fbpx Wycieczka do Mongolii: przez mongolski step i pustynię | Wycieczka do Mongolii z Barents.pl

Wycieczka do Mongolii: przez mongolski step i pustynię

Wyprawa do Mongolii: przez mongolski step i pustynię. Fot. © Ivo Dokoupil, Zdenek Vacha dla Barents.pl
• Ekspedycja jeepami 4x4 przez step i pustynię
• Piaszczyste wydmy Gobi
• Kanion Yolyn Am, płonące klify Bayanzag
• Buddyjskie świątynie i starodawne klasztory
• Wielbłądy, jaki i konie pośród stepów i pustyń
• Ułan Bator - stolica pośród gór

Żadna łąka na świecie nie pachnie wiosną tak, jak mongolski step - macierzanką, piołunem, swobodą, nieokiełznaną dzikością dumnych nomadów i bezgraniczną wolnością. W przestrzeni, którą wyznacza tylko horyzont, nie istnieją granice. Możecie tygodniami podróżować od jurty do jurty, delektować się kumysem, serami suszącymi się na dachach jurt, gotować w piecach opalanych łajnem, leżeć na pachnącym stepie, a nocą słuchać nocnego rżenia mongolskich koni. To tylko część przeżyć, których doświadczymy w czasie naszej wyprawy. Zajrzymy do niejednego geru, polubimy pieczoną baraninę, olśni nas złoto klasztorów i skromność oraz pracowitość koczowników żyjących w niewiarygodnie surowych warunkach.

Nasza ekspedycja przejedzie przez step i pustynię - ponad 2500 km. Chcemy, żebyście zobaczyli to, co najpiękniejsze i najbardziej charakterystyczne - niebotyczne góry, wijące się rzeki, mieniące się barwami pustynie, nasycone zielenią stepy i prastare buddyjskie klasztory. Na własnej skórze doświadczymy życia koczowników. Zobaczymy hodowców jaków i dwugarbnych wielbłądów, wdrapiemy się na 300-metrowe wydmy.

Zapraszamy na wycieczkę do Mongolii!

Wyprawa do Mongolii: przez mongolski step i pustynię. Fot. © Ivo Dokoupil, Zdenek Vacha dla Barents.pl
Wyprawa do Mongolii: przez mongolski step i pustynię. Fot. © Ivo Dokoupil, Zdenek Vacha dla Barents.pl

Terminy wycieczek

Numer Trudność Termin Dni Cena Uwagi Rezerwacja
920-24 2 Od 14.08.2024 do 28.08.2024 15

16490 PLN

WYCIECZKA POTWIERDZONA Cena promo do 15.07. Wyjazd z Wrocławia

Chcę jechać
Wyprawa do Mongolii: przez mongolski step i pustynię. Fot. © Ivo Dokoupil, Zdenek Vacha dla Barents.pl
Wyprawa do Mongolii: przez mongolski step i pustynię. Fot. © Ivo Dokoupil, Zdenek Vacha dla Barents.pl

program RAMOWY PROGRAM, WYCIECZKA DO MONGOLII:

DZIEŃ 1-2
Spotkanie we Wrocławiu około południa i przejazd busem do Pragi. Bezpośredni wieczorny przelot z Pragi do Mongolii.

Lądowanie następnego dnia w Ułan Bator i od razu ruszamy w drogę, ku wielkim przestrzeniom Mongolii, dzikiej naturze i nie mającej sobie równych gościnności! Przez wydmy Elsen Tasarhai zwanymi potocznie Mini Gobi docieramy do starożytnej stolicy Mongolii Karakorum.

DZIEŃ 3
Zobaczymy pochodzący z XVI wieku jeden z najstarszych w Mongolii klasztorów Erdene dzuu, z pięknie zachowanym zabytkowym murem. Zajrzymy do Muzeum Karakorum, przypominającym o istniejącej niegdyś stolicy XIII-wiecznego imperium Czyngis Chana. Przejazd nad Białe Jezioro Terchijn. Nocleg w gerach w okolicy jeziora.

