fbpx Majówka w Iranie: szlakiem perskiej historii | Iran z Barents.pl

Majówka w Iranie: szlakiem perskiej historii

Mapa poglądowa wycieczki Majówka w Iranie: szlakiem perskiej historii z Barents.pl
• Orientalne zakupy na największym irańskim bazarze
• Tepe Sialk - ślady osadnictwa ludzkiego sprzed 6000 lat p.n.e.
• Isfahan - perła architektury Wschodu
• Persepolis, Sziraz - powrót w czasie do Starożytnej Persji
• Puste przestrzenie pustyni i setki gwiazd nad głową

Spójrz na Iran z innej perspektywy, niż ta kształtowana przez media. Zapomnij o polityce, skupiając się na odkrywaniu piękna i egzotyki tego kraju. Poznaj niesamowite bogactwo historyczne i kulturowe oraz doświadcz przyjaźni i niezwykłej gościnności mieszkańców.

Kraj ajatollahów to nie tylko bezkresne pustynie. Iran to też niezwykłe góry, meandrujące rzeki, górskie jeziora i wiele jaskiń, stanowiących o wyjątkowości krajobrazu.

Wyruszymy szlakiem najstarszych i najciekawszych perskich miast i wiosek. Zobaczymy wiele zabytków pamiętających stulecia przed narodzinami Chrystusa, wpisanych na listę UNESCO. Starożytne ruiny Persepolis, dawnej stolicy największego imperium ówczesnego świata, wraz z pałacem władcy i grobowcem. Sziraz, słynący nie tylko z wybornego wina i poematów Hafiza, ale również pięknie dekorowanego Różowego Meczetu. Zapierającą dech w piersiach architekturę perskich miast takich jak Isfahan, Teheran czy Jazd. Poza tym zobaczymy skalne reliefy, grobowce dawnych władców oraz mauzolea, w których spoczywają szczątki biblijnych postaci.

Meczet Nagsze Dżahan. Isfahan. Majówka w Iranie © Bartek Krzysztan, Barents 2017
Opuszczona wioska w okolicach Jazd. Majówka w Iranie © Bartek Krzysztan, Barents 2017

Majówka w Iranie © Bartek Krzysztan, Barents 2017
Persepolis. Majówka w Iranie © Bartek Krzysztan, Barents 2017

program RAMOWY PROGRAM WYJAZDU:

DZIEŃ 1
Wylot z Berlina do Teheranu z międzylądowaniem (wylot z Warszawy za dopłatą). Przylot późnym wieczorem do irańskiej stolicy. Transfer do hotelu, wypoczynek.

DZIEŃ 2
Dzień poświęcimy na zwiedzanie ogromnej irańskiej stolicy. Na początek zwiedzimy Golestan, pałac szachów z dynastii Kadżarów. Przejdziemy się też w okolice teherańskiego bazaru, by poczuć zapachy orientalnych przypraw i napić się świeżego soku. Następnie czeka nas zwiedzanie w pięknym parku Saad Abad, gdzie znajdują się pałace szachów z ostatniej dynastii rządzącej Iranem przed rewolucją z 1979 roku. Wieczorem spacer w okolicach placu Tadżrisz, które stanowi centrum życia nocnego. W drodze powrotnej zatrzymamy się, by odpocząć i zjeść kolację w okolicach postmodernistycznego Mostu Tabiat. Nocleg w Teheranie.

DZIEŃ 3
Przejazd do Kaszanu. Po drodze zatrzymamy się w świętym mieście Kom, z którego pochodził ajatollah Chomeini. Następnie przejedziemy do Kaszanu, który jest pierwszą dużą oazą na drodze Kom-Kerman, wiodącej wzdłuż największych pustyń Iranu. Miasteczko znane jest z charakterystycznych wieżyczek "łapiących wiatr". Zwiedzimy zabytkowy dom kupieckiej rodziny Borudżerdi oraz dawną łaźnię Sułtana Amira.

DZIEŃ 4
Dotrzemy do ogrodu Fin, pierwszego z dziewięciu ogrodów wpisanych na listę UNESCO. W okolicach Kaszanu znaleziono ślady osadnictwa ludzkiego sprzed 6000 lat p.n.e. Wykopaliska Tepe Sialk obejmują najstarszy na świecie ziggurat, datowany na trzecie tysiąclecie p.n.e. Następnie dotrzemy do Abyaneh, pięknej historycznej wsi u podnóża góry Karkass. Wszystkie budynki wykonane są z czerwonej gliny i wybudowane na zboczu góry, co świadczy o adaptacji człowieka do natury. Na uwagę zasługują tradycyjne stroje kobiece, pełne kolorowych i kwiatowych wzorów i zdobień.  Wieczorem dojedziemy do Isfahanu.

