fbpx Majówka w Iranie: szlakiem perskiej historii | Iran z Barents.pl

Majówka w Iranie: szlakiem perskiej historii

Irańskie ulice. Majówka w Iranie © Bartek Krzysztan, Barents 2017
• Orientalne zakupy na największym irańskim bazarze
• Tepe Sialk - ślady osadnictwa ludzkiego sprzed 6000 lat p.n.e.
• Isfahan - perła architektury Wschodu
• Persepolis, Sziraz - powrót w czasie do Starożytnej Persji
• Puste przestrzenie pustyni i setki gwiazd nad głową

Spójrz na Iran z innej perspektywy, niż ta kształtowana przez media. Zapomnij o polityce, skupiając się na odkrywaniu piękna i egzotyki tego kraju. Poznaj niesamowite bogactwo historyczne i kulturowe oraz doświadcz przyjaźni i niezwykłej gościnności mieszkańców.

Kraj ajatollahów to nie tylko bezkresne pustynie. Iran to też niezwykłe góry, meandrujące rzeki, górskie jeziora i wiele jaskiń, stanowiących o wyjątkowości krajobrazu.

Wyruszymy szlakiem najstarszych i najciekawszych perskich miast i wiosek. Zobaczymy wiele zabytków pamiętających stulecia przed narodzinami Chrystusa, wpisanych na listę UNESCO. Starożytne ruiny Persepolis, dawnej stolicy największego imperium ówczesnego świata, wraz z pałacem władcy i grobowcem. Sziraz, słynący nie tylko z wybornego wina i poematów Hafiza, ale również pięknie dekorowanego Różowego Meczetu. Zapierającą dech w piersiach architekturę perskich miast takich jak Isfahan, Teheran czy Jazd. Poza tym zobaczymy skalne reliefy, grobowce dawnych władców oraz mauzolea, w których spoczywają szczątki biblijnych postaci.

Terminy wycieczek

Numer Trudność Termin Dni Cena Uwagi Rezerwacja
156-22 1-2 Od 23.04.2022 do 08.05.2022 16

7990 PLN

Chcę jechać
Irańskie ulice. Majówka w Iranie © Bartek Krzysztan, Barents 2017

program RAMOWY PROGRAM WYJAZDU:

DZIEŃ 1 (23.04.)
Wylot z Warszawy do Teheranu z międzylądowaniem. Przylot późnym wieczorem do irańskiej stolicy. Transfer do hotelu, wypoczynek.

DZIEŃ 2 (24.04.)
Dzień poświęcimy na zwiedzanie ogromnej irańskiej stolicy. Na początek zwiedzimy Golestan, pałac szachów z dynastii Kadżarów. Przejdziemy się też w okolice teherańskiego bazaru, by poczuć zapachy orientalnych przypraw i napić się świeżego soku. Następnie czeka nas zwiedzanie w pięknym parku Saad Abad, gdzie znajdują się pałace szachów z ostatniej dynastii rządzącej Iranem przed rewolucją z 1979 roku. Wieczorem spacer w okolicach placu Tadżrisz, które stanowi centrum życia nocnego. W drodze powrotnej zatrzymamy się, by odpocząć i zjeść kolację w okolicach postmodernistycznego Mostu Tabiat. Nocleg w Teheranie.

DZIEŃ 3 (25.04.)
Przejazd do Kaszanu. Po drodze zatrzymamy się w świętym mieście Kom, z którego pochodził ajatollah Chomeini. Dotrzemy do Abyaneh, pięknej historycznej wsi u podnóża góry Karkass. Wszystkie budynki wykonane są z czerwonej gliny i wybudowane na zboczu góry, co świadczy o adaptacji człowieka do natury. Na uwagę zasługują tradycyjne stroje kobiece, pełne kolorowych i kwiatowych wzorów i zdobień. Wieczorem dotrzemy do Kaszanu.

DZIEŃ 4 (26.04.)
Dzień rozpoczniemy od zwiedzanie Kaszanu. Kaszan jest pierwszą dużą oazą na drodze Kom-Kerman, wiodącej wzdłuż największych pustyń Iranu. Miasteczko znane jest z charakterystycznych wieżyczek "łapiących wiatr". Zwiedzimy zabytkowy dom kupieckiej rodziny Borudżerdi oraz dawną łaźnię Sułtana Amira. Dotrzemy również do ogrodu Fin, pierwszego z dziewięciu ogrodów wpisanych na listę UNESCO. W okolicach Kaszanu znaleziono ślady osadnictwa ludzkiego sprzed 6000 lat p.n.e. Wykopaliska Tepe Sialk obejmują najstarszy na świecie ziggurat, datowany na trzecie tysiąclecie p.n.e. Wieczorem dotrzemy do Isfahanu.

