fbpx Wycieczka do Gruzji: Tbilisi, Batumi, Kazbek i Swanetia | Wycieczka do Gruzji

Wycieczka do Gruzji: Tbilisi, Batumi, Kazbek i Swanetia

Cerkiew Św. Kwiryka z XI-XII w., powszechnie znana jako Lagurka, to najświętsze miejsce w Swanetii. Wycieczka do Gruzji: Tbilisi, Batumi, Kazbek i Swanetia © Roman Stanek, Barents.pl
• Tradycyjne supry i lokalne przysmaki
• Niezwykła gruzińska przyroda - kaniony, górskie przełęcze, wodospady
• Chrześcijańskie zabytki: Mccheta, Gelati, Alawerdii, Sameba
• Wioska Uszguli (2200 m n.p.m.) i jej średniowieczna atmosfera
• Winne szlaki urodzajnej Kachetii
• Śladami Puszkina Gruzińską Drogą Wojenną
• Plaże Morza Czarnego

Wycieczka do Gruzji. Kamieniste plaże i eukaliptusowe lasy, doliny, którymi płyną rwące, górskie rzeki, stepy i pustynie, wodospady i kaniony. Malownicze winnice, a przede wszystkim, wysokie góry Kaukazu oraz ich zaśnieżone szczyty. Tak, to wszystko czeka na nas właśnie w Gruzji.

Ten niewielki kraj zachęca do poznania swojej przyrody, która skrywa nieprawdopodobne skarby cywilizacji - skalne klasztory, kościoły na szczytach górskich, jak Cminda Sameba - świętość Gruzinów na tle majestatycznego Kazbeku, niezliczone cerkwie czy zapomniane górskie wioski.

Zapraszamy Was na 12-dniową wycieczkę objazdową po Gruzji. W programie, oprócz zabytków i przyrody, nie zabraknie tradycyjnej supry, rozmów z gościnnymi mieszkańcami, polifonicznych śpiewów. W upalne dni popijać będziemy wodę Bordżomi.

Na suto zastawionych stołach znajdziemy chinkali, szaszłyki, bakłażany i... kolendrę :-) Najczęściej nocować będziemy w rodzinnych pensjonatach lub agroturystykach.

Gruzja wycieczki z Barents.pl!

COVID-19 aktualizacja: Gruzja jest otwarta dla ruchu turystycznego! Zapytaj nas o aktualne warunki wjazdowe.

Wioseczka Adishi [Adiszi] w otoczeniu najpiękniejszych grzbietów Górnej Swanetii. Wycieczka do Gruzji: Tbilisi, Batumi, Kazbek i Swanetia © Roman Stanek, Barents.pl
Przepyszne jedzenie i niezwykły widok na Tbilisi - perłę Kaukazu. Wycieczka do Gruzji: Tbilisi, Batumi, Kazbek i Swanetia © Roman Stanek, Barents.pl

Terminy wycieczek

Numer Trudność Termin Dni Cena Uwagi Rezerwacja
170-23 1 Od 06.06.2023 do 17.06.2023 12

6490 PLN

Chcę jechać
172-23 1 Od 04.07.2023 do 15.07.2023 12

6490 PLN

Chcę jechać
174-23 1 Od 01.08.2023 do 12.08.2023 12

6490 PLN

Chcę jechać
177-23 1 Od 19.09.2023 do 30.09.2023 12

6490 PLN

Chcę jechać
Klasztor Gelati – monastyr położony niedaleko Kutaisi, w Imeretii w zachodniej Gruzji. Gruzja jest pełna niezwykłych zabytków sakralnych. Wycieczka do Gruzji: Tbilisi, Batumi, Kazbek i Swanetia © Roman Stanek, Barents.pl
Dwuszczytowa Ushba (4710 m n.p.m.) Wycieczka do Gruzji: Tbilisi, Batumi, Kazbek i Swanetia © Roman Stanek, Barents.pl

Uwaga! W przypadku wprowadzenia ograniczeń uniemożliwiających realizację wycieczki, zwrot 100% wpłaconych pieniędzy realizujemy do 7 dni od dnia odwołania wycieczki. Tu czytaj o polityce biura w związku z COVID-19.

program RAMOWY PROGRAM WYCIECZKI DO GRUZJI*:

DZIEŃ 1
Spotkanie na lotnisku, przelot do Gruzji i transfer do wioseczki Gelati na domową kolację i nocleg w domu u lokalnych gospodarzy.

DZIEŃ 2
Rano wyruszymy w Wysoki Kaukaz. Udamy się w okolice miasteczka Martwili. Zobaczymy niezwykły kanion Okace z kładki zawieszonej kilkaset metrów nad nim. Udamy się pod wodospad Kinkcza. Zatrzymamy się po drodze w mieście Zugdidi, stolicy Mengrelii, słynącej z ostrej kuchni. Następnie zobaczymy jedną z najwyższych tam łukowych na świecie na rzece Enguri, oddzielającej Mengrelię od Abchazji. Pod wieczór dojedziemy do Mestii w Górnej Swanetii. Dla chętnych spacer pod lodowiec Czalaadi. Dla wszystkich zwiedzanie miasteczka i lokalnych muzeów. Zakwaterowanie w rodzinnym pensjonacie, gdzie czekać będzie na nas domowa kolacja.

DZIEŃ 3
Wsiadamy do samochodów terenowych i szutrową drogą przez swańskie wioski, udamy się do najwyżej położonej wioski w Europie, Uszguli (UNESCO). Po drodze czekają na nas zachwycające widoki masywów Uszby i Tetnuldi oraz malutkie górskie kościoły. W malowniczym miejscu, w którym zatrzymał się czas, zgubimy się w labiryntach kamiennych wież i pójdziemy na przyjemny spacer z widokiem pod lodowiec najwyższej góry Gruzji Szchary (5068 m n.p.m.). Przy sprzyjającej pogodzie, dla chętnych aktywnych piechurów, istnieje możliwość spaceru do miejsca, z którego widać najwyższą górę Europy – Elbrus (5 642 m n.p.m.) i inne kaukaskie giganty.

DZIEŃ 4
Ze Swanetii pojedziemy wprost na plaże Morza Czarnego. Odpoczniemy na plaży albo w cieniu eukaliptusów, aby wieczorem zachłysnąć się futurystycznym Batumi - miastem przepychu, mocno kontrastującym z dotychczas poznaną Gruzją. Przejdziemy się po nowoczesnym bulwarze i historycznej starówce, zobaczymy najładniejszy McDonald's na świecie :-) i Wieżę Alfabetyczną. Nocleg pod/w Batumi. Alternatywą dla tych, którzy nie lubią plażowania, może być zwiedzanie pięknego ogrodu botanicznego w Batumi lub spacer w Gonio i Kwariati wśród eukaliptusowych lasów z subtropikalnym klimatem.

