fbpx Azory: trekkingi na atlantyckich wyspach Flores, Faial, São Jorge i Pico | | Azory z Barents.pl

Azory: trekkingi na atlantyckich wyspach Flores, Faial, São Jorge i Pico

Azory: trekkingi na atlantyckich wyspach Flores, Faial, São Jorge i Pico fot. © Roman Stanek, Barents.pl
• Trekkingi na 5 wyspach Archipelagu Azorów
• Wodospady na najdzikszej i najdalej położonej wyspie Flores
• Księżycowy krajobraz Capelinhas na wyspie Faial
• Niedostępne fajãs na wyspie São Jorge
• Wspinaczka na szczyt Pico - najwyższy szczyt Portugalii
• Jaskinie na Terceirze i zabytkowa Angra do Heroísmo (UNESCO)

Zapraszamy na trekkingi na wyspach archipelagu Azorów! Poznamy 5 wysp archipelagu: Flores, Faial, São Jorge, Pico i Terceirę! Trekkingi są na lekko, czyli bez ciężkiego plecaka, o różnej długości i stopniu trudności!

Szlaki prowadzą wśród wygasłych wulkanów, wodospadów, przez oceaniczne klify, pola lawowe, rozległe fajãs, opuszczone osady i zamieszkałe wioski, stare winnice, wyżynne mokradła, wrzosowiska i oczywiście lasy wawrzynolistne.

Trekking na Azorach. Na wyspie Flores dojdziemy do słynnych wodospadów Cascata da Ribeira do Ferreiro, na wyspie Faial odwiedzimy niedawno utworzony kawałek lądu - Capelinhos. Na Pico wejdziemy na najwyższy szczyt Azorów i Portugalii - wygasły wulkan Pico (2351 m n.p.m.), a na São Jorge dotrzemy do niedostępnej fajã. Na wyspie Terceira odwiedzimy potężny komin wulkaniczny Algar do Carvão i kilkusetletnie zabytki miasta Angra do Heroísmo (UNESCO).

Poznamy życzliwych mieszkańców wysp, niespieszny tryb życia i wyśmienitą kuchnię portugalską! Zrelaksujemy się w basenach oceanicznych i przy lampce słynnego wina z Pico odetchniemy oceaniczną bryzą!

Zapraszamy na trekkingową wycieczkę na Azory! Na wyspy Flores, Faial, São Jorge, Pico i Terceirę!

Azory: trekkingi na atlantyckich wyspach Flores, Faial, São Jorge i Pico fot. © Mateusz Kuszela, Barents.pl
Azory: trekkingi na atlantyckich wyspach Flores, Faial, São Jorge i Pico fot. © Mateusz Kuszela, Barents.pl

Terminy wycieczek

Numer Trudność Termin Dni Cena Uwagi Rezerwacja
530-24 2 Od 07.09.2024 do 17.09.2024 11

10490 PLN

Chcę jechać
531-24 2 Od 14.09.2024 do 24.09.2024 11

10490 PLN

Chcę jechać
Azory fot. © Patrice Nieckowski, pilot Barents.pl
Azory: trekkingi na atlantyckich wyspach Flores, Faial, São Jorge i Pico fot. © Roman Stanek, Barents.pl

Jeśli chciałeś zwiedzić WYSPĘ SÃO MIGUEL, największą na Archipelagu Azorów - kliknij tutaj!

program TREKKING NA AZORACH, RAMOWY PROGRAM:

DZIEŃ 1-2
Przelot na najbardziej na zachód wysuniętą wyspę Azorów - Flores - z przesiadką i noclegiem po drodze. Lądowanie w prowincjonalnym Santa Cruz das Flores.

Trekking od wioski Mosteiros, przez Fajãzinha, aż do Fajã Grande. Zobaczymy zamieszkałe i opuszczone osady zbudowane z wulkanicznych skał, założone niegdyś na ogromnym plato pod wysokimi klifami. Zobaczymy cuda natury - "bazaltowe organy”, czyli Rocha dos Bordões oraz Cascata da Ribeira do Ferreiro, gdzie liczne wodospady spływają wśród bujnej roślinności z 200-metrowych skalnych ścian. Mimo niedługiego dystansu, trekking zajmie nam kilka godzin, z powodu wielu zejść i podejść do dolin strumieni spływających do oceanu. Całodniowy trekking zakończymy w Fajã Grande. Nocleg na wyspie Flores.

Dystans i przewyższenia:
11 km, +450 m /-680 m

DZIEŃ 3
Rejs (40 min.) na wyspę Corvo, najmniejszą z całego archipelagu, zamieszkaną przez mniej niż 400 osób. Zwiedzanie miasteczka Vila do Corvo i kaldery Monte Gordo. W drugiej połowie dnia powrót na Flores. Przejazd do miejscowości Fajã Grande. Pójdziemy pod piękny wodospad Cascata do Poço do Bacalhau, gdzie będzie można zażyć orzeźwiającej kąpieli. Wejdziemy na stromy klif, aby przez tereny porośnięte endemicznym azorskim wrzosem, dotrzeć do północnego krańca niedaleko Ponta Delgada. Nocleg na wyspie Flores.

