fbpx Spitsbergen: śladami polskich stacji polarnych - Hornsund, Calypsobyen, Petuniabukta, Kaffioyra | Wycieczka na Spitsbergen

Spitsbergen: śladami polskich stacji polarnych - Hornsund, Calypsobyen, Petuniabukta, Kaffioyra

Poglądowa mapa trasy wycieczki © Barents.pl
• Wyjątkowa wycieczka do aż pięciu (!) polskich stacji polarnych
• Wizyta w Ny-Alesund, osadzie Amundsena i kapitana Nobile
• Zwiedzanie lodowców i piesze spacery przez arktyczną tundrę
• Pełne wyżywienie i profesjonalny arktyczny przewodnik w cenie
• Wyprawa do najbardziej unikatowych miejsc naszej planety

Ta wyjątkowa wyprawa na Spitsbergen zaprowadzi nas do kultowych miejsc, jednych z najważniejszych dla polskiego środowiska naukowego - do Polskich Stacji Polarnych: Hornsund, Calypsobyen i Kaffioyra. Stacje polarne, choć oddalone o setki kilometrów od Polski, są nieodłączną częścią współczesnej historii kraju. Przez dziesiątki lat stacje gościły naszych najlepszych naukowców z różnych dziedzin nauki i ośrodków naukowych. Choć dotarcie do stacji jest trudne, wyprawa do nich z nami jest oczywiście możliwa! Naszą wyprawę dedykujemy każdemu (nie tylko żeglarzom, naukowcom czy polarnikom), kto choć przez chwilę chce zobaczyć codzienne życie polskich stacji badawczych oraz ich przepięknych okolic.

Nie będzie to jednak nasz jedyny cel! Podczas wyprawy zobaczymy i tundrę i lodowce. Spotkamy się twarzą w twarz z najosobliwszymi stworzeniami naszej planety: morsami i zabawnymi fokami. A jeśli dopisze nam szczęście zobaczymy też wieloryby i białe niedźwiedzie (niegwarantowane). Odwiedzimy arktyczne osady, miejsca związane z pierwszymi odkrywcami takie jak punkt, z którego kapitan Nobile wyruszył na Biegun Północny swoim Zeppelinem i znacznie więcej. Dlatego spełnij swoje marzenia i popłyń z nami wzdłuż zachodniego wybrzeża arktycznego Spitsbergenu!

Naszym głównym środkiem lokomocji będzie jacht, którym przemierzymy część archipelagu Spitsbergen, znanego ze swoich monumentalnych lodowców wpadających do morza. To właśnie dzięki własnej łodzi i profesjonalnej załodze dostaniemy się do miejsc niedostępnych dla przeciętnego turysty.

Ale jak to już na jachcie bywa, częścią wycieczki będą też wachty. To są niezapomniane chwile! Oko w oko z arktyczną przestrzenią, ten czas, kiedy w mroźną i słoneczną pogodę stoisz na zewnątrz i obserwujesz otoczenie. Wypatrujesz lodowców, białych niedźwiedzi, wielorybów i kolonii morsów. To najpiękniejsze momenty, podczas których stajesz się żeglarzem i odkrywasz na nowo piękno otoczenia i nieznany świat.

Niemniej, mimo poruszania się jachtem, nasza wyprawa to nie będzie typowy rejs. Nasza łajba będzie przede wszystkim pływającą bazą – środkiem transportu, którym będziemy podróżować, na którym będziemy mieszkać, gdzie będziemy jeść, i z którego będziemy wysiadać na eksplorację okolicy.

Arktyczny dzień będzie naszym wielkim sprzymierzeńcem w wycieczkach po Spitsbergenie. Dzięki temu, że jasno jest całą dobę, będzie czas na piesze spacery (którym nie zagrozi zmrok, a więc szybki powrót do bazy) po okolicznych szczytach, z których rozpościera się zapierający dech w piersiach widok na wystające z wody lodowe szpikulce, od których archipelag wziął swoją nazwę.

Uczestnicy wariantu dłuższego będą mieli okazję poznać opuszczone miasto-widmo Pyramiden oraz Stację Polarną Petuniabukta.

Załoga rejsu lipiec 2016 r. :-) Stacja polarna Hornsund i Polskie ślady na Spitsbergenie © Roman Stanek, Barents.pl
Arktyczne widoki. Stacja polarna Hornsund i Polskie ślady na Spitsbergenie © Roman Stanek, Barents.pl

Terminy wycieczek

Numer Trudność Termin Dni Cena Uwagi Rezerwacja
1020(1)-24 3 Od 15.07.2024 do 22.07.2024 8

