fbpx Rowerem przez Izrael i Palestynę: od Galilei po Pustynię Negew | Izrael i Palestyna rowerem z Barents.pl

Rowerem przez Izrael i Palestynę: od Galilei po Pustynię Negew

Izrael i Palestyna rowerem. fot. © Ministerstwo Turystyki Izraela dla Barents.pl
• Rowerem na lekko - bagaże transportowane samochodami
• Noce w żydowskim kibucu i pod niebem beduińskiej pustyni
• Zjazd Doliną Jordanu z Wzgórz Golan do Jeziora Galilejskiego
• Degustacja palestyńskiego piwa i koszernego wina
• Przejazdy przez wioski i mniejszymi drogami bez samochodów
• Kozie sery, daktyle i oliwki, falafel, hummus i szakszuka

Rowerem przez Izrael i Palestynę! Ten niewielki region zawiera w sobie niesamowitą różnorodność i obfitość natury. Każdy kilometr to inny krajobraz! Aż prosi się o to, by odkrywać go tak jak lubimy - aktywnie, na lekko, na rowerze!

Rowerowa trasa przebiega przez Wzgórza Golan pokryte winoroślą, przez pola oliwne Galilei, wśród nadmorskich sadów cytrusowych i dębowych lasów. Wiedzie od rześkiego Morza Śródziemnego, po Jezioro Galilejskie, skręca w złoto pustyni Judzkiej zaraz po kąpieli w błękitnym Morzu Martwym.

Podczas wyprawy dotrzemy do zionących piaszczystym bezkresem kanionów i do bujnych zielonych oaz z wodospadami. Posłuchamy klezmerskiej muzyki zmiksowanej z nawoływaniem muezina. Odwiedzimy pasterskie wioski i kosmopolityczne miasta Tel Awiwu i Jerozolimy.

Energii doda nam szakszuka z hummusem, soczyste oliwki i kielichy wina zagryzane koszerną chałką! Jadąc przez prowincję będziemy wstępować do lokalnych rolników i rzemieślników na degustację kozich serów, słodkich daktyli i piwa!

Bagaże będą przewożone przez samochód asekuracyjny w kolejne miejsca noclegowe, by móc w pełni cieszyć się podjazdami i widokami podczas zjazdów. Przejedziemy około 650 kilometrów bocznymi drogami asfaltowymi oraz utwardzonymi ścieżkami przez wzgórza i wioski.

Izrael i Palestyna rowerem. fot. © Ministerstwo Turystyki Izraela dla Barents.pl
Izrael i Palestyna rowerem. fot. © Ministerstwo Turystyki Izraela dla Barents.pl

Izrael i Palestyna rowerem. fot. © Ministerstwo Turystyki Izraela dla Barents.pl
Izrael i Palestyna rowerem. fot. © Ministerstwo Turystyki Izraela dla Barents.pl

program RAMOWY PROGRAM WYJAZDU - NOWY PROGRAM NA 2023:

DZIEŃ 1
Lot z Warszawy do Tel Awiwu. Zaczniemy od rowerowego zwiedzania tego kosmopolitycznego miasta, przejeżdżając również przez historyczną Jaffę. Poznamy nocne życie w alternatywnych pubach izraelskiej stolicy start-upów.

Szacowany dystans dzienny: w zależności od tego, jak wiele zechcemy zobaczyć w Tel Awiwie i Jaffie. :) 

DZIEŃ 2
Przejazd pociągiem na północ do śródziemnomorskiej Akki. Wykąpiemy się w Morzu Śródziemnym oraz zwiedzimy stare miasto pamiętające wyprawy krzyżowe. Wejdziemy też do pięknych Ogrodów Bahaitów. Wzdłuż wybrzeża dotrzemy do miasteczka Naharijja. Następnie skręcimy i przejedziemy malowniczą trasą przez Wzgórza Golan. Na nocleg dojedziemy do mistycznego Safedu - najwyżej położonego miasta Izraela i historycznej stolicy żydowskiej kabały.

