fbpx Trekking w Kazachstanie. Góry Ałatau Zailijski, Park Narodowy Ałtynemel, Kanion Szaryński i jeziora Kolsai |

Trekking w Kazachstanie. Góry Ałatau Zailijski, Park Narodowy Ałtynemel, Kanion Szaryński i jeziora Kolsai

Trekking w Kazachstanie fot. @ Ola Matusz / Piotrek Rząca, Barents.pl
• Trekking w północnej części Tienszanu - górach Ałatau Zailijski
• Park Narodowy Ałtynemel z Białymi Górami i śpiewającą wydmą
• Fantazyjny Kanion Szaryński
• Trekking na lekko i lokalni kucharze
• Warsztaty gotowania, kazachskie tradycje i pokazy

Trekking w Kazachstanie na lekko, to propozycja dla tych, którzy chcą spędzić aktywny wypoczynek podczas trekkingów i eksploracji północnej części Tienszanu - gór Ałatau Zailijski, niesamowitego Parku Narodowego Ałtynemel z Białymi Górami i śpiewającymi wydmami, słynnego kazachskiego Grand Kanionu, czyli Kanionu Szaryńskiego i okolic lazurowych jezior Kolsai.

Nazwę gór Ałatau Zailijski można przetłumaczyć jako Wielobarwne góry za rzeką Ili. To pasmo górskie, liczące sobie ok 400 km długości i będące częścią Tienszanu, czyli Gór Niebiańskich, tak pięknych jak ich nazwa, a które dobrze znamy z trekkingu w Kirgistanie :-)

Część zasadnicza wycieczki to 7-dniowy trekking na lekko w górach Ałatau Zailijski, prowadzący przez malownicze doliny i diametralnie zmieniające krajobrazy wysokogórskie przełęcze. Rozbijemy obozowiska w otoczeniu monumentalnych wielotysięczników, z których jeden weźmiemy sobie za cel - chętni podejmą próbę zdobycia Piku Sowietów (4317 m n.p.m).

Drugą część wycieczki poświęcimy na zobaczenie prawdziwych cudów przyrody, podczas krótszych trekkingów i zwiedzania. Park Narodowy Ałtynemel (UNESCO) jest stosunkowo młody - powstał w 1996 roku, a od 2002 widnieje na liście światowego dziedzictwa UNESCO! Co ma do zaoferowania? Niesamowite w kształcie i kolorze Góry Aktau, zwane Białymi Górami i… „malutką”, wysoką na 120 m i długą na niecałe 3 km śpiewającą wydmę. Tego dnia będziemy liczyli na porywisty wiatr, by przewalający się piach wydał dźwięki, jak z najlepszych organów!

Kanion Szaryński (inaczej Kanion Czaryński) porównywany jest do Wielkiego Kanionu Kolorado. Choć zupełnie niepotrzebnie - jest niesamowity i nie potrzebuje porównań ;-)! Długi na około 150 km, z wysokością ścian dochodzącą do 200 m ciągnie się przez obszary półpustynne i jest w zdecydowanie piaskowym kolorze. Fantazyjne formacje skalne mienią się we wszystkich odcieniach żółtego, przechodzącego miejscami w ciemno-rudy.

Na zakończenie udamy się jeszcze na przyjemny trekking między jeziorami Kolsai I i II. Jeziora Kolsai to system 3 naturalnych zbiorników wodnych, położonych na wysokości odpowiednio 1818, 2252 i 2650 m n.p.m. Turkusowe jeziora i kojąca zieleń przyrody będą najlepszym zakończeniem aktywnej wycieczki do Kazachstanu.

Podczas głównego trekkingu lokalni kucharze zadbają o nasze wyżywienie, a nasze bagaże będą transportowane przez porterów, zatem będziemy wędrować „na lekko”, bez obciążenia ciężkimi plecakami. Pozostałe trekkingi są tak zorganizowane, żeby nie było potrzeby zabierania ze sobą sprzętu biwakowego.

Zapraszamy na naszą nowość: trekking w Kazachstanie!

Terminy wycieczek

Numer Trudność Termin Dni Cena Uwagi Rezerwacja
3046-20 2-3 Od 22.08.2020 do 05.09.2020 15

7490 PLN

CENA PROMOCYJNA TYLKO 4 MIEJSCA W TEJ CENIE

CHCĘ JECHAĆ
Trekking w Kazachstanie fot. @ Ola Matusz / Piotrek Rząca, Barents.pl

 RAMOWY PROGRAM WYJAZDU:

DZIEŃ 1-2 (22-23.08.)
Przylot do Ałmatów w godzinach porannych, przejazd do hotelu, śniadanie i odpoczynek. Czas na zwiedzanie miasta i ostatnie zakupy przed trekkingiem. Wieczorem możliwość zjedzenia wspólnej kolacji w lokalnej restauracji.