DZIEŃ 5
Miasto, którego nazwa oznacza "Połowę Świata". Zwiedzanie miasta, będącego perłą architektury Wschodu, według wielu - najpiękniejszego miasta Iranu, słynącego z błękitnych kopuł i wspaniałych zabytków, którego ulice ocienione są białymi platanami. Zwiedzanie rozpoczniemy od okazałego Meczetu Piątkowego, który pełen jest śladów różnych epok i dynastii panujących w Iranie. Następnie przejdziemy przez isfahański bazar, by dotrzeć do ogromnego placu Imama ze wspaniałymi siedemnastowiecznymi budowlami. Meczet Imama, który jest najwspanialszym dziełem z czasów panowania szacha Abbasa Wielkiego (XVII w.) i meczet Lutfollaha, znany ze wspaniałych zdobień oraz fantastycznej gry świateł. Będzie okazja podziwiania perskich dywanów, obrusów i miniatur. Odwiedzimy w pałacu Ali Kapu, siedzibę dynastii Safawidów. Wieczorem spacer nad Zayandeh, wyschniętą przez większą część roku rzekę.

DZIEŃ 6
Drugi dzień zwiedzania Isfahanu. Rozpoczniemy od Pałacu Czehel Sotun, który stanowi piękny przykład architektury pałacowo­-ogrodowej z XVII w. Następnie przeniesiemy do chrześcijańskiej dzielnicy, gdzie spędzimy czas w ormiańskiej katedrze Wank z XVII wieku oraz okolicznych kościołach. Do dzisiaj ormiańska część miasta znacznie różni się od pozostałych dzielnic pod względem architektury, a także sposobu ubierania się i mentalności jej mieszkańców. Następnie wrócimy nad rzekę spacerując słynnymi isfahańskimi mostami Si-o-se-pol i Khaju.

DZIEŃ 7
Rano zatrzymamy się na rogatkach Isfahanu, by zwiedzić Atashgah, wzgórze z pozostałościami zoroastryjskiej świątyni ognia. Następnie czeka nas przejazd do Nain. Nain stanowi geograficzny środek Iranu. Zwiedzimy tam charakterystyczny meczet piątkowy oraz ruiny starożytnej twierdzy zbudowanej z żółtej suszonej na słońcu cegły. Wieczór i noc spędzimy w niezwykłym pensjonacie na pustyni.

DZIEŃ 8
Rano zabierzemy Was na offroadową wycieczkę przez pustynię, aby przyjrzeć się jej różnym obliczom. Wstaniemy wcześnie rano, aby przeprawić się dżipami na punkt widokowy, z którego, przy kubku aromatycznej herbaty, podziwiać będziemy wschód słońca. Po południu zwiedzimy słynny Czak Czak, położoną na środku pustyni świątynię zoroastryjską. Następnie przejedziemy do Jazdu, jednego z najciekawszych starych miast Iranu, gdzie od wieków mieszka najwięcej wyznawców Zaratustry, a ochłodę latem dają wymyślne wieże wiatrowe.

DZIEŃ 9
Zwiedzanie Jazdu. Zaczniemy od Świątyni Ognia, w której znajduje się wiecznie płonący ogień, podtrzymywany bez przerwy od ponad 1500 lat oraz pięknie zdobiony meczet z XIV w. Podczas spaceru po Starym Mieście będzie można zagubić się w plątaninie wąskich uliczek. Zobaczymy też meczet piątkowy z charakterystycznymi 48 metrowymi minaretami i meczet z zieloną kopułą, pięknym zdobnictwem - Amir Chakhmagh. Zobaczymy Zendan­e Eskandar (Więzienie Aleksandra, obecnie Muzeum Etnograficzne), mauzoleum Sheikh Roknaddin (meczet z piękną kopułą), Wieża Czterech Wiatrówgrobowiec Dwunastu Imamów (gdzie pochowano dwunastu imamów od XI w n.e.), Wieczorem dotrzemy do Wież Milczenia, zoroastryjskich wzgórz, skąd pięknie obserwować można będzie zachód słońca.

