fbpx Majówka w Mołdawii i Odessie

Majówka w Mołdawii i Odessie

Położone wśród wód Dunaju Wilkowo - miasteczko staroobrzędowców. To tu zaczyna się nasza podróż do "kilometra zero", gdzie Dunaj ginie w falach Morza Czarnego. © Agnieszka Jagiełło, Barents.pl
• Degustacja mołdawskich win w klimatycznych winnicach
• Besarabska Wenecja - Wilkowo i rejs deltą Dunaju + birdwatching
• Mało znane nieuznawane państwo Naddniestrze i tajemniczy Gagauzi
• Klimatyczna Odessa i plaże Morza Czarnego
• Jassy - spotkanie z rumuńską prowincją
• Archeologiczno-historyczny kompleks Stary Orgiejów (Orheiul Vechi)
• Prawosławna Wielkanoc

Majówka w Mołdawii i Odessie to okraszona wybornym winem wycieczka objazdowa po jednych z najrzadziej odwiedzanych terenach Europy.

Wycieczkę zaczniemy od stolicy Mołdawii, Kiszyniowa i degustacji win w znakomitych lokalnych winnicach. Historię Naddniestrza poznamy w Tyraspolu i Twierdzy Bendery. Pojedziemy na chwilę do Rumunii, do dawnej stolicy Hospodarstwa Mołdawskiego - Jassów. Poznamy autonomiczną Gagauzję, by przez tereny historycznej Besarabii i dziką Deltę Dunaju dojechać do miasta, które od stuleci rozpala wyobraźnię - do Odessy.

Mołdawia - wspaniałe krajobrazy i piękna przyroda. To również na nowo odkrywana jakość wina i radość korzystania z winnic. Odkryjemy przed Wami miejsca, które są niedostępne dla zwykłych turystów. Naddniestrze – kraj uznawany na arenie międzynarodowej jedynie przez Abchazję i Osetię Południową, trochę skansen ZSRR, tygiel narodowościowy i posiadacz rewelacyjnych pieniędzy z tworzywa sztucznego.Gagauzja – autonomiczna republika z licznymi polskimi akcentami. I perła Morza Czarnego - Odessa.

Poznamy przesympatycznych ludzi, zobaczymy tradycyjne wioski i folklor, ale również pomniki radzieckich socrealistów i socrealistyczną zabudowę, jak choćby kiszyniowski Hotel Cosmos. Można by uznać, że panuje tam doskonała symbioza. A na pewno niezwykle żywa mieszanka historii i kultur. Wędrówka przez historyczną Besarabię przyniesie nam wiele zaskakujących niespodzianek.

Zapraszamy na wycieczkę przez nieodkryte tereny Europy. Majówka w Mołdawii i Odessie jest przeznaczona dla wszystkich, którym nie przeszkadza postsowieckie podejście do czasu (PS to bardzo ciekawe doświadczenie!). Dla tych z Was, którzy uwielbiają poznawać ludzi i ich kulturę oraz zdobywać ciekawe doświadczenia. To wspaniała przygoda także dla tych z Was, którzy kochają dobrą jakość wina.

Terminy wycieczek

Numer Trudność Termin Dni Cena Uwagi Rezerwacja
148-20 1-2 Od 25.04.2020 do 02.05.2020 8 dni

3990 PLN

-

CHCĘ JECHAĆ
Jedna z wielu malowniczych wiejskich chat. Błękit odstrasza owady i - według wierzeń - także złe moce. © Agnieszka Jagiełło dla Barents.pl

RAMOWY PROGRAM WYJAZDU:

DZIEŃ 1 Przylot do spokojnej stolicy Mołdawii - Kiszyniowa, zakwaterowanie, zwiedzanie centrum miasta - ulica bulwar Stefan Cel Mare, kolumna zwycięstwa, prawosławne konwenty i klasztory, resztki starej architektury zmieszane z komunistycznym socrealizmem, wieczorem degustacja win w miłym towarzystwie eksperta lokalnych win. Dla chętnych wspólna kolacja mołdawskich potraw tradycyjnych i nocne karaoke.

DZIEŃ 2 Dzień poświęcony na dwie światowej sławy winnice - w tym ogromną Cricovą, gdzie prezydent Rosji świętował swoje pięćdziesiąte urodziny. Druga winnica - na mniejszą skalę, jest obleganym miejscem weselnych zabaw Mołdawian, a my podczas degustacji zaznajomimy się z całym procesem produkcji wina oraz z zasadami degustacji. Obiad w nastrojowym pałacyku z ogrodem pomiędzy winnicami. Zwiedzanie klasztornego kompleksu wykutego w skale w Starym Orgiejowie (Orheiul Vechi) oraz tradycyjnego wiejskiego gospodarstwa. Nocleg w sprawdzonej agroturystyce u przemiłych gospodarzy w wiosce pośród wzgórz - tu winorośle porastają całe gospodarstwa a wieczory spędza się przy suto zastawionym stole.

DZIEŃ 3 Poranny spacer po majowym Trebujeni wśród porannych mgieł będzie idealną porą na mały plener fotograficzny. Toast "za Rodinu", czyli wizyta w nieuznawanym państwie Naddniestrze. Zwiedzanie tureckiej twierdzy w mieście Bender i przejazd najdłuższą trolejbusową linią w Europie do absurdalnego radzieckiego skansenu, stolicy państwa Naddniestrze - miasta Tiraspol. Wizyta w luksusowym supermarkecie Szeryf, rzut oka na stadion narodowy, opuszczona stacja kolejowa muzeum "wojny z Mołdawią" i pomnik generała Suworowa. Kawa lub piwo w kawiarence nad szeroko rozlewającym swe brzegi Dniestrem z rosyjskimi hitami w tle.

DZIEŃ 4 Przejazd z Trebujeni do Jassów, a więc zostawiamy na chwilę Mołdawię dla Rumunii. Przekroczymy Prut, aby zobaczyć prawdziwe serce średniowiecznego Hospodarstwa Mołdawskiego. Przespacerujemy się wąskimi uliczkami, dzisiaj nieco prowincjonalnego rumuńskiego miasta, wieczorem zwyczajowo delektując się winem.

DZIEŃ 5 Kolejny unikatowy autonomiczny region Gagauzja - nie będzie mieć przed nami dziś tajemnic. Czekają nas kolorowe wioseczki, wizyta w postsowieckim kołchozie i Komrat - oryginalna stolica. Zobaczymy tu jedyny na świecie Uniwerstytet Gagauski, odwiedzimy targ rozmaitości, porozmawiamy z miejscowymi. W muzeum w Besalmie zobaczymy skansen dawnej Gagauzji, obejrzymy film i poznamy narodowe tańce oraz śpiewy. Przejazd do Besarabii nieomal nieuczęszczaną drogą na Izmaił, kolacja w klimatycznej knajpce w centrum.

DZIEŃ 6 Zwiedzanie starego portu rzecznego na Dunaju w Izmaile, turecki meczet i dojazd do Wilkowa - "Wenecji Besarabii". W wiosce zamiast dróg są kanały wodne, ludzie parkują łódkami prosto w ogrodach, zamiast chodników są drewniane kładki. Degustacja domowych win i produktów wprost od wesołej gospodyni. Nad opuszczonymi fabrykami zwyciężyła przyroda i to ona wyznacza tu rytm życia. Popłyniemy w rejs deltą Dunaju z lokalnym przewodnikiem oraz kapitanem łódki. Popłyniemy w stronę rumuńskich wysepek, po szlakach wodnych którymi się w czasach radzieckich poruszali przemytnicy produktów z Rosji, Turcji i Europy. Piknik i świeża lokalna ryba na jednej z wysepek należących do staroobrzędowców, herbata z samowaru z lokalnym miodem i degustacja wina ze szczepu, który występuje jedynie tam. Dotkniemy stopą "kilometra zero", pozbieramy muszle na pustkowiu, będziemy wypatrywać rzadkich gatunków ptactwa i cieszyć się przestrzenią w rezerwacie, do którego trzeba mieć pozwolenie na wstęp, będziemy więc sam na sam z naturą. Wieczorny przejazd do Odessy - "perły Morza Czarnego".

DZIEŃ 7 Spacer z lokalnym przewodnikiem ulicami Odessy począwszy od schodów Potiomkinowskich, przez rozmaite ciekawostki architektoniczne, na ulicy Deribassowskiej kończąc. Przejazd na plaże Morza Czarnego, kąpiel na jednej z słynnych plaż Arkadii. Jest to kurort w kurorcie, gdzie przepych i bogactwo kontrastują z sowieckim dizajnem. Wieczorny spacer ulicami "Adiesy-Mamy", czyli portowego miasta tętniącego nocnym życiem. Możliwość wizyty w miejscowej operze lub teatrze czy jednym z licznych, atrakcyjnych klubów nocnych.

