fbpx Tadżykistan: trekking w Pamirze | Trekking Pamir z Barents.pl

Tadżykistan: trekking w Pamirze

Trekking w Pamirze. Wycieczka do Tadżykistanu © Barents.pl
• Trekking przez malowniczy, dziki Pamir
• Trasa na lekko, nasze bagaże poniosą tadżyckie osły
• Przejazd Pamir Highway z widokami na Pik Lenina i inne szczyty
• Przełęcz Vrang (5 067 m. n.p.m.) obok szczytu Marksa i Engelsa
• Wysokogórskie jezioro Kara Kul, powstałe po uderzeniu meteorytu
• Dwudniowy trekking w okolicach Piku Lenina w Kirgistanie

Pamir nie bez przyczyny nazywany jest "dachem świata". To najpotężniejszy na świecie węzeł górski, w którym zbiegają się łańcuchy górskie przekraczające 7000 m n.p.m.: Tienszan, Hindukusz, Karakorum, Himalaje. To również kraina tysiąca lodowców, a wśród nich najdłuższy, górski lodowiec świata – osiągający około 70 kilometrów Lodowiec Fedczenki. To z nich powstały turkusowe i zielone jeziora. Te naturalne cuda Azji Środkowej poznamy krok po kroku podczas pieszej wędrówki. Gdzieniegdzie mijać będziemy pasterskie osady i ich mieszkańców. Wszystko z dala od cywilizacji i w odosobnieniu.

By zmęczenie nie przysłoniło wrażeń płynących z piękna otoczenia, większą część naszego bagażu nosić będą tadżyckie osły. Specjalnością biura podróży Barents.pl jest wszak podróżowanie “na lekko”. Nasze nogi, po całodziennej wędrówce, zanurzymy w pamirskich gorących źródłach. Podczas trekkingu nocować będziemy we własnych namiotach, choć będzie też okazja do poznania tradycyjnej, pasterskiej rodziny z Pamiru – kolacji i noclegu w jej domu.

Zajrzymy również do Kirgizów wciąż korzystających z tradycyjnych jurt. Mieszkają oni we wschodniej części Górskiego Badachszanu. To wysokogórski, pustynny płaskowyż, graniczący z chińskim Sinciangiem na wschodzie oraz z Kirgistanem na północy.

Inną osobliwością Tadżykistanu jest Pamir Highway (albo z ros. Pamirskoje Szosse) - druga na świecie, najwyżej położona międzynarodowa droga. Pamirska autostrada łączy Kirgistan, Tadżykistan, Uzbekistan i Afganistan. Korytarz Wachański, którego zapierającą dech w piersiach panoramę zobaczymy z fortu w Yamchu, jest jedną z najbardziej interesujących części Pamiru. Korytarz Wachański to wąski równoleżnikowy pas ziemi, oddzielający Tadżykistan od Afganistanu. Korytarz, wynik polityki mocarstw w XIX wieku, podzielił Tadżykistan i Afganistan, a jego mieszkańców – Wachów na lata odizolował od sąsiadów. Jednak Wachowie w ostatnich latach zaczynają ponownie nawiązywać kontakty na kolorowych, granicznych bazarach, które oczywiście odwiedzimy. Tradycje handlowe w regionie sięgają kilkuset lat wstecz. Korytarzem Wachańskim biegła jedna z tras Jedwabnego Szlaku! Zapraszamy na fascynującą wycieczkę o charakterze trekkingowym do Pamiru! Tajemnica azjatyckiej tradycji i piękno przyrody stoi przed Wami otworem.

COVID-19: Tadżykistan jest otwarty dla ruchu turystycznego. Zapytaj nas o aktualne warunki wjazdowe.

Trekking w Pamirze. Wycieczka do Tadżykistanu. © Roman Stanek, Barents.pl
Trekking w Pamirze. Wycieczka do Tadżykistanu. © Roman Stanek, Barents.pl

Trekking w Pamirze. Wycieczka do Tadżykistanu. © Roman Stanek, Barents.pl
Trekking w Pamirze. Wycieczka do Tadżykistanu. © Roman Stanek, Barents.pl

program RAMOWY PROGRAM WYJAZDU:

DZIEŃ 1-2
Przelot z przesiadką do Kirgistanu. Przylot nad ranem do Oszu, w południowym Kirgistanie. Stamtąd czeka nas kilkugodzinna podróż w okolice Piku Lenina (7134 m n.p.m.). Odpoczynek i nocleg w górach.