DZIEŃ 5 (27.04.)
Isfahan. Miasto, którego nazwa oznacza "Połowę Świata". Zwiedzanie miasta, będącego perłą architektury Wschodu, według wielu - najpiękniejszego miasta Iranu, słynącego z błękitnych kopuł i wspaniałych zabytków, którego ulice ocienione są białymi platanami. Zwiedzanie rozpoczniemy od okazałego Meczetu Piątkowego, który pełen jest śladów różnych epok i dynastii panujących w Iranie. Następnie przejdziemy przez isfahański bazar, by dotrzeć do ogromnego placu Imama ze wspaniałymi siedemnastowiecznymi budowlami. Meczet Imama, który jest najwspanialszym dziełem z czasów panowania szacha Abbasa Wielkiego (XVII w.) i meczet Lutfollaha, znany ze wspaniałych zdobień oraz fantastycznej gry świateł. Będzie okazja podziwiania perskich dywanów, obrusów i miniatur. Odwiedzimy w pałacu Ali Kapu, siedzibę dynastii Safawidów. Wieczorem spacer nad Zayandeh, wyschniętą przez większą część roku rzekę.

DZIEŃ 6 (28.04.)
Drugi dzień zwiedzania Isfahanu. Rozpoczniemy od Pałacu Czehel Sotun, który stanowi piękny przykład architektury pałacowo­-ogrodowej z XVII w. Następnie przeniesiemy do chrześcijańskiej dzielnicy, gdzie spędzimy czas w ormiańskiej katedrze Wank z XVII wieku oraz okolicznych kościołach. Do dzisiaj ormiańska część miasta znacznie różni się od pozostałych dzielnic pod względem architektury, a także sposobu ubierania się i mentalności jej mieszkańców. Następnie wrócimy nad rzekę, spacerując słynnymi isfahańskimi mostami Si-o-se-pol i Khaju.

DZIEŃ 7 (29.04.)
Rano zatrzymamy się na rogatkach Isfahanu, by zwiedzić Atashgah, wzgórze z pozostałościami zoroastryjskiej świątyni ognia. Następnie czeka nas przejazd do Nain. Nain stanowi geograficzny środek Iranu. Zwiedzimy tam charakterystyczny meczet piątkowy oraz ruiny starożytnej twierdzy zbudowanej z żółtej suszonej na słońcu cegły. Wieczór i noc spędzimy w niezwykłym pensjonacie na pustyni w wiosce Garmeh, która została ocalona od zniknięcia w piaskach pustyni staraniami tylko jednego człowieka.

DZIEŃ 8 (30.04.)
Kto będzie miał ochotę, może wstać wcześnie rano, aby podziwiać wschód słońca nad pustynią. Pierwszą połowę dnia spędzimy w Garmeh, relaksując się po pierwszym tygodniu wyczerpującej podróży. Następnie przejedziemy do Jazdu, jednego z najciekawszych starych miast Iranu, gdzie od wieków mieszka najwięcej wyznawców Zaratustry, a ochłodę latem dają wymyślne wieże wiatrowe.

DZIEŃ 9 (1.05.)
Zwiedzanie Jazdu. Zaczniemy od Świątyni Ognia, w której znajduje się wiecznie płonący ogień, podtrzymywany bez przerwy od ponad 1500 lat oraz pięknie zdobiony meczet z XIV w. Podczas spaceru po Starym Mieście będzie można zagubić się w plątaninie wąskich uliczek. Zobaczymy też meczet piątkowy z charakterystycznymi 48 metrowymi minaretami i meczet z zieloną kopułą, pięknym zdobnictwem - Amir Chakhmagh. Zobaczymy Zendan­e Eskandar (Więzienie Aleksandra, obecnie Muzeum Etnograficzne), mauzoleum Sheikh Roknaddin (meczet z piękną kopułą), Wieża Czterech Wiatrów, grobowiec Dwunastu Imamóws (gdzie pochowano dwunastu imamów od XI w n.e.), Wieczorem dotrzemy do Wież Milczenia, zoroastryjskich wzgórz, skąd pięknie obserwować można będzie zachód słońca.

DZIEŃ 10 (2.05.)
Dzień poświęcimy na zwiedzanie okolic Jazdu. Pojedziemy do opuszczonej wioski. Zwiedzimy słynny Czak CzaK, położoną na środku pustyni świątynie zoroastryjską oraz starożytny Mejbod, pełen ciekawych architektonicznych konstrukcji. Jest tam między innymi podziemny rezerwuar wody, w upalne lata służący za lodówkę. Następnie przejedziemy przez góry Szir Kuh, a następnie obszary pustynne, aby dotrzeć do Abarkuh.

DZIEŃ 11 (2.05.)
W Abarkuh, dzień rozpoczniemy od zobaczenia najstarszego drzewa Iranu. To liczący sobie ponad cztery tysiące lat cyprys. Następnie przystanek w Pasargadae, pierwszej stolicy Achemenidów, leżącej dziś w ruinie Zobaczymy tam zachowany grobowiec Cyrusa II Wielkiego, twórcy potęgi perskiej w starożytności. Wizyta w Persepolis, do którego Europejczycy dotarli już w XVII w. W dawnej stolicy ceremonialnej największego imperium świata starożytnego, zwiedzanie Bramy Wszystkich Narodów, Sali 100 Kolumn, Apadany, pałaców Dariusza i Kserksesa. Oglądanie reliefów skalnych w Naksz­e Radżab oraz przejazd do perskiej Doliny Królów -­ Naksz­e Rustam, gdzie znajdują się groby skalne wielkich władców starożytnej Persji, a także wspaniałe reliefy z okresu Sasanidów.

