fbpx Wycieczka do Armenii: w cieniu Araratu | Wycieczka do Armenii

Wycieczka do Armenii: w cieniu Araratu

Wspaniałe górskie krajobrazy Armenii. Armenia: wycieczka przez historię i przyrodę Wyżyny Armeńskiej fot. © Barents.pl
• Zachwycające zabytki z listy UNESCO - Hagpat, Sanahin i Gegard
• Tętniący życiem Erywań z szeregiem uznanych muzeów i galerii
• Najdłuższa okrężna kolejka linowa na świecie "Skrzydła Tatewu"
• Spokojne zwiedzanie dla każdego!

Armenia. Kraj starodawnych kościołów i klasztorów na szczytach gór. Kolebka chrześcijaństwa i jedna z wielu wysp posowieckości. Wciąż zmieniający się zaskakujący Erywań pełen sztuki współczesnej na ulicach i odcięte od świata wioski w górach. Położone prawie 2000 m n.p.m górskie jezioro Sewan i twierdze strzegące dostępu do ciągle oblężonych przez wrogów prowincji. Skalne miasta i tajemnicze megality. Chaczkary, zdobne kamienie nagrobne i upadające industrialne przestrzenie byłych kopalń.

To wszystko i jeszcze więcej, czeka w niewielkiej kaukaskiej republice, która w przeciwieństwie do Gruzji, swej północnej sąsiadki, nadal pozostaje nieodkryta. Jak zwykle z Barents.pl, będziecie mieli okazję poznać lokalną kulturę i obyczaje, obcować z ludźmi, którzy, miejmy nadzieję, zechcą się z Wami podzielić kolorowymi opowieściami o swoim życiu, a także przekazywanych z pokolenia na pokolenia opowieściach o mieleniu kawy, piciu koniaku, który wcale nie musi być gorszy, jeśli nie pochodzi z prowincji Cognac. Pojawią się na pewno i bardziej refleksyjne momenty - wspomnienia wojny o Górski Karabach, którego przyszłość daleka jest od pewności, a także traumatyczne szepty o ormiańskim ludobójstwie.

Odwiedźcie z nami jeden z najbardziej fascynujących krajów zachodniej Azji (a może kraniec Europy?). Długa historia i bogata kultura na pewno Was zachwycą.

Trasa tej wycieczki do Armenii prowadzi z dala od terenów granicznych z Azerbejdżanem - wschodniej części prowincji Tawusz, korytarza laczyńskiego, okupowanych terenów Kelbadżaru oraz samego Górskiego Karabachu.

COVID-19 aktualizacja: Armenia jest otwarta dla ruchu turystycznego! Zapytaj nas o aktualne warunki wjazdowe.

Klasztor Hachpat (Haghpat) to zabytkowy ormiański klasztor z X-XIII w. Wycieczka do Armenii fot. © Barents.pl
Nina Hovnanian Couture - skarby Armenii. Wycieczka do Armenii fot. © Barents.pl

Wyśmienita lokalna kuchnia i niepowtarzalny smak ormiańskiego koniaku i tutowki. Wycieczka do Armenii fot. © Barents.pl
Ormiańskie chaczkary. Wycieczka do Armenii fot. © Barents.pl

Uwaga! W przypadku wprowadzenia ograniczeń uniemożliwiających realizację wycieczki, zwrot 100% wpłaconych pieniędzy realizujemy do 14 dni od dnia odwołania wycieczki. Tu czytaj o polityce biura w związku z COVID-19.

ramowy-program-wyjazdu RAMOWY PROGRAM WYJAZDU:

DZIEŃ 1
Spotkanie na Lotnisku Chopina w Warszawie. Wylot do stolicy Gruzji, Tbilisi. Przejazd do prowincji Lorri w północnej Armenii. Kolacja powitalna i nocleg nad kanionem rzeki Debet.

