fbpx Wycieczka do Czarnobyla i zwiedzanie Kijowa. Fakultatywny Lwów i trekking na Zakarpaciu | Wycieczka do Czarnobyla z Barents.pl

Wycieczka do Czarnobyla i zwiedzanie Kijowa. Fakultatywny Lwów i trekking na Zakarpaciu

Czarnobyl fot. © Roman Stanek, Barents.pl 2016
• Dwa dni i nocleg w Strefie Czarnobylskiej
• Zwiedzanie opuszczonego miasta Prypeć
• Spotkanie z "samosiołami" - ludźmi z Zony
• Spacer po „radzieckim” Kijowie + ukraińskie tradycyjne jedzenie
• Zwiedzanie alternatywnego Lwowa
• Jesienny trekking połoninami Zakarpacia

Wycieczka do Czarnobyla i zwiedzanie Kijowa w wersji krótszej wyjazdu. Dodatkowo zwiedzanie Lwowa i trekking na ukraińskim Zakarpaciu w wersji przedłużonej.

Uwielbiasz opuszczone miejsca? Uwielbiasz niekonwencjonalne wyprawy i nie chcesz, by Twoja wiedza o Ukrainie kończyła się na Lwowie? Chcesz odwiedzić miejsce budzące mieszankę fascynacji i przerażenia, a jednocześnie miejsce zupełnie bezpieczne?

Przenieś się z nami w czasie do roku 1986 i zobacz na własne oczy efekt największej katastrofy nuklearnej dwudziestego wieku. A potem odpocznij w Kijowie wśród tysięcy złocistych kopuł, niezliczonych zabytków, atrakcji i fotogenicznych zakątków.

Czarnobyl zapisał się na kartach historii Europy w czarnych barwach, na zawsze naznaczając je mroczną tajemnicą. Przytulone do białoruskiej granicy miasto nad Prypecią wskutek awarii reaktora atomowego stało się sławne.

"Zona" niegdyś trudno dostępna, dziś możliwa jest do przekroczenia. Wszystko z przewodnikiem oraz stuprocentowo bezpiecznie - już 15 lat temu promieniowanie wynosiło dawkę równą tej występującej w Warszawie. Wciąż stosunkowo mała liczba turystów podnosi atrakcyjność Czarnobyla, a jego motyw chętnie wykorzystywany jest w literaturze, muzyce, filmie i grach komputerowych.

Niegdyś obszary Strefy Wykluczenia wokół Czarnobylskiej AES były niebezpieczne ze względu na wysokie promieniowanie. Jednakże po wyczerpujących badaniach, naukowcy stwierdzają ogromny ekologiczny progres i po przeszło 30 latach od tragedii widzimy dziką przyrodę w pełnej krasie, co spowodowane jest m.in. brakiem ingerencji człowieka w środowisko.

W ramach tego wyjazdu odwiedzimy też Samosiołów - ludzi, którzy pomimo katastrofy nadal żyją w swoich domach. Zgodnie ze statystykami jest ich ok. 300 osób, skupionych w 11-tu osiedlach wokół Zony. Samosioły tworzą niesamowitą społeczność żyjącą w harmonii z naturą, gdzie na ulicach zamiast samochodów, ich drewniane domy mijają wilki, dziki i łosie. Okazja spotkać tych ludzi daję okazję przybliżenia się ku naturze, ku temu, co sprowadza się na margines świata technologii, w którym przyszło nam żyć.

Wycieczkę (w wersji dłuższej) zaczniemy do poznawania uroków Lwowa, po którym oprowadzi nas lokalny pasjonat. Nie obędzie się bez piwa w Teatrze Piwa Prawda :) Zwiedzimy także Kijów, gdzie oprócz niesamowitych zabytków prawosławia, szukać będziemy śladów minionych wydarzeń oraz zgłębiać tradycyjny wymiar miasta. Na koniec (w wersji dłuższej) pojedziemy na połoniny ukraińskiego Zakarpacia na relaksujący trekking i palinkę!