DZIEŃ 3 (24.08.)
Wychodzimy w góry! Rano dołączają do nas lokalni porterzy i przewodnik. Ruszamy pod Pik Furmanowa (3053 m n.p.m.), gdzie zakładamy pierwszy obóz. Śpimy z pięknym widokiem na Ałmaty.

DZIEŃ 4 (25.08.)
Wyruszamy na przełęcz Butakovka skąd dalej schodzimy do malowniczej doliny Lewego Talgaru. Nocleg na polanie w lesie w pobliżu rzeki, wieczorem ognisko.

DZIEŃ 5 (26.08.)
Kontynuujemy wędrówkę w górę Lewego Talgaru, po drodze mijając górujące nad okolicą szczyty…. Wychodzimy z lasu, a krajobraz doliny zaskakująco zmienia się na przestrzeni kilku kilometrów. Dzień będzie obfitował w różnorodność terenu: przejdziemy między innymi przez morenę, a także ogromnym, wyschniętym korytem jednego z potoków. Dochodzimy do końca doliny, gdzie tuż pod kolejną moreną rozstawiamy obóz.

DZIEŃ 6 (27.08.)
Pniemy się nieustannie w górę, wzdłuż potoku i po morenie, mając po lewej stronie imponujące ściany lodowca. Odkrywają się przed nami nowe widoki. Docieramy do Przełęczy Turystów (4000 m n.p.m.), która często, nawet latem, pokryta jest śniegiem. Schodzimy na drugą stronę, gdzie krajobraz zmienia się po raz kolejny. Nocleg w Wielkiej Ałmatyńskiej Dolinie, gdzie zostaniemy na dwie noce.

DZIEŃ 7 (28.08.)
Wczesnym rankiem podejmujemy próbę zdobycia czterotysięcznika - Piku Sowietów (4317 m n.p.m). Ze szczytu rozciąga się imponująca panorama. Dla zmęczonych trekkingiem mamy na ten dzień alternatywę: odpoczynek w bazie i eksploracja pobliskiej moreny.

DZIEŃ 8 (29.08.)
Ruszamy dalej na przełęcz Ałmaty-Alagir. Nocleg w dolinie rzeki Prohodnaia.

DZIEŃ 9 (30.08.)
Zejście w rejon byłego sanatorium Alma Arasan, gdzie będzie na nas czekał transport. Krótki przejazd do kompleksu basennego, obiad w lokalnej restauracji i przejazd do hotelu w Ałamatach.

DZIEŃ 10 (31.08.)
Po śniadaniu wyruszamy samochodami w kierunku Parku Narodowego Ałtynemel. Po drodze możliwość kąpieli w okolicy Kapszagaj. Na późny lunch docieramy do wioski pośrodku stepów - Baszi. Stąd, po krótkiej wizycie w dyrekcji parku, udajemy się samochodami terenowymi do „wielkiej piaskownicy”. Śpiewająca wydma zawdzięcza swą nazwę dźwiękom, które wydaje podczas ruchu piasku. Na wieczór powrót do lokalnej agroturystyki, na jeszcze bardziej lokalną kolację.

DZIEŃ 11 (1.09.)
Skoro świt ruszamy do największej atrakcji regionu Altyn Emel - Białych Gór. Dojazd samochodami terenowymi zajmie ok 1,5 godz. ale widoki są w stu procentach warte zachodu! Eksploujemy teren wychodząc na dwa wzgórza, skąd rozciąga się niesamowita panorama na okoliczne formacje skalne i wąwozy. W drodze, jeśli będziemy mieli szczęście, zobaczymy lokalne dzikie zwierzęta. Po lunchu ruszamy dalej (już asfaltem) w kierunku miasta Zharkent. Tu zwiedzimy imponujący meczet Dungański, a także spróbujemy smakołyków lokalnej kuchni. Nocleg w komfortowym, klimatyzowanym hoteliku.