DZIEŃ 4-5
Eksploracja Parku Narodowego Horgo-Terchijn. Poznamy powulkaniczny krajobraz Mongolii. Wejście na szczyt krateru wygasłego wulkanu Horgo, do jaskiń u podnóża wulkanu. Odpoczynek i nocleg w jurtach nad jeziorem. Odwiedzana okolica wygasłych wulkanów obfituje również w gorące źródła. Odwiedzimy położony w dolinie wśród lasów i gór “resort” Tsenkher. Kąpiele w gorących źródłach i nocleg w gerach.

DZIEŃ 6-7
Piękna trawa otoczona górami, stepy, spokojne życie nomadów pasących swoje zwierzęta - tego wszystkiego doświadczymy w dolinie rzeki Orkhon (krajobraz kulturowy UNESCO). Dolina Orkhon odzwierciedla wieloletnie tradycje koczowniczego pasterstwa. Dotrzemy do wodospadu Orkhon położonego pośród stepu w uskoku utworzonym przez trzęsienie ziemi tysiące lat temu. Jeżeli naszą wizytę poprzedzą deszcze - uda nam się go zobaczyć w pełnej krasie. Poza tym - sosnowy wąwóz rozciągający się pod wodospadem, możliwość kąpieli na dziko, znakomite tereny trekkingowe. Wybierzemy się również na pieszą wycieczkę do położonego na wysokości ponad 2200 m n.p.m. górskiego Klasztoru Tövkhön z drugiej połowy XVII w. Noclegi w gerach.

DZIEŃ 8
Ruszamy w kierunku Gobi. To 2 dni jazdy przez bezdroża i powoli zmieniający się krajobraz - opuszczamy zalesione góry i doliny. Ale Gobi to nie tylko żwirowa pustynia, ale też porośnięte trawami obszary stepowe, półpustynne, bazaltowe góry, klify, kaniony i wydmy. W połowie drogi zobaczymy ruiny klasztoru Ongi, który został całkowicie zniszczony w 1939 r. podczas czystek religijnych, ale w latach 90. XX wieku częściowo odbudowany. Nocleg po drodze w jurtach w rejonie Ongi/Saikhan-Ovoo.

DZIEŃ 9
Docieramy do Tsagaan Suvarga (Biała Stupa). To wysokie na 30-60 m, rozciągnięte na odcinku niespełna pół kilometra mieniące się wspaniałymi kolorami formacje wapienne. Dziś wysokie klify pośrodku pustyni - a miliony lat temu - dno oceanu. 3 km trekking wokół wielokolorowych klifów prezentujących się pięknie o każdej porze dnia. Nocleg w gerach.

DZIEŃ 10
Przejazd przez pustynię do Bayanzag, słynnych "Płonących klifów". To miejsce znane nie tylko z wysokich ścian piaskowca mieniącego się barwami czerwieni w promieniach zachodzącego słońca, ale również odkryć paleontologicznych. 4km trekking wokół klifów. Zobaczymy również las saksaułowy - karłowatych drzew pustynnych z bardzo głęboko osadzonymi korzeniami. Nocleg w gerach.

DZIEŃ 11
Z Bayanzag ruszamy do wydm Khongoryn Els w Parku Narodowym Gobi Gurwansajchan. Pojedziemy przez surowe krajobrazy żwirowej i pokrytej suchymi górami pustyni Pustyni Gobi - największej w Azji, jednej z największych na świecie. Krótki spacer do wydm przez oazę saksaułów nad rzeką Khongoryn Gol, ulubione miejsce zamieszkujących te tereny baktrianów - dwugarbnych wielbłądów.

DZIEŃ 12
Całodzienna eksploracja piaszczystych wydm Khongor. Osiągające szerokość 12 km i długość ponad 100 km wydmy zmieniają kolor z każdą godziną dnia, od żółtej przez srebrną do różowej o świcie i zachodzie słońca. Zanurzymy się w ciszę wydm poza głównymi turystycznymi szlakami, przejdziemy 10-15 km zależnie od panującej temperatury. Wdrapiemy się na najwyższe z wydm i przekonamy się skąd wzięła się nazwa "Śpiewające wydmy". Nocleg w jurtach.

DZIEŃ 13
Zobaczymy kanion Yolyn Am, co w tłumaczeniu oznacza Dolinę Orłosępa. Pójdziemy na krótki trekking w górę strumienia. Stopniowo zwężający się kanion powoduje, że promienie słońca nie docierają do jego dna, dzięki czemu lód na dnie kanionu można zobaczyć do późnego lata. Krótki przystanek w stolicy ajmaku południowogobijskiego - Dalandzadgad. Opuszczamy Gobi i wracamy na północ Mongolii, do Ułan Bator. Nocleg w Ułan Bator.