W 2022 r. wycieczki na Ukrainę nie będą realizowane :-(

W Zonie - spotkania z Samosiołami. fot. © Roman Stanek, Barents.pl 2016
Sprawdzanie poziomu napromieniowania. fot. © Paweł Gardziej, Barents 2017

W Czarnobylu fot. © Paweł Gardziej, Barents 2017
Przyroda przejęła Zonę. fot. © Paweł Gardziej, Barents 2017

program RAMOWY PROGRAM WYCIECZKI DO CZARNOBYLA:

DZIEŃ 1 (14.05.) (wycieczka długa)
(wycieczka długa) Wyjazd z Krakowa w godzinach popołudniowych. Przejazd do Lwowa, gdzie dotrzemy w godzinach wieczornych. Wypijemy piwo za wolną Ukrainę w ogromnym kompleksie Piwnego Teatru "Prawda". Kolacja pełna przysmaków w restauracji Kryivka lub gruzińskim bistro (płatna we własnym zakresie). Nocleg w hostelu.

DZIEŃ 2 (15.05.) (obie wycieczki)
(wycieczka długa) Tradycyjne ukraińskie śniadanie i poranny spacer po Lwowie z miejscowym przewodnikiem i pasjonatem miasta. Po południu przejazd do Kijowa. Po drodze zajrzymy na chwilę do Żytomierza i zjemy tam kolację. Przyjazd do stolicy Ukrainy w nocy.
(wycieczka krótka) Przelot z Warszawy do Kijowa, krótkie zwiedzanie stolicy Ukrainy. Spotkanie z druga grupą i wspólne kontynuowanie wycieczki.

DZIEŃ 3 (16.05.) (obie wycieczki)
Wyjazd z Kijowa do Czarnobyla. Zwiedzimy 30-kilometrową strefę zamkniętą miasta, zajrzymy do wyludnionych mieszkań, w których znajdziemy porzucone w pośpiechu przedmioty codziennego użytku. Odwiedzimy cerkiew św. Eliasza – jedyny obiekt sakralny na terenie zony. Udamy się również do oddalonego o 4 km miasta Prypeć, powstałego niegdyś jako osiedle dla pracowników Czarnobylskiej elektrowni. Wejdziemy na dach najwyższego budynku, skąd naszym oczom ukaże się oszałamiający widok na elektrownię oraz umarłe blokowisko leżące u jej stóp. Nocleg w Czarnobylu w całkowicie bezpiecznej, specjalnie wyznaczonej do tego strefie.

DZIEŃ 4 (17.05.) (obie wycieczki)
Kontynuacja wycieczki po strefie czarnobylskiej. Zwiedzanie muzeum katastrofy czarnobylskiej. Poczujemy tu wyraźnego ducha przeszłości – autentyczne UAZY, które swego czasu brały udział w akcji ratunkowej; oryginalne fotografie oraz historie osób, których losy nieodwracalnie odmieniła tragedia i dziś skupione zostały one w tym, co jesteśmy w stanie obejrzeć w przestrzeni muzealnej. Wieczorem powrót do Kijowa i nocleg. Zakwaterowanie w hotelu oddającym ducha socjalistycznych czasów.

DZIEŃ 5 (18.05.) (obie wycieczki)
Zwiedzamy Kijów - stolicę o wielu obliczach. Spacer do punktu, z którego rozciąga się panorama na całe miasto i płynący dołem Dniepr. Zwiedzanie willi Honka - pałacu pozostałego po byłym prezydencie Janukowyczu. Wizyta w Muzeum Czarnobyla będzie zaś klamrą dla dni spędzonych w Zonie. Zjemy tradycyjną ukraińską kolację, napijemy się gorzałki z ukraińskiego zboża a na koniec zagryziemy kiszonym ogórkiem i prawdziwym sadłem.