Dystans i przewyższenia:
5 km, +160 m / -160 m
8 km, +650 m / -450 m

DZIEŃ 4
Zależnie od pogody krótki trekking po płaskowyżu w centralnej części Flores, gdzie zobaczymy 4 kalderowe jeziora, lub zejście do Fajã de Lopo da Vaz gdzie przybyli pierwsi osadnicy na Flores na południowym brzegu wyspy. Dojście do plaży z czarnym wulkanicznym piaskiem. Możliwa wizyta w muzeum w byłym zakładzie wielorybnictwa, zakazanego ostatecznie w latach '80. Nocleg tego dnia zależy od harmonogramu lotów między wyspami. Będzie to Flores, lub Faial.

Dystans i przewyższenia:
3,5 km, +300/-300 m; 3 km, +250/-250 m

DZIEŃ 5
Na wyspie Faial, w centralnej części archipelagu Azorów, pojedziemy na Przylądek Capelinhos, całkowicie nową część wyspy, powstałą w latach 1957/58. Spacery po niepowtarzalnym, jałowym, księżycowym krajobrazie. Możliwość wizyty w schowanym w ziemi ciekawym muzeum, wbudowanym w materiał piroklastyczny po erupcji wulkanu.

W drugiej połowie dnia trekking wzdłuż lewady w gęstym wawrzynolistnym lesie. W przypadku dobrej pogody, wejście po zboczu byłego wulkanu na szczyt potężnej kaldery górującej nad całą wyspą.

Wieczór w porcie Horta. Możliwa wizyta w wyjątkowym Muzeum Scrimshaw, czyli praktykowanej niegdyś sztuki rzeźbienia w zębach i kościach wielorybów. Zobaczymy słynną marinę, promenadą pomalowaną przez żeglarzy i chyba jeszcze słynniejszą Peter Café Sport, gdzie obowiązkowo należy wypić gin z tonikiem. Nocleg na wyspie Faial.

Dystans i przewyższenia:
3 km, +200/-200 m; 9 km, +420/-420 m

DZIEŃ 6
Płyniemy promem na wyspę Pico, aby wejść na górę Pico (2351 m.n.p.m.), najwyższy szczyt Azorów i Portugalii
! Trekking na ten majestatyczny stratowulkan zajmie nam cały dzień (8-9 godzin). Pójdziemy wyposażeni w urządzenia GPS. Wejście realizowane będzie tylko przy sprzyjającej pogodzie. Na wypadek niepogody oraz uczestnikom nie wchodzącym na szczyt, zostanie zaproponowany szlak trekkingowy w niższych partiach wyspy, wycieczka na oglądanie wielorybów, lub wypoczynek.* Nocleg na wyspie Pico.

*Wejście na szczyt Pico jest wyłącznie dla osób z dobrą kondycją fizyczną i doświadczeniem trekkingowym - trasa to 4-godzinne nieprzerwane podejście, a następnie 4-godzinne nieprzerwane zejście po stromym terenie.

Dystans i przewyższenia:
8 km, +1100/-1100 m

DZIEŃ 7
Drugi dzień na wyspie Pico, która słynie z najlepszych warunków do uprawy winorośli i owoców. Dzień regeneracyjny po zdobyciu szczytu Pico dnia poprzedniego. W rejonie Santa Luzia zobaczymy stare winiarskie tarasy zbudowane z czarnej wulkanicznej skały (UNESCO), zajrzymy po drodze do muzeum wielorybnictwa oraz winiarstwa, wykąpiemy się w piscinas naturais, czyli naturalnych basenach oceanicznych utworzonych przez skały.

W drugiej połowie dnia dla chętnych relaks w miasteczku Madalena, lub popołudniowy trekking wzdłuż starych winnic nad wybrzeżem gdzie zobaczymy rola pipas, wydrążone w skale korytarze którymi sprowadzano beczki z winem z lądu do morza. Wieczorem w restauracji warto spróbować słynnych win i likierów, wśród których prym wiedzie licor de tangerina (mandarynkowy). Nocleg na wyspie Pico.

Dystans i przewyższenia:
7 km, +50 m / -150 m
8 km, +100 m / -100 m

DZIEŃ 8
Płyniemy promem na wyspę São Jorge. To najbardziej podłużna wyspa Azorów (8 km w najszerszym miejscu), która słynie z pysznego sera, stromych klifów i licznych fajãs, płaskich terenów utworzonych pod klifami przez osuwiska ziemi. To na nich tutejsi mieszkańcy zakładali osady i miasteczka. W Fajã dos Vimes odwiedzimy miejscowego i jedynego na Azorach plantatora kawy. Stamtąd wyruszymy na 12 km trekking z południowego do północnego brzegu wyspy do Fajã da Caldeira de Santo Cristo. To miejsce jest niedostępne samochodem. Zabierzemy ze sobą najpotrzebniejsze rzeczy i spędzimy nocleg w odizolowanej osadzie w odremontowanym starym azorskim domu. Nocleg na wyspie São Jorge.

Dystans i przewyższenia:
12 km, +850/-850 m

DZIEŃ 9
Najpierw pokonamy 5 km wzdłuż wybrzeża, aby wydostać się z niedostępnej fajã. Dalej pójdziemy na trekking centralną, najwyższą częścią wyspy, naszpikowaną wierzchołkami gór (picos). Zdobędziemy najwyższy na całej wyspie Pico da Esperança (1053 m n.p.m.), z którego przy dobrej pogodzie zobaczymy wyspy Pico, Faial i Graciosa.