DZIEŃ 14
W położonym niedaleko Ułan Bator Parku Narodowym Tereldż dla chętnych trekking lub lekcja jazdy na mongolskich koniach - technika różni się od znanej w Europie. Konie są mniejsze, bardziej przysadziste i silniejsze. W drodze do stolicy odwiedzimy najwyższy na świecie pomnik konny, mierzącego 40-metrów stalowego Czyngis Chana na koniu. Wejdziemy przez tułów i szyję stalowego konia na platformę widokową, z której przywitamy się z bliska z Czyngis Chanem i spojrzymy na panoramę stepowej okolicy.

Powrót do Ułan Bator. Czas wolny, możliwość zakupów w 7-piętrowym Państwowym Domu Handlowym i dla chętnych pożegnalna kolacja w eleganckiej restauracji z browarem, serwującej kuchnię mongolską w wykwintnym wydaniu. Nocleg w Ułan Bator.

DZIEŃ 15
Zwiedzanie Ułan Bator, w którym buddyjskie klasztory i pałace chanów wyrastają pomiędzy nowoczesnym budownictwem. Na lunch polecamy zagłębie azjatyckiego street foodu. Odwiedzimy Klasztor Gandan, największy czynny klasztor w Mongolii. Zobaczymy mnichów w ich codziennych rytuałach, oraz statuę 26-metrowego bodhisattvy, wykonaną z pozłacanego brązu. Zobaczymy wnętrza Zimowego Pałacu Bogd Khana, ostatniego chana Mongolii. W środku m.in. thanki - buddyjskie malowidła, jurta ze skór pantery śnieżnej, oraz czarkę do wykonana z posrebrzanej ludzkiej czaszki.

Po południu przejazd na lotnisko i bezpośredni przelot do Pragi. Transfer busem z Pragi do Wrocławia, zakończenie wycieczki.

Nie jedź sam! Poleć wyjazd znajomym:
Wyprawa do Mongolii: przez mongolski step i pustynię. Fot. © Ivo Dokoupil, Zdenek Vacha dla Barents.pl
Wyprawa do Mongolii: przez mongolski step i pustynię. Fot. © Ivo Dokoupil, Zdenek Vacha dla Barents.pl

cena ZAPEWNIAMY W CENIE WYCIECZKI DO MONGOLII:

• bilet lotniczy w dwie strony wraz z wszystkimi opłatami lotniskowymi

• bagaż nadawany i podręczny zgodnie z limitem wagowym linii lotniczych

• transport samochodem terenowym przez Mongolię, transfery wg programu

• 11x zakwaterowanie w gerach (stacjonarnych obozowiskach z podstawowym zapleczem sanitarnym), 2x w hotelu/pensjonacie w Ułan Bator

• pełne wyżywienie podczas całego wyjazdu w postaci śniadań, obiadów i kolacji, w większości przygotowywane przez lokalnych gospodarzy; w Ułan Bator - śniadanie i obiadokolacja

• opiekę polskojęzycznego pilota

• opiekę doświadczonego miejscowego przewodnika w języku rosyjskim lub angielskim

• bilety wstępu do parków narodowych i rezerwatów chronionych zgodnie z programem wycieczki

• bilet wstępu do Świątyni Megdżida Dżanrajsega (Klasztor Gandan) w Ułan Bator

• bilet wstępu do Pałacu Zimowego Bogd Chana w Ułan Bator

• przejażdżka konna w Parku Narodowym Tereldż

• ubezpieczenie NNW + KL i ubezpieczenie bagażu

• gwarancję ubezpieczeniową biura podróży

• obowiązkową opłatę na państwowy Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) za każdą osobę

• obowiązkową opłatę na państwowy Turystyczny Fundusz Pomocowy (TFP) za każdą osobę

• ubezpieczenie na wypadek zarażenia się wirusem (COVID-19) podczas pobytu za granicą

Wyprawa do Mongolii: przez mongolski step i pustynię. Fot. © Ivo Dokoupil, Zdenek Vacha dla Barents.pl

poza ceną WE WŁASNYM ZAKRESIE:
• Dodatkowe wyżywienie i napoje wg. potrzeb (ceny jak w Polsce lub trochę taniej)
• Śpiwór

wyżywienie WYŻYWIENIE:
Jedzenie w postaci lokalnych przysmaków będzie dla nas przygotowywane przez lokalnych gospodarzy. Poza Ułan Bator zapewniamy trzy posiłki dziennie.

zakwaterowanie ZAKWATEROWANIE:
Nocować będziemy przede wszystkim w mongolskich 4-6 osobowych gerach (jurtach). W Ułan Bator w hotelu/pensjonacie.

sanitariaty WYPOSAŻENIE SANITARNE:
W większości obozowisk jest toaleta w stylu zachodnim oraz ciepły prysznic, ew. wychodek. W czasie przejazdów toaletą będzie natura.

transport TRANSPORT:
Będziemy podróżować nowoczesnymi wygodnymi jeepami 4x4 zapewniających komfort mimo przejazdów po bezdrożach.

spacery PIESZE SPACERY:
Nasze biuro jest biurem aktywnej turystyki. Dlatego w trakcie wyjazdu zaplanowanych jest wiele dłuższych i krótszych spacerów. Jeśli ktoś nie ma na ochoty na aktywny wypoczynek zawsze będzie mógł zostać w obozowisku położonym pośród dzikiej przyrody.

wylot MIEJSCE WYLOTU:
W sierpniu 2024 r. miejscem rozpoczęcia wycieczki jest Wrocław, miejscem wylotu jest Praga. W razie zainteresowania innym miejscem wylotu prosimy o kontakt.

uwagi UWAGA:
Wyjazdy do Mongolii wymagają czasami od uczestnika dużej dozy cierpliwości w stosunku do szybkości lokalnej obsługi, zrozumieniu wymagań lub ustaleń czasowych. Jeżeli tylko będziemy w stanie się odłączyć od „zachodniego” poczucia czasu i obowiązkowości, wówczas wyjazd dla nas będzie przepięknym niepowtarzalnym wrażeniem. Dlatego niektóre punkty programu i kolejność dni mogą ulec drobnym zmianom, również z powodu warunków pogodowych i stanu dróg na miejscu.

GRUPA:
Jeździmy w małych grupach. Minimalna liczba klientów na wycieczce wynosi 8, maksymalnie 16.

inne INNE:
• Dni i punkty programu wyjazdu mogą się zmienić w zależności od terminu wylotu lub w wyniku sytuacji na miejscu.
• Zapoznaj się z zasadami, jak zapisać się na wycieczkę oraz z ogólnymi warunkami uczestnictwa w wycieczce.
• Organizatorem wycieczki jest Barents.pl - Biuro Aktywnych Podróży.
• Uwaga! W przypadku wprowadzenia ograniczeń uniemożliwiających realizację wycieczki, zwrot 100% wpłaconych pieniędzy realizujemy do 7 dni od dnia odwołania wycieczki.
• Polityka biura w związku z Covid-19 - Podróże w czasach COVID-19 z Barents.pl.

Wyprawa do Mongolii: przez mongolski step i pustynię. Fot. © Ivo Dokoupil, Zdenek Vacha dla Barents.pl
Wyprawa do Mongolii: przez mongolski step i pustynię. Fot. © Ivo Dokoupil, Zdenek Vacha dla Barents.pl
Wyprawa do Mongolii: przez mongolski step i pustynię. Fot. © Ivo Dokoupil, Zdenek Vacha dla Barents.pl
Wyprawa do Mongolii: przez mongolski step i pustynię. Fot. © Ivo Dokoupil, Zdenek Vacha dla Barents.pl
Wyprawa do Mongolii: przez mongolski step i pustynię. Fot. © Ivo Dokoupil, Zdenek Vacha dla Barents.pl
Wyprawa do Mongolii: przez mongolski step i pustynię. Fot. © Nomadic Altai dla Barents.pl
Wyprawa do Mongolii: przez mongolski step i pustynię. Fot. © Nomadic Altai dla Barents.pl
Wyprawa do Mongolii: przez mongolski step i pustynię. Fot. © Nomadic Altai dla Barents.pl
Wyprawa do Mongolii: przez mongolski step i pustynię. Fot. © Nomadic Altai dla Barents.pl
Stopnie trudności wycieczek Barents.pl
Wyprawa do Mongolii: przez mongolski step i pustynię. Fot. © Ivo Dokoupil, Zdenek Vacha dla Barents.pl
Wyprawa do Mongolii: przez mongolski step i pustynię. Fot. © Ivo Dokoupil, Zdenek Vacha dla Barents.pl
Wyprawa do Mongolii: przez mongolski step i pustynię. Fot. © Ivo Dokoupil, Zdenek Vacha dla Barents.pl
Wyprawa do Mongolii: przez mongolski step i pustynię. Fot. © Ivo Dokoupil, Zdenek Vacha dla Barents.pl
Wyprawa do Mongolii: przez mongolski step i pustynię. Fot. © Ivo Dokoupil, Zdenek Vacha dla Barents.pl
Wyprawa do Mongolii: przez mongolski step i pustynię. Fot. © Ivo Dokoupil, Zdenek Vacha dla Barents.pl
Wyprawa do Mongolii: przez mongolski step i pustynię. Fot. © Ivo Dokoupil, Zdenek Vacha dla Barents.pl
Wyprawa do Mongolii: przez mongolski step i pustynię. Fot. © Ivo Dokoupil, Zdenek Vacha dla Barents.pl
Wyprawa do Mongolii: przez mongolski step i pustynię. Fot. © Ivo Dokoupil, Zdenek Vacha dla Barents.pl
Wyprawa do Mongolii: przez mongolski step i pustynię. Fot. © Ivo Dokoupil, Zdenek Vacha dla Barents.pl
Wyprawa do Mongolii: przez mongolski step i pustynię. Fot. © Ivo Dokoupil, Zdenek Vacha dla Barents.pl
Wyprawa do Mongolii: przez mongolski step i pustynię. Fot. © Ivo Dokoupil, Zdenek Vacha dla Barents.pl
Wyprawa do Mongolii: przez mongolski step i pustynię. Fot. © Ivo Dokoupil, Zdenek Vacha dla Barents.pl
Wyprawa do Mongolii: przez mongolski step i pustynię. Fot. © Ivo Dokoupil, Zdenek Vacha dla Barents.pl
Wyprawa do Mongolii: przez mongolski step i pustynię. Fot. © Ivo Dokoupil, Zdenek Vacha dla Barents.pl
Wyprawa do Mongolii: przez mongolski step i pustynię. Fot. © Ivo Dokoupil, Zdenek Vacha dla Barents.pl
Wyprawa do Mongolii: przez mongolski step i pustynię. Fot. © Ivo Dokoupil, Zdenek Vacha dla Barents.pl
Wyprawa do Mongolii: przez mongolski step i pustynię. Fot. © Ivo Dokoupil, Zdenek Vacha dla Barents.pl
Wyprawa do Mongolii: przez mongolski step i pustynię. Fot. © Ivo Dokoupil, Zdenek Vacha dla Barents.pl
Wyprawa do Mongolii: przez mongolski step i pustynię. Fot. © Ivo Dokoupil, Zdenek Vacha dla Barents.pl
Wyprawa do Mongolii: przez mongolski step i pustynię. Fot. © Ivo Dokoupil, Zdenek Vacha dla Barents.pl