DZIEŃ 6 (19.05.) (obie wycieczki)
Dzień w Kijowie. Zajrzymy do Ławry Peczerskiej (UNESCO), która przypomina słowiański Watykan. Wejdziemy także na szczyt stojącego dumnie nad Dnieprem pomnika "Matki-rodzicielki", który niczym Amerykańska Statua Wolności wita wszystkich przyjezdnych. Przejdziemy się główną ulicą Kijowa – Chreszczatykiem aż dojdziemy do Majdanu, miejsca, gdzie rozgrywają się wielkie kulturalne i polityczne wydarzenia – to właśnie tu odbyła się "Pomarańczowa rewolucja" i protesty przeciw prezydentowi Janukowyczowi. Zobaczymy też inny Kijów w ramach ekskursji do czasów minionych: niekończące się bloki i pomniki oraz pamiątki komunistyczne.
(wycieczka długa) Wieczorny wyjazd z Kijowa i nocny przejazd do Kołoczawy.
(wycieczka krótka) A uczestnicy wycieczki krótszej wrócą dziś samolotem do Warszawy.

DZIEŃ 7 (20.05.) (wycieczka długa)
Poranny przyjazd do Kołoczawy. Zakwaterowanie w byłej stanicy czechosłowackiej żandarmerii, śniadanie i wypoczynek. Zwiedzanie prywatnego skansenu prowadzonego przez miejscowego oligarchę, oraz wizyta w schronisku dla niedźwiedzi z depresją. Na obiad wybierzemy się spacerem na Połoninę Perewiz, gdzie gospodarz nie omieszka poczęstować nas wódką. W Kołoczawie zaś będzie na nas czekać kolacja pełna zakarpackich specjałów.

DZIEŃ 8 (21.05.) (wycieczka długa)
Całodniowy trekking na górę Strimba (1719 m n.p.m.), skąd roztaczają się niezwykłe widoki na Karpaty i malownicze wioski. Wieczorem sauna i pożegnalna impreza z ukraińską muzyka na żywo.

DZIEŃ 9 (22.05.) (wycieczka długa)
Poranne pożegnanie z Kołoczawą i powrót do Polski wieczorem.

Nie jedź sam! Poleć wyjazd znajomym:
Pozostałości życia w Zonie. fot. © Paweł Gardziej, Barents 2017
W trakcie eksploracji Zony. fot. © Paweł Gardziej, Barents 2017

cena ZAPEWNIAMY W CENIE WYCIECZKI:

• przelot na trasie Warszawa - Kijów - Warszawa (wersja krótka)

• przejazd na trasie Kraków - Lwów oraz Lwów - Kraków komfortowym pociągiem/autobusem lub busem

transfery lokalne dla obu grup zgodnie z programem

• opiekę polskojęzycznego pilota

• 2-dniową wycieczkę do czarnobylskiej Zony i miasta Prypeć

• zakwaterowanie: (wycieczka długa) 1x w hostelu we Lwowie, 3x w hotelu w Kijowie, 1x w postradzieckim budynku w Zonie, 2x w pensjonacie w Kołoczawie (w pokojach 2-osobowych z łazienką i toaletą), 1 nocny przejazd autobusem/pociągiem/busem | (wycieczka krótka) 3x w hotelu w Kijowie, 1x w postradzieckim budynku w Zonie (w pokojach 2-osobowych z łazienką i toaletą)

• wyżywienie: (wycieczka długa) 8x śniadanie, 1x obiad w Zonie, 2x obiadokolacja w Kołoczawie | (wycieczka krótka) 4x śniadanie, 1x obiad w Zonie

• dla chętnych degustacja ukraińskich wódek smakowych (wycieczka długa)

• certyfikat potwierdzający wizytę w zonie Czarnobyla

• pakiety informacyjne

• ubezpieczenie NNW i KL + ubezpieczenie bagażu

• obowiązkową gwarancję ubezpieczeniową biura podróży

• obowiązkową opłatę na państwowy Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) za każdą osobę

• obowiązkową opłatę na państwowy Turystyczny Fundusz Pomocowy (TFP) za każdą osobę

• ubezpieczenie na wypadek zarażenia się wirusem (COVID-19) podczas pobytu za granicą