11990 PLN

BRAK WOLNYCH MIEJSC

Chcę jechać
1020(2)-24 3 Od 15.07.2024 do 24.07.2024 10

13990 PLN

BRAK WOLNYCH MIEJSC

Chcę jechać
1021(1)-24 3 Od 22.07.2024 do 29.07.2024 8

11990 PLN

ZOSTAŁO 1 WOLNE MIEJSCE

Chcę jechać
1021(2)-24 3 Od 22.07.2024 do 31.07.2024 10

13990 PLN

ZOSTAŁO 1 WOLNE MIEJSCE

Chcę jechać
Góra lodowa. Stacja polarna Hornsund i Polskie ślady na Spitsbergenie © Roman Stanek, Barents.pl
Wakacje na Spitsbergenie. Stacja polarna Hornsund i Polskie ślady na Spitsbergenie © Roman Stanek, Barents.pl

program RAMOWY PROGRAM WYJAZDU:

DZIEŃ 1-2
Spotkanie na Spitsbergenie w stolicy Longyearbyen, zakup prowiantu, zakwaterowanie, wstępne szkolenie.

Rozpoczęcie wyprawy. Te dwa dni spędzimy w drodze na południe do najbardziej na południe wysuniętego fiordu Hornsund, gdzie znajduje się Polska Stacja Polarną PAN, ulokowana w przepięknej okolicy. Opowiemy historie z czasów stanu wojennego i pójdziemy na spacer po ciekawej okolicy - m.in. do lodowca Hansa.

DZIEŃ 3-5
Wracamy na północ. Po drodze, jeżeli czas i warunki pozwolą, odwiedzimy ciężko dostępną stację "Baranówka" Uniwersytetu Wrocławskiego, a następnego dnia Stację Polarną Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej z Lublina w Calypsobyen, gdzie pospacerujemy po drobnych pagórkach ciekawej Calypsostrandy.

DZIEŃ 6-7
Kontynuujemy podróż dalej na północ. Wylądujemy na wyspie Księcia Karola, gdzie odwiedzimy kolonię morsów w Pollepynten. Wizyta w najbardziej wysuniętej na północ zamieszkałej osadzie - centrum badawczym Ny Ålesund - i piesza wycieczka do starej kopalni marmuru "London" oraz w stronę lodowca. Po drodze wizyta w Polskiej Stacji Polarnej "Kaffioyra" Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Wpłynięcie do Isfjordu. Powrót do Longyearbyen.

DZIEŃ 8
Uczestnicy wariantu krótszego: zakończenie wyprawy w Longyearbyen.
Uczestnicy wariantu dłuższego: Wypływamy do fiordu Nordfjord, do opuszczonej byłej radzieckiej osady górniczej Piramida (Pyramida). Zobaczymy pozostałość "radzieckiej potęgi północy", miasto-widmo z opuszczonymi, w pełni wyposażonymi domami i smutną głową Lenina w centrum. Pójdziemy na 8 kilometrowy spacer tundrą do Polskiej Stacji Badawczej "Petuniabukta" Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza. Nocleg w Pyramiden. 

DZIEŃ 9
Kontynuujemy zwiedzanie Pyramidy - przejdziemy starym górniczym torowiskiem z widokiem na miasto, zobaczmy przemysłową część miasta i dom z butelek. Rejs powrotny po fiordzie Isfjord, wśród arktycznych krajobrazów, ścian lodowców i stromych klifów, będących domem dla niezliczonej liczby ptactwa (tzw. ptasie klify). Powrót do Longyearbyen. Dla chętnych pożegnalne wyjście do restauracji i łyk arktycznego piwa.

DZIEŃ 10
Zakończenie wyprawy w Longyearbyen. W zależności od przelotów możliwość zwiedzania górniczego miasta Longyearbyen, wizyta w interesującym muzeum Arktyki i w Instytucie Polarnym. Czas na spacery i zakupy pamiątek.

Nie jedź sam! Poleć wyjazd znajomym:
Barentsburg. Stacja polarna Hornsund i Polskie ślady na Spitsbergenie © Roman Stanek, Barents.pl
Pyramiden. Stacja polarna Hornsund i Polskie ślady na Spitsbergenie © Roman Stanek, Barents.pl

cena ZAPEWNIAMY W CENIE WYCIECZKI:

• Wynajem jachtu, miejsce w kajucie i polskojęzyczną załogę

• Polskojęzycznego przewodnika arktycznego wyposażonego w broń na wypadek spotkania z białym niedźwiedziem

• Podczas wyprawy wyżywienie 2-3x dziennie

• Pakiety informacyjne

• Paliwo i opłaty portowe

• 1x nocleg w Pyramiden, 1x nocleg w Longyearbyen - dla wariantu dłuższego

• 1x obiadokolacja i śniadanie w Pyramiden, 1x śniadanie w Longyearbyen - dla wariantu dłuższego

• Ubezpieczenie łodzi, akcji ratunkowej, zdrowotne według wymagań Gubernatora Svalbardu

• Ubezpieczenie bagażu do 200 Euro

• Gwarancję ubezpieczeniową biura podróży

• Obowiązkową opłatę na państwowy Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) za każdą osobę

• Obowiązkową opłatę na państwowy Turystyczny Fundusz Pomocowy (TFP) za każdą osobę