Dla relaksu po trekkingach pojedziemy do Fajã do Ouvidor, gdzie wykąpiemy się w basenach oceanicznych, obejrzymy bazaltowe formacje skalne i zjemy lunch w miejscowej restauracji. Pójdziemy na degustację słynnego sera z São Jorge do miejscowej serowarni. Wieczór spędzimy w miasteczku Velas, głównym na wyspie São Jorge, z ponad 500-letnią historią. Nocleg na wyspie São Jorge.

Dystans i przewyższenia:
5 km, +550/-550 m;
10 km, +400/-400 m

DZIEŃ 10
Przelot na wyspę Terceira. W zależności od rozkładu lotów zwiedzanie potężnego komina wulkanicznego Algar do Carvão. Wizyta na punkcie widokowym z pięknym widokiem na wygasłe wulkany i rolniczy krajobraz Terceiry, poszatkowany przez murki z kamienia wulkanicznego. Zwiedzanie pełnego zabytków miasta Angra do Heroísmo (UNESCO), najważniejszego portu żeglugi atlantyckiej w czasach kolonialnej Portugalii. Nocleg na wyspie Terceira.

DZIEŃ 11
Lot powrotny do Polski.

Nie jedź sam! Poleć wyjazd znajomym:
Azory: trekkingi na atlantyckich wyspach Flores, Faial, São Jorge i Pico fot. © Mateusz Kuszela, Barents.pl
Azory fot. © Janusz Szymonik, na Azorach z Barents.pl

cena ZAPEWNIAMY W CENIE WYCIECZKI NA AZORY:

• bilet lotniczy z bagażem rejestrowanym z Warszawy (/Berlina) w dwie strony z wszystkimi opłatami

• wewnętrzne przeloty na: wyspę Flores, wyspę Faial oraz wyspę Terceirę

• transfery promem: z wyspy Faial na wyspę Pico; z wyspy Pico na wyspę São Jorge​

• lokalne transfery busem/taxi na Azorach wg programu

• bagaż nadawany i podręczny zgodnie z limitami wagowymi linii lotniczych

• 9x zakwaterowanie w hotelach min. 3* i pensjonatach (pokoje 2-, 3-osobowe), 1x w odnowionym starym azorskim domu na wyspie São Jorge (3-, 4-osobowe)

• 10x śniadanie

• obowiązkowe urządzenie GPS podczas wejścia na Pico

• opiekę polskojęzycznego pilota podczas całego wyjazdu

• pakiety informacyjne

• obowiązkową gwarancję ubezpieczeniową biura podróży

• ubezpieczenie NNW i KL oraz ubezpieczenie bagażu do 200 Euro

• obowiązkową opłatę na państwowy Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) za każdą osobę

• obowiązkową opłatę na państwowy Turystyczny Fundusz Pomocowy (TFP) za każdą osobę

• ubezpieczenie na wypadek zarażenia się wirusem (COVID-19) podczas pobytu za granicą

Azory: trekkingi na atlantyckich wyspach Flores, Faial, São Jorge i Pico fot. © Mateusz Kuszela, Barents.pl

portfel WE WŁASNYM ZAKRESIE:
• wyżywienie (poza śniadaniami)
• test na obecność Covid-19 (jeżeli dotyczy)
• bilety wstępów do atrakcji wymienionych w programie: około 30 EUR

fakultety WYDATKI FAKULTATYWNE:
• dopłata do pokoju jednoosobowego na cały wyjazd: 2000 PLN/os.
• degustacja wina (ok. 10-15 EUR)
• degustacja sera (ok. 5-10 EUR)

wyżywienie WYŻYWIENIE:
W cenie wycieczki jest śniadanie każdego dnia (zapewnione przez gospodarzy lub zorganizowane przez pilota). Na lunche i kolacje pilot będzie proponował ciekawe miejsca. Ceny są wyższe niż w Polsce.

transport TRANSPORT:
Podczas wycieczki będziemy przemieszczać się minibusem / busem / autem (w zależności od liczebności grupy). Może się zdarzyć, że w razie potrzeby skorzystamy z komunikacji publicznej lub taksówki.

trudność  POZIOM TRUDNOŚCI I SPECYFIKA WYJAZDU:
Wycieczka jest wyjazdem trekkingowym, wymagana jest podstawowa kondycja aby codziennie brać udział w kilkugodzinnym trekkingu, albo 2-3 krótszych. Odcinki mogą być mokre, strome, błotniste, kamieniste. Występują kilkukilometrowe podejścia i zejścia.

Na każdej z wysp program może ulec modyfikacji w przypadku załamania pogody lub wystąpienia ryzyka osuwisk ziemi, w wyniku wzmożonych opadów w dni poprzedzające trekking. Każda z wysp posiada szereg alternatywnych możliwości trekkingowych zarówno w wyższych, jak i niższych partiach gór, które można dostosować do aktualnych warunków pogodowych.