DZIEŃ 2
Przejazd imponującym kanionem rzeki Debet nad którym górują dwa ważne zabytki średniowiecznego ormiańskiego chrześcijaństwa - klasztory Hagpat i Sanahin (UNESCO). Dla chętnych poranny górski spacer między klasztorami (7 km). Zwiedzanie warownego klasztoru Achtala z przepięknymi freskami, będącymi efektem skomplikowanej historii pogranicza. Zwiedzimy również piękny monastyr Odzun. Przejazd do górskiego uzdrowiska Dilidżan. Zwiedzanie malowniczego miasteczka z urzekającą drewnianą zabudową.

DZIEŃ 3
Wycieczka do kanionu Jenokawan z możliwością kąpieli pod skalnym wodospadem i zwiedzaniem domów wykutych w skałach (6 km). Następnie, leśnymi ścieżkami parku narodowego Dilidżan dostaniemy się do klasztoru Hagarcin, położonego pośród łąk i bukowych lasów. Wizyta w monastyrze Goszawank, charakteryzującym się niezwykłą długą historią piśmiennictwa i rzeźby chaczkarowej. Nocleg w górskiej wiosce Martuni u miejscowych gospodarzy.

DZIEŃ 4
Przejazd do górskiego jeziora Sewan, położonego na wysokości niemal 2000 m.n.p.m. Zwiedzanie klasztoru Sewanavank położonego na małym półwyspie, z którego roztacza się widok na jezioro. Dla morsów możliwość kąpieli. Zwiedzanie Pola Tysiąca Chaczkarów - kamiennych krzyży na średniowiecznym cmentarzu Noratus. Wędrówka dawnym szlakiem handlowym do zachowanego karawanseraju Selim na przełęcz Wardananc. Zwiedzanie położonego na pustkowiu klasztoru Norawank. Przejazd do Dżermuku.

DZIEŃ 5
Zwiedzanie uzdrowiska z gorącymi źródłami mineralnymi. Trekking (ok. 12 km) albo spacer (ok. 3 km) do klasztoru Gndewank, ukrytego głęboko w skalnym kanionie rzeki Arpa. Wizyta na polu prehistorycznych megalitów w Karahundż. Nocleg pod Tatewem.

DZIEŃ 6
Skrzydła Tatewu – najdłuższą okrężną kolejką linową na świecie (5,7 kilometra), udamy się do klasztoru Tatew – klejnotu gór, przepięknie umieszczonego nad kanionem rzeki Boritan. Odwiedzimy wieżę strażniczą przemienioną w punkt widokowy oraz Most Diabła przy ciepłych źródłach mineralnych, gdzie będzie możliwość kąpieli. Zwiedzanie opuszczonego miasteczka Khndzoresk, do którego dostaniemy się po przejściu długiego mostu wiszącego nad kanionem. Przejazd do Jeghegnadzoru. Nocleg u gospodarzy.

DZIEŃ 7
Wejście na twierdzę Smbataberd i lekki trekking do klasztoru Tsachac Kar (10 km). Wizyta w rezerwacie przyrody Jegegis, gdzie zwiedzimy żydowski cmentarz. Wizyta w monastyrze Spitakowor. Przejazd do winnej doliny Areni, do małych piwniczek, gdzie spróbujemy lokalnego wina i specjałów kuchni. Powrót na noc do Jegegnadzoru.

DZIEŃ 8
Poranny przejazd do klasztoru Chor Wirap u podnóża góry Ararat, gdzie według legendy osiadła Arka Noego. Zwiedzanie zrekonstruowanej antycznej świątyni Garni z oryginalnymi mozaikami oraz wizyta w kilkupoziomowym kompleksie klasztornym Geghard o wspaniałej akustyce (UNESCO). Degustacja miejscowego, granatowego wina. Kolacja nad kanionem rzeki Azat. Przejazd do Erywania. Wieczorne zwiedzanie miasta.