Lodowce Spitsbergenu. Stacja polarna Hornsund i Polskie ślady na Spitsbergenie © Roman Stanek, Barents.pl

we własnym zakresie WE WŁASNYM ZAKRESIE:
• przelot na Spitsbergen
• testy na obecność Covid-19 (jeżeli dotyczy)

przelot PRZELOT:
UWAGA: Przelot nie jest zawarty w cenie wycieczki! Szacowany koszt to ok. 2500 PLN w zależności od miejsca wylotu. Chętnie pomożemy w zakupie biletu!

uwagi UWAGA:
Od uczestników wymaga się dobrego stanu zdrowia, zdolności uczestnictwa w wachtach (co najmniej raz dziennie) i odporności na warunki życia na jachcie (jest prysznic z ciepłą wodą, ale jego użycie będzie bardzo ograniczone).

choroba morska CHOROBA MORSKA:
Mimo, że będziemy pływać w większości między fiordami, blisko wybrzeża Spitsbergen, u niektórych uczestników może wystąpić choroba morska. Mija ona jednak najpóźniej po dwóch dobach.

ubezpieczenie UBEZPIECZENIE:
Ubezpieczenie wystarczy na całą wyprawę (dokładną umowę prześlemy po mailowym zgłoszeniu na wyjazd). Każdy uczestnik może się dodatkowo ubezpieczyć od kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej oraz od chorób przewlekłych, które nie są zawarte w cenie pakietu podstawowego.

telefon TELEFON SATELITARNY:
Podczas rejsu będziemy mieć do dyspozycji telefon satelitarny, na który można otrzymywać za darmo smsy od bliskich przez internet. Wszelkie telefony z telefonu satelitarnego będą płatne według cennika Iridium.

wyżywienie WYŻYWIENIE I ALKOHOL:
• Posiłki 2-3x razy dziennie (śniadanie, obiad i kolacja lub śniadanie i obiadokolacja) będzie przygotowywał kucharz z pomocą uczestników.
• Z powodu specyfiki wyprawy, surowo zabrania się wnoszenia na pokład jakikolwiek alkoholu. Podczas wyprawy, w naszym minibarze, będzie można kupić symboliczne ilości alkoholu dla potrzeb dezynfekcji, a także w celu wzniesienia symbolicznego toastu po osiągnięciu obranego celu (wyłącznie na lądzie).

zakwaterowanie ZAKWATEROWANIE:
W dwuosobowych kajutach: 4 kajuty dwuosobowe oraz 2 piętrowe łóżka jednoosobowe w jednej kajucie. W przypadku zgłoszenia pojedynczego uczestnika, miejsce zostanie przydzielone w kajucie z innym uczestnikiem. Wachty będą zaplanowane tak, aby każdy miał czas na niezakłócony odpoczynek.

grupa GRUPA:
Jeździmy w małych grupach. Maksymalna liczba osób na wycieczce wynosi 7.

pogoda POGODA:
Klimat jest surowy, północny. Zwykle na fiordach temperatura wynosi ok. 2-7°C, a przy lodowcach i na otwartym morzu około 0°C. W sierpniu jest dzień polarny - słońce nie zachodzi i świeci także w nocy. Na morzu może wiać silny wiatr, aczkolwiek w większości będziemy poruszać się po fiordach i przybrzeżnych wodach.

jacht DANE TECHNICZNE JACHTU:
• Długość całkowita: 14,9 m
• Długość kadłuba: 14,28 m
• Szerokość: 3,99 m
• Zanurzenie: 2,18 m
• Silnik: 85HP Nannie 2014 r.
• Zbiornik wody: 650 lt
• Zbiornik Paliwa 825 lt + 400 lt
• Liczba kabin: 5
• Liczba wc: 1
• Waga: 19000 kg
• Pow. żagli: 111 m2

inne INNE:
• Rejsu nie da się przesunąć. Program dni może być dostosowany do aktualnej sytuacji meteorologicznej. Większość miejsc, które chcemy odwiedzić, będzie jednak zachowana, zmieni się ewentualnie ich kolejność.
• O wejściu na teren stacji i długości pobytu każdorazowo decyduje kierownik stacji.
• Zapoznaj się z zasadami, jak zapisać się na wycieczkę oraz z ogólnymi warunkami uczestnictwa w wycieczce.
• Organizatorem jest biuro podróży Barents.pl, którego właścicielem jest Roman Staněk. Barents.pl należy do czołówki renomowanych profesjonalistów organizujących wyjazdy do Arktyki o różnych charakterze: rejsy, trekkingi, wyjazdy objazdowe oraz autorskie.
• ​Uwaga! W przypadku wprowadzenia ograniczeń uniemożliwiających realizację wycieczki, zwrot 100% wpłaconych pieniędzy realizujemy do 7 dni od dnia odwołania wycieczki.
• Polityka biura w związku z Covid-19 - Podróże w czasach COVID-19 z Barents.pl.