Poza jednym noclegiem na wyspie São Jorge, gdzie zakwaterowanie znajduje się kilka km od drogi, uczestnik zawsze ma możliwość rano zrezygnować z danego trekkingu, odpocząć, zostać w zakwaterowaniu, w mieście, w miejscu postoju auta, itp. W takim przypadku z pilotem ustalane są alternatywy i miejsce ponownego spotkania z grupą. Miejsca noclegów mogą ulec zmianie w przypadku zmiany rozkładu lotów (np. lot poranny może zostać zamieniony na lot późnowieczorny poprzedniego dnia, lub na odwrót).

grupa GRUPA:
Jeździmy w małych grupach. Minimalna liczba osób na wycieczce wynosi 8, maksymalna 16.

pogoda POGODA:
Na Azorach panuje łagodny klimat, optymalny do trekkingów. Wiosną, latem i wczesną jesienią średnia temperatura wynosi około 18-22 °C, rzadziej pada. W cieplejsze dni w miastach może się zdarzyć ponad 25°C. W wyższych partiach gór temperatura może spaść do 10°C (wyjątkowo na szczycie Pico nawet blisko 0°C). Możliwe są częste przelotne deszcze - rzadko pada cały dzień. Zimą średnie temperatury wynoszą 16-19°C. Dni programu mogą być zamieniane kolejnością aby dostosować się do aktualnych prognoz pogody.

wylot WYLOT:
Miejscem rozpoczęcia wycieczki jest Warszawa lub Berlin (do wyboru lub w zależności od terminu wycieczki). Dla klientów mieszkających za granicą możemy zorganizować (za dopłatą) przelot z innego miejsca w Europie.

inne INNE:
• Dni i punkty programu wyjazdu mogą się zmienić w zależności od terminu wylotu lub w wyniku sytuacji na miejscu.
• Zapoznaj się z zasadami, jak zapisać się na wycieczkę oraz z ogólnymi warunkami uczestnictwa w wycieczce.
• Organizatorem wycieczki jest Barents.pl - Biuro Aktywnych Podróży.
• ​Uwaga! W przypadku wprowadzenia ograniczeń uniemożliwiających realizację wycieczki, zwrot 100% wpłaconych pieniędzy realizujemy do 7 dni od dnia odwołania wycieczki.
• Polityka biura w związku z Covid-19 - Podróże w czasach COVID-19 z Barents.pl.

