuconymi przez morze szczątkami wielorybów.
Wyruszymy także na spotkanie z naukowcami, którzy na Spitsbergenie od lat prowadzą badania na temat Arktyki. Rozpoczniemy naszą podróż w opustoszałym, górniczym miasteczku Pyramida. Na zachętę proponujemy wyjście na najwyżej położony szczyt w okolicy. Następnie spróbujemy lokalnego piwa, które nosi miano „piwa warzonego w najdalej na północ wysuniętym miejscu”. Odwiedzimy domek zbudowany z butelek i dawny, radziecki pałac kultury. Będzie również okazja by zrobić sobie zdjęcie z najbardziej wysuniętym na północ popiersiem Lenina. Na pewno poczujemy, że czas się tu zatrzymał. Jednak naszym głównym celem będzie wyprawa w kierunku olbrzymiego lodowca Nordenskjoldbreen, skąd popłyniemy z powrotem do stolicy Spitsbergenu Longyearbyenu.

Zapisz się do naszego NEWSLETTERA, a informacje o terminach, nowościach i promocjach otrzymasz jako pierwszy! Ciekawostek podróżniczych szukaj też na naszych profilach INSTAGRAM i FB oraz na BARENTS.BLOG!

newsletter instagram facebook instagram


RAMOWY PROGRAM WYJAZDU:

DZIEŃ 1:
Przelot na Spitsbergen z przesiadką w Oslo.

DZIEŃ 2:
Zwiedzanie Longyearbyenu, stolicy arktycznego archipelagu. Zakup produktów i przygotowywanie do wyjazdu. Kolacja i piwo arktyczne w najbardziej wysuniętym na północ barze na świecie.

DZIEŃ 3 - 4
Przeprawa morska do Pyramiden. Zwiedzanie opuszczonego od 15 lat rosyjskiego górniczego miasta. Bulwar Październikowej Rewolucji ze sztuczną trawą, architektura lat 80-tych zeszłego stulecia. Przy ładnej pogodzie dla chętnych wyjście na najwyższą górę Pyramida (976 m n.p.m.) z przepięknym widokiem na okolice.

DZIEŃ 5 – 6
Przejście do Skottehytta. Po drodze odwiedzimy czeską stację polarną i stare platformy wiertnicze. Podejdziemy pod czoło lodowca Sven, przejście obok 2 opuszczonych chatek - jedna z nich została w całości przetransportowana na płozach przez Rosjan z Pyramidy. Nocleg w dolinie Dynamisk w pobliżu Skottehytty.

DZIEŃ 7 – 8
Zwiedzanie stacji naukowej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Wycieczka w głąb doliny Ebby i prezentacja badań naukowych i sprzętu. Spacer do lodowca Nordenskjold. Po drodze można natknąć się na stado fok, zobaczymy ścianę lodowcową sięgającą 20-30 metrów. Transport z powrotem do Longyearbyen.

DZIEŃ 9
Zapasowy dzień w Longyearbyen. Możliwość fakultatywnych wycieczek, czas wolny na własny program lub przy dobrej pogodzie wspólne wyjście na najwyższą górę w okolicy Nordenskjoldfjellet (1 051 m n. p.m.) i spacer do przepiękne zielonej doliny Bjorndalen.

DZIEŃ 10
Powrót do Polski.

ZAPEWNIAMY W CENIE WYCIECZKI:

• bilet lotniczy w dwie strony wraz z wszystkimi opłatami lotniskowymi

• opiekę polskojęzycznego pilota

• 5 noclegów na campingu z zapleczem (reszta w tundrze)

• 2x rejs motorówką

• wykład o badaniach arktycznych prowadzony przez naukowców

• bezpłatna degustacja piwa Krasnyj Medved (najbardziej północne piwo świata)

• wynajem obowiązkowej broni w celu zapewnienia bezpieczeństwa grupie w tundrze

• materiały informacyjne i mapy

• obowiązkowa gwarancja ubezpieczeniowa biura podróży

• ubezpieczenie NNW i KL + ubezpieczenie bagaży

• obowiązkowa opłata na państwowy Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) za każdą osobę

