fbpx Wycieczka do Turcji: Wędrówki po Kapadocji i Antiochii | Wycieczka do Turcji z Barents.pl

Wycieczka do Turcji: Wędrówki po Kapadocji i Antiochii

Sprzedawca orzeszków w Hatay. Majówka w Turcji: Wędrówki po Kapadocji i Antiochii © Roman Stanek, Barents.pl
• Dolina miłości, wyobraźni - spacery cudami natury
• Noc z muzyką arabesek na odkrytym klimatycznym bazarze w Adanie
• Cudowne muzeum mozaik rzymskich i wieloreligijne miasta Antiochii
• Jedyna wiejska społeczność Ormian pod górą Musa Dag
• A może pierwsza tegoroczna kąpiel w Morzu Śródziemnym?

Przygotowaliśmy dla Was nietuzinkową wycieczkę po miejscach pełnych cudów natury i historii cywilizacji. Będziemy przemieszczać się ciekawymi szlakami na przepięknym skalistym terenie. Codziennie czekają nas inne kolory, inne kształty i inna historia. Spacery są technicznie nieskomplikowane i właściwie każdy sobie z nimi poradzi.

Kapadocja to niezwykła kraina, w której niesamowita przyroda i formacje skalne, łączą się w piękną opowieść z interesującą historią regionu. W starożytności znajdowała się w centrum państwa Hetytów, znanego z częstych potyczek z faraonami Egiptu. Następnie przechodziła z rąk do rąk, będąc częścią imperium Aleksandra Macedońskiego. Po krótkim okresie niezależności (o czym pisali Strabon i Herodot), Kapadocja stała się prowincją najpierw Rzymu, a następnie Bizancjum. I właśnie z tym okresem, wiąże się najbardziej wyjątkowa część historii Kapadocji.

Wykorzystując wcześniej drążone w skałach Kapadocji jaskinie mieszkalne, mnisi chrześcijańscy, a następnie lokalni mieszkańcy, w celu obrony przed licznymi najazdami, stworzyli system podziemnych miast, takich jak Kaymakli i Derinkuyu. Powstały wówczas również najpiękniejsze skalne cerkwie pełne niezwykłych fresków, takie jak ciemny kościół w Göreme. Po podboju tych ziem przez Turków, podziemne miasta używane były przez Greków Kapadockich jako schronienie.

Z Kapadocji przeniesiemy się do interesującej historycznie prowincji Hatay. Zobaczymy tu ciekawe muzeum rzymskich mozaik, przejdziemy się uliczkami wieloreligijnego i wieloetnicznego starego miasta Antiochii, gdzie obok siebie mieszkają muzułmanie (większość stanowią Alawici), Ormianie, wyznawcy kościoła grecko-prawosławnego, katolicy i żydzi. Niezwykła architektura wygląda jeszcze lepiej, gdy ogląda się ją na tle ruchliwego życia. Zobaczymy na przykład kościół św. Piotra w skale, prawdopodobnie pierwszy kościół chrześcijański, który zachował się do dziś.

Następną ciekawostką będzie ostatnia z ormiańskich wiosek, która istnieje w Turcji po Ludobójstwie Ormian z 1915 roku. Prawie z każdego domu w wiosce można oglądać górę Musa Dah, znaną z powieści Franza Werfla - 40 dni Musa Dah o heroicznych Ormianach broniących się przed atakującymi w przewadze Turkami i Kurdami. Spotkamy się z miejscowym muftarem, przełożonym wioski i hodowcą mandarynek, wypijemy dobrą kawę i porozmawiamy o życiu.

Zatrzymamy się też w Adanie. Tam spędzimy wspaniały wieczór na otwartym bazarze z miejscowymi ludźmi podczas nocy z muzyką arabesek. Towarzyszyć nam będą tradycyjne arabskie rytmy, które z pewnością porwą wszystkich do tańca. Zatrzymamy się też nad Morzem Śródziemnym, gdzie chętni będą mogli wykąpać się w jeszcze chłodnym, ale niezwykle czystym morzu.

Wycieczka jest dobra dla wszystkich lubiących piesze spacery i ciekawych lokalnej kultury, historii i miejscowych zwyczajów.