DZIEŃ 12 (2.09.)
Po śniadaniu wyruszamy na lokalny targ i poznamy koloryt miasteczka, które do 1984 roku było pod władaniem Chin. Zwiedzimy też lokalną drewnianą cerkiew. We wczesnych godzinach popołudniowych ruszamy w kierunku niesamowitego Kazachskiego Grand Kanionu - Kanionu Szaryńskiego. Pod wieczór docieramy do wioski Sati, gdzie czekają na nas warsztaty kulinarne w lokalnej agroturystyce. Spędzimy tu dwie noce.

DZIEŃ 13 (3.09.)
Rano dojeżdżamy do malowniczego jeziora Kolsai, gdzie czeka nas ostatni trekking, dojście do jeziora Kolsai 2, które znajduje się 8 km dalej i ponad 400 m wyżej od większego brata Kolsai. Po południu wracamy do pensjonatu, gdzie będziemy mieli możliwość zobaczenia lokalnych występów, skorzystamy z „ruskiej bani”, a całość zakończymy ogniskiem z lokalnym jedzeniem i napojami.

DZIEŃ 14 (4.09.)
Późnym porankiem wyruszamy w stronę Ałmat, po drodze przystanek na barani szaszłyk i legendarny lachman. Do hotelu docieramy we wczesnych godzinach popołudniowych. Po rozkwaterowaniu i odświeżeniu będziemy mieli możliwość zwiedzania miasta, odwiedzenia słynnego Zielonego Bazru i zakupu ostatnich pamiątek. Wieczorem pożegnalna kolacja.

DZIEŃ 15 (5.09.)
Poranny wylot do Polski.

Trekking w Kazachstanie fot. @ Ola Matusz / Piotrek Rząca, Barents.pl

 ZAPEWNIAMY W CENIE WYCIECZKI:

• bilet lotniczy w dwie strony z wszystkimi opłatami lotniskowymi

• bagaż nadawany i podręczny zgodnie z taryfą linii lotniczych

• opiekę polskojęzycznego pilota

• podczas trekkingu śniadania i kolacje przygotowane przez lokalnego kucharza (6x)

• zakwaterowanie (7x kwatery gościnne/hostele, 6x we własnych namiotach)

• porterów do transportu bagażu podczas trekkingu (do ok 5 kg)

• transport miejscowy w Kazachstanie

• warsztaty kulinarne

• pakiety informacyjne i mapy

• gwarancję ubezpieczeniową biura podróży

• ubezpieczenie NNW + KL + ubezpieczenie sporty amatorskie (!) + ubezpieczenie bagażu do 200 Euro

• obowiązkową opłatę na państwowy Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) za każdą osobę

 WE WŁASNYM ZAKRESIE:
• Wyżywienie w miastach (ceny niższe niż w Polsce) - czyli wyżywienie poza trekkingiem i wyżywieniem w agroturystykach.
• Namiot

 WYŻYWIENIE:
Podczas trekkingu (6 dni) będzie z nami kucharz, który przyrządzi nam przysmaki lokalnej kuchni. W agroturystykach wyżywienie u lokalnych gospodyń. W miastach wyżywienie indywidualne, ceny w restauracjach i sklepach są niższe niż w Polsce.

 ZAKWATEROWANIE:
We własnych namiotach w wybranych przez przewodnika miejscach. W miastach nocleg w rodzinnych pensjonatach/hostelach.

 POGODA:
Od końca czerwca pogoda w górach jest najbardziej stała, mimo to trzeba być przygotowanym na spadek temperatury do około 0 do -5 stopni w nocy. Na wysokościach powyżej 3000 m n.p.m. może padać śnieg. W ciągu dnia temperatura ok 15-25 stopni. Na przełomie sierpnia i września podobnie, nieco cieplej w nocy.

 GRUPA:
Jeździmy w małych grupach. Minimalna ilość osób na wycieczce wynosi 7, maksymalna 15.

 INNE:
• Program trekkingu może się zmienić w zależności od pogody, szybkości przemieszczania się grupy i innych warunków.
• Dni i punkty programu wyjazdu mogą się zmienić w zależności od terminu wylotu lub w wyniku sytuacji na miejscu.
• Zapoznaj się z zasadami, jak zapisać się na wycieczkę oraz z ogólnymi warunkami uczestnictwa w wycieczce.
• Organizatorem wycieczki jest Barents.pl - Biuro Aktywnych Podróży.