Szacowany dystans dzienny: ok. 65 km
W górę: 1580 m. W dół: 754 m

DZIEŃ 3
Z błękitnego Safedu, po wizycie w kolonii artystów i w dzielnicach Żydów sefardyjskich i aszkenazyjskich, pojedziemy do ujścia rzeki Jordan od Jeziora Galilejskiego. Tego dnia, poruszając się wzdłuż jego brzegu, odwiedzimy miejsca w Galilei związane z domniemaną historią nauczania Jezusa z Nazaretu - Kafarnaum (miejsce narodzin św. Piotra), Tabga (miejsce rozmnożenia chleba i ryb), Góra Błogosławieństw (miejsce wygłoszenia Kazania na Górze). Dotrzemy do Tyberiady - największego miasta nad jeziorem.

Fakultatywnie możliwa jest wizyta w parku Nahal Meszuszim i kąpiel w basenach zamkniętych między bazaltowymi klifami.

Szacowany dystans dzienny: ok. 60 km
W górę: 869 m. W dół: 1665 m

DZIEŃ 4
Tego dnia wybierzemy się do Jardenit - jednego z miejsc nad Jordanem uznawanego za potencjalną lokalizację chrztu Jezusa. Odwiedzimy również Belvoir, jedną z najlepiej zachowanych twierdz krzyżowych w Ziemi Świętej. Dotrzemy do Bejt Sze’an - starożytnego miasta położonego na skrzyżowaniu szlaków handlowych, jednego ze słynnych Decapolis z zachowanymi ruinami z różnych okresów historycznych. Dla chętnych, krótki dodatkowy przejazd do ostoi zieleni - parku Gan ha-Szelosza - gdzie możliwa jest kąpiel w basenach wód termalnych strumienia Amal.

Szacowany dystans dzienny: ok. 60 km
W górę: 1163 m. W dół: 1346 m

DZIEŃ 5
Tego dnia wjedziemy do Palestyny, a konkretnie na Zachodni Brzeg Jordanu. Czeka nas najdłuższy odcinek rowerowych zmagań. Udamy się do Jerycha, jednego z najstarszych nieprzerwanie zamieszkanych miejsc na świecie. Przecinając pustynne terytorium będziemy mieli okazję poznać realia życia palestyńskich pasterzy i koczowników

Szacowany dystans dzienny: ok. 93 km
W górę: 733 m. W dół: 862 m

DZIEŃ 6
Z Jerycha, udamy się dalej na południe w stronę Morza Martwego. Przejedziemy przez obszar, który jest najniżej położonym terenem pod poziomem morza na ziemi. Cała trasa będzie wiodła przez pustynne terytoria Palestyny, a jej zwieńczeniem będzie osada En Gedi, oaza pośrodku wysuszonych piaskowych skał Pustyni Judzkiej. Popołudnie spędzimy na błotnych kąpielach w słonych wodach Morza Martwego, a dla chętnych stroniących od plażowania możliwości dodatkowych przejazdów po Parku Narodowym En Gedi otaczającym osadę.

Szacowany dystans dzienny: ok. 58 km
W górę: 750 m. W dół: 807 m

DZIEŃ 7
Poruszamy się dalej na południe, aby dotrzeć do starożytnej twierdzy Masada (UNESCO). Z bronionej przez strome, kilkusetmetrowe zbocza warowni roztacza się widok na Morze Martwe. Możliwy wjazd kolejką linową. Spotkamy się z Beduinami na pustyni, poznamy ich kulturę i zwyczaje parzenia kawy w piachu. Stamtąd udamy się płaskowyżem w stronę pustyni Negew, aby dotrzeć na nocleg do miasta Arad.

Szacowany dystans dzienny: ok. 50 km
W górę: 1366 m. W dół: 442 m

DZIEŃ 8
Przejedziemy przez wykopaliska i park narodowy Tel Arad. Tego dnia wrócimy z powrotem do Palestyny. Obierzemy kierunek na miasto Hebron (UNESCO), które jest celem tego dnia. Zwiedzimy piękne, podzielone religijnie miasto, w którym niektóre świątynie pełnią jednocześnie rolę meczetów i synagog.

Szacowany dystans dzienny: ok. 50 km
W górę: 1018 m. W dół: 724 m

DZIEŃ 9
Rozpoczynamy dzień od wizyty w Betlejem z jego Bazyliką Narodzenia Pańskiego i murem bezpieczeństwa artystycznie dokumentującym przebieg konfliktu palestyńsko-izraelskiego. Po dotarciu do Jerozolimy, zostawimy rowery i udamy się na kolację.