Z widokiem na Prypeć i elektrownię. fot. © Paweł Gardziej, Barents 2017

poza ceną WE WŁASNYM ZAKRESIE:
• dodatkowe wyżywienie
• test na obecność Covid-19 (jeżeli dotyczy)

fakultety WYDATKI FAKULTATYWNE:
• opłaty za fotografowanie i filmowanie w muzeum (30-40 PLN)
• bilety wstępu do zabytków w Kijowie i Lwowie

zakwaterowanie ZAKWATEROWANIE I WYŻYWIENIE:
Zakwaterowanie w pensjonacie, hotelu lub hostelu. W cenie wycieczki wliczone są hotelowe śniadania zawierające tradycyjną ukraińską bądź europejską kuchnię. Podczas wyjazdu do Czarnobyla zapewniamy obiad na terenie Zony. Dodatkowe wyżywienie we własnym zakresie. Ceny w Kijowie i Lwowie są porównywalne do polskich. Chętnych zaprosimy do bezpłatnej degustacji bogatego asortymentu ukraińskich wódek.

bezpieczeństwo INFORMACJE DOTYCZĄCE BEZPIECZEŃSTWA:
Przed wejściem do Zony zapoznamy się z wprowadzającym programem, dotyczącym podstawowych informacji o mieście oraz poruszaniu się w jego przestrzeni. Poziom radioaktywności po 30 latach istotnie się obniżył i nie stanowi zagrożenia dla zdrowia odwiedzających. Jednakże w ramach bezpieczeństwa wskazane jest założenie ubrań z długim rękawem oraz spodni.

grupa GRUPA:
Jeździmy w niedużych grupach. Minimalna liczba klientów to 8.

wylot WYLOT / WYJAZD:
Miejscem rozpoczęcia wycieczki jest WARSZAWA (wersja krótka) i KRAKÓW (wersja długa).

inne INNE:
• Dni i punkty programu wyjazdu mogą się zmienić w zależności od terminu wyjazdu/wylotu lub w wyniku sytuacji na miejscu.
• Zapoznaj się z zasadami, jak zapisać się na wycieczkę oraz z ogólnymi warunkami uczestnictwa w wycieczce.
• Organizatorem wycieczki jest Barents.pl - Biuro Aktywnych Podróży.
• Polityka biura w związku z Covid-19 - Podróże w czasach COVID-19 z Barents.pl.