Trekking w Kazachstanie fot. @ Ola Matusz / Piotrek Rząca, Barents.pl
Trekking w Kazachstanie fot. @ Ola Matusz / Piotrek Rząca, Barents.pl
Trekking w Kazachstanie fot. @ Ola Matusz / Piotrek Rząca, Barents.pl
Trekking w Kazachstanie fot. @ Ola Matusz / Piotrek Rząca, Barents.pl
Trekking w Kazachstanie fot. @ Ola Matusz / Piotrek Rząca, Barents.pl
Trekking w Kazachstanie fot. @ Ola Matusz / Piotrek Rząca, Barents.pl
Trekking w Kazachstanie fot. @ Ola Matusz / Piotrek Rząca, Barents.pl
Trekking w Kazachstanie fot. @ Ola Matusz / Piotrek Rząca, Barents.pl
Trekking w Kazachstanie fot. @ Ola Matusz / Piotrek Rząca, Barents.pl
Trekking w Kazachstanie fot. @ Ola Matusz / Piotrek Rząca, Barents.pl
Trekking w Kazachstanie fot. @ Ola Matusz / Piotrek Rząca, Barents.pl
Trekking w Kazachstanie fot. @ Ola Matusz / Piotrek Rząca, Barents.pl
Trekking w Kazachstanie fot. @ Ola Matusz / Piotrek Rząca, Barents.pl
Trekking w Kazachstanie fot. @ Ola Matusz / Piotrek Rząca, Barents.pl
Trekking w Kazachstanie fot. @ Ola Matusz / Piotrek Rząca, Barents.pl
Trekking w Kazachstanie fot. @ Ola Matusz / Piotrek Rząca, Barents.pl
Trekking w Kazachstanie fot. @ Ola Matusz / Piotrek Rząca, Barents.pl
Trekking w Kazachstanie fot. @ Ola Matusz / Piotrek Rząca, Barents.pl
Trekking w Kazachstanie fot. @ Ola Matusz / Piotrek Rząca, Barents.pl
Trekking w Kazachstanie fot. @ Ola Matusz / Piotrek Rząca, Barents.pl
Trekking w Kazachstanie fot. @ Ola Matusz / Piotrek Rząca, Barents.pl
Trekking w Kazachstanie fot. @ Ola Matusz / Piotrek Rząca, Barents.pl
Trekking w Kazachstanie fot. @ Ola Matusz / Piotrek Rząca, Barents.pl
Trekking w Kazachstanie fot. @ Ola Matusz / Piotrek Rząca, Barents.pl
Trekking w Kazachstanie fot. @ Ola Matusz / Piotrek Rząca, Barents.pl
Trekking w Kazachstanie fot. @ Ola Matusz / Piotrek Rząca, Barents.pl
Trekking w Kazachstanie fot. @ Ola Matusz / Piotrek Rząca, Barents.pl
Trekking w Kazachstanie fot. @ Ola Matusz / Piotrek Rząca, Barents.pl
Trekking w Kazachstanie fot. @ Ola Matusz / Piotrek Rząca, Barents.pl
Trekking w Kazachstanie fot. @ Ola Matusz / Piotrek Rząca, Barents.pl
Trekking w Kazachstanie fot. @ Ola Matusz / Piotrek Rząca, Barents.pl
Trekking w Kazachstanie fot. @ Ola Matusz / Piotrek Rząca, Barents.pl
Trekking w Kazachstanie fot. @ Ola Matusz / Piotrek Rząca, Barents.pl
Trekking w Kazachstanie fot. @ Ola Matusz / Piotrek Rząca, Barents.pl
Trekking w Kazachstanie fot. @ Ola Matusz / Piotrek Rząca, Barents.pl
Trekking w Kazachstanie fot. @ Ola Matusz / Piotrek Rząca, Barents.pl
Trekking w Kazachstanie fot. @ Ola Matusz / Piotrek Rząca, Barents.pl
Trekking w Kazachstanie fot. @ Ola Matusz / Piotrek Rząca, Barents.pl
Trekking w Kazachstanie fot. @ Ola Matusz / Piotrek Rząca, Barents.pl
Trekking w Kazachstanie fot. @ Ola Matusz / Piotrek Rząca, Barents.pl
Trekking w Kazachstanie fot. @ Ola Matusz / Piotrek Rząca, Barents.pl
Trekking w Kazachstanie fot. @ Ola Matusz / Piotrek Rząca, Barents.pl