DZIEŃ 9
Wizyta w przepięknym klasztorze Howhanawank nad kanionem rzeki Kasag. Przejazd koło Aragacu – najwyższej góry dzisiejszej Armenii. Zwiedzanie ruin starożytnej twierdzy Amberd. Wizyta w świątyni Jazydów w wiosce Aknalicz. Zwiedzanie Eczmiadzynu (UNESCO), gdzie ponoć znajdują się fragmenty Arki Noego, znalezione podczas wykopalisk archeologicznych w pobliskich ruinach świątyni Zwartnoc (UNESCO). Powrót na kolację do Erywania.

DZIEŃ 10
Erywań. Wizyta w Kaskadach, niezwykłym w formie muzeum sztuki współczesnej. Spacer bulwarami i parkami stolicy ze zwiedzaniem i zakupami na Wernisażu - stylowym targu staroci. Zwiedzanie Niebieskiego Meczetu przy głównej arterii miasta - Alei Mesropa Masztoca. Odwiedziny w przepięknym domu-muzeum artysty Siergieja Paradżanowa. Możliwość zwiedzenia gorzelni koniaku, Muzeum Narodowego Armenii, muzeum i instytutu badań piśmiennictwa Matenadaran. Wycieczka do miejsca pamięci Cicernakaberd i skłaniającego do refleksji Muzeum Ludobójstwa.

DZIEŃ 11
Powrót do Polski.

Nie jedź sam! Poleć wyjazd znajomym:
Armenia, kolebka chrześcijaństwa i wielowiekowych tradycji. Wycieczka do Armenii fot. © Barents.pl
Wycieczka do Armenii fot. © Barents.pl

cena-zawiera ZAPEWNIAMY W CENIE WYCIECZKI:

• bilet na samolot wraz z opłatami lotniskowymi

• bagaż nadawany i podręczny zgodnie z limitem wagowym linii lotniczych

• opiekę polskojęzycznego pilota

• przewóz wygodnym minibusem z klimatyzacją

• zakwaterowanie w hotelach, pensjonatach lub domach rodzinnych

• wyżywienie: śniadania i większość obiadokolacji (bez Gegardu i Erywania)

• gwarancję ubezpieczeniową biura podroży

• pakiety informacyjne

• ubezpieczenie NNW i KL + ubezpieczenie bagażu

• obowiązkową opłatę na państwowy Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) za każdą osobę

• obowiązkową opłatę na państwowy Turystyczny Fundusz Pomocowy (TFP) za każdą osobę

• ubezpieczenie na wypadek zarażenia się wirusem (COVID-19) podczas pobytu za granicą

W Dilidżanie (Dilijan). Pomnik ku czci bohaterów sowieckiego filmu "Mimino". Panowie to Frunzik Mkrtchyan (Rubik Khachikyan), Yevgeny Leonov (Ivan Volokhov) i Vakhtang Kikabidze (Valiko Mizandari). Wycieczka do Armenii fot. © Barents.pl

we-wlasnym-zakresie WE WŁASNYM ZAKRESIE:
• częściowe wyżywienie (kolacje w Gegardzie i Erywaniu)
• test na obecność Covid-19 (jeżeli dotyczy)

fakultety WYDATKI FAKULTATYWNE:
• wstęp do zabytków, muzeów i na kolejkę linową (20-30 EUR)

zakwaterowanie ZAKWATEROWANIE:
W domach gościnnych, pensjonatach i w hotelach.

wyzywienie WYŻYWIENIE:
Armenia oferuje bardzo szeroki wachlarz przeróżnych potraw i dla wielbicieli mięs jak i wegetarian. Najpopularniejsze danie to szaszłyk i dolma. Ceny niższe niż w Polsce.

transport TRANSPORT:
Do dyspozycji będziemy mieć wygodny klimatyzowany minibus.

grupa GRUPA:
Jeździmy w małych grupach. Minimalna liczba osób na wycieczce wynosi 8, maksymalna 15/16.