Szacowany dystans dzienny: ok. 43 km
W górę: 893 m. W dół: 1015 m

DZIEŃ 10
Zanim jeszcze dokładnie zwiedzimy Jerozolimę, wybierzemy się na całodniową wycieczkę rowerową do stolicy i najbardziej liberalnego z miast Palestyny - Ramallah. To niezwykle żywe miasto jest dla Palestyńczyków nie tylko stolicą polityczną, ale również kulturowym i artystycznym centrum. Odwiedzimy również lokalny browar kraftowy, rzekomo pierwszy w tym regionie świata. Powrót wieczorem do Jerozolimy.

Szacowany dystans dzienny: ok. 38 km
W górę: 782 m. W dół: 782 m

DZIEŃ 11
(Dzień pieszy) Dzisiaj odkryjemy skrajności Jerozolimy - stolicę trzech religii i czterech dzielnic. Przejdziemy stare miasto, gdzie graniczą ze sobą - spokój i cisza ukryte za murami tajemniczych klasztorów Dzielnicy Ormiańskiej, z hałasem gęstego labiryntu kupieckich uliczek w Dzielnicy Muzułmańskiej. Objedziemy Wzgórza Świątynne, spojrzymy na uduchowione miasto z Góry Syjon i Góry Oliwnej. Zatrzymamy się na targu Yehudy żeby spróbować koszernych i arabskich pyszności - hummusu z okienka, słodkiej chałwy i podejrzeć proces wyciskania tahini. Zagłębimy się w wąskie uliczki Drogi Krzyżowej, arabskich bazarów i ortodoksyjnych kibuców.

DZIEŃ 12
Przejazd na lotnisko w Tel Awiwie i lot powrotny do Warszawy.

Nie jedź sam! Poleć wyjazd znajomym:
Izrael i Palestyna rowerem. fot. © Ministerstwo Turystyki Izraela dla Barents.pl
Izrael i Palestyna rowerem. fot. © Ministerstwo Turystyki Izraela dla Barents.pl

cena ZAPEWNIAMY W CENIE WYCIECZKI:

• bilet lotniczy w dwie strony wraz z opłatami lotniskowymi

• bagaż podręczny

• bagaż rejestrowany w postaci roweru (sprzęt sportowy)

• zakwaterowanie

• opiekę polskojęzycznego pilota

• auto asekuracyjne jadące po trasie wycieczki

• wyżywienie: śniadania 

• wstępy do parków narodowych

• degustację piwa w palestyńskim browarze rzemieślniczym

• degustację wina

• przejazd pociągiem z Tel Avivu do Akki

• transfer z Jerozolimy na lotnisko w Tel Avivie

• pakiety informacyjne

• obowiązkową gwarancję ubezpieczeniową biura podróży

• ubezpieczenie NNW i KL + ubezpieczenie bagażu do 200 Euro

• obowiązkową opłatę na państwowy Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) za każdą osobę

• obowiązkową opłatę na państwowy Turystyczny Fundusz Pomocowy (TFP) za każdą osobę

• ubezpieczenie na wypadek zarażenia się wirusem (COVID-19) podczas pobytu za granicą

Izrael i Palestyna rowerem. fot. © Ministerstwo Turystyki Izraela dla Barents.pl

poza ceną WE WŁASNYM ZAKRESIE:
• wyżywienie poza wymienionym
• test na obecność Covid-19 (jeżeli dotyczy)

fakultety WYDATKI FAKULTATYWNE:
• dodatkowy bagaż lotniczy
• wstępy do atrakcji nie objętych programem

wylot MIEJSCE WYLOTU:
Miejscem wylotu jest Warszawa. Inne miejsce wylotu za dopłatą (w takim przypadku prosimy o kontakt z biurem).

zakwaterowanie ZAKWATEROWANIE:
Noclegi w pokojach 2-3-4 osobowych. W mniejszych wioskach pensjonaty/agroturystyki, w miastach hotele/hostele. Na pustyni nocujemy w kilkuosobowych obozowych namiotach. Pokój 1-osobowy za dopłatą.

