fbpx Gruzińskie marzenie - komfortowa wycieczka do Gruzji | Wycieczki do Gruzji

Gruzińskie marzenie - komfortowa wycieczka do Gruzji

Uszguli, najwyżej położona wioska w Europie. Gruzińskie marzenie. fot. © Barents.pl
• Noclegi w klimatycznych hotelach z niezwykłymi widokami
• Feria barw, smaków, zapachów i doświadczeń
• Winne szlaki urodzajnej Kachetii
• Groźne piękno pięciotysięczników Wysokiego Kaukazu
• Degustacje wina w wielowiekowych piwnicach

Gruzja przyciąga podróżników od wieków. To tam przypłynąć mieli Argonauci pod wodzą Jazona w poszukiwaniu Złotego Runa. Dumna Medea miała być gruzińską księżniczką, która pięknem swych oczu, a także odrobiną czarów, usidliła przystojnego dowódcę greckiej ekspedycji. Do dziś, w Batumi, oglądać można rzeźby i pomniki upamiętniające to wydarzenie oraz inne związki dawnych królestw gruzińskich ze starożytną Grecją.

Gruzja to też drugi, po Armenii, kraj na świecie, który dzięki mniszce kapadockiej świętej Nino, przyjął chrześcijaństwo jako religię państwową już w IV wieku. W efekcie, podróż przez ten kraj to zwiedzanie niezwykłych zabytków sakralnych, z których niektóre przetrwały prawie nienaruszone półtora tysiąca lat.

Oprócz niezwykłej długiej historii, ta mała kaukaska republika, od 2004 roku próbująca dobić się do drzwi Europy, przyciąga niezwykłą przyrodą i wspaniałymi górami Wysokiego Kaukazu. Zobaczymy w trakcie naszej wyprawy spiczaste szczyty Swanetii, a przede wszystkim mityczny Kazbek – górę na granicy Gruzji i Rosji, do której przykuty miał być Prometeusz, w ramach kary za przekazanie ludziom ognia.

Będziemy w górach, nad subtropikalnym morzem, na półpustyni, w tętniącej życiem stolicy i w górskich dolinach.

A to wszystko ekskluzywnej formie - spać będziemy w trzy i czterogwiazdkowych luksusowych hotelach, a swoistą etnograficzną ciekawostką staną się dla nas posiłki w domach lokalnych gospodarzy, a w miastach – w restauracjach, które kuchnię gruzińską urozmaicają o elementy fusion.

 

Oferta wyjazdów na sezon 2020 będzie dostępna w październiku 2019 r. 

Uszguli, najwyżej położona wioska w Europie. Gruzińskie marzenie. fot. © Barents.pl

RAMOWY PROGRAM WYJAZDU:

DZIEŃ 1-2
W godzinach wieczornych (20.30), spotykamy się na lotnisku Chopina w Warszawie. O godzinie 22.30, czeka Nas wylot do Gruzji. Dotrzemy do gruzińskiej stolicy Tbilisi. Zakwaterowanie w hotelu, następnie śniadanie i odpoczynek po podróży i wyruszymy na długi spacer po Tbilisi. Niegdyś zwane Perłą Kaukazu, nadal zachwyca eklektyzmem, w którym historia miesza się z nowoczesnością. Zwiedzimy najważniejsze cerkwie - Sioni i Kaszueti oraz twierdzę Narikala. Spacer wąskimi uliczkami starego miasta, nad którymi górują przepięknie zdobione balkony i tarasy oplecione bujną winoroślą. Zrobimy zakupy na Suchym Moście, pięknym targu staroci. Przejdziemy przez świeżo wyremontowany secesyjny bulwar Dawida Budowniczego. Wieczorem tradycyjna gruzińska kolacja na tarasie w stylowej knajpie z muzyką tradycyjną. Po kolacji dla chętnych wędrówka po tbiliskich barach i klubach. (Tbilisi to miasto wielu historii. Plan zwiedzania miasta może zostać dostosowany do oczekiwań grupy).

DZIEŃ 3
Dzień rozpoczniemy wcześnie Gruzińską Drogą Wojenną przejedziemy obok twierdzy Ananuri usytuowanej nad sztucznym jeziorem. Będziemy też w Gudauri, pięknym zimowym kurorcie narciarskim. Mijając kolorowy pomnik przedstawiający średniowieczną królową Tamarę, w towarzystwie traktorów i Jurija Gagarina przejedziemy przez Przełęcz Krzyżową. Następnie udamy się pod wygasły wulkan Kazbek (5033m n.p.m.) - świętą górę - do której, według legendy, przykuty był Prometeusz. Krótka wspinaczka do klasztoru Cminda Sameba, malowniczo położonego u podnóża Kazbeku, skąd rozpościera się panorama na Wąwóz Darialski, o którym tak pięknie pisał Puszkin. Obiad zjemy na tarasie hotelu Rooms, przy sprzyjającej pogodzie z niezwykłym widokiem na górę Kazbek. Wieczorem, powrót do Tbilisi.