pogoda POGODA:
Klimat suchy, kontynentalny, dużo słońca i mało opadów. Latem występują upały przekraczające 30°C w Kotlinie Ararackiej. Na pozostałych obszarach, w okresie letnim, średnie temperatury wynoszą 24-26°C. W górach jest chłodniej, około 15-20°C.

inne INNE:
• Dni i punkty programu wyjazdu mogą się zmienić w zależności od terminu wylotu lub w wyniku sytuacji na miejscu.
• Zapoznaj się z zasadami, jak zapisać się na wycieczkę oraz z ogólnymi warunkami uczestnictwa w wycieczce.
• Poczytaj o odpowiedzialnej turystyce.
• Organizatorem wycieczki jest Barents.pl - Biuro Aktywnych Podróży.
• Polityka biura w związku z Covid-19 - Podróże w czasach COVID-19 z Barents.pl.

Zobacz film o Armenii: "The Colours of Armenia".
© Akop Channel

Wnętrze niezwykłego monastyru Geghard (Gegard) w Armenii. Wycieczka do Armenii fot. © Barents.pl
Chaczkary (kamienne krzyże) to jeden z największych symboli Armenii. Wycieczka do Armenii fot. © Barents.pl
Klimat Doliny Ararackiej sprzyja produkcji wyśmienitego koniaku. W fabryce koniaku "Ararat". Pierwsze dębowe beczki były sprowadzone z Francji. Wycieczka do Armenii fot. © Barents.pl
W fabryce koniaku "Ararat" w Erywaniu. Wycieczka do Armenii fot. © Barents.pl
Skalne miasteczko Khndzoresk. Wycieczka do Armenii © fot. Małgosia Busz, Barents.pl
Jezioro Sewan, ormiańskie morze :-) Armenia. Wycieczka do Armenii © fot. Małgosia Busz, Barents.pl
Stopnie trudności wycieczek Barents.pl
Wspaniałe górskie krajobrazy Armenii. Armenia: wycieczka przez historię i przyrodę Wyżyny Armeńskiej fot. © Barents.pl
Wspaniałe górskie krajobrazy Armenii. Armenia: wycieczka przez historię i przyrodę Wyżyny Armeńskiej fot. © Barents.pl
Klasztor Hachpat (Haghpat) to zabytkowy ormiański klasztor z X-XIII w. Wycieczka do Armenii fot. © Barents.pl
Klasztor Hachpat (Haghpat) to zabytkowy ormiański klasztor z X-XIII w. Wycieczka do Armenii fot. © Barents.pl
Nina Hovnanian Couture - skarby Armenii. Wycieczka do Armenii fot. © Barents.pl
Nina Hovnanian Couture - skarby Armenii. Wycieczka do Armenii fot. © Barents.pl
Wyśmienita lokalna kuchnia i niepowtarzalny smak ormiańskiego koniaku i tutowki. Wycieczka do Armenii fot. © Barents.pl
Wyśmienita lokalna kuchnia i niepowtarzalny smak ormiańskiego koniaku i tutowki. Wycieczka do Armenii fot. © Barents.pl
Ormiańskie chaczkary. Wycieczka do Armenii fot. © Barents.pl
Ormiańskie chaczkary. Wycieczka do Armenii fot. © Barents.pl
Armenia, kolebka chrześcijaństwa i wielowiekowych tradycji. Wycieczka do Armenii fot. © Barents.pl
Armenia, kolebka chrześcijaństwa i wielowiekowych tradycji. Wycieczka do Armenii fot. © Barents.pl
Wycieczka do Armenii fot. © Barents.pl
Wycieczka do Armenii fot. © Barents.pl
W Dilidżanie (Dilijan). Pomnik ku czci bohaterów sowieckiego filmu "Mimino". Panowie to Frunzik Mkrtchyan (Rubik Khachikyan), Yevgeny Leonov (Ivan Volokhov) i Vakhtang Kikabidze (Valiko Mizandari). Wycieczka do Armenii fot. © Barents.pl