DZIEŃ 10
Przejedziemy przez góry Szir Kuh, a następnie obszary pustynne, aby dotrzeć do miasta Abarkuh. Zobaczymy tam najstarsze drzewo Iranu - cyprys mający ponad cztery tysiące lat. 

DZIEŃ 11
Dzień zaczniemy od przystanku w Pasargadae, pierwszej stolicy Achemenidów, leżącej dziś w ruinie Zobaczymy tam zachowany grobowiec Cyrusa II Wielkiego, twórcy potęgi perskiej w starożytności. Wizyta w Persepolis, do którego Europejczycy dotarli już w XVII w. W dawnej stolicy ceremonialnej największego imperium świata starożytnego, zwiedzanie Bramy Wszystkich Narodów, Sali 100 Kolumn, Apadany, pałaców Dariusza i Kserksesa. Oglądanie reliefów skalnych w Naksz­e Radżab oraz przejazd do perskiej Doliny Królów -­ Naksz­e Rustam, gdzie znajdują się groby skalne wielkich władców starożytnej Persji, a także wspaniałe reliefy z okresu Sasanidów.

DZIEŃ 12
Całodniowe zwiedzanie Szirazu. Zobaczymy Naranjestan, czyli ogrodu pomarańczowego, którego największą atrakcją jest dawna rezydencja królewska. Na szczególną uwagę w Szirazie zasługuje również meczet Nasira ol­ Molka powstały w XIX w. Olśniewa on wspaniałą architekturą i detalami zdobienia. Mauzoleum Hafeza – najsłynniejszego irańskiego poety. Znajduje się ono w ogrodzie, gdzie bardzo często można spotkać osoby zaczytane w poezji Hafeza.

DZIEŃ 13
Rano kontynuujemy zwiedzanie Szirazu, już spokojniej. Będziemy mieli czas nacieszyć się kolejnymi ogrodami tego miasta, a także zrobić zakupy na pięknym bazarze Vakil istniejącym od XVIII w. Po południu lotem krajowym udamy się z powrotem do Teheranu.

DZIEŃ 14-15
Powrót do Teheranu. Rano wizyta na chrześcijańskim cmentarzu, gdzie pochowani zostali żołnierze Armii Gen. Andersa, gościnnie przyjęci przez Irańczyków w czasie II wojny światowej. Odwiedziny w Skarbcu Klejnotów Narodowych*, gdzie można podziwiać m.in. największy różowy diament świata Darya­ye Nur, a także klejnoty koronne dynastii Pahlawi. Możemy odwiedzić Muzeum Narodowe z bogatymi zbiorami od starożytności po współczesność, aby uzupełnić naszą wiedzę. Wolny czas na spokojne spacery po Teheranie, lub wycieczka na przedmieścia do klimatycznej dosłownie wciśniętej w górski wąwóz dzielnicy Darband, z licznymi kafejkami i restauracjami. Ostatniego dnia późnym wieczorem wyjazd na lotnisko

*od 2020 roku trwają prace przenoszenia skarbca do nowej siedziby. Punkt programu będzie realizowany po ponownym otwarciu muzeum. 

DZIEŃ 16
W nocy wylot z Teheranu. Powrót do Warszawy.

Nie jedź sam! Poleć wyjazd znajomym:
Różowy meczet w Szirazie. Majówka w Iranie © Bartek Krzysztan, Barents 2017
Widok na góry Alborz z północnego Teheranu. Majówka w Iranie © Bartek Krzysztan, Barents 2017

cena ZAPEWNIAMY W CENIE WYCIECZKI:

• bilet lotniczy w dwie strony z wszystkim opłatami

• bagaż nadawany i podręczny zgodnie z limitem wagowym linii lotniczych

• opiekę polskojęzycznego pilota

• transport klimatyzowanym minibusem

• zakwaterowanie

• częściowe wyżywienie (śniadania)

• pakiety informacyjne

• obowiązkową gwarancję ubezpieczeniową biura podróży

• ubezpieczenie NNW i KL i ubezpieczenie bagażu do 200 Euro

• obowiązkową opłatę na państwowy Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) za każdą osobę

• obowiązkową opłatę na państwowy Turystyczny Fundusz Pomocowy (TFP) za każdą osobę

• ubezpieczenie na wypadek zarażenia się wirusem (COVID-19) podczas pobytu za granicą

