fbpx Wyspy Zielonego Przylądka: wypoczynek i spacery po Santo Antão | | Barents.pl - aktywne wycieczki, trekkingi, wyprawy

Wyspy Zielonego Przylądka: wypoczynek i spacery po Santo Antão

Wyspy Zielonego Przylądka: wypoczynek i spacery po Santo Antão. fot. © Robert Jakrzewski, Barents.pl
• Spokojne spacery, krótkie trekkingi po pięknej wyspie Santo Antao
• Odpoczynek na eko-farmach w zielonej części wyspy
• Kreolska kultura i kuchnia Republiki Zielonego Przylądka
• Zielona i żyzna Dolina Paul i słynny szlak producentów grogu
• Piękne plaże i rybackie wioski wyspy São Vicente
Santo Antao - najpiękniejsza wyspa archipelagu Wysp Zielonego Przylądka! Zabieramy was w podróż do kraju kołyszącego się w powolnym rytmie morny śpiewanej przez Cesarię Evorę. Między surowym krajobrazem zachodniej części wyspy i zielonymi dolinami na wschodzie, poruszać się będziemy niespiesznie podczas spacerów, krótkich trekkingów i przejazdów miejscowym “alugerem”. 
 
Poznamy kreolską kulturę Republiki Zielonego Przylądka. Będziemy spać w miejscowych agroturystykach, w eko-farmach zobaczymy produkcję lokalnych serów, spróbujemy przysmaków kuchni złożonej w dużej mierze z owoców morza, zobaczymy też pola uprawne manioku i batatów. Będziemy wsłuchiwać się w mornę i obserwować towarzyszący jej taniec.
 
Odwiedzimy dzikie plaże, trafimy do rybackich wiosek, wjedziemy i wejdziemy na punkty widokowe. Pójdziemy szlakami niegdyś ukrywanymi przed portugalskimi kolonizatorami, a służącymi do transportu nielegalnie produkowanego grogu. Wyruszymy do miejsca, skąd rozciąga się zjawiskowy widok na pola tarasowe nad Cruzinha de Garca, a także na górę Pico da Cruz z widokiem na sąsiednie wyspy archipelagu. 
 
Program jest przygotowany tak, aby uczestnik mógł na miejscu wybrać, czy weźmie udział w dłuższym spacerze/trekkingu, czy też będzie w tym czasie odpoczywać. 
 
Do zobaczenia na Cabo Verde! 
Wyspy Zielonego Przylądka: wypoczynek i spacery po Santo Antão. fot. © Robert Jakrzewski, Barents.pl
Wyspy Zielonego Przylądka: wypoczynek i spacery po Santo Antão. fot. © Robert Jakrzewski, Barents.pl

Terminy wycieczek

Numer Trudność Termin Dni Cena Uwagi Rezerwacja
506-24 1-2 Od 12.11.2024 do 23.11.2024 12

11990 PLN

WYCIECZKA POTWIERDZONA Cena promocyjna do 26.06.

Chcę jechać
Wyspy Zielonego Przylądka: wypoczynek i spacery po Santo Antão. fot. © Robert Jakrzewski, Barents.pl
Wyspy Zielonego Przylądka: wypoczynek i spacery po Santo Antão. fot. © Robert Jakrzewski, Barents.pl

program WYCIECZKA NA WYSPY ZIELONEGO PRZYLĄDKA, RAMOWY PROGRAM:

DZIEŃ 1-2
Wylot z Warszawy z przesiadką i noclegiem w Lizbonie (zależnie od rozkładu lotów). Kontynuacja podróży na Wyspy Zielonego Przylądka. Przylot na lotnisko Cesarii Evory do miasta Mindelo na wyspie São Vicente. Będzie czas na krótki spacer po rybnym targu i odwiedziny domu słynnej piosenkarki. Wieczorem na kolację dla chętnych ośmiornica z miejscowego rybnego targu. Nocleg na wyspie São Vicente.

DZIEŃ 3
Wycieczka po wyspie São Vicente. Wjedziemy na górę Monte Verde, stanowiącą park narodowy z odrębnym mikroklimatem i roślinnością, oraz punkt widokowy na całą wyspę. Wizyta we wioskach wyspy São Vicente, utrzymujących się głównie z rybołówstwa. Odpoczniemy na pięknej plaży w Salamansa, popularnej wśród surferów. Dla chętnych spacery wzdłuż plaży i po okolicznych klifach. Zajrzymy do Norte Baia, z ciekawymi graffiti na ścianach domów. Wykąpiemy się w spokojnych wodach zatoki we wiosce Calhau, a w żółwim przytułku odwiedzimy żółwie morskie ratowane z rybackich sieci. Wieczorny relaks w Mindelo znanego z bogatej muzycznej sceny. Nocleg na wyspie São Vicente.

DZIEŃ 4
Poranny transfer promem na wyspę Santo Antão. Wsiadamy do naszego “alugera” - otwartego pick-upa (lub minibusa zależnie od liczby osób). Jedziemy na zachodni kraniec wyspy. Krótki spacer do Tarrafal, spokojnej rybackiej wioseczki z czarną plażę z wulkanicznym piaskiem. Po lunchu czas na kąpiel lub spacery nad oceanem. Nocleg w Tarrafal.

Spacer 3km w dół, alternatywnie transfer autem 

DZIEŃ 5 
Przejazd do interioru wyspy Santo Antão, do wioski Cha Dura aż pod najwyższą górę wyspy, gdzie krajobrazy przypominają księżycową krainę. Tutaj chętni rozpoczną 3-godzinny spacer (7km), w większości po płaskim i w dół, podczas którego otworzą się niesamowite widoki na dolinę. Pozostała część grupy przejedzie samochodem.

W dolinie odwiedzimy miejscową szkołę podstawową. Zobaczymy krainę kamienistych grzybów - formy skalne tej suchej i jałowej części wyspy. Zakończymy dzień w skalistym Alto Mira w klimatycznym zakwaterowaniu.

Trekking 7 km, lub transfer autem. 

DZIEŃ 6 
Transfer do wschodniej, zielonej części wyspy starą widokową brukowaną drogą Estrada de Corda z wieloma przystankami na zdjęcia. Obejdziemy dookoła wulkaniczną kalderę Cova (3km, 1,5h) z licznymi formami zastygniętej lawy. Po południu zejdziemy w głąb “Doliny Grogu” (lub alternatywnie transfer autem). Nocleg w “Dolinie Grogu” w przytulnym zakwaterowaniu z basenem.

Spacer 1,5 km i trekking 5 km, lub transfer autem. 

DZIEŃ 7 
Dla chętnych półdniowy trekking "Doliną Grogu" znaną z produkcji alkoholu z trzciny cukrowej, który był setki lat górskimi ścieżkami transportowany na osłach do portów i sprzedawany na statki. By ukryć się przed portugalską władzą, mieszkańcy budowali strome brukowane ścieżki wysoko w skałach, z których też będziemy korzystać. Popołudnie spędzimy na jednej z eko-farm, gdzie zobaczymy jak produkuje się kaczupę, wyrabia świeży kozi ser i praży lokalną kawę. Będzie też możliwość kąpieli w basenie. Wieczorem impreza z muzyką w lokalnym barze u Johny’ego. Nocleg w “Dolinie Grogu”.

Trekking: 6 km, lub kąpiele w basenie. 

DZIEŃ 8 
Przejazd do Cruzinha de Garça na północnym wybrzeżu. To tutaj zaczyna się jeden z najpiękniejszych szlaków na Santo Antão, panoramiczna trasa z Cruzinha de Garça do Ponta do Sol.

Dla wszystkich: 2,5 km spacer do dzikiej plaży utworzonej przy ujściu rzeki i błogi wypoczynek.

Dla chętnych: Trekking ścieżką prowadzącą skałami wzdłuż oceanu i mijającą kreolskie wioseczki ukryte przed piratami w wąskich dolinach. Po jednej stronie będziemy mieć trudno dostępne pola tarasowe, po drugiej widok na ocean. W wioseczce Formiguinhas zjemy domowy obiad prosto z morza. Spotkanie w Ponta do Sol i transfer na wieczór do Doliny Paul.

Spacer 2x 2,5km (obowiązkowy) lub trekking 14 km (dla chętnych) 

DZIEŃ 9 
Dolina Paul jest zieloną wizytówką całej wyspy. Z własnym mikroklimatem, umożliwia miejscowym farmerom wyhodowanie praktycznie każdej rośliny. Znajdziemy tu mango, kawę, papaje, banany, pomidory, ale też egzotyczne odmiany ziemniaków lub maniok. Będziemy spacerować zieloną doliną, degustować domową kawę, grog i soki. Nocleg w Dolinie Paul.