Azory: trekkingi na atlantyckich wyspach Flores, Faial, São Jorge i Pico fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Azory fot. © Małgosia Busz, pilot Barents.pl
Azory: trekkingi na atlantyckich wyspach Flores, Faial, São Jorge i Pico fot. © Mateusz Kuszela, Barents.pl
Azory: trekkingi na atlantyckich wyspach Flores, Faial, São Jorge i Pico fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Azory: trekkingi na atlantyckich wyspach Flores, Faial, São Jorge i Pico fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Azory: trekkingi na atlantyckich wyspach Flores, Faial, São Jorge i Pico fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Azory: trekkingi na atlantyckich wyspach Flores, Faial, São Jorge i Pico fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Azory: trekkingi na atlantyckich wyspach Flores, Faial, São Jorge i Pico fot. © Mateusz Kuszela, Barents.pl
Azory: trekkingi na atlantyckich wyspach Flores, Faial, São Jorge i Pico fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Azory: trekkingi na atlantyckich wyspach Flores, Faial, São Jorge i Pico fot. © Mateusz Kuszela, Barents.pl
Azory: trekkingi na atlantyckich wyspach Flores, Faial, São Jorge i Pico fot. © Mateusz Kuszela, Barents.pl
Azory: trekkingi na atlantyckich wyspach Flores, Faial, São Jorge i Pico fot. © Mateusz Kuszela, Barents.pl
Azory fot. © Mateusz Kuszela, pilot Barents.pl
Azory: trekkingi na atlantyckich wyspach Flores, Faial, São Jorge i Pico fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Azory: trekkingi na atlantyckich wyspach Flores, Faial, São Jorge i Pico fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Azory: trekkingi na atlantyckich wyspach Flores, Faial, São Jorge i Pico fot. © Mateusz Kuszela, Barents.pl
Azory: trekkingi na atlantyckich wyspach Flores, Faial, São Jorge i Pico fot. © Mateusz Kuszela, Barents.pl
Azory: trekkingi na atlantyckich wyspach Flores, Faial, São Jorge i Pico fot. © Mateusz Kuszela, Barents.pl
Azory: trekkingi na atlantyckich wyspach Flores, Faial, São Jorge i Pico fot. © Mateusz Kuszela, Barents.pl
Azory fot. © Patrice Nieckowski, pilot Barents.pl
Azory fot. © Patrice Nieckowski, pilot Barents.pl
Azory: trekkingi na atlantyckich wyspach Flores, Faial, São Jorge i Pico fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Azory: trekkingi na atlantyckich wyspach Flores, Faial, São Jorge i Pico fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Azory: trekkingi na atlantyckich wyspach Flores, Faial, São Jorge i Pico fot. © Mateusz Kuszela, Barents.pl
Azory: trekkingi na atlantyckich wyspach Flores, Faial, São Jorge i Pico fot. © Mateusz Kuszela, Barents.pl
Azory fot. © Janusz Szymonik, na Azorach z Barents.pl
Azory fot. © Janusz Szymonik, na Azorach z Barents.pl
Azory: trekkingi na atlantyckich wyspach Flores, Faial, São Jorge i Pico fot. © Mateusz Kuszela, Barents.pl
Azory: trekkingi na atlantyckich wyspach Flores, Faial, São Jorge i Pico fot. © Mateusz Kuszela, Barents.pl
Azory: trekkingi na atlantyckich wyspach Flores, Faial, São Jorge i Pico fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Azory: trekkingi na atlantyckich wyspach Flores, Faial, São Jorge i Pico fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Azory fot. © Małgosia Busz, pilot Barents.pl
Azory fot. © Małgosia Busz, pilot Barents.pl
Azory: trekkingi na atlantyckich wyspach Flores, Faial, São Jorge i Pico fot. © Mateusz Kuszela, Barents.pl
Azory: trekkingi na atlantyckich wyspach Flores, Faial, São Jorge i Pico fot. © Mateusz Kuszela, Barents.pl
Azory: trekkingi na atlantyckich wyspach Flores, Faial, São Jorge i Pico fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Azory: trekkingi na atlantyckich wyspach Flores, Faial, São Jorge i Pico fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Azory: trekkingi na atlantyckich wyspach Flores, Faial, São Jorge i Pico fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Azory: trekkingi na atlantyckich wyspach Flores, Faial, São Jorge i Pico fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Azory: trekkingi na atlantyckich wyspach Flores, Faial, São Jorge i Pico fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Azory: trekkingi na atlantyckich wyspach Flores, Faial, São Jorge i Pico fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Azory: trekkingi na atlantyckich wyspach Flores, Faial, São Jorge i Pico fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Azory: trekkingi na atlantyckich wyspach Flores, Faial, São Jorge i Pico fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Azory: trekkingi na atlantyckich wyspach Flores, Faial, São Jorge i Pico fot. © Mateusz Kuszela, Barents.pl
Azory: trekkingi na atlantyckich wyspach Flores, Faial, São Jorge i Pico fot. © Mateusz Kuszela, Barents.pl
Azory: trekkingi na atlantyckich wyspach Flores, Faial, São Jorge i Pico fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Azory: trekkingi na atlantyckich wyspach Flores, Faial, São Jorge i Pico fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Azory: trekkingi na atlantyckich wyspach Flores, Faial, São Jorge i Pico fot. © Mateusz Kuszela, Barents.pl
Azory: trekkingi na atlantyckich wyspach Flores, Faial, São Jorge i Pico fot. © Mateusz Kuszela, Barents.pl
Azory: trekkingi na atlantyckich wyspach Flores, Faial, São Jorge i Pico fot. © Mateusz Kuszela, Barents.pl
Azory: trekkingi na atlantyckich wyspach Flores, Faial, São Jorge i Pico fot. © Mateusz Kuszela, Barents.pl
Azory: trekkingi na atlantyckich wyspach Flores, Faial, São Jorge i Pico fot. © Mateusz Kuszela, Barents.pl