DZIEŃ 4
Wcześnie rano wyruszymy z Tbilisi, aby udać się do Kachetii. Z miasteczka Sagaredżo udamy się na półpustynne tereny przy granicy z Azerbejdżanem, gdzie odwiedzimy jeden z najważniejszych zabytków Gruzji – wykuty w skale kompleks monastyczny Dawid Garedża. Następnie udamy się do wioski Udabno, gdzie będziemy mieć okazję skosztować znakomitej domowej kuchni, przygotowanej przez swańskie gospodynie. Noc spędzimy w klimatycznym hotelu, wśród winnic Kachetii.

DZIEŃ 5
Dzień poświęcimy na zwiedzanie Kachetii. Udamy się do Kwareli, gdzie zwiedzimy słynną fabrykę wina Kindzmarauli oraz kilkusetletnie piwnice Kwareba. Czeka nas degustacja znakomitego gruzińskiego wina dojrzewającego na południowych stokach Kaukazu. Stamtąd udamy się do siedziby dawnych książąt Kachetii – Gremi. Odwiedzimy również Alawerdi, najwyższą katedrę na Kaukazie Południowym, Ikalto, czyli średniowieczne centrum religijno-polityczne. Na koniec udamy się do Tsinandali, małej wioski słynącej z uprawy znakomitych białych winogron, a także z faktu, że znajduje się tu wiejska rezydencja Ilii Czawczawadzego, ojca gruzińskiego odrodzenia narodowego na przełomie XIX i XX wieku.

DZIEŃ 6
Z Kachetii udamy się do Gruzji Zachodniej. Dotrzemy na początek do miasta Gori, znanego przede wszystkim jako miejsce urodzin Józefa Stalina. W okolicach Gori znajduje się też skalne miasto Uplyscyche, jedno z najstarszych udokumentowanych siedlisk ludzkich na terenie Gruzji. Stamtąd dotrzemy do drugiego co do wielkości gruzińskiego miasta – Kutaisi. Udamy się na wieczorny spacer po secesyjnym centrum miasta, ukoronowanym kolacją w znakomitej restauracji Palati.

DZIEŃ 7
Tego dnia zwiedzimy urokliwe okolice Kutaisi. Rozpoczniemy naszą wyprawę od ponownej, tym razem dziennej, wędrówki po centrum miasta. Zrobimy zakupy na tradycyjnym bazarze, pełnym zapachów i smaków świeżych przypraw, owoców i warzyw. Następnie zobaczymy katedrę Bagrati, górującą nad miastem i górską rzeką Rioni. Stamtąd udamy się w okolice miejscowości Martwili. Najpierw czeka nas spacer nad kanionem Okace oraz wizyta pod wodospadem Kinkcza. Stamtąd udamy się do Martwili, gdzie będziemy mieć okazję spłynąć pontonami po malowniczym kanionie rzeki. Jeśli wystarczy nam czasu, udamy się do Jaskini Prometeusza, ciekawostki geologicznej, nad którą pracę prowadzili między innymi polscy speleolodzy. Nocleg w Kutaisi.

DZIEŃ 8
Po wczesnym śniadaniu, wyruszymy w Wysoki Kaukaz. Zatrzymamy się w miejscowości Zugdidi, stolicy Mengrelii, słynącej z ostrej kuchni. Stamtąd droga piąć się będzie przez górskie przełęcze. Zwiedzimy po drodze tamę na rzece Enguri – jedną z najwyższych tam łukowych na świecie. Po południu dotrzemy do Mestii, stolicy górskiej Swanetii. Przed naszymi oczami rozciągać się będzie niepowtarzalny widok na wieże obronne budowane od wczesnego średniowiecza. Jeśli starczy nam sił, pójdziemy na spacer pod lodowiec Czalaadi albo też zwiedzanie ciekawych muzeów etnograficznych. Nocleg w hotelu z pięknym widokiem na góry.