Kilka km spacerów wśród upraw, rozłożone na kilka godzin.

DZIEŃ 10 
Ostatni dzień odwiedzimy górę Pico da Cruz, z której zobaczymy sąsiednie wyspy Sao Nicolao, Sao Vicente i Santa Lucia. Żegnamy się z wyspą Santo Antão, przepływamy promem z Porto Novo do Mindelo na wyspie São Vicente. Pożegnalna kolacją i wieczór z muzyka na żywo.

DZIEŃ 11-12 
Zależnie od rozkładu lotów możliwy odpoczynek na plaży lub zakupy na lokalnym targu. Po południu wsiadamy na samolot do Lizbony. Wieczorny spacer po Lizbonie, możliwość zobaczenia niektórych z atrakcji miasta i zasmakowania lokalnych przysmaków.

W nocy lub po noclegu (zależnie od rozkładu) wylatujemy z powrotem do Warszawy. Powrót do Polski.

Nie jedź sam! Poleć wyjazd znajomym:
Wyspy Zielonego Przylądka: wypoczynek i spacery po Santo Antão. fot. © Robert Jakrzewski, Barents.pl
Wyspy Zielonego Przylądka: wypoczynek i spacery po Santo Antão. fot. © Robert Jakrzewski, Barents.pl

cena ZAPEWNIAMY W CENIE WYCIECZKI NA WYSPY ZIELONEGO PRZYLĄDKA:

• bilet lotniczy z Warszawy w dwie strony z wszystkimi opłatami

• bagaż nadawany i podręczny zgodnie z limitami wagowymi linii lotniczych

• zakwaterowanie w domach u miejscowych gospodarzy na Santo Antão

• zakwaterowanie w hotelu o standardzie 3* na wyspie São Vicente

• lokalny transport: prom między wyspami i busem lub "alugerem" na Santo Antao i São Vicente wg. programu

• częściowe wyżywienie (śniadania i obiadokolacje podczas trekkingu)

• degustacja grogu w Dolinie Paul

• transport z/na lotnisko na Sao Vicente

• opiekę polskojęzycznego pilota i lokalnego przewodnika górskiego

• pakiety informacyjne

• obowiązkową gwarancję ubezpieczeniową biura podróży

• ubezpieczenie NNW i KL i ubezpieczenie bagażu do 200 Euro

• obowiązkową opłatę na państwowy Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG)

• obowiązkową opłatę na państwowy Turystyczny Fundusz Pomocowy (TFP)

• ubezpieczenie na wypadek zarażenia się wirusem (COVID-19) podczas pobytu za granicą.

Wyspy Zielonego Przylądka: wypoczynek i spacery po Santo Antão. fot. © Robert Jakrzewski, Barents.pl

wydatki WE WŁASNYM ZAKRESIE:
• wyżywienie na wyspie Sao Vicente
• opłata lotniskowa po przylocie do Mindelo - około 34 EUR
• testy na obecność Covid-19 (jeżeli dotyczy)

zakwaterowanie ZAKWATEROWANIE:
Noclegi w rodzinnych pensjonatach/agroturystykach przystosowanych dla turystów. Pokoje czasami z własną łazienka/prysznicem. W niektórych zakwaterowaniach jest gorąca woda. Tam gdzie to jest możliwe pokoje są dwuosobowe, ale zdarzają się również trzy- lub czteroosobowe.

wyżywienie WYŻYWIENIE:
Lokalna kuchnia kreolska (przyjazna również dla wegetarian) to warzywa z ogródka, świeże ryby lub wieprzowina. W domach gościnnych podczas trekkingu gotować nam będą lokalni gospodarze. Wyżywienie w lokalnych knajpkach na wyspie Sao Vicente po przylocie i przed wylotem płatne we własnym zakresie.

grupa STOPIEŃ TRUDNOŚCI::
Wyjazd ma charakter aktywnej objazdówki, gdzie uczestnictwo w spacerach i krótkich trekach jest dodatkową atrakcją. Uczestnicy mogą korzystać z alternatyw wobec pieszych przejść - zostać na plaży, w basenie w agroturystyce, odpocząć dłużej w zakwaterowaniu, lub trafić na metę szlaku okrężną drogą samochodem i zobaczyć prawie tyle samo co grupa chodząca. Szlaki piesze przebiegają przez ścieżki wybudowane przez miejscowych przemytników grogu lub farmerów. Są to szlaki budowane setki lat temu, ale w bardzo dobrym stanie, zazwyczaj brukowane, wystarczająco szerokie by mogły zmieścić się dwa osły i posiadające ochronną barierkę. Będą zejścia z górki, a dzień z najdłuższym szlakiem posiada również liczne podejścia. O specyfice każdego spaceru i treku będzie informował pilot i uczestnicy będa mogli podejmować decyzję o uczestniczeniu danego dnia w aktywności.