DZIEŃ 5
Zmienimy środek transportu na marszrutkę dostosowaną do przejazdów przez górskie przełęcze. Przez gęste lasy i małe wioski pełne ciekawych drewnianych meczetów, dotrzemy do przełęczy Goderdzi. Pojedziemy do Abastumani, dawnego radzieckiego obserwatorium astronomicznego. Następnie udamy się w okolice miasteczka Achalcyche, stolicy regionu Samcche-Dżawachetia. Zobaczymy piękny kościół Sapara, pełen średniowiecznych fresków. Dotrzemy nad kanion rzeki Mtkwari, gdzie spędzimy noc.

DZIEŃ 6
Rano zwiedzimy jeden z najpiękniejszych zabytków Gruzji - skalne miasto Wardzia. To niezwykła konstrukcja, niegdyś była prężną twierdzą i miastem, dziś jest miejscem wyciszenia dla mnichów. Następnie przejedziemy przez zamieszkaną przez Ormian Dżawachetię i wzdłuż największego gruzińskiego jeziora Parawani, udamy się do Dolnej Kartlii. Odwiedzimy miejscowość Bolnisi, zamieszkaną niegdyś przez Niemców, by zobaczyć jedną z dwóch najstarszych gruzińskich cerkwi. Pod wieczór dotrzemy do Tbilisi, gdzie zjemy kolację w lokalnej knajpce.

DZIEŃ 7
Gruzińską Drogą Wojenną przejedziemy obok twierdzy Ananuri usytuowanej nad sztucznym jeziorem utworzonym na rzece Aragwi. Będziemy też w Gudauri, pięknym zimowym kurorcie narciarskim. Miniemy kolorowy pomnik przedstawiający średniowieczną królową Tamarę w towarzystwie traktorów i Jurija Gagarina, aby dotrzeć do Przełęczy Krzyżowej. Następnie udamy się pod wygasły wulkan Kazbek (5033 m n.p.m.) - świętą górę - do której, według legendy, przykuty był Prometeusz. Udamy się do klasztoru Cminda Sameba, malowniczo położonego u podnóża Kazbeku, skąd rozpościera się panorama na Wąwóz Darialski, o którym tak pięknie pisał Puszkin. Możliwy spacer do wodospadu Gweleti. Powrót do Tbilisi.

DZIEŃ 8
Tbilisi, niegdyś zwane Perłą Kaukazu, nadal zachwyca wielokulturowością, a historia miesza się w nim z nowoczesnością. Zwiedzimy najważniejsze cerkwie - Sioni i Kaszueti oraz twierdzę Narikala. Spacer wąskimi uliczkami starego miasta, nad którymi górują przepięknie zdobione balkony i tarasy oplecione bujną winoroślą. Zrobimy zakupy na Suchym Moście, pięknym targu staroci. Przejdziemy przez świeżo wyremontowany secesyjny bulwar Dawida Budowniczego. Wieczorem tradycyjna gruzińska kolacja w stylowej knajpie. Po kolacji dla chętnych wędrówka po tbiliskich barach i klubach. Tbilisi to miasto wielu historii. Plan zwiedzania miasta może zostać dostosowany do oczekiwań grupy.

DZIEŃ 9
Całodzienny przejazd przez urodzajną Kachetię, krainę wina i świeżego chleba. Odwiedzimy słynne maleńkie miasto Signagi i żeński klasztor Bodbe z grobem św. Nino. Odwiedzimy wytwórnię wina Kindzmarauli w Kwareli, zbudowaną w dawnej średniowiecznej twierdzy, gdzie spróbujemy trunków z najlepszych gruzińskich szczepów. Miniemy dawną stolicę królestwa Kachetii - twierdzę Gremi oraz najwyższą średniowieczną katedrę na Kaukazie Alawerdi, słynącą z produkcji pysznego miodu. Wieczorem dojedziemy do Wąwozu Pankisi, u podnóża Kaukazu w dolinie rzeki Alazani. Żyje tam muzułmańska społeczność Kistów. Podczas kolacji spróbujemy specjałów kuchni czeczeńskiej, a potem wysłuchamy domowego koncertu muzyki kaukaskiej wykonywanego przez lokalny zespół Pankisi Ensemble.

DZIEŃ 10
Wczesnym rankiem z gór wyruszamy do stolicy Kachetii Telawi. Przejdziemy się po pięknym targu, gdzie czekają na nas pyszne czurczchele, gruziński słodki przysmak. Po drodze odwiedzimy jeszcze ważny klasztor Ikalto. Przejedziemy przez przełęcz Gombori. Następnego dnia uciekniemy jednak jeszcze dalej od cywilizacji do niezwykłej wioski Udabno. Odpoczniemy po trudach podróży w odizolowanym od świata kultowym Oasis Club, prowadzonym przez Polaków. Po południu udamy się do Dawid Garedża - kompleksu wykutego w skale na granicy z Azerbejdżanem, gdzie zobaczymy piękny zachód słońca. Ognisko i niebo z milionem gwiazd będzie zwieńczeniem tego dnia. Nocleg w drewnianych domkach na stepie.

DZIEŃ 11
Dzień rozpoczniemy wcześnie udając się do Mcchety, pierwszej historycznej stolicy niepodległej, chrześcijańskiej Gruzji. W religijnym centrum kraju przejdziemy przez zabytkowe centrum (UNESCO) z katedrą Sweti Cchoweli. Stamtąd udamy się na wzgórze u zbiegu rzek Aragwi i Mtchwari, gdzie z tarasu kościoła Dżwari, obejrzymy panoramę starej stolicy. To właśnie w tym miejscu, król Mirian III za sprawą świętej Nino ochrzcił Gruzję. Następnie przejedziemy przez Gori, miasto urodzenia Stalina, dotknięte wojną sierpniową z 2008 roku. Stamtąd udamy się do wielowiekowego skalnego miasta Uplyscyche. Zobaczymy skalny Słup Kacchi, na którego szczycie stoi niedostępny kościółek. W górniczej Cziaturze przejedziemy się sowieckimi kolejkami linowymi w niemal postapokaliptycznym klimacie. Potem czeka nas przejazd do miejsca zakwaterowania, domu w wiosce Gelati. Usłyszymy gruzińskie toasty wznoszone przez tamadę. Supra w domu gospodarzy wzbogacona będzie o nieformalny koncert gruzińskiego, męskiego chóru.

DZIEŃ 12
Po śniadaniu zwiedzimy kompleks klasztorów Gelati (UNESCO) z grobem króla Gruzji Dawida Budowniczego, zbudowany na skale klasztor Mocameta i katedrę Bagrati. Zatrzymamy się w historycznym centrum Kutaisi oraz zrobimy zakupy na kolorowym targu. Potem pojedziemy na lotnisko, skąd mamy wylot do Polski.

* Poszczególne punkty programu z dni 1 oraz 12 mogą być realizowane wymiennie, w zależności od godzin przelotów do/z Gruzji.

Nie jedź sam! Poleć wyjazd znajomym:
Uszguli [Ushguli]. Gruzińska wioska położona na wysokości 2200 m n.p.m. u stóp Szchary (5068 m n.p.m.), bogata w charakterystyczne swańskie wieże mieszkalno-obronne. Wycieczka do Gruzji: Tbilisi, Batumi, Kazbek i Swanetia © Roman Stanek, Barents.pl
Akademia Gelati, pełna zachwycającej sztuki gruzińskiego średniowiecza. Wycieczka do Gruzji: Tbilisi, Batumi, Kazbek i Swanetia © Roman Stanek, Barents.pl

cena zawiera ZAPEWNIAMY W CENIE WYCIECZKI DO GRUZJI:

• bilet lotniczy w dwie strony wraz z wszystkimi opłatami lotniskowymi

• bagaż nadawany i podręczny zgodnie z limitem wagowym linii lotniczych

• opiekę polskojęzycznego pilota

• transport klimatyzowanym minibusem lub minivanem z charyzmatycznym gruzińskim kierowcą

• 4x4: jednodniowa wycieczka samochodami terenowymi

• 5x zakwaterowanie w hotelu lub pensjonacie, 7x w domach u miejscowych gospodarzy

• wyżywienie (w cenie zawsze jest wliczone śniadanie, a podczas pobytu u gospodarzy dwa posiłki dziennie) oraz kolacja w Batumi

• degustację wina w Kachetii (Gruzja)

• koncert gruzińskiej muzyki tradycyjnej

• opłaty za wstępy do zabytków, muzeów i kościołów

• pakiety informacyjne

• obowiązkową gwarancję ubezpieczeniową biura podróży

• ubezpieczenie NNW i KL

• obowiązkową opłatę na państwowy Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) za każdą osobę

• obowiązkową opłatę na państwowy Turystyczny Fundusz Pomocowy (TFP) za każdą osobę

• ubezpieczenie na wypadek zarażenia się wirusem (COVID-19) podczas pobytu za granicą

Swańskie wieże obronne. Choćby dla nich warto pojechać do Gruzji! Wycieczka do Gruzji: Tbilisi, Batumi, Kazbek i Swanetia © Roman Stanek, Barents.pl

we własnym zakresie WE WŁASNYM ZAKRESIE:
• kolacje w Tbilisi (trzy razy)
• przekąski i napoje w ciągu dnia nie ujęte w cenie wycieczki
• test na obecność Covid-19 (jeżeli dotyczy)

fakultety WYDATKI FAKULTATYWNE:
• dopłata do pokoju jednoosobowego na cały wyjazd: 1000 PLN/os.

zakwaterowanie ZAKWATEROWANIE:
Podczas wyjazdu będziemy w większości (poza Udabno, Wardzią, Batumi i Tbilisi) zakwaterowani w domach gruzińskich gospodarzy, które przystosowane zostały do przyjmowania zagranicznych turystów. Zwykle pokoje są dwuosobowe, choć istnieje możliwość zakwaterowania w pokojach wieloosobowych. Łazienka i toaleta są wspólne na korytarzu przy pokojach wieloosobowych. Standard w Gruzji polepsza się z roku na rok. W miastach (Batumi, Tbilisi) zakwaterowanie w hotelach.

wyżywienie WYŻYWIENIE:
W cenie wycieczki zapewnione jest każdego dnia śniadanie, a podczas pobytu w domach gościnnych również tradycyjna kolacja typu supra. Gruzińska kuchnia słynie z wielu potraw - zarówno mięsnych (chinkali, szaszłyk) i wegetariańskich (marynowane bakłażany, chaczapuri). W miastach istnieje wiele sklepów i restauracji - tam wyżywienie jest indywidualne. Ceny produktów spożywczych porównywalne lub niższe od polskich.

transport TRANSPORT:
Do dyspozycji podczas całej wycieczki będziemy mieć komfortowy minibus z klimatyzacją. Na trasie Mestia - Uszguli będziemy korzystać z samochodów terenowych. Na trasie Batumi - Wardzia (jeżeli dotyczy) poruszać się będziemy marszrutką.

grupa GRUPA:
Jeździmy w małych grupach. Minimalna liczba osób na wycieczce wynosi 8, maksymalna 15/16.

pogoda KLIMAT I POGODA:
Subtropikalny klimat w zachodniej części Gruzji, temperatura 25 - 30°C, spada wraz ze wzrostem wysokości. W górach Kaukazu Wielkiego w nocy temperatura może spadać do 10°C. Na wschodzie Gruzji klimat suchy, kontynentalny, bez opadów, temperatura w okresie wakacyjnym może sięgać powyżej 30°C.

wylot WYLOT:
Miejscem rozpoczęcia wycieczki jest Warszawa (lub inne wskazane przy terminie wycieczki miejsce). Inne miejsca wylotu po wcześniejszym ustaleniu za dopłatą.

inne INNE:
• Dni i punkty programu wyjazdu mogą się zmienić w zależności od terminu wylotu lub w wyniku sytuacji na miejscu.
• Zapoznaj się z zasadami, jak zapisać się na wycieczkę oraz z ogólnymi warunkami uczestnictwa w wycieczce.
• Organizatorem wycieczki jest Barents.pl - Biuro Aktywnych Podróży.
• Polityka biura w związku z Covid-19 - Podróże w czasach COVID-19 z Barents.pl.

WCZASY GRUZJA - ZOBACZ TEŻ INNE PROGRAMY ZWIEDZANIA GRUZJI

program Wycieczka do Gruzji i Armenii program Gruzja kulinarna program Nieznane szlaki Gruzji
program Sylwester w Gruzji program Majówka w Gruzji program Narty w Gruzji program

Zobacz krótki film: "Don't go to Georgia" czyli "Nie jedź do Gruzji".
Jeszcze Ci się tam spodoba i zechcesz pojechać na wycieczkę do Gruzji :-)
© Film zrealizowany przez Tolt around the world

