fbpx Wycieczka do Jordanii: wyprawa z dziećmi do Petry i na pustynię | Z dziećmi do Jordanii

Wycieczka do Jordanii: wyprawa z dziećmi do Petry i na pustynię

Wyprawa do Jordanii dla dzieci i rodziców fot. © Roman Stanek, Barents.pl
• Dedykowany program dla dzieci i ich opiekunów
• Poszukiwanie Skarbca Faraona z filmu Indiana Jones
• Morze Martwe - kąpiel w najniższym punkcie planety
• "Krajobrazy z Gwiezdnych Wojen" na pustyni Wadi Rum
• Świat kolorowych rybek w Morzu Czerwonym
• Poznanie kultury Beduinów na pustyni

Pojedźmy razem na wycieczkę do Jordanii dla dzieci - krainy bezkresnych pustynnych krajobrazów, wielbłądów, beduińskiego lifestylu i starożytnych historii.

Program wycieczki jest dedykowany dla rodzin z dziećmi w każdym wieku. Jest skonstruowany tak, by i dorośli mogli z niego w pełni skorzystać i dzieciaki się nie nudziły :-) Będzie dużo aktywności, ciekawego zwiedzania i zaskakujących atrakcji!

Podczas wycieczki 2 dni spędzimy na pustyni Wadi Rum (UNESCO), gdzie kręcone były sceny do “Gwiezdnych Wojen” i superprodukcji “Marsjanin”. Pojeździmy na wielbłądach i jeepami, pójdziemy na wielkie wydmy i kolorowe skały, no i spędzimy noc w beduińskim obozie pod namiotami!

Zafundujemy dzieciom i dorosłym radość z unoszenia się na powierzchni Morza Martwego i podziwiania podwodnego świata kolorowych rybek w Morzu Czerwonym.

W zabytkowej Petrze (UNESCO) zobaczymy to, co człowiek zbudował tysiące lat temu, a w rezerwacie biosfery Dana potęgę różnorodności przyrody! W obu miejscach czeka nas dużo spacerowania.

Podróże z dzieckiem - daj się porwać magii Jordanii!

COVID-19: Jordania jest znów otwarta dla ruchu turystycznego! Wjazd za okazaniem negatywnego wyniku testu PCR.

Terminy wycieczek

Numer Trudność Termin Dni Cena Uwagi Rezerwacja
200-21 2 Od 05.11.2021 do 12.11.2021 8

5490 PLN

Wylot z Warszawy

Chcę jechać
Wyprawa do Jordanii dla dzieci i rodziców fot. © Roman Stanek, Barents.pl

Uwaga! W przypadku wprowadzenia/utrzymania ograniczeń uniemożliwiających realizację wycieczki, zwrot 100% wpłaconych pieniędzy realizujemy do 14 dni od dnia odwołania wycieczki. Tu czytaj o polityce biura w związku z COVID-19.

program JORDANIA Z DZIEĆMI, RAMOWY PROGRAM WYCIECZKI:

DZIEŃ 1
Nauka chodzenia po wodzie.

Wylot z Polski bezpośrednim lotem do Ammanu, stolicy Jordanii. Po szybkiej kardamonowej kawce i soku ze świeżych granatów wpadniemy w depresję ;-) Pojedziemy nad super słone Morze Martwe, którego lustro wody znajduje się w najniższym punkcie naszej planety - ok 420 m pod poziomem morza. Przed nami relaks: błotne spa (frajda dla dużych i małych), nauka chodzenia po wodzie i konkurs na najśmieszniejszy styl pływacki, plażowanie i odpoczynek nad basenem.

Pod wieczór dojazd do rezerwatu biosfery Dana i zakwaterowanie w niedalekiej beduińskiej wiosce.

*Grupa przylatująca późniejszym lotem z Warszawy jest odbierana z lotniska i jedzie prosto do rezerwatu biosfery Dana (wycieczka nad Morze Martwe w DZIEŃ 8).

DZIEŃ 2
Na tropie stref klimatycznych

Rezerwat biosfery Dana jest ogromny jak cały Kraków (320 km2!!!), ma 4 różne strefy bio-geograficzne, 100 stanowisk archeologicznych i 800 gatunków roślin :-) Pójdziemy dziś na kilkugodzinny trekking przepiękną doliną Wadi Dana, otoczoną wysokimi ścianami kanionów. Podczas spaceru dzieci będą miały nie lada zadanie do wykonania! Odnalezienie jak najwięcej roślin, z podręcznego “zielnika małego podróżnika” i wspólne robienie herbaty!

Wieczorny przejazd do Petry i zakwaterowanie. Dla chętnych wyjście do lokalnej restauracji serwującej domowe arabskie potrawy przy dźwiękach klimatycznej muzyki.

DZIEŃ 3-4
Być jak Indiana Jones

Kolejne dwa dni przeznaczymy na zwiedzanie wpisanej na listę UNESCO starożytnej Petry oraz spacery po okolicy. Petra to jeden z nowych siedmiu cudów świata - wpisane w skalną dolinę, rewelacyjnie zachowane ruiny miasta, zbudowanego 2000 lat temu. Poznamy historię królestwa Nabatejczyków!

Na chwilę wcielimy się w postać z filmu! Wiele scen z hollywoodzkiego hitu Indiana Jones i Ostatnia Krucjata było kręconych u wrót najsłynniejszej budowli, Skarbca Faraona (Al-Chazna).

Eksplorując rozległy teren Petry wyjdziemy poza główne szlaki, dzięki czemu zobaczymy starożytne zabytki z innej perspektywy. Wycieczkę poprowadzimy śladem najlepszych punktów widokowych, a dzieci nabędą nowej umiejętności, tym razem z zakresu kartografii ;-)

W lokalnej cukierni, na naszych oczach, zostanie przygotowany tradycyjny, jordański deser kunafa.

DZIEŃ 5-6
Wyprawa na Marsa

Pora przenieść się na słynną pustynię Wadi Rum (UNESCO) pod opiekę Beduinów. Tam kręcono sceny do "Star Wars", a Matt Damon, w superprodukcji Marsjanin, jeździł po Wadi Rum kosmicznym łazikiem. My skorzystamy jednak z wielbłądów! Otoczeni piaskami pustyni i kolorowymi skałami, dotrzemy do beduińskiego obozu w sercu pustyni. Po zachodzie słońca, zjemy tradycyjną, beduińską kolację - zarb - czyli grill zakopany pod ziemią. Posiedzimy przy ognisku, pod niebem z milionem gwiazd. Nocleg w obozie w stacjonarnych 2-4 osobowych namiotach.

Drugi dzień nabierze tempa - kontynuujemy zwiedzanie pustyni Wadi Rum, w klasycznych, ale cały czas niezawodnych, japońskich jeepach. W programie liczne spacery po wydmach (i zawody w turlaniu się z nich), punkty widokowe, beduińskie herbatki z samodzielnie zebranych (przez dzieci!) na pustyni ziół oraz jeden dłuższy spacer zakończony widokiem na Dżabal Umm ad Dami - najwyższy szczyt Jordanii. Na wieczór wrócimy do beduińskiego obozu.

DZIEŃ 7
Podwodny świat tęczowych rybek

Piaski pustyni zmyjemy z siebie w błękitnych wodach Zatoki Akaba, będącej częścią Morza Czerwonego. Przed nami dzień relaksu i licznych kąpieli. Dla chętnych zorganizujemy snorkeling nad wrakami statków, wśród mieniących się kolorami tęczy rybek. Nocleg w Akabie.

DZIEŃ 8
Na ranem przejazd na lotnisko i poranny powrót do Polski.

*Grupę wylatującą późniejszym lotem do Warszawy zabieramy w ciągu dnia na wycieczkę nad Morze Martwe.

Nie jedź sam! Poleć wyjazd znajomym:
Wyprawa do Jordanii dla dzieci i rodziców fot. © Roman Stanek, Barents.pl

cena zawiera ZAPEWNIAMY W CENIE WYCIECZKI:

• bilet lotniczy w dwie strony wraz z opłatami lotniskowymi (wylot z Krakowa lub Warszawy)

• bagaż rejestrowany 10 kg

• 4x zakwaterowanie w pokojach 2-osobowych w pensjonatach, domach gościnnych, 2x na pustyni w dużych wieloosobowych namiotach obozowych, 1x w pokojach/namiotach w Rezerwacie Dana

• opiekę polskojęzycznego pilota

• wizę do Jordanii

• lokalny transport na terenie Jordanii

• wyżywienie: śniadania 7x, kolacja 2x na pustyni i 1x w Rezerwacie Dana, 1x w Akabie

• dwudniowy wstęp do Petry

• całodniowy przejazd niezawodnymi japońskimi samochodami terenowymi po pustyni

• przejazd na wielbłądach przez pustynię

• obowiązkowy test na obecność Covid-19 po przylocie na lotnisku w Jordanii

• pakiety informacyjne i mapy

• obowiązkową gwarancję ubezpieczeniową biura podróży

• ubezpieczenie NNW i KL + ubezpieczenie bagażu do 200 Euro

• obowiązkową opłatę na państwowy Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) za każdą osobę

• obowiązkową opłatę na państwowy Turystyczny Fundusz Pomocowy (TFP) za każdą osobę

• ubezpieczenie na wypadek zarażenia się wirusem (COVID-19) podczas pobytu za granicą

we własnym zakresie WE WŁASNYM ZAKRESIE:
• kolacja w Petrze x3
• test na obecność Covid-19 (jeżeli dotyczy)

fakultety WYDATKI FAKULTATYWNE:
• snorkelling w Akabie (około 8 JOD)
• nurkowanie w Akabie lub snorkelling nad wrakami statków (od 35 JOD)
• dodatkowy bagaż lotniczy

grupa GRUPA:
Jest to wyjazd rodzinny - zapraszamy rodziców (dziadków lub opiekunów) z dziećmi! Jeździmy w małych grupach, do 16 uczestników. Minimalna liczba uczestników: 8.

dzieci DZIECI W JORDANII:
Warunki panujące w Jordanii nie są przeszkodą dla najmłodszych do odbycia podróży. Młodsi uczestnicy już z powodzeniem z nami podróżowali do Jordanii podczas naszych pozostałych wycieczek. 

zakwaterowanie ZAKWATEROWANIE:
Noclegi w pokojach 2-osobowych lub dostosowanych do wielkości rodziny. Na pustyni i w rezerwacie Dana nocujemy w kilkuosobowych obozowych namiotach.

wyżywienie WYŻYWIENIE:
Zapewniamy śniadania w czasie całej podróży oraz kolacje oprócz Petry. Dodatkowe przekąski w ciągu dnia we własnym zakresie. Kuchnia nie stanowi szczególnego wyzwania dla naszych żołądków. Wypiekane chlebki, hummus, warzywa we wszelakiej postaci, mięso, lokalne desery, owoce - każdy znajdzie coś dla siebie. Posiłki na pustyni proste, ale syte.

transport TRANSPORT:
Podróżujemy minibusami, lub taksówkami w zależności od pokonywanych odległości i liczebności grupy.

lot WYLOT:
Miejscem wylotu jest Kraków lub Warszawa (lotnisko w Modlinie). Inne miejsce wylotu za dopłatą (w takim przypadku prosimy o kontakt z biurem).

pogoda POGODA:
Kwiecień to okres jeszcze przed najcieplejszymi miesiącami. Spodziewamy się temperatur na poziomie 16-25°C. Noce na pustyni mogą być chłodniejsze, z temperaturami spadającymi nawet do 10°C. W Akabie temperatury mogą być trochę wyższe, jest to idealny czas do odwiedzenia tego miejsca, gdyż jest bardzo ciepło, ale jeszcze nie gorąco.