W Dilidżanie (Dilijan). Pomnik ku czci bohaterów sowieckiego filmu "Mimino". Panowie to Frunzik Mkrtchyan (Rubik Khachikyan), Yevgeny Leonov (Ivan Volokhov) i Vakhtang Kikabidze (Valiko Mizandari). Wycieczka do Armenii fot. © Barents.pl
Wnętrze niezwykłego monastyru Geghard (Gegard) w Armenii. Wycieczka do Armenii fot. © Barents.pl
Wnętrze niezwykłego monastyru Geghard (Gegard) w Armenii. Wycieczka do Armenii fot. © Barents.pl
Chaczkary (kamienne krzyże) to jeden z największych symboli Armenii. Wycieczka do Armenii fot. © Barents.pl
Chaczkary (kamienne krzyże) to jeden z największych symboli Armenii. Wycieczka do Armenii fot. © Barents.pl
Klimat Doliny Ararackiej sprzyja produkcji wyśmienitego koniaku. W fabryce koniaku "Ararat". Pierwsze dębowe beczki były sprowadzone z Francji. Wycieczka do Armenii fot. © Barents.pl
Klimat Doliny Ararackiej sprzyja produkcji wyśmienitego koniaku. W fabryce koniaku "Ararat". Pierwsze dębowe beczki były sprowadzone z Francji. Wycieczka do Armenii fot. © Barents.pl
W fabryce koniaku "Ararat" w Erywaniu. Wycieczka do Armenii fot. © Barents.pl
W fabryce koniaku "Ararat" w Erywaniu. Wycieczka do Armenii fot. © Barents.pl
Skalne miasteczko Khndzoresk. Wycieczka do Armenii © fot. Małgosia Busz, Barents.pl
Skalne miasteczko Khndzoresk. Wycieczka do Armenii © fot. Małgosia Busz, Barents.pl
Jezioro Sewan, ormiańskie morze :-) Armenia. Wycieczka do Armenii © fot. Małgosia Busz, Barents.pl
Jezioro Sewan, ormiańskie morze :-) Armenia. Wycieczka do Armenii © fot. Małgosia Busz, Barents.pl
Stopnie trudności wycieczek Barents.pl
Stopnie trudności wycieczek Barents.pl
Armenia. Objazdowe uroki kaukaskiej republiki. © Barents.pl
Armenia. Objazdowe uroki kaukaskiej republiki. © Barents.pl
Armenia. Perła Kaukazu. Objazdowe uroki kaukaskiej republiki. © Barents.pl
Armenia. Perła Kaukazu. Objazdowe uroki kaukaskiej republiki. © Barents.pl
Ciekawska świnka :-) Armenia. Objazdowe uroki kaukaskiej republiki. © Barents.pl
Ciekawska świnka :-) Armenia. Objazdowe uroki kaukaskiej republiki. © Barents.pl
Kuchnia ormiańska jest bardzo różnorodna i aromatyczna. Jest pikantna i stosuje się w niej dużo soli, pieprzu, czosnku, papryki, bazylii, kolendry, kminku i innych przypraw. Armenia. Objazdowe uroki kaukaskiej republiki. © Barents.pl
Kuchnia ormiańska jest bardzo różnorodna i aromatyczna. Jest pikantna i stosuje się w niej dużo soli, pieprzu, czosnku, papryki, bazylii, kolendry, kminku i innych przypraw. Armenia. Objazdowe uroki kaukaskiej republiki. © Barents.pl
Jeździmy po szlakach i poza turystycznymi ścieżkami, aby pokazać Wam wszystko, co w Armenii jest najpiękniejsze! Objazdowe uroki kaukaskiej republiki. © Barents.pl
Jeździmy po szlakach i poza turystycznymi ścieżkami, aby pokazać Wam wszystko, co w Armenii jest najpiękniejsze! Objazdowe uroki kaukaskiej republiki. © Barents.pl