Mccheta. Katedra Sweti Cchoweli. Wycieczka do Gruzji: Tbilisi, Batumi, Kazbek i Swanetia © Roman Stanek, Barents.pl
Mestia. Kościół św. Jerzego. Wycieczka do Gruzji: Tbilisi, Batumi, Kazbek i Swanetia © Roman Stanek, Barents.pl
Drogi i bezdroża Kaukazu. Wycieczka do Gruzji: Tbilisi, Batumi, Kazbek i Swanetia © Roman Stanek, Barents.pl
Skalne miasto-klasztor Wardzia w południowej Gruzji w regionie Meschetia, ulokowane na zboczu góry Eruszeli, niedaleko miasta Aspindza. Wycieczka do Gruzji: Tbilisi, Batumi, Kazbek i Swanetia © Roman Stanek, Barents.pl
Wycieczka do Gruzji: Tbilisi, Batumi, Kazbek i Swanetia © fot. Justyna Zając "Jak widzę świat" z Barents.pl, wrzesień 2017
Ogród botaniczny. Tbilisi. Wycieczka do Gruzji: Tbilisi, Batumi, Kazbek i Swanetia © fot. Justyna Zając "Jak widzę świat" z Barents.pl, wrzesień 2017
Nad Morzem Czarnym. Wycieczka do Gruzji: Tbilisi, Batumi, Kazbek i Swanetia © fot. Justyna Zając "Jak widzę świat" z Barents.pl, wrzesień 2017
W drodze do Uszguli. Wycieczka do Gruzji © fot. Bogusław Stanaszek z Barents.pl
W drodze do Mestii. Wycieczka do Gruzji © fot. Bogusław Stanaszek z Barents.pl
Nocne życie Batumi. Wycieczka do Gruzji © fot. Bogusław Stanaszek z Barents.pl
Dawid Garedża. Wycieczka do Gruzji © fot. Magda Załoga z Barents.pl
Skalne miasto Uplyscyche. Wycieczka do Gruzji © fot. Magda Załoga z Barents.pl
Wyborne wina i degustacje w Kachetii. Wycieczka do Gruzji © fot. Magda Załoga z Barents.pl
Stopnie trudności wycieczek Barents.pl
Cerkiew Św. Kwiryka z XI-XII w., powszechnie znana jako Lagurka, to najświętsze miejsce w Swanetii. Wycieczka do Gruzji: Tbilisi, Batumi, Kazbek i Swanetia © Roman Stanek, Barents.pl
Cerkiew Św. Kwiryka z XI-XII w., powszechnie znana jako Lagurka, to najświętsze miejsce w Swanetii. Wycieczka do Gruzji: Tbilisi, Batumi, Kazbek i Swanetia © Roman Stanek, Barents.pl
Wioseczka Adishi [Adiszi] w otoczeniu najpiękniejszych grzbietów Górnej Swanetii. Wycieczka do Gruzji: Tbilisi, Batumi, Kazbek i Swanetia © Roman Stanek, Barents.pl
Wioseczka Adishi [Adiszi] w otoczeniu najpiękniejszych grzbietów Górnej Swanetii. Wycieczka do Gruzji: Tbilisi, Batumi, Kazbek i Swanetia © Roman Stanek, Barents.pl
Przepyszne jedzenie i niezwykły widok na Tbilisi - perłę Kaukazu. Wycieczka do Gruzji: Tbilisi, Batumi, Kazbek i Swanetia © Roman Stanek, Barents.pl
Przepyszne jedzenie i niezwykły widok na Tbilisi - perłę Kaukazu. Wycieczka do Gruzji: Tbilisi, Batumi, Kazbek i Swanetia © Roman Stanek, Barents.pl
Klasztor Gelati – monastyr położony niedaleko Kutaisi, w Imeretii w zachodniej Gruzji. Gruzja jest pełna niezwykłych zabytków sakralnych. Wycieczka do Gruzji: Tbilisi, Batumi, Kazbek i Swanetia © Roman Stanek, Barents.pl
Klasztor Gelati – monastyr położony niedaleko Kutaisi, w Imeretii w zachodniej Gruzji. Gruzja jest pełna niezwykłych zabytków sakralnych. Wycieczka do Gruzji: Tbilisi, Batumi, Kazbek i Swanetia © Roman Stanek, Barents.pl
Dwuszczytowa Ushba (4710 m n.p.m.) Wycieczka do Gruzji: Tbilisi, Batumi, Kazbek i Swanetia © Roman Stanek, Barents.pl
Dwuszczytowa Ushba (4710 m n.p.m.) Wycieczka do Gruzji: Tbilisi, Batumi, Kazbek i Swanetia © Roman Stanek, Barents.pl
Uszguli [Ushguli]. Gruzińska wioska położona na wysokości 2200 m n.p.m. u stóp Szchary (5068 m n.p.m.), bogata w charakterystyczne swańskie wieże mieszkalno-obronne. Wycieczka do Gruzji: Tbilisi, Batumi, Kazbek i Swanetia © Roman Stanek, Barents.pl
Uszguli [Ushguli]. Gruzińska wioska położona na wysokości 2200 m n.p.m. u stóp Szchary (5068 m n.p.m.), bogata w charakterystyczne swańskie wieże mieszkalno-obronne. Wycieczka do Gruzji: Tbilisi, Batumi, Kazbek i Swanetia © Roman Stanek, Barents.pl
Akademia Gelati, pełna zachwycającej sztuki gruzińskiego średniowiecza. Wycieczka do Gruzji: Tbilisi, Batumi, Kazbek i Swanetia © Roman Stanek, Barents.pl
Akademia Gelati, pełna zachwycającej sztuki gruzińskiego średniowiecza. Wycieczka do Gruzji: Tbilisi, Batumi, Kazbek i Swanetia © Roman Stanek, Barents.pl
Swańskie wieże obronne. Choćby dla nich warto pojechać do Gruzji! Wycieczka do Gruzji: Tbilisi, Batumi, Kazbek i Swanetia © Roman Stanek, Barents.pl
Swańskie wieże obronne. Choćby dla nich warto pojechać do Gruzji! Wycieczka do Gruzji: Tbilisi, Batumi, Kazbek i Swanetia © Roman Stanek, Barents.pl
Mccheta. Katedra Sweti Cchoweli. Wycieczka do Gruzji: Tbilisi, Batumi, Kazbek i Swanetia © Roman Stanek, Barents.pl
Mccheta. Katedra Sweti Cchoweli. Wycieczka do Gruzji: Tbilisi, Batumi, Kazbek i Swanetia © Roman Stanek, Barents.pl
Mestia. Kościół św. Jerzego. Wycieczka do Gruzji: Tbilisi, Batumi, Kazbek i Swanetia © Roman Stanek, Barents.pl
Mestia. Kościół św. Jerzego. Wycieczka do Gruzji: Tbilisi, Batumi, Kazbek i Swanetia © Roman Stanek, Barents.pl
Drogi i bezdroża Kaukazu. Wycieczka do Gruzji: Tbilisi, Batumi, Kazbek i Swanetia © Roman Stanek, Barents.pl
Drogi i bezdroża Kaukazu. Wycieczka do Gruzji: Tbilisi, Batumi, Kazbek i Swanetia © Roman Stanek, Barents.pl
Skalne miasto-klasztor Wardzia w południowej Gruzji w regionie Meschetia, ulokowane na zboczu góry Eruszeli, niedaleko miasta Aspindza. Wycieczka do Gruzji: Tbilisi, Batumi, Kazbek i Swanetia © Roman Stanek, Barents.pl