* Wycieczka jest realizowana zarówno na majówkę, jak i jesienią - także masz do wyboru jeden z dwóch termnów.

Terminy wycieczek

Numer Trudność Termin Dni Cena Uwagi Rezerwacja
116-20 1-2 Od 03.10.2020 do 11.10.2020 9

5990 PLN

-

CHCĘ JECHAĆ
115-21 1-2 Od 01.05.2021 do 09.05.2021 9

5990 PLN

MAJÓWKA 2021

CHCĘ JECHAĆ
Wędrówki po Kapadocji i Antiochii © fot. Roman Stanek 2018 r., Barents.pl

programRAMOWY PROGRAM WYJAZDU:

DZIEŃ 1
Wylot z Berlina. Wieczorem przylot do Kayseri. Udamy się do tradycyjnej restauracji, gdzie skosztujemy pyszny lokalny kebab albo rybę (do miasta dostarczane są ryby zarówno z morza Śródziemnego, jak i z Czarnego). Dla chętnych istnieje możliwość skorzystania z prostych tureckich łaźni miejskich.

DZIEŃ 2
Po śniadaniu czeka nas zwiedzanie miasta. Zobaczymy również tradycyjną sztukę malowania na wodzie – ebru. Następnie pojedziemy do Kapadocji. Tego dnia czeka nas pierwszy trekking w dolinie Zemi. Wyruszymy z wioski Göreme, by po krótkim marszu dotrzeć do kościoła Al Nazar. Po powrocie na trasę będziemy mieli okazję zobaczyć niezwykle spektakularne wulkaniczne formy skalne.

DZIEŃ 3
Dzień rozpoczniemy od obejrzenia bajkowego wschodu słońca nad Kapadocją. Dla chętnych (za dopłatą) lot balonem, z którego można podziwiać niezwykłe krajobrazy skalistej prowincji Turcji. Tego dnia zwiedzimy Różową i Czerwoną Dolinę. Po drodze możemy odwiedzić Open Air Museum, w którym największą atrakcją jest tzw ciemny kościół. Dotrzemy do Doliny Meskendir, skąd powoli udamy się do wsi Çavusin, a następnie wrócimy do Göreme.

DZIEŃ 4
Kolejny trekking rozpoczniemy ponownie w Göreme. Jego pierwszy etap prowadzi nas przez Dolinę Gołębią, aż do niezwykłej budowli - zamku Uchisar, z którego rozciąga się chyba najpiękniejszy widok na Kapadocję. Następnie wrócimy do Göreme, aby zobaczyć tego dnia jeszcze Dolinę Miłości. Jest ona pełna niezwykłych form skalnych i śliskich klifów, a odpowiedź na pytanie o etymologię nazwy każdy musi odnaleźć sam…

DZIEŃ 5
Ostatni dzień naszych spacerów, zarazem najdłuższy. Tego dnia wyruszymy do Doliny Ihlara, której częścią jest najgłębszy kanion w całej Azji Mniejszej. Jednocześnie będziemy mieli okazję zobaczyć niezwykłe pozostałości po chrześcijańskich kościołach kutych w skałach, gdzie zachowały się jeszcze bizantyjskie freski. Niezwykłość doliny wyznacza również malownicza rzeka Melendiz. Naszą podróż zakończymy w ciekawym monastyrze Selima.

DZIEŃ 6
Zwiedzanie niezwykłych skalnych miast Kaymakli i Derinkuyu (Głęboka Studnia). Przejazd do Antiochii. Na kolację najlepszy gorący humus z orzeszkami w całej Turcji.

DZIEŃ 7
Dzień zaczniemy od od zwiedzenia nowego muzeum mozaik rzymskich i spaceru starym miastem. Następnie czeka nas wizyta w ostatniej ormiańskiej wspólnocie wiejskiej pod górą Musa Dah (znanej z książki 40 dni Musa Dah Franza Werfla). Wizyta u miejscowego muftara - przełożonego wioski. Przyjazd do Adany. W Adanie czeka na nas tradycyjna kolacja, a następnie klimatyczna noc z muzyką arabesek i tańcami na bazarze pod gołym niebem.