Azory: trekkingi na atlantyckich wyspach Flores, Faial, São Jorge i Pico fot. © Mateusz Kuszela, Barents.pl
Azory fot. © Mateusz Kuszela, pilot Barents.pl
Azory fot. © Mateusz Kuszela, pilot Barents.pl
Azory fot. © Grażyna Maciąg, na Azorach z Barents.pl
Azory fot. © Grażyna Maciąg, na Azorach z Barents.pl
Azory: trekkingi na atlantyckich wyspach Flores, Faial, São Jorge i Pico fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Azory: trekkingi na atlantyckich wyspach Flores, Faial, São Jorge i Pico fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Azory: trekkingi na atlantyckich wyspach Flores, Faial, São Jorge i Pico fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Azory: trekkingi na atlantyckich wyspach Flores, Faial, São Jorge i Pico fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Azory: trekkingi na atlantyckich wyspach Flores, Faial, São Jorge i Pico fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Azory: trekkingi na atlantyckich wyspach Flores, Faial, São Jorge i Pico fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Azory: trekkingi na atlantyckich wyspach Flores, Faial, São Jorge i Pico fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Azory: trekkingi na atlantyckich wyspach Flores, Faial, São Jorge i Pico fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Azory: trekkingi na atlantyckich wyspach Flores, Faial, São Jorge i Pico fot. © Mateusz Kuszela, Barents.pl
Azory: trekkingi na atlantyckich wyspach Flores, Faial, São Jorge i Pico fot. © Mateusz Kuszela, Barents.pl
Azory: trekkingi na atlantyckich wyspach Flores, Faial, São Jorge i Pico fot. © Mateusz Kuszela, Barents.pl
Azory: trekkingi na atlantyckich wyspach Flores, Faial, São Jorge i Pico fot. © Mateusz Kuszela, Barents.pl
Azory: trekkingi na atlantyckich wyspach Flores, Faial, São Jorge i Pico fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Azory: trekkingi na atlantyckich wyspach Flores, Faial, São Jorge i Pico fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Azory: trekkingi na atlantyckich wyspach Flores, Faial, São Jorge i Pico fot. © Mateusz Kuszela, Barents.pl
Azory: trekkingi na atlantyckich wyspach Flores, Faial, São Jorge i Pico fot. © Mateusz Kuszela, Barents.pl
Azory: trekkingi na atlantyckich wyspach Flores, Faial, São Jorge i Pico fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Azory: trekkingi na atlantyckich wyspach Flores, Faial, São Jorge i Pico fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Azory fot. © Magda Załoga, na Azorach z Barents.pl
Azory fot. © Magda Załoga, na Azorach z Barents.pl
Azory fot. © Małgosia Busz, Barents.pl
Azory fot. © Małgosia Busz, Barents.pl
Azory: trekkingi na atlantyckich wyspach Flores, Faial, São Jorge i Pico fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Azory: trekkingi na atlantyckich wyspach Flores, Faial, São Jorge i Pico fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Azory: trekkingi na atlantyckich wyspach Flores, Faial, São Jorge i Pico fot. © Mateusz Kuszela, Barents.pl
Azory: trekkingi na atlantyckich wyspach Flores, Faial, São Jorge i Pico fot. © Mateusz Kuszela, Barents.pl
Azory: trekkingi na atlantyckich wyspach Flores, Faial, São Jorge i Pico fot. © Mateusz Kuszela, Barents.pl
Azory: trekkingi na atlantyckich wyspach Flores, Faial, São Jorge i Pico fot. © Mateusz Kuszela, Barents.pl
Azory fot. © Mateusz Kuszela, Barents.pl
Azory fot. © Mateusz Kuszela, Barents.pl
Azory: trekkingi na atlantyckich wyspach Flores, Faial, São Jorge i Pico fot. © Mateusz Kuszela, Barents.pl
Azory: trekkingi na atlantyckich wyspach Flores, Faial, São Jorge i Pico fot. © Mateusz Kuszela, Barents.pl
Azory: trekkingi na atlantyckich wyspach Flores, Faial, São Jorge i Pico fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Azory: trekkingi na atlantyckich wyspach Flores, Faial, São Jorge i Pico fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Azory fot. © Janusz Szymonik, na Azorach z Barents.pl
Azory fot. © Janusz Szymonik, na Azorach z Barents.pl
Azory: trekkingi na atlantyckich wyspach Flores, Faial, São Jorge i Pico fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Azory: trekkingi na atlantyckich wyspach Flores, Faial, São Jorge i Pico fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Azory: trekkingi na atlantyckich wyspach Flores, Faial, São Jorge i Pico fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Azory: trekkingi na atlantyckich wyspach Flores, Faial, São Jorge i Pico fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Azory: trekkingi na atlantyckich wyspach Flores, Faial, São Jorge i Pico fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Azory: trekkingi na atlantyckich wyspach Flores, Faial, São Jorge i Pico fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Azory: trekkingi na atlantyckich wyspach Flores, Faial, São Jorge i Pico fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Azory: trekkingi na atlantyckich wyspach Flores, Faial, São Jorge i Pico fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Azory: trekkingi na atlantyckich wyspach Flores, Faial, São Jorge i Pico fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Azory: trekkingi na atlantyckich wyspach Flores, Faial, São Jorge i Pico fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Azory: trekkingi na atlantyckich wyspach Flores, Faial, São Jorge i Pico fot. © Mateusz Kuszela, Barents.pl
Azory: trekkingi na atlantyckich wyspach Flores, Faial, São Jorge i Pico fot. © Mateusz Kuszela, Barents.pl