DZIEŃ 3-4
Zanim dotrzemy do Tadżykistanu, w programie mamy dwudniowy trekking w okolicach Piku Lenina. W towarzystwie gościnnych Kirgizów, zobaczymy zachwycające krajobrazy jednego z najłatwiejszych siedmiotysięczników.

DZIEŃ 5
Dziś przejedziemy przez granicę z Tadżykistanem, na przełęczy Kizil Art. Pokonamy około 400 km. Ze względu na stan drogi (a także, by przyzwyczaić się do wysokości) podróż zajmie nam niemal cały dzień. Po drodze miniemy wysokogórskie jezioro Kara Kul, które powstało około 5 mln lat temu w wyniku uderzenia meteorytu. Po przejeździe "Dachem Świata" dotrzemy do Murgabu, najwyżej położonej miejscowości w dawnym ZSRR, zamieszkałej głównie przez Kirgizów (3 612 m n.p.m). O Murgabie mówi się, że w wyniku jego izolacji, było to ostatnie miasto Związku Radzieckiego. Czeka nas odpoczynek w urokliwym domu gościnnym.

DZIEŃ 6
Kontynuujemy naszą trasę przez Autostradę Pamirską. Samochodami terenowymi pokonamy kolejny, liczący niemal 200 km odcinek Autostrady Pamirskiej. Dojedziemy do przełęczy Koi Tezak, położonej na wysokości 4272 m n.p.m. i do słynnego sanatorium Dżelondy (3545 m n.p.m.). Nocleg w namiotach.

DZIEŃ 7
Początek trekkingu w Pamirze. Spotkanie z przewodnikiem i poganiaczami osłów. Zaczynamy trekking od Dżelondy do górskiego jeziora Turumtai. Nocleg w namiotach.

DZIEŃ 8
Od jeziora Turumtai wyruszymy w stronę przełęczy Tokizbulok, aby dotrzeć do kolejnego górskiego jeziora Kokbay. Nocleg w namiotach.

DZIEŃ 9
Od jeziora Kokbay będziemy kontynuować naszą trasę wzdłuż rzeki Dżawszangoz do wsi Robot. Nocleg w namiotach.

DZIEŃ 10
Piąty dzień naszego pamirskiego trekkingu. Zmierzamy do najwyższego punktu naszej wycieczki. Przez dolinę Redżik, przejdziemy w okolice jeziora Vrang.

DZIEŃ 11
Tego dnia czeka nas dojście do najwyższej przełęczy na naszej trasie - Vrang, liczącej 5067 m n.p.m. W trakcie trekkingu widoczne będzie pasmo Hindukuszu będące granicą między Afganistanem i Pakistanem, Korytarz Wachański, afgańskie wioski i olbrzymie stożki napływowe po drugiej stronie granicznej rzeki Piandż. Dzień dodatkowo uatrakcyjnią liczne (przekraczane w bród) potoki i mijane letnie osady pasterskie. Ciekawostką będzie również na pewno zróżnicowanie krajobrazu: wąska, sucha, sypka dolina od strony południowej i rozległa, trochę wilgotniejsza, po drugiej stronie przełęczy. Na przełęczy przez cały rok zalegają płaty śniegu. Na nocleg dotrzemy od wioski Vnukut.

DZIEŃ 12
Ostatni dzień naszego trekkingu. Od wsi Vnukut pójdziemy dalej wzdłuż Autostrady Pamirskiej. Dotrzemy do wsi Wrang, położonej u bram Korytarza Wachańskiego. Jeśli pogoda pozwoli, będziemy mieli okazję zobaczyć majestatyczny Pik Karola Marksa (6723 m n.p.m). Nocleg w domu gościnnym.

DZIEŃ 13
Samochodami terenowymi dotrzemy z powrotem do Murgabu. Nocleg w domu gościnnym.

DZIEŃ 14
Przejazd z Tadżykistanu do Oszu. Wieczór w ciekawym pogranicznym mieście.

DZIEŃ 15
Dzień poświęcimy na zwiedzanie Oszu. To drugie co do wielkości miasto w Kirgistanie i ważne centrum kulturalno-edukacyjne. Spędzimy w tym wielokulturowym mieście cały dzień. Nad ranem przejazd na lotnisko.

DZIEŃ 16
Porannym lotem z przesiadką udamy się w podróż powrotną.

Nie jedź sam! Poleć wyjazd znajomym:
Trekking w Pamirze. Wycieczka do Tadżykistanu. © Roman Stanek, Barents.pl
Trekking w Pamirze. Wycieczka do Tadżykistanu. © Roman Stanek, Barents.pl

cena ZAPEWNIAMY W CENIE WYCIECZKI:

• bilet lotniczy w dwie strony wraz z wszystkimi opłatami lotniskowymi

• bagaż nadawany i podręczny zgodnie z limitem wagowym linii lotniczych

• opiekę polskojęzycznego pilota

• opiekę miejscowego przewodnika górskiego

• transfery i miejscowe przejazdy samochodami terenowymi przez Pamir Highway

• osły niosące bagaże podczas trekkingu, w czasie przejścia przez przełęcz Vrang bagaże poniosą tragarze

• 6 noclegów ze śniadaniem w hotelu oraz w pamirskich domach

• pełne wyżywienie podczas trekkingu

• materiały informacyjne

• obowiązkową gwarancję ubezpieczeniową biura podróży

• ubezpieczenie NNW i KL i ubezpieczenie bagażu

• obowiązkową opłatę na państwowy Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) za każdą osobę

• obowiązkową opłatę na państwowy Turystyczny Fundusz Pomocowy (TFP) za każdą osobę

• ubezpieczenie na wypadek zarażenia się wirusem (COVID-19) podczas pobytu za granicą

Trekking w Pamirze. Wycieczka do Tadżykistanu. © Roman Stanek, Barents.pl

poza ceną WE WŁASNYM ZAKRESIE:
• wizy do Tadżykistanu + zezwolenia na wjazd do regionu Pamiru (cena około 100 EUR)
• wyżywienie w miastach, poza śniadaniami
• test na obecność Covid-19 (jeżeli dotyczy)

zakwaterowanie ZAKWATEROWANIE I WYŻYWIENIE: 
Podczas trekkingu (8x) we własnych namiotach. Oprócz tego w pensjonatach i hotelach. Zapewniamy pełne wyżywienie podczas trekkingu oraz śniadania w miastach. Reszta wyżywienia w miastach oraz podczas przejazdów jest na własny koszt. Ceny jedzenia w Tadżykistanie są niższe niż w Polsce.

Wyżywienie podczas trekkingu to zwykłe jedzenie wyprawowe, trekkingowe, syte, ale łatwe do przygotowania - "takie jak kiedyś zabierało się do lasu, w góry". Makarony, kasze, mięsa/ryby konserwowe, warzywa, bakalie, coś słodkiego. Nie jest to żywność liofilizowana.

trekking TREKKING I AKLIMATYZACJA:
Trekking "na lekko" oznacza, że bagaże są transportowane przez osły. Jednak może się zdarzyć, że osły nie przejdą najwyższej przełęczy Vrang (5067 m n.p.m.), wówczas będą wynajęci lokalni porterzy.

Najwyższym punktem wycieczki jest okolica przełęczy Vrang (około 5067 m n.p.m.). Przed osiągnięciem tej wysokości będziemy mieli za sobą trzydniowy aklimatyzacyjny trekking. Większość czasu będziemy się poruszać na wysokościach około 4000 m n.p.m. Podczas trekkingu nie ma alternatywnej drogi do przejścia przełęczy Vrang.

pogoda POGODA:
Średnia temperatura w Tadżykistanie w sierpniu wynosi od 23-30°C. Może być upalnie, ale sierpień to optymalna pora na trekking. W wyższych partiach gór będzie chłodniej, w nocy temperatura może spaść do kilku stopni.

grupa GRUPA:
Jeździmy w małych grupach. Minimalna liczba osób na wycieczce wynosi 8, maksymalnie 15/16.

inne INNE:
• Dni i punkty programu wyjazdu mogą się zmienić w zależności od terminu wylotu lub w wyniku sytuacji na miejscu.
• Zapoznaj się z zasadami, jak zapisać się na wycieczkę oraz z ogólnymi warunkami uczestnictwa w wycieczce.
• Organizatorem wycieczki jest Barents.pl - Biuro Aktywnych Podróży.
• Polityka biura w związku z Covid-19 - Podróże w czasach COVID-19 z Barents.pl.

Zobacz pełnometrażowy dokument "Wyboista i niezapomniana Pamir Highway" (ang.).
"Ta niezwykła podróż zabierze nas do Tadżykistanu, a dokładniej do autonomicznej prowincji Górskiego Badachszanu. Ekspert ds. środowiska, Jamshed, podróżuje krętą i niepewną Pamir Highway, aby zbadać potencjalne zagrożenie dla naturalnych zasobów wody na tym obszarze."

© TRACKS na licencji Sky Vision

Trekking w Pamirze. Wycieczka do Tadżykistanu. © Roman Stanek, Barents.pl
Trekking w Pamirze. Wycieczka do Tadżykistanu. © Roman Stanek, Barents.pl
Trekking w Pamirze. Wycieczka do Tadżykistanu. © Roman Stanek, Barents.pl
Trekking w Pamirze. Wycieczka do Tadżykistanu. © Roman Stanek, Barents.pl
Trekking w Pamirze. Wycieczka do Tadżykistanu. © Roman Stanek, Barents.pl
Trekking w Pamirze. Wycieczka do Tadżykistanu. © Roman Stanek, Barents.pl
Stopnie trudności wycieczek Barents.pl
Trekking w Pamirze. Wycieczka do Tadżykistanu © Barents.pl
Trekking w Pamirze. Wycieczka do Tadżykistanu © Barents.pl
Trekking w Pamirze. Wycieczka do Tadżykistanu. © Roman Stanek, Barents.pl
Trekking w Pamirze. Wycieczka do Tadżykistanu. © Roman Stanek, Barents.pl
Trekking w Pamirze. Wycieczka do Tadżykistanu. © Roman Stanek, Barents.pl
Trekking w Pamirze. Wycieczka do Tadżykistanu. © Roman Stanek, Barents.pl
Trekking w Pamirze. Wycieczka do Tadżykistanu. © Roman Stanek, Barents.pl
Trekking w Pamirze. Wycieczka do Tadżykistanu. © Roman Stanek, Barents.pl
Trekking w Pamirze. Wycieczka do Tadżykistanu. © Roman Stanek, Barents.pl
Trekking w Pamirze. Wycieczka do Tadżykistanu. © Roman Stanek, Barents.pl
Trekking w Pamirze. Wycieczka do Tadżykistanu. © Roman Stanek, Barents.pl
Trekking w Pamirze. Wycieczka do Tadżykistanu. © Roman Stanek, Barents.pl
Trekking w Pamirze. Wycieczka do Tadżykistanu. © Roman Stanek, Barents.pl
Trekking w Pamirze. Wycieczka do Tadżykistanu. © Roman Stanek, Barents.pl
Trekking w Pamirze. Wycieczka do Tadżykistanu. © Roman Stanek, Barents.pl
Trekking w Pamirze. Wycieczka do Tadżykistanu. © Roman Stanek, Barents.pl
Trekking w Pamirze. Wycieczka do Tadżykistanu. © Roman Stanek, Barents.pl
Trekking w Pamirze. Wycieczka do Tadżykistanu. © Roman Stanek, Barents.pl
Trekking w Pamirze. Wycieczka do Tadżykistanu. © Roman Stanek, Barents.pl
Trekking w Pamirze. Wycieczka do Tadżykistanu. © Roman Stanek, Barents.pl
Trekking w Pamirze. Wycieczka do Tadżykistanu. © Roman Stanek, Barents.pl
Trekking w Pamirze. Wycieczka do Tadżykistanu. © Roman Stanek, Barents.pl
Trekking w Pamirze. Wycieczka do Tadżykistanu. © Roman Stanek, Barents.pl
Trekking w Pamirze. Wycieczka do Tadżykistanu. © Roman Stanek, Barents.pl
Trekking w Pamirze. Wycieczka do Tadżykistanu. © Roman Stanek, Barents.pl
Trekking w Pamirze. Wycieczka do Tadżykistanu. © Roman Stanek, Barents.pl
Trekking w Pamirze. Wycieczka do Tadżykistanu. © Roman Stanek, Barents.pl
Trekking w Pamirze. Wycieczka do Tadżykistanu. © Roman Stanek, Barents.pl
Stopnie trudności wycieczek Barents.pl
Stopnie trudności wycieczek Barents.pl
Trekking w Pamirze. Wycieczka do Tadżykistanu. © Roman Stanek, Barents.pl
Trekking w Pamirze. Wycieczka do Tadżykistanu. © Roman Stanek, Barents.pl
Trekking w Pamirze. Wycieczka do Tadżykistanu. © Roman Stanek, Barents.pl
Trekking w Pamirze. Wycieczka do Tadżykistanu. © Roman Stanek, Barents.pl
Trekking w Pamirze. Wycieczka do Tadżykistanu. © Roman Stanek, Barents.pl
Trekking w Pamirze. Wycieczka do Tadżykistanu. © Roman Stanek, Barents.pl
Trekking w Pamirze. Wycieczka do Tadżykistanu. © Roman Stanek, Barents.pl
Trekking w Pamirze. Wycieczka do Tadżykistanu. © Roman Stanek, Barents.pl
Trekking w Pamirze. Wycieczka do Tadżykistanu. © Roman Stanek, Barents.pl
Trekking w Pamirze. Wycieczka do Tadżykistanu. © Roman Stanek, Barents.pl
Trekking w Pamirze. Wycieczka do Tadżykistanu. © Roman Stanek, Barents.pl
Trekking w Pamirze. Wycieczka do Tadżykistanu. © Roman Stanek, Barents.pl
Trekking w Pamirze. Wycieczka do Tadżykistanu. © Roman Stanek, Barents.pl
Trekking w Pamirze. Wycieczka do Tadżykistanu. © Roman Stanek, Barents.pl
Trekking w Pamirze. Wycieczka do Tadżykistanu. © Roman Stanek, Barents.pl
Trekking w Pamirze. Wycieczka do Tadżykistanu. © Roman Stanek, Barents.pl
Trekking w Pamirze. Wycieczka do Tadżykistanu. © Roman Stanek, Barents.pl
Trekking w Pamirze. Wycieczka do Tadżykistanu. © Roman Stanek, Barents.pl
Trekking w Pamirze. Wycieczka do Tadżykistanu. © Roman Stanek, Barents.pl
Trekking w Pamirze. Wycieczka do Tadżykistanu. © Roman Stanek, Barents.pl
Trekking w Pamirze. Wycieczka do Tadżykistanu. © Roman Stanek, Barents.pl
Trekking w Pamirze. Wycieczka do Tadżykistanu. © Roman Stanek, Barents.pl
Trekking w Pamirze. Wycieczka do Tadżykistanu. © Roman Stanek, Barents.pl
Trekking w Pamirze. Wycieczka do Tadżykistanu. © Roman Stanek, Barents.pl
Trekking w Pamirze. Wycieczka do Tadżykistanu. © Roman Stanek, Barents.pl
Trekking w Pamirze. Wycieczka do Tadżykistanu. © Roman Stanek, Barents.pl
Trekking w Pamirze. Wycieczka do Tadżykistanu. © Roman Stanek, Barents.pl
Trekking w Pamirze. Wycieczka do Tadżykistanu. © Roman Stanek, Barents.pl
Trekking w Pamirze. Wycieczka do Tadżykistanu. © Roman Stanek, Barents.pl
Trekking w Pamirze. Wycieczka do Tadżykistanu. © Roman Stanek, Barents.pl
Trekking w Pamirze. Wycieczka do Tadżykistanu. © Roman Stanek, Barents.pl
Trekking w Pamirze. Wycieczka do Tadżykistanu. © Roman Stanek, Barents.pl
Trekking w Pamirze. Wycieczka do Tadżykistanu. © Roman Stanek, Barents.pl
Trekking w Pamirze. Wycieczka do Tadżykistanu. © Roman Stanek, Barents.pl
Trekking w Pamirze. Wycieczka do Tadżykistanu. © Roman Stanek, Barents.pl
Trekking w Pamirze. Wycieczka do Tadżykistanu. © Roman Stanek, Barents.pl
Trekking w Pamirze. Wycieczka do Tadżykistanu. © Roman Stanek, Barents.pl
Trekking w Pamirze. Wycieczka do Tadżykistanu. © Roman Stanek, Barents.pl
Trekking w Pamirze. Wycieczka do Tadżykistanu. © Roman Stanek, Barents.pl
Trekking w Pamirze. Wycieczka do Tadżykistanu. © Roman Stanek, Barents.pl
Trekking w Pamirze. Wycieczka do Tadżykistanu. © Roman Stanek, Barents.pl
Trekking w Pamirze. Wycieczka do Tadżykistanu. © Roman Stanek, Barents.pl
Trekking w Pamirze. Wycieczka do Tadżykistanu. © Roman Stanek, Barents.pl
Trekking w Pamirze. Wycieczka do Tadżykistanu. © Roman Stanek, Barents.pl
Trekking w Pamirze. Wycieczka do Tadżykistanu. © Roman Stanek, Barents.pl
Trekking w Pamirze. Wycieczka do Tadżykistanu. © Roman Stanek, Barents.pl
Trekking w Pamirze. Wycieczka do Tadżykistanu. © Roman Stanek, Barents.pl
Trekking w Pamirze. Wycieczka do Tadżykistanu. © Roman Stanek, Barents.pl
Trekking w Pamirze. Wycieczka do Tadżykistanu. © Roman Stanek, Barents.pl
Trekking w Pamirze. Wycieczka do Tadżykistanu. © Roman Stanek, Barents.pl
Trekking w Pamirze. Wycieczka do Tadżykistanu. © Roman Stanek, Barents.pl
Trekking w Pamirze. Wycieczka do Tadżykistanu. © Roman Stanek, Barents.pl
Trekking w Pamirze. Wycieczka do Tadżykistanu. © Roman Stanek, Barents.pl
Trekking w Pamirze. Wycieczka do Tadżykistanu. © Roman Stanek, Barents.pl
Trekking w Pamirze. Wycieczka do Tadżykistanu. © Martin Bobek, Barents.pl
Trekking w Pamirze. Wycieczka do Tadżykistanu. © Martin Bobek, Barents.pl
Trekking w Pamirze. Wycieczka do Tadżykistanu. © Martin Bobek, Barents.pl
Trekking w Pamirze. Wycieczka do Tadżykistanu. © Martin Bobek, Barents.pl
Trekking w Pamirze. Wycieczka do Tadżykistanu. © Martin Bobek, Barents.pl
Trekking w Pamirze. Wycieczka do Tadżykistanu. © Martin Bobek, Barents.pl
Trekking w Pamirze. Wycieczka do Tadżykistanu. © Martin Bobek, Barents.pl
Trekking w Pamirze. Wycieczka do Tadżykistanu. © Martin Bobek, Barents.pl
Trekking w Pamirze. Wycieczka do Tadżykistanu. © Martin Bobek, Barents.pl
Trekking w Pamirze. Wycieczka do Tadżykistanu. © Martin Bobek, Barents.pl
Trekking w Pamirze. Wycieczka do Tadżykistanu. © Martin Bobek, Barents.pl
Trekking w Pamirze. Wycieczka do Tadżykistanu. © Martin Bobek, Barents.pl
Trekking w Pamirze. Wycieczka do Tadżykistanu. © Martin Bobek, Barents.pl
Trekking w Pamirze. Wycieczka do Tadżykistanu. © Martin Bobek, Barents.pl
Trekking w Pamirze. Wycieczka do Tadżykistanu. © Martin Bobek, Barents.pl
Trekking w Pamirze. Wycieczka do Tadżykistanu. © Martin Bobek, Barents.pl
Trekking w Pamirze. Wycieczka do Tadżykistanu. © Martin Bobek, Barents.pl
Trekking w Pamirze. Wycieczka do Tadżykistanu. © Martin Bobek, Barents.pl
Trekking w Pamirze. Wycieczka do Tadżykistanu. © Martin Bobek, Barents.pl
Trekking w Pamirze. Wycieczka do Tadżykistanu. © Martin Bobek, Barents.pl
Trekking w Pamirze. Wycieczka do Tadżykistanu. © Martin Bobek, Barents.pl
Trekking w Pamirze. Wycieczka do Tadżykistanu. © Martin Bobek, Barents.pl
Trekking w Pamirze. Wycieczka do Tadżykistanu. © Martin Bobek, Barents.pl
Trekking w Pamirze. Wycieczka do Tadżykistanu. © Martin Bobek, Barents.pl

Zobacz też inne propozycje naszych ciekawych wyjazdów

KIRGISTAN

Trekking na lekko po Górach Tien-szan

29.07.-12.08. | 19.08.-2.09.2023
Nad jeziorem Ala Kol. Trekking w Kirgistanie. Wśród Gór Niebiańskich. fot. © Roman Stanek Barents.pl 2014 r.
  • Trekking
TADŻYKISTAN

Pamir na rowerze

wkrótce terminy na 2023 r.
Pamir na rowerze. Wyprawa po Pamir Highway fot. © Roman Stanek, Barents.pl
  • Wyprawy rowerowe
GRUZJA

Trekking Tuszetia, Chewsuretia i Kazbek

wkrótce terminy na 2023 r.
Trekking w Tuszetii i Chewsuretii fot. © Magda Konik, Barents.pl
  • Trekking
  • Etyczne