Listopad to już okres po największych upałach w Jordanii. Spodziewamy się temperatur na poziomie 15-25°C, jednak noce na pustyni mogą być chłodne, nawet poniżej 10°C. W Akabie temperatury mogą być trochę wyższe, jest to idealny czas do odwiedzenia tego miejsca, gdyż jest bardzo ciepło, ale już nie gorąco.

inne INNE:
• Dni i punkty programu wyjazdu mogą się zmienić w zależności od terminu wylotu lub w wyniku sytuacji na miejscu.
• Zapoznaj się z zasadami, jak zapisać się na wycieczkę oraz z ogólnymi warunkami uczestnictwa w wycieczce.
• Organizatorem wycieczki jest Barents.pl - Biuro Aktywnych Podróży.
• Polityka biura w związku z Covid-19 - Podróże w czasach COVID-19 z Barents.pl.

Wyprawa do Jordanii dla dzieci i rodziców fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Wyprawa do Jordanii dla dzieci i rodziców fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Wyprawa do Jordanii dla dzieci i rodziców fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Wyprawa do Jordanii dla dzieci i rodziców fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Wyprawa do Jordanii dla dzieci i rodziców fot. ©  Mateusz Kuszela, Barents.pl
Wyprawa do Jordanii dla dzieci i rodziców fot. © Mateusz Kuszela, Barents.pl
Wyprawa do Jordanii dla dzieci i rodziców fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Wyprawa do Jordanii dla dzieci i rodziców fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Wyprawa do Jordanii dla dzieci i rodziców fot. ©  Mateusz Kuszela, Barents.pl
Wyprawa do Jordanii dla dzieci i rodziców fot. © Mateusz Kuszela, Barents.pl
Wyprawa do Jordanii dla dzieci i rodziców fot. ©  Mateusz Kuszela, Barents.pl
Wyprawa do Jordanii dla dzieci i rodziców fot. © Mateusz Kuszela, Barents.pl
Wyprawa do Jordanii dla dzieci i rodziców fot. ©  Mateusz Kuszela, Barents.pl
Wyprawa do Jordanii dla dzieci i rodziców fot. © Mateusz Kuszela, Barents.pl
Wyprawa do Jordanii dla dzieci i rodziców fot. © © Paweł Gardziej, Barents.pl
Wyprawa do Jordanii dla dzieci i rodziców fot. © © Paweł Gardziej, Barents.pl
Wyprawa do Jordanii dla dzieci i rodziców fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Wyprawa do Jordanii dla dzieci i rodziców fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Wyprawa do Jordanii dla dzieci i rodziców fot. © Mateusz Kuszela, Barents.pl
Wyprawa do Jordanii dla dzieci i rodziców fot. © Mateusz Kuszela, Barents.pl
Wyprawa do Jordanii dla dzieci i rodziców fot. © Mateusz Kuszela, Barents.pl
Wyprawa do Jordanii dla dzieci i rodziców fot. © Mateusz Kuszela, Barents.pl
Wyprawa do Jordanii dla dzieci i rodziców fot. © Mateusz Kuszela, Barents.pl
Wyprawa do Jordanii dla dzieci i rodziców fot. © Mateusz Kuszela, Barents.pl
Wyprawa do Jordanii dla dzieci i rodziców fot. © Mateusz Kuszela, Barents.pl
Wyprawa do Jordanii dla dzieci i rodziców fot. © Mateusz Kuszela, Barents.pl
Wyprawa do Jordanii dla dzieci i rodziców fot. © Mateusz Kuszela, Barents.pl
Wyprawa do Jordanii dla dzieci i rodziców fot. © Mateusz Kuszela, Barents.pl
Wyprawa do Jordanii dla dzieci i rodziców fot. © Mateusz Kuszela, Barents.pl
Wyprawa do Jordanii dla dzieci i rodziców fot. © Mateusz Kuszela, Barents.pl
Wyprawa do Jordanii dla dzieci i rodziców fot. © Mateusz Kuszela, Barents.pl
Wyprawa do Jordanii dla dzieci i rodziców fot. © Mateusz Kuszela, Barents.pl
Przyroda w rezerwacie Dana fot. © Mateusz Kuszela, Barents.pl
Przyroda w rezerwacie Dana fot. © Mateusz Kuszela, Barents.pl
Stopnie trudności wycieczek Barents.pl
Stopnie trudności wycieczek Barents.pl