Wyprawa na Spitsbergen. Stacja polarna Hornsund i Polskie ślady na Spitsbergenie © Roman Stanek, Barents.pl
Pod żaglami na Spitsbergenie. Stacja polarna Hornsund i Polskie ślady na Spitsbergenie © Roman Stanek, Barents.pl
Żaglówką na Spitsbergen. Stacja polarna Hornsund i Polskie ślady na Spitsbergenie © Roman Stanek, Barents.pl
W Hornsundzie. Stacja polarna Hornsund i Polskie ślady na Spitsbergenie © Roman Stanek, Barents.pl
Kości i poroża arktycznych zwierząt. Stacja polarna Hornsund i Polskie ślady na Spitsbergenie © Roman Stanek, Barents.pl
Fiordy Spitsbergenu. Stacja polarna Hornsund i Polskie ślady na Spitsbergenie © Roman Stanek, Barents.pl
Okolice Polskiej Stacji Polarnej "Kaffioyra" Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. fot. © Małgosia Busz, Barents.pl
Ptasie Klify. Rejs śladami polskich stacji polarnych. fot. © Małgosia Busz, Barents.pl
Arktyczny krajobraz. Rejs śladami polskich stacji polarnych. fot. © Aga Zwaan z Barents.pl
Baranówka. Rejs śladami polskich stacji polarnych. fot. © Aga Zwaan z Barents.pl
Stopnie trudności wycieczek Barents.pl
Poglądowa mapa trasy wycieczki © Barents.pl
Poglądowa mapa trasy wycieczki © Barents.pl
Załoga rejsu lipiec 2016 r. :-) Stacja polarna Hornsund i Polskie ślady na Spitsbergenie © Roman Stanek, Barents.pl
Załoga rejsu lipiec 2016 r. :-) Stacja polarna Hornsund i Polskie ślady na Spitsbergenie © Roman Stanek, Barents.pl
Arktyczne widoki. Stacja polarna Hornsund i Polskie ślady na Spitsbergenie © Roman Stanek, Barents.pl
Arktyczne widoki. Stacja polarna Hornsund i Polskie ślady na Spitsbergenie © Roman Stanek, Barents.pl
Góra lodowa. Stacja polarna Hornsund i Polskie ślady na Spitsbergenie © Roman Stanek, Barents.pl
Góra lodowa. Stacja polarna Hornsund i Polskie ślady na Spitsbergenie © Roman Stanek, Barents.pl
Wakacje na Spitsbergenie. Stacja polarna Hornsund i Polskie ślady na Spitsbergenie © Roman Stanek, Barents.pl
Wakacje na Spitsbergenie. Stacja polarna Hornsund i Polskie ślady na Spitsbergenie © Roman Stanek, Barents.pl
Barentsburg. Stacja polarna Hornsund i Polskie ślady na Spitsbergenie © Roman Stanek, Barents.pl
Barentsburg. Stacja polarna Hornsund i Polskie ślady na Spitsbergenie © Roman Stanek, Barents.pl
Pyramiden. Stacja polarna Hornsund i Polskie ślady na Spitsbergenie © Roman Stanek, Barents.pl
Pyramiden. Stacja polarna Hornsund i Polskie ślady na Spitsbergenie © Roman Stanek, Barents.pl
Lodowce Spitsbergenu. Stacja polarna Hornsund i Polskie ślady na Spitsbergenie © Roman Stanek, Barents.pl
Lodowce Spitsbergenu. Stacja polarna Hornsund i Polskie ślady na Spitsbergenie © Roman Stanek, Barents.pl
Wyprawa na Spitsbergen. Stacja polarna Hornsund i Polskie ślady na Spitsbergenie © Roman Stanek, Barents.pl
Wyprawa na Spitsbergen. Stacja polarna Hornsund i Polskie ślady na Spitsbergenie © Roman Stanek, Barents.pl
Pod żaglami na Spitsbergenie. Stacja polarna Hornsund i Polskie ślady na Spitsbergenie © Roman Stanek, Barents.pl
Pod żaglami na Spitsbergenie. Stacja polarna Hornsund i Polskie ślady na Spitsbergenie © Roman Stanek, Barents.pl
Żaglówką na Spitsbergen. Stacja polarna Hornsund i Polskie ślady na Spitsbergenie © Roman Stanek, Barents.pl
Żaglówką na Spitsbergen. Stacja polarna Hornsund i Polskie ślady na Spitsbergenie © Roman Stanek, Barents.pl
W Hornsundzie. Stacja polarna Hornsund i Polskie ślady na Spitsbergenie © Roman Stanek, Barents.pl
W Hornsundzie. Stacja polarna Hornsund i Polskie ślady na Spitsbergenie © Roman Stanek, Barents.pl
Kości i poroża arktycznych zwierząt. Stacja polarna Hornsund i Polskie ślady na Spitsbergenie © Roman Stanek, Barents.pl
Kości i poroża arktycznych zwierząt. Stacja polarna Hornsund i Polskie ślady na Spitsbergenie © Roman Stanek, Barents.pl
Fiordy Spitsbergenu. Stacja polarna Hornsund i Polskie ślady na Spitsbergenie © Roman Stanek, Barents.pl
Fiordy Spitsbergenu. Stacja polarna Hornsund i Polskie ślady na Spitsbergenie © Roman Stanek, Barents.pl
Okolice Polskiej Stacji Polarnej "Kaffioyra" Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. fot. © Małgosia Busz, Barents.pl
Okolice Polskiej Stacji Polarnej "Kaffioyra" Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. fot. © Małgosia Busz, Barents.pl
Ptasie Klify. Rejs śladami polskich stacji polarnych. fot. © Małgosia Busz, Barents.pl
Ptasie Klify. Rejs śladami polskich stacji polarnych. fot. © Małgosia Busz, Barents.pl
Arktyczny krajobraz. Rejs śladami polskich stacji polarnych. fot. © Aga Zwaan z Barents.pl
Arktyczny krajobraz. Rejs śladami polskich stacji polarnych. fot. © Aga Zwaan z Barents.pl
Baranówka. Rejs śladami polskich stacji polarnych. fot. © Aga Zwaan z Barents.pl
Baranówka. Rejs śladami polskich stacji polarnych. fot. © Aga Zwaan z Barents.pl
Stopnie trudności wycieczek Barents.pl
Stopnie trudności wycieczek Barents.pl
Stacja polarna Hornsund i Polskie ślady na Spitsbergenie © Roman Stanek, Barents.pl
Stacja polarna Hornsund i Polskie ślady na Spitsbergenie © Roman Stanek, Barents.pl
Stacja polarna Hornsund i Polskie ślady na Spitsbergenie © Roman Stanek, Barents.pl
Stacja polarna Hornsund i Polskie ślady na Spitsbergenie © Roman Stanek, Barents.pl
Stacja polarna Hornsund i Polskie ślady na Spitsbergenie © Roman Stanek, Barents.pl
Stacja polarna Hornsund i Polskie ślady na Spitsbergenie © Roman Stanek, Barents.pl
Stacja polarna Hornsund i Polskie ślady na Spitsbergenie © Roman Stanek, Barents.pl
Stacja polarna Hornsund i Polskie ślady na Spitsbergenie © Roman Stanek, Barents.pl
Stacja polarna Hornsund i Polskie ślady na Spitsbergenie © Roman Stanek, Barents.pl
Stacja polarna Hornsund i Polskie ślady na Spitsbergenie © Roman Stanek, Barents.pl
Stacja polarna Hornsund i Polskie ślady na Spitsbergenie © Roman Stanek, Barents.pl
Stacja polarna Hornsund i Polskie ślady na Spitsbergenie © Roman Stanek, Barents.pl
Stacja polarna Hornsund i Polskie ślady na Spitsbergenie © Roman Stanek, Barents.pl
Stacja polarna Hornsund i Polskie ślady na Spitsbergenie © Roman Stanek, Barents.pl
Stacja polarna Hornsund i Polskie ślady na Spitsbergenie © Roman Stanek, Barents.pl
Stacja polarna Hornsund i Polskie ślady na Spitsbergenie © Roman Stanek, Barents.pl
Stacja polarna Hornsund i Polskie ślady na Spitsbergenie © Roman Stanek, Barents.pl
Stacja polarna Hornsund i Polskie ślady na Spitsbergenie © Roman Stanek, Barents.pl
Stacja polarna Hornsund i Polskie ślady na Spitsbergenie © Roman Stanek, Barents.pl
Stacja polarna Hornsund i Polskie ślady na Spitsbergenie © Roman Stanek, Barents.pl
Stacja polarna Hornsund i Polskie ślady na Spitsbergenie © Roman Stanek, Barents.pl
Stacja polarna Hornsund i Polskie ślady na Spitsbergenie © Roman Stanek, Barents.pl
Stacja polarna Hornsund i Polskie ślady na Spitsbergenie © Roman Stanek, Barents.pl
Stacja polarna Hornsund i Polskie ślady na Spitsbergenie © Roman Stanek, Barents.pl
Stacja polarna Hornsund i Polskie ślady na Spitsbergenie © Roman Stanek, Barents.pl
Stacja polarna Hornsund i Polskie ślady na Spitsbergenie © Roman Stanek, Barents.pl
Stacja polarna Hornsund i Polskie ślady na Spitsbergenie © Roman Stanek, Barents.pl
Stacja polarna Hornsund i Polskie ślady na Spitsbergenie © Roman Stanek, Barents.pl
Stacja polarna Hornsund i Polskie ślady na Spitsbergenie © Roman Stanek, Barents.pl
Stacja polarna Hornsund i Polskie ślady na Spitsbergenie © Roman Stanek, Barents.pl
Stacja polarna Hornsund i Polskie ślady na Spitsbergenie © Roman Stanek, Barents.pl
Stacja polarna Hornsund i Polskie ślady na Spitsbergenie © Roman Stanek, Barents.pl
Stacja polarna Hornsund i Polskie ślady na Spitsbergenie © Roman Stanek, Barents.pl
Stacja polarna Hornsund i Polskie ślady na Spitsbergenie © Roman Stanek, Barents.pl
Stacja polarna Hornsund i Polskie ślady na Spitsbergenie © Roman Stanek, Barents.pl
Stacja polarna Hornsund i Polskie ślady na Spitsbergenie © Roman Stanek, Barents.pl
Stacja polarna Hornsund i Polskie ślady na Spitsbergenie © Roman Stanek, Barents.pl
Stacja polarna Hornsund i Polskie ślady na Spitsbergenie © Roman Stanek, Barents.pl
Stacja polarna Hornsund i Polskie ślady na Spitsbergenie © Roman Stanek, Barents.pl
Stacja polarna Hornsund i Polskie ślady na Spitsbergenie © Roman Stanek, Barents.pl
Stacja polarna Hornsund i Polskie ślady na Spitsbergenie © Roman Stanek, Barents.pl
Stacja polarna Hornsund i Polskie ślady na Spitsbergenie © Roman Stanek, Barents.pl
Stacja polarna Hornsund i Polskie ślady na Spitsbergenie © Roman Stanek, Barents.pl
Stacja polarna Hornsund i Polskie ślady na Spitsbergenie © Roman Stanek, Barents.pl
Stacja polarna Hornsund i Polskie ślady na Spitsbergenie © Roman Stanek, Barents.pl
Stacja polarna Hornsund i Polskie ślady na Spitsbergenie © Roman Stanek, Barents.pl
Stacja polarna Hornsund i Polskie ślady na Spitsbergenie © Roman Stanek, Barents.pl
Stacja polarna Hornsund i Polskie ślady na Spitsbergenie © Roman Stanek, Barents.pl
Stacja polarna Hornsund i Polskie ślady na Spitsbergenie © Roman Stanek, Barents.pl
Stacja polarna Hornsund i Polskie ślady na Spitsbergenie © Roman Stanek, Barents.pl
Stacja polarna Hornsund i Polskie ślady na Spitsbergenie © Roman Stanek, Barents.pl
Stacja polarna Hornsund i Polskie ślady na Spitsbergenie © Roman Stanek, Barents.pl
Stacja polarna Hornsund i Polskie ślady na Spitsbergenie © Roman Stanek, Barents.pl
Stacja polarna Hornsund i Polskie ślady na Spitsbergenie © Roman Stanek, Barents.pl
Stacja polarna Hornsund i Polskie ślady na Spitsbergenie © Roman Stanek, Barents.pl
Stacja polarna Hornsund i Polskie ślady na Spitsbergenie © Roman Stanek, Barents.pl
Stacja polarna Hornsund i Polskie ślady na Spitsbergenie © Roman Stanek, Barents.pl
Stacja polarna Hornsund i Polskie ślady na Spitsbergenie © Roman Stanek, Barents.pl
Stacja polarna Hornsund i Polskie ślady na Spitsbergenie © Roman Stanek, Barents.pl
Stacja polarna Hornsund i Polskie ślady na Spitsbergenie © Roman Stanek, Barents.pl
Foka. Stacja polarna Hornsund i Polskie ślady na Spitsbergenie © Tadeusz Kasprzycki 2016, Barents.pl
Foka. Stacja polarna Hornsund i Polskie ślady na Spitsbergenie © Tadeusz Kasprzycki 2016, Barents.pl
Kry. Stacja polarna Hornsund i Polskie ślady na Spitsbergenie © Tadeusz Kasprzycki 2016, Barents.pl
Kry. Stacja polarna Hornsund i Polskie ślady na Spitsbergenie © Tadeusz Kasprzycki 2016, Barents.pl
Spacer po krze. Stacja polarna Hornsund i Polskie ślady na Spitsbergenie © Tadeusz Kasprzycki 2016, Barents.pl
Spacer po krze. Stacja polarna Hornsund i Polskie ślady na Spitsbergenie © Tadeusz Kasprzycki 2016, Barents.pl
Ocean Arktyczny. Morze Grenlandzkie. Stacja polarna Hornsund i Polskie ślady na Spitsbergenie © Tadeusz Kasprzycki 2016, Barents.pl
Ocean Arktyczny. Morze Grenlandzkie. Stacja polarna Hornsund i Polskie ślady na Spitsbergenie © Tadeusz Kasprzycki 2016, Barents.pl
Ocean Arktyczny. Morze Grenlandzkie. Stacja polarna Hornsund i Polskie ślady na Spitsbergenie © Tadeusz Kasprzycki 2016, Barents.pl
Ocean Arktyczny. Morze Grenlandzkie. Stacja polarna Hornsund i Polskie ślady na Spitsbergenie © Tadeusz Kasprzycki 2016, Barents.pl