Armenia to mały, kaukaski kraj o bogatej tradycji i wielowiekowej historii. Objazdowe uroki kaukaskiej republiki. © Barents.pl
Armenia to mały, kaukaski kraj o bogatej tradycji i wielowiekowej historii. Objazdowe uroki kaukaskiej republiki. © Barents.pl
W stronę świętej góry Ararat. Armenia. Objazdowe uroki kaukaskiej republiki. © Barents.pl
W stronę świętej góry Ararat. Armenia. Objazdowe uroki kaukaskiej republiki. © Barents.pl
Klasztor Tatew (Tatev) zbudowany został na skraju przepaści. Obecnie dojechać można do niego też kolejką linową „Wings of Tatew”, długą na jedyne 5750 metrów :-) Armenia. Objazdowe uroki kaukaskiej republiki. © Barents.pl
Klasztor Tatew (Tatev) zbudowany został na skraju przepaści. Obecnie dojechać można do niego też kolejką linową „Wings of Tatew”, długą na jedyne 5750 metrów :-) Armenia. Objazdowe uroki kaukaskiej republiki. © Barents.pl
Mets Anapad - ruiny kościoła w kanionie Vorotan widziane z wagonika kolejki linowej "Skrzydła Tatewu". Armenia. Objazdowe uroki kaukaskiej republiki. © Barents.pl
Mets Anapad - ruiny kościoła w kanionie Vorotan widziane z wagonika kolejki linowej "Skrzydła Tatewu". Armenia. Objazdowe uroki kaukaskiej republiki. © Barents.pl
"Wings of Tatew” ("Skrzydła Tatewu"), to wpisana do księgi rekordów Guinessa kolejka linowa o długości 5750 metrów. Armenia. Objazdowe uroki kaukaskiej republiki. © Barents.pl
"Wings of Tatew” ("Skrzydła Tatewu"), to wpisana do księgi rekordów Guinessa kolejka linowa o długości 5750 metrów. Armenia. Objazdowe uroki kaukaskiej republiki. © Barents.pl
Widok na okryte śniegiem szczyty Kaukazu z kolejki "Skrzydła Tatewu". W drodze do klasztoru Tatev. Armenia. Objazdowe uroki kaukaskiej republiki. © Barents.pl
Widok na okryte śniegiem szczyty Kaukazu z kolejki "Skrzydła Tatewu". W drodze do klasztoru Tatev. Armenia. Objazdowe uroki kaukaskiej republiki. © Barents.pl
Skały Starego Goris. Armenia. Objazdowe uroki kaukaskiej republiki. © Barents.pl
Skały Starego Goris. Armenia. Objazdowe uroki kaukaskiej republiki. © Barents.pl
W domu u naszych miejscowych przyjaciół. Armenia. Objazdowe uroki kaukaskiej republiki. © Barents.pl
W domu u naszych miejscowych przyjaciół. Armenia. Objazdowe uroki kaukaskiej republiki. © Barents.pl
Soczysta Armenia. Objazdowe uroki kaukaskiej republiki. © Barents.pl
Soczysta Armenia. Objazdowe uroki kaukaskiej republiki. © Barents.pl
Wnętrze jednego z licznych, zabytkowych i bardzo starych klasztorów w Armenii. Objazdowe uroki kaukaskiej republiki. © Barents.pl
Wnętrze jednego z licznych, zabytkowych i bardzo starych klasztorów w Armenii. Objazdowe uroki kaukaskiej republiki. © Barents.pl
Detale ormiańskiej architektury sakralnej. Armenia. Objazdowe uroki kaukaskiej republiki. © Barents.pl
Detale ormiańskiej architektury sakralnej. Armenia. Objazdowe uroki kaukaskiej republiki. © Barents.pl