Wyprawa do Jordanii dla dzieci i rodziców fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Wyprawa do Jordanii dla dzieci i rodziców fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Wyprawa do Jordanii dla dzieci i rodziców fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Wyprawa do Jordanii dla dzieci i rodziców fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Wyprawa do Jordanii dla dzieci i rodziców fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Wyprawa do Jordanii dla dzieci i rodziców fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Wyprawa do Jordanii dla dzieci i rodziców fot. © Mateusz Kuszela, Barents.pl
Wyprawa do Jordanii dla dzieci i rodziców fot. © Mateusz Kuszela, Barents.pl
Wyprawa do Jordanii dla dzieci i rodziców fot. © Mateusz Kuszela, Barents.pl
Wyprawa do Jordanii dla dzieci i rodziców fot. © Mateusz Kuszela, Barents.pl
Wyprawa do Jordanii dla dzieci i rodziców fot. © Mateusz Kuszela, Barents.pl
Wyprawa do Jordanii dla dzieci i rodziców fot. © Mateusz Kuszela, Barents.pl
Wyprawa do Jordanii dla dzieci i rodziców fot. © Mateusz Kuszela, Barents.pl
Wyprawa do Jordanii dla dzieci i rodziców fot. © Mateusz Kuszela, Barents.pl
Wyprawa do Jordanii dla dzieci i rodziców fot. © Mateusz Kuszela, Barents.pl
Wyprawa do Jordanii dla dzieci i rodziców fot. © Mateusz Kuszela, Barents.pl
Wyprawa do Jordanii dla dzieci i rodziców fot. © Mateusz Kuszela, Barents.pl
Wyprawa do Jordanii dla dzieci i rodziców fot. © Mateusz Kuszela, Barents.pl
Wyprawa do Jordanii dla dzieci i rodziców fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Wyprawa do Jordanii dla dzieci i rodziców fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Wyprawa do Jordanii dla dzieci i rodziców fot. © Mateusz Kuszela, Barents.pl
Wyprawa do Jordanii dla dzieci i rodziców fot. © Mateusz Kuszela, Barents.pl
Wyprawa do Jordanii dla dzieci i rodziców fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Wyprawa do Jordanii dla dzieci i rodziców fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Wyprawa do Jordanii dla dzieci i rodziców fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Wyprawa do Jordanii dla dzieci i rodziców fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Wyprawa do Jordanii dla dzieci i rodziców fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Wyprawa do Jordanii dla dzieci i rodziców fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Wyprawa do Jordanii dla dzieci i rodziców fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Wyprawa do Jordanii dla dzieci i rodziców fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Wyprawa do Jordanii dla dzieci i rodziców fot. © Paweł Gardziej, Barents.pl
Wyprawa do Jordanii dla dzieci i rodziców fot. © Paweł Gardziej, Barents.pl
Wyprawa do Jordanii dla dzieci i rodziców fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Wyprawa do Jordanii dla dzieci i rodziców fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Wyprawa do Jordanii dla dzieci i rodziców fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Wyprawa do Jordanii dla dzieci i rodziców fot. © Roman Stanek, Barents.pl

Zobacz też inne propozycje naszych ciekawych wyjazdów

SPITSBERGEN

Polarna wyprawa dla dzieci i rodziców

wkrótce terminy na 2022 r.
Polarna wyprawa dla dzieci i rodziców. Szymon, 6 lat, trekking na Nordenskjold :-) fot. © Dariusz Kołodziejczyk z Barents.pl
  • Objazdówka
  • Edukacja
LITWA
NOWOŚĆ

Wiejskie życie nad Niemnem

22-28.05.2022
Troki. Wycieczka na Litwę: wiejskie życie nad Niemnem.
  • Wycieczki autokarowe
  • nowość
  • Objazdówka
KIRGISTAN

Trekking na lekko po Górach Tien-szan

12-26.06. | 31.07.-14.08. | 14-28.08.2022
Nad jeziorem Ala Kol. Trekking w Kirgistanie. Wśród Gór Niebiańskich. fot. © Roman Stanek Barents.pl 2014 r.
  • Trekking