fbpx Wycieczka do Mołdawii - winnym szlakiem Besarabii | Wycieczka do Mołdawii

Wycieczka do Mołdawii - winnym szlakiem Besarabii

Wycieczka do w Mołdawii fot. © Barents.pl
• Degustacje mołdawskich win i koniaków w klimatycznych winnicach
• Podróż w czasie - zwiedzanie stolicy Mołdawii Kiszyniowa
• Przejażdżka “winnymi ulicami” Milestii Mici
• Największa kolekcja win wg Księgi rekordów Guinnessa
• Gagauz-Yeri, odwiedziny u Gagauzów
• Jassy - stolica rumuńskiej Mołdawii
• Perła Mołdawii - kompleks Stary Orgiejów (Orheiul Vechi)
• Spotkanie w “Polskim Domie” w Bielcach
• Klasztor Curchi - perła XIX wiecznej besarabskiej architektury

Majówka w Mołdawii to okraszona wybornym winem wycieczka objazdowa po jednych z najrzadziej odwiedzanych terenach Europy.

Podczas edycji jesiennej tej wycieczki, zapraszamy na Festiwal Wina w Kiszyniowie - radosne Święto Wina. Miasto przybiera wtedy odświętne barwy, a główna ulica, Bulwar Stefana Wielkiego, wypełnia się ludźmi. Koncerty tradycyjnej muzyki i litry dobrego wina. Do tego stragany z rękodziełem, np. wyszywanymi obrusami, wyrobami z drewna czy z gliny. Oprócz obowiązkowej degustacji można oczywiście uzupełnić zapasy i przywieźć do domu pamiątkę po urlopie w postaci kilku butelek dobrego wina.

Wycieczkę zaczniemy od stolicy Mołdawii, Kiszyniowa i degustacji win w znakomitych lokalnych winnicach. Poznamy autonomiczną Gagauzję i tajemniczy naród gagauzki. Pojedziemy na chwilę do Rumunii, do dawnej stolicy Hospodarstwa Mołdawskiego - Jassów. Spotkamy się z Polonią w Bielcach, będziemy biesiadować u gospodarzy przy lampce lokalnego wina na mołdawskich wsiach.

Mołdawia to również wspaniałe krajobrazy i piękna przyroda oraz na nowo odkrywana jakość wina i radość korzystania z winnic. Odkryjemy przed Wami miejsca, które są niedostępne dla zwykłych turystów, między innymi Gagauzję - autonomiczną republikę z licznymi polskimi akcentami.

Poznamy przesympatycznych ludzi, zobaczymy tradycyjne wioski i folklor, ale również pomniki radzieckich socrealistów i socrealistyczną zabudowę, jak choćby kiszyniowski Hotel Cosmos. Można by uznać, że panuje tam doskonała symbioza. A na pewno niezwykle żywa mieszanka historii i kultur. Wędrówka przez historyczną Besarabię przyniesie nam wiele zaskakujących niespodzianek.

Zapraszamy na wycieczkę przez nieodkryte tereny Europy. Majówka / jesień w Mołdawii jest przeznaczona dla wszystkich, którym nie przeszkadza postsowieckie podejście do czasu (to bardzo ciekawe doświadczenie!). Dla tych z Was, którzy uwielbiają poznawać ludzi i ich kulturę oraz zdobywać ciekawe doświadczenia. To wspaniała przygoda także dla tych z Was, którzy kochają dobre wino.

Wycieczka do w Mołdawii fot. © Barents.pl
Spacer z widokiem na dolinę rzeki Raut. Majówka w Mołdawii i Odessie fot. © Kamila Konopczak, Barents.pl

Tradycyjne wiejskie gospodarstwo. Majówka w Mołdawii i Odessie fot. © Kamila Konopczak, Barents.pl
Pamiątkowe zdjęcie pod krzyżem w Starym Orgiejowie (Orheiul Vechi). Majówka w Mołdawii i Odessie fot. © Kamila Konopczak, Barents.pl

program RAMOWY PROGRAM WYJAZDU:

DZIEŃ 1
Spotkanie na lotnisku w Warszawie, lot do Kiszyniowa. Zakwaterowanie i zwiedzanie stolicy Mołdawii - Bulwar Stefan Cel Mare, Kolumna Zwycięstwa, prawosławne konwenty i klasztory, resztki starej architektury zmieszane z komunistycznym socrealizmem. Kolacja złożona z tradycyjnych mołdawskich potraw oraz degustacja win.

Podczas jesiennej edycji tej wycieczki: wieczorne degustacje wina na głównym placu stolicy i koncert lokalnych artystów w ramach dorocznego Mołdawskiego Święta Wina.

DZIEŃ 2
Zwiedzanie "perły Mołdawii" - archeologiczno-historycznego kompleksu klasztornego wykutego w skale w Starym Orgiejowie (Orheiul Vechi). Zrobimy tam krótki trekking po okolicy, z przepięknymi widokami na rzekę Reut. Obiad w lokalnej knajpce wykutej w skale i przejazd do kompleksu "Artă Rustică", gdzie poznamy dawne techniki wykonywania tradycyjnych dywanów besarabskich. Nocleg w agroturystyce u przemiłych gospodarzy w wiosce pośród wzgórz i domowa obiadokolacja.

Możliwość zorganizowania lotu paralotnią nad rzeką Reut w tym dniu (z zależności od warunków pogodowych).

DZIEŃ 3
Poranny spacer po Trebujeni, będzie idealną porą na mały plener fotograficzny. Przejazd do jedynego w Mołdawii parku narodowego Orgiejów. Znajduje się w nim przepiękny męski klasztor Curchi (czytaj Kurki). Popołudnie spędzimy w światowej sławy winnicy - Cricova, gdzie przejedziemy się meleksami po winnych uliczkach, a podczas degustacji zaznajomimy się z całym procesem produkcji wina i szampana. Wieczorny powrót do Starego Orgiejowa.

DZIEŃ 4
Przejazd do "północnej stolicy" Mołdawii - Bielc i spotkanie z lokalną grupą polonijną. Obiad zjemy w Małej Warszawie - Styrczy, około 40% niespełna 350-osobowej ludności stanowią tu Polacy. W tym dniu, wyjątkowo, będziemy degustować koniaki w Bielskim Kombinacie Wina i Koniaku.

Przejazd do Jassów, a więc zostawiamy na chwilę Mołdawię na rzecz Rumunii. Przekroczymy Prut, aby zobaczyć prawdziwe serce średniowiecznego Hospodarstwa Mołdawskiego. Przespacerujemy się wąskimi uliczkami, dzisiaj nieco prowincjonalnego rumuńskiego miasta, wieczorem zwyczajowo delektując się winem.

DZIEŃ 5
Zwiedzanie Jass. Dla Rumunów Jassy od wielu stuleci są miastem-symbolem, kulturalną stolicą kraju i stolicą rumuńskiej Mołdawii (dawna stolica Hospodarstwa Mołdawskiego). Z ponad 200 zabytkami sztuki i architektury, muzeami, romantycznymi parkami, Jassy (Iasi) samo w sobie jest muzeum, zaliczanym do najatrakcyjniejszych miejsc turystycznych w Rumunii.

Po południu wrócimy do Mołdawii aby dotrzeć do wyjątkowego domu rodzinnego w wioseczce Palanca - zjemy tam lunch i odwiedzimy rodzinne, ludowe muzeum. Wieczorny przejazd do miasteczka Hîncești (Kotowsk) na nocleg.

DZIEŃ 6
Unikatowy, autonomiczny region Gagauzja nie będzie mieć przed nami tajemnic. Kolorowe wioseczki, wizyta w postsowieckim kołchozie i mieście Komrat - oryginalnej stolicy regionu. Zobaczymy tu jedyny na świecie Uniwersytet Gagauski, odwiedzimy targ rozmaitości, porozmawiamy z miejscowymi. W muzeum w Besalmie zobaczymy skansen dawnej Gagauzji, obejrzymy film i poznamy narodowe tańce oraz śpiewy. Tradycyjna kolacja z winem u gagauzkich gospodarzy i nocleg w agroturystyce.

DZIEŃ 7
Wracamy do Kiszyniowa, po drodze robiąc obowiązkowy przystanek na wino w Milesti Mici, w największej winnicy świata, gdzie w podziemnych korytarzach leżakuje największa kolekcja win według Księgi rekordów Guinnessa. Degustacja win i powrót do stolicy Mołdawii. Wolne popołudnie na ostatnie zakupy, spacery, zwiedzanie muzeów i pożegnalna kolacja.

DZIEŃ 8
Poranny wylot z Kiszyniowa do Warszawy.