DZIEŃ 8 Kontynuacja zwiedzania Odessy. Dla chętnych przejażdżka archaiczną w formie, ale w pełni sprawną kolejką linową i wizyta w Katakumbach - ich ogromny kompleks biegnie pod całą Odessą i okolicami. Schodząc do podziemia zobaczymy na własne oczy ślady po starożytnych Grekach, XX-wieczne pozostałości po wielu historycznych wydarzeniach i...prawdopodobnie najbardziej oryginalnie umieszczoną reklamę na świecie. Odessa ma wiele twarzy: kryminalną, żydowską a nawet polską, a my przyjrzymy się po trochu każdej z nich. O lokalne przysmaki potargujemy się na Priwozie - jednym z największych bazarów byłego ZSRR-u to tylko jedne z propozycji. Po południu obiad w jednej z klimatycznych odeskich restauracji i powrót do Polski.

Stado schodzi z pastwiska gdzieś pośród urokliwych mołdawskich wiosek. Pyszna bryndza powstaje dzięki nim. © Agnieszka Jagiełło dla Barents.pl

ZAPEWNIAMY W CENIE WYCIECZKI:

• bilet lotniczy Warszawa - Kiszyniów i Odessa - Warszawa z wszystkimi opłatami

• opiekę polskojęzycznej pilotki i tłumaczki

• transport lokalny

• jednodniową wycieczkę motorówką po delcie Dunaju

• zakwaterowanie: w domach u miejscowych gospodarzy, hotelach i guesthousach

• śniadanie

• gwarancję małej grupy (do 15 osób)

• degustacje wina i wykład na temat winnic w Mołdawii

• materiały informacyjne i mapy

• obowiązkową gwarancję ubezpieczeniową biura podróży

• ubezpieczenie NNW i KL i ubezpieczenie bagażu do 200 Euro

• obowiązkową opłatę na państwowy Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) za każdą osobę

WE WŁASNYM ZAKRESIE:
• Opłaty za wstępy do zabytków, muzeów i kościołów (około 10 EUR)
• Wyżywienie (oprócz śniadania)
• Wstęp do Katakumb w Odessie

ZAKWATEROWANIE:
Podczas wyjazdu najczęściej będziemy zakwaterowani w domach gościnnych lub hotelach w pokojach dwuosobowych.

WYŻYWIENIE:
W cenie wycieczki zapewnione jest każdego dnia śniadanie. Reszta jedzenia we własnym zakresie. W miastach istnieje wiele sklepów i restauracji. Ceny produktów spożywczych porównywalne lub niższe od polskich.

TRANSPORT:
Podczas przejazdów będziemy mieć do dyspozycji własny minibus.

GRUPA:
Jeździmy w małych grupach. Minimalna ilość osób na wycieczce wynosi 6, maksymalnie 14.

KLIMAT:
Klimat w Mołdawii możemy porównać do klimatu panującego we Włoszech. Ilość słonecznych dni jest bardzo duża, dlatego Mołdawia to wzgórza pokryte winoroślą, która ma tu znakomite warunki do uprawy. W maju średnia temperatura powietrza wynosi 16-18 stopni, w lipcu i sierpniu 20-25 stopni.

MIEJSCE WYLOTU:
Miejscem rozpoczęcia wycieczki jest Warszawa. Inne miejsce (Wrocław, Praga...) po wcześniejszym ustaleniu za dopłatą.

INNE:
• Dni i punkty programu wyjazdu mogą się zmienić w zależności od terminu wylotu lub w wyniku sytuacji na miejscu.
• Zapoznaj się z zasadami, jak zapisać się na wycieczkę oraz z ogólnymi warunkami uczestnictwa w wycieczce.
• Organizatorem wycieczki jest Barents.pl - Biuro Aktywnych Podróży.