DZIEŃ 8
Rano przelot do Stambułu. Całodzienne zwiedzanie miasta. Zobaczymy Hagia Sofa, Błękitny Meczet, Plac Taksim, bazar i Dzielnicę Galata. Wieczorem klimatyczna dzielnica Karaköy z ciekawymi kawiarniami i butikami. Możliwość wizyty w tradycyjnych tureckich łaźniach.

DZIEŃ 9
Możliwe zwiedzanie Stambułu, dostosowane do harmonogramu przelotów. Transfer na lotnisko, przelot i powrót do Berlina.

Nie jedź sam! Poleć wyjazd znajomym:
Wędrówki po Kapadocji i Antiochii © fot. Roman Stanek 2018 r., Barents.pl

cenaZAPEWNIAMY W CENIE WYCIECZKI:

• bilet lotniczy z Berlina w dwie strony z wszystkimi opłatami

• bagaż nadawany i podręczny zgodnie z limitami wagowymi linii lotniczych

• opiekę polskojęzycznego pilota

• zakwaterowanie ze śniadaniem

• kolację z muzyką lokalną w Adanie

• hummus w Antiochii

• pakiety informacyjne i mapy

• obowiązkową gwarancję ubezpieczeniową biura podróży

• ubezpieczenie NNW i KL i ubezpieczenie bagażu do 200 Euro

• obowiązkową opłatę na państwowy Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) za każdą osobę

poza cenąWE WŁASNYM ZAKRESIE:
• bilety wstępu (ok 200 PLN)
• wyżywienie (poza wliczonym w programie)
• wiza na lotnisku (25 EUR gotówką)

fakultetyWYDATKI FAKULTATYWNE:
• lot balonem (od 150 EUR - chęć lotu trzeba zgłosić z wyprzedzeniem; przy wietrznej pogodzie loty są anulowane)
• tureckie spa (ok 20 EUR)

wyjazdWYJAZD:
Miejscem rozpoczęcia wycieczki jest Berlin - lotnisko Tegel.
Za dopłatą mozliwe zorganizowanie wylotu z Warszawy lub innych miast.

balonLOT BALONEM:
Lot balonem nad Kapadocją to niezwykłe doświadczenie. Warto wstać wcześnie rano, aby nacieszyć oczy widokiem nieprawdopodobnych formacji skalnych, winnic, ogrodów i dawnych bizantyjskich kościołów oraz miasteczek. Wschodzące słońce w połączeniu z niezwykłością czerwonych i żółtych skał, wywołuje surrealistyczne wrażenie, które na długo pozostaje w pamięci. Przelot balonem połączony jest ze śniadaniem oraz małym toastem po wylądowaniu. Chęć uczestnictwa należy zgłosić z dużym wyprzedzeniem.

spaTURECKIE SPA:
Tradycja tureckich łaźni sięga czasów, kiedy tereny współczesnej Turcji stanowiły część Imperium Rzymskiego. Z arabskiego popularnie zwana hammam, łaźnia turecka, to niesamowity sposób na relaks po intensywnym dniu podróży lub zwiedzania, zwłaszcza w połączeniu z masażem całego ciała i typową dla Turcji tradycją scrubbingu. Łaźnię będziecie mieli okazję odwiedzić w Stambule.

zakwaterowanieZAKWATEROWANIE:
Noclegi w hotelikach lub domach gościnnych w pokojach 2 osobowych (w przypadku zgłoszonych par lub znajomych) i w pokojach 2 lub 3 osobowych w przypadku zgłoszeń indywidualnych lub większych grup znajomych.

wyżywienieWYŻYWIENIE:
W cenie jest każdego dnia śniadanie i jedna pożegnalna kolacja z muzyką arabesek na targu w Adanie. Reszta wyżywienia we własnym zakresie. Wszędzie po drodze można zjeść miejscowy kebab, hummus lub inne smakołyki orientu. Sklepy są bardzo dobrze wyposażone. Ceny jak w Polsce.

transportTRANSPORT:
Będziemy się przemieszczać wynajętym dolmuszem (minibus) lub miejscowym transportem - dużymi bezpiecznymi i komfortowymi autokarami lub taksówkami.