Skalne miasto-klasztor Wardzia w południowej Gruzji w regionie Meschetia, ulokowane na zboczu góry Eruszeli, niedaleko miasta Aspindza. Wycieczka do Gruzji: Tbilisi, Batumi, Kazbek i Swanetia © Roman Stanek, Barents.pl
Wycieczka do Gruzji: Tbilisi, Batumi, Kazbek i Swanetia © fot. Justyna Zając "Jak widzę świat" z Barents.pl, wrzesień 2017
Wycieczka do Gruzji: Tbilisi, Batumi, Kazbek i Swanetia © fot. Justyna Zając "Jak widzę świat" z Barents.pl, wrzesień 2017
Ogród botaniczny. Tbilisi. Wycieczka do Gruzji: Tbilisi, Batumi, Kazbek i Swanetia © fot. Justyna Zając "Jak widzę świat" z Barents.pl, wrzesień 2017
Ogród botaniczny. Tbilisi. Wycieczka do Gruzji: Tbilisi, Batumi, Kazbek i Swanetia © fot. Justyna Zając "Jak widzę świat" z Barents.pl, wrzesień 2017
Nad Morzem Czarnym. Wycieczka do Gruzji: Tbilisi, Batumi, Kazbek i Swanetia © fot. Justyna Zając "Jak widzę świat" z Barents.pl, wrzesień 2017
Nad Morzem Czarnym. Wycieczka do Gruzji: Tbilisi, Batumi, Kazbek i Swanetia © fot. Justyna Zając "Jak widzę świat" z Barents.pl, wrzesień 2017
W drodze do Uszguli. Wycieczka do Gruzji © fot. Bogusław Stanaszek z Barents.pl
W drodze do Uszguli. Wycieczka do Gruzji © fot. Bogusław Stanaszek z Barents.pl
W drodze do Mestii. Wycieczka do Gruzji © fot. Bogusław Stanaszek z Barents.pl
W drodze do Mestii. Wycieczka do Gruzji © fot. Bogusław Stanaszek z Barents.pl
Nocne życie Batumi. Wycieczka do Gruzji © fot. Bogusław Stanaszek z Barents.pl
Nocne życie Batumi. Wycieczka do Gruzji © fot. Bogusław Stanaszek z Barents.pl
Dawid Garedża. Wycieczka do Gruzji © fot. Magda Załoga z Barents.pl
Dawid Garedża. Wycieczka do Gruzji © fot. Magda Załoga z Barents.pl
Skalne miasto Uplyscyche. Wycieczka do Gruzji © fot. Magda Załoga z Barents.pl
Skalne miasto Uplyscyche. Wycieczka do Gruzji © fot. Magda Załoga z Barents.pl
Wyborne wina i degustacje w Kachetii. Wycieczka do Gruzji © fot. Magda Załoga z Barents.pl
Wyborne wina i degustacje w Kachetii. Wycieczka do Gruzji © fot. Magda Załoga z Barents.pl
Stopnie trudności wycieczek Barents.pl
Stopnie trudności wycieczek Barents.pl
Lagurka, to najświętsze miejsce w Swanetii. Po każdej mszy odbywa się tam rytuał, podczas którego najwięcej emocji budzi podnoszenie wielkiego dzwonu i przerzucanie przez ramię olbrzymich kamieni. Temu komu uda się trzykrotnie wydobyć z dzwonu bicie oraz przerzucić kamień, spełnią się życzenia. Wycieczka do Gruzji: Tbilisi, Batumi, Kazbek i Swanetia © Roman Stanek, Barents.pl
Lagurka, to najświętsze miejsce w Swanetii. Po każdej mszy odbywa się tam rytuał, podczas którego najwięcej emocji budzi podnoszenie wielkiego dzwonu i przerzucanie przez ramię olbrzymich kamieni. Temu komu uda się trzykrotnie wydobyć z dzwonu bicie oraz przerzucić kamień, spełnią się życzenia. Wycieczka do Gruzji: Tbilisi, Batumi, Kazbek i Swanetia © Roman Stanek, Barents.pl
Zdjęcie grupowe :-) Wycieczka do Gruzji: Tbilisi, Batumi, Kazbek i Swanetia © Roman Stanek, Barents.pl
Zdjęcie grupowe :-) Wycieczka do Gruzji: Tbilisi, Batumi, Kazbek i Swanetia © Roman Stanek, Barents.pl
Mestia! Dzień dobry! Wycieczka do Gruzji: Tbilisi, Batumi, Kazbek i Swanetia © Roman Stanek, Barents.pl
Mestia! Dzień dobry! Wycieczka do Gruzji: Tbilisi, Batumi, Kazbek i Swanetia © Roman Stanek, Barents.pl
Monastyr Gelati znajduje się niedaleko Kutaisi, w Imeretii. Od 1994 r. na liście UNESCO. Wycieczka do Gruzji: Tbilisi, Batumi, Kazbek i Swanetia © Roman Stanek, Barents.pl
Monastyr Gelati znajduje się niedaleko Kutaisi, w Imeretii. Od 1994 r. na liście UNESCO. Wycieczka do Gruzji: Tbilisi, Batumi, Kazbek i Swanetia © Roman Stanek, Barents.pl
Barents.pl to biuro aktywnych podróży, to przyjemne spacery i trekkingi podczas wycieczki objazdowej :-) Wycieczka do Gruzji: Tbilisi, Batumi, Kazbek i Swanetia © Roman Stanek, Barents.pl
Barents.pl to biuro aktywnych podróży, to przyjemne spacery i trekkingi podczas wycieczki objazdowej :-) Wycieczka do Gruzji: Tbilisi, Batumi, Kazbek i Swanetia © Roman Stanek, Barents.pl
Lokalna kuchnia, domowe i świeże jedzenie, supry z tamadami - po to jedzie się do Gruzji!!! Wycieczka do Gruzji: Tbilisi, Batumi, Kazbek i Swanetia © Roman Stanek, Barents.pl
Lokalna kuchnia, domowe i świeże jedzenie, supry z tamadami - po to jedzie się do Gruzji!!! Wycieczka do Gruzji: Tbilisi, Batumi, Kazbek i Swanetia © Roman Stanek, Barents.pl
Uszguli - nie dość, że przepiękna, to jeszcze najwyżej położona wioska w Europie. Wycieczka do Gruzji: Tbilisi, Batumi, Kazbek i Swanetia © Roman Stanek, Barents.pl
Uszguli - nie dość, że przepiękna, to jeszcze najwyżej położona wioska w Europie. Wycieczka do Gruzji: Tbilisi, Batumi, Kazbek i Swanetia © Roman Stanek, Barents.pl
Cminda Sameba (Święta Trójca). Prawosławny klasztor położony w pobliżu miasteczka Stepancminda (dawniej Kazbegi) Wycieczka do Gruzji: Tbilisi, Batumi, Kazbek i Swanetia © Iza Majchrzak, Barents.pl
Cminda Sameba (Święta Trójca). Prawosławny klasztor położony w pobliżu miasteczka Stepancminda (dawniej Kazbegi) Wycieczka do Gruzji: Tbilisi, Batumi, Kazbek i Swanetia © Iza Majchrzak, Barents.pl