Plaże Morza Czarnego. Majówka w Mołdawii i Odessie fot. © Kamila Konopczak, Barents.pl
Plaże Morza Czarnego. Majówka w Mołdawii i Odessie fot. © Kamila Konopczak, Barents.pl
Orheiul Vechi czyli Stary Orgiejów. Majówka w Mołdawii i Odessie fot. © Kamila Konopczak, Barents.pl
Orheiul Vechi czyli Stary Orgiejów. Majówka w Mołdawii i Odessie fot. © Kamila Konopczak, Barents.pl
Tyraspol. Stolica nieuznawanej Republiki Naddniestrze. Majówka w Mołdawii i Odessie fot. © Kamila Konopczak, Barents.pl
Tyraspol. Stolica nieuznawanej Republiki Naddniestrze. Majówka w Mołdawii i Odessie fot. © Kamila Konopczak, Barents.pl
Cerkiew w Starym Orgiejowie. Majówka w Mołdawii i Odessie fot. © Kamila Konopczak, Barents.pl
Cerkiew w Starym Orgiejowie. Majówka w Mołdawii i Odessie fot. © Kamila Konopczak, Barents.pl
Spacer z widokiem na dolinę rzeki Raut. Majówka w Mołdawii i Odessie fot. © Kamila Konopczak, Barents.pl
Spacer z widokiem na dolinę rzeki Raut. Majówka w Mołdawii i Odessie fot. © Kamila Konopczak, Barents.pl
Naddniestrzańskie monety. Mistrz! Majówka w Mołdawii i Odessie fot. © Kamila Konopczak, Barents.pl
Naddniestrzańskie monety. Mistrz! Majówka w Mołdawii i Odessie fot. © Kamila Konopczak, Barents.pl
Tradycyjne wiejskie gospodarstwo. Majówka w Mołdawii i Odessie fot. © Kamila Konopczak, Barents.pl
Tradycyjne wiejskie gospodarstwo. Majówka w Mołdawii i Odessie fot. © Kamila Konopczak, Barents.pl
Twierdza Bendery. Naddniestrze. Majówka w Mołdawii i Odessie fot. © Kamila Konopczak, Barents.pl
Twierdza Bendery. Naddniestrze. Majówka w Mołdawii i Odessie fot. © Kamila Konopczak, Barents.pl
Pamiątkowe zdjęcie pod krzyżem w Starym Orgiejowie (Orheiul Vechi). Majówka w Mołdawii i Odessie fot. © Kamila Konopczak, Barents.pl
Pamiątkowe zdjęcie pod krzyżem w Starym Orgiejowie (Orheiul Vechi). Majówka w Mołdawii i Odessie fot. © Kamila Konopczak, Barents.pl
Odessa by night. Majówka w Mołdawii i Odessie fot. © Kamila Konopczak, Barents.pl
Odessa by night. Majówka w Mołdawii i Odessie fot. © Kamila Konopczak, Barents.pl
To nie tropiki! To kadr znad Morza Czarnego. Majówka w Mołdawii i Odessie fot. © Kamila Konopczak, Barents.pl
To nie tropiki! To kadr znad Morza Czarnego. Majówka w Mołdawii i Odessie fot. © Kamila Konopczak, Barents.pl
Tzw. delikatesy! Majówka w Mołdawii i Odessie fot. © Marcin Sabaj z Barents.pl
Tzw. delikatesy! Majówka w Mołdawii i Odessie fot. © Marcin Sabaj z Barents.pl
Rejs Deltą Dunaju. Majówka w Mołdawii i Odessie fot. © Ania Gilewska z Barents.pl
Rejs Deltą Dunaju. Majówka w Mołdawii i Odessie fot. © Ania Gilewska z Barents.pl
Katakumby w Odessie. Warto wiedzieć, do których wejść. Majówka w Mołdawii i Odessie fot. © Ania Gilewska z Barents.pl
Katakumby w Odessie. Warto wiedzieć, do których wejść. Majówka w Mołdawii i Odessie fot. © Ania Gilewska z Barents.pl
Degustacje wina w znakomitych mołdawskich winnicach. Majówka w Mołdawii i Odessie fot. © Ania Legutko, Barents.pl
Degustacje wina w znakomitych mołdawskich winnicach. Majówka w Mołdawii i Odessie fot. © Ania Legutko, Barents.pl
Majowy rejs deltą Dunaju. Majówka w Mołdawii i Odessie fot. © Ania Gilewska z Barents.pl