Wyprawa do Mongolii: przez mongolski step i pustynię. Fot. © Ivo Dokoupil, Zdenek Vacha dla Barents.pl
Wyprawa do Mongolii: przez mongolski step i pustynię. Fot. © Ivo Dokoupil, Zdenek Vacha dla Barents.pl
Wyprawa do Mongolii: przez mongolski step i pustynię. Fot. © Ivo Dokoupil, Zdenek Vacha dla Barents.pl
Wyprawa do Mongolii: przez mongolski step i pustynię. Fot. © Ivo Dokoupil, Zdenek Vacha dla Barents.pl
Wyprawa do Mongolii: przez mongolski step i pustynię. Fot. © Ivo Dokoupil, Zdenek Vacha dla Barents.pl
Wyprawa do Mongolii: przez mongolski step i pustynię. Fot. © Nomadic Altai dla Barents.pl
Wyprawa do Mongolii: przez mongolski step i pustynię. Fot. © Nomadic Altai dla Barents.pl
Wyprawa do Mongolii: przez mongolski step i pustynię. Fot. © Nomadic Altai dla Barents.pl
Wyprawa do Mongolii: przez mongolski step i pustynię. Fot. © Nomadic Altai dla Barents.pl
Wyprawa do Mongolii: przez mongolski step i pustynię. Fot. © Nomadic Altai dla Barents.pl
Wyprawa do Mongolii: przez mongolski step i pustynię. Fot. © Nomadic Altai dla Barents.pl
Wyprawa do Mongolii: przez mongolski step i pustynię. Fot. © Nomadic Altai dla Barents.pl
Wyprawa do Mongolii: przez mongolski step i pustynię. Fot. © Nomadic Altai dla Barents.pl
Stopnie trudności wycieczek Barents.pl
Stopnie trudności wycieczek Barents.pl
Wyprawa do Mongolii: przez mongolski step i pustynię. Fot. © Ivo Dokoupil, Zdenek Vacha dla Barents.pl
Wyprawa do Mongolii: przez mongolski step i pustynię. Fot. © Ivo Dokoupil, Zdenek Vacha dla Barents.pl
Wyprawa do Mongolii: przez mongolski step i pustynię. Fot. © Ivo Dokoupil, Zdenek Vacha dla Barents.pl
Wyprawa do Mongolii: przez mongolski step i pustynię. Fot. © Ivo Dokoupil, Zdenek Vacha dla Barents.pl
Wyprawa do Mongolii: przez mongolski step i pustynię. Fot. © Ivo Dokoupil, Zdenek Vacha dla Barents.pl
Wyprawa do Mongolii: przez mongolski step i pustynię. Fot. © Ivo Dokoupil, Zdenek Vacha dla Barents.pl
Wyprawa do Mongolii: przez mongolski step i pustynię. Fot. © Ivo Dokoupil, Zdenek Vacha dla Barents.pl
Wyprawa do Mongolii: przez mongolski step i pustynię. Fot. © Ivo Dokoupil, Zdenek Vacha dla Barents.pl
Wyprawa do Mongolii: przez mongolski step i pustynię. Fot. © Ivo Dokoupil, Zdenek Vacha dla Barents.pl
Wyprawa do Mongolii: przez mongolski step i pustynię. Fot. © Ivo Dokoupil, Zdenek Vacha dla Barents.pl
Wyprawa do Mongolii: przez mongolski step i pustynię. Fot. © Ivo Dokoupil, Zdenek Vacha dla Barents.pl
Wyprawa do Mongolii: przez mongolski step i pustynię. Fot. © Ivo Dokoupil, Zdenek Vacha dla Barents.pl
Wyprawa do Mongolii: przez mongolski step i pustynię. Fot. © Ivo Dokoupil, Zdenek Vacha dla Barents.pl
Wyprawa do Mongolii: przez mongolski step i pustynię. Fot. © Ivo Dokoupil, Zdenek Vacha dla Barents.pl
Wyprawa do Mongolii: przez mongolski step i pustynię. Fot. © Ivo Dokoupil, Zdenek Vacha dla Barents.pl
Wyprawa do Mongolii: przez mongolski step i pustynię. Fot. © Ivo Dokoupil, Zdenek Vacha dla Barents.pl
Wyprawa do Mongolii: przez mongolski step i pustynię. Fot. © Ivo Dokoupil, Zdenek Vacha dla Barents.pl
Wyprawa do Mongolii: przez mongolski step i pustynię. Fot. © Ivo Dokoupil, Zdenek Vacha dla Barents.pl