Wieże obronne w Swanetii są nieodłącznym elementem krajobrazu. Wycieczka do Gruzji: Tbilisi, Batumi, Kazbek i Swanetia © Roman Stanek, Barents.pl
Wieże obronne w Swanetii są nieodłącznym elementem krajobrazu. Wycieczka do Gruzji: Tbilisi, Batumi, Kazbek i Swanetia © Roman Stanek, Barents.pl
Gruzińska gościnność jest znana na całym świecie. Wycieczka do Gruzji: Tbilisi, Batumi, Kazbek i Swanetia © Roman Stanek, Barents.pl
Gruzińska gościnność jest znana na całym świecie. Wycieczka do Gruzji: Tbilisi, Batumi, Kazbek i Swanetia © Roman Stanek, Barents.pl
Stado owiec na jednej z gruzińskich przełęczy. Wycieczka do Gruzji: Tbilisi, Batumi, Kazbek i Swanetia © Roman Stanek, Barents.pl
Stado owiec na jednej z gruzińskich przełęczy. Wycieczka do Gruzji: Tbilisi, Batumi, Kazbek i Swanetia © Roman Stanek, Barents.pl
Unikalne freski naskalne w przygranicznym kompleksie Dawid Garedża. Wycieczka do Gruzji: Tbilisi, Batumi, Kazbek i Swanetia © Roman Stanek, Barents.pl
Unikalne freski naskalne w przygranicznym kompleksie Dawid Garedża. Wycieczka do Gruzji: Tbilisi, Batumi, Kazbek i Swanetia © Roman Stanek, Barents.pl
Aromatyczne przyprawy i zioła to bardzo smaczna pamiątka z podróży. Do kupienia na lokalnych targach i bazarach. Wycieczka do Gruzji: Tbilisi, Batumi, Kazbek i Swanetia © Roman Stanek, Barents.pl
Aromatyczne przyprawy i zioła to bardzo smaczna pamiątka z podróży. Do kupienia na lokalnych targach i bazarach. Wycieczka do Gruzji: Tbilisi, Batumi, Kazbek i Swanetia © Roman Stanek, Barents.pl
Podwórka Tbilisi. Wycieczka do Gruzji: Tbilisi, Batumi, Kazbek i Swanetia © Iza Majchrzak, Barents.pl
Podwórka Tbilisi. Wycieczka do Gruzji: Tbilisi, Batumi, Kazbek i Swanetia © Iza Majchrzak, Barents.pl
Tbilisi nocą. Wycieczka do Gruzji: Tbilisi, Batumi, Kazbek i Swanetia © Iza Majchrzak, Barents.pl
Tbilisi nocą. Wycieczka do Gruzji: Tbilisi, Batumi, Kazbek i Swanetia © Iza Majchrzak, Barents.pl
W monastyrze. Wycieczka do Gruzji: Tbilisi, Batumi, Kazbek i Swanetia © Iza Majchrzak, Barents.pl
W monastyrze. Wycieczka do Gruzji: Tbilisi, Batumi, Kazbek i Swanetia © Iza Majchrzak, Barents.pl
Swanetia - kraina obronnych wież i surowego górskiego życia. Wycieczka do Gruzji: Tbilisi, Batumi, Kazbek i Swanetia © Roman Stanek, Barents.pl
Swanetia - kraina obronnych wież i surowego górskiego życia. Wycieczka do Gruzji: Tbilisi, Batumi, Kazbek i Swanetia © Roman Stanek, Barents.pl
Malownicze swańskie wioski w zapierającym dech w piersiach krajobrazie Wysokiego Kaukazu. Uszguli. Wycieczka do Gruzji: Tbilisi, Batumi, Kazbek i Swanetia © Roman Stanek, Barents.pl
Malownicze swańskie wioski w zapierającym dech w piersiach krajobrazie Wysokiego Kaukazu. Uszguli. Wycieczka do Gruzji: Tbilisi, Batumi, Kazbek i Swanetia © Roman Stanek, Barents.pl
Przepiękne gruzińskie ikony można spotkać na każdym kroku. Wycieczka do Gruzji: Tbilisi, Batumi, Kazbek i Swanetia © Roman Stanek, Barents.pl
Przepiękne gruzińskie ikony można spotkać na każdym kroku. Wycieczka do Gruzji: Tbilisi, Batumi, Kazbek i Swanetia © Roman Stanek, Barents.pl
Niezwykły krajobraz górskiej Gruzji. Można tak siedzieć godzinami. Wycieczka do Gruzji: Tbilisi, Batumi, Kazbek i Swanetia © Roman Stanek, Barents.pl
Niezwykły krajobraz górskiej Gruzji. Można tak siedzieć godzinami. Wycieczka do Gruzji: Tbilisi, Batumi, Kazbek i Swanetia © Roman Stanek, Barents.pl
Wielka podróż przez Kaukaz. Wycieczka do Gruzji: Tbilisi, Batumi, Kazbek i Swanetia © Roman Stanek, Barents.pl
Wielka podróż przez Kaukaz. Wycieczka do Gruzji: Tbilisi, Batumi, Kazbek i Swanetia © Roman Stanek, Barents.pl
Gruzińskie snickersy. Od zwykłych różnią się tym, że są zdrowe :) Wycieczka do Gruzji: Tbilisi, Batumi, Kazbek i Swanetia © Iza Majchrzak, Barents.pl
Gruzińskie snickersy. Od zwykłych różnią się tym, że są zdrowe :) Wycieczka do Gruzji: Tbilisi, Batumi, Kazbek i Swanetia © Iza Majchrzak, Barents.pl
Chinkali. Mniaaaam.... Wycieczka do Gruzji: Tbilisi, Batumi, Kazbek i Swanetia © Roman Stanek, Barents.pl
Chinkali. Mniaaaam.... Wycieczka do Gruzji: Tbilisi, Batumi, Kazbek i Swanetia © Roman Stanek, Barents.pl
Występy lokalnych artystów. Czy to podczas supry, czy na dworze, zawsze robią rewelacyjne wrażenie! Wycieczka do Gruzji: Tbilisi, Batumi, Kazbek i Swanetia © Roman Stanek, Barents.pl
Występy lokalnych artystów. Czy to podczas supry, czy na dworze, zawsze robią rewelacyjne wrażenie! Wycieczka do Gruzji: Tbilisi, Batumi, Kazbek i Swanetia © Roman Stanek, Barents.pl
Góry Kaukazu. Dziki Kaukaz. Piękny Kaukaz. Nasz Kaukaz! Wycieczka do Gruzji: Tbilisi, Batumi, Kazbek i Swanetia © Roman Stanek, Barents.pl
Góry Kaukazu. Dziki Kaukaz. Piękny Kaukaz. Nasz Kaukaz! Wycieczka do Gruzji: Tbilisi, Batumi, Kazbek i Swanetia © Roman Stanek, Barents.pl
Zagubione w górach Kaukazu wioski i miasteczka. Wycieczka do Gruzji: Tbilisi, Batumi, Kazbek i Swanetia © Roman Stanek, Barents.pl
Zagubione w górach Kaukazu wioski i miasteczka. Wycieczka do Gruzji: Tbilisi, Batumi, Kazbek i Swanetia © Roman Stanek, Barents.pl