DZIEŃ 9
Tego dnia przesiądziemy się do samochodów terenowych. To konieczne, aby dotrzeć do najwyżej położonej wioski w Europie – Uszguli (UNESCO). Będziemy w niezwykłym miejscu, które nie zmieniło się znacznie od setek lat. W Uszguli możemy wybrać się pieszo lub konno pod lodowiec najwyżej góry Gruzji – Szchary (5193m n.p.m.). Dla bardziej aktywnych możliwy jest bardziej stromy spacer do wieży królowej Tamary, skąd rozciąga się wspaniały widok na pasmo górskie oddzielające Gruzję od Rosji. W drodze powrotnej, zwiedzimy najpiękniejszy z małych, górskich kościółków Swanetii pod wezwaniem św. Kwiryka i Julity, przez miejscowych zwany Lagurką. Powrót na nocleg do Mestii.

DZIEŃ 10
Po wysokich górach czeka nas zmiana klimatu i okoliczności przyrody. Wyruszymy w drogę powrotną kierując się do Adżarii, subtropikalnego regionu Gruzji, leżącego nad Morzem Czarnym. Czeka nas wypoczynek na rozgrzanych słońcem plażach oraz w cieniu palm i eukaliptusów. Wieczorem wybierzemy się na spacer po słynnym Batumi, mieście, gdzie historia łączy się z nowoczesnością.

DZIEŃ 11
Dzień poświęcimy na odpoczynek nad morzem. Dla nielubiących leżenia na plaży, kilka możliwości bardziej aktywnego spędzenia czasu. Możemy wybrać się do ciekawego ogrodu botanicznego w Batumi, pojeździć na batumskich rowerach miejskich albo wybrać się na pieszą wyprawę pod gęstych subtropikalnych lasach.

DZIEŃ 12
Tego dnia pozostawimy ponownie nasz standardowy transport, aby przesiąść się w samochody terenowe, którymi pokonamy Góry Adżarskie. Przejedziemy malowniczą górską drogą przez Chulo i przełęcz Goderdzi (2027 m n.p.m.), aby dotrzeć do regionu Samcche-Dżawachetia. Odwiedzimy Abastumani, niezwykłe sowieckie obserwatorium astronomiczne i przepiękny kościół Sapara na granicy z Turcją. Przez miasto Achalcyche dojedziemy w okolice jednego z największych zabytków Gruzji – skalnego miasta Wardzia (UNESCO). Noc spędzimy w urokliwym hotelu w kanionie rzeki Mtkwari.

DZIEŃ 13
Rano zwiedzimy Wardzię. Następnie pojedziemy do Bordżomi, słynnego carskiego uzdrowiska, słynącego z wody mineralnej i pięknej zabudowy centrum. Następnie udamy się do Mcchety, pierwszej historycznej stolicy niepodległej, chrześcijańskiej Gruzji. W religijnym centrum kraju przejdziemy przez zabytkowe centrum z katedrą Sweti Cchoweli (UNESCO). Stamtąd udamy się na wzgórze u zbiegu rzek Aragwi i Mtchwari, gdzie z tarasu kościoła Dżwari (UNESCO), obejrzymy panoramę starej stolicy. To właśnie w tym miejscu, król Mirian III za sprawą świętej Nino ochrzciła Gruzję. Wieczorem dojedziemy do Tbilisi. Dla chętnych ostatni spacer przez wieczorne miasto, dla wszystkich odpoczynek w hotelu.

DZIEŃ 14
Około godziny 2 w nocy wyruszymy na lotnisko, by bezpośrednim lotem dotrzeć do Warszawy w godzinach porannych.

Wydrążony w skale klasztor Dawid Garedża. Gruzińskie marzenie. fot. © Barents.pl

ZAPEWNIAMY W CENIE WYCIECZKI:

• bilet lotniczy w dwie strony z wszystkimi opłatami

• bagaż nadawany i podręczny zgodnie z limitem wagowym linii lotniczych

• opiekę polskojęzycznego pilota

• transport klimatyzowanym minibusem

• 4x4: dwie jednodniowe wycieczki samochodami terenowymi

• zakwaterowanie: w hotelach (opcja LUX 3*; opcja SuperLUX 4* • wyżywienie: 12x śniadanie, 6x, kolacja - śniadanie i kolacja)

• degustację wina w Kachetii (Gruzja)

• koncert gruzińskiej muzyki tradycyjnej

• pakiety informacyjne i mapy

• obowiązkową gwarancję ubezpieczeniową biura podróży

• ubezpieczenie NNW i KL i ubezpieczenie bagażu do 200 Euro

• obowiązkową opłatę na państwowy Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) za każdą osobę