"Wesołe miasteczko" w Zonie. fot. © Paweł Gardziej, Barents 2017
Murale w Zonie. fot. © Paweł Gardziej, Barents 2017
Wycieczka do Czarnobyla i zwiedzanie Kijowa. fot. © Paweł Gardziej, Barents 2017
Przyroda przejmuje dawne miasta. fot. © Waldek Bąk, Barents 2016
Wycieczka do Czarnobyla i zwiedzanie Kijowa. fot. © Waldek Bąk, Barents 2016
Wycieczka do Czarnobyla i zwiedzanie Kijowa. fot. © Waldek Bąk, Barents 2016
Stopnie trudności wycieczek Barents.pl
Czarnobyl fot. © Roman Stanek, Barents.pl 2016
Czarnobyl fot. © Roman Stanek, Barents.pl 2016
W Zonie - spotkania z Samosiołami. fot. © Roman Stanek, Barents.pl 2016
W Zonie - spotkania z Samosiołami. fot. © Roman Stanek, Barents.pl 2016
Sprawdzanie poziomu napromieniowania. fot. © Paweł Gardziej, Barents 2017
Sprawdzanie poziomu napromieniowania. fot. © Paweł Gardziej, Barents 2017
W Czarnobylu fot. © Paweł Gardziej, Barents 2017
W Czarnobylu fot. © Paweł Gardziej, Barents 2017
Przyroda przejęła Zonę. fot. © Paweł Gardziej, Barents 2017
Przyroda przejęła Zonę. fot. © Paweł Gardziej, Barents 2017
Pozostałości życia w Zonie. fot. © Paweł Gardziej, Barents 2017
Pozostałości życia w Zonie. fot. © Paweł Gardziej, Barents 2017
W trakcie eksploracji Zony. fot. © Paweł Gardziej, Barents 2017
W trakcie eksploracji Zony. fot. © Paweł Gardziej, Barents 2017
Z widokiem na Prypeć i elektrownię. fot. © Paweł Gardziej, Barents 2017
Z widokiem na Prypeć i elektrownię. fot. © Paweł Gardziej, Barents 2017
"Wesołe miasteczko" w Zonie. fot. © Paweł Gardziej, Barents 2017
"Wesołe miasteczko" w Zonie. fot. © Paweł Gardziej, Barents 2017
Murale w Zonie. fot. © Paweł Gardziej, Barents 2017
Murale w Zonie. fot. © Paweł Gardziej, Barents 2017
Wycieczka do Czarnobyla i zwiedzanie Kijowa. fot. © Paweł Gardziej, Barents 2017
Wycieczka do Czarnobyla i zwiedzanie Kijowa. fot. © Paweł Gardziej, Barents 2017
Przyroda przejmuje dawne miasta. fot. © Waldek Bąk, Barents 2016
Przyroda przejmuje dawne miasta. fot. © Waldek Bąk, Barents 2016
Wycieczka do Czarnobyla i zwiedzanie Kijowa. fot. © Waldek Bąk, Barents 2016
Wycieczka do Czarnobyla i zwiedzanie Kijowa. fot. © Waldek Bąk, Barents 2016
Wycieczka do Czarnobyla i zwiedzanie Kijowa. fot. © Waldek Bąk, Barents 2016
Wycieczka do Czarnobyla i zwiedzanie Kijowa. fot. © Waldek Bąk, Barents 2016
Stopnie trudności wycieczek Barents.pl
Stopnie trudności wycieczek Barents.pl
Majówka w Czarnobylu fot. © Roman Stanek, Barents.pl 2016
Majówka w Czarnobylu fot. © Roman Stanek, Barents.pl 2016
Majówka w Czarnobylu fot. © Roman Stanek, Barents.pl 2016
Majówka w Czarnobylu fot. © Roman Stanek, Barents.pl 2016
Majówka w Czarnobylu fot. © Roman Stanek, Barents.pl 2016
Majówka w Czarnobylu fot. © Roman Stanek, Barents.pl 2016
Majówka w Czarnobylu fot. © Roman Stanek, Barents.pl 2016
Majówka w Czarnobylu fot. © Roman Stanek, Barents.pl 2016
Majówka w Czarnobylu fot. © Roman Stanek, Barents.pl 2016
Majówka w Czarnobylu fot. © Roman Stanek, Barents.pl 2016
Majówka w Czarnobylu fot. © Roman Stanek, Barents.pl 2016
Majówka w Czarnobylu fot. © Roman Stanek, Barents.pl 2016
Majówka w Czarnobylu fot. © Roman Stanek, Barents.pl 2016
Majówka w Czarnobylu fot. © Roman Stanek, Barents.pl 2016
Majówka w Czarnobylu fot. © Roman Stanek, Barents.pl 2016
Majówka w Czarnobylu fot. © Roman Stanek, Barents.pl 2016
Majówka w Czarnobylu fot. © Roman Stanek, Barents.pl 2016
Majówka w Czarnobylu fot. © Roman Stanek, Barents.pl 2016
Majówka w Czarnobylu fot. © Paweł Gardziej, Barents 2017
Majówka w Czarnobylu fot. © Paweł Gardziej, Barents 2017
Majówka w Czarnobylu fot. © Paweł Gardziej, Barents 2017
Majówka w Czarnobylu fot. © Paweł Gardziej, Barents 2017
Majówka w Czarnobylu fot. © Paweł Gardziej, Barents 2017
Majówka w Czarnobylu fot. © Paweł Gardziej, Barents 2017
Majówka w Czarnobylu fot. © Paweł Gardziej, Barents 2017