Trekking w Kazachstanie fot. @ Ola Matusz / Piotrek Rząca, Barents.pl
Trekking w Kazachstanie fot. @ Ola Matusz / Piotrek Rząca, Barents.pl
Trekking w Kazachstanie fot. @ Ola Matusz / Piotrek Rząca, Barents.pl
Trekking w Kazachstanie fot. @ Ola Matusz / Piotrek Rząca, Barents.pl
Trekking w Kazachstanie fot. @ Ola Matusz / Piotrek Rząca, Barents.pl
Trekking w Kazachstanie fot. @ Ola Matusz / Piotrek Rząca, Barents.pl
Trekking w Kazachstanie fot. @ Ola Matusz / Piotrek Rząca, Barents.pl
Trekking w Kazachstanie fot. @ Ola Matusz / Piotrek Rząca, Barents.pl
Trekking w Kazachstanie fot. @ Ola Matusz / Piotrek Rząca, Barents.pl
Trekking w Kazachstanie fot. @ Ola Matusz / Piotrek Rząca, Barents.pl
Trekking w Kazachstanie fot. @ Ola Matusz / Piotrek Rząca, Barents.pl
Trekking w Kazachstanie fot. @ Ola Matusz / Piotrek Rząca, Barents.pl
Trekking w Kazachstanie fot. @ Ola Matusz / Piotrek Rząca, Barents.pl
Trekking w Kazachstanie fot. @ Ola Matusz / Piotrek Rząca, Barents.pl
Trekking w Kazachstanie fot. @ Ola Matusz / Piotrek Rząca, Barents.pl
Trekking w Kazachstanie fot. @ Ola Matusz / Piotrek Rząca, Barents.pl
Trekking w Kazachstanie fot. @ Ola Matusz / Piotrek Rząca, Barents.pl
Trekking w Kazachstanie fot. @ Ola Matusz / Piotrek Rząca, Barents.pl
Trekking w Kazachstanie fot. @ Ola Matusz / Piotrek Rząca, Barents.pl
Trekking w Kazachstanie fot. @ Ola Matusz / Piotrek Rząca, Barents.pl
Trekking w Kazachstanie fot. @ Ola Matusz / Piotrek Rząca, Barents.pl
Trekking w Kazachstanie fot. @ Ola Matusz / Piotrek Rząca, Barents.pl
Trekking w Kazachstanie fot. @ Ola Matusz / Piotrek Rząca, Barents.pl
Trekking w Kazachstanie fot. @ Ola Matusz / Piotrek Rząca, Barents.pl
Trekking w Kazachstanie fot. @ Ola Matusz / Piotrek Rząca, Barents.pl
Trekking w Kazachstanie fot. @ Ola Matusz / Piotrek Rząca, Barents.pl
Trekking w Kazachstanie fot. @ Ola Matusz / Piotrek Rząca, Barents.pl
Trekking w Kazachstanie fot. @ Ola Matusz / Piotrek Rząca, Barents.pl
Trekking w Kazachstanie fot. @ Ola Matusz / Piotrek Rząca, Barents.pl
Trekking w Kazachstanie fot. @ Ola Matusz / Piotrek Rząca, Barents.pl
Trekking w Kazachstanie fot. @ Ola Matusz / Piotrek Rząca, Barents.pl
Trekking w Kazachstanie fot. @ Ola Matusz / Piotrek Rząca, Barents.pl
Trekking w Kazachstanie fot. @ Ola Matusz / Piotrek Rząca, Barents.pl
Trekking w Kazachstanie fot. @ Ola Matusz / Piotrek Rząca, Barents.pl
Trekking w Kazachstanie fot. @ Ola Matusz / Piotrek Rząca, Barents.pl
Trekking w Kazachstanie fot. @ Ola Matusz / Piotrek Rząca, Barents.pl
Trekking w Kazachstanie fot. @ Ola Matusz / Piotrek Rząca, Barents.pl
Trekking w Kazachstanie fot. @ Ola Matusz / Piotrek Rząca, Barents.pl
Trekking w Kazachstanie fot. @ Ola Matusz / Piotrek Rząca, Barents.pl
Trekking w Kazachstanie fot. @ Ola Matusz / Piotrek Rząca, Barents.pl
Trekking w Kazachstanie fot. @ Ola Matusz / Piotrek Rząca, Barents.pl
Trekking w Kazachstanie fot. @ Ola Matusz / Piotrek Rząca, Barents.pl
Trekking w Kazachstanie fot. @ Ola Matusz / Piotrek Rząca, Barents.pl