WE WŁASNYM ZAKRESIE:
• 6x kolacja (3x Tbilisi, 1x Kuraisi, 2x Batumi (około 40-80 EUR)
• opłaty za wstępy do płatnych zabytków (około 20 EUR)

ZAKWATEROWANIE:
• Podczas wyjazdu będziemy zakwaterowani w hotelach. W opcji wyjazdu LUX, oferujemy nocleg w klimatycznych trzygwiazdkowych hotelach. W przypadku opcji SuperLUX, oferujemy nocleg w hotelach czterogwiazdkowych. • Pokoje są dwuosobowe. • Dla chętnych istnieje możliwość pokoju jednoosobowego przy dopłacie 1500 PLN za pobyt.

WYŻYWIENIE:
• W cenie wycieczki zapewnione jest każdego dnia śniadanie. Sześciokrotnie zabierzemy Państwa do zaprzyjaźnionych gospodarstw agroturystycznych, gdzie będziemy mieli okazję spróbować prawdziwie lokalnej, domowej kuchni. Gruzińska kuchnia słynie z wielu potraw - zarówno mięsnych (chinkali, szaszłyk) i wegetariańskich (marynowane bakłażany, chaczapuri).
• W dużych miastach (Kutaisi Tbilisi, Batumi) kolacja nie znajduje się w cenie. Każdy uczestnik będzie mógł niezależnie zdecydować, jak chce spędzić czas i jaki rodzaj jedzenia preferuje. Pilot oczywiście dla chętnych zorganizuje kolację lub poleci rekomendowane miejsca. Ceny produktów spożywczych porównywalne do polskich.

TRANSPORT:
Do dyspozycji podczas całej wycieczki będziemy mieć wygodny minibus z klimatyzacją. Na trasie Mestia - Uszguli oraz Batumi – Wardzia, będziemy korzystać z komfortowych samochodów terenowych.

GRUPA:
Jeździmy w małych grupach. Minimalna ilość osób na wycieczce wynosi 6, maksymalna 15.

KLIMAT:
Idealnym okresem na zwiedzanie Gruzji jest czas od czerwca do października. Subtropikalny klimat w zachodniej części Gruzji, temperatura 20 - 30 stopni. Temperatury spadają wraz ze wzrostem wysokości. W górach Wysokiego Kaukazu w nocy temperatura może spadać do 10 stopni C. Na wschodzie Gruzji klimat suchy, kontynentalny, bez opadów, temperatura w sierpniu może sięgać do 35 stopni.

MIEJSCE WYLOTU:
Miejscem rozpoczęcia wycieczki jest Warszawa - lotnisko Chopina. Dla klientów mieszkających za granicą możemy zorganizować (za dopłatą) przelot z innego miejsca w Europie wprost do Gruzji.

INNE:
• Dni i punkty programu wyjazdu mogą się zmienić w zależności od terminu wylotu lub w wyniku sytuacji na miejscu.
• Zapoznaj się z zasadami, jak zapisać się na wycieczkę oraz z ogólnymi warunkami uczestnictwa w wycieczce.
• Organizatorem wycieczki jest Barents.pl - Biuro Aktywnych Podróży.