Azory: trekkingi na atlantyckich wyspach Flores, Faial, São Jorge i Pico fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Azory: trekkingi na atlantyckich wyspach Flores, Faial, São Jorge i Pico fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Azory: trekkingi na atlantyckich wyspach Flores, Faial, São Jorge i Pico fot. © Mateusz Kuszela, Barents.pl
Azory: trekkingi na atlantyckich wyspach Flores, Faial, São Jorge i Pico fot. © Mateusz Kuszela, Barents.pl
Azory: trekkingi na atlantyckich wyspach Flores, Faial, São Jorge i Pico fot. © Mateusz Kuszela, Barents.pl
Azory: trekkingi na atlantyckich wyspach Flores, Faial, São Jorge i Pico fot. © Mateusz Kuszela, Barents.pl
Azory fot. © Magda Załoga, na Azorach z Barents.pl
Azory fot. © Magda Załoga, na Azorach z Barents.pl
Azory: trekkingi na atlantyckich wyspach Flores, Faial, São Jorge i Pico fot. © Mateusz Kuszela, Barents.pl
Azory: trekkingi na atlantyckich wyspach Flores, Faial, São Jorge i Pico fot. © Mateusz Kuszela, Barents.pl
Azory: trekkingi na atlantyckich wyspach Flores, Faial, São Jorge i Pico fot. © Mateusz Kuszela, Barents.pl
Azory: trekkingi na atlantyckich wyspach Flores, Faial, São Jorge i Pico fot. © Mateusz Kuszela, Barents.pl
Azory: trekkingi na atlantyckich wyspach Flores, Faial, São Jorge i Pico fot. © Mateusz Kuszela, Barents.pl
Azory: trekkingi na atlantyckich wyspach Flores, Faial, São Jorge i Pico fot. © Mateusz Kuszela, Barents.pl
Azory: trekkingi na atlantyckich wyspach Flores, Faial, São Jorge i Pico fot. © Mateusz Kuszela, Barents.pl
Azory: trekkingi na atlantyckich wyspach Flores, Faial, São Jorge i Pico fot. © Mateusz Kuszela, Barents.pl
Azory: trekkingi na atlantyckich wyspach Flores, Faial, São Jorge i Pico fot. © Mateusz Kuszela, Barents.pl
Azory: trekkingi na atlantyckich wyspach Flores, Faial, São Jorge i Pico fot. © Mateusz Kuszela, Barents.pl
Azory: trekkingi na atlantyckich wyspach Flores, Faial, São Jorge i Pico fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Azory: trekkingi na atlantyckich wyspach Flores, Faial, São Jorge i Pico fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Azory: trekkingi na atlantyckich wyspach Flores, Faial, São Jorge i Pico fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Azory: trekkingi na atlantyckich wyspach Flores, Faial, São Jorge i Pico fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Azory: trekkingi na atlantyckich wyspach Flores, Faial, São Jorge i Pico fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Azory: trekkingi na atlantyckich wyspach Flores, Faial, São Jorge i Pico fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Azory: trekkingi na atlantyckich wyspach Flores, Faial, São Jorge i Pico fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Azory: trekkingi na atlantyckich wyspach Flores, Faial, São Jorge i Pico fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Azory: trekkingi na atlantyckich wyspach Flores, Faial, São Jorge i Pico fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Azory: trekkingi na atlantyckich wyspach Flores, Faial, São Jorge i Pico fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Azory: trekkingi na atlantyckich wyspach Flores, Faial, São Jorge i Pico fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Azory: trekkingi na atlantyckich wyspach Flores, Faial, São Jorge i Pico fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Azory: trekkingi na atlantyckich wyspach Flores, Faial, São Jorge i Pico fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Azory: trekkingi na atlantyckich wyspach Flores, Faial, São Jorge i Pico fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Azory: trekkingi na atlantyckich wyspach Flores, Faial, São Jorge i Pico fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Azory: trekkingi na atlantyckich wyspach Flores, Faial, São Jorge i Pico fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Azory: trekkingi na atlantyckich wyspach Flores, Faial, São Jorge i Pico fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Azory: trekkingi na atlantyckich wyspach Flores, Faial, São Jorge i Pico fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Azory: trekkingi na atlantyckich wyspach Flores, Faial, São Jorge i Pico fot. © Mateusz Kuszela, Barents.pl
Azory: trekkingi na atlantyckich wyspach Flores, Faial, São Jorge i Pico fot. © Mateusz Kuszela, Barents.pl
Azory: trekkingi na atlantyckich wyspach Flores, Faial, São Jorge i Pico fot. © Mateusz Kuszela, Barents.pl
Azory: trekkingi na atlantyckich wyspach Flores, Faial, São Jorge i Pico fot. © Mateusz Kuszela, Barents.pl
Azory: trekkingi na atlantyckich wyspach Flores, Faial, São Jorge i Pico fot. © Mateusz Kuszela, Barents.pl
Azory: trekkingi na atlantyckich wyspach Flores, Faial, São Jorge i Pico fot. © Mateusz Kuszela, Barents.pl
Azory: trekkingi na atlantyckich wyspach Flores, Faial, São Jorge i Pico fot. © Mateusz Kuszela, Barents.pl
Azory: trekkingi na atlantyckich wyspach Flores, Faial, São Jorge i Pico fot. © Mateusz Kuszela, Barents.pl
Azory: trekkingi na atlantyckich wyspach Flores, Faial, São Jorge i Pico fot. © Mateusz Kuszela, Barents.pl
Azory: trekkingi na atlantyckich wyspach Flores, Faial, São Jorge i Pico fot. © Mateusz Kuszela, Barents.pl
Azory: trekkingi na atlantyckich wyspach Flores, Faial, São Jorge i Pico fot. © Mateusz Kuszela, Barents.pl
Azory: trekkingi na atlantyckich wyspach Flores, Faial, São Jorge i Pico fot. © Mateusz Kuszela, Barents.pl