Trekking w Kazachstanie fot. @ Ola Matusz / Piotrek Rząca, Barents.pl
Trekking w Kazachstanie fot. @ Ola Matusz / Piotrek Rząca, Barents.pl
Trekking w Kazachstanie fot. @ Ola Matusz / Piotrek Rząca, Barents.pl
Trekking w Kazachstanie fot. @ Ola Matusz / Piotrek Rząca, Barents.pl
Trekking w Kazachstanie fot. @ Ola Matusz / Piotrek Rząca, Barents.pl
Trekking w Kazachstanie fot. @ Ola Matusz / Piotrek Rząca, Barents.pl
Trekking w Kazachstanie fot. @ Ola Matusz / Piotrek Rząca, Barents.pl
Trekking w Kazachstanie fot. @ Ola Matusz / Piotrek Rząca, Barents.pl
Trekking w Kazachstanie fot. @ Ola Matusz / Piotrek Rząca, Barents.pl
Trekking w Kazachstanie fot. @ Ola Matusz / Piotrek Rząca, Barents.pl
Trekking w Kazachstanie fot. @ Ola Matusz / Piotrek Rząca, Barents.pl
Trekking w Kazachstanie fot. @ Ola Matusz / Piotrek Rząca, Barents.pl
Trekking w Kazachstanie fot. @ Ola Matusz / Piotrek Rząca, Barents.pl
Trekking w Kazachstanie fot. @ Ola Matusz / Piotrek Rząca, Barents.pl
Trekking w Kazachstanie fot. @ Ola Matusz / Piotrek Rząca, Barents.pl
Trekking w Kazachstanie fot. @ Ola Matusz / Piotrek Rząca, Barents.pl
Trekking w Kazachstanie fot. @ Ola Matusz / Piotrek Rząca, Barents.pl
Trekking w Kazachstanie fot. @ Ola Matusz / Piotrek Rząca, Barents.pl
Trekking w Kazachstanie fot. @ Ola Matusz / Piotrek Rząca, Barents.pl
Trekking w Kazachstanie fot. @ Ola Matusz / Piotrek Rząca, Barents.pl
Trekking w Kazachstanie fot. @ Ola Matusz / Piotrek Rząca, Barents.pl
Trekking w Kazachstanie fot. @ Ola Matusz / Piotrek Rząca, Barents.pl
Trekking w Kazachstanie fot. @ Ola Matusz / Piotrek Rząca, Barents.pl
Trekking w Kazachstanie fot. @ Ola Matusz / Piotrek Rząca, Barents.pl
Trekking w Kazachstanie fot. @ Ola Matusz / Piotrek Rząca, Barents.pl
Trekking w Kazachstanie fot. @ Ola Matusz / Piotrek Rząca, Barents.pl
Trekking w Kazachstanie fot. @ Ola Matusz / Piotrek Rząca, Barents.pl
Trekking w Kazachstanie fot. @ Ola Matusz / Piotrek Rząca, Barents.pl
Trekking w Kazachstanie fot. @ Ola Matusz / Piotrek Rząca, Barents.pl
Trekking w Kazachstanie fot. @ Ola Matusz / Piotrek Rząca, Barents.pl
Trekking w Kazachstanie fot. @ Ola Matusz / Piotrek Rząca, Barents.pl
Trekking w Kazachstanie fot. @ Ola Matusz / Piotrek Rząca, Barents.pl
Trekking w Kazachstanie fot. @ Ola Matusz / Piotrek Rząca, Barents.pl
Trekking w Kazachstanie fot. @ Ola Matusz / Piotrek Rząca, Barents.pl
Trekking w Kazachstanie fot. @ Ola Matusz / Piotrek Rząca, Barents.pl
Trekking w Kazachstanie fot. @ Ola Matusz / Piotrek Rząca, Barents.pl
Trekking w Kazachstanie fot. @ Ola Matusz / Piotrek Rząca, Barents.pl

ZOBACZ TEŻ INNE PROPOZYCJE NASZYCH CIEKAWYCH WYJAZDÓW

KIRGISTAN
HIT SEZONU!

Trekking na lekko po Górach Tienszan

2-16.08. | 16-30.08. | 30.08.-13.09.2020
Nad jeziorem Ala Kol. Trekking w Kirgistanie. Wśród Gór Niebiańskich. fot. © Roman Stanek Barents.pl 2014 r.
TADŻYKISTAN
Trekking w Pamirze. Wycieczka do Tadżykistanu fot. © Monika Żarnowiecka, Barents.pl