Nie jedź sam! Poleć wyjazd znajomym:
Tzw. delikatesy! Majówka w Mołdawii i Odessie fot. © Marcin Sabaj z Barents.pl
Orheiul Vechi czyli Stary Orgiejów. Majówka w Mołdawii i Odessie fot. © Kamila Konopczak, Barents.pl

cena ZAPEWNIAMY W CENIE WYCIECZKI:

• bilet lotniczy Warszawa - Kiszyniów i Odessa - Warszawa z wszystkimi opłatami

• bagaż 23 kg

• opiekę polskojęzycznego pilota

• transport lokalny

• zakwaterowanie: w domach u miejscowych gospodarzy, hotelach i guesthousach

• śniadania

• 3 kolacje u lokalnych gospodarzy

• 2 degustacje wina 

• 1 degustacja koniaków

• karnet na Święto Wina z możliwością licznych degustacji (edycja jesienna wycieczki)

• materiały informacyjne

• obowiązkową gwarancję ubezpieczeniową biura podróży

• ubezpieczenie NNW i KL i ubezpieczenie bagażu do 200 Euro

• obowiązkową opłatę na państwowy Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) za każdą osobę

• obowiązkową opłatę na państwowy Turystyczny Fundusz Pomocowy (TFP) za każdą osobę

• ubezpieczenie na wypadek zarażenia się wirusem (COVID-19) podczas pobytu za granicą

Degustacje wina w znakomitych mołdawskich winnicach. Majówka w Mołdawii i Odessie fot. © Ania Legutko, Barents.pl

poza ceną WE WŁASNYM ZAKRESIE:
• opłaty za wstępy do zabytków, muzeów i kościołów (około 20 EUR)
• lunche i kolacje w miastach
• testy na obecność Covid-19 (jeżeli dotyczy)

zakwaterowanie ZAKWATEROWANIE:
Podczas wyjazdu najczęściej będziemy zakwaterowani w domach gościnnych lub hotelach w pokojach dwu- i trzyosobowych.

wyżywienie WYŻYWIENIE:
W cenie wycieczki zapewnione jest każdego dnia śniadanie oraz 3 obiadokolacje w agroturystykach. Reszta jedzenia we własnym zakresie. W miastach istnieje wiele sklepów i restauracji. Ceny produktów spożywczych porównywalne lub niższe od polskich.

transport TRANSPORT:
Podczas przejazdów będziemy mieć do dyspozycji własny minibus.

grupa GRUPA:
Jeździmy w małych grupach. Minimalna liczba osób na wycieczce wynosi 8, maksymalnie 15/16.

pogoda POGODA:
Klimat w Mołdawii możemy porównać do klimatu panującego we Włoszech. Ilość słonecznych dni jest bardzo duża, dlatego Mołdawia to wzgórza pokryte winoroślą, która ma tu znakomite warunki do uprawy. W maju średnia temperatura powietrza wynosi 16-18°C.

wylot MIEJSCE WYLOTU:
Miejscem rozpoczęcia wycieczki jest Warszawa. Inne miejsce (Wrocław, Praga...) po wcześniejszym ustaleniu za dopłatą.

inne INNE:
• Dni i punkty programu wyjazdu mogą się zmienić w zależności od terminu wylotu lub w wyniku sytuacji na miejscu.
• Zapoznaj się z zasadami, jak zapisać się na wycieczkę oraz z ogólnymi warunkami uczestnictwa w wycieczce.
• Organizatorem wycieczki jest Barents.pl - Biuro Aktywnych Podróży.
• Uwaga! W przypadku wprowadzenia ograniczeń uniemożliwiających realizację wycieczki, zwrot 100% wpłaconych pieniędzy realizujemy do 7 dni od dnia odwołania wycieczki.
• Polityka biura w związku z Covid-19 - Podróże w czasach COVID-19 z Barents.pl.

nagranie "Mołdawia. Państwo niekonieczne. Spotkanie z Kamilem Całusem prowadzi Marcin Gaczkowski". W cyklu Kultura w Kwarantannie ukazał się wyśmienity odcinek o Mołdawii. Posłuchaj - tu kliknij.

film Zanim wybierzesz się na wycieczkę do Mołdawii, zobacz również odcinek "Makłowicz w podróży: Mołdawia". Są w nim miejsca i regiony, w których będziemy i my. Makłowicz ciekawie, kulinarnie i historycznie o Mołdawii! © stylzyciatvp

Wycieczka do w Mołdawii fot. © Barents.pl
Wycieczka do w Mołdawii fot. © Barents.pl
Cerkiew w Starym Orgiejowie. Majówka w Mołdawii i Odessie fot. © Kamila Konopczak, Barents.pl
Stopnie trudności wycieczek Barents.pl
Wycieczka do w Mołdawii fot. © Barents.pl
Wycieczka do w Mołdawii fot. © Barents.pl
Wycieczka do w Mołdawii fot. © Barents.pl
Wycieczka do w Mołdawii fot. © Barents.pl
Spacer z widokiem na dolinę rzeki Raut. Majówka w Mołdawii i Odessie fot. © Kamila Konopczak, Barents.pl
Spacer z widokiem na dolinę rzeki Raut. Majówka w Mołdawii i Odessie fot. © Kamila Konopczak, Barents.pl
Tradycyjne wiejskie gospodarstwo. Majówka w Mołdawii i Odessie fot. © Kamila Konopczak, Barents.pl
Tradycyjne wiejskie gospodarstwo. Majówka w Mołdawii i Odessie fot. © Kamila Konopczak, Barents.pl
Pamiątkowe zdjęcie pod krzyżem w Starym Orgiejowie (Orheiul Vechi). Majówka w Mołdawii i Odessie fot. © Kamila Konopczak, Barents.pl
Pamiątkowe zdjęcie pod krzyżem w Starym Orgiejowie (Orheiul Vechi). Majówka w Mołdawii i Odessie fot. © Kamila Konopczak, Barents.pl
Tzw. delikatesy! Majówka w Mołdawii i Odessie fot. © Marcin Sabaj z Barents.pl
Tzw. delikatesy! Majówka w Mołdawii i Odessie fot. © Marcin Sabaj z Barents.pl
Orheiul Vechi czyli Stary Orgiejów. Majówka w Mołdawii i Odessie fot. © Kamila Konopczak, Barents.pl
Orheiul Vechi czyli Stary Orgiejów. Majówka w Mołdawii i Odessie fot. © Kamila Konopczak, Barents.pl
Degustacje wina w znakomitych mołdawskich winnicach. Majówka w Mołdawii i Odessie fot. © Ania Legutko, Barents.pl
Degustacje wina w znakomitych mołdawskich winnicach. Majówka w Mołdawii i Odessie fot. © Ania Legutko, Barents.pl
Wycieczka do w Mołdawii fot. © Barents.pl
Wycieczka do w Mołdawii fot. © Barents.pl
Wycieczka do w Mołdawii fot. © Barents.pl
Wycieczka do w Mołdawii fot. © Barents.pl
Cerkiew w Starym Orgiejowie. Majówka w Mołdawii i Odessie fot. © Kamila Konopczak, Barents.pl
Cerkiew w Starym Orgiejowie. Majówka w Mołdawii i Odessie fot. © Kamila Konopczak, Barents.pl
Stopnie trudności wycieczek Barents.pl
Stopnie trudności wycieczek Barents.pl
Jedna z wielu malowniczych wiejskich chat. Błękit odstrasza owady i - według wierzeń - także złe moce. © Agnieszka Jagiełło dla Barents.pl
Jedna z wielu malowniczych wiejskich chat. Błękit odstrasza owady i - według wierzeń - także złe moce. © Agnieszka Jagiełło dla Barents.pl
Stado schodzi z pastwiska gdzieś pośród urokliwych mołdawskich wiosek. Pyszna bryndza powstaje dzięki nim. © Agnieszka Jagiełło dla Barents.pl
Stado schodzi z pastwiska gdzieś pośród urokliwych mołdawskich wiosek. Pyszna bryndza powstaje dzięki nim. © Agnieszka Jagiełło dla Barents.pl
Wnętrze jednej z prawosławnych cerkwii. © Agnieszka Jagiełło dla Barents.pl
Wnętrze jednej z prawosławnych cerkwii. © Agnieszka Jagiełło dla Barents.pl
Degustacja wina w jednej z dwóch największych winnic na świecie - Cricovej. Na pierwszym planie szampan. © Agnieszka Jagiełło dla Barents.pl
Degustacja wina w jednej z dwóch największych winnic na świecie - Cricovej. Na pierwszym planie szampan. © Agnieszka Jagiełło dla Barents.pl