Tradycyjne supry i lokalne przysmaki. Wycieczka do Gruzji: Tbilisi, Batumi, Kazbek i Swanetia © Roman Stanek, Barents.pl
Tradycyjne supry i lokalne przysmaki. Wycieczka do Gruzji: Tbilisi, Batumi, Kazbek i Swanetia © Roman Stanek, Barents.pl
Rzeka Aragwi, nad którą góruje wspaniała twierdza Ananuri. Wycieczka do Gruzji: Tbilisi, Batumi, Kazbek i Swanetia © Roman Stanek, Barents.pl
Rzeka Aragwi, nad którą góruje wspaniała twierdza Ananuri. Wycieczka do Gruzji: Tbilisi, Batumi, Kazbek i Swanetia © Roman Stanek, Barents.pl
Skalne miasto Wardzia jest jednym z najciekawszych zabytków Gruzji. Wycieczka do Gruzji: Tbilisi, Batumi, Kazbek i Swanetia © Roman Stanek, Barents.pl
Skalne miasto Wardzia jest jednym z najciekawszych zabytków Gruzji. Wycieczka do Gruzji: Tbilisi, Batumi, Kazbek i Swanetia © Roman Stanek, Barents.pl
Skalne miasto-klasztor Wardzia usytuowane jest na zboczu góry Eruszeli. Składa się z niezliczonej ilości jaskiń połączonych ze sobą siecią tuneli. Wycieczka do Gruzji: Tbilisi, Batumi, Kazbek i Swanetia © Roman Stanek, Barents.pl
Skalne miasto-klasztor Wardzia usytuowane jest na zboczu góry Eruszeli. Składa się z niezliczonej ilości jaskiń połączonych ze sobą siecią tuneli. Wycieczka do Gruzji: Tbilisi, Batumi, Kazbek i Swanetia © Roman Stanek, Barents.pl
Dawit Garedża. Kompleks monastyrów położonych w Kachetii we wschodniej Gruzji. Wycieczka do Gruzji: Tbilisi, Batumi, Kazbek i Swanetia © Elena Shakhbazyan, Barents.pl
Dawit Garedża. Kompleks monastyrów położonych w Kachetii we wschodniej Gruzji. Wycieczka do Gruzji: Tbilisi, Batumi, Kazbek i Swanetia © Elena Shakhbazyan, Barents.pl
W Wąwozie Pankisi, po fenomenalnym koncercie czeczeńskiej muzyki i tańca. Wycieczka do Gruzji: Tbilisi, Batumi, Kazbek i Swanetia © Elena Shakhbazyan, Barents.pl
W Wąwozie Pankisi, po fenomenalnym koncercie czeczeńskiej muzyki i tańca. Wycieczka do Gruzji: Tbilisi, Batumi, Kazbek i Swanetia © Elena Shakhbazyan, Barents.pl
Lody o smaku kindzmarauli w Mccheccie :-) Wycieczka do Gruzji: Tbilisi, Batumi, Kazbek i Swanetia © Elena Shakhbazyan, Barents.pl
Lody o smaku kindzmarauli w Mccheccie :-) Wycieczka do Gruzji: Tbilisi, Batumi, Kazbek i Swanetia © Elena Shakhbazyan, Barents.pl
Kaukaz mieni się kolorami. Spacer dolinami Kaukazu. Wycieczka do Gruzji: Tbilisi, Batumi, Kazbek i Swanetia © Maciek Kucharski, Barents.pl
Kaukaz mieni się kolorami. Spacer dolinami Kaukazu. Wycieczka do Gruzji: Tbilisi, Batumi, Kazbek i Swanetia © Maciek Kucharski, Barents.pl
Góry w lecie pachną niezliczoną ilością różnych ziół. Wycieczka do Gruzji: Tbilisi, Batumi, Kazbek i Swanetia © Maciek Kucharski, Barents.pl
Góry w lecie pachną niezliczoną ilością różnych ziół. Wycieczka do Gruzji: Tbilisi, Batumi, Kazbek i Swanetia © Maciek Kucharski, Barents.pl
W drodze. Nie sposób nie patrzeć przez okno. Wycieczka do Gruzji: Tbilisi, Batumi, Kazbek i Swanetia © Maciek Kucharski, Barents.pl
W drodze. Nie sposób nie patrzeć przez okno. Wycieczka do Gruzji: Tbilisi, Batumi, Kazbek i Swanetia © Maciek Kucharski, Barents.pl
Tradycyjne metody produkcji wina w qvevri (kwewri / kvevri). fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Tradycyjne metody produkcji wina w qvevri (kwewri / kvevri). fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Otwieramy qvevri (kwewri / kvevri) w domu u zaprzyjaźnionego gospodarza. fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Otwieramy qvevri (kwewri / kvevri) w domu u zaprzyjaźnionego gospodarza. fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Gotowe - pyszne domowe, gruzińskie wino. fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Gotowe - pyszne domowe, gruzińskie wino. fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Mapa produkcji wina tradycyjną, naturalną metodą w qvevri (kwewri / kvevri). fot. © Małgosia Busz, Barents.pl
Mapa produkcji wina tradycyjną, naturalną metodą w qvevri (kwewri / kvevri). fot. © Małgosia Busz, Barents.pl
Wino jeszcze w stałej postaci. fot. Juztyna Zając "Jak widzę świat" z Barents.pl
Wino jeszcze w stałej postaci. fot. Juztyna Zając "Jak widzę świat" z Barents.pl
W trakcie procesu wytwarzania wina naturalnymi metodami. fot. © Magda Załoga, Barents.pl
W trakcie procesu wytwarzania wina naturalnymi metodami. fot. © Magda Załoga, Barents.pl
Akademia Gelati. Wycieczka do Gruzji © fot. Magda Załoga z Barents.pl
Akademia Gelati. Wycieczka do Gruzji © fot. Magda Załoga z Barents.pl
Katedra Bagrati. Wycieczka do Gruzji © fot. Magda Załoga z Barents.pl
Katedra Bagrati. Wycieczka do Gruzji © fot. Magda Załoga z Barents.pl
Czurczchele. Wycieczka do Gruzji © fot. Magda Załoga z Barents.pl
Czurczchele. Wycieczka do Gruzji © fot. Magda Załoga z Barents.pl
Jedną z najwyższych tam łukowych na świecie, na rzece Enguri. Wycieczka do Gruzji © fot. Magda Załoga z Barents.pl
Jedną z najwyższych tam łukowych na świecie, na rzece Enguri. Wycieczka do Gruzji © fot. Magda Załoga z Barents.pl
Uszba. Wycieczka do Gruzji © fot. Magda Załoga z Barents.pl
Uszba. Wycieczka do Gruzji © fot. Magda Załoga z Barents.pl