Wyprawa do Mongolii: przez mongolski step i pustynię. Fot. © Ivo Dokoupil, Zdenek Vacha dla Barents.pl
Wyprawa do Mongolii: przez mongolski step i pustynię. Fot. © Ivo Dokoupil, Zdenek Vacha dla Barents.pl
Wyprawa do Mongolii: przez mongolski step i pustynię. Fot. © Ivo Dokoupil, Zdenek Vacha dla Barents.pl
Wyprawa do Mongolii: przez mongolski step i pustynię. Fot. © Ivo Dokoupil, Zdenek Vacha dla Barents.pl
Wyprawa do Mongolii: przez mongolski step i pustynię. Fot. © Ivo Dokoupil, Zdenek Vacha dla Barents.pl
Wyprawa do Mongolii: przez mongolski step i pustynię. Fot. © Ivo Dokoupil, Zdenek Vacha dla Barents.pl
Wyprawa do Mongolii: przez mongolski step i pustynię. Fot. © Ivo Dokoupil, Zdenek Vacha dla Barents.pl
Wyprawa do Mongolii: przez mongolski step i pustynię. Fot. © Ivo Dokoupil, Zdenek Vacha dla Barents.pl
Wyprawa do Mongolii: przez mongolski step i pustynię. Fot. © Ivo Dokoupil, Zdenek Vacha dla Barents.pl
Wyprawa do Mongolii: przez mongolski step i pustynię. Fot. © Ivo Dokoupil, Zdenek Vacha dla Barents.pl
Wyprawa do Mongolii: przez mongolski step i pustynię. Fot. © Ivo Dokoupil, Zdenek Vacha dla Barents.pl
Wyprawa do Mongolii: przez mongolski step i pustynię. Fot. © Ivo Dokoupil, Zdenek Vacha dla Barents.pl
Wyprawa do Mongolii: przez mongolski step i pustynię. Fot. © Ivo Dokoupil, Zdenek Vacha dla Barents.pl
Wyprawa do Mongolii: przez mongolski step i pustynię. Fot. © Ivo Dokoupil, Zdenek Vacha dla Barents.pl
Wyprawa do Mongolii: przez mongolski step i pustynię. Fot. © Ivo Dokoupil, Zdenek Vacha dla Barents.pl
Wyprawa do Mongolii: przez mongolski step i pustynię. Fot. © Ivo Dokoupil, Zdenek Vacha dla Barents.pl
Wyprawa do Mongolii: przez mongolski step i pustynię. Fot. © Ivo Dokoupil, Zdenek Vacha dla Barents.pl
Wyprawa do Mongolii: przez mongolski step i pustynię. Fot. © Ivo Dokoupil, Zdenek Vacha dla Barents.pl
Wyprawa do Mongolii: przez mongolski step i pustynię. Fot. © Ivo Dokoupil, Zdenek Vacha dla Barents.pl
Wyprawa do Mongolii: przez mongolski step i pustynię. Fot. © Ivo Dokoupil, Zdenek Vacha dla Barents.pl
Wyprawa do Mongolii: przez mongolski step i pustynię. Fot. © Ivo Dokoupil, Zdenek Vacha dla Barents.pl
Wyprawa do Mongolii: przez mongolski step i pustynię. Fot. © Ivo Dokoupil, Zdenek Vacha dla Barents.pl
Wyprawa do Mongolii: przez mongolski step i pustynię. Fot. © Ivo Dokoupil, Zdenek Vacha dla Barents.pl
Wyprawa do Mongolii: przez mongolski step i pustynię. Fot. © Ivo Dokoupil, Zdenek Vacha dla Barents.pl
Wyprawa do Mongolii: przez mongolski step i pustynię. Fot. © Ivo Dokoupil, Zdenek Vacha dla Barents.pl
Wyprawa do Mongolii: przez mongolski step i pustynię. Fot. © Ivo Dokoupil, Zdenek Vacha dla Barents.pl
Wyprawa do Mongolii: przez mongolski step i pustynię. Fot. © Ivo Dokoupil, Zdenek Vacha dla Barents.pl
Wyprawa do Mongolii: przez mongolski step i pustynię. Fot. © Ivo Dokoupil, Zdenek Vacha dla Barents.pl
Wyprawa do Mongolii: przez mongolski step i pustynię. Fot. © Ivo Dokoupil, Zdenek Vacha dla Barents.pl
Wyprawa do Mongolii: przez mongolski step i pustynię. Fot. © Ivo Dokoupil, Zdenek Vacha dla Barents.pl
