fbpx Trekking w Tadżykistanie przez Góry Fańskie | | Barents.pl - aktywne wycieczki, trekkingi, wyprawy

Trekking w Tadżykistanie przez Góry Fańskie

Trekking w Tadżykistanie przez Góry Fańskie fot. © Ola Matusz, Barents.pl
• Trekking na lekko przez doliny i przełęcze Gór Fańskich
• Bagaż niesiony przez osły i kucharz podczas trekkingu
• Noclegi na zmianę we wioskach i w namiotach
• Szmaragdowe jeziora i zielone żyzne doliny
• Przełęcze ponad 3000 m n.p.m.
• Krajobraz ostrych szczytów i lodowców
• Kąpiel w Iskanderkul, wizyta w Pandżakencie
Góry Fańskie w północno-zachodnim Tadżykistanie przyciągają malowniczymi krajobrazami. Stanowiące część Pamiro-Ałaju pasmo, obfituje w liczne wysokogórskie, głęboko wcięte zielone doliny i ostre granie cztero- i pięciotysięczników. Różnorodny pejzaż gór kształtują w zamieszkałych dolinach - wierzby i topole, wyżej - skupiska jałowców, łąki, pastwiska oraz piargi, a w najwyższych partiach gór - skalne zbocza i lodowce.
Podczas trekkingu poznamy miejscową ludność - tadżyckich pasterzy wypasających swoje stada na zboczach gór i zamieszkujących letnie obozy, mieszkańców wiosek w niższych partiach dolin oraz gospodarzy, którzy nas przyjmą w swoich domach.

Trasa będzie dostosowana do pokonywanych przewyższeń i topografii terenu - wejdziemy na liczne przełęcze gwarantujące niesamowite widoki na okolicę. Nocować będziemy w głębokich dolinach. Trasa jest ułożona tak, aby po kilku noclegach w namiotach następowałby noclegi w domach gościnnych. W jeden z dni trekking jest fakultatywny - możliwość dodatkowej wycieczki, lub regeneracji.

Podczas wyjazdu odwiedzimy przygraniczny Pandżakent, wykąpiemy się w jeziorze Iskanderkul, największym w Górach Fańskich, rozbijemy obozowiska nad jeziorami Kulikalon i Alauddin, zobaczymy dolinę Haft Kul i odpoczniemy w malowniczo położonej wiosce Sary-Tag.

Zapraszamy do Gór Fańskich!

Sokolnictwo - dlaczego nie znajdziesz tego w naszych programach? Tradycje koczownicze, w tym sokolnictwo, są piękne, tak długo, jak są prawdziwe, kultywowane na co dzień, służą lokalnym społecznościom i stoi za nimi szacunek do zwierząt. Kiedy stają się turystyczną atrakcją, przestają mieć jakąkolwiek wartość, a często prowadzą do cierpienia zwierząt. Spotkanie prawdziwego sokolnika jest trudną sztuką. Nie mówimy nie. Jeśli tylko uda się nam potwierdzić podczas wycieczki spotkanie z taką osobą, zaaranżujemy to z przyjemnością! Ale nie zabierzemy Was na ustawiany pokaz, o często wątpliwej reputacji.

Trekking w Tadżykistanie przez Góry Fańskie fot. © Ola Matusz, Barents.pl
Trekking w Tadżykistanie przez Góry Fańskie fot. © Ola Matusz, Barents.pl

Trekking w Tadżykistanie przez Góry Fańskie fot. © Ola Matusz, Barents.pl
Trekking w Tadżykistanie przez Góry Fańskie fot. © Ola Matusz, Barents.pl

program RAMOWY PROGRAM WYJAZDU:

DZIEŃ 1-2
Spotkanie na lotnisku w Warszawie. Przelot do Azji Centralnej z przesiadką (lotnisko w Duszanbe, Samarkandzie lub Taszkiencie). Przejazd do miasta Pandżakent nad rzeką Zarawszan. Lunch w czajchanie i wizyta na miejscowym bazarze. Przejazd w Góry Fańskie, do Haft-Kul, krainy siedmiu jezior. Nocleg w wiosce Padrud.

Zakwaterowanie: dom gościnny

DZIEŃ 3
Rozpoczynamy trekking przez Góry Fańskie! Z pomocą osiołków, które poniosą nasze bagaże, mijając szóste z siedmiu jezior w dolinie, wznosimy się na przełęcz Towasang na wys. 3307 m n.p.m. Zejście do obozowiska nad rzeką, rozbicie namiotów, odpoczynek.

Dystans i przewyższenia: 16 km, + 1400 m / -880 m
Najwyższy punkt dnia: 3307 m n.p.m.
Zakwaterowanie: namiot

DZIEŃ 4-5
Kontynuujemy trekking przez kolejne doliny w otoczeniu wysokich szczytów Gór Fańskich. Po drodze mijamy letnie obozowiska tutejszych pasterzy. Zakładamy obóz pod przełęczą. Następnego dnia docieramy do miniaturowego, schowanego w środku gór jeziora Pusztikul. Schodzimy do kanionu rzeki Arczmadion, zakładamy obozowisko nad rzeką.

Dystans i przewyższenia: 9 km, + 1100 m / - 750 m i 6 km +150 m / - 700 m
Najwyższy punkt dnia: 3500 m n.p.m. i 2750 m n.p.m
Zakwaterowanie: 2x namiot

DZIEŃ 6-7
Trekking do skalistej doliny rzeki Zindon gdzie założymy obóz na 2 dni. Następnego dnia dzień regeneracyjny lub wyjście dla chętnych na całodniowy trek tam i z powrotem do przepięknego jeziora Bolszoj Allo (3150 m n.p.m), otoczonego piargami i stromymi ścianami.

Dystans i przewyższenia: 16 km, + 1400 m / - 1300 m, 14 km + 950 m / -950 m
Najwyższy punkt dnia: 3400 m n.p.m. i 3150 m n.p.m
Zakwaterowanie: 2x namiot

DZIEŃ 8
Opuszczamy dolinę Zindon. Szlak poprowadzi zazielenioną doliną rzeki Arczmaidan. Po półdniowym trekkingu docieramy do wioski Gazza. Odpoczynek w domu gościnnym, możliwość wzięcia prysznica.

Dystans i przewyższenia: 18 km, + 500 m / - 1000 m
Najwyższy punkt dnia: 2200 m n.p.m.
Zakwaterowanie: dom gościnny

DZIEŃ 9
Po lżejszym dniu wracamy na wysokości ponad 3000 m n.p.m., pokonujemy przełęcz pod szczytem Czukurak i schodzimy do górskiego schroniska w dolinie rzeki Uredź. Odpoczynek w komfortowych warunkach wśród wysokich gór.

Dystans i przewyższenia: + 11 km, + 850 m / - 550 m
Najwyższy punkt dnia: 3200 m n.p.m.
Zakwaterowanie: dom gościnny

DZIEŃ 10
Zależnie od formy uczestników i pogody, wybierzemy łatwiejszą lub trudniejszą trasę aby dostać się do niecki wypełnionej jeziorem Kulikalon, zasilanym wodami z lodowca na pięciotysięczniku Czimtarga. Rejon jeziora szczególnie obfituje w miejscową odmianę jałowca, porastającego strome zbocza gór. Obóz nad jeziorem Kulikalon.

Dystans i przewyższenia: 7 km, + 1100 m / -400 m, lub 6 km / + 700 m, - 50 m
Najwyższy punkt dnia: 3175 m n.p.m.
Zakwaterowanie: namiot

DZIEŃ 11
To ostatni dzień naszego trekkingu przez Góry Fańskie! Zakończymy z przytupem, bo przejdziemy przez przełęcz Alauddin (3780 m n.p.m.), z której rozciąga się zachwycający widok na panoramę szczytów wznoszących się nad górskimi jeziorami. Nasz ostatni obóz namiotowy założymy nad jeziorem Alauddin.

Dystans i przewyższenia: 11 km, + 950 m / - 1000 m
Najwyższy punkt dnia: 3780 m n.p.m.
Zakwaterowanie: namiot

DZIEŃ 12
Po złożeniu obozowiska odbierają nas jeepy. Przejazd nad jezioro Iskanderkul, największego w Górach Fańskich. Rekreacyjny spacer do wodospadu. Możliwość kąpieli w owianego legendami wodach Jeziora Aleksandra Wielkiego. Odpoczynek w przyjemnym domu gościnnym we wsi Saratoq niedaleko jeziora.

Dystans i przewyższenia: 4 km, + 100 m / - 100 m
Zakwaterowanie: dom gościnny

DZIEŃ 13
Przejazd znad jeziora Iskanderkul do miejsca wylotu (Duszanbe, Samarkanda, lub Taszkient). Czas na spacery po mieście, zakupy pamiątek i pożegnalną kolację dla chętnych.*

* Ten dzień stanowi również dzień zapasowy na wypadek przedłużenia trekkingu z powodu warunków pogodowych.

Zakwaterowanie: dom gościnny

DZIEŃ 14
Wczesnoporanny wylot. Powrót z przesiadką do Polski.

Nie jedź sam! Poleć wyjazd znajomym:
Trekking w Tadżykistanie przez Góry Fańskie fot. © Ola Matusz, Barents.pl
Trekking w Tadżykistanie przez Góry Fańskie fot. © Ola Matusz, Barents.pl

cena zawiera ZAPEWNIAMY W CENIE WYCIECZKI:

• bilet lotniczy z Polski do Azji Centralnej w dwie strony wraz z wszystkimi opłatami lotniskowymi

• bagaż nadawany i podręczny zgodnie z limitem wagowym linii lotniczych

• opiekę polskojęzycznego pilota

• opiekę miejscowego przewodnika górskiego

• 5x noclegi ze śniadaniem w wiejskich domach gościnnych, w pensjonatach w miastach

• 7x noclegi we własnych namiotach

• pełne wyżywienie przez cały wyjazd poza miastem przylotu/wylotu (podczas trekkingu przygotowywane przez kucharza lub gospodarzy)

• transport miejscowy w Tadżykistanie

• osły niosące bagaże podczas trekkingu

• materiały informacyjne

• obowiązkową gwarancję ubezpieczeniową biura podróży

• ubezpieczenie NNW i KL i ubezpieczenie bagażu

• obowiązkową opłatę na państwowy Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) za każdą osobę

• obowiązkową opłatę na państwowy Turystyczny Fundusz Pomocowy (TFP) za każdą osobę

• ubezpieczenie na wypadek zarażenia się wirusem (COVID-19) podczas pobytu za granicą

Trekking w Tadżykistanie przez Góry Fańskie fot. © Ola Matusz, Barents.pl

portfel WE WŁASNYM ZAKRESIE:
• namiot
• ew. zwyczajowe napiwki
• napoje alkoholowe i dodatkowe przekąski

zakwaterowanie ZAKWATEROWANIE:
Podczas trekkingu zakwaterowanie we własnych namiotach będzie na zmianę z zakwaterowaniem w wiejskich domach gościnnych. W guesthousach podczas wycieczki śpimy 5x, namiotach 7x w domach gościnnych w pokojach 2-4 osobowych.

wyżywienie WYŻYWIENIE:
Zapewniamy pełne wyżywienie w rozumieniu śniadanie, obiad, kolacja. Podczas trekkingu wyżywienie przygotowywane jest przez kucharza towarzyszącego wyprawie. W związku z tym, że co kilka dni będziemy we wioskach, istnieje większa możliwość uzupełniania świeżych produktów (np. warzyw, jajek), niż na podobnych tego rodzaju trekkingach.

Wyżywienie podczas trekkingu to jedzenie wyprawowe, trekkingowe, syte, ale łatwe do przygotowania - "takie jak kiedyś zabierało się do lasu, w góry". Makarony, kasze, mięsa konserwowe, warzywa, bakalie, coś słodkiego. Nie jest to żywność liofilizowana.

trekking TREKKING:
Trekking "na lekko" oznacza, że bagaże są transportowane przez osły. Nie oznacza to, że trekking jest bardzo łatwy. Wystąpią kamieniste ścieżki, oraz strome podejścia lub zejścia z dużymi amplitudami wysokości - typowe dla ukształtowania terenu Gór Fańskich.