Chaczkary - kamienne krzyże - spotkać można wszędzie na świecie, gdzie mieszkali lub mieszkają Ormianie. Armenia. Objazdowe uroki kaukaskiej republiki. © Barents.pl
Chaczkary - kamienne krzyże - spotkać można wszędzie na świecie, gdzie mieszkali lub mieszkają Ormianie. Armenia. Objazdowe uroki kaukaskiej republiki. © Barents.pl
Chaczkarów są dziesiątki tysięcy. Jednym z najwiekszych skupisk jest cmentarz Noratus. Armenia. Objazdowe uroki kaukaskiej republiki. © Barents.pl
Chaczkarów są dziesiątki tysięcy. Jednym z najwiekszych skupisk jest cmentarz Noratus. Armenia. Objazdowe uroki kaukaskiej republiki. © Barents.pl
Zdobienia wiejskich domów :-) Armenia. Objazdowe uroki kaukaskiej republiki. © Barents.pl
Zdobienia wiejskich domów :-) Armenia. Objazdowe uroki kaukaskiej republiki. © Barents.pl
Armenia. Objazdowe uroki kaukaskiej republiki. © Barents.pl
Armenia. Objazdowe uroki kaukaskiej republiki. © Barents.pl
Monastyr Haghpat (Hagpat / Haghpatavank) to inaczej „Piękny Klasztor”. Monastyr jest nadal czynny. Został założony w 976 r. Wycieczka do Armenii. Objazdowe uroki kaukaskiej republiki. © Barents.pl
Monastyr Haghpat (Hagpat / Haghpatavank) to inaczej „Piękny Klasztor”. Monastyr jest nadal czynny. Został założony w 976 r. Wycieczka do Armenii. Objazdowe uroki kaukaskiej republiki. © Barents.pl
Ścieżkami parku narodowego Dilidżan (Dilijan) dochodzimy do klasztoru Hagarcin (Hagharcin / Haghartsin), pochodzącego z X-XIII wieku. Armenia. Objazdowe uroki kaukaskiej republiki. © Barents.pl
Ścieżkami parku narodowego Dilidżan (Dilijan) dochodzimy do klasztoru Hagarcin (Hagharcin / Haghartsin), pochodzącego z X-XIII wieku. Armenia. Objazdowe uroki kaukaskiej republiki. © Barents.pl
Detale architektury sakralnej Armenii. Objazdowe uroki kaukaskiej republiki. © Barents.pl
Detale architektury sakralnej Armenii. Objazdowe uroki kaukaskiej republiki. © Barents.pl
Klasztor Sevanavank (Sewanawank) jest położony na malowniczym półwyspie górskiego jeziora Sewan (niemal 2000 m n.p.m.). Armenia. Objazdowe uroki kaukaskiej republiki. © Barents.pl
Klasztor Sevanavank (Sewanawank) jest położony na malowniczym półwyspie górskiego jeziora Sewan (niemal 2000 m n.p.m.). Armenia. Objazdowe uroki kaukaskiej republiki. © Barents.pl
Ararat - święta góra Ormian znajdująca sie obecnie poza granicami Armenii. Armenia. Objazdowe uroki kaukaskiej republiki. © Barents.pl
Ararat - święta góra Ormian znajdująca sie obecnie poza granicami Armenii. Armenia. Objazdowe uroki kaukaskiej republiki. © Barents.pl
Klasztor "Psalmów" czyli Saghmosawank [Saghmosavank], położony nad rzeką Kasach w prowincji Aragacotn w środkowej Armenii. Objazdowe uroki kaukaskiej republiki. © Barents.pl
Klasztor "Psalmów" czyli Saghmosawank [Saghmosavank], położony nad rzeką Kasach w prowincji Aragacotn w środkowej Armenii. Objazdowe uroki kaukaskiej republiki. © Barents.pl
Piękny widok na Ararat i Khor Virap. Armenia. Objazdowe uroki kaukaskiej republiki. © Grzegorz Opyt