Chwila na odpoczynek! Swanetia. Gruzińskie marzenie - komfortowa wycieczka do Gruzji fot. © Kasia Sjoberg z Barents.pl
Chwila na odpoczynek! Swanetia. Gruzińskie marzenie - komfortowa wycieczka do Gruzji fot. © Kasia Sjoberg z Barents.pl
Degustacja i opowieści o gruzińskim winie. Gruzińskie marzenie - komfortowa wycieczka do Gruzji fot. © Barents.pl
Degustacja i opowieści o gruzińskim winie. Gruzińskie marzenie - komfortowa wycieczka do Gruzji fot. © Barents.pl
Spacerem po Swanetii w stronę szczytów Kaukazu. Gruzińskie marzenie - komfortowa wycieczka do Gruzji fot. © Klemens, Barents.pl
Spacerem po Swanetii w stronę szczytów Kaukazu. Gruzińskie marzenie - komfortowa wycieczka do Gruzji fot. © Klemens, Barents.pl
Obowiązkowy punkt każdej wycieczki do Gruzji - monaster Cminda Sameba. Gruzińskie marzenie. fot. © Justyna Zając "Jak widzę świat" z Barents.pl
Obowiązkowy punkt każdej wycieczki do Gruzji - monaster Cminda Sameba. Gruzińskie marzenie. fot. © Justyna Zając "Jak widzę świat" z Barents.pl
W Batumi słońce już zaszło. Gruzińskie marzenie. fot. © Justyna Zając "Jak widzę świat" z Barents.pl
W Batumi słońce już zaszło. Gruzińskie marzenie. fot. © Justyna Zając "Jak widzę świat" z Barents.pl
Wieczory z tradycyjną, gruzińską muzyką. Gruzińskie marzenie. fot. © Arek Sitek z Barents.pl
Wieczory z tradycyjną, gruzińską muzyką. Gruzińskie marzenie. fot. © Arek Sitek z Barents.pl
Kojąca zieleń Ogrodu Botanicznego w Batumi. Gruzińskie marzenie. fot. © Arek Sitek z Barents.pl
Kojąca zieleń Ogrodu Botanicznego w Batumi. Gruzińskie marzenie. fot. © Arek Sitek z Barents.pl
Wardzia, czyli podziemne miasto-klasztor. Gruzińskie marzenie. fot. © Barents.pl
Wardzia, czyli podziemne miasto-klasztor. Gruzińskie marzenie. fot. © Barents.pl
Gruzińska supra - coś, na co wszyscy czekają!Gruzińskie marzenie. fot. © Barents.pl
Gruzińska supra - coś, na co wszyscy czekają!Gruzińskie marzenie. fot. © Barents.pl
Chłoniemy gruzińską kulturę! Gruzińskie marzenie. fot. © Justyna Zając "Jak widzę świat" z Barents.pl
Chłoniemy gruzińską kulturę! Gruzińskie marzenie. fot. © Justyna Zając "Jak widzę świat" z Barents.pl
Wspólne zdjęcie:) Gruzińskie marzenie. fot. © Agnieszka i Konrad z Barents.pl
Wspólne zdjęcie:) Gruzińskie marzenie. fot. © Agnieszka i Konrad z Barents.pl
Tbilisi i kolejna okazja na spróbowanie gruzińskiej kuchni. Gruzińskie marzenie. fot. © Agnieszka i Konrad z Barents.pl
Tbilisi i kolejna okazja na spróbowanie gruzińskiej kuchni. Gruzińskie marzenie. fot. © Agnieszka i Konrad z Barents.pl
Przepiękne freski. Gruzińskie marzenie. fot. © Arek Sitek z Barents.pl
Przepiękne freski. Gruzińskie marzenie. fot. © Arek Sitek z Barents.pl
Chwila zadumy, w blasku świec.Gruzińskie marzenie. fot. © Arek Sitek z Barents.pl
Chwila zadumy, w blasku świec.Gruzińskie marzenie. fot. © Arek Sitek z Barents.pl
Gruzińskie marzenie. fot. © Arek Sitek z Barents.pl
Gruzińskie marzenie. fot. © Arek Sitek z Barents.pl
Klimatyczna wioska Uszguli [Ushguli] w cieniu gór. Gruzińskie marzenie. fot. © Arek Sitek z Barents.pl
Klimatyczna wioska Uszguli [Ushguli] w cieniu gór. Gruzińskie marzenie. fot. © Arek Sitek z Barents.pl
Zachwycające sklepienia monastyru Gelati niedaleko Kutaisi. Gruzińskie marzenie. fot. © Justyna Zając "Jak widzę świat" z Barents.pl
Zachwycające sklepienia monastyru Gelati niedaleko Kutaisi. Gruzińskie marzenie. fot. © Justyna Zając "Jak widzę świat" z Barents.pl