Najwyższym punktem wycieczki jest Przełęcz Alauddin (3780 m n.p.m.) pod koniec trekkingu. Przejdziemy również przełęcze 3300 m n.p.m., 3500 m n.p.m. Najwyższy nocleg na wysokości 2800 m n.p.m. Zazwyczaj będziemy spać pomiędzy 2000-2400 m n.p.m.

pogoda POGODA:
Średnia temperatura w Tadżykistanie w rejonie Gór Fańskich latem wynosi od 20-30°C. Mogą się zdarzyć upalne dni, ale w nocy temperatura może spaść do kilku stopni.

grupa GRUPA:
Jeździmy w małych grupach. Minimalna liczba osób na wycieczce wynosi 8, maksymalnie 15/16.

inne INNE:
• Dni i punkty programu wyjazdu mogą się zmienić w zależności od terminu wyjazdu lub w wyniku sytuacji na miejscu.
• Zapoznaj się z zasadami, jak zapisać się na wycieczkę oraz z ogólnymi warunkami uczestnictwa w wycieczce.
• Poczytaj o odpowiedzialnej turystyce.
• Organizatorem wycieczki jest Barents.pl - Biuro Aktywnych Podróży.
• Uwaga! W przypadku wprowadzenia ograniczeń uniemożliwiających realizację wycieczki, zwrot 100% wpłaconych pieniędzy realizujemy do 7 dni od dnia odwołania wycieczki.
• Polityka biura w związku z Covid-19 - Podróże w czasach COVID-19 z Barents.pl.