Należy brać pod uwagę, że na Wyspach Zielonego Przylądka jest ciepło i jest duża ekspozycja na słońce..

transport TRANSPORT:
Podczas wyjazdu korzystamy z miejscowego vana lub minibusa. W przypadku spacerów i krótkich trekkingów w jedną stronę, auto przywozi nas na start i odbiera z mety trasy. W przypadku nieuczestniczenia w spacerze, trekkingu, auto zabiera uczestnika do wskazanej w programie atrakcji, zakwaterowania. Nie ma możliwości skorzystania z samochodu w trakcie trekkingu (np. w połowie trasy).

grupa GRUPA:
Jeździmy w małych grupach. Minimalna liczba osób na wycieczce wynosi 8, maksymalna 15/16.

pogoda POGODA:
Wyspy Zielonego Przylądka słyną ze słonecznej pogody praktycznie przez cały rok. Spodziewamy się bardzo dużej liczby słonecznych dni, lub lekkiego zachmurzenia. Prawdopodobieństwo wystąpienia opadów jest minimalne. Za dnia temperatura wynosi około 25°C, nocą i w wyższych partiach gór może być zaledwie o kilka stopni niższa.

 grupa  PILOT WYCIECZKI:
Pilotami wycieczki na Wyspy Zielonego Przylądka są między innymi Roman Stanek, założyciel biura aktywnych podróży Barents.pl, Paweł Gardziej, Iwo Gumuła lub inni piloci aktywnych wycieczek Barents.pl.

wylot WYLOT:
Miejscem rozpoczęcia wycieczki jest Warszawa. Dla klientów mieszkających za granicą możemy zorganizować (za dopłatą) przelot z innego miejsca w Europie.

inne INNE:
• Dni i punkty programu wyjazdu mogą się zmienić w zależności od terminu wylotu lub w wyniku sytuacji na miejscu.
• Zapoznaj się z zasadami, jak zapisać się na wycieczkę oraz z ogólnymi warunkami uczestnictwa w wycieczce.
• Organizatorem wycieczki jest Barents.pl - Biuro Aktywnych Podróży.
• Polityka biura w związku z Covid-19 - Podróże w czasach COVID-19 z Barents.pl.