pogodaPOGODA:
Klimat podczas naszej wyprawy, mimo niezbyt dużych odległości, będzie zmieniać się dość dynamicznie. W Kapadocji, położonej w centrum Anatolii, panuje typowy dla tego regionu umiarkowany klimat kontynentalny. Średnie temperatury w maju wahają się od około 7°C w nocy do około 20°C w dzień. Pogoda jest słoneczna, możliwe są delikatne opady deszczu i wiatr. Podobnej temperatury możemy się spodziewać podczas jednodniowego zwiedzania Stambułu. Antiochia położona jest już w klimacie śródziemnomorskim. Maj jest już właściwym początkiem lata, temperatury w ciągu dnia przekraczają 20°C, czasami dochodząc do 30°C. W nocy temperatura to około 15°C. Pogoda podczas terminu jesiennego będzie podobna - początek października będzie trochę chłodniejszy od początku maja.

grupaGRUPA:
Jeździmy w małych grupach. Minimalna ilość osób na wycieczce wynosi 7, maksymalna 15.

inneINNE:
• Dni i punkty programu wyjazdu mogą się zmienić w zależności od terminu wylotu lub w wyniku sytuacji na miejscu.
• Zapoznaj się z zasadami, jak zapisać się na wycieczkę oraz z ogólnymi warunkami uczestnictwa w wycieczce.
• Organizatorem wycieczki jest Barents.pl - Biuro Aktywnych Podróży.
Polityka biura w związku z epidemią koronawirusa.

Poglądowa mapa wycieczki do Turcji © Barents.pl
Poglądowa mapa wycieczki do Turcji © Barents.pl
Uliczny sprzedawca ceramiki w Antiochii. Majówka w Turcji: Wędrówki po Kapadocji i Antiochii © Roman Stanek, Barents.pl
Uliczny sprzedawca ceramiki w Antiochii. Majówka w Turcji: Wędrówki po Kapadocji i Antiochii © Roman Stanek, Barents.pl
Okolice twierdzy Yilankale. Majówka w Turcji: Wędrówki po Kapadocji i Antiochii © Roman Stanek, Barents.pl
Okolice twierdzy Yilankale. Majówka w Turcji: Wędrówki po Kapadocji i Antiochii © Roman Stanek, Barents.pl
Adański kabab, znany w całej Turcji. Majówka w Turcji: Wędrówki po Kapadocji i Antiochii © Roman Stanek, Barents.pl
Adański kabab, znany w całej Turcji. Majówka w Turcji: Wędrówki po Kapadocji i Antiochii © Roman Stanek, Barents.pl
Twierdza Yilankale niedaleko Adany. Majówka w Turcji: Wędrówki po Kapadocji i Antiochii © Roman Stanek, Barents.pl
Twierdza Yilankale niedaleko Adany. Majówka w Turcji: Wędrówki po Kapadocji i Antiochii © Roman Stanek, Barents.pl
Skalne miasta Kapadocji. Majówka w Turcji: Wędrówki po Kapadocji i Antiochii © Roman Stanek, Barents.pl
Skalne miasta Kapadocji. Majówka w Turcji: Wędrówki po Kapadocji i Antiochii © Roman Stanek, Barents.pl
Piekarze w Adanie. Majówka w Turcji: Wędrówki po Kapadocji i Antiochii © Roman Stanek, Barents.pl
Piekarze w Adanie. Majówka w Turcji: Wędrówki po Kapadocji i Antiochii © Roman Stanek, Barents.pl
Obiadek - tym razem dla wegetarian. Majówka w Turcji: Wędrówki po Kapadocji i Antiochii © Roman Stanek, Barents.pl
Obiadek - tym razem dla wegetarian. Majówka w Turcji: Wędrówki po Kapadocji i Antiochii © Roman Stanek, Barents.pl
Słynne muzeum mozaik rzymskich w Antiochii. Majówka w Turcji: Wędrówki po Kapadocji i Antiochii © Roman Stanek, Barents.pl
Słynne muzeum mozaik rzymskich w Antiochii. Majówka w Turcji: Wędrówki po Kapadocji i Antiochii © Roman Stanek, Barents.pl
Wielki meczet w Adanie. Majówka w Turcji: Wędrówki po Kapadocji i Antiochii © Roman Stanek, Barents.pl
Wielki meczet w Adanie. Majówka w Turcji: Wędrówki po Kapadocji i Antiochii © Roman Stanek, Barents.pl
Widoczki na Antiochię. Majówka w Turcji: Wędrówki po Kapadocji i Antiochii © Roman Stanek, Barents.pl
Widoczki na Antiochię. Majówka w Turcji: Wędrówki po Kapadocji i Antiochii © Roman Stanek, Barents.pl
Gigantyczne pide jako obiadek. Majówka w Turcji: Wędrówki po Kapadocji i Antiochii © Roman Stanek, Barents.pl
Gigantyczne pide jako obiadek. Majówka w Turcji: Wędrówki po Kapadocji i Antiochii © Roman Stanek, Barents.pl
Punkt widokowy w Kapadocji. Majówka w Turcji: Wędrówki po Kapadocji i Antiochii © Roman Stanek, Barents.pl
Punkt widokowy w Kapadocji. Majówka w Turcji: Wędrówki po Kapadocji i Antiochii © Roman Stanek, Barents.pl
Kawka z kubkiem do zjedzenia. Majówka w Turcji: Wędrówki po Kapadocji i Antiochii © Roman Stanek, Barents.pl
Kawka z kubkiem do zjedzenia. Majówka w Turcji: Wędrówki po Kapadocji i Antiochii © Roman Stanek, Barents.pl
Stare miasto w Hatay. Majówka w Turcji: Wędrówki po Kapadocji i Antiochii © Roman Stanek, Barents.pl
Stare miasto w Hatay. Majówka w Turcji: Wędrówki po Kapadocji i Antiochii © Roman Stanek, Barents.pl
Rowerowy transport świeżynek w Turcji :-) Majówka w Turcji: Wędrówki po Kapadocji i Antiochii © Roman Stanek, Barents.pl