Serowe smakołyki fot. © Moldavian Tourism Agency dla Barents.pl
Serowe smakołyki fot. © Moldavian Tourism Agency dla Barents.pl
Kamienne, historyczne zdobienia fot. © Moldavian Tourism Agency dla Barents.pl
Kamienne, historyczne zdobienia fot. © Moldavian Tourism Agency dla Barents.pl
Wycieczka po mołdawskie wino. Wino jest mołdawską tradycją i pasją. © Moldavian Tourism Agency dla Barents.pl
Wycieczka po mołdawskie wino. Wino jest mołdawską tradycją i pasją. © Moldavian Tourism Agency dla Barents.pl
Koziołek Matołek w wersji mołdawskiej. Wycieczka do Mołdawii i Odessy © Kamila Konopczak, Barents.pl
Koziołek Matołek w wersji mołdawskiej. Wycieczka do Mołdawii i Odessy © Kamila Konopczak, Barents.pl
Wycieczka do Mołdawii i Odessy © Kamila Konopczak, Barents.pl
Wycieczka do Mołdawii i Odessy © Kamila Konopczak, Barents.pl
Wycieczka do Mołdawii i Odessy © Kamila Konopczak, Barents.pl
Wycieczka do Mołdawii i Odessy © Kamila Konopczak, Barents.pl
Wycieczka do Mołdawii i Odessy © Kamila Konopczak, Barents.pl
Wycieczka do Mołdawii i Odessy © Kamila Konopczak, Barents.pl
Wycieczka do Mołdawii i Odessy © Kamila Konopczak, Barents.pl
Wycieczka do Mołdawii i Odessy © Kamila Konopczak, Barents.pl
Wycieczka do Mołdawii i Odessy © Kamila Konopczak, Barents.pl
Wycieczka do Mołdawii i Odessy © Kamila Konopczak, Barents.pl
Wycieczka do Mołdawii i Odessy © Kamila Konopczak, Barents.pl
Wycieczka do Mołdawii i Odessy © Kamila Konopczak, Barents.pl
Wnętrze jednej z prawosławnych cerkwii. © Agnieszka Jagiełło dla Barents.pl
Wnętrze jednej z prawosławnych cerkwii. © Agnieszka Jagiełło dla Barents.pl
Wycieczka do Mołdawii i Odessy © Barents.pl
Wycieczka do Mołdawii i Odessy © Barents.pl
Wycieczka do Mołdawii i Odessy - winnym szlakiem Besarabii fot. © Marcin Sabaj z Barents.pl
Wycieczka do Mołdawii i Odessy - winnym szlakiem Besarabii fot. © Marcin Sabaj z Barents.pl
Wycieczka do Mołdawii i Odessy - winnym szlakiem Besarabii fot. © Marcin Sabaj z Barents.pl
Wycieczka do Mołdawii i Odessy - winnym szlakiem Besarabii fot. © Marcin Sabaj z Barents.pl
Wycieczka do Mołdawii i Odessy - winnym szlakiem Besarabii fot. © Marcin Sabaj z Barents.pl
Wycieczka do Mołdawii i Odessy - winnym szlakiem Besarabii fot. © Marcin Sabaj z Barents.pl
Wycieczka do Mołdawii i Odessy - winnym szlakiem Besarabii fot. © Marcin Sabaj z Barents.pl
Wycieczka do Mołdawii i Odessy - winnym szlakiem Besarabii fot. © Marcin Sabaj z Barents.pl
Wycieczka do Mołdawii i Odessy - winnym szlakiem Besarabii fot. © Marcin Sabaj z Barents.pl
Wycieczka do Mołdawii i Odessy - winnym szlakiem Besarabii fot. © Marcin Sabaj z Barents.pl
Wycieczka do Mołdawii i Odessy - winnym szlakiem Besarabii fot. © Marcin Sabaj z Barents.pl
Wycieczka do Mołdawii i Odessy - winnym szlakiem Besarabii fot. © Marcin Sabaj z Barents.pl
Wycieczka do Mołdawii i Odessy - winnym szlakiem Besarabii fot. © Marcin Sabaj z Barents.pl
Wycieczka do Mołdawii i Odessy - winnym szlakiem Besarabii fot. © Marcin Sabaj z Barents.pl
Wycieczka do Mołdawii i Odessy - winnym szlakiem Besarabii fot. © Marcin Sabaj z Barents.pl
Wycieczka do Mołdawii i Odessy - winnym szlakiem Besarabii fot. © Marcin Sabaj z Barents.pl