Azory: trekkingi na atlantyckich wyspach Flores, Faial, São Jorge i Pico fot. © Mateusz Kuszela, Barents.pl
Azory: trekkingi na atlantyckich wyspach Flores, Faial, São Jorge i Pico fot. © Mateusz Kuszela, Barents.pl
Azory: trekkingi na atlantyckich wyspach Flores, Faial, São Jorge i Pico fot. © Mateusz Kuszela, Barents.pl
Azory: trekkingi na atlantyckich wyspach Flores, Faial, São Jorge i Pico fot. © Mateusz Kuszela, Barents.pl
Azory: trekkingi na atlantyckich wyspach Flores, Faial, São Jorge i Pico fot. © Mateusz Kuszela, Barents.pl
Azory: trekkingi na atlantyckich wyspach Flores, Faial, São Jorge i Pico fot. © Mateusz Kuszela, Barents.pl
Azory: trekkingi na atlantyckich wyspach Flores, Faial, São Jorge i Pico fot. © Mateusz Kuszela, Barents.pl
Azory: trekkingi na atlantyckich wyspach Flores, Faial, São Jorge i Pico fot. © Mateusz Kuszela, Barents.pl
Azory: trekkingi na atlantyckich wyspach Flores, Faial, São Jorge i Pico fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Azory: trekkingi na atlantyckich wyspach Flores, Faial, São Jorge i Pico fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Azory: trekkingi na atlantyckich wyspach Flores, Faial, São Jorge i Pico fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Azory: trekkingi na atlantyckich wyspach Flores, Faial, São Jorge i Pico fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Azory: trekkingi na atlantyckich wyspach Flores, Faial, São Jorge i Pico fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Azory: trekkingi na atlantyckich wyspach Flores, Faial, São Jorge i Pico fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Azory: trekkingi na atlantyckich wyspach Flores, Faial, São Jorge i Pico fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Azory: trekkingi na atlantyckich wyspach Flores, Faial, São Jorge i Pico fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Azory: trekkingi na atlantyckich wyspach Flores, Faial, São Jorge i Pico fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Azory: trekkingi na atlantyckich wyspach Flores, Faial, São Jorge i Pico fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Azory: trekkingi na atlantyckich wyspach Flores, Faial, São Jorge i Pico fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Azory: trekkingi na atlantyckich wyspach Flores, Faial, São Jorge i Pico fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Azory: trekkingi na atlantyckich wyspach Flores, Faial, São Jorge i Pico fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Azory: trekkingi na atlantyckich wyspach Flores, Faial, São Jorge i Pico fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Azory: trekkingi na atlantyckich wyspach Flores, Faial, São Jorge i Pico fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Azory: trekkingi na atlantyckich wyspach Flores, Faial, São Jorge i Pico fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Azory: trekkingi na atlantyckich wyspach Flores, Faial, São Jorge i Pico fot. © Mateusz Kuszela, Barents.pl
Azory: trekkingi na atlantyckich wyspach Flores, Faial, São Jorge i Pico fot. © Mateusz Kuszela, Barents.pl
Azory: trekkingi na atlantyckich wyspach Flores, Faial, São Jorge i Pico fot. © Mateusz Kuszela, Barents.pl
Azory: trekkingi na atlantyckich wyspach Flores, Faial, São Jorge i Pico fot. © Mateusz Kuszela, Barents.pl
Azory: trekkingi na atlantyckich wyspach Flores, Faial, São Jorge i Pico fot. © Mateusz Kuszela, Barents.pl
Azory: trekkingi na atlantyckich wyspach Flores, Faial, São Jorge i Pico fot. © Mateusz Kuszela, Barents.pl
Azory: trekkingi na atlantyckich wyspach Flores, Faial, São Jorge i Pico fot. © Mateusz Kuszela, Barents.pl
Azory: trekkingi na atlantyckich wyspach Flores, Faial, São Jorge i Pico fot. © Mateusz Kuszela, Barents.pl
Azory: trekkingi na atlantyckich wyspach Flores, Faial, São Jorge i Pico fot. © Mateusz Kuszela, Barents.pl
Azory: trekkingi na atlantyckich wyspach Flores, Faial, São Jorge i Pico fot. © Mateusz Kuszela, Barents.pl
Azory: trekkingi na atlantyckich wyspach Flores, Faial, São Jorge i Pico fot. © Mateusz Kuszela, Barents.pl
Azory: trekkingi na atlantyckich wyspach Flores, Faial, São Jorge i Pico fot. © Mateusz Kuszela, Barents.pl
Azory: trekkingi na atlantyckich wyspach Flores, Faial, São Jorge i Pico fot. © Mateusz Kuszela, Barents.pl
Azory: trekkingi na atlantyckich wyspach Flores, Faial, São Jorge i Pico fot. © Mateusz Kuszela, Barents.pl
Azory: trekkingi na atlantyckich wyspach Flores, Faial, São Jorge i Pico fot. © Mateusz Kuszela, Barents.pl
Azory: trekkingi na atlantyckich wyspach Flores, Faial, São Jorge i Pico fot. © Mateusz Kuszela, Barents.pl
Azory fot. © Grażyna Maciąg, na Azorach z Barents.pl
Azory fot. © Grażyna Maciąg, na Azorach z Barents.pl
Azory fot. © Małgosia Busz, Barents.pl
Azory fot. © Małgosia Busz, Barents.pl
Azory fot. © Mateusz Kuszela, Barents.pl
Azory fot. © Mateusz Kuszela, Barents.pl

Zobacz też inne propozycje naszych ciekawych wyjazdów

WYSPY ZIELONEGO PRZYLĄDKA

Trekking na lekko po Santo Antão

30.10.-12.11. | 7-20.11.2024 | 22.02.-7.03.2025
Wyspy Zielonego Przylądka: słoneczny trekking na Santo Antão. fot. © Roman Stanek, Barents.pl
  • Przyroda
MADERA
MAJÓWKA!

Madera: wyspa wiecznej wiosny

28.04.-8.05. | 9-19.06. | 27.10.-6.11.
Madera. Wyspa wiecznej wiosny i najpiękniejszych spacerów. fot. @ Małgosia Busz, Barents.pl
  • Objazdówka
  • Trekking
REUNION

Trekking przez Reunion

31.10.-13.11.2024
Reunion: trekking na wyspie pośrodku Oceanu Indyjskiego Fot. © Roman Stanek, Barents.pl
  • nowość
  • Trekking