wyżywienie WYŻYWIENIE:
Zapewniamy śniadania w czasie całej podróży. Reszta wyżywienia we własnym zakresie. Kuchnia nie stanowi szczególnego wyzwania dla naszych żołądków. Wypiekane chlebki, hummus, warzywa we wszelakiej postaci, mięso, lokalne desery, owoce - każdy znajdzie coś dla siebie.

transport TRANSPORT:
Podróżujemy na rowerach supportowani przez samochód transportujący nasze bagaże. W przypadku małej grupy pilot będzie kierowcą auta asekuracyjnego.

grupa GRUPA:
Jeździmy w małych grupach. Minimalna liczba osób na wycieczce wynosi 8, maksymalna 15/16.

pogoda POGODA:
Okres zarówno wiosenny i jesienny to czas idealny na wyprawę do Izraela. Tuż przed upałami i zaraz po nich. Unikając chłodniejszych dni. Spodziewajmy się praktycznie bezdeszczowej pogody i średniej temperatury na poziomie 19-25°C w kwietniu i od 24-28°C w październiku. Noce na pustyni mogą być nieco chłodniejsze, z temperaturami spadającymi do ok. 17°C w kwietniu, do 20°C w maju i październiku.

trudność POZIOM TRUDNOŚCI:
Do przewozu bagażu będziemy mieć do dyspozycji własne auto z kierowcą, dlatego zabieramy na rower niewielki bagaż podręczny. Auto będzie można wykorzystać również przy ewentualnej kontuzji lub niedyspozycji któregoś z uczestników. Dzienne odcinki to 60-100 km.  Dzienne przewyższenia to od 400 do ok. 1000 m n.p.m. Podczas jazdy będziemy się starali unikać głównych dróg, a gdzie będzie to możliwe będziemy korzystać z alternatywnych tras, gdzie nie ma asfaltu. Rekomendujemy rower górski, choć trasę można przejechać również rowerem trekkingowym.

inne ważne INNE:
• Dni i punkty programu wyjazdu mogą się zmienić w zależności od terminu wylotu lub w wyniku sytuacji na miejscu.
• Zapoznaj się z zasadami, jak zapisać się na wycieczkę oraz z ogólnymi warunkami uczestnictwa w wycieczce.
• Organizatorem wycieczki jest Barents.pl - Biuro Aktywnych Podróży.
• Uwaga! W przypadku wprowadzenia ograniczeń uniemożliwiających realizację wycieczki, zwrot 100% wpłaconych pieniędzy realizujemy do 7 dni od dnia odwołania wycieczki.
• Polityka biura w związku z Covid-19 - Podróże w czasach COVID-19 z Barents.pl.

Izrael i Palestyna rowerem. fot. © Ministerstwo Turystyki Izraela dla Barents.pl
Izrael i Palestyna rowerem. fot. © Ministerstwo Turystyki Izraela dla Barents.pl
Izrael i Palestyna rowerem. fot. © Ministerstwo Turystyki Izraela dla Barents.pl
Izrael i Palestyna rowerem. fot. © Ministerstwo Turystyki Izraela dla Barents.pl
Izrael i Palestyna rowerem. fot. © Ministerstwo Turystyki Izraela dla Barents.pl
Izrael i Palestyna rowerem. fot. © Ministerstwo Turystyki Izraela dla Barents.pl
Izrael i Palestyna rowerem. fot. © Ministerstwo Turystyki Izraela dla Barents.pl
Izrael i Palestyna rowerem. fot. © Ministerstwo Turystyki Izraela dla Barents.pl
Izrael i Palestyna rowerem. fot. © Iwona Frydryszak dla Barents.pl
Izrael i Palestyna rowerem. fot. © Iwona Frydryszak dla Barents.pl
Stopnie trudności wycieczek Barents.pl
Izrael i Palestyna rowerem. fot. © Ministerstwo Turystyki Izraela dla Barents.pl
Izrael i Palestyna rowerem. fot. © Ministerstwo Turystyki Izraela dla Barents.pl
Izrael i Palestyna rowerem. fot. © Ministerstwo Turystyki Izraela dla Barents.pl
Izrael i Palestyna rowerem. fot. © Ministerstwo Turystyki Izraela dla Barents.pl
Izrael i Palestyna rowerem. fot. © Ministerstwo Turystyki Izraela dla Barents.pl
Izrael i Palestyna rowerem. fot. © Ministerstwo Turystyki Izraela dla Barents.pl
Izrael i Palestyna rowerem. fot. © Ministerstwo Turystyki Izraela dla Barents.pl
Izrael i Palestyna rowerem. fot. © Ministerstwo Turystyki Izraela dla Barents.pl
Izrael i Palestyna rowerem. fot. © Ministerstwo Turystyki Izraela dla Barents.pl
Izrael i Palestyna rowerem. fot. © Ministerstwo Turystyki Izraela dla Barents.pl
Izrael i Palestyna rowerem. fot. © Ministerstwo Turystyki Izraela dla Barents.pl
Izrael i Palestyna rowerem. fot. © Ministerstwo Turystyki Izraela dla Barents.pl
Izrael i Palestyna rowerem. fot. © Ministerstwo Turystyki Izraela dla Barents.pl
Izrael i Palestyna rowerem. fot. © Ministerstwo Turystyki Izraela dla Barents.pl
Izrael i Palestyna rowerem. fot. © Ministerstwo Turystyki Izraela dla Barents.pl
Izrael i Palestyna rowerem. fot. © Ministerstwo Turystyki Izraela dla Barents.pl
Izrael i Palestyna rowerem. fot. © Ministerstwo Turystyki Izraela dla Barents.pl
Izrael i Palestyna rowerem. fot. © Ministerstwo Turystyki Izraela dla Barents.pl
Izrael i Palestyna rowerem. fot. © Ministerstwo Turystyki Izraela dla Barents.pl
Izrael i Palestyna rowerem. fot. © Ministerstwo Turystyki Izraela dla Barents.pl
Izrael i Palestyna rowerem. fot. © Ministerstwo Turystyki Izraela dla Barents.pl
Izrael i Palestyna rowerem. fot. © Ministerstwo Turystyki Izraela dla Barents.pl
Izrael i Palestyna rowerem. fot. © Ministerstwo Turystyki Izraela dla Barents.pl
Izrael i Palestyna rowerem. fot. © Ministerstwo Turystyki Izraela dla Barents.pl
Izrael i Palestyna rowerem. fot. © Ministerstwo Turystyki Izraela dla Barents.pl
Izrael i Palestyna rowerem. fot. © Ministerstwo Turystyki Izraela dla Barents.pl
Izrael i Palestyna rowerem. fot. © Ministerstwo Turystyki Izraela dla Barents.pl
Izrael i Palestyna rowerem. fot. © Ministerstwo Turystyki Izraela dla Barents.pl
Izrael i Palestyna rowerem. fot. © Ministerstwo Turystyki Izraela dla Barents.pl
Izrael i Palestyna rowerem. fot. © Ministerstwo Turystyki Izraela dla Barents.pl
Izrael i Palestyna rowerem. fot. © Ministerstwo Turystyki Izraela dla Barents.pl