Sklepienie ormiańskiej katedry Wank w Isfahanie. Majówka w Iranie © Bartek Krzysztan, Barents 2017

poza ceną WE WŁASNYM ZAKRESIE:
• wiza - ok 110 EUR
• wyżywienie, poza śniadaniami
• bilety wstępu do zwiedzanych obiektów (ok 150 EUR)
• test na obecność Covid-19 (jeżeli dotyczy)

wyżywienie WYŻYWIENIE:
Zapewniamy śniadania. Obiady i kolacje oraz dodatkowe wyżywienie we własnym zakresie. Ceny niższe niż w Polsce.

zakwaterowanie ZAKWATEROWANIE:
Podczas wyjazdu zakwaterowanie w hotelach lub klimatycznych domach gościnnych, w pokojach dwuosobowych.
Dopłata do pokoju jednoosobowego na cały czas trwania wycieczki to koszt 1000 PLN.

transport TRANSPORT:
Będziemy podróżować klimatyzowanym komfortowym minibusem.

grupa GRUPA:
Jeździmy w małych grupach. Minimalna liczba osób na wycieczce wynosi 8, maksymalnie 15/16.

pogoda POGODA:
Przełom kwietnia i maja to bardzo dobry czas na zwiedzanie Iranu. Temperatury są znośne dla przyzwyczajonych do chłodu Europejczyków. Wieczory są przyjemnie ciepłe, szczególnie na terenach pustynnych i na południu w Szirazie. W dzień temperatura może przekraczać 30°C.

wylot MIEJSCE WYLOTU:
Miejscem rozpoczęcia wycieczki jest Warszawa.

inne INNE:
• Dni i punkty programu wyjazdu mogą się zmienić w zależności od terminu wylotu lub w wyniku sytuacji na miejscu.
• Zapoznaj się z zasadami, jak zapisać się na wycieczkę oraz z ogólnymi warunkami uczestnictwa w wycieczce.
• Organizatorem wycieczki jest Barents.pl - Biuro Aktywnych Podróży.
• Uwaga! W przypadku wprowadzenia ograniczeń uniemożliwiających realizację wycieczki, zwrot 100% wpłaconych pieniędzy realizujemy do 7 dni od dnia odwołania wycieczki.
• Polityka biura w związku z Covid-19 - Podróże w czasach COVID-19 z Barents.pl.