Aleksandrouli i Saperavi - szczepy gruzińskich win czerwonych. Gruzińskie marzenie. fot. © Justyna Zając "Jak widzę świat" z Barents.pl
Aleksandrouli i Saperavi - szczepy gruzińskich win czerwonych. Gruzińskie marzenie. fot. © Justyna Zając "Jak widzę świat" z Barents.pl
Uszguli, najwyżej położona wioska w Europie. Gruzińskie marzenie. fot. © Barents.pl
Uszguli, najwyżej położona wioska w Europie. Gruzińskie marzenie. fot. © Barents.pl
Uszguli, najwyżej położona wioska w Europie. Gruzińskie marzenie. fot. © Barents.pl
Uszguli, najwyżej położona wioska w Europie. Gruzińskie marzenie. fot. © Barents.pl
Wydrążony w skale klasztor Dawid Garedża. Gruzińskie marzenie. fot. © Barents.pl
Wydrążony w skale klasztor Dawid Garedża. Gruzińskie marzenie. fot. © Barents.pl
Lagurka, zapewne najpiękniejszy kościół Swanetii. Gruzińskie marzenie. fot. © Barents.pl
Lagurka, zapewne najpiękniejszy kościół Swanetii. Gruzińskie marzenie. fot. © Barents.pl
Niepowtarzalne widoki Swanetii. Gruzińskie marzenie. fot. © Barents.pl
Niepowtarzalne widoki Swanetii. Gruzińskie marzenie. fot. © Barents.pl
Freski i zdobienia swańskich kościołów. Gruzińskie marzenie. fot. © Barents.pl
Freski i zdobienia swańskich kościołów. Gruzińskie marzenie. fot. © Barents.pl
Kolacja z panoramą Tbilisi w tle. Gruzińskie marzenie. fot. © Barents.pl
Kolacja z panoramą Tbilisi w tle. Gruzińskie marzenie. fot. © Barents.pl
Charczo, aromatyczna gruzińska zupa. Gruzińskie marzenie. fot. © Barents.pl
Charczo, aromatyczna gruzińska zupa. Gruzińskie marzenie. fot. © Barents.pl
Konie pod Kazbegi. Gruzińskie marzenie. fot. © Kasia Sjoberg z Barents.pl
Konie pod Kazbegi. Gruzińskie marzenie. fot. © Kasia Sjoberg z Barents.pl
Droga do lodowca pod Szcharą. Gruzińskie marzenie. fot. © Kasia Sjoberg z Barents.pl
Droga do lodowca pod Szcharą. Gruzińskie marzenie. fot. © Kasia Sjoberg z Barents.pl
Swańskie łąki. Gruzińskie marzenie. fot. © Klemens, Barents.pl
Swańskie łąki. Gruzińskie marzenie. fot. © Klemens, Barents.pl
Prezentacja sposobów spożywania gruzińskiego wina.  Gruzińskie marzenie. fot. © Agnieszka i Konrad z Barents.pl
Prezentacja sposobów spożywania gruzińskiego wina. Gruzińskie marzenie. fot. © Agnieszka i Konrad z Barents.pl
Koncert tradycyjnej muzyki czeczeńskiej i gruzińskiej. Gruzińskie marzenie. fot. © Agnieszka i Konrad z Barents.pl
Koncert tradycyjnej muzyki czeczeńskiej i gruzińskiej. Gruzińskie marzenie. fot. © Agnieszka i Konrad z Barents.pl
Kwareli. Degustacja gruzińskiego wina. Gruzińskie marzenie. fot. © Agnieszka i Konrad z Barents.pl
Kwareli. Degustacja gruzińskiego wina. Gruzińskie marzenie. fot. © Agnieszka i Konrad z Barents.pl
Kompleks klasztorny Dawid Garedża. Gruzińskie marzenie. fot. © Agnieszka i Konrad z Barents.pl
Kompleks klasztorny Dawid Garedża. Gruzińskie marzenie. fot. © Agnieszka i Konrad z Barents.pl
Meidani. Stare Miato w Tbilisi. Gruzińskie marzenie. fot. © Justyna Zając "Jak widzę świat" z Barents.pl
Meidani. Stare Miato w Tbilisi. Gruzińskie marzenie. fot. © Justyna Zając "Jak widzę świat" z Barents.pl
Panorama Tbilisi. Gruzińskie marzenie. fot. © Justyna Zając "Jak widzę świat" z Barents.pl
Panorama Tbilisi. Gruzińskie marzenie. fot. © Justyna Zając "Jak widzę świat" z Barents.pl
Gruzińskie smakołyki. Gruzińskie marzenie. fot. © Justyna Zając "Jak widzę świat" z Barents.pl
Gruzińskie smakołyki. Gruzińskie marzenie. fot. © Justyna Zając "Jak widzę świat" z Barents.pl