Trekking w Tadżykistanie przez Góry Fańskie fot. © Ola Matusz, Barents.pl
Trekking w Tadżykistanie przez Góry Fańskie fot. © Ola Matusz, Barents.pl
Trekking w Tadżykistanie przez Góry Fańskie fot. © Ola Matusz, Barents.pl
Trekking w Tadżykistanie przez Góry Fańskie fot. © Ola Matusz, Barents.pl
Trekking w Tadżykistanie przez Góry Fańskie fot. © Ola Matusz, Barents.pl
Trekking w Tadżykistanie przez Góry Fańskie fot. © Ola Matusz, Barents.pl
Trekking w Tadżykistanie przez Góry Fańskie fot. © Ola Matusz, Barents.pl
Trekking w Tadżykistanie przez Góry Fańskie fot. © Ola Matusz, Barents.pl
Trekking w Tadżykistanie przez Góry Fańskie fot. © Ola Matusz, Barents.pl
Trekking w Tadżykistanie przez Góry Fańskie fot. © Ola Matusz, Barents.pl
Trekking w Tadżykistanie przez Góry Fańskie fot. © Ola Matusz, Barents.pl
Trekking w Tadżykistanie przez Góry Fańskie fot. © Ola Matusz, Barents.pl
Trekking w Tadżykistanie przez Góry Fańskie fot. © Ola Matusz, Barents.pl
Trekking w Tadżykistanie przez Góry Fańskie fot. © Ola Matusz, Barents.pl
Trekking w Tadżykistanie przez Góry Fańskie fot. © Ola Matusz, Barents.pl
Trekking w Tadżykistanie przez Góry Fańskie fot. © Ola Matusz, Barents.pl
Trekking w Tadżykistanie przez Góry Fańskie fot. © Ola Matusz, Barents.pl
Trekking w Tadżykistanie przez Góry Fańskie fot. © Ola Matusz, Barents.pl
Trekking w Tadżykistanie przez Góry Fańskie fot. © Ola Matusz, Barents.pl
Trekking w Tadżykistanie przez Góry Fańskie fot. © Ola Matusz, Barents.pl
Trekking w Tadżykistanie przez Góry Fańskie fot. © Ola Matusz, Barents.pl
Trekking w Tadżykistanie przez Góry Fańskie fot. © Ola Matusz, Barents.pl
Trekking w Tadżykistanie przez Góry Fańskie fot. © Ola Matusz, Barents.pl
Trekking w Tadżykistanie przez Góry Fańskie fot. © Ola Matusz, Barents.pl
Trekking w Tadżykistanie przez Góry Fańskie fot. © Ola Matusz, Barents.pl
Trekking w Tadżykistanie przez Góry Fańskie fot. © Ola Matusz, Barents.pl
Trekking w Tadżykistanie przez Góry Fańskie fot. © Ola Matusz, Barents.pl
Trekking w Tadżykistanie przez Góry Fańskie fot. © Ola Matusz, Barents.pl
Trekking w Tadżykistanie przez Góry Fańskie fot. © Ola Matusz, Barents.pl
Trekking w Tadżykistanie przez Góry Fańskie fot. © Ola Matusz, Barents.pl
Trekking w Tadżykistanie przez Góry Fańskie fot. © Ola Matusz, Barents.pl
Trekking w Tadżykistanie przez Góry Fańskie fot. © Ola Matusz, Barents.pl
Trekking w Tadżykistanie przez Góry Fańskie fot. © Ola Matusz, Barents.pl
Trekking w Tadżykistanie przez Góry Fańskie fot. © Ola Matusz, Barents.pl
Trekking w Tadżykistanie przez Góry Fańskie fot. © Ola Matusz, Barents.pl
Trekking w Tadżykistanie przez Góry Fańskie fot. © Ola Matusz, Barents.pl
Trekking w Tadżykistanie przez Góry Fańskie fot. © Ola Matusz, Barents.pl
Trekking w Tadżykistanie przez Góry Fańskie fot. © Ola Matusz, Barents.pl
Trekking w Tadżykistanie przez Góry Fańskie fot. © Ola Matusz, Barents.pl
Trekking w Tadżykistanie przez Góry Fańskie fot. © Ola Matusz, Barents.pl
Trekking w Tadżykistanie przez Góry Fańskie fot. © Ola Matusz, Barents.pl
Trekking w Tadżykistanie przez Góry Fańskie fot. © Ola Matusz, Barents.pl
Trekking w Tadżykistanie przez Góry Fańskie fot. © Ola Matusz, Barents.pl
Trekking w Tadżykistanie przez Góry Fańskie fot. © Ola Matusz, Barents.pl
Trekking w Tadżykistanie przez Góry Fańskie fot. © Ola Matusz, Barents.pl
Trekking w Tadżykistanie przez Góry Fańskie fot. © Ola Matusz, Barents.pl