Zoroastryjskie wieże smutku w Jazd. Majówka w Iranie © Bartek Krzysztan, Barents 2017
Kobiety w tradycyjnych strojach w Jazd. Majówka w Iranie © Bartek Krzysztan, Barents 2017
Irańska ornamentyka. Majówka w Iranie © Bartek Krzysztan, Barents 2017
Meczet Piątkowy w Isfahanie. Majówka w Iranie © Bartek Krzysztan, Barents 2017
Ormiańskie pismo w Vank. Majówka w Iranie © Bartek Krzysztan, Barents 2017
Herbata, wszędzie herbata...Majówka w Iranie © Bartek Krzysztan, Barents 2017
Persepolis. Szczyty kolumn z pałacu zniszczonego przez Aleksandra Macedońskiego. Majówka w Iranie © Bartek Krzysztan, Barents 2017
Wycieczka do Iranu. fot. © Bartek Krzysztan, Barents.pl
Iran. Szlakiem perskiej historii. © Magda Sybicka dla Biura Aktywnych Podróży Barents.pl
Stopnie trudności wycieczek Barents.pl
Mapa poglądowa wycieczki Majówka w Iranie: szlakiem perskiej historii z Barents.pl
Mapa poglądowa wycieczki Majówka w Iranie: szlakiem perskiej historii z Barents.pl
Meczet Nagsze Dżahan. Isfahan. Majówka w Iranie © Bartek Krzysztan, Barents 2017
Meczet Nagsze Dżahan. Isfahan. Majówka w Iranie © Bartek Krzysztan, Barents 2017
Opuszczona wioska w okolicach Jazd. Majówka w Iranie © Bartek Krzysztan, Barents 2017
Opuszczona wioska w okolicach Jazd. Majówka w Iranie © Bartek Krzysztan, Barents 2017
Majówka w Iranie © Bartek Krzysztan, Barents 2017
Majówka w Iranie © Bartek Krzysztan, Barents 2017
Persepolis. Majówka w Iranie © Bartek Krzysztan, Barents 2017
Persepolis. Majówka w Iranie © Bartek Krzysztan, Barents 2017
Różowy meczet w Szirazie. Majówka w Iranie © Bartek Krzysztan, Barents 2017
Różowy meczet w Szirazie. Majówka w Iranie © Bartek Krzysztan, Barents 2017
Widok na góry Alborz z północnego Teheranu. Majówka w Iranie © Bartek Krzysztan, Barents 2017
Widok na góry Alborz z północnego Teheranu. Majówka w Iranie © Bartek Krzysztan, Barents 2017
Sklepienie ormiańskiej katedry Wank w Isfahanie. Majówka w Iranie © Bartek Krzysztan, Barents 2017
Sklepienie ormiańskiej katedry Wank w Isfahanie. Majówka w Iranie © Bartek Krzysztan, Barents 2017
Zoroastryjskie wieże smutku w Jazd. Majówka w Iranie © Bartek Krzysztan, Barents 2017
Zoroastryjskie wieże smutku w Jazd. Majówka w Iranie © Bartek Krzysztan, Barents 2017
Kobiety w tradycyjnych strojach w Jazd. Majówka w Iranie © Bartek Krzysztan, Barents 2017
Kobiety w tradycyjnych strojach w Jazd. Majówka w Iranie © Bartek Krzysztan, Barents 2017
Irańska ornamentyka. Majówka w Iranie © Bartek Krzysztan, Barents 2017
Irańska ornamentyka. Majówka w Iranie © Bartek Krzysztan, Barents 2017
Meczet Piątkowy w Isfahanie. Majówka w Iranie © Bartek Krzysztan, Barents 2017
Meczet Piątkowy w Isfahanie. Majówka w Iranie © Bartek Krzysztan, Barents 2017
Ormiańskie pismo w Vank. Majówka w Iranie © Bartek Krzysztan, Barents 2017
Ormiańskie pismo w Vank. Majówka w Iranie © Bartek Krzysztan, Barents 2017
Herbata, wszędzie herbata...Majówka w Iranie © Bartek Krzysztan, Barents 2017
Herbata, wszędzie herbata...Majówka w Iranie © Bartek Krzysztan, Barents 2017
Persepolis. Szczyty kolumn z pałacu zniszczonego przez Aleksandra Macedońskiego. Majówka w Iranie © Bartek Krzysztan, Barents 2017
Persepolis. Szczyty kolumn z pałacu zniszczonego przez Aleksandra Macedońskiego. Majówka w Iranie © Bartek Krzysztan, Barents 2017
Wycieczka do Iranu. fot. © Bartek Krzysztan, Barents.pl
Wycieczka do Iranu. fot. © Bartek Krzysztan, Barents.pl
Iran. Szlakiem perskiej historii. © Magda Sybicka dla Biura Aktywnych Podróży Barents.pl
Iran. Szlakiem perskiej historii. © Magda Sybicka dla Biura Aktywnych Podróży Barents.pl
Stopnie trudności wycieczek Barents.pl