Wyspy Zielonego Przylądka: wypoczynek i spacery po Santo Antão. fot. © Robert Jakrzewski, Barents.pl
Wyspy Zielonego Przylądka: wypoczynek i spacery po Santo Antão. fot. © Robert Jakrzewski, Barents.pl
Wyspy Zielonego Przylądka: wypoczynek i spacery po Santo Antão. fot. © Robert Jakrzewski, Barents.pl
Wyspy Zielonego Przylądka: wypoczynek i spacery po Santo Antão. fot. © Robert Jakrzewski, Barents.pl
Wyspy Zielonego Przylądka: wypoczynek i spacery po Santo Antão. fot. © Paweł Gardziej, Barents.pl
Wyspy Zielonego Przylądka: wypoczynek i spacery po Santo Antão. fot. © Robert Jakrzewski, Barents.pl
Wyspy Zielonego Przylądka: wypoczynek i spacery po Santo Antão. fot. © Paweł Gardziej, Barents.pl
Wyspy Zielonego Przylądka: wypoczynek i spacery po Santo Antão. fot. © Paweł Gardziej, Barents.pl
Wyspy Zielonego Przylądka: wypoczynek i spacery po Santo Antão. fot. © Paweł Gardziej, Barents.pl
Wyspy Zielonego Przylądka: wypoczynek i spacery po Santo Antão. fot. © Paweł Gardziej, Barents.pl
Wyspy Zielonego Przylądka: wypoczynek i spacery po Santo Antão. fot. © Robert Jakrzewski, Barents.pl
Wyspy Zielonego Przylądka: wypoczynek i spacery po Santo Antão. fot. © Robert Jakrzewski, Barents.pl
Wyspy Zielonego Przylądka: wypoczynek i spacery po Santo Antão. fot. © Robert Jakrzewski, Barents.pl
Wyspy Zielonego Przylądka: wypoczynek i spacery po Santo Antão. fot. © Robert Jakrzewski, Barents.pl
Wyspy Zielonego Przylądka: wypoczynek i spacery po Santo Antão. fot. © Robert Jakrzewski, Barents.pl
Wyspy Zielonego Przylądka: wypoczynek i spacery po Santo Antão. fot. © Robert Jakrzewski, Barents.pl
Wyspy Zielonego Przylądka: wypoczynek i spacery po Santo Antão. fot. © Robert Jakrzewski, Barents.pl
Wyspy Zielonego Przylądka: wypoczynek i spacery po Santo Antão. fot. © Robert Jakrzewski, Barents.pl
Wyspy Zielonego Przylądka: wypoczynek i spacery po Santo Antão. fot. © Robert Jakrzewski, Barents.pl
Wyspy Zielonego Przylądka: wypoczynek i spacery po Santo Antão. fot. © Robert Jakrzewski, Barents.pl
Wyspy Zielonego Przylądka: wypoczynek i spacery po Santo Antão. fot. © Robert Jakrzewski, Barents.pl
Wyspy Zielonego Przylądka: wypoczynek i spacery po Santo Antão. fot. © Robert Jakrzewski, Barents.pl
Wyspy Zielonego Przylądka: wypoczynek i spacery po Santo Antão. fot. © Robert Jakrzewski, Barents.pl
Wyspy Zielonego Przylądka: wypoczynek i spacery po Santo Antão. fot. © Robert Jakrzewski, Barents.pl
Wyspy Zielonego Przylądka: wypoczynek i spacery po Santo Antão. fot. © Robert Jakrzewski, Barents.pl
Wyspy Zielonego Przylądka: wypoczynek i spacery po Santo Antão. fot. © Robert Jakrzewski, Barents.pl
Wyspy Zielonego Przylądka: wypoczynek i spacery po Santo Antão. fot. © Robert Jakrzewski, Barents.pl
Wyspy Zielonego Przylądka: wypoczynek i spacery po Santo Antão. fot. © Robert Jakrzewski, Barents.pl
Wyspy Zielonego Przylądka: wypoczynek i spacery po Santo Antão. fot. © Robert Jakrzewski, Barents.pl
Wyspy Zielonego Przylądka: wypoczynek i spacery po Santo Antão. fot. © Robert Jakrzewski, Barents.pl
Wyspy Zielonego Przylądka: wypoczynek i spacery po Santo Antão. fot. © Robert Jakrzewski, Barents.pl
Wyspy Zielonego Przylądka: wypoczynek i spacery po Santo Antão. fot. © Robert Jakrzewski, Barents.pl
Wyspy Zielonego Przylądka: wypoczynek i spacery po Santo Antão. fot. © Robert Jakrzewski, Barents.pl
Wyspy Zielonego Przylądka: wypoczynek i spacery po Santo Antão. fot. © Robert Jakrzewski, Barents.pl
Wyspy Zielonego Przylądka: wypoczynek i spacery po Santo Antão. fot. © Paweł Gardziej, Barents.pl
Wyspy Zielonego Przylądka: wypoczynek i spacery po Santo Antão. fot. © Paweł Gardziej, Barents.pl