Piękny widok na Ararat i Khor Virap. Armenia. Objazdowe uroki kaukaskiej republiki. © Grzegorz Opyt
Ararat. Armenia. Objazdowe uroki kaukaskiej republiki. © Grzegorz Opyt
Ararat. Armenia. Objazdowe uroki kaukaskiej republiki. © Grzegorz Opyt
Dżermuk (Jermuk). "Dżerm" ("Jerm") znaczy "gorące". Armenia. Objazdowe uroki kaukaskiej republiki. © Grzegorz Opyt
Dżermuk (Jermuk). "Dżerm" ("Jerm") znaczy "gorące". Armenia. Objazdowe uroki kaukaskiej republiki. © Grzegorz Opyt
Dżermuk (Jermuk) to całoroczne wysokogórskie uzdrowisko. Armenia. Objazdowe uroki kaukaskiej republiki. © Grzegorz Opyt
Dżermuk (Jermuk) to całoroczne wysokogórskie uzdrowisko. Armenia. Objazdowe uroki kaukaskiej republiki. © Grzegorz Opyt
Dżermuk (Jermuk). Postsowiecki obiekt sportowy. Armenia. Objazdowe uroki kaukaskiej republiki. © Grzegorz Opyt
Dżermuk (Jermuk). Postsowiecki obiekt sportowy. Armenia. Objazdowe uroki kaukaskiej republiki. © Grzegorz Opyt
Meczet w Erywaniu. Armenia. Objazdowe uroki kaukaskiej republiki. © Grzegorz Opyt
Meczet w Erywaniu. Armenia. Objazdowe uroki kaukaskiej republiki. © Grzegorz Opyt
Widok na Erywań i Ararat z miejsca pamięci Cicernakaberd i skłaniającego do refleksji Muzeum Ludobójstwa. Armenia. Objazdowe uroki kaukaskiej republiki. © Grzegorz Opyt
Widok na Erywań i Ararat z miejsca pamięci Cicernakaberd i skłaniającego do refleksji Muzeum Ludobójstwa. Armenia. Objazdowe uroki kaukaskiej republiki. © Grzegorz Opyt
Zachwycające zabytki z listy UNESCO - Hagpat (Hachpat, Haghpat). Armenia. Objazdowe uroki kaukaskiej republiki. © Grzegorz Opyt
Zachwycające zabytki z listy UNESCO - Hagpat (Hachpat, Haghpat). Armenia. Objazdowe uroki kaukaskiej republiki. © Grzegorz Opyt
Klasztor Sanahin - zabytkowy (UNESCO) ormiański klasztor z X wieku. Armenia. Objazdowe uroki kaukaskiej republiki. © Grzegorz Opyt
Klasztor Sanahin - zabytkowy (UNESCO) ormiański klasztor z X wieku. Armenia. Objazdowe uroki kaukaskiej republiki. © Grzegorz Opyt
Wieś Sanahin, prowincja Lorri w północnej Armenii. Objazdowe uroki kaukaskiej republiki. © Grzegorz Opyt
Wieś Sanahin, prowincja Lorri w północnej Armenii. Objazdowe uroki kaukaskiej republiki. © Grzegorz Opyt

Zobacz też inne propozycje naszych ciekawych wyjazdów

ARMENIA

Aragac. Trekking w Armenii

24.06.-5/9.07.2023
Trekking w Armenii, zwiedzanie Erywania i zdobywanie szczytu Aragac. fot. © Zdzisław Obiegała z Barents.pl
  • Trekking
  • Etyczne
GRUZJA i ARMENIA
KLASYKA!

Gruzja i Armenia: piękno Kaukazu

17.06.-2.07. | 15-30.07. | 12-27.08.2023 i inne
Dawit Garedża - kompleks monastyrów wydrążonych w skale fot. © Bogusław Stanaszek z Barents.pl
  • Objazdówka
  • Etyczne
GRUZJA
HIT SEZONU!

Wycieczka do Gruzji

6-17.06. | 4-15.07. | 1-12.08. | 19-30.09.2023
Tradycyjny gruziński strój. Wycieczka do Gruzji fot. © Roman Stanek, Barents.pl
  • Objazdówka
  • Etyczne