Wysoki Kaukaz! Gruzińskie marzenie. fot. © Justyna Zając "Jak widzę świat" z Barents.pl
Wysoki Kaukaz! Gruzińskie marzenie. fot. © Justyna Zając "Jak widzę świat" z Barents.pl
Uszguli. Gruzińskie marzenie. fot. © Justyna Zając "Jak widzę świat" z Barents.pl
Uszguli. Gruzińskie marzenie. fot. © Justyna Zając "Jak widzę świat" z Barents.pl
Cudowna Swanetia. Gruzińskie marzenie. fot. © Justyna Zając "Jak widzę świat" z Barents.pl
Cudowna Swanetia. Gruzińskie marzenie. fot. © Justyna Zając "Jak widzę świat" z Barents.pl
Cudowna Swanetia. Gruzińskie marzenie. fot. © Justyna Zając "Jak widzę świat" z Barents.pl
Cudowna Swanetia. Gruzińskie marzenie. fot. © Justyna Zając "Jak widzę świat" z Barents.pl
Wysoki Kaukaz! Gruzińskie marzenie. fot. © Justyna Zając "Jak widzę świat" z Barents.pl
Wysoki Kaukaz! Gruzińskie marzenie. fot. © Justyna Zając "Jak widzę świat" z Barents.pl
Centrum Batumi. Gruzińskie marzenie. fot. © Justyna Zając "Jak widzę świat" z Barents.pl
Centrum Batumi. Gruzińskie marzenie. fot. © Justyna Zając "Jak widzę świat" z Barents.pl
Gruzińskie marzenie. fot. © Justyna Zając "Jak widzę świat" z Barents.pl
Gruzińskie marzenie. fot. © Justyna Zając "Jak widzę świat" z Barents.pl
Centrum Batumi. Gruzińskie marzenie. fot. © Justyna Zając "Jak widzę świat" z Barents.pl
Centrum Batumi. Gruzińskie marzenie. fot. © Justyna Zając "Jak widzę świat" z Barents.pl
Półpustynia na granicy z Azerbejdżanem. Gruzińskie marzenie. fot. © Justyna Zając "Jak widzę świat" z Barents.pl
Półpustynia na granicy z Azerbejdżanem. Gruzińskie marzenie. fot. © Justyna Zając "Jak widzę świat" z Barents.pl
Plaża pod Batumi. Gruzińskie marzenie. fot. © Justyna Zając "Jak widzę świat" z Barents.pl
Plaża pod Batumi. Gruzińskie marzenie. fot. © Justyna Zając "Jak widzę świat" z Barents.pl
Widok na dolinę Mtkwari z Uplyscyche. Gruzińskie marzenie. fot. © Justyna Zając "Jak widzę świat" z Barents.pl
Widok na dolinę Mtkwari z Uplyscyche. Gruzińskie marzenie. fot. © Justyna Zając "Jak widzę świat" z Barents.pl
Uplyscyche, jedno z najstarszych siedlisk ludzkich na świecie. Gruzińskie marzenie. fot. © Justyna Zając "Jak widzę świat" z Barents.pl
Uplyscyche, jedno z najstarszych siedlisk ludzkich na świecie. Gruzińskie marzenie. fot. © Justyna Zając "Jak widzę świat" z Barents.pl
Uplyscyche, jedno z najstarszych siedlisk ludzkich na świecie. Gruzińskie marzenie. fot. © Justyna Zając "Jak widzę świat" z Barents.pl
Uplyscyche, jedno z najstarszych siedlisk ludzkich na świecie. Gruzińskie marzenie. fot. © Justyna Zając "Jak widzę świat" z Barents.pl
Mccheta. Centrum religijne Gruzji i pierwsza stolica. Gruzińskie marzenie. fot. © Justyna Zając "Jak widzę świat" z Barents.pl
Mccheta. Centrum religijne Gruzji i pierwsza stolica. Gruzińskie marzenie. fot. © Justyna Zając "Jak widzę świat" z Barents.pl
Stepancminda. Gruzińskie marzenie. fot. © Justyna Zając "Jak widzę świat" z Barents.pl
Stepancminda. Gruzińskie marzenie. fot. © Justyna Zając "Jak widzę świat" z Barents.pl
Widok z Gergeti na Stepancmindę. Gruzińskie marzenie. fot. © Justyna Zając "Jak widzę świat" z Barents.pl
Widok z Gergeti na Stepancmindę. Gruzińskie marzenie. fot. © Justyna Zając "Jak widzę świat" z Barents.pl
Gergeti, widok z drogi do lodowca. Gruzińskie marzenie. fot. © Justyna Zając "Jak widzę świat" z Barents.pl
Gergeti, widok z drogi do lodowca. Gruzińskie marzenie. fot. © Justyna Zając "Jak widzę świat" z Barents.pl