Trekking w Tadżykistanie przez Góry Fańskie fot. © Ola Matusz, Barents.pl
Trekking w Tadżykistanie przez Góry Fańskie fot. © Ola Matusz, Barents.pl
Trekking w Tadżykistanie przez Góry Fańskie fot. © Ola Matusz, Barents.pl
Trekking w Tadżykistanie przez Góry Fańskie fot. © Ola Matusz, Barents.pl
Trekking w Tadżykistanie przez Góry Fańskie fot. © Ola Matusz, Barents.pl
Trekking w Tadżykistanie przez Góry Fańskie fot. © Ola Matusz, Barents.pl
Trekking w Tadżykistanie przez Góry Fańskie fot. © Ola Matusz, Barents.pl
Trekking w Tadżykistanie przez Góry Fańskie fot. © Ola Matusz, Barents.pl
Trekking w Tadżykistanie przez Góry Fańskie fot. © Ola Matusz, Barents.pl
Trekking w Tadżykistanie przez Góry Fańskie fot. © Ola Matusz, Barents.pl
Trekking w Tadżykistanie przez Góry Fańskie fot. © Ola Matusz, Barents.pl
Trekking w Tadżykistanie przez Góry Fańskie fot. © Ola Matusz, Barents.pl
Trekking w Tadżykistanie przez Góry Fańskie fot. © Ola Matusz, Barents.pl
Trekking w Tadżykistanie przez Góry Fańskie fot. © Ola Matusz, Barents.pl
Trekking w Tadżykistanie przez Góry Fańskie fot. © Ola Matusz, Barents.pl
Trekking w Tadżykistanie przez Góry Fańskie fot. © Ola Matusz, Barents.pl
Trekking w Tadżykistanie przez Góry Fańskie fot. © Ola Matusz, Barents.pl
Trekking w Tadżykistanie przez Góry Fańskie fot. © Ola Matusz, Barents.pl
Trekking w Tadżykistanie przez Góry Fańskie fot. © Ola Matusz, Barents.pl
Trekking w Tadżykistanie przez Góry Fańskie fot. © Ola Matusz, Barents.pl
Trekking w Tadżykistanie przez Góry Fańskie fot. © Ola Matusz, Barents.pl
Trekking w Tadżykistanie przez Góry Fańskie fot. © Ola Matusz, Barents.pl
Trekking w Tadżykistanie przez Góry Fańskie fot. © Ola Matusz, Barents.pl
Trekking w Tadżykistanie przez Góry Fańskie fot. © Ola Matusz, Barents.pl
Trekking w Tadżykistanie przez Góry Fańskie fot. © Ola Matusz, Barents.pl
Trekking w Tadżykistanie przez Góry Fańskie fot. © Ola Matusz, Barents.pl
Trekking w Tadżykistanie przez Góry Fańskie fot. © Ola Matusz, Barents.pl
Trekking w Tadżykistanie przez Góry Fańskie fot. © Ola Matusz, Barents.pl
Trekking w Tadżykistanie przez Góry Fańskie fot. © Ola Matusz, Barents.pl
Trekking w Tadżykistanie przez Góry Fańskie fot. © Ola Matusz, Barents.pl
Trekking w Tadżykistanie przez Góry Fańskie fot. © Ola Matusz, Barents.pl
Trekking w Tadżykistanie przez Góry Fańskie fot. © Ola Matusz, Barents.pl
Trekking w Tadżykistanie przez Góry Fańskie fot. © Ola Matusz, Barents.pl
Trekking w Tadżykistanie przez Góry Fańskie fot. © Ola Matusz, Barents.pl
Trekking w Tadżykistanie przez Góry Fańskie fot. © Ola Matusz, Barents.pl
Trekking w Tadżykistanie przez Góry Fańskie fot. © Ola Matusz, Barents.pl
Trekking w Tadżykistanie przez Góry Fańskie fot. © Ola Matusz, Barents.pl
Trekking w Tadżykistanie przez Góry Fańskie fot. © Ola Matusz, Barents.pl
Trekking w Tadżykistanie przez Góry Fańskie fot. © Ola Matusz, Barents.pl
Trekking w Tadżykistanie przez Góry Fańskie fot. © Ola Matusz, Barents.pl
Trekking w Tadżykistanie przez Góry Fańskie fot. © Ola Matusz, Barents.pl
Trekking w Tadżykistanie przez Góry Fańskie fot. © Ola Matusz, Barents.pl
Trekking w Tadżykistanie przez Góry Fańskie fot. © Ola Matusz, Barents.pl
Trekking w Tadżykistanie przez Góry Fańskie fot. © Ola Matusz, Barents.pl
Trekking w Tadżykistanie przez Góry Fańskie fot. © Ola Matusz, Barents.pl
Trekking w Tadżykistanie przez Góry Fańskie fot. © Ola Matusz, Barents.pl
Trekking w Tadżykistanie przez Góry Fańskie fot. © Ola Matusz, Barents.pl
Trekking w Tadżykistanie przez Góry Fańskie fot. © Ola Matusz, Barents.pl
Trekking w Tadżykistanie przez Góry Fańskie fot. © Ola Matusz, Barents.pl
Trekking w Tadżykistanie przez Góry Fańskie fot. © Ola Matusz, Barents.pl
Trekking w Tadżykistanie przez Góry Fańskie fot. © Ola Matusz, Barents.pl
Trekking w Tadżykistanie przez Góry Fańskie fot. © Ola Matusz, Barents.pl
Trekking w Tadżykistanie przez Góry Fańskie fot. © Ola Matusz, Barents.pl
Trekking w Tadżykistanie przez Góry Fańskie fot. © Ola Matusz, Barents.pl
Trekking w Tadżykistanie przez Góry Fańskie fot. © Ola Matusz, Barents.pl
Trekking w Tadżykistanie przez Góry Fańskie fot. © Materiały lokalnego partnera :-)
Trekking w Tadżykistanie przez Góry Fańskie fot. © Materiały lokalnego partnera :-)
Trekking w Tadżykistanie przez Góry Fańskie fot. © Materiały lokalnego partnera :-)
Trekking w Tadżykistanie przez Góry Fańskie fot. © Materiały lokalnego partnera :-)
Trekking w Tadżykistanie przez Góry Fańskie fot. © Materiały lokalnego partnera :-)
Trekking w Tadżykistanie przez Góry Fańskie fot. © Materiały lokalnego partnera :-)
Trekking w Tadżykistanie przez Góry Fańskie fot. © Materiały lokalnego partnera :-)
Trekking w Tadżykistanie przez Góry Fańskie fot. © Materiały lokalnego partnera :-)
Trekking w Tadżykistanie przez Góry Fańskie fot. © Materiały lokalnego partnera :-)
Trekking w Tadżykistanie przez Góry Fańskie fot. © Materiały lokalnego partnera :-)
Trekking w Tadżykistanie przez Góry Fańskie fot. © Materiały lokalnego partnera :-)
Trekking w Tadżykistanie przez Góry Fańskie fot. © Materiały lokalnego partnera :-)
Trekking w Tadżykistanie przez Góry Fańskie fot. © Materiały lokalnego partnera :-)
Trekking w Tadżykistanie przez Góry Fańskie fot. © Materiały lokalnego partnera :-)
Trekking w Tadżykistanie przez Góry Fańskie fot. © Materiały lokalnego partnera :-)
Trekking w Tadżykistanie przez Góry Fańskie fot. © Materiały lokalnego partnera :-)
Trekking w Tadżykistanie przez Góry Fańskie fot. © Materiały lokalnego partnera :-)
Trekking w Tadżykistanie przez Góry Fańskie fot. © Materiały lokalnego partnera :-)
Trekking w Tadżykistanie przez Góry Fańskie fot. © Materiały lokalnego partnera :-)
Trekking w Tadżykistanie przez Góry Fańskie fot. © Materiały lokalnego partnera :-)
Trekking w Tadżykistanie przez Góry Fańskie fot. © Materiały lokalnego partnera :-)
Trekking w Tadżykistanie przez Góry Fańskie fot. © Materiały lokalnego partnera :-)
Trekking w Tadżykistanie przez Góry Fańskie fot. © Materiały lokalnego partnera :-)
Trekking w Tadżykistanie przez Góry Fańskie fot. © Materiały lokalnego partnera :-)
Trekking w Tadżykistanie przez Góry Fańskie fot. © Materiały lokalnego partnera :-)
Trekking w Tadżykistanie przez Góry Fańskie fot. © Materiały lokalnego partnera :-)

Zobacz też inne propozycje naszych ciekawych wyjazdów

TADŻYKISTAN

Tadżykistan: trekking w Pamirze

24.07.-8.08.2024
Trekking w Pamirze. Wycieczka do Tadżykistanu fot. © Monika Żarnowiecka, Barents.pl
  • Trekking
KIRGISTAN

Trekking na lekko po Górach Tien-szan

27.07.-10.08. | 17-31.08.
Nad jeziorem Ala Kol. Trekking w Kirgistanie. Wśród Gór Niebiańskich. fot. © Roman Stanek Barents.pl 2014 r.
  • Trekking
REUNION

Trekking przez Reunion

31.10.-13.11. | 11-24.11.
Reunion: trekking na wyspie pośrodku Oceanu Indyjskiego Fot. © Roman Stanek, Barents.pl
  • nowość
  • Trekking