WE WŁASNYM ZAKRESIE:
• wyżywienie
• bilety wstępu
• wycieczki fakultatywne

ZAKWATEROWANIE:
We własnych namiotach, 5x na campingu, pozostałe noclegi w terenie. Grupa w nocy trzyma warty (mniej więcej po 2 godziny co dwa dni, według ilości klientów = na każdego 2-3 warty podczas całego pobytu). Nie jest to nic trudnego, wręcz przeciwnie z doświadczenia uczestników wiemy, że jest to bardzo przyjemny element wyprawy. Duch przygody gwarantowany :)

WYŻYWIENIE:
Wyżywienie indywidualnie, w zależności od zakupionego prowiantu. W mieście jest dobrze zaopatrzony sklep, ceny są jednak wyższe niż w Polsce. Kuchenka gazowa lub paliwowa jest potrzebna na minimum 3 osoby. Pilot posiada 1 kuchenkę do dyspozycji.

POZIOM TRUDNOŚCI:
Dzień polarny umożliwi nam dostosowanie programu do aktualnej pogody bez względu na porę dnia lub nocy. Podczas pierwszej części wyprawy będą organizowane jednodniowe spacery, powrót na noc do kempingu. Druga część to 4-dniowe przejście tundrą, jednak motorówka dowiezie część naszych rzeczy do miejsca docelowego i nie będziemy nosić ciężkich plecaków (w plecaku podstawowe wyposażenie i jedzenie na trzy dni). Większość trasy będzie przebiegać przez teren bez ścieżek czy dróg, po kamienistym podłożu, wiecznej zmarzlinie i po lodowcu. Średnia dzienna przebyta odległość w terenie (4 dni) wynosi 15-20 km.

Doradzimy wszystkim zainteresowanym, który wariant wycieczki na Spitsbergen wybrać, aby jak najlepiej skorzystać z pobytu na Arktyce.

BILETY LOTNICZE:
Ceny biletów lotniczych na Spitsbergen na wiosnę wzrastają bardzo szybko. Warto jest zapisywać się na wycieczki z dużym wyprzedzeniem, aby cena biletu nie wzrosła powyżej zakładanej kwoty.

KLIMAT:
Surowy północny, temperatura 5–10 °C przez cały dzień, często wieje zimny wiatr i jest duże zachmurzenie. Opady śniegu i deszczu są tu minimalne (wyspa Spitsbergen jest nazywana pustynią Arktyki).

GRUPA:
Jeździmy w małych grupach. Minimalna ilość osób na wycieczce wynosi 6 osób, maksymalnie 15.

MIEJSCE WYLOTU:
Miejscem wylotu jest WARSZAWA, KRAKÓW. Inne miejsca za dopłatą

INNE:
• Program może się zmienić w zależności od terminu wylotu, pogody i innych czynników.
• Królem Arktyki jest biały niedźwiedź. Spotkanie z tym drapieżnikiem jest bardzo mało prawdopodobne. W letnim sezonie jego występowanie ogranicza się bowiem do skutych lodem odległych terenów, które są mu niezbędne do polowania (na pewno nie w okolicy Longyearbyenu). Niemniej jednak, w przypadku nieoczekiwanego spotkania z białym niedźwiedziem, podczas wszystkich pieszych wycieczek, przewodnik będzie miał przy sobie obowiązkową broń.
• Zapoznaj się z zasadami, jak zapisać się na wycieczkę oraz z ogólnymi warunkami uczestnictwa w wycieczce.
• Organizatorem wycieczki jest Barents.pl - Biuro Aktywnych Podróży.

Mapa poglądowa wycieczki © Barents.pl
© Roman Stanek Barents.pl
© Roman Stanek Barents.pl
© Roman Stanek Barents.pl
© Roman Stanek Barents.pl
© Roman Stanek Barents.pl
© Roman Stanek Barents.pl
© Roman Stanek Barents.pl
© Roman Stanek Barents.pl
© Roman Stanek Barents.pl
© Roman Stanek Barents.pl
© Roman Stanek Barents.pl

ZOBACZ TEŻ INNE PROPOZYCJE NASZYCH CIEKAWYCH WYJAZDÓW

Spitsbergen - Na Krańcu Północy. Wycieczka z Biurem Podróży Barents.pl © Roman Stanek Barents.pl
ARKTYKA
HIT SEZONU!

Spitsbergen: na Krańcu Północy

12-18.07. | 17-23.07 | 2-8.08. | 5-11.09.
Pod Uszbą. © Lidka Wiśniewska z Barents.pl
GRUZJA

Trekking w Gruzji. Swanetia na lekko.

8-20.08.2019 I 22.08.-3.09.2019