Stopnie trudności wycieczek Barents.pl
Irańskie ulice. Majówka w Iranie © Bartek Krzysztan, Barents 2017
Irańskie ulice. Majówka w Iranie © Bartek Krzysztan, Barents 2017
Meczet przy placu Imama Alego w Isfahanie. Majówka w Iranie © Bartek Krzysztan, Barents 2017
Meczet przy placu Imama Alego w Isfahanie. Majówka w Iranie © Bartek Krzysztan, Barents 2017
Minaret w Isfahanie. Majówka w Iranie © Bartek Krzysztan, Barents 2017
Minaret w Isfahanie. Majówka w Iranie © Bartek Krzysztan, Barents 2017
Od podwórka. Majówka w Iranie © Bartek Krzysztan, Barents 2017
Od podwórka. Majówka w Iranie © Bartek Krzysztan, Barents 2017
Meczet Piątkowy w Isfahanie. Majówka w Iranie © Bartek Krzysztan, Barents 2017
Meczet Piątkowy w Isfahanie. Majówka w Iranie © Bartek Krzysztan, Barents 2017
Freski w ormiańskiej katedrze Wank. Majówka w Iranie © Bartek Krzysztan, Barents 2017
Freski w ormiańskiej katedrze Wank. Majówka w Iranie © Bartek Krzysztan, Barents 2017
Niesamowite wnętrza w meczecie. Majówka w Iranie © Bartek Krzysztan, Barents 2017
Niesamowite wnętrza w meczecie. Majówka w Iranie © Bartek Krzysztan, Barents 2017
Kompleks Amir Czakmagh w Jazd. Majówka w Iranie © Bartek Krzysztan, Barents 2017
Kompleks Amir Czakmagh w Jazd. Majówka w Iranie © Bartek Krzysztan, Barents 2017
Iran nocą. Majówka w Iranie © Bartek Krzysztan, Barents 2017
Iran nocą. Majówka w Iranie © Bartek Krzysztan, Barents 2017
Opuszczona wioska w okolicach Jazd. Majówka w Iranie © Bartek Krzysztan, Barents 2017
Opuszczona wioska w okolicach Jazd. Majówka w Iranie © Bartek Krzysztan, Barents 2017
Opuszczona wioska w okolicach Jazd. Majówka w Iranie © Bartek Krzysztan, Barents 2017
Opuszczona wioska w okolicach Jazd. Majówka w Iranie © Bartek Krzysztan, Barents 2017
Kompleks w Mejbod. Majówka w Iranie © Bartek Krzysztan, Barents 2017
Kompleks w Mejbod. Majówka w Iranie © Bartek Krzysztan, Barents 2017
Majówka w Iranie © Bartek Krzysztan, Barents 2017
Majówka w Iranie © Bartek Krzysztan, Barents 2017
Zdobienia w Persepolis. Majówka w Iranie © Bartek Krzysztan, Barents 2017
Zdobienia w Persepolis. Majówka w Iranie © Bartek Krzysztan, Barents 2017
Persepolis. Majówka w Iranie © Bartek Krzysztan, Barents 2017
Persepolis. Majówka w Iranie © Bartek Krzysztan, Barents 2017
Persepolis. Majówka w Iranie © Bartek Krzysztan, Barents 2017
Persepolis. Majówka w Iranie © Bartek Krzysztan, Barents 2017
Persepolis. Majówka w Iranie © Bartek Krzysztan, Barents 2017
Persepolis. Majówka w Iranie © Bartek Krzysztan, Barents 2017
Sahn Meczetu Piątkowego w Szirazie. Majówka w Iranie © Bartek Krzysztan, Barents 2017
Sahn Meczetu Piątkowego w Szirazie
Cmentarz polski w Teheranie. Majówka w Iranie © Bartek Krzysztan, Barents 2017
Cmentarz polski w Teheranie. Majówka w Iranie © Bartek Krzysztan, Barents 2017
Cmentarz polski w Teheranie. Majówka w Iranie © Bartek Krzysztan, Barents 2017
Cmentarz polski w Teheranie. Majówka w Iranie © Bartek Krzysztan, Barents 2017
Majówka w Iranie © Bartek Krzysztan, Barents 2017
Majówka w Iranie © Bartek Krzysztan, Barents 2017
Majówka w Iranie © Bartek Krzysztan, Barents 2017
Majówka w Iranie © Bartek Krzysztan, Barents 2017
Meczet Nagsze Dżahan w Isfahanie. Majówka w Iranie © Bartek Krzysztan, Barents 2017
Meczet Nagsze Dżahan w Isfahanie. Majówka w Iranie © Bartek Krzysztan, Barents 2017
Ulice Iranu. Majówka w Iranie © Bartek Krzysztan, Barents 2017
Ulice Iranu. Majówka w Iranie © Bartek Krzysztan, Barents 2017
Most 33 Kolumn w Isfahanie. Majówka w Iranie © Bartek Krzysztan, Barents 2017
Most 33 Kolumn w Isfahanie. Majówka w Iranie © Bartek Krzysztan, Barents 2017