Izrael i Palestyna rowerem. fot. © Ministerstwo Turystyki Izraela dla Barents.pl
Izrael i Palestyna rowerem. fot. © Iwona Frydryszak dla Barents.pl
Izrael i Palestyna rowerem. fot. © Iwona Frydryszak dla Barents.pl
Izrael i Palestyna rowerem. fot. © Iwona Frydryszak dla Barents.pl
Izrael i Palestyna rowerem. fot. © Iwona Frydryszak dla Barents.pl
Stopnie trudności wycieczek Barents.pl
Stopnie trudności wycieczek Barents.pl
Izrael i Palestyna rowerem. fot. © Ministerstwo Turystyki Izraela dla Barents.pl
Izrael i Palestyna rowerem. fot. © Ministerstwo Turystyki Izraela dla Barents.pl
Izrael i Palestyna rowerem. fot. © Ministerstwo Turystyki Izraela dla Barents.pl
Izrael i Palestyna rowerem. fot. © Ministerstwo Turystyki Izraela dla Barents.pl
Izrael i Palestyna rowerem. fot. © Ministerstwo Turystyki Izraela dla Barents.pl
Izrael i Palestyna rowerem. fot. © Ministerstwo Turystyki Izraela dla Barents.pl
Izrael i Palestyna rowerem. fot. © Ministerstwo Turystyki Izraela dla Barents.pl
Izrael i Palestyna rowerem. fot. © Ministerstwo Turystyki Izraela dla Barents.pl
Izrael i Palestyna rowerem. fot. © Ministerstwo Turystyki Izraela dla Barents.pl
Izrael i Palestyna rowerem. fot. © Ministerstwo Turystyki Izraela dla Barents.pl
Izrael i Palestyna rowerem. fot. © Ministerstwo Turystyki Izraela dla Barents.pl
Izrael i Palestyna rowerem. fot. © Ministerstwo Turystyki Izraela dla Barents.pl
Izrael i Palestyna rowerem. fot. © Ministerstwo Turystyki Izraela dla Barents.pl
Izrael i Palestyna rowerem. fot. © Ministerstwo Turystyki Izraela dla Barents.pl
Izrael i Palestyna rowerem. fot. © Ministerstwo Turystyki Izraela dla Barents.pl
Izrael i Palestyna rowerem. fot. © Ministerstwo Turystyki Izraela dla Barents.pl
Izrael i Palestyna rowerem. fot. © Ministerstwo Turystyki Izraela dla Barents.pl
Izrael i Palestyna rowerem. fot. © Ministerstwo Turystyki Izraela dla Barents.pl
Izrael i Palestyna rowerem. fot. © Ministerstwo Turystyki Izraela dla Barents.pl
Izrael i Palestyna rowerem. fot. © Ministerstwo Turystyki Izraela dla Barents.pl
Izrael i Palestyna rowerem. fot. © Ministerstwo Turystyki Izraela dla Barents.pl
Izrael i Palestyna rowerem. fot. © Ministerstwo Turystyki Izraela dla Barents.pl
Izrael i Palestyna rowerem. fot. © Ministerstwo Turystyki Izraela dla Barents.pl
Izrael i Palestyna rowerem. fot. © Ministerstwo Turystyki Izraela dla Barents.pl
Izrael i Palestyna rowerem. fot. © Ministerstwo Turystyki Izraela dla Barents.pl
Izrael i Palestyna rowerem. fot. © Ministerstwo Turystyki Izraela dla Barents.pl
Izrael i Palestyna rowerem. fot. © Ministerstwo Turystyki Izraela dla Barents.pl
Izrael i Palestyna rowerem. fot. © Ministerstwo Turystyki Izraela dla Barents.pl
Izrael i Palestyna rowerem. fot. © Ministerstwo Turystyki Izraela dla Barents.pl
Izrael i Palestyna rowerem. fot. © Ministerstwo Turystyki Izraela dla Barents.pl
Izrael i Palestyna rowerem. fot. © Ministerstwo Turystyki Izraela dla Barents.pl
Izrael i Palestyna rowerem. fot. © Ministerstwo Turystyki Izraela dla Barents.pl
Izrael i Palestyna rowerem. fot. © Ministerstwo Turystyki Izraela dla Barents.pl
Izrael i Palestyna rowerem. fot. © Ministerstwo Turystyki Izraela dla Barents.pl
Izrael i Palestyna rowerem. fot. © Ministerstwo Turystyki Izraela dla Barents.pl
Izrael i Palestyna rowerem. fot. © Ministerstwo Turystyki Izraela dla Barents.pl
Izrael i Palestyna rowerem. fot. © Ministerstwo Turystyki Izraela dla Barents.pl