Rowerowy transport świeżynek w Turcji :-) Majówka w Turcji: Wędrówki po Kapadocji i Antiochii © Roman Stanek, Barents.pl
Wędrówki po Kapadocji i Antiochii © fot. Roman Stanek 2018 r., Barents.pl
Wędrówki po Kapadocji i Antiochii © fot. Roman Stanek 2018 r., Barents.pl
Sprzedawca orzeszków w Hatay. Majówka w Turcji: Wędrówki po Kapadocji i Antiochii © Roman Stanek, Barents.pl
Sprzedawca orzeszków w Hatay. Majówka w Turcji: Wędrówki po Kapadocji i Antiochii © Roman Stanek, Barents.pl
Wędrówki po Kapadocji i Antiochii © fot. Roman Stanek 2018 r., Barents.pl
Wędrówki po Kapadocji i Antiochii © fot. Roman Stanek 2018 r., Barents.pl
Wędrówki po Kapadocji i Antiochii © fot. Roman Stanek 2018 r., Barents.pl
Wędrówki po Kapadocji i Antiochii © fot. Roman Stanek 2018 r., Barents.pl
Dworzec kolejowy w Adanie. Majówka w Turcji: Wędrówki po Kapadocji i Antiochii © Roman Stanek, Barents.pl
Dworzec kolejowy w Adanie. Majówka w Turcji: Wędrówki po Kapadocji i Antiochii © Roman Stanek, Barents.pl
Majówka w Turcji: Wędrówki po Kapadocji i Antiochii © Roman Stanek, Barents.pl
Majówka w Turcji: Wędrówki po Kapadocji i Antiochii © Roman Stanek, Barents.pl
Wędrówki po Kapadocji i Antiochii © fot. Roman Stanek 2018 r., Barents.pl
Wędrówki po Kapadocji i Antiochii © fot. Roman Stanek 2018 r., Barents.pl
Najlepszy hummus w całej Turcji? :-) Majówka w Turcji: Wędrówki po Kapadocji i Antiochii © Roman Stanek, Barents.pl
Najlepszy hummus w całej Turcji? :-) Majówka w Turcji: Wędrówki po Kapadocji i Antiochii © Roman Stanek, Barents.pl
Muzycy z Antiochii. Majówka w Turcji: Wędrówki po Kapadocji i Antiochii © Roman Stanek, Barents.pl
Muzycy z Antiochii. Majówka w Turcji: Wędrówki po Kapadocji i Antiochii © Roman Stanek, Barents.pl
Pyszna turecka kawa każdego dnia! :-) Majówka w Turcji: Wędrówki po Kapadocji i Antiochii © Roman Stanek, Barents.pl
Pyszna turecka kawa każdego dnia! :-) Majówka w Turcji: Wędrówki po Kapadocji i Antiochii © Roman Stanek, Barents.pl
Cmentarz ormiański pod górą Musa Dah. Majówka w Turcji: Wędrówki po Kapadocji i Antiochii © Roman Stanek, Barents.pl
Cmentarz ormiański pod górą Musa Dah. Majówka w Turcji: Wędrówki po Kapadocji i Antiochii © Roman Stanek, Barents.pl
Wędrówki po Kapadocji i Antiochii © fot. Roman Stanek 2018 r., Barents.pl
Wędrówki po Kapadocji i Antiochii © fot. Roman Stanek 2018 r., Barents.pl
Wędrówki po Kapadocji i Antiochii © fot. Roman Stanek 2018 r., Barents.pl
Wędrówki po Kapadocji i Antiochii © fot. Roman Stanek 2018 r., Barents.pl
Ormiańska wioska w Antiochii. Majówka w Turcji: Wędrówki po Kapadocji i Antiochii © Roman Stanek, Barents.pl
Ormiańska wioska w Antiochii. Majówka w Turcji: Wędrówki po Kapadocji i Antiochii © Roman Stanek, Barents.pl
Wędrówki po Kapadocji i Antiochii © fot. Roman Stanek 2018 r., Barents.pl
Wędrówki po Kapadocji i Antiochii © fot. Roman Stanek 2018 r., Barents.pl
Spacery w Kapadocji. Majówka w Turcji: Wędrówki po Kapadocji i Antiochii © Roman Stanek, Barents.pl
Spacery w Kapadocji. Majówka w Turcji: Wędrówki po Kapadocji i Antiochii © Roman Stanek, Barents.pl
Spacery w Kapadocji. Majówka w Turcji: Wędrówki po Kapadocji i Antiochii © Roman Stanek, Barents.pl
Spacery w Kapadocji. Majówka w Turcji: Wędrówki po Kapadocji i Antiochii © Roman Stanek, Barents.pl
Spacery w Kapadocji. Majówka w Turcji: Wędrówki po Kapadocji i Antiochii © Roman Stanek, Barents.pl