Majówka w Czarnobylu fot. © Paweł Gardziej, Barents 2017
Majówka w Czarnobylu fot. © Paweł Gardziej, Barents 2017
Majówka w Czarnobylu fot. © Paweł Gardziej, Barents 2017
Majówka w Czarnobylu fot. © Paweł Gardziej, Barents 2017
Majówka w Czarnobylu fot. © Paweł Gardziej, Barents 2017
Majówka w Czarnobylu fot. © Paweł Gardziej, Barents 2017
Majówka w Czarnobylu fot. © Paweł Gardziej, Barents 2017
Majówka w Czarnobylu fot. © Paweł Gardziej, Barents 2017
Majówka w Czarnobylu fot. © Paweł Gardziej, Barents 2017
Majówka w Czarnobylu fot. © Paweł Gardziej, Barents 2017
Majówka w Czarnobylu fot. © Paweł Gardziej, Barents 2017
Majówka w Czarnobylu fot. © Paweł Gardziej, Barents 2017
Majówka w Czarnobylu fot. © Paweł Gardziej, Barents 2017
Majówka w Czarnobylu fot. © Paweł Gardziej, Barents 2017
Majówka w Czarnobylu fot. © Paweł Gardziej, Barents 2017
Majówka w Czarnobylu fot. © Paweł Gardziej, Barents 2017
Majówka w Czarnobylu fot. © Paweł Gardziej, Barents 2017
Majówka w Czarnobylu fot. © Paweł Gardziej, Barents 2017
Majówka w Czarnobylu fot. © Paweł Gardziej, Barents 2017
Majówka w Czarnobylu fot. © Paweł Gardziej, Barents 2017
Majówka w Czarnobylu fot. © Paweł Gardziej, Barents 2017
Majówka w Czarnobylu fot. © Paweł Gardziej, Barents 2017
Majówka w Czarnobylu fot. © Paweł Gardziej, Barents 2017
Majówka w Czarnobylu fot. © Paweł Gardziej, Barents 2017
Majówka w Czarnobylu fot. © Paweł Gardziej, Barents 2017
Majówka w Czarnobylu fot. © Paweł Gardziej, Barents 2017
Majówka w Czarnobylu fot. © Paweł Gardziej, Barents 2017
Majówka w Czarnobylu fot. © Paweł Gardziej, Barents 2017
Majówka w Czarnobylu fot. © Paweł Gardziej, Barents 2017
Majówka w Czarnobylu fot. © Paweł Gardziej, Barents 2017
Majówka w Czarnobylu fot. © Paweł Gardziej, Barents 2017
Majówka w Czarnobylu fot. © Paweł Gardziej, Barents 2017
Majówka w Czarnobylu fot. © Paweł Gardziej, Barents 2017
Majówka w Czarnobylu fot. © Paweł Gardziej, Barents 2017
Majówka w Czarnobylu fot. © Paweł Gardziej, Barents 2017
Majówka w Czarnobylu fot. © Paweł Gardziej, Barents 2017
Majówka w Czarnobylu fot. © Paweł Gardziej, Barents 2017
Majówka w Czarnobylu fot. © Paweł Gardziej, Barents 2017
Majówka w Czarnobylu fot. © Paweł Gardziej, Barents 2017
Majówka w Czarnobylu fot. © Paweł Gardziej, Barents 2017
Majówka w Czarnobylu fot. © Paweł Gardziej, Barents 2017
Majówka w Czarnobylu fot. © Paweł Gardziej, Barents 2017
Majówka w Czarnobylu fot. © Paweł Gardziej, Barents 2017
Majówka w Czarnobylu fot. © Paweł Gardziej, Barents 2017
Majówka w Czarnobylu fot. © Paweł Gardziej, Barents 2017
Majówka w Czarnobylu fot. © Paweł Gardziej, Barents 2017
Majówka w Czarnobylu fot. © Paweł Gardziej, Barents 2017
Majówka w Czarnobylu fot. © Paweł Gardziej, Barents 2017
Majówka w Czarnobylu fot. © Paweł Gardziej, Barents 2017
Majówka w Czarnobylu fot. © Paweł Gardziej, Barents 2017
Majówka w Czarnobylu fot. © Paweł Gardziej, Barents 2017
Majówka w Czarnobylu fot. © Paweł Gardziej, Barents 2017
Majówka w Czarnobylu fot. © Paweł Gardziej, Barents 2017
Majówka w Czarnobylu fot. © Paweł Gardziej, Barents 2017
Majówka w Czarnobylu fot. © Paweł Gardziej, Barents 2017
Kijów. Majówka w Czarnobylu fot. © Paweł Gardziej, Barents 2017
Kijów. Majówka w Czarnobylu fot. © Paweł Gardziej, Barents 2017
Kijów. Majówka w Czarnobylu fot. © Paweł Gardziej, Barents 2017
Kijów. Majówka w Czarnobylu fot. © Paweł Gardziej, Barents 2017
Kijów. Majówka w Czarnobylu fot. © Paweł Gardziej, Barents 2017
Kijów. Majówka w Czarnobylu fot. © Paweł Gardziej, Barents 2017
Kijów. Majówka w Czarnobylu fot. © Paweł Gardziej, Barents 2017
Kijów. Majówka w Czarnobylu fot. © Paweł Gardziej, Barents 2017
Kijów. Majówka w Czarnobylu fot. © Paweł Gardziej, Barents 2017
Kijów. Majówka w Czarnobylu fot. © Paweł Gardziej, Barents 2017