Izrael i Palestyna rowerem. fot. © Ministerstwo Turystyki Izraela dla Barents.pl
Izrael i Palestyna rowerem. fot. © Ministerstwo Turystyki Izraela dla Barents.pl
Izrael i Palestyna rowerem. fot. © Ministerstwo Turystyki Izraela dla Barents.pl
Izrael i Palestyna rowerem. fot. © Ministerstwo Turystyki Izraela dla Barents.pl
Izrael i Palestyna rowerem. fot. © Ministerstwo Turystyki Izraela dla Barents.pl
Izrael i Palestyna rowerem. fot. © Ministerstwo Turystyki Izraela dla Barents.pl
Izrael i Palestyna rowerem. fot. © Ministerstwo Turystyki Izraela dla Barents.pl
Izrael i Palestyna rowerem. fot. © Ministerstwo Turystyki Izraela dla Barents.pl
Izrael i Palestyna rowerem. fot. © Ministerstwo Turystyki Izraela dla Barents.pl
Izrael i Palestyna rowerem. fot. © Ministerstwo Turystyki Izraela dla Barents.pl
Izrael i Palestyna rowerem. fot. © Ministerstwo Turystyki Izraela dla Barents.pl
Izrael i Palestyna rowerem. fot. © Ministerstwo Turystyki Izraela dla Barents.pl
Izrael i Palestyna rowerem. fot. © Ministerstwo Turystyki Izraela dla Barents.pl
Izrael i Palestyna rowerem. fot. © Iwona Frydryszak dla Barents.pl
Izrael i Palestyna rowerem. fot. © Iwona Frydryszak dla Barents.pl
Izrael i Palestyna rowerem. fot. © Iwona Frydryszak dla Barents.pl
Izrael i Palestyna rowerem. fot. © Iwona Frydryszak dla Barents.pl
Izrael i Palestyna rowerem. fot. © Iwona Frydryszak dla Barents.pl
Izrael i Palestyna rowerem. fot. © Iwona Frydryszak dla Barents.pl
Izrael i Palestyna rowerem. fot. © Iwona Frydryszak dla Barents.pl
Izrael i Palestyna rowerem. fot. © Iwona Frydryszak dla Barents.pl
Izrael i Palestyna rowerem. fot. © Iwona Frydryszak dla Barents.pl
Izrael i Palestyna rowerem. fot. © Iwona Frydryszak dla Barents.pl
Izrael i Palestyna rowerem. fot. © Iwona Frydryszak dla Barents.pl
Izrael i Palestyna rowerem. fot. © Iwona Frydryszak dla Barents.pl
Izrael i Palestyna rowerem. fot. © Iwona Frydryszak dla Barents.pl
Izrael i Palestyna rowerem. fot. © Iwona Frydryszak dla Barents.pl
Izrael i Palestyna rowerem. fot. © Iwona Frydryszak dla Barents.pl
Izrael i Palestyna rowerem. fot. © Iwona Frydryszak dla Barents.pl
Izrael i Palestyna rowerem. fot. © Iwona Frydryszak dla Barents.pl
Izrael i Palestyna rowerem. fot. © Iwona Frydryszak dla Barents.pl
Izrael i Palestyna rowerem. fot. © Iwona Frydryszak dla Barents.pl
Izrael i Palestyna rowerem. fot. © Iwona Frydryszak dla Barents.pl
Izrael i Palestyna rowerem. fot. © Iwona Frydryszak dla Barents.pl
Izrael i Palestyna rowerem. fot. © Iwona Frydryszak dla Barents.pl
Izrael i Palestyna rowerem. fot. © Iwona Frydryszak dla Barents.pl
Izrael i Palestyna rowerem. fot. © Iwona Frydryszak dla Barents.pl
Izrael i Palestyna rowerem. fot. © Iwona Frydryszak dla Barents.pl
Izrael i Palestyna rowerem. fot. © Iwona Frydryszak dla Barents.pl
Izrael i Palestyna rowerem. fot. © Iwona Frydryszak dla Barents.pl
Izrael i Palestyna rowerem. fot. © Iwona Frydryszak dla Barents.pl
Izrael i Palestyna rowerem. fot. © Iwona Frydryszak dla Barents.pl
Izrael i Palestyna rowerem. fot. © Iwona Frydryszak dla Barents.pl
Izrael i Palestyna rowerem. fot. © Iwona Frydryszak dla Barents.pl
Izrael i Palestyna rowerem. fot. © Iwona Frydryszak dla Barents.pl
Izrael i Palestyna rowerem. fot. © Iwona Frydryszak dla Barents.pl
Izrael i Palestyna rowerem. fot. © Iwona Frydryszak dla Barents.pl