Morsy. Stacja polarna Hornsund i Polskie ślady na Spitsbergenie © Tadeusz Kasprzycki 2016, Barents.pl
Morsy. Stacja polarna Hornsund i Polskie ślady na Spitsbergenie © Tadeusz Kasprzycki 2016, Barents.pl
Ocean Arktyczny. Morze Grenlandzkie. Stacja polarna Hornsund i Polskie ślady na Spitsbergenie © Tadeusz Kasprzycki 2016, Barents.pl
Ocean Arktyczny. Morze Grenlandzkie. Stacja polarna Hornsund i Polskie ślady na Spitsbergenie © Tadeusz Kasprzycki 2016, Barents.pl
Lodowce. Stacja polarna Hornsund i Polskie ślady na Spitsbergenie © Tadeusz Kasprzycki 2016, Barents.pl
Lodowce. Stacja polarna Hornsund i Polskie ślady na Spitsbergenie © Tadeusz Kasprzycki 2016, Barents.pl
Lodowce przełamujące się do morza. Stacja polarna Hornsund i Polskie ślady na Spitsbergenie © Tadeusz Kasprzycki 2016, Barents.pl
Lodowce przełamujące się do morza. Stacja polarna Hornsund i Polskie ślady na Spitsbergenie © Tadeusz Kasprzycki 2016, Barents.pl
Lodowce widziane z pokładu statku. Stacja polarna Hornsund i Polskie ślady na Spitsbergenie © Tadeusz Kasprzycki 2016, Barents.pl
Lodowce widziane z pokładu statku. Stacja polarna Hornsund i Polskie ślady na Spitsbergenie © Tadeusz Kasprzycki 2016, Barents.pl
Rejs w chmurach. Stacja polarna Hornsund i Polskie ślady na Spitsbergenie © Tadeusz Kasprzycki 2016, Barents.pl
Rejs w chmurach. Stacja polarna Hornsund i Polskie ślady na Spitsbergenie © Tadeusz Kasprzycki 2016, Barents.pl
Barentsburg. Stacja polarna Hornsund i Polskie ślady na Spitsbergenie © Roman Stanek, Barents.pl					Barentsburg. Stacja polarna Hornsund i Polskie ślady na Spitsbergenie © Roman Stanek, Barents.pl
Barentsburg. Stacja polarna Hornsund i Polskie ślady na Spitsbergenie © Roman Stanek, Barents.pl
Stacja polarna Hornsund i Polskie ślady na Spitsbergenie © Roman Stanek, Barents.pl
Stacja polarna Hornsund i Polskie ślady na Spitsbergenie © Roman Stanek, Barents.pl
Stacja polarna Hornsund i Polskie ślady na Spitsbergenie © Roman Stanek, Barents.pl
Stacja polarna Hornsund i Polskie ślady na Spitsbergenie © Roman Stanek, Barents.pl
Stacja polarna Hornsund i Polskie ślady na Spitsbergenie © Roman Stanek, Barents.pl
Stacja polarna Hornsund i Polskie ślady na Spitsbergenie © Roman Stanek, Barents.pl
Rejs śladami polskich stacji polarnych. fot. © Małgosia Busz, Barents.pl
Rejs śladami polskich stacji polarnych. fot. © Małgosia Busz, Barents.pl
Rejs śladami polskich stacji polarnych. fot. © Małgosia Busz, Barents.pl
Rejs śladami polskich stacji polarnych. fot. © Małgosia Busz, Barents.pl
Rejs śladami polskich stacji polarnych. fot. © Małgosia Busz, Barents.pl
Rejs śladami polskich stacji polarnych. fot. © Małgosia Busz, Barents.pl
Rejs śladami polskich stacji polarnych. fot. © Małgosia Busz, Barents.pl
Rejs śladami polskich stacji polarnych. fot. © Małgosia Busz, Barents.pl
Rejs śladami polskich stacji polarnych. fot. © Małgosia Busz, Barents.pl
Rejs śladami polskich stacji polarnych. fot. © Małgosia Busz, Barents.pl
Rejs śladami polskich stacji polarnych. fot. © Małgosia Busz, Barents.pl
Rejs śladami polskich stacji polarnych. fot. © Małgosia Busz, Barents.pl
Rejs śladami polskich stacji polarnych. fot. © Małgosia Busz, Barents.pl
Rejs śladami polskich stacji polarnych. fot. © Małgosia Busz, Barents.pl
Rejs śladami polskich stacji polarnych. fot. © Małgosia Busz, Barents.pl
Rejs śladami polskich stacji polarnych. fot. © Małgosia Busz, Barents.pl
Rejs śladami polskich stacji polarnych. fot. © Małgosia Busz, Barents.pl
Rejs śladami polskich stacji polarnych. fot. © Małgosia Busz, Barents.pl
Rejs śladami polskich stacji polarnych. fot. © Małgosia Busz, Barents.pl
Rejs śladami polskich stacji polarnych. fot. © Małgosia Busz, Barents.pl