Wycieczka do Mołdawii i Odessy - winnym szlakiem Besarabii fot. © Marcin Sabaj z Barents.pl
Wycieczka do Mołdawii i Odessy - winnym szlakiem Besarabii fot. © Marcin Sabaj z Barents.pl
Wycieczka do Mołdawii i Odessy - winnym szlakiem Besarabii fot. © Marcin Sabaj z Barents.pl
Wycieczka do Mołdawii i Odessy - winnym szlakiem Besarabii fot. © Marcin Sabaj z Barents.pl
Wycieczka do Mołdawii i Odessy - winnym szlakiem Besarabii fot. © Marcin Sabaj z Barents.pl
Wycieczka do Mołdawii i Odessy - winnym szlakiem Besarabii fot. © Marcin Sabaj z Barents.pl
Wycieczka do Mołdawii i Odessy - winnym szlakiem Besarabii fot. © Marcin Sabaj z Barents.pl
Wycieczka do Mołdawii i Odessy - winnym szlakiem Besarabii fot. © Marcin Sabaj z Barents.pl
Wycieczka do Mołdawii i Odessy - winnym szlakiem Besarabii fot. © Marcin Sabaj z Barents.pl
Wycieczka do Mołdawii i Odessy - winnym szlakiem Besarabii fot. © Marcin Sabaj z Barents.pl
Pani wtedy i pani teraz. Wycieczka do Mołdawii i Odessy - winnym szlakiem Besarabii fot. © Marcin Sabaj z Barents.pl
Pani wtedy i pani teraz. Wycieczka do Mołdawii i Odessy - winnym szlakiem Besarabii fot. © Marcin Sabaj z Barents.pl
W lokalnym muzeum. Wycieczka do Mołdawii i Odessy - winnym szlakiem Besarabii fot. © Marcin Sabaj z Barents.pl
W lokalnym muzeum. Wycieczka do Mołdawii i Odessy - winnym szlakiem Besarabii fot. © Marcin Sabaj z Barents.pl
Droga na krańcu Europy. Wycieczka do Mołdawii i Odessy - winnym szlakiem Besarabii fot. © Marcin Sabaj z Barents.pl
Droga na krańcu Europy. Wycieczka do Mołdawii i Odessy - winnym szlakiem Besarabii fot. © Marcin Sabaj z Barents.pl
Z cyklu: besarabskie pomniki. Wycieczka do Mołdawii i Odessy - winnym szlakiem Besarabii fot. © Marcin Sabaj z Barents.pl
Z cyklu: besarabskie pomniki. Wycieczka do Mołdawii i Odessy - winnym szlakiem Besarabii fot. © Marcin Sabaj z Barents.pl
Samowar z pyszną ziołową herbatką. Wycieczka do Mołdawii i Odessy - winnym szlakiem Besarabii fot. © Marcin Sabaj z Barents.pl
Samowar z pyszną ziołową herbatką. Wycieczka do Mołdawii i Odessy - winnym szlakiem Besarabii fot. © Marcin Sabaj z Barents.pl
Kierunkowskaz :-) Wycieczka do Mołdawii i Odessy - winnym szlakiem Besarabii fot. © Marcin Sabaj z Barents.pl
Kierunkowskaz :-) Wycieczka do Mołdawii i Odessy - winnym szlakiem Besarabii fot. © Marcin Sabaj z Barents.pl
Sakralne skarby Besarabii. Wycieczka do Mołdawii i Odessy - winnym szlakiem Besarabii fot. © Marcin Sabaj z Barents.pl
Sakralne skarby Besarabii. Wycieczka do Mołdawii i Odessy - winnym szlakiem Besarabii fot. © Marcin Sabaj z Barents.pl

Zobacz też inne propozycje naszych ciekawych wyjazdów

UZBEKISTAN
MAJÓWKA!

Majówka w Uzbekistanie

26.04.-4.05.2024
Majówka w Uzbekistanie fot. © Roman Stanek, Barents.pl
  • Objazdówka
GRUZJA
MAJOWY HIT!

Majówka w Gruzji

25.04.-5.05.2024
Majówka w Gruzji fot. © Roman Stanek Barents.pl
  • Objazdówka
  • Etyczne
RUMUNIA
MAJÓWKA!

Majówka w Rumunii, w Banacie

wkrótce terminy na 2025 r.
Romantyczna majówka w Rumunii z Barents.pl. fot. Ivo Dokoupil, Barents.pl
  • Trekking
  • Etyczne