W Swanetii. Wycieczka do Gruzji © fot. Magda Załoga z Barents.pl
W Swanetii. Wycieczka do Gruzji © fot. Magda Załoga z Barents.pl
Spacer w górach. Wycieczka do Gruzji © fot. Magda Załoga z Barents.pl
Spacer w górach. Wycieczka do Gruzji © fot. Magda Załoga z Barents.pl
W Wielkim Kaukazie jest jeszcze trochę lodowców. Wycieczka do Gruzji © fot. Magda Załoga z Barents.pl
W Wielkim Kaukazie jest jeszcze trochę lodowców. Wycieczka do Gruzji © fot. Magda Załoga z Barents.pl
Uszguli. Wycieczka do Gruzji © fot. Magda Załoga z Barents.pl
Uszguli. Wycieczka do Gruzji © fot. Magda Załoga z Barents.pl
Cziatura - miasto kolejek linowych. Wycieczka do Gruzji © fot. Magda Załoga z Barents.pl
Cziatura - miasto kolejek linowych. Wycieczka do Gruzji © fot. Magda Załoga z Barents.pl
Goris - tam straszy Stalin. Wycieczka do Gruzji © fot. Magda Załoga z Barents.pl
Goris - tam straszy Stalin. Wycieczka do Gruzji © fot. Magda Załoga z Barents.pl
Widok ze skalnego miasta Uplyscyche. Wycieczka do Gruzji © fot. Magda Załoga z Barents.pl
Widok ze skalnego miasta Uplyscyche. Wycieczka do Gruzji © fot. Magda Załoga z Barents.pl
Tbilisi. Wycieczka do Gruzji © fot. Magda Załoga z Barents.pl
Tbilisi. Wycieczka do Gruzji © fot. Magda Załoga z Barents.pl
Suchy Most w Tbilisi. Wycieczka do Gruzji © fot. Magda Załoga z Barents.pl
Suchy Most w Tbilisi. Wycieczka do Gruzji © fot. Magda Załoga z Barents.pl
Nocne życie Tbilisi. Wycieczka do Gruzji © fot. Magda Załoga z Barents.pl
Nocne życie Tbilisi. Wycieczka do Gruzji © fot. Magda Załoga z Barents.pl
Twierdza Ananuri. Wycieczka do Gruzji © fot. Magda Załoga z Barents.pl
Twierdza Ananuri. Wycieczka do Gruzji © fot. Magda Załoga z Barents.pl
Wnętrze jednego z gruzińskich monastyrów. Wycieczka do Gruzji © fot. Magda Załoga z Barents.pl
Wnętrze jednego z gruzińskich monastyrów. Wycieczka do Gruzji © fot. Magda Załoga z Barents.pl
Postkomunistyczny pomnik ze świetnymi mozajkami. Wycieczka do Gruzji © fot. Magda Załoga z Barents.pl
Postkomunistyczny pomnik ze świetnymi mozajkami. Wycieczka do Gruzji © fot. Magda Załoga z Barents.pl
Na Gruzińskiej Drodze Wojennej. Wycieczka do Gruzji © fot. Magda Załoga z Barents.pl
Na Gruzińskiej Drodze Wojennej. Wycieczka do Gruzji © fot. Magda Załoga z Barents.pl
Gruzińska Droga Wojenna. Wycieczka do Gruzji © fot. Magda Załoga z Barents.pl
Gruzińska Droga Wojenna. Wycieczka do Gruzji © fot. Magda Załoga z Barents.pl
Kaukaz. Wycieczka do Gruzji © fot. Magda Załoga z Barents.pl
Kaukaz. Wycieczka do Gruzji © fot. Magda Załoga z Barents.pl
Widok na pierwszą stolicę Gruzji - Mcchetę. Wycieczka do Gruzji © fot. Magda Załoga z Barents.pl
Widok na pierwszą stolicę Gruzji - Mcchetę. Wycieczka do Gruzji © fot. Magda Załoga z Barents.pl
Alawerdi! Wycieczka do Gruzji © fot. Magda Załoga z Barents.pl
Alawerdi! Wycieczka do Gruzji © fot. Magda Załoga z Barents.pl
Wina Kachetii. Wycieczka do Gruzji © fot. Magda Załoga z Barents.pl
Wina Kachetii. Wycieczka do Gruzji © fot. Magda Załoga z Barents.pl
Pieczemy chleb! Wycieczka do Gruzji © fot. Magda Załoga z Barents.pl
Pieczemy chleb! Wycieczka do Gruzji © fot. Magda Załoga z Barents.pl
W Kindzmarauli. Wycieczka do Gruzji © fot. Magda Załoga z Barents.pl
W Kindzmarauli. Wycieczka do Gruzji © fot. Magda Załoga z Barents.pl
Nieodłączni towarzysze podróży. Wycieczka do Gruzji © fot. Magda Załoga z Barents.pl
Nieodłączni towarzysze podróży. Wycieczka do Gruzji © fot. Magda Załoga z Barents.pl
Widok na dwuszczytową Uszbę. Wycieczka do Gruzji © fot. Bogusław Stanaszek z Barents.pl
Widok na dwuszczytową Uszbę. Wycieczka do Gruzji © fot. Bogusław Stanaszek z Barents.pl
Uszguli w Swanetii. Wycieczka do Gruzji © fot. Bogusław Stanaszek z Barents.pl
Uszguli w Swanetii. Wycieczka do Gruzji © fot. Bogusław Stanaszek z Barents.pl
Swanetia. Wycieczka do Gruzji © fot. Bogusław Stanaszek z Barents.pl
Swanetia. Wycieczka do Gruzji © fot. Bogusław Stanaszek z Barents.pl
Tbilisi nocą. Wycieczka do Gruzji © fot. Bogusław Stanaszek z Barents.pl
Tbilisi nocą. Wycieczka do Gruzji © fot. Bogusław Stanaszek z Barents.pl
Stepy i półpustynie okolic Udabno. Wycieczka do Gruzji © fot. Bogusław Stanaszek z Barents.pl
Stepy i półpustynie okolic Udabno. Wycieczka do Gruzji © fot. Bogusław Stanaszek z Barents.pl
Skalne miasto Wardzia. Wycieczka do Gruzji © fot. Bogusław Stanaszek z Barents.pl
Skalne miasto Wardzia. Wycieczka do Gruzji © fot. Bogusław Stanaszek z Barents.pl

Zobacz też inne propozycje naszych ciekawych wyjazdów

GRUZJA

Wycieczka nieznanymi szlakami Gruzji

wkrótce terminy na 2023 r.
Wędrówki po nieznanych szlakach Gruzji fot. © Maciek Kucharski vel Klemens, lipiec 2017 r., Barents.pl
  • Objazdówka
  • Etyczne
GRUZJA i ARMENIA
KLASYKA!

Gruzja i Armenia: piękno Kaukazu

17.06.-2.07. | 15-30.07. | 12-27.08.2023 i inne
Dawit Garedża - kompleks monastyrów wydrążonych w skale fot. © Bogusław Stanaszek z Barents.pl
  • Objazdówka
  • Etyczne
GRUZJA

Trekking w Gruzji. Swanetia na lekko

6-17.06. | 4-15.07. | 18-29.07. | 8-19.08.2023 i inne
Pod Uszbą. fot. © Lidka Wiśniewska z Barents.pl
  • Trekking
  • Etyczne