Przepyszna adżarskie chaczapuri! Gruzińskie marzenie. fot. © Barents.pl
Przepyszna adżarskie chaczapuri! Gruzińskie marzenie. fot. © Barents.pl
Panduri - kaukaski instrument muzyczny. Gruzińskie marzenie. fot. © Arek Sitek z Barents.pl
Panduri - kaukaski instrument muzyczny. Gruzińskie marzenie. fot. © Arek Sitek z Barents.pl
Piękno swańskiej przyrody. Gruzińskie marzenie. fot. © Arek Sitek z Barents.pl
Piękno swańskiej przyrody. Gruzińskie marzenie. fot. © Arek Sitek z Barents.pl
Piękno swańskiej przyrody. Gruzińskie marzenie. fot. © Arek Sitek z Barents.pl
Piękno swańskiej przyrody. Gruzińskie marzenie. fot. © Arek Sitek z Barents.pl
Tbiliskie podwórka. Gruzińskie marzenie. fot. © Iza Majchrzak z Barents.pl
Tbiliskie podwórka. Gruzińskie marzenie. fot. © Iza Majchrzak z Barents.pl
Cerkiew Mescheti i pomnik króla Wachtanga Gorgasali, założyciela Tbilisi. Gruzińskie marzenie. fot. © Iza Majchrzak z Barents.pl
Cerkiew Mescheti i pomnik króla Wachtanga Gorgasali, założyciela Tbilisi. Gruzińskie marzenie. fot. © Iza Majchrzak z Barents.pl
Tradycyjna modlitwa intencyjna. Gruzińskie marzenie. fot. © Iza Majchrzak z Barents.pl
Tradycyjna modlitwa intencyjna. Gruzińskie marzenie. fot. © Iza Majchrzak z Barents.pl
Ruiny starożytnego miasta Uplyscyche. Gruzińskie marzenie. fot. © Iza Majchrzak z Barents.pl
Ruiny starożytnego miasta Uplyscyche. Gruzińskie marzenie. fot. © Iza Majchrzak z Barents.pl
Centrum Kutaisi. Gruzińskie marzenie. fot. © Iza Majchrzak z Barents.pl
Centrum Kutaisi. Gruzińskie marzenie. fot. © Iza Majchrzak z Barents.pl
Gruzińskie smakołyki na kutaiskim bazarze. Gruzińskie marzenie. fot. © Iza Majchrzak z Barents.pl
Gruzińskie smakołyki na kutaiskim bazarze. Gruzińskie marzenie. fot. © Iza Majchrzak z Barents.pl
Masaż w tbiliskiej łaźni. Gruzińskie marzenie. fot. © Klemens, Barents.pl
Masaż w tbiliskiej łaźni. Gruzińskie marzenie. fot. © Klemens, Barents.pl
Gruzińskie marzenie. fot. © Justyna Zając "Jak widzę świat" z Barents.pl
Gruzińskie marzenie. fot. © Justyna Zając "Jak widzę świat" z Barents.pl
Gruzińskie marzenie. fot. © Justyna Zając "Jak widzę świat" z Barents.pl
Gruzińskie marzenie. fot. © Justyna Zając "Jak widzę świat" z Barents.pl
W trakcie procesu wytwarzania wina naturalnymi metodami. fot. © Magda Załoga, Barents.pl
W trakcie procesu wytwarzania wina naturalnymi metodami. fot. © Magda Załoga, Barents.pl
Gruzińskie winogrona. Z nich powstają najlepsze lokalne wina. fot. Justyna Zając "Jak widzę świat" z Barents.pl
Gruzińskie winogrona. Z nich powstają najlepsze lokalne wina. fot. Justyna Zając "Jak widzę świat" z Barents.pl
Mapa produkcji wina tradycyjną, naturalną metodą w qvevri (kwewri / kvevri). fot. © Małgosia Busz, Barents.pl
Mapa produkcji wina tradycyjną, naturalną metodą w qvevri (kwewri / kvevri). fot. © Małgosia Busz, Barents.pl

ZOBACZ TEŻ INNE PROPOZYCJE NASZYCH CIEKAWYCH WYJAZDÓW

ARMENIA

Armenia: urok kaukaskiej republiki

wkrótce terminy na 2020 r.
Armenia: objazdowe uroki kaukaskiej republiki © fot. Magda Załoga z Barents.pl
GRUZJA i ARMENIA
HIT SEZONU!

Gruzja i Armenia: piękno Kaukazu

7-21.06 | 5-19.07 | 2-16.08 | 6-20.09 | 4-18.10.2020
Dawit Garedża - kompleks monastyrów wydrążonych w skale fot. © Bogusław Stanaszek z Barents.pl
UZBEKISTAN I TURKMENISTAN

Wielkie cywilizacje Azji Środkowej

wkrótce terminy na 2020 r.
Uzbekistan i Turkmenistan. Wielkie cywilizacje Azji Środkowej © Roman Stanek Barents.pl