Kijów. Majówka w Czarnobylu fot. © Paweł Gardziej, Barents 2017
Kijów. Majówka w Czarnobylu fot. © Paweł Gardziej, Barents 2017
Kijów. Majówka w Czarnobylu fot. © Paweł Gardziej, Barents 2017
Kijów. Majówka w Czarnobylu fot. © Paweł Gardziej, Barents 2017
Kijów. Majówka w Czarnobylu fot. © Paweł Gardziej, Barents 2017
Kijów. Majówka w Czarnobylu fot. © Paweł Gardziej, Barents 2017
Kijów. Majówka w Czarnobylu fot. © Paweł Gardziej, Barents 2017
Kijów. Majówka w Czarnobylu fot. © Paweł Gardziej, Barents 2017
Kijów. Majówka w Czarnobylu fot. © Paweł Gardziej, Barents 2017
Kijów. Majówka w Czarnobylu fot. © Paweł Gardziej, Barents 2017
Kijów. Majówka w Czarnobylu fot. © Paweł Gardziej, Barents 2017
Kijów. Majówka w Czarnobylu fot. © Paweł Gardziej, Barents 2017
Ukraińskie Zakarpacie fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Ukraińskie Zakarpacie fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Ukraińskie Zakarpacie fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Ukraińskie Zakarpacie fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Ukraińskie Zakarpacie fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Ukraińskie Zakarpacie fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Ukraińskie Zakarpacie fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Ukraińskie Zakarpacie fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Ukraińskie Zakarpacie fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Ukraińskie Zakarpacie fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Ukraińskie Zakarpacie fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Ukraińskie Zakarpacie fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Ukraińskie Zakarpacie fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Ukraińskie Zakarpacie fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Ukraińskie Zakarpacie fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Ukraińskie Zakarpacie fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Ukraińskie Zakarpacie fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Ukraińskie Zakarpacie fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Ukraińskie Zakarpacie fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Ukraińskie Zakarpacie fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Ukraińskie Zakarpacie fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Ukraińskie Zakarpacie fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Ukraińskie Zakarpacie fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Ukraińskie Zakarpacie fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Ukraińskie Zakarpacie fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Ukraińskie Zakarpacie fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Ukraińskie Zakarpacie fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Ukraińskie Zakarpacie fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Ukraińskie Zakarpacie fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Ukraińskie Zakarpacie fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Ukraińskie Zakarpacie fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Ukraińskie Zakarpacie fot. © Roman Stanek, Barents.pl

Zobacz też inne propozycje naszych ciekawych wyjazdów

MADERA
MAJÓWKA!

Madera: wyspa wiecznej wiosny

28.04.-8.05. | 9-19.06. | 27.10.-6.11.
Madera. Wyspa wiecznej wiosny i najpiękniejszych spacerów. fot. @ Małgosia Busz, Barents.pl
  • Objazdówka
  • Trekking
JORDANIA

Wycieczka do Jordanii

6-16.06. | 19-29.09. | 10-20.10.
Wycieczka do Jordanii: Petra, Amman, pustynia Wadi Rum i trekkingi fot. © Paweł Gardziej, Barents.pl
  • Objazdówka
  • Trekking
MOŁDAWIA
ŚWIĘTO WINA!

Mołdawia, Naddniestrze i Odessa

wyjazd się nie odbędzie w 2022r.
Mołdawia i Odessa po winnych szlakach Besarabii © Ania Legutko, Barents.pl
  • Objazdówka
  • Wydarzenie