Wyspy Zielonego Przylądka: wypoczynek i spacery po Santo Antão. fot. © Robert Jakrzewski, Barents.pl
Wyspy Zielonego Przylądka: wypoczynek i spacery po Santo Antão. fot. © Robert Jakrzewski, Barents.pl
Wyspy Zielonego Przylądka: wypoczynek i spacery po Santo Antão. fot. © Paweł Gardziej, Barents.pl
Wyspy Zielonego Przylądka: wypoczynek i spacery po Santo Antão. fot. © Paweł Gardziej, Barents.pl
Wyspy Zielonego Przylądka: wypoczynek i spacery po Santo Antão. fot. © Paweł Gardziej, Barents.pl
Wyspy Zielonego Przylądka: wypoczynek i spacery po Santo Antão. fot. © Paweł Gardziej, Barents.pl
Wyspy Zielonego Przylądka: wypoczynek i spacery po Santo Antão. fot. © Paweł Gardziej, Barents.pl
Wyspy Zielonego Przylądka: wypoczynek i spacery po Santo Antão. fot. © Paweł Gardziej, Barents.pl
Wyspy Zielonego Przylądka: wypoczynek i spacery po Santo Antão. fot. © Paweł Gardziej, Barents.pl
Wyspy Zielonego Przylądka: wypoczynek i spacery po Santo Antão. fot. © Paweł Gardziej, Barents.pl
Wyspy Zielonego Przylądka: wypoczynek i spacery po Santo Antão. fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Wyspy Zielonego Przylądka: wypoczynek i spacery po Santo Antão. fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Wyspy Zielonego Przylądka: wypoczynek i spacery po Santo Antão. fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Wyspy Zielonego Przylądka: wypoczynek i spacery po Santo Antão. fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Wyspy Zielonego Przylądka: wypoczynek i spacery po Santo Antão. fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Wyspy Zielonego Przylądka: wypoczynek i spacery po Santo Antão. fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Wyspy Zielonego Przylądka: wypoczynek i spacery po Santo Antão. fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Wyspy Zielonego Przylądka: wypoczynek i spacery po Santo Antão. fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Wyspy Zielonego Przylądka: wypoczynek i spacery po Santo Antão. fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Wyspy Zielonego Przylądka: wypoczynek i spacery po Santo Antão. fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Wyspy Zielonego Przylądka: wypoczynek i spacery po Santo Antão. fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Wyspy Zielonego Przylądka: wypoczynek i spacery po Santo Antão. fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Wyspy Zielonego Przylądka: wypoczynek i spacery po Santo Antão. fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Wyspy Zielonego Przylądka: wypoczynek i spacery po Santo Antão. fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Wyspy Zielonego Przylądka: wypoczynek i spacery po Santo Antão. fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Wyspy Zielonego Przylądka: wypoczynek i spacery po Santo Antão. fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Wyspy Zielonego Przylądka: wypoczynek i spacery po Santo Antão. fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Wyspy Zielonego Przylądka: wypoczynek i spacery po Santo Antão. fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Wyspy Zielonego Przylądka: wypoczynek i spacery po Santo Antão. fot. © Paweł Gardziej, Barents.pl
Wyspy Zielonego Przylądka: wypoczynek i spacery po Santo Antão. fot. © Paweł Gardziej, Barents.pl
Wyspy Zielonego Przylądka: wypoczynek i spacery po Santo Antão. fot. © Paweł Gardziej, Barents.pl
Wyspy Zielonego Przylądka: wypoczynek i spacery po Santo Antão. fot. © Paweł Gardziej, Barents.pl
Wyspy Zielonego Przylądka: wypoczynek i spacery po Santo Antão. fot. © Paweł Gardziej, Barents.pl
Wyspy Zielonego Przylądka: wypoczynek i spacery po Santo Antão. fot. © Paweł Gardziej, Barents.pl