Izrael i Palestyna rowerem. fot. © Iwona Frydryszak dla Barents.pl
Izrael i Palestyna rowerem. fot. © Iwona Frydryszak dla Barents.pl
Izrael i Palestyna rowerem. fot. © Iwona Frydryszak dla Barents.pl
Izrael i Palestyna rowerem. fot. © Iwona Frydryszak dla Barents.pl
Izrael i Palestyna rowerem. fot. © Iwona Frydryszak dla Barents.pl
Izrael i Palestyna rowerem. fot. © Iwona Frydryszak dla Barents.pl
Izrael i Palestyna rowerem. fot. © Iwona Frydryszak dla Barents.pl
Izrael i Palestyna rowerem. fot. © Iwona Frydryszak dla Barents.pl
Izrael i Palestyna rowerem. fot. © Iwona Frydryszak dla Barents.pl
Izrael i Palestyna rowerem. fot. © Iwona Frydryszak dla Barents.pl
Izrael i Palestyna rowerem. fot. © Iwona Frydryszak dla Barents.pl
Izrael i Palestyna rowerem. fot. © Iwona Frydryszak dla Barents.pl
Izrael i Palestyna rowerem. fot. © Iwona Frydryszak dla Barents.pl
Izrael i Palestyna rowerem. fot. © Iwona Frydryszak dla Barents.pl
Izrael i Palestyna rowerem. fot. © Iwona Frydryszak dla Barents.pl
Izrael i Palestyna rowerem. fot. © Iwona Frydryszak dla Barents.pl
Izrael i Palestyna rowerem. fot. © Iwona Frydryszak dla Barents.pl
Izrael i Palestyna rowerem. fot. © Iwona Frydryszak dla Barents.pl
Izrael i Palestyna rowerem. fot. © Iwona Frydryszak dla Barents.pl
Izrael i Palestyna rowerem. fot. © Iwona Frydryszak dla Barents.pl
Izrael i Palestyna rowerem. fot. © Iwona Frydryszak dla Barents.pl
Izrael i Palestyna rowerem. fot. © Iwona Frydryszak dla Barents.pl
Izrael i Palestyna rowerem. fot. © Iwona Frydryszak dla Barents.pl
Izrael i Palestyna rowerem. fot. © Iwona Frydryszak dla Barents.pl
Izrael i Palestyna rowerem. fot. © Iwona Frydryszak dla Barents.pl
Izrael i Palestyna rowerem. fot. © Iwona Frydryszak dla Barents.pl
Izrael i Palestyna rowerem. fot. © Iwona Frydryszak dla Barents.pl
Izrael i Palestyna rowerem. fot. © Iwona Frydryszak dla Barents.pl
Izrael i Palestyna rowerem. fot. © Iwona Frydryszak dla Barents.pl
Izrael i Palestyna rowerem. fot. © Iwona Frydryszak dla Barents.pl
Izrael i Palestyna rowerem. fot. © Iwona Frydryszak dla Barents.pl
Izrael i Palestyna rowerem. fot. © Iwona Frydryszak dla Barents.pl
Izrael i Palestyna rowerem. fot. © Iwona Frydryszak dla Barents.pl
Izrael i Palestyna rowerem. fot. © Iwona Frydryszak dla Barents.pl
Izrael i Palestyna rowerem. fot. © Iwona Frydryszak dla Barents.pl
Izrael i Palestyna rowerem. fot. © Iwona Frydryszak dla Barents.pl
Izrael i Palestyna rowerem. fot. © Iwona Frydryszak dla Barents.pl
Izrael i Palestyna rowerem. fot. © Iwona Frydryszak dla Barents.pl
Izrael i Palestyna rowerem. fot. © Iwona Frydryszak dla Barents.pl
Izrael i Palestyna rowerem. fot. © Iwona Frydryszak dla Barents.pl
Izrael i Palestyna rowerem. fot. © Iwona Frydryszak dla Barents.pl
Izrael i Palestyna rowerem. fot. © Iwona Frydryszak dla Barents.pl

Zobacz też inne propozycje naszych ciekawych wyjazdów

ALBANIA
NOWOŚĆ!

Rowerowa Albania: przez góry do morza

18-30.09.2024
Jezioro Koman. Albania na rowerze: przez niedostępne góry do śródziemnomorskiej riwiery fot. © Yves Alarie
  • Wyprawy rowerowe
UZBEKISTAN
NOWOŚĆ!

Rowerem po Jedwabnym Szlaku

wkrótce terminy na 2025 r.
Uzbekistan: rowerem po Jedwabnym Szlaku fot. © Roman Stanek, Barents.pl
  • Wyprawy rowerowe
GRUZJA

Gruzja na rowerze: Swanetia na lekko

28.08.-8.09.2024
Gruzja na rowerze: do serca Kaukazu fot. © Roman Stanek, Barents.pl
  • Wyprawy rowerowe