fbpx Majówka w Mołdawii i Odessie | Wycieczka do Mołdawii

Majówka w Mołdawii i Odessie

Plaże Morza Czarnego. Majówka w Mołdawii i Odessie fot. © Kamila Konopczak, Barents.pl
• Degustacja mołdawskich win w klimatycznych winnicach
• Besarabska Wenecja - Wilkowo i rejs deltą Dunaju + birdwatching
• Nieuznawane państwo Naddniestrze i tajemnicza Gagauzja
• Klimatyczna Odessa i plaże Morza Czarnego
• Archeologiczno-historyczny kompleks Stary Orgiejów (Orheiul Vechi)

Majówka w Mołdawii i Odessie to okraszona wybornym winem wycieczka objazdowa po jednych z najrzadziej odwiedzanych terenach Europy.

Wycieczkę zaczniemy od stolicy Mołdawii, Kiszyniowa i degustacji win w znakomitych lokalnych winnicach. Historię Naddniestrza poznamy w Tyraspolu i Twierdzy w Benderach. Poznamy autonomiczną Gagauzję, by przez tereny historycznej Besarabii i dziką Deltę Dunaju dojechać do miasta, które od stuleci rozpala wyobraźnię - do Odessy.

Mołdawia - wspaniałe krajobrazy i piękna przyroda. To również na nowo odkrywana jakość wina i radość korzystania z winnic. Odkryjemy przed Wami miejsca, które są niedostępne dla zwykłych turystów. Naddniestrze - kraj uznawany na arenie międzynarodowej jedynie przez Abchazję i Osetię Południową, trochę skansen ZSRR, tygiel narodowościowy i posiadacz rewelacyjnych pieniędzy z tworzywa sztucznego. Gagauzja – autonomiczna republika z licznymi polskimi akcentami. I perła Morza Czarnego - Odessa.

Poznamy przesympatycznych ludzi, zobaczymy tradycyjne wioski i folklor, ale również pomniki radzieckich socrealistów i socrealistyczną zabudowę, jak choćby kiszyniowski Hotel Cosmos. Można by uznać, że panuje tam doskonała symbioza. A na pewno niezwykle żywa mieszanka historii i kultur. Wędrówka przez historyczną Besarabię przyniesie nam wiele zaskakujących niespodzianek.

Zapraszamy na wycieczkę przez nieodkryte tereny Europy. Majówka w Mołdawii i Odessie jest przeznaczona dla wszystkich, którym nie przeszkadza postsowieckie podejście do czasu (PS to bardzo ciekawe doświadczenie!). Dla tych z Was, którzy uwielbiają poznawać ludzi i ich kulturę oraz zdobywać ciekawe doświadczenia. To wspaniała przygoda także dla tych z Was, którzy kochają dobrą jakość wina.

W 2022 r. wycieczka majowa do Mołdawii i do Ukrainy nie będzie realizowana :-(

Orheiul Vechi czyli Stary Orgiejów. Majówka w Mołdawii i Odessie fot. © Kamila Konopczak, Barents.pl
Tyraspol. Stolica nieuznawanej Republiki Naddniestrze. Majówka w Mołdawii i Odessie fot. © Kamila Konopczak, Barents.pl

Cerkiew w Starym Orgiejowie. Majówka w Mołdawii i Odessie fot. © Kamila Konopczak, Barents.pl
Spacer z widokiem na dolinę rzeki Raut. Majówka w Mołdawii i Odessie fot. © Kamila Konopczak, Barents.pl

program RAMOWY PROGRAM WYJAZDU:

DZIEŃ 1 (30.04.)
Spotkanie na lotnisku w Warszawie, wylot o 14:25 i przylot do Kiszyniowa o 17:20. Zakwaterowanie i spacer po starówce stolicy Mołdawii. Dla chętnych wspólna kolacja tradycyjnych mołdawskich potraw.

DZIEŃ 2 (1.05.)
Zwiedzanie Kiszyniowa - Bulwar Stefan Cel Mare, Kolumna Zwycięstwa, prawosławne konwenty i klasztory, resztki starej architektury zmieszane z komunistycznym socrealizmem. Przejazd do światowej sławy Winnicy Cricova na degustację win. Po południu zwiedzanie klasztornego kompleksu wykutego w skale w Starym Orgiejowie (Orheiul Vechi) oraz tradycyjnego wiejskiego gospodarstwa. Nocleg w agroturystyce u przemiłych gospodarzy w wiosce pośród wzgórz i domowa obiadokolacja.