Wyprawa do Mongolii: przez mongolski step i pustynię. Fot. © Ivo Dokoupil, Zdenek Vacha dla Barents.pl
Wyprawa do Mongolii: przez mongolski step i pustynię. Fot. © Ivo Dokoupil, Zdenek Vacha dla Barents.pl
Wyprawa do Mongolii: przez mongolski step i pustynię. Fot. © Ivo Dokoupil, Zdenek Vacha dla Barents.pl
Wyprawa do Mongolii: przez mongolski step i pustynię. Fot. © Ivo Dokoupil, Zdenek Vacha dla Barents.pl
Wyprawa do Mongolii: przez mongolski step i pustynię. Fot. © Ivo Dokoupil, Zdenek Vacha dla Barents.pl
Wyprawa do Mongolii: przez mongolski step i pustynię. Fot. © Ivo Dokoupil, Zdenek Vacha dla Barents.pl
Wyprawa do Mongolii: przez mongolski step i pustynię. Fot. © Ivo Dokoupil, Zdenek Vacha dla Barents.pl
Wyprawa do Mongolii: przez mongolski step i pustynię. Fot. © Ivo Dokoupil, Zdenek Vacha dla Barents.pl
Wyprawa do Mongolii: przez mongolski step i pustynię. Fot. © Ivo Dokoupil, Zdenek Vacha dla Barents.pl
Wyprawa do Mongolii: przez mongolski step i pustynię. Fot. © Ivo Dokoupil, Zdenek Vacha dla Barents.pl
Wyprawa do Mongolii: przez mongolski step i pustynię. Fot. © Ivo Dokoupil, Zdenek Vacha dla Barents.pl
Wyprawa do Mongolii: przez mongolski step i pustynię. Fot. © Ivo Dokoupil, Zdenek Vacha dla Barents.pl
Wyprawa do Mongolii: przez mongolski step i pustynię. Fot. © Ivo Dokoupil, Zdenek Vacha dla Barents.pl
Wyprawa do Mongolii: przez mongolski step i pustynię. Fot. © Ivo Dokoupil, Zdenek Vacha dla Barents.pl
Wyprawa do Mongolii: przez mongolski step i pustynię. Fot. © Ivo Dokoupil, Zdenek Vacha dla Barents.pl
Wyprawa do Mongolii: przez mongolski step i pustynię. Fot. © Ivo Dokoupil, Zdenek Vacha dla Barents.pl
Wyprawa do Mongolii: przez mongolski step i pustynię. Fot. © Ivo Dokoupil, Zdenek Vacha dla Barents.pl
Wyprawa do Mongolii: przez mongolski step i pustynię. Fot. © Ivo Dokoupil, Zdenek Vacha dla Barents.pl
Wyprawa do Mongolii: przez mongolski step i pustynię. Fot. © Ivo Dokoupil, Zdenek Vacha dla Barents.pl
Wyprawa do Mongolii: przez mongolski step i pustynię. Fot. © Ivo Dokoupil, Zdenek Vacha dla Barents.pl
Wyprawa do Mongolii: przez mongolski step i pustynię. Fot. © Ivo Dokoupil, Zdenek Vacha dla Barents.pl
Wyprawa do Mongolii: przez mongolski step i pustynię. Fot. © Ivo Dokoupil, Zdenek Vacha dla Barents.pl
Wyprawa do Mongolii: przez mongolski step i pustynię. Fot. © Ivo Dokoupil, Zdenek Vacha dla Barents.pl
Wyprawa do Mongolii: przez mongolski step i pustynię. Fot. © Ivo Dokoupil, Zdenek Vacha dla Barents.pl

Zobacz też inne propozycje naszych ciekawych wyjazdów

ARKTYKA
HIT SEZONU!

Spitsbergen: na Krańcu Północy

9-16.08. | 18-25.08. | 31.08.-6.09.
Góra lodowa na Spitsbergenie. Tydzień Na Krańcu Północy. fot. © Roman Stanek, Barents.pl
  • Objazdówka
KIRGISTAN

Kirgistan: Podróż dolinami Tien-szanu

3-17.08. | 17-31.08.
Wycieczka do Kirgistanu: Podróż dolinami Gór Niebiańskich, fot. © Roman Stanek, Barents.pl
  • Objazdówka
AZJA ŚRODKOWA
HIT SEZONU!

Kirgistan, Uzbekistan, Kazachstan

22.08.-8.09. | 6-23.09. | 11-28.09. i inne
Kazachstan. Stepy Kazachstanu. Fot. © Ola Matusz i Piotrek Rząca, Barents.pl
  • nowość
  • Objazdówka