Wyspy Zielonego Przylądka: wypoczynek i spacery po Santo Antão. fot. © Paweł Gardziej, Barents.pl
Wyspy Zielonego Przylądka: wypoczynek i spacery po Santo Antão. fot. © Paweł Gardziej, Barents.pl
Wyspy Zielonego Przylądka: wypoczynek i spacery po Santo Antão. fot. © Paweł Gardziej, Barents.pl
Wyspy Zielonego Przylądka: wypoczynek i spacery po Santo Antão. fot. © Paweł Gardziej, Barents.pl
Wyspy Zielonego Przylądka: wypoczynek i spacery po Santo Antão. fot. © Paweł Gardziej, Barents.pl
Wyspy Zielonego Przylądka: wypoczynek i spacery po Santo Antão. fot. © Paweł Gardziej, Barents.pl
Wyspy Zielonego Przylądka: wypoczynek i spacery po Santo Antão. fot. © Robert Jakrzewski, Barents.pl
Wyspy Zielonego Przylądka: wypoczynek i spacery po Santo Antão. fot. © Robert Jakrzewski, Barents.pl
Wyspy Zielonego Przylądka: wypoczynek i spacery po Santo Antão. fot. © Robert Jakrzewski, Barents.pl
Wyspy Zielonego Przylądka: wypoczynek i spacery po Santo Antão. fot. © Robert Jakrzewski, Barents.pl
Wyspy Zielonego Przylądka: wypoczynek i spacery po Santo Antão. fot. © Robert Jakrzewski, Barents.pl
Wyspy Zielonego Przylądka: wypoczynek i spacery po Santo Antão. fot. © Robert Jakrzewski, Barents.pl
Wyspy Zielonego Przylądka: wypoczynek i spacery po Santo Antão. fot. © Robert Jakrzewski, Barents.pl
Wyspy Zielonego Przylądka: wypoczynek i spacery po Santo Antão. fot. © Robert Jakrzewski, Barents.pl
Wyspy Zielonego Przylądka: wypoczynek i spacery po Santo Antão. fot. © Robert Jakrzewski, Barents.pl
Wyspy Zielonego Przylądka: wypoczynek i spacery po Santo Antão. fot. © Robert Jakrzewski, Barents.pl
Wyspy Zielonego Przylądka: wypoczynek i spacery po Santo Antão. fot. © Robert Jakrzewski, Barents.pl
Wyspy Zielonego Przylądka: wypoczynek i spacery po Santo Antão. fot. © Robert Jakrzewski, Barents.pl
Wyspy Zielonego Przylądka: wypoczynek i spacery po Santo Antão. fot. © Robert Jakrzewski, Barents.pl
Wyspy Zielonego Przylądka: wypoczynek i spacery po Santo Antão. fot. © Robert Jakrzewski, Barents.pl
Wyspy Zielonego Przylądka: wypoczynek i spacery po Santo Antão. fot. © Robert Jakrzewski, Barents.pl
Wyspy Zielonego Przylądka: wypoczynek i spacery po Santo Antão. fot. © Robert Jakrzewski, Barents.pl
Wyspy Zielonego Przylądka: wypoczynek i spacery po Santo Antão. fot. © Robert Jakrzewski, Barents.pl
Wyspy Zielonego Przylądka: wypoczynek i spacery po Santo Antão. fot. © Robert Jakrzewski, Barents.pl
Wyspy Zielonego Przylądka: wypoczynek i spacery po Santo Antão. fot. © Robert Jakrzewski, Barents.pl
Wyspy Zielonego Przylądka: wypoczynek i spacery po Santo Antão. fot. © Robert Jakrzewski, Barents.pl
Wyspy Zielonego Przylądka: wypoczynek i spacery po Santo Antão. fot. © Robert Jakrzewski, Barents.pl
Wyspy Zielonego Przylądka: wypoczynek i spacery po Santo Antão. fot. © Robert Jakrzewski, Barents.pl
Wyspy Zielonego Przylądka: wypoczynek i spacery po Santo Antão. fot. © Robert Jakrzewski, Barents.pl
Wyspy Zielonego Przylądka: wypoczynek i spacery po Santo Antão. fot. © Robert Jakrzewski, Barents.pl
Wyspy Zielonego Przylądka: wypoczynek i spacery po Santo Antão. fot. © Robert Jakrzewski, Barents.pl
Wyspy Zielonego Przylądka: wypoczynek i spacery po Santo Antão. fot. © Robert Jakrzewski, Barents.pl
Wyspy Zielonego Przylądka: wypoczynek i spacery po Santo Antão. fot. © Robert Jakrzewski, Barents.pl
Wyspy Zielonego Przylądka: wypoczynek i spacery po Santo Antão. fot. © Robert Jakrzewski, Barents.pl
Wyspy Zielonego Przylądka: wypoczynek i spacery po Santo Antão. fot. © Robert Jakrzewski, Barents.pl
Wyspy Zielonego Przylądka: wypoczynek i spacery po Santo Antão. fot. © Robert Jakrzewski, Barents.pl