DZIEŃ 3 (2.05.)
Przejazd do nieuznawanej Naddniestrzańskiej Republiki Mołdawskiej. Zwiedzanie tureckiej twierdzy w mieście Bendery i przejazd najdłuższą trolejbusową linią w Europie do absurdalnego radzieckiego skansenu, stolicy państwa Naddniestrze - miasta Tyraspol. Wizyta w luksusowym supermarkecie Szeryf, rzut oka na stadion narodowy, opuszczona stacja kolejowa muzeum "wojny z Mołdawią" i pomnik generała Suworowa. Kawa lub piwo w kawiarence nad szeroko rozlewającym swe brzegi Dniestrem z rosyjskimi hitami w tle. Wieczorny powrót do Starego Orgiejowa.

DZIEŃ 4 (3.05.)
Poranny spacer po Trebujeni i niedaleki przejazd do kolejnej winnicy - Chateau Vertely. Po degustacji lokalnych win pójdziemy na niewymagający trekking po jedynym w Mołdawii parku narodowym Orgiejów. Znajduje się w nim przepiękny męski klasztor Curchi (czytaj Kurki). Popołudniowo-wieczorny przejazd do Kiszyniowa z możliwością zwiedzenia klasztoru Kapriana (Klasztor Căpriana).

DZIEŃ 5 (4.05.)
Kolejny unikatowy autonomiczny region Gagauzja - nie będzie mieć przed nami dziś tajemnic. Czekają nas kolorowe wioseczki, wizyta w postsowieckim kołchozie i mieście Komrat - oryginalnej stolicy. Zobaczymy tu jedyny na świecie Uniwerstytet Gagauski, odwiedzimy targ rozmaitości, porozmawiamy z miejscowymi. W muzeum w Besalmie zobaczymy skansen dawnej Gagauzji, obejrzymy film i poznamy narodowe tańce oraz śpiewy. Przejazd do Besarabii nieomal nieuczęszczaną drogą na Izmaił, kolacja w klimatycznej knajpce w centrum.

DZIEŃ 6 (5.05.)
Zwiedzanie starego portu rzecznego na Dunaju w Izmaile, turecki meczet i dojazd do Wilkowa - Wenecji Besarabii. W wiosce zamiast dróg są kanały wodne, ludzie parkują łódkami prosto w ogrodach, zamiast chodników są drewniane kładki. Degustacja domowych win i produktów wprost od wesołej gospodyni. Nad opuszczonymi fabrykami zwyciężyła przyroda i to ona wyznacza tu rytm życia. Popłyniemy w rejs deltą Dunaju z lokalnym przewodnikiem oraz kapitanem łódki. Popłyniemy w stronę rumuńskich wysepek, po szlakach wodnych którymi się w czasach radzieckich poruszali przemytnicy produktów z Rosji, Turcji i Europy. Piknik i świeża lokalna ryba na jednej z wysepek należących do staroobrzędowców, herbata z samowaru z lokalnym miodem i degustacja wina ze szczepu, który występuje jedynie tam. Dotkniemy stopą kilometra zero, pozbieramy muszle na pustkowiu, będziemy wypatrywać rzadkich gatunków ptactwa i cieszyć się przestrzenią w rezerwacie, do którego trzeba mieć pozwolenie na wstęp, będziemy więc sam na sam z naturą. Wieczorny przejazd do Odessy - perły Morza Czarnego.

DZIEŃ 7 (6.05.)
Spacer z lokalnym przewodnikiem ulicami Odessy począwszy od schodów Potiomkinowskich, przez rozmaite ciekawostki architektoniczne, na ulicy Deribassowskiej kończąc. Przejazd na plaże Morza Czarnego, kąpiel na jednej z słynnych plaż Arkadii. Jest to kurort w kurorcie, gdzie przepych i bogactwo kontrastują z sowieckim dizajnem. Wieczorny spacer ulicami Adiesy-Mamy, czyli portowego miasta tętniącego nocnym życiem. Możliwość wizyty w miejscowej operze lub teatrze czy jednym z licznych, atrakcyjnych klubów nocnych.

DZIEŃ 8 (7.05.)
Kontynuacja zwiedzania Odessy. Dla chętnych przejażdżka archaiczną w formie, ale w pełni sprawną kolejką linową i wizyta w Katakumbach - ich ogromny kompleks biegnie pod całą Odessą i okolicami. Schodząc do podziemia zobaczymy na własne oczy ślady po starożytnych Grekach, XX-wieczne pozostałości po wielu historycznych wydarzeniach i...prawdopodobnie najbardziej oryginalnie umieszczoną reklamę na świecie. Odessa ma wiele twarzy: kryminalną, żydowską a nawet polską, a my przyjrzymy się po trochu każdej z nich. O lokalne przysmaki potargujemy się na Priwozie - jednym z największych bazarów byłego ZSRR-u to tylko jedne z propozycji. Po południu obiad w jednej z klimatycznych odeskich restauracji i powrót do Polski.

Nie jedź sam! Poleć wyjazd znajomym:
Naddniestrzańskie monety. Mistrz! Majówka w Mołdawii i Odessie fot. © Kamila Konopczak, Barents.pl
Tradycyjne wiejskie gospodarstwo. Majówka w Mołdawii i Odessie fot. © Kamila Konopczak, Barents.pl

cena ZAPEWNIAMY W CENIE WYCIECZKI:

• bilet lotniczy Warszawa - Kiszyniów i Odessa - Warszawa z wszystkimi opłatami

• opiekę polskojęzycznego pilota

• transport lokalny

• jednodniową wycieczkę motorówką po delcie Dunaju

• zakwaterowanie: w domach u miejscowych gospodarzy, hotelach i guesthousach

• śniadania

• degustacje wina i wykład na temat winnic w Mołdawii

• materiały informacyjne

• obowiązkową gwarancję ubezpieczeniową biura podróży

• ubezpieczenie NNW i KL i ubezpieczenie bagażu do 200 Euro

• obowiązkową opłatę na państwowy Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) za każdą osobę

• obowiązkową opłatę na państwowy Turystyczny Fundusz Pomocowy (TFP) za każdą osobę

• ubezpieczenie na wypadek zarażenia się wirusem (COVID-19) podczas pobytu za granicą

Twierdza Bendery. Naddniestrze. Majówka w Mołdawii i Odessie fot. © Kamila Konopczak, Barents.pl

poza ceną WE WŁASNYM ZAKRESIE:
• opłaty za wstępy do zabytków, muzeów i kościołów (około 10 EUR)
• wyżywienie (oprócz śniadań)
• wstęp do Katakumb w Odessie
• testy na obecność Covid-19 (jeżeli dotyczy)

zakwaterowanie ZAKWATEROWANIE:
Podczas wyjazdu najczęściej będziemy zakwaterowani w domach gościnnych lub hotelach w pokojach dwuosobowych.

wyżywienie WYŻYWIENIE:
W cenie wycieczki zapewnione jest każdego dnia śniadanie. Reszta jedzenia we własnym zakresie. W miastach istnieje wiele sklepów i restauracji. Ceny produktów spożywczych porównywalne lub niższe od polskich.

transport TRANSPORT:
Podczas przejazdów będziemy mieć do dyspozycji własny minibus.

grupa GRUPA:
Jeździmy w małych grupach. Minimalna liczba osób na wycieczce wynosi 8, maksymalnie 15/16.

pogoda POGODA:
Klimat w Mołdawii możemy porównać do klimatu panującego we Włoszech. Ilość słonecznych dni jest bardzo duża, dlatego Mołdawia to wzgórza pokryte winoroślą, która ma tu znakomite warunki do uprawy. W maju średnia temperatura powietrza wynosi 16-18°C.

wylot MIEJSCE WYLOTU:
Miejscem rozpoczęcia wycieczki jest Warszawa. Inne miejsce (Wrocław, Praga...) po wcześniejszym ustaleniu za dopłatą.

inne INNE:
• Dni i punkty programu wyjazdu mogą się zmienić w zależności od terminu wylotu lub w wyniku sytuacji na miejscu.
• Zapoznaj się z zasadami, jak zapisać się na wycieczkę oraz z ogólnymi warunkami uczestnictwa w wycieczce.
• Organizatorem wycieczki jest Barents.pl - Biuro Aktywnych Podróży.
• Polityka biura w związku z Covid-19 - Podróże w czasach COVID-19 z Barents.pl.

nagranie "Mołdawia. Państwo niekonieczne. Spotkanie z Kamilem Całusem prowadzi Marcin Gaczkowski". W cyklu Kultura w Kwarantannie ukazał się wyśmienity odcinek o Mołdawii. Posłuchaj - tu kliknij.

film Zanim wybierzesz się na wycieczkę do Mołdawii, zobacz również odcinek "Makłowicz w podróży: Mołdawia". Są w nim miejsca i regiony, w których będziemy i my. Makłowicz ciekawie, kulinarnie i historycznie o Mołdawii! © stylzyciatvp

Pamiątkowe zdjęcie pod krzyżem w Starym Orgiejowie (Orheiul Vechi). Majówka w Mołdawii i Odessie fot. © Kamila Konopczak, Barents.pl
Odessa by night. Majówka w Mołdawii i Odessie fot. © Kamila Konopczak, Barents.pl
Tzw. delikatesy! Majówka w Mołdawii i Odessie fot. © Marcin Sabaj z Barents.pl
Rejs Deltą Dunaju. Majówka w Mołdawii i Odessie fot. © Ania Gilewska z Barents.pl
Katakumby w Odessie. Warto wiedzieć, do których wejść. Majówka w Mołdawii i Odessie fot. © Ania Gilewska z Barents.pl
Degustacje wina w znakomitych mołdawskich winnicach. Majówka w Mołdawii i Odessie fot. © Ania Legutko, Barents.pl
Majowy rejs deltą Dunaju. Majówka w Mołdawii i Odessie fot. © Ania Gilewska z Barents.pl
Stopnie trudności wycieczek Barents.pl
Plaże Morza Czarnego. Majówka w Mołdawii i Odessie fot. © Kamila Konopczak, Barents.pl
Plaże Morza Czarnego. Majówka w Mołdawii i Odessie fot. © Kamila Konopczak, Barents.pl
Orheiul Vechi czyli Stary Orgiejów. Majówka w Mołdawii i Odessie fot. © Kamila Konopczak, Barents.pl
Orheiul Vechi czyli Stary Orgiejów. Majówka w Mołdawii i Odessie fot. © Kamila Konopczak, Barents.pl
Tyraspol. Stolica nieuznawanej Republiki Naddniestrze. Majówka w Mołdawii i Odessie fot. © Kamila Konopczak, Barents.pl
Tyraspol. Stolica nieuznawanej Republiki Naddniestrze. Majówka w Mołdawii i Odessie fot. © Kamila Konopczak, Barents.pl
Cerkiew w Starym Orgiejowie. Majówka w Mołdawii i Odessie fot. © Kamila Konopczak, Barents.pl
Cerkiew w Starym Orgiejowie. Majówka w Mołdawii i Odessie fot. © Kamila Konopczak, Barents.pl
Spacer z widokiem na dolinę rzeki Raut. Majówka w Mołdawii i Odessie fot. © Kamila Konopczak, Barents.pl
Spacer z widokiem na dolinę rzeki Raut. Majówka w Mołdawii i Odessie fot. © Kamila Konopczak, Barents.pl
Naddniestrzańskie monety. Mistrz! Majówka w Mołdawii i Odessie fot. © Kamila Konopczak, Barents.pl
Naddniestrzańskie monety. Mistrz! Majówka w Mołdawii i Odessie fot. © Kamila Konopczak, Barents.pl
Tradycyjne wiejskie gospodarstwo. Majówka w Mołdawii i Odessie fot. © Kamila Konopczak, Barents.pl
Tradycyjne wiejskie gospodarstwo. Majówka w Mołdawii i Odessie fot. © Kamila Konopczak, Barents.pl
Twierdza Bendery. Naddniestrze. Majówka w Mołdawii i Odessie fot. © Kamila Konopczak, Barents.pl
Twierdza Bendery. Naddniestrze. Majówka w Mołdawii i Odessie fot. © Kamila Konopczak, Barents.pl
Pamiątkowe zdjęcie pod krzyżem w Starym Orgiejowie (Orheiul Vechi). Majówka w Mołdawii i Odessie fot. © Kamila Konopczak, Barents.pl
Pamiątkowe zdjęcie pod krzyżem w Starym Orgiejowie (Orheiul Vechi). Majówka w Mołdawii i Odessie fot. © Kamila Konopczak, Barents.pl
Odessa by night. Majówka w Mołdawii i Odessie fot. © Kamila Konopczak, Barents.pl
Odessa by night. Majówka w Mołdawii i Odessie fot. © Kamila Konopczak, Barents.pl
Tzw. delikatesy! Majówka w Mołdawii i Odessie fot. © Marcin Sabaj z Barents.pl
Tzw. delikatesy! Majówka w Mołdawii i Odessie fot. © Marcin Sabaj z Barents.pl
Rejs Deltą Dunaju. Majówka w Mołdawii i Odessie fot. © Ania Gilewska z Barents.pl
Rejs Deltą Dunaju. Majówka w Mołdawii i Odessie fot. © Ania Gilewska z Barents.pl
Katakumby w Odessie. Warto wiedzieć, do których wejść. Majówka w Mołdawii i Odessie fot. © Ania Gilewska z Barents.pl
Katakumby w Odessie. Warto wiedzieć, do których wejść. Majówka w Mołdawii i Odessie fot. © Ania Gilewska z Barents.pl
Degustacje wina w znakomitych mołdawskich winnicach. Majówka w Mołdawii i Odessie fot. © Ania Legutko, Barents.pl
Degustacje wina w znakomitych mołdawskich winnicach. Majówka w Mołdawii i Odessie fot. © Ania Legutko, Barents.pl
Majowy rejs deltą Dunaju. Majówka w Mołdawii i Odessie fot. © Ania Gilewska z Barents.pl
Majowy rejs deltą Dunaju. Majówka w Mołdawii i Odessie fot. © Ania Gilewska z Barents.pl
Stopnie trudności wycieczek Barents.pl
Stopnie trudności wycieczek Barents.pl
Położone wśród wód Dunaju Wilkowo - miasteczko staroobrzędowców. To tu zaczyna się nasza podróż do "kilometra zero", gdzie Dunaj ginie w falach Morza Czarnego. © Agnieszka Jagiełło, Barents.pl
Położone wśród wód Dunaju Wilkowo - miasteczko staroobrzędowców. To tu zaczyna się nasza podróż do "kilometra zero", gdzie Dunaj ginie w falach Morza Czarnego. © Agnieszka Jagiełło, Barents.pl
Jedna z wielu malowniczych wiejskich chat. Błękit odstrasza owady i - według wierzeń - także złe moce. © Agnieszka Jagiełło dla Barents.pl
Jedna z wielu malowniczych wiejskich chat. Błękit odstrasza owady i - według wierzeń - także złe moce. © Agnieszka Jagiełło dla Barents.pl
Stado schodzi z pastwiska gdzieś pośród urokliwych mołdawskich wiosek. Pyszna bryndza powstaje dzięki nim. © Agnieszka Jagiełło dla Barents.pl
Stado schodzi z pastwiska gdzieś pośród urokliwych mołdawskich wiosek. Pyszna bryndza powstaje dzięki nim. © Agnieszka Jagiełło dla Barents.pl
Wnętrze jednej z prawosławnych cerkwii. © Agnieszka Jagiełło dla Barents.pl
Wnętrze jednej z prawosławnych cerkwii. © Agnieszka Jagiełło dla Barents.pl
Degustacja wina w jednej z dwóch największych winnic na świecie - Cricovej. Na pierwszym planie szampan. © Agnieszka Jagiełło dla Barents.pl
Degustacja wina w jednej z dwóch największych winnic na świecie - Cricovej. Na pierwszym planie szampan. © Agnieszka Jagiełło dla Barents.pl
Serowe smakołyki fot. © Moldavian Tourism Agency dla Barents.pl
Serowe smakołyki fot. © Moldavian Tourism Agency dla Barents.pl
Kamienne, historyczne zdobienia fot. © Moldavian Tourism Agency dla Barents.pl
Kamienne, historyczne zdobienia fot. © Moldavian Tourism Agency dla Barents.pl
Wycieczka po mołdawskie wino. Wino jest mołdawską tradycją i pasją. © Moldavian Tourism Agency dla Barents.pl
Wycieczka po mołdawskie wino. Wino jest mołdawską tradycją i pasją. © Moldavian Tourism Agency dla Barents.pl
Odessa nocą. Wycieczka do Mołdawii i Odessy © Kamila Konopczak, Barents.pl
Odessa nocą. Wycieczka do Mołdawii i Odessy © Kamila Konopczak, Barents.pl
Koziołek Matołek w wersji mołdawskiej. Wycieczka do Mołdawii i Odessy © Kamila Konopczak, Barents.pl
Koziołek Matołek w wersji mołdawskiej. Wycieczka do Mołdawii i Odessy © Kamila Konopczak, Barents.pl
Koszulka z Putinem. Obecnie do nabycia we wszystkich postsowietach. Wycieczka do Mołdawii i Odessy © Kamila Konopczak, Barents.pl
Koszulka z Putinem. Obecnie do nabycia we wszystkich postsowietach. Wycieczka do Mołdawii i Odessy © Kamila Konopczak, Barents.pl
Wycieczka do Mołdawii i Odessy © Kamila Konopczak, Barents.pl
Wycieczka do Mołdawii i Odessy © Kamila Konopczak, Barents.pl
Wycieczka do Mołdawii i Odessy © Kamila Konopczak, Barents.pl
Wycieczka do Mołdawii i Odessy © Kamila Konopczak, Barents.pl
Wycieczka do Mołdawii i Odessy © Kamila Konopczak, Barents.pl
Wycieczka do Mołdawii i Odessy © Kamila Konopczak, Barents.pl
Wycieczka do Mołdawii i Odessy © Kamila Konopczak, Barents.pl
Wycieczka do Mołdawii i Odessy © Kamila Konopczak, Barents.pl
Wycieczka do Mołdawii i Odessy © Kamila Konopczak, Barents.pl
Wycieczka do Mołdawii i Odessy © Kamila Konopczak, Barents.pl
Wycieczka do Mołdawii i Odessy © Kamila Konopczak, Barents.pl
Wycieczka do Mołdawii i Odessy © Kamila Konopczak, Barents.pl
Wycieczka do Mołdawii i Odessy © Kamila Konopczak, Barents.pl
Wycieczka do Mołdawii i Odessy © Kamila Konopczak, Barents.pl
Wycieczka do Mołdawii i Odessy © Kamila Konopczak, Barents.pl
Wycieczka do Mołdawii i Odessy © Kamila Konopczak, Barents.pl
Wnętrze jednej z prawosławnych cerkwii. © Agnieszka Jagiełło dla Barents.pl
Wnętrze jednej z prawosławnych cerkwii. © Agnieszka Jagiełło dla Barents.pl
Wycieczka do Mołdawii i Odessy © Barents.pl
Wycieczka do Mołdawii i Odessy © Barents.pl
Wycieczka do Mołdawii i Odessy - winnym szlakiem Besarabii fot. © Marcin Sabaj z Barents.pl
Wycieczka do Mołdawii i Odessy - winnym szlakiem Besarabii fot. © Marcin Sabaj z Barents.pl
Wycieczka do Mołdawii i Odessy - winnym szlakiem Besarabii fot. © Marcin Sabaj z Barents.pl
Wycieczka do Mołdawii i Odessy - winnym szlakiem Besarabii fot. © Marcin Sabaj z Barents.pl
Wycieczka do Mołdawii i Odessy - winnym szlakiem Besarabii fot. © Marcin Sabaj z Barents.pl
Wycieczka do Mołdawii i Odessy - winnym szlakiem Besarabii fot. © Marcin Sabaj z Barents.pl
Wycieczka do Mołdawii i Odessy - winnym szlakiem Besarabii fot. © Marcin Sabaj z Barents.pl
Wycieczka do Mołdawii i Odessy - winnym szlakiem Besarabii fot. © Marcin Sabaj z Barents.pl
Wycieczka do Mołdawii i Odessy - winnym szlakiem Besarabii fot. © Marcin Sabaj z Barents.pl
Wycieczka do Mołdawii i Odessy - winnym szlakiem Besarabii fot. © Marcin Sabaj z Barents.pl
Wycieczka do Mołdawii i Odessy - winnym szlakiem Besarabii fot. © Marcin Sabaj z Barents.pl
Wycieczka do Mołdawii i Odessy - winnym szlakiem Besarabii fot. © Marcin Sabaj z Barents.pl
Wycieczka do Mołdawii i Odessy - winnym szlakiem Besarabii fot. © Marcin Sabaj z Barents.pl
Wycieczka do Mołdawii i Odessy - winnym szlakiem Besarabii fot. © Marcin Sabaj z Barents.pl
Wycieczka do Mołdawii i Odessy - winnym szlakiem Besarabii fot. © Marcin Sabaj z Barents.pl
Wycieczka do Mołdawii i Odessy - winnym szlakiem Besarabii fot. © Marcin Sabaj z Barents.pl
Wycieczka do Mołdawii i Odessy - winnym szlakiem Besarabii fot. © Marcin Sabaj z Barents.pl
Wycieczka do Mołdawii i Odessy - winnym szlakiem Besarabii fot. © Marcin Sabaj z Barents.pl
Wycieczka do Mołdawii i Odessy - winnym szlakiem Besarabii fot. © Marcin Sabaj z Barents.pl
Wycieczka do Mołdawii i Odessy - winnym szlakiem Besarabii fot. © Marcin Sabaj z Barents.pl
Wycieczka do Mołdawii i Odessy - winnym szlakiem Besarabii fot. © Marcin Sabaj z Barents.pl
Wycieczka do Mołdawii i Odessy - winnym szlakiem Besarabii fot. © Marcin Sabaj z Barents.pl
Wycieczka do Mołdawii i Odessy - winnym szlakiem Besarabii fot. © Marcin Sabaj z Barents.pl
Wycieczka do Mołdawii i Odessy - winnym szlakiem Besarabii fot. © Marcin Sabaj z Barents.pl
Wycieczka do Mołdawii i Odessy - winnym szlakiem Besarabii fot. © Marcin Sabaj z Barents.pl
Wycieczka do Mołdawii i Odessy - winnym szlakiem Besarabii fot. © Marcin Sabaj z Barents.pl
Wycieczka do Mołdawii i Odessy - winnym szlakiem Besarabii fot. © Marcin Sabaj z Barents.pl
Wycieczka do Mołdawii i Odessy - winnym szlakiem Besarabii fot. © Marcin Sabaj z Barents.pl
Wycieczka do Mołdawii i Odessy - winnym szlakiem Besarabii fot. © Marcin Sabaj z Barents.pl
Wycieczka do Mołdawii i Odessy - winnym szlakiem Besarabii fot. © Marcin Sabaj z Barents.pl
Wycieczka do Mołdawii i Odessy - winnym szlakiem Besarabii fot. © Marcin Sabaj z Barents.pl
Wycieczka do Mołdawii i Odessy - winnym szlakiem Besarabii fot. © Marcin Sabaj z Barents.pl
Wycieczka do Mołdawii i Odessy - winnym szlakiem Besarabii fot. © Marcin Sabaj z Barents.pl
Wycieczka do Mołdawii i Odessy - winnym szlakiem Besarabii fot. © Marcin Sabaj z Barents.pl
Wycieczka do Mołdawii i Odessy - winnym szlakiem Besarabii fot. © Marcin Sabaj z Barents.pl
Wycieczka do Mołdawii i Odessy - winnym szlakiem Besarabii fot. © Marcin Sabaj z Barents.pl
Wycieczka do Mołdawii i Odessy - winnym szlakiem Besarabii fot. © Marcin Sabaj z Barents.pl
Wycieczka do Mołdawii i Odessy - winnym szlakiem Besarabii fot. © Marcin Sabaj z Barents.pl
U wrót Gagauzji. Wycieczka do Mołdawii i Odessy - winnym szlakiem Besarabii fot. © Marcin Sabaj z Barents.pl
U wrót Gagauzji. Wycieczka do Mołdawii i Odessy - winnym szlakiem Besarabii fot. © Marcin Sabaj z Barents.pl
Wycieczka do Mołdawii i Odessy - winnym szlakiem Besarabii fot. © Marcin Sabaj z Barents.pl
Wycieczka do Mołdawii i Odessy - winnym szlakiem Besarabii fot. © Marcin Sabaj z Barents.pl
Pani wtedy i pani teraz. Wycieczka do Mołdawii i Odessy - winnym szlakiem Besarabii fot. © Marcin Sabaj z Barents.pl
Pani wtedy i pani teraz. Wycieczka do Mołdawii i Odessy - winnym szlakiem Besarabii fot. © Marcin Sabaj z Barents.pl
Wino w każdym wydaniu: degustacje w winnicach, degustacje lokalnych wyrobów i wino z kija :-) Wycieczka do Mołdawii i Odessy - winnym szlakiem Besarabii fot. © Marcin Sabaj z Barents.pl
Wino w każdym wydaniu: degustacje w winnicach, degustacje lokalnych wyrobów i wino z kija :-) Wycieczka do Mołdawii i Odessy - winnym szlakiem Besarabii fot. © Marcin Sabaj z Barents.pl
W lokalnym muzeum. Wycieczka do Mołdawii i Odessy - winnym szlakiem Besarabii fot. © Marcin Sabaj z Barents.pl
W lokalnym muzeum. Wycieczka do Mołdawii i Odessy - winnym szlakiem Besarabii fot. © Marcin Sabaj z Barents.pl
Droga na krańcu Europy. Wycieczka do Mołdawii i Odessy - winnym szlakiem Besarabii fot. © Marcin Sabaj z Barents.pl
Droga na krańcu Europy. Wycieczka do Mołdawii i Odessy - winnym szlakiem Besarabii fot. © Marcin Sabaj z Barents.pl
Z cyklu: besarabskie pomniki. Wycieczka do Mołdawii i Odessy - winnym szlakiem Besarabii fot. © Marcin Sabaj z Barents.pl
Z cyklu: besarabskie pomniki. Wycieczka do Mołdawii i Odessy - winnym szlakiem Besarabii fot. © Marcin Sabaj z Barents.pl
Przepiękny rejsik Dunajem i obserwacja ptaków. Wycieczka do Mołdawii i Odessy - winnym szlakiem Besarabii fot. © Marcin Sabaj z Barents.pl
Przepiękny rejsik Dunajem i obserwacja ptaków. Wycieczka do Mołdawii i Odessy - winnym szlakiem Besarabii fot. © Marcin Sabaj z Barents.pl
Dunaj daje pracę lokalnym mieszkańcom. Wycieczka do Mołdawii i Odessy - winnym szlakiem Besarabii fot. © Marcin Sabaj z Barents.pl
Dunaj daje pracę lokalnym mieszkańcom. Wycieczka do Mołdawii i Odessy - winnym szlakiem Besarabii fot. © Marcin Sabaj z Barents.pl
Rejs deltą Dunaju. Wycieczka do Mołdawii i Odessy - winnym szlakiem Besarabii fot. © Marcin Sabaj z Barents.pl
Rejs deltą Dunaju. Wycieczka do Mołdawii i Odessy - winnym szlakiem Besarabii fot. © Marcin Sabaj z Barents.pl
Rejs deltą Dunaju. Wycieczka do Mołdawii i Odessy - winnym szlakiem Besarabii fot. © Marcin Sabaj z Barents.pl
Rejs deltą Dunaju. Wycieczka do Mołdawii i Odessy - winnym szlakiem Besarabii fot. © Marcin Sabaj z Barents.pl
U ujścia Dunaju. Wycieczka do Mołdawii i Odessy - winnym szlakiem Besarabii fot. © Marcin Sabaj z Barents.pl
U ujścia Dunaju. Wycieczka do Mołdawii i Odessy - winnym szlakiem Besarabii fot. © Marcin Sabaj z Barents.pl
Samowar z pyszną ziołową herbatką. Wycieczka do Mołdawii i Odessy - winnym szlakiem Besarabii fot. © Marcin Sabaj z Barents.pl
Samowar z pyszną ziołową herbatką. Wycieczka do Mołdawii i Odessy - winnym szlakiem Besarabii fot. © Marcin Sabaj z Barents.pl
Kierunkowskaz :-) Wycieczka do Mołdawii i Odessy - winnym szlakiem Besarabii fot. © Marcin Sabaj z Barents.pl
Kierunkowskaz :-) Wycieczka do Mołdawii i Odessy - winnym szlakiem Besarabii fot. © Marcin Sabaj z Barents.pl
Babuszki w Wilkowie. Wycieczka do Mołdawii i Odessy - winnym szlakiem Besarabii fot. © Marcin Sabaj z Barents.pl
Babuszki w Wilkowie. Wycieczka do Mołdawii i Odessy - winnym szlakiem Besarabii fot. © Marcin Sabaj z Barents.pl
Sakralne skarby Besarabii. Wycieczka do Mołdawii i Odessy - winnym szlakiem Besarabii fot. © Marcin Sabaj z Barents.pl
Sakralne skarby Besarabii. Wycieczka do Mołdawii i Odessy - winnym szlakiem Besarabii fot. © Marcin Sabaj z Barents.pl
W Wilkowie lepiej pływać łódką niż jeździć autem. Wycieczka do Mołdawii i Odessy - winnym szlakiem Besarabii fot. © Marcin Sabaj z Barents.pl
W Wilkowie lepiej pływać łódką niż jeździć autem. Wycieczka do Mołdawii i Odessy - winnym szlakiem Besarabii fot. © Marcin Sabaj z Barents.pl
Kanały Wilkowa. Wycieczka do Mołdawii i Odessy - winnym szlakiem Besarabii fot. © Marcin Sabaj z Barents.pl
Kanały Wilkowa. Wycieczka do Mołdawii i Odessy - winnym szlakiem Besarabii fot. © Marcin Sabaj z Barents.pl
Wilkowo. Besarabska Wenecja bez tłoku. Wycieczka do Mołdawii i Odessy - winnym szlakiem Besarabii fot. © Marcin Sabaj z Barents.pl
Wilkowo. Besarabska Wenecja bez tłoku. Wycieczka do Mołdawii i Odessy - winnym szlakiem Besarabii fot. © Marcin Sabaj z Barents.pl
Wilkowo. Miasteczko kanałów i łódek. Wycieczka do Mołdawii i Odessy - winnym szlakiem Besarabii fot. © Marcin Sabaj z Barents.pl
Wilkowo. Miasteczko kanałów i łódek. Wycieczka do Mołdawii i Odessy - winnym szlakiem Besarabii fot. © Marcin Sabaj z Barents.pl

Zobacz też inne propozycje naszych ciekawych wyjazdów

GRUZJA
MAJOWY HIT!

Majówka w Gruzji

22.04.-2.05. | 29.04.-9.05.2023
Majówka w Gruzji fot. © Roman Stanek Barents.pl
  • Objazdówka
  • Etyczne
RUMUNIA

Majówka w Rumunii

29.04.-6.05.2023
Romantyczna majówka w Rumunii z Barents.pl. fot. Ivo Dokoupil, Barents.pl
  • Trekking
  • Etyczne
UZBEKISTAN

Majówka w Uzbekistanie

28.04.-6.05.2023
Majówka w Uzbekistanie fot. © Roman Stanek, Barents.pl
  • Objazdówka