Uliczki w Jazd. Majówka w Iranie © Bartek Krzysztan, Barents 2017
Uliczki w Jazd. Majówka w Iranie © Bartek Krzysztan, Barents 2017
Wysokie góry i pustynie. Majówka w Iranie © Bartek Krzysztan, Barents 2017
Wysokie góry i pustynie. Majówka w Iranie © Bartek Krzysztan, Barents 2017
Ruiny twierdzy w Mejbod. Majówka w Iranie © Bartek Krzysztan, Barents 2017
Ruiny twierdzy w Mejbod. Majówka w Iranie © Bartek Krzysztan, Barents 2017
Majówka w Iranie © Bartek Krzysztan, Barents 2017
Majówka w Iranie © Bartek Krzysztan, Barents 2017
Majówka w Iranie © Bartek Krzysztan, Barents 2017
Majówka w Iranie © Bartek Krzysztan, Barents 2017
Majówka w Iranie © Bartek Krzysztan, Barents 2017
Majówka w Iranie © Bartek Krzysztan, Barents 2017
Uliczki Iranu. Majówka w Iranie © Bartek Krzysztan, Barents 2017
Uliczki Iranu. Majówka w Iranie © Bartek Krzysztan, Barents 2017
Iran :-) Majówka w Iranie © Bartek Krzysztan, Barents 2017
Iran :-) Majówka w Iranie © Bartek Krzysztan, Barents 2017
Persepolis. Majówka w Iranie © Bartek Krzysztan, Barents 2017
Persepolis. Majówka w Iranie © Bartek Krzysztan, Barents 2017
Różowy meczet w Szirazie. Majówka w Iranie © Bartek Krzysztan, Barents 2017
Różowy meczet w Szirazie. Majówka w Iranie © Bartek Krzysztan, Barents 2017
Najpiękniejsze wzornictwo. Majówka w Iranie © Bartek Krzysztan, Barents 2017
Najpiękniejsze wzornictwo. Majówka w Iranie © Bartek Krzysztan, Barents 2017
Majówka w Iranie © Bartek Krzysztan, Barents 2017
Majówka w Iranie © Bartek Krzysztan, Barents 2017
Wnętrze meczetu. Majówka w Iranie © Bartek Krzysztan, Barents 2017
Wnętrze meczetu. Majówka w Iranie © Bartek Krzysztan, Barents 2017
Wszystkie kolory Iranu. Majówka w Iranie © Bartek Krzysztan, Barents 2017
Wszystkie kolory Iranu. Majówka w Iranie © Bartek Krzysztan, Barents 2017
Majówka w Iranie: szlakiem perskiej historii fot. © Bartek Krzysztan, Barents.pl
Majówka w Iranie: szlakiem perskiej historii fot. © Bartek Krzysztan, Barents.pl
Majówka w Iranie: szlakiem perskiej historii fot. © Bartek Krzysztan, Barents.pl
Majówka w Iranie: szlakiem perskiej historii fot. © Bartek Krzysztan, Barents.pl
Majówka w Iranie: szlakiem perskiej historii fot. © Bartek Krzysztan, Barents.pl
Majówka w Iranie: szlakiem perskiej historii fot. © Bartek Krzysztan, Barents.pl
Majówka w Iranie: szlakiem perskiej historii fot. © Bartek Krzysztan, Barents.pl
Majówka w Iranie: szlakiem perskiej historii fot. © Bartek Krzysztan, Barents.pl
Majówka w Iranie: szlakiem perskiej historii fot. © Bartek Krzysztan, Barents.pl
Majówka w Iranie: szlakiem perskiej historii fot. © Bartek Krzysztan, Barents.pl
Majówka w Iranie: szlakiem perskiej historii fot. © Bartek Krzysztan, Barents.pl
Majówka w Iranie: szlakiem perskiej historii fot. © Bartek Krzysztan, Barents.pl
Majówka w Iranie: szlakiem perskiej historii fot. © Bartek Krzysztan, Barents.pl
Majówka w Iranie: szlakiem perskiej historii fot. © Bartek Krzysztan, Barents.pl
Majówka w Iranie: szlakiem perskiej historii fot. © Bartek Krzysztan, Barents.pl
Majówka w Iranie: szlakiem perskiej historii fot. © Bartek Krzysztan, Barents.pl
Majówka w Iranie: szlakiem perskiej historii fot. © Bartek Krzysztan, Barents.pl
Majówka w Iranie: szlakiem perskiej historii fot. © Bartek Krzysztan, Barents.pl
Majówka w Iranie: szlakiem perskiej historii fot. © Bartek Krzysztan, Barents.pl
Majówka w Iranie: szlakiem perskiej historii fot. © Bartek Krzysztan, Barents.pl
Majówka w Iranie: szlakiem perskiej historii fot. © Bartek Krzysztan, Barents.pl
Majówka w Iranie: szlakiem perskiej historii fot. © Bartek Krzysztan, Barents.pl