Spacery w Kapadocji. Majówka w Turcji: Wędrówki po Kapadocji i Antiochii © Roman Stanek, Barents.pl
Spacery w Kapadocji. Majówka w Turcji: Wędrówki po Kapadocji i Antiochii © Roman Stanek, Barents.pl
Spacery w Kapadocji. Majówka w Turcji: Wędrówki po Kapadocji i Antiochii © Roman Stanek, Barents.pl
Spacery w Kapadocji. Majówka w Turcji: Wędrówki po Kapadocji i Antiochii © Roman Stanek, Barents.pl
Spacery w Kapadocji. Majówka w Turcji: Wędrówki po Kapadocji i Antiochii © Roman Stanek, Barents.pl
Spacery w Kapadocji. Majówka w Turcji: Wędrówki po Kapadocji i Antiochii © Roman Stanek, Barents.pl
Spacery w Kapadocji. Majówka w Turcji: Wędrówki po Kapadocji i Antiochii © Roman Stanek, Barents.pl
Spacery w Kapadocji. Majówka w Turcji: Wędrówki po Kapadocji i Antiochii © Roman Stanek, Barents.pl
Spacery w Kapadocji. Majówka w Turcji: Wędrówki po Kapadocji i Antiochii © Roman Stanek, Barents.pl
Wędrówki po Kapadocji i Antiochii © fot. Roman Stanek 2018 r., Barents.pl
Wędrówki po Kapadocji i Antiochii © fot. Roman Stanek 2018 r., Barents.pl
Spacery w Kapadocji. Majówka w Turcji: Wędrówki po Kapadocji i Antiochii © Roman Stanek, Barents.pl
Spacery w Kapadocji. Majówka w Turcji: Wędrówki po Kapadocji i Antiochii © Roman Stanek, Barents.pl
Wędrówki po Kapadocji i Antiochii © fot. Roman Stanek 2018 r., Barents.pl
Wędrówki po Kapadocji i Antiochii © fot. Roman Stanek 2018 r., Barents.pl
Spacery w Kapadocji. Majówka w Turcji: Wędrówki po Kapadocji i Antiochii © Roman Stanek, Barents.pl
Spacery w Kapadocji. Majówka w Turcji: Wędrówki po Kapadocji i Antiochii © Roman Stanek, Barents.pl
Wędrówki po Kapadocji i Antiochii © fot. Roman Stanek 2018 r., Barents.pl
Wędrówki po Kapadocji i Antiochii © fot. Roman Stanek 2018 r., Barents.pl
Majówka w Turcji: Wędrówki po Kapadocji i Antiochii © Roman Stanek, Barents.pl
Majówka w Turcji: Wędrówki po Kapadocji i Antiochii © Roman Stanek, Barents.pl
Majówka w Turcji: Wędrówki po Kapadocji i Antiochii © Roman Stanek, Barents.pl
Majówka w Turcji: Wędrówki po Kapadocji i Antiochii © Roman Stanek, Barents.pl
Majówka w Turcji: Wędrówki po Kapadocji i Antiochii © Roman Stanek, Barents.pl
Majówka w Turcji: Wędrówki po Kapadocji i Antiochii © Roman Stanek, Barents.pl
Majówka w Turcji: Wędrówki po Kapadocji i Antiochii © Roman Stanek, Barents.pl
Majówka w Turcji: Wędrówki po Kapadocji i Antiochii © Roman Stanek, Barents.pl
Majówka w Turcji: Wędrówki po Kapadocji i Antiochii © Roman Stanek, Barents.pl
Majówka w Turcji: Wędrówki po Kapadocji i Antiochii © Roman Stanek, Barents.pl
Majówka w Turcji: Wędrówki po Kapadocji i Antiochii © Roman Stanek, Barents.pl
Majówka w Turcji: Wędrówki po Kapadocji i Antiochii © Roman Stanek, Barents.pl
Majówka w Turcji: Wędrówki po Kapadocji i Antiochii © Roman Stanek, Barents.pl
Majówka w Turcji: Wędrówki po Kapadocji i Antiochii © Roman Stanek, Barents.pl
Majówka w Turcji: Wędrówki po Kapadocji i Antiochii © Roman Stanek, Barents.pl
Majówka w Turcji: Wędrówki po Kapadocji i Antiochii © Roman Stanek, Barents.pl
Majówka w Turcji: Wędrówki po Kapadocji i Antiochii © Roman Stanek, Barents.pl
Majówka w Turcji: Wędrówki po Kapadocji i Antiochii © Roman Stanek, Barents.pl
Majówka w Turcji: Wędrówki po Kapadocji i Antiochii © Roman Stanek, Barents.pl
Majówka w Turcji: Wędrówki po Kapadocji i Antiochii © Roman Stanek, Barents.pl
Majówka w Turcji: Wędrówki po Kapadocji i Antiochii © Roman Stanek, Barents.pl