Wyspy Zielonego Przylądka: wypoczynek i spacery po Santo Antão. fot. © Robert Jakrzewski, Barents.pl
Wyspy Zielonego Przylądka: wypoczynek i spacery po Santo Antão. fot. © Robert Jakrzewski, Barents.pl
Wyspy Zielonego Przylądka: wypoczynek i spacery po Santo Antão. fot. © Robert Jakrzewski, Barents.pl
Wyspy Zielonego Przylądka: wypoczynek i spacery po Santo Antão. fot. © Robert Jakrzewski, Barents.pl
Wyspy Zielonego Przylądka: wypoczynek i spacery po Santo Antão. fot. © Robert Jakrzewski, Barents.pl
Wyspy Zielonego Przylądka: wypoczynek i spacery po Santo Antão. fot. © Robert Jakrzewski, Barents.pl
Wyspy Zielonego Przylądka: wypoczynek i spacery po Santo Antão. fot. © Robert Jakrzewski, Barents.pl
Wyspy Zielonego Przylądka: wypoczynek i spacery po Santo Antão. fot. © Robert Jakrzewski, Barents.pl
Wyspy Zielonego Przylądka: wypoczynek i spacery po Santo Antão. fot. © Robert Jakrzewski, Barents.pl
Wyspy Zielonego Przylądka: wypoczynek i spacery po Santo Antão. fot. © Robert Jakrzewski, Barents.pl
Wyspy Zielonego Przylądka: wypoczynek i spacery po Santo Antão. fot. © Robert Jakrzewski, Barents.pl
Wyspy Zielonego Przylądka: wypoczynek i spacery po Santo Antão. fot. © Robert Jakrzewski, Barents.pl
Wyspy Zielonego Przylądka: wypoczynek i spacery po Santo Antão. fot. © Robert Jakrzewski, Barents.pl
Wyspy Zielonego Przylądka: wypoczynek i spacery po Santo Antão. fot. © Robert Jakrzewski, Barents.pl
Wyspy Zielonego Przylądka: wypoczynek i spacery po Santo Antão. fot. © Robert Jakrzewski, Barents.pl
Wyspy Zielonego Przylądka: wypoczynek i spacery po Santo Antão. fot. © Robert Jakrzewski, Barents.pl
Wyspy Zielonego Przylądka: wypoczynek i spacery po Santo Antão. fot. © Robert Jakrzewski, Barents.pl
Wyspy Zielonego Przylądka: wypoczynek i spacery po Santo Antão. fot. © Robert Jakrzewski, Barents.pl
Wyspy Zielonego Przylądka: wypoczynek i spacery po Santo Antão. fot. © Robert Jakrzewski, Barents.pl
Wyspy Zielonego Przylądka: wypoczynek i spacery po Santo Antão. fot. © Robert Jakrzewski, Barents.pl
Wyspy Zielonego Przylądka: wypoczynek i spacery po Santo Antão. fot. © Robert Jakrzewski, Barents.pl
Wyspy Zielonego Przylądka: wypoczynek i spacery po Santo Antão. fot. © Robert Jakrzewski, Barents.pl
Wyspy Zielonego Przylądka: wypoczynek i spacery po Santo Antão. fot. © Robert Jakrzewski, Barents.pl
Wyspy Zielonego Przylądka: wypoczynek i spacery po Santo Antão. fot. © Robert Jakrzewski, Barents.pl
Wyspy Zielonego Przylądka: wypoczynek i spacery po Santo Antão. fot. © Robert Jakrzewski, Barents.pl
Wyspy Zielonego Przylądka: wypoczynek i spacery po Santo Antão. fot. © Robert Jakrzewski, Barents.pl
Wyspy Zielonego Przylądka: wypoczynek i spacery po Santo Antão. fot. © Robert Jakrzewski, Barents.pl
Wyspy Zielonego Przylądka: wypoczynek i spacery po Santo Antão. fot. © Robert Jakrzewski, Barents.pl
Wyspy Zielonego Przylądka: wypoczynek i spacery po Santo Antão. fot. © Robert Jakrzewski, Barents.pl
Wyspy Zielonego Przylądka: wypoczynek i spacery po Santo Antão. fot. © Robert Jakrzewski, Barents.pl

Zobacz też inne propozycje naszych ciekawych wyjazdów

AZORY

São Miguel: trekkingi i zwiedzanie

29.06.-8.07. | 11-20.10. | 21-30.10. | 29.11.-8.12.
Wycieczka na Azory. São Miguel - trekkingi w krainie zieleni i wulkanów. fot. © Patrice Nieckowski, Barents.pl
  • Objazdówka
  • Trekking
MADERA
ZAWSZE WIOSNA!

Madera: wyspa wiecznej wiosny

27.10.-6.11.2024
Madera. Wyspa wiecznej wiosny i najpiękniejszych spacerów. fot. @ Małgosia Busz, Barents.pl
  • Objazdówka
  • Trekking
SYCYLIA

Trekking: Etna i Wyspy Liparyjskie

29.09.-8.10.2024
Sycylia i Wyspy Liparyjskie. Trekking na Etnę i po wulkanicznych wyspach Fot. © Małgosia Busz, Barents.pl
  • nowość
  • Trekking