Majówka w Iranie: szlakiem perskiej historii fot. © Bartek Krzysztan, Barents.pl
Majówka w Iranie: szlakiem perskiej historii fot. © Bartek Krzysztan, Barents.pl
Majówka w Iranie: szlakiem perskiej historii fot. © Bartek Krzysztan, Barents.pl
Majówka w Iranie: szlakiem perskiej historii fot. © Bartek Krzysztan, Barents.pl
Majówka w Iranie: szlakiem perskiej historii fot. © Bartek Krzysztan, Barents.pl
Majówka w Iranie: szlakiem perskiej historii fot. © Bartek Krzysztan, Barents.pl
Majówka w Iranie: szlakiem perskiej historii fot. © Bartek Krzysztan, Barents.pl
Majówka w Iranie: szlakiem perskiej historii fot. © Bartek Krzysztan, Barents.pl
Majówka w Iranie: szlakiem perskiej historii fot. © Bartek Krzysztan, Barents.pl
Majówka w Iranie: szlakiem perskiej historii fot. © Bartek Krzysztan, Barents.pl
Majówka w Iranie: szlakiem perskiej historii fot. © Bartek Krzysztan, Barents.pl
Majówka w Iranie: szlakiem perskiej historii fot. © Bartek Krzysztan, Barents.pl
Majówka w Iranie: szlakiem perskiej historii fot. © Bartek Krzysztan, Barents.pl
Majówka w Iranie: szlakiem perskiej historii fot. © Bartek Krzysztan, Barents.pl
Majówka w Iranie: szlakiem perskiej historii fot. © Bartek Krzysztan, Barents.pl
Majówka w Iranie: szlakiem perskiej historii fot. © Bartek Krzysztan, Barents.pl
Majówka w Iranie: szlakiem perskiej historii fot. © Bartek Krzysztan, Barents.pl
Majówka w Iranie: szlakiem perskiej historii fot. © Bartek Krzysztan, Barents.pl
Majówka w Iranie: szlakiem perskiej historii fot. © Bartek Krzysztan, Barents.pl
Majówka w Iranie: szlakiem perskiej historii fot. © Bartek Krzysztan, Barents.pl
Majówka w Iranie: szlakiem perskiej historii fot. © Bartek Krzysztan, Barents.pl
Majówka w Iranie: szlakiem perskiej historii fot. © Bartek Krzysztan, Barents.pl
Majówka w Iranie: szlakiem perskiej historii fot. © Bartek Krzysztan, Barents.pl
Majówka w Iranie: szlakiem perskiej historii fot. © Bartek Krzysztan, Barents.pl
Majówka w Iranie: szlakiem perskiej historii fot. © Bartek Krzysztan, Barents.pl
Majówka w Iranie: szlakiem perskiej historii fot. © Bartek Krzysztan, Barents.pl
Majówka w Iranie: szlakiem perskiej historii fot. © Bartek Krzysztan, Barents.pl
Majówka w Iranie: szlakiem perskiej historii fot. © Bartek Krzysztan, Barents.pl
Majówka w Iranie: szlakiem perskiej historii fot. © Bartek Krzysztan, Barents.pl
Majówka w Iranie: szlakiem perskiej historii fot. © Bartek Krzysztan, Barents.pl
Majówka w Iranie: szlakiem perskiej historii fot. © Bartek Krzysztan, Barents.pl
Majówka w Iranie: szlakiem perskiej historii fot. © Bartek Krzysztan, Barents.pl
Majówka w Iranie: szlakiem perskiej historii fot. © Bartek Krzysztan, Barents.pl
Majówka w Iranie: szlakiem perskiej historii fot. © Bartek Krzysztan, Barents.pl
Majówka w Iranie: szlakiem perskiej historii fot. © Bartek Krzysztan, Barents.pl
Majówka w Iranie: szlakiem perskiej historii fot. © Bartek Krzysztan, Barents.pl
Majówka w Iranie: szlakiem perskiej historii fot. © Bartek Krzysztan, Barents.pl
Majówka w Iranie: szlakiem perskiej historii fot. © Bartek Krzysztan, Barents.pl

Zobacz też inne propozycje naszych ciekawych wyjazdów

UZBEKISTAN
MAJÓWKA!

Majówka w Uzbekistanie

26.04.-4.05.2024
Majówka w Uzbekistanie fot. © Roman Stanek, Barents.pl
  • Objazdówka
GRUZJA
MAJOWY HIT!

Majówka w Gruzji

25.04.-5.05.2024
Majówka w Gruzji fot. © Roman Stanek Barents.pl
  • Objazdówka
  • Etyczne
JORDANIA
MAJÓWKA!

Majówka w Jordanii: Petra i Wadi Rum

25.04.-5.05. | 28.04.-9.05.
Majówka w Jordanii: Petra i Wadi Rum fot. © Mateusz Kuszela, Barents.pl
  • Objazdówka
  • Trekking