Majówka w Turcji: Wędrówki po Kapadocji i Antiochii © Roman Stanek, Barents.pl
Majówka w Turcji: Wędrówki po Kapadocji i Antiochii © Roman Stanek, Barents.pl
Majówka w Turcji: Wędrówki po Kapadocji i Antiochii © Roman Stanek, Barents.pl
Majówka w Turcji: Wędrówki po Kapadocji i Antiochii © Roman Stanek, Barents.pl
Majówka w Turcji: Wędrówki po Kapadocji i Antiochii © Roman Stanek, Barents.pl
Majówka w Turcji: Wędrówki po Kapadocji i Antiochii © Roman Stanek, Barents.pl
Majówka w Turcji: Wędrówki po Kapadocji i Antiochii © Roman Stanek, Barents.pl
Majówka w Turcji: Wędrówki po Kapadocji i Antiochii © Roman Stanek, Barents.pl
Majówka w Turcji: Wędrówki po Kapadocji i Antiochii © Roman Stanek, Barents.pl
Majówka w Turcji: Wędrówki po Kapadocji i Antiochii © Roman Stanek, Barents.pl
Majówka w Turcji: Wędrówki po Kapadocji i Antiochii © Roman Stanek, Barents.pl
Wędrówki po Kapadocji i Antiochii © fot. Roman Stanek 2018 r., Barents.pl
Wędrówki po Kapadocji i Antiochii © fot. Roman Stanek 2018 r., Barents.pl
Majówka w Turcji: Wędrówki po Kapadocji i Antiochii © Roman Stanek, Barents.pl
Majówka w Turcji: Wędrówki po Kapadocji i Antiochii © Roman Stanek, Barents.pl
Majówka w Turcji: Wędrówki po Kapadocji i Antiochii © Roman Stanek, Barents.pl
Majówka w Turcji: Wędrówki po Kapadocji i Antiochii © Roman Stanek, Barents.pl
Wędrówki po Kapadocji i Antiochii © fot. Roman Stanek 2018 r., Barents.pl
Wędrówki po Kapadocji i Antiochii © fot. Roman Stanek 2018 r., Barents.pl
Wędrówki po Kapadocji i Antiochii © fot. Roman Stanek 2018 r., Barents.pl
Wędrówki po Kapadocji i Antiochii © fot. Roman Stanek 2018 r., Barents.pl
Majówka w Turcji: Wędrówki po Kapadocji i Antiochii © Roman Stanek, Barents.pl
Majówka w Turcji: Wędrówki po Kapadocji i Antiochii © Roman Stanek, Barents.pl
Majówka w Turcji: Wędrówki po Kapadocji i Antiochii © Roman Stanek, Barents.pl
Majówka w Turcji: Wędrówki po Kapadocji i Antiochii © Roman Stanek, Barents.pl
Majówka w Turcji: Wędrówki po Kapadocji i Antiochii © Roman Stanek, Barents.pl
Majówka w Turcji: Wędrówki po Kapadocji i Antiochii © Roman Stanek, Barents.pl
Majówka w Turcji: Wędrówki po Kapadocji i Antiochii © Roman Stanek, Barents.pl
Majówka w Turcji: Wędrówki po Kapadocji i Antiochii © Roman Stanek, Barents.pl
Majówka w Turcji: Wędrówki po Kapadocji i Antiochii © Roman Stanek, Barents.pl
Majówka w Turcji: Wędrówki po Kapadocji i Antiochii © Roman Stanek, Barents.pl
Majówka w Turcji: Wędrówki po Kapadocji i Antiochii © Roman Stanek, Barents.pl
Majówka w Turcji: Wędrówki po Kapadocji i Antiochii © Roman Stanek, Barents.pl
Majówka w Turcji: Wędrówki po Kapadocji i Antiochii © Roman Stanek, Barents.pl
Majówka w Turcji: Wędrówki po Kapadocji i Antiochii © Roman Stanek, Barents.pl

ZOBACZ TEŻ INNE PROPOZYCJE NASZYCH CIEKAWYCH WYJAZDÓW

JORDANIA
HIT SEZONU!

Wycieczka do Jordanii

30.10. - 09.11.2020 | 2-12.04.2021
Wycieczka do Jordanii: Petra, Amman, pustynia Wadi Rum i trekkingi fot. © Paweł Gardziej, Barents.pl
GRUZJA i ARMENIA
KLASYKA!

Gruzja i Armenia: piękno Kaukazu

7-21.09. I 19.09.-2.10. I 5-19.10.2020
Dawit Garedża - kompleks monastyrów wydrążonych w skale fot. © Bogusław Stanaszek z Barents.pl
UZBEKISTAN

Wycieczka po Jedwabnym Szlaku

5-17.10.2020
Uzbekistan. Wycieczka po Jedwabnym Szlaku fot. © Małgosia Busz, Barents.pl