DZIEŃ 12 (4.05.)
Całodniowe zwiedzanie Szirazu. Zobaczymy Naranjestan, czyli ogrodu pomarańczowego, którego największą atrakcją jest dawna rezydencja królewska. Na szczególną uwagę w Szirazie zasługuje również meczet Nasira ol­ Molka powstały w XIX w. Olśniewa on wspaniałą architekturą i detalami zdobienia. Mauzoleum Hafeza – najsłynniejszego irańskiego poety. Znajduje się ono w ogrodzie, gdzie bardzo często można spotkać osoby zaczytane w poezji Hafeza.

DZIEŃ 13 (5.05.)
Rano kontynuujemy zwiedzanie Szirazu, już spokojniej. Będziemy mieli czas nacieszyć się kolejnymi ogrodami tego miasta, a także zrobić zakupy na pięknym bazarze Vakil istniejącym od XVIII w. Po południu lotem krajowym udamy się z powrotem do Teheranu.

DZIEŃ 14-15 (6-7.05.)
Powrót do Teheranu. Rano wizyta na chrześcijańskim cmentarzu, gdzie pochowani zostali żołnierze Armii Gen. Andersa, gościnnie przyjęci przez Irańczyków w czasie II wojny światowej. Odwiedziny w Skarbcu Klejnotów Narodowych, gdzie można podziwiać m.in. największy różowy diament świata Darya­ye Nur, a także klejnoty koronne dynastii Pahlawi. Możemy odwiedzić Muzeum Narodowe z bogatymi zbiorami od starożytności po współczesność, aby uzupełnić naszą wiedzę. Wolny czas na spokojne spacery po Teheranie, lub wycieczka na przedmieścia do klimatycznej dosłownie wciśniętej w górski wąwóz dzielnicy Darband, z licznymi kafejkami i restauracjami. Ostatniego dnia późnym wieczorem wyjazd na lotnisko.

DZIEŃ 16 (8.05.)
W nocy wylot z Teheranu. Powrót do Warszawy.

Nie jedź sam! Poleć wyjazd znajomym:
Irańskie ulice. Majówka w Iranie © Bartek Krzysztan, Barents 2017

cena ZAPEWNIAMY W CENIE WYCIECZKI:

• bilet lotniczy w dwie strony z wszystkim opłatami

• bagaż nadawany i podręczny zgodnie z limitem wagowym linii lotniczych

• opiekę polskojęzycznego pilota

• transport klimatyzowanym minibusem

• zakwaterowanie

• częściowe wyżywienie (śniadania)

• pakiety informacyjne i mapy

• obowiązkową gwarancję ubezpieczeniową biura podróży

• ubezpieczenie NNW i KL i ubezpieczenie bagażu do 200 Euro

• obowiązkową opłatę na państwowy Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) za każdą osobę

• obowiązkową opłatę na państwowy Turystyczny Fundusz Pomocowy (TFP) za każdą osobę

• ubezpieczenie na wypadek zarażenia się wirusem (COVID-19) podczas pobytu za granicą

poza ceną WE WŁASNYM ZAKRESIE:
• Wiza - ok 550 PLN.
• Wyżywienie, poza śniadaniami.
• Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów (ok 150 EUR)
• Testy na obecność Covid-19 przed wylotem/powrotem (jeżeli dotyczy)

wyżywienie WYŻYWIENIE:
Zapewniamy śniadania. Obiady i kolacje oraz dodatkowe wyżywienie we własnym zakresie. Ceny niższe niż w Polsce.

zakwaterowanie ZAKWATEROWANIE:
Podczas wyjazdu zakwaterowanie w hotelach lub klimatycznych domach gościnnych, w pokojach dwuosobowych.

transport TRANSPORT:
Będziemy podróżować klimatyzowanym komfortowym minibusem.

grupa GRUPA:
Jeździmy w małych grupach. Minimalna liczba osób na wycieczce wynosi 6, maksymalnie 14.

pogoda POGODA:
Przełom kwietnia i maja to bardzo dobry czas na zwiedzanie Iranu. Temperatury są znośne dla przyzwyczajonych do chłodu Europejczyków. Wieczory są przyjemnie ciepłe, szczególnie na terenach pustynnych i na południu w Szirazie. W dzień temperatura może przekraczać 30°C.

wylot MIEJSCE WYLOTU:
Miejscem rozpoczęcia wycieczki jest Warszawa.

inne INNE:
• Dni i punkty programu wyjazdu mogą się zmienić w zależności od terminu wylotu lub w wyniku sytuacji na miejscu.
• Zapoznaj się z zasadami, jak zapisać się na wycieczkę oraz z ogólnymi warunkami uczestnictwa w wycieczce.
• Organizatorem wycieczki jest Barents.pl - Biuro Aktywnych Podróży.
Polityka biura w związku z epidemią koronