fbpx Kazachski Ałtaj: trekking na lekko pod Biełuchą | | Kazachstan z Barents.pl

Kazachski Ałtaj: trekking na lekko pod Biełuchą

Kazachstan: Trekking w Ałtaju fot. @ Irina Klinovitskaya, Barents.pl
• Trekking w Kazachstanie - w górach Ałtaju
• Park Narodowy Katonkagaraj - u źródeł Irtyszu
• Bogate kulturowo miasta pogranicza - Semej i Öskemen
• Zniewalające krajobrazy i wysokogórskie jeziora
• Wędrówki u podnóża majestatycznej Biełuchy

Trekking w kazachstańskim Ałtaju na lekko! Wybieramy się na aktywny wypoczynek, trekkingi i eksplorację w górach Ałtaju, pod masywem Biełuchy. Odwiedzimy niezwykłe miasta kulturowego pogranicza o zaskakującej historii - Semej (niegdyś Semipałatyńsk), Öskemen (niegdyś Ust-Kamiengorsk) oraz tętniącą życiem kazachstańską stolicę - Astanę.

Ałtaj, to ciągnące się przez ponad 2000 km pasmo górskie, leżące na pograniczu Kazachstanu, Mongolii, Chin i Rosji. Jego nazwa wzięła się najpewniej od mongolskiego słowa altan oznaczającego "złoto". Ałtaj to więc “miejsce, gdzie jest złoto”. Druga hipoteza, bardziej rozpowszechniona w Kazachstanie, wskazuje, że nazwa gór pochodzi od turkijskiego słowa alatau, co oznacza "kolorowe góry". Jak by nie było - Ałtaj przywita nas dawnymi kopalniami (również złota) oraz wielobarwnymi skałami. 

Główna część wyjazdu to 7-dniowy trekking u podnóża najwyższej góry Ałtaju - Biełuchy (4506 m n.p.m.), przez dwa ałtajskie pasma - Ałtaj Południowy i Góry Katuńskie. To z nią związane są liczne lokalne mity. Najbardziej znany opowiada o górze jako wejściu do Szamabli - legendarnego podziemnego buddyjskiego królestwa leżącego pod Himalajami. Będziemy podziwiać wysokogórskie jeziora, obserwować wartki nurt wypływających z Biełuchy rzek - Czarnego i Białego Bieriela. Obozy rozbijemy w otoczeniu alpejskiej wręcz scenerii.

Odwiedzimy również miasta - leżący nad Irtyszem Öskemen (dawniej Ust-Kamienogorsk), gdzie zobaczymy niezwykły skansen etnograficzny pełen ciekawostek dotyczących narodowości zamieszkujących pogranicze. Pojedziemy do owianego złą sławą Semeju, dawnego Semipałatyńska, jako miejsca najważniejszych sowieckich testów jądrowych. Na koniec wybierzemy się na długi spacer po kazachstańskiej stolicy - Astanie, gdzie zobaczymy między innymi największą na świecie jurtę. 

W czasie trekkingu nocować będziemy w namiotach. Posiłki przygotuje nam lokalny kucharz, a bagaże będą transportować konie. My pójdziemy na lekko, bez obciążenia ciężkimi plecakami. 

Zapraszamy na trekking w kazachstańskim Ałtaju!

Sokolnictwo - dlaczego nie znajdziesz tego w naszych programach? Tradycje koczownicze, w tym sokolnictwo, są piękne, tak długo, jak są prawdziwe, kultywowane na co dzień, służą lokalnym społecznościom i stoi za nimi szacunek do zwierząt. Kiedy stają się turystyczną atrakcją, przestają mieć jakąkolwiek wartość, a często prowadzą do cierpienia zwierząt. Spotkanie prawdziwego sokolnika jest trudną sztuką. Nie mówimy nie. Jeśli tylko uda się nam potwierdzić podczas wycieczki spotkanie z taką osobą, zaaranżujemy to z przyjemnością! Ale nie zabierzemy Was na ustawiany pokaz, o często wątpliwej reputacji.

Kazachstan: Trekking w Ałtaju fot. @ Irina Klinovitskaya, Barents.pl
Kazachstan: Trekking w Ałtaju fot. @ Roman Stanek Barents.pl

Kazachstan: Trekking w Ałtaju fot. @ Irina Klinovitskaya, Barents.pl
Kazachstan: Trekking w Ałtaju fot. @ Irina Klinovitskaya, Barents.pl

program RAMOWY PROGRAM WYJAZDU:

DZIEŃ 1-2 
Spotkanie na lotnisku w Warszawie. Przelot do Kazachstanu. Przylot do kazachskiej stolicy, Astany i dalej do wschodniego Kazachstanu. Nocleg w mieście Öskemen (Ust-Kamienogorsk) u podnóża Ałtaju Południowego. 

DZIEŃ 3 
Wcześnie rano opuszczamy Öskemen. Przez coraz bardziej górzyste tereny dotrzemy do Parku Narodowego Katonkaragaj. Zatrzymamy się w domu gościnnym w środku brzozowego lasu. Skosztujemy naturalnych, lokalnych produktów prostej kuchni starowierców, popijając to ziołową herbatą. Stamtąd wyruszamy do osady Rachmanowskie Klucze nad jeziorem Arasan. Możliwy spacer do Jeziora Rachmanowskiego, znajdującego się pomiędzy dwoma pasmami górskimi - Katun i Ałtaj Południowy (6 km w dwie strony). Odpoczynek i przygotowanie do wyjścia w góry. Nocleg w namiotach.

DZIEŃ 4-5 
Śniadanie w obozie namiotowym. Wyruszamy na dwudniowy trekking, który prowadzi do obozu wspinaczkowego u stóp Biełuchy - najwyższej góry Ałtaju. Znad jeziora rozpoczyna się podejście, które prowadzi wzdłuż rzeki Czarny Bieriel. Pierwszy nocleg pod przełęczą Szeroką. Drugiego dnia dotrzemy do wodospadu Kok-Kol i obozu wspinaczkowego. Dwa noclegi w namiotach.

Dystans i przewyższenia w ciągu 2 dni: 34 km, + 1700 m / - 1400 m
Min. i max. wysokość n.p.m.: 1802 m, 2436 m 

DZIEŃ 6 
Po śniadaniu wyruszamy na pierwszy całodzienny trekking z bazy pod Biełuchą. Idziemy do wyjątkowej kopalni Kok-Kol, gdzie w czasach sowieckich wydobywano kwarc, wolfram i molibden. Sprzęt górniczy pozostał w wielu miejscach tam, gdzie porzucono go w połowie lat 50. XX wieku. Powrót do bazy. Nocleg w namiotach.

Dystans: 15 km, + 700 m / - 700 m
Min. i max. wysokość n.p.m.: 2003 m, 2650 m

DZIEŃ 7 
Drugi z trekkingów prowadzi do jeziora o tajemniczej nazwie “Równowaga”
. Znajduje się ono pomiędzy trzema wierzchołkami - Wiarą (2591 m n.p.m.), Nadzieją (2709 m n.p.m.) i Miłością (3039 m n.p.m.). W tym wyjątkowo energetycznym miejscu (przy dobrej pogodzie) Biełucha odbija się w wodzie jeziora. Powrót do bazy. Nocleg w namiotach.

Dystans: ok. 6 km, + 400 m / - 400 m
Min. i max. wysokość n.p.m.: 2003 m, 2350 m

DZIEŃ 8
Po śniadaniu wyruszamy na trzeci trekking - do świętego miejsca - kamienia Roericha, gdzie Kazachowie oddają cześć Biełusze, prosząc o spełnienie życzeń. To tutaj słynny malarz miał stworzyć niektóre ze swoich prac. Dalej trasa prowadzi do lodowca Bieriel, na południowo-wschodnim stoku Biełuchy, a następnie przez “Ciepłe” jezioro z powrotem do obozu. Przy dobrej pogodzie można się w jeziorze wykąpać. Nocleg w namiotach w bazie. 

Dystans: 15 km, + 850 m / - 850 m 
Min. i max. wysokość n.p.m.: 1860 m, 2302 m

DZIEŃ 9 
Zejście szeroką i długa doliną Ak Berel do pastwiska Sarsenbaj (1632 m n.p.m.). Kolacja i nocleg w namiotach.  

Dystans: 19 km, + 400 m / - 800 m
Min. i max. wysokość n.p.m.: 2003 m, 1632 m

DZIEŃ 10 
Wyruszamy do jeziora Jazowoje (1685 m n.p.m.), w Parku Narodowym Katonkaragaj. Nazwa jeziora pochodzi od występującej w nim ryby jaź. Zakończenie naszego 7-dniowego trekkingu. Nocleg w namiotach.

Dystans: 15 km, + 400 m / - 350 m
Min. i max. wysokość n.p.m.: 1632 m / 1752 m

DZIEŃ 11 
Po śniadaniu wyjeżdżamy do wsi Bieriel. Docieramy do Doliny Królów, gdzie odwiedzimy muzeum scytyjskich kurhanów. Po lunchu przejazd do wsi Korobicha, gdzie zakwaterujemy się w rodzinnym pensjonacie. Wieczorem możliwość skorzystania z ruskiej bani. Nocleg we wsi Korobicha.

DZIEŃ 12 
Przejazd do Öskemenu, z wizytą po drodze w wykopaliskach wokół buddyjskiej dungańskiej świątyni (dla chętnych). Popołudniowy spacer i zwiedzanie miasteczka nad Irtyszem. Odwiedzimy nietypowy skansen etnograficzny, gdzie można zobaczyć bogactwo pogranicznego regionu poprzez architekturę domów zamieszkujących ją narodowości - Kazachów, Białorusinów, Niemców, Ujgurów, Koreańczyków, Polaków i Rosjan. Rejs statkiem z imprezą po majestatycznej rzece przy zachodzie słońca. 

DZIEŃ 13 
Po śniadaniu wyruszamy do Semeju, najbardziej “kazachskiego” z miast północy Kazachstanu, nazywanego w czasach sowieckich - Semipałatyńska. W czasach carskich miasteczko było pograniczną warownią. W czasach sowieckich, znajdowało się w zamkniętej strefie służącej do testów broni atomowej. Odwiedzimy muzeum poświęcone tej kwestii. Po południu przelot do Astany. Wieczorny spacer po nowoczesnym centrum, gdzie zobaczymy wieżę Bajtierek oraz największą jurtę na świecie. Wybierzemy się też do starej dzielnicy Akmola. Nocleg w kazachstańskiej stolicy. 

DZIEŃ 14 
Wczesnoporanny wylot i przelot do Warszawy.

Nie jedź sam! Poleć wyjazd znajomym:
Kazachstan: Trekking w Ałtaju fot. @ Roman Stanek Barents.pl
Kazachstan: Trekking w Ałtaju fot. @ Irina Klinovitskaya, Barents.pl

cena ZAPEWNIAMY W CENIE WYCIECZKI:

• bilet lotniczy w dwie strony z wszystkimi opłatami lotniskowymi 

• bagaż nadawany i podręczny zgodnie z taryfą linii lotniczych

• opiekę polskojęzycznego pilota

• opiekę doświadczonego lokalnego przewodnika na czas trekkingu

• wyżywienie w trakcie trekkingu (śniadanie, lunch i obiad)

 zakwaterowanie (8x namioty, 4x w hotelu/pensjonacie)

• konie z obsługą do transportu bagaży

 transport miejscowy w Kazachstanie w tym loty wewnętrzne 

 wyposażenie biwakowe: namioty, śpiwory, karimaty, sprzęt na ognisko, apteczka

• przepustki do strefy przygranicznej

• opłaty za noclegi i przebywanie na terenie parku narodowego

• pakiety informacyjne

• gwarancję ubezpieczeniową biura podróży

• ubezpieczenie NNW + KL + ubezpieczenie sporty amatorskie (!) + ubezpieczenie bagażu do 200 euro

 obowiązkową opłatę na państwowy Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) za każdą osobę

• obowiązkową opłatę na państwowy Turystyczny Fundusz Pomocowy (TFP) za każdą osobę

 ubezpieczenie na wypadek zarażenia się wirusem (COVID-19) podczas pobytu za granicą

Kazachstan: Trekking w Ałtaju fot. @ Irina Klinovitskaya, Barents.pl

poza ceną WE WŁASNYM ZAKRESIE:
• wyżywienie w miastach (poza zapewnionym w trakcie trekkingu)
• bilety wstępu do płatnych atrakcji
• test na obecność COVID-19 (jeżeli dotyczy)

trekking TREKKING:
Większość tras prowadzi przez słabo uczęszczane i miejscami zanikające szlaki i ścieżki, możliwe są przejścia przez strumyki i rzeczki. Idziemy z niewielkim osobistym bagażem, nasz główny bagaż niosą konie. Wymagana jest dobra kondycja fizyczna. Średni dzienny czas trekkingu ok. 7-8 godzin. Na trasie nie ma technicznie wymagających podejść.

wyżywienie WYŻYWIENIE:
Podczas trekkingu posiłki będzie przygotowywać nam kucharz. Będziemy mieć również okazję spróbować specjałów lokalnej prostej kuchni starowierców. W miastach wyżywienie indywidualne, ceny w restauracjach i sklepach są nieco niższe niż w Polsce.

zakwaterowanie ZAKWATEROWANIE:
Podczas trekkingu śpimy w namiotach zapewnianych przez lokalną obsługę. W miastach zakwaterowanie w hotelach lub pensjonatach.

pogoda POGODA:
Od końca czerwca pogoda w górach jest stabilna, mimo to trzeba być przygotowanym na spadek temperatury do około 0 / -5°C w nocy. Na wysokościach powyżej 3000 m n.p.m. może padać śnieg. W ciągu dnia temperatura wynosi ok 15-25°C. Na przełomie sierpnia i września podobnie, nieco cieplej w nocy.

grupa GRUPA:
Jeździmy w małych grupach. Minimalna liczba osób na wycieczce wynosi 8, maksymalna 15/16.

inne INNE:
• Program trekkingu może się zmienić w zależności od pogody, szybkości przemieszczania się grupy i innych warunków.
• Dni i punkty programu wyjazdu mogą się zmienić w zależności od terminu wylotu lub w wyniku sytuacji na miejscu.
• Zapoznaj się z zasadami, jak zapisać się na wycieczkę oraz z ogólnymi warunkami uczestnictwa w wycieczce.
• Organizatorem wycieczki jest Barents.pl - Biuro Aktywnych Podróży.
• Uwaga! W przypadku wprowadzenia ograniczeń uniemożliwiających realizację wycieczki, zwrot 100% wpłaconych pieniędzy realizujemy do 7 dni od dnia odwołania wycieczki.
• Polityka biura w związku z Covid-19 - Podróże w czasach COVID-19 z Barents.pl.

Kazachstan: Trekking w Ałtaju fot. @ Roman Stanek Barents.pl
Kazachstan: Trekking w Ałtaju fot. @ Irina Klinovitskaya, Barents.pl
Kazachstan: Trekking w Ałtaju fot. @ Roman Stanek Barents.pl
Kazachstan: Trekking w Ałtaju fot. @ Irina Klinovitskaya, Barents.pl
Kazachstan: Trekking w Ałtaju fot. @ Roman Stanek Barents.pl
Kazachstan: Trekking w Ałtaju fot. @ Irina Klinovitskaya, Barents.pl
Kazachstan: Trekking w Ałtaju fot. @ Roman Stanek Barents.pl
Kazachstan: Trekking w Ałtaju fot. @ Irina Klinovitskaya, Barents.pl
Kazachstan: Trekking w Ałtaju fot. @ Roman Stanek Barents.pl
Kazachstan: Trekking w Ałtaju fot. @ Irina Klinovitskaya, Barents.pl
Kazachstan: Trekking w Ałtaju fot. @ Irina Klinovitskaya, Barents.pl
Kazachstan: Trekking w Ałtaju fot. @ Irina Klinovitskaya, Barents.pl
Kazachstan: Trekking w Ałtaju fot. @ Irina Klinovitskaya, Barents.pl
Kazachstan: Trekking w Ałtaju fot. @ Roman Stanek Barents.pl
Kazachstan: Trekking w Ałtaju fot. @ Roman Stanek Barents.pl
Kazachstan: Trekking w Ałtaju fot. @ Irina Klinovitskaya, Barents.pl
Kazachstan: Trekking w Ałtaju fot. @ Irina Klinovitskaya, Barents.pl
Kazachstan: Trekking w Ałtaju fot. @ Irina Klinovitskaya, Barents.pl
Kazachstan: Trekking w Ałtaju fot. @ Irina Klinovitskaya, Barents.pl
Kazachstan: Trekking w Ałtaju fot. @ Roman Stanek Barents.pl
Kazachstan: Trekking w Ałtaju fot. @ Roman Stanek Barents.pl
Kazachstan: Trekking w Ałtaju fot. @ Irina Klinovitskaya, Barents.pl
Kazachstan: Trekking w Ałtaju fot. @ Irina Klinovitskaya, Barents.pl
Kazachstan: Trekking w Ałtaju fot. @ Irina Klinovitskaya, Barents.pl
Kazachstan: Trekking w Ałtaju fot. @ Irina Klinovitskaya, Barents.pl
Kazachstan: Trekking w Ałtaju fot. @ Roman Stanek Barents.pl
Kazachstan: Trekking w Ałtaju fot. @ Roman Stanek Barents.pl
Kazachstan: Trekking w Ałtaju fot. @ Irina Klinovitskaya, Barents.pl
Kazachstan: Trekking w Ałtaju fot. @ Irina Klinovitskaya, Barents.pl
Kazachstan: Trekking w Ałtaju fot. @ Roman Stanek Barents.pl
Kazachstan: Trekking w Ałtaju fot. @ Roman Stanek Barents.pl
Kazachstan: Trekking w Ałtaju fot. @ Irina Klinovitskaya, Barents.pl
Kazachstan: Trekking w Ałtaju fot. @ Irina Klinovitskaya, Barents.pl
Kazachstan: Trekking w Ałtaju fot. @ Roman Stanek Barents.pl
Kazachstan: Trekking w Ałtaju fot. @ Roman Stanek Barents.pl
Kazachstan: Trekking w Ałtaju fot. @ Irina Klinovitskaya, Barents.pl
Kazachstan: Trekking w Ałtaju fot. @ Irina Klinovitskaya, Barents.pl
Kazachstan: Trekking w Ałtaju fot. @ Roman Stanek Barents.pl
Kazachstan: Trekking w Ałtaju fot. @ Roman Stanek Barents.pl
Kazachstan: Trekking w Ałtaju fot. @ Irina Klinovitskaya, Barents.pl
Kazachstan: Trekking w Ałtaju fot. @ Irina Klinovitskaya, Barents.pl
Kazachstan: Trekking w Ałtaju fot. @ Roman Stanek Barents.pl
Kazachstan: Trekking w Ałtaju fot. @ Roman Stanek Barents.pl
Kazachstan: Trekking w Ałtaju fot. @ Irina Klinovitskaya, Barents.pl
Kazachstan: Trekking w Ałtaju fot. @ Irina Klinovitskaya, Barents.pl
Kazachstan: Trekking w Ałtaju fot. @ Irina Klinovitskaya, Barents.pl
Kazachstan: Trekking w Ałtaju fot. @ Irina Klinovitskaya, Barents.pl
Kazachstan: Trekking w Ałtaju fot. @ Irina Klinovitskaya, Barents.pl
Kazachstan: Trekking w Ałtaju fot. @ Irina Klinovitskaya, Barents.pl
Kazachstan: Trekking w Ałtaju fot. @ Irina Klinovitskaya, Barents.pl
Kazachstan: Trekking w Ałtaju fot. @ Irina Klinovitskaya, Barents.pl
Kazachstan: Trekking w Ałtaju fot. @ Irina Klinovitskaya, Barents.pl
Kazachstan: Trekking w Ałtaju fot. @ Irina Klinovitskaya, Barents.pl
Kazachstan: Trekking w Ałtaju fot. @ Irina Klinovitskaya, Barents.pl
Kazachstan: Trekking w Ałtaju fot. @ Irina Klinovitskaya, Barents.pl
Kazachstan: Trekking w Ałtaju fot. @ Roman Stanek, Barents.pl
Kazachstan: Trekking w Ałtaju fot. @ Roman Stanek, Barents.pl
Kazachstan: Trekking w Ałtaju fot. @ Roman Stanek, Barents.pl
Kazachstan: Trekking w Ałtaju fot. @ Roman Stanek, Barents.pl
Kazachstan: Trekking w Ałtaju fot. @ Roman Stanek, Barents.pl
Kazachstan: Trekking w Ałtaju fot. @ Roman Stanek, Barents.pl
Kazachstan: Trekking w Ałtaju fot. @ Mateusz Kuszela, Barents.pl
Kazachstan: Trekking w Ałtaju fot. @ Mateusz Kuszela, Barents.pl
Kazachstan: Trekking w Ałtaju fot. @ Mateusz Kuszela, Barents.pl
Kazachstan: Trekking w Ałtaju fot. @ Mateusz Kuszela, Barents.pl
Kazachstan: Trekking w Ałtaju fot. @ Mateusz Kuszela, Barents.pl
Kazachstan: Trekking w Ałtaju fot. @ Mateusz Kuszela, Barents.pl
Kazachstan: Trekking w Ałtaju fot. @ Irina Klinovitskaya, Barents.pl
Kazachstan: Trekking w Ałtaju fot. @ Irina Klinovitskaya, Barents.pl
Kazachstan: Trekking w Ałtaju fot. @ Irina Klinovitskaya, Barents.pl
Kazachstan: Trekking w Ałtaju fot. @ Irina Klinovitskaya, Barents.pl
Kazachstan: Trekking w Ałtaju fot. @ Irina Klinovitskaya, Barents.pl
Kazachstan: Trekking w Ałtaju fot. @ Irina Klinovitskaya, Barents.pl
Kazachstan: Trekking w Ałtaju fot. @ Irina Klinovitskaya, Barents.pl
Kazachstan: Trekking w Ałtaju fot. @ Irina Klinovitskaya, Barents.pl
Kazachstan: Trekking w Ałtaju fot. @ Irina Klinovitskaya, Barents.pl
Kazachstan: Trekking w Ałtaju fot. @ Irina Klinovitskaya, Barents.pl
Kazachstan: Trekking w Ałtaju fot. @ Irina Klinovitskaya, Barents.pl
Kazachstan: Trekking w Ałtaju fot. @ Irina Klinovitskaya, Barents.pl
Kazachstan: Trekking w Ałtaju fot. @ Roman Stanek, Barents.pl
Kazachstan: Trekking w Ałtaju fot. @ Roman Stanek, Barents.pl
Kazachstan: Trekking w Ałtaju fot. @ Roman Stanek, Barents.pl
Kazachstan: Trekking w Ałtaju fot. @ Roman Stanek, Barents.pl
Kazachstan: Trekking w Ałtaju fot. @ Roman Stanek, Barents.pl
Kazachstan: Trekking w Ałtaju fot. @ Roman Stanek, Barents.pl
Kazachstan: Trekking w Ałtaju fot. @ Mateusz Kuszela, Barents.pl
Kazachstan: Trekking w Ałtaju fot. @ Mateusz Kuszela, Barents.pl
Kazachstan: Trekking w Ałtaju fot. @ Mateusz Kuszela, Barents.pl
Kazachstan: Trekking w Ałtaju fot. @ Mateusz Kuszela, Barents.pl
Kazachstan: Trekking w Ałtaju fot. @ Mateusz Kuszela, Barents.pl
Kazachstan: Trekking w Ałtaju fot. @ Mateusz Kuszela, Barents.pl
Kazachstan: Trekking w Ałtaju fot. @ Irina Klinovitskaya, Barents.pl
Kazachstan: Trekking w Ałtaju fot. @ Irina Klinovitskaya, Barents.pl
Kazachstan: Trekking w Ałtaju fot. @ Irina Klinovitskaya, Barents.pl
Kazachstan: Trekking w Ałtaju fot. @ Irina Klinovitskaya, Barents.pl
Kazachstan: Trekking w Ałtaju fot. @ Irina Klinovitskaya, Barents.pl
Kazachstan: Trekking w Ałtaju fot. @ Irina Klinovitskaya, Barents.pl
Kazachstan: Trekking w Ałtaju fot. @ Irina Klinovitskaya, Barents.pl
Kazachstan: Trekking w Ałtaju fot. @ Irina Klinovitskaya, Barents.pl
Kazachstan: Trekking w Ałtaju fot. @ Irina Klinovitskaya, Barents.pl
Kazachstan: Trekking w Ałtaju fot. @ Irina Klinovitskaya, Barents.pl
Kazachstan: Trekking w Ałtaju fot. @ Irina Klinovitskaya, Barents.pl
Kazachstan: Trekking w Ałtaju fot. @ Irina Klinovitskaya, Barents.pl
Kazachstan: Trekking w Ałtaju fot. @ Irina Klinovitskaya, Barents.pl
Kazachstan: Trekking w Ałtaju fot. @ Irina Klinovitskaya, Barents.pl
Kazachstan: Trekking w Ałtaju fot. @ Irina Klinovitskaya, Barents.pl
Kazachstan: Trekking w Ałtaju fot. @ Irina Klinovitskaya, Barents.pl
Kazachstan: Trekking w Ałtaju fot. @ Irina Klinovitskaya, Barents.pl
Kazachstan: Trekking w Ałtaju fot. @ Irina Klinovitskaya, Barents.pl
Kazachstan: Trekking w Ałtaju fot. @ Roman Stanek, Barents.pl
Kazachstan: Trekking w Ałtaju fot. @ Roman Stanek, Barents.pl
Kazachstan: Trekking w Ałtaju fot. @ Roman Stanek, Barents.pl
Kazachstan: Trekking w Ałtaju fot. @ Roman Stanek, Barents.pl
Kazachstan: Trekking w Ałtaju fot. @ Roman Stanek, Barents.pl
Kazachstan: Trekking w Ałtaju fot. @ Roman Stanek, Barents.pl
Kazachstan: Trekking w Ałtaju fot. @ Roman Stanek, Barents.pl
Kazachstan: Trekking w Ałtaju fot. @ Roman Stanek, Barents.pl
Kazachstan: Trekking w Ałtaju fot. @ Roman Stanek, Barents.pl
Kazachstan: Trekking w Ałtaju fot. @ Roman Stanek, Barents.pl
Kazachstan: Trekking w Ałtaju fot. @ Roman Stanek, Barents.pl
Kazachstan: Trekking w Ałtaju fot. @ Roman Stanek, Barents.pl

Zobacz też inne propozycje naszych ciekawych wyjazdów

TADŻYKISTAN

Tadżykistan: trekking w Pamirze

24.07.-8.08.2024
Trekking w Pamirze. Wycieczka do Tadżykistanu fot. © Monika Żarnowiecka, Barents.pl
  • Trekking
KIRGISTAN

Trekking na lekko po Górach Tien-szan

27.07.-10.08. | 17-31.08.
Nad jeziorem Ala Kol. Trekking w Kirgistanie. Wśród Gór Niebiańskich. fot. © Roman Stanek Barents.pl 2014 r.
  • Trekking
ARKTYKA

Spitsbergen: Arktyczny Trekking Tundrą

7-16.08.2024
Spitsbergen: Trekking Przez Tundrę w Arktyce fot. © Roman Stanek, Barents.pl
  • Ekspedycje
  • Trekking