Rejs śladami polskich stacji polarnych. fot. © Małgosia Busz, Barents.pl
Rejs śladami polskich stacji polarnych. fot. © Małgosia Busz, Barents.pl
Rejs śladami polskich stacji polarnych. fot. © Małgosia Busz, Barents.pl
Rejs śladami polskich stacji polarnych. fot. © Małgosia Busz, Barents.pl
Rejs śladami polskich stacji polarnych. fot. © Małgosia Busz, Barents.pl
Rejs śladami polskich stacji polarnych. fot. © Małgosia Busz, Barents.pl
Rejs śladami polskich stacji polarnych. fot. © Małgosia Busz, Barents.pl
Rejs śladami polskich stacji polarnych. fot. © Małgosia Busz, Barents.pl
Rejs śladami polskich stacji polarnych. fot. © Małgosia Busz, Barents.pl
Rejs śladami polskich stacji polarnych. fot. © Małgosia Busz, Barents.pl
Rejs śladami polskich stacji polarnych. fot. © Małgosia Busz, Barents.pl
Rejs śladami polskich stacji polarnych. fot. © Małgosia Busz, Barents.pl
Rejs śladami polskich stacji polarnych. fot. © Małgosia Busz, Barents.pl
Rejs śladami polskich stacji polarnych. fot. © Małgosia Busz, Barents.pl
Rejs śladami polskich stacji polarnych. fot. © Małgosia Busz, Barents.pl
Rejs śladami polskich stacji polarnych. fot. © Małgosia Busz, Barents.pl
Rejs śladami polskich stacji polarnych. fot. © Małgosia Busz, Barents.pl
Rejs śladami polskich stacji polarnych. fot. © Małgosia Busz, Barents.pl
Rejs śladami polskich stacji polarnych. fot. © Małgosia Busz, Barents.pl
Rejs śladami polskich stacji polarnych. fot. © Małgosia Busz, Barents.pl
Rejs śladami polskich stacji polarnych. fot. © Małgosia Busz, Barents.pl
Rejs śladami polskich stacji polarnych. fot. © Małgosia Busz, Barents.pl
Rejs śladami polskich stacji polarnych. fot. © Małgosia Busz, Barents.pl
Rejs śladami polskich stacji polarnych. fot. © Małgosia Busz, Barents.pl
Rejs śladami polskich stacji polarnych. fot. © Małgosia Busz, Barents.pl
Rejs śladami polskich stacji polarnych. fot. © Małgosia Busz, Barents.pl
Rejs śladami polskich stacji polarnych. fot. © Małgosia Busz, Barents.pl
Rejs śladami polskich stacji polarnych. fot. © Małgosia Busz, Barents.pl
Rejs śladami polskich stacji polarnych. fot. © Małgosia Busz, Barents.pl
Rejs śladami polskich stacji polarnych. fot. © Małgosia Busz, Barents.pl
Rejs śladami polskich stacji polarnych. fot. © Małgosia Busz, Barents.pl
Rejs śladami polskich stacji polarnych. fot. © Małgosia Busz, Barents.pl
Rejs śladami polskich stacji polarnych. fot. © Małgosia Busz, Barents.pl
Rejs śladami polskich stacji polarnych. fot. © Małgosia Busz, Barents.pl
Niedźwiedź polarny - król Arktyki fot. © Jon Børge Karlsen, Barents.pl 2018
Niedźwiedź polarny - król Arktyki fot. © Jon Børge Karlsen, Barents.pl 2018
Spotkać niedźwiedzia polarnego jest ciężko. Ale jeśli już, to najlepiej z daleka. fot. © Jon Børge Karlsen, Barents.pl 2018
Spotkać niedźwiedzia polarnego jest ciężko. Ale jeśli już, to najlepiej z daleka. fot. © Jon Børge Karlsen, Barents.pl 2018
Niedźwiedzie polarne mają węch niemal doskonały fot. © Jon Børge Karlsen, Barents.pl 2018
Niedźwiedzie polarne mają węch niemal doskonały fot. © Jon Børge Karlsen, Barents.pl 2018

Zobacz też inne propozycje naszych ciekawych wyjazdów

ARKTYKA
HIT SEZONU!

Spitsbergen: na Krańcu Północy

9-16.08. | 18-25.08. | 31.08.-6.09.
Góra lodowa na Spitsbergenie. Tydzień Na Krańcu Północy. fot. © Roman Stanek, Barents.pl
  • Objazdówka
ARKTYKA

Spitsbergen: Arktyczny Trekking Tundrą

wkrótce terminy na 2025 r.
Spitsbergen: Trekking Przez Tundrę w Arktyce fot. © Roman Stanek, Barents.pl
  • Ekspedycje
  • Trekking
NORWEGIA

Trekking: Hardangervidda i Trolltunga

16-25.08.2024
Hardangervidda i Trolltunga: trekking przez surowy płaskowyż Norwegii fot. © Jan Prasałek z Barents.pl
  • Trekking