Majowy rejs deltą Dunaju. Majówka w Mołdawii i Odessie fot. © Ania Gilewska z Barents.pl
Położone wśród wód Dunaju Wilkowo - miasteczko staroobrzędowców. To tu zaczyna się nasza podróż do "kilometra zero", gdzie Dunaj ginie w falach Morza Czarnego. © Agnieszka Jagiełło, Barents.pl
Położone wśród wód Dunaju Wilkowo - miasteczko staroobrzędowców. To tu zaczyna się nasza podróż do "kilometra zero", gdzie Dunaj ginie w falach Morza Czarnego. © Agnieszka Jagiełło, Barents.pl
Jedna z wielu malowniczych wiejskich chat. Błękit odstrasza owady i - według wierzeń - także złe moce. © Agnieszka Jagiełło dla Barents.pl
Jedna z wielu malowniczych wiejskich chat. Błękit odstrasza owady i - według wierzeń - także złe moce. © Agnieszka Jagiełło dla Barents.pl
Stado schodzi z pastwiska gdzieś pośród urokliwych mołdawskich wiosek. Pyszna bryndza powstaje dzięki nim. © Agnieszka Jagiełło dla Barents.pl
Stado schodzi z pastwiska gdzieś pośród urokliwych mołdawskich wiosek. Pyszna bryndza powstaje dzięki nim. © Agnieszka Jagiełło dla Barents.pl
Wnętrze jednej z prawosławnych cerkwii. © Agnieszka Jagiełło dla Barents.pl
Wnętrze jednej z prawosławnych cerkwii. © Agnieszka Jagiełło dla Barents.pl
Degustacja wina w jednej z dwóch największych winnic na świecie - Cricovej. Na pierwszym planie szampan. © Agnieszka Jagiełło dla Barents.pl
Degustacja wina w jednej z dwóch największych winnic na świecie - Cricovej. Na pierwszym planie szampan. © Agnieszka Jagiełło dla Barents.pl
Serowe smakołyki fot. © Moldavian Tourism Agency dla Barents.pl
Serowe smakołyki fot. © Moldavian Tourism Agency dla Barents.pl
Kamienne, historyczne zdobienia fot. © Moldavian Tourism Agency dla Barents.pl
Kamienne, historyczne zdobienia fot. © Moldavian Tourism Agency dla Barents.pl
Wycieczka po mołdawskie wino. Wino jest mołdawską tradycją i pasją. © Moldavian Tourism Agency dla Barents.pl
Wycieczka po mołdawskie wino. Wino jest mołdawską tradycją i pasją. © Moldavian Tourism Agency dla Barents.pl
Odessa nocą. Wycieczka do Mołdawii i Odessy © Kamila Konopczak, Barents.pl
Odessa nocą. Wycieczka do Mołdawii i Odessy © Kamila Konopczak, Barents.pl
Koziołek Matołek w wersji mołdawskiej. Wycieczka do Mołdawii i Odessy © Kamila Konopczak, Barents.pl
Koziołek Matołek w wersji mołdawskiej. Wycieczka do Mołdawii i Odessy © Kamila Konopczak, Barents.pl
Koszulka z Putinem. Obecnie do nabycia we wszystkich postsowietach. Wycieczka do Mołdawii i Odessy © Kamila Konopczak, Barents.pl
Koszulka z Putinem. Obecnie do nabycia we wszystkich postsowietach. Wycieczka do Mołdawii i Odessy © Kamila Konopczak, Barents.pl
Wycieczka do Mołdawii i Odessy © Kamila Konopczak, Barents.pl
Wycieczka do Mołdawii i Odessy © Kamila Konopczak, Barents.pl
Wycieczka do Mołdawii i Odessy © Kamila Konopczak, Barents.pl
Wycieczka do Mołdawii i Odessy © Kamila Konopczak, Barents.pl
Wycieczka do Mołdawii i Odessy © Kamila Konopczak, Barents.pl
Wycieczka do Mołdawii i Odessy © Kamila Konopczak, Barents.pl
Wycieczka do Mołdawii i Odessy © Kamila Konopczak, Barents.pl
Wycieczka do Mołdawii i Odessy © Kamila Konopczak, Barents.pl
Wycieczka do Mołdawii i Odessy © Kamila Konopczak, Barents.pl
Wycieczka do Mołdawii i Odessy © Kamila Konopczak, Barents.pl
Wycieczka do Mołdawii i Odessy © Kamila Konopczak, Barents.pl
Wycieczka do Mołdawii i Odessy © Kamila Konopczak, Barents.pl
Wycieczka do Mołdawii i Odessy © Kamila Konopczak, Barents.pl
Wycieczka do Mołdawii i Odessy © Kamila Konopczak, Barents.pl
Wycieczka do Mołdawii i Odessy © Kamila Konopczak, Barents.pl
Wycieczka do Mołdawii i Odessy © Kamila Konopczak, Barents.pl
Wnętrze jednej z prawosławnych cerkwii. © Agnieszka Jagiełło dla Barents.pl
Wnętrze jednej z prawosławnych cerkwii. © Agnieszka Jagiełło dla Barents.pl
Wycieczka do Mołdawii i Odessy © Barents.pl
Wycieczka do Mołdawii i Odessy © Barents.pl
Wycieczka do Mołdawii i Odessy - winnym szlakiem Besarabii fot. © Marcin Sabaj z Barents.pl
Wycieczka do Mołdawii i Odessy - winnym szlakiem Besarabii fot. © Marcin Sabaj z Barents.pl
Wycieczka do Mołdawii i Odessy - winnym szlakiem Besarabii fot. © Marcin Sabaj z Barents.pl
Wycieczka do Mołdawii i Odessy - winnym szlakiem Besarabii fot. © Marcin Sabaj z Barents.pl
Wycieczka do Mołdawii i Odessy - winnym szlakiem Besarabii fot. © Marcin Sabaj z Barents.pl
Wycieczka do Mołdawii i Odessy - winnym szlakiem Besarabii fot. © Marcin Sabaj z Barents.pl
Wycieczka do Mołdawii i Odessy - winnym szlakiem Besarabii fot. © Marcin Sabaj z Barents.pl
Wycieczka do Mołdawii i Odessy - winnym szlakiem Besarabii fot. © Marcin Sabaj z Barents.pl
Wycieczka do Mołdawii i Odessy - winnym szlakiem Besarabii fot. © Marcin Sabaj z Barents.pl
Wycieczka do Mołdawii i Odessy - winnym szlakiem Besarabii fot. © Marcin Sabaj z Barents.pl
Wycieczka do Mołdawii i Odessy - winnym szlakiem Besarabii fot. © Marcin Sabaj z Barents.pl
Wycieczka do Mołdawii i Odessy - winnym szlakiem Besarabii fot. © Marcin Sabaj z Barents.pl
Wycieczka do Mołdawii i Odessy - winnym szlakiem Besarabii fot. © Marcin Sabaj z Barents.pl
Wycieczka do Mołdawii i Odessy - winnym szlakiem Besarabii fot. © Marcin Sabaj z Barents.pl
Wycieczka do Mołdawii i Odessy - winnym szlakiem Besarabii fot. © Marcin Sabaj z Barents.pl
Wycieczka do Mołdawii i Odessy - winnym szlakiem Besarabii fot. © Marcin Sabaj z Barents.pl
Wycieczka do Mołdawii i Odessy - winnym szlakiem Besarabii fot. © Marcin Sabaj z Barents.pl
Wycieczka do Mołdawii i Odessy - winnym szlakiem Besarabii fot. © Marcin Sabaj z Barents.pl
Wycieczka do Mołdawii i Odessy - winnym szlakiem Besarabii fot. © Marcin Sabaj z Barents.pl
Wycieczka do Mołdawii i Odessy - winnym szlakiem Besarabii fot. © Marcin Sabaj z Barents.pl
Wycieczka do Mołdawii i Odessy - winnym szlakiem Besarabii fot. © Marcin Sabaj z Barents.pl
Wycieczka do Mołdawii i Odessy - winnym szlakiem Besarabii fot. © Marcin Sabaj z Barents.pl
Wycieczka do Mołdawii i Odessy - winnym szlakiem Besarabii fot. © Marcin Sabaj z Barents.pl
Wycieczka do Mołdawii i Odessy - winnym szlakiem Besarabii fot. © Marcin Sabaj z Barents.pl
Wycieczka do Mołdawii i Odessy - winnym szlakiem Besarabii fot. © Marcin Sabaj z Barents.pl
Wycieczka do Mołdawii i Odessy - winnym szlakiem Besarabii fot. © Marcin Sabaj z Barents.pl
Wycieczka do Mołdawii i Odessy - winnym szlakiem Besarabii fot. © Marcin Sabaj z Barents.pl
Wycieczka do Mołdawii i Odessy - winnym szlakiem Besarabii fot. © Marcin Sabaj z Barents.pl
Wycieczka do Mołdawii i Odessy - winnym szlakiem Besarabii fot. © Marcin Sabaj z Barents.pl
Wycieczka do Mołdawii i Odessy - winnym szlakiem Besarabii fot. © Marcin Sabaj z Barents.pl
Wycieczka do Mołdawii i Odessy - winnym szlakiem Besarabii fot. © Marcin Sabaj z Barents.pl
Wycieczka do Mołdawii i Odessy - winnym szlakiem Besarabii fot. © Marcin Sabaj z Barents.pl
Wycieczka do Mołdawii i Odessy - winnym szlakiem Besarabii fot. © Marcin Sabaj z Barents.pl
Wycieczka do Mołdawii i Odessy - winnym szlakiem Besarabii fot. © Marcin Sabaj z Barents.pl
Wycieczka do Mołdawii i Odessy - winnym szlakiem Besarabii fot. © Marcin Sabaj z Barents.pl
Wycieczka do Mołdawii i Odessy - winnym szlakiem Besarabii fot. © Marcin Sabaj z Barents.pl
Wycieczka do Mołdawii i Odessy - winnym szlakiem Besarabii fot. © Marcin Sabaj z Barents.pl
Wycieczka do Mołdawii i Odessy - winnym szlakiem Besarabii fot. © Marcin Sabaj z Barents.pl
U wrót Gagauzji. Wycieczka do Mołdawii i Odessy - winnym szlakiem Besarabii fot. © Marcin Sabaj z Barents.pl
U wrót Gagauzji. Wycieczka do Mołdawii i Odessy - winnym szlakiem Besarabii fot. © Marcin Sabaj z Barents.pl
Wycieczka do Mołdawii i Odessy - winnym szlakiem Besarabii fot. © Marcin Sabaj z Barents.pl
Wycieczka do Mołdawii i Odessy - winnym szlakiem Besarabii fot. © Marcin Sabaj z Barents.pl
Pani wtedy i pani teraz. Wycieczka do Mołdawii i Odessy - winnym szlakiem Besarabii fot. © Marcin Sabaj z Barents.pl
Pani wtedy i pani teraz. Wycieczka do Mołdawii i Odessy - winnym szlakiem Besarabii fot. © Marcin Sabaj z Barents.pl
Wino w każdym wydaniu: degustacje w winnicach, degustacje lokalnych wyrobów i wino z kija :-) Wycieczka do Mołdawii i Odessy - winnym szlakiem Besarabii fot. © Marcin Sabaj z Barents.pl
Wino w każdym wydaniu: degustacje w winnicach, degustacje lokalnych wyrobów i wino z kija :-) Wycieczka do Mołdawii i Odessy - winnym szlakiem Besarabii fot. © Marcin Sabaj z Barents.pl
W lokalnym muzeum. Wycieczka do Mołdawii i Odessy - winnym szlakiem Besarabii fot. © Marcin Sabaj z Barents.pl
W lokalnym muzeum. Wycieczka do Mołdawii i Odessy - winnym szlakiem Besarabii fot. © Marcin Sabaj z Barents.pl
Droga na krańcu Europy. Wycieczka do Mołdawii i Odessy - winnym szlakiem Besarabii fot. © Marcin Sabaj z Barents.pl
Droga na krańcu Europy. Wycieczka do Mołdawii i Odessy - winnym szlakiem Besarabii fot. © Marcin Sabaj z Barents.pl
Z cyklu: besarabskie pomniki. Wycieczka do Mołdawii i Odessy - winnym szlakiem Besarabii fot. © Marcin Sabaj z Barents.pl
Z cyklu: besarabskie pomniki. Wycieczka do Mołdawii i Odessy - winnym szlakiem Besarabii fot. © Marcin Sabaj z Barents.pl
Przepiękny rejsik Dunajem i obserwacja ptaków. Wycieczka do Mołdawii i Odessy - winnym szlakiem Besarabii fot. © Marcin Sabaj z Barents.pl
Przepiękny rejsik Dunajem i obserwacja ptaków. Wycieczka do Mołdawii i Odessy - winnym szlakiem Besarabii fot. © Marcin Sabaj z Barents.pl
Dunaj daje pracę lokalnym mieszkańcom. Wycieczka do Mołdawii i Odessy - winnym szlakiem Besarabii fot. © Marcin Sabaj z Barents.pl
Dunaj daje pracę lokalnym mieszkańcom. Wycieczka do Mołdawii i Odessy - winnym szlakiem Besarabii fot. © Marcin Sabaj z Barents.pl
Rejs deltą Dunaju. Wycieczka do Mołdawii i Odessy - winnym szlakiem Besarabii fot. © Marcin Sabaj z Barents.pl
Rejs deltą Dunaju. Wycieczka do Mołdawii i Odessy - winnym szlakiem Besarabii fot. © Marcin Sabaj z Barents.pl
Rejs deltą Dunaju. Wycieczka do Mołdawii i Odessy - winnym szlakiem Besarabii fot. © Marcin Sabaj z Barents.pl
Rejs deltą Dunaju. Wycieczka do Mołdawii i Odessy - winnym szlakiem Besarabii fot. © Marcin Sabaj z Barents.pl
U ujścia Dunaju. Wycieczka do Mołdawii i Odessy - winnym szlakiem Besarabii fot. © Marcin Sabaj z Barents.pl
U ujścia Dunaju. Wycieczka do Mołdawii i Odessy - winnym szlakiem Besarabii fot. © Marcin Sabaj z Barents.pl
Samowar z pyszną ziołową herbatką. Wycieczka do Mołdawii i Odessy - winnym szlakiem Besarabii fot. © Marcin Sabaj z Barents.pl
Samowar z pyszną ziołową herbatką. Wycieczka do Mołdawii i Odessy - winnym szlakiem Besarabii fot. © Marcin Sabaj z Barents.pl
Kierunkowskaz :-) Wycieczka do Mołdawii i Odessy - winnym szlakiem Besarabii fot. © Marcin Sabaj z Barents.pl
Kierunkowskaz :-) Wycieczka do Mołdawii i Odessy - winnym szlakiem Besarabii fot. © Marcin Sabaj z Barents.pl
Babuszki w Wilkowie. Wycieczka do Mołdawii i Odessy - winnym szlakiem Besarabii fot. © Marcin Sabaj z Barents.pl
Babuszki w Wilkowie. Wycieczka do Mołdawii i Odessy - winnym szlakiem Besarabii fot. © Marcin Sabaj z Barents.pl
Sakralne skarby Besarabii. Wycieczka do Mołdawii i Odessy - winnym szlakiem Besarabii fot. © Marcin Sabaj z Barents.pl
Sakralne skarby Besarabii. Wycieczka do Mołdawii i Odessy - winnym szlakiem Besarabii fot. © Marcin Sabaj z Barents.pl
W Wilkowie lepiej pływać łódką niż jeździć autem. Wycieczka do Mołdawii i Odessy - winnym szlakiem Besarabii fot. © Marcin Sabaj z Barents.pl
W Wilkowie lepiej pływać łódką niż jeździć autem. Wycieczka do Mołdawii i Odessy - winnym szlakiem Besarabii fot. © Marcin Sabaj z Barents.pl
Kanały Wilkowa. Wycieczka do Mołdawii i Odessy - winnym szlakiem Besarabii fot. © Marcin Sabaj z Barents.pl
Kanały Wilkowa. Wycieczka do Mołdawii i Odessy - winnym szlakiem Besarabii fot. © Marcin Sabaj z Barents.pl
Wilkowo. Besarabska Wenecja bez tłoku. Wycieczka do Mołdawii i Odessy - winnym szlakiem Besarabii fot. © Marcin Sabaj z Barents.pl
Wilkowo. Besarabska Wenecja bez tłoku. Wycieczka do Mołdawii i Odessy - winnym szlakiem Besarabii fot. © Marcin Sabaj z Barents.pl
Wilkowo. Miasteczko kanałów i łódek. Wycieczka do Mołdawii i Odessy - winnym szlakiem Besarabii fot. © Marcin Sabaj z Barents.pl
Wilkowo. Miasteczko kanałów i łódek. Wycieczka do Mołdawii i Odessy - winnym szlakiem Besarabii fot. © Marcin Sabaj z Barents.pl

ZOBACZ TEŻ INNE PROPOZYCJE NASZYCH CIEKAWYCH WYJAZDÓW

GRUZJA
MAJOWY HIT!

Majówka w Gruzji

1-10.05.2020 I 2-9.05.2020
Majówka w Gruzji © Roman Stanek Barents.pl
RUMUNIA
Romantyczna majówka w Rumunii z Barents.pl. fot. Ivo Dokoupil, Barents.pl
UZBEKISTAN
Wycieczka do Uzbekistanu © Roman Stanek, Barents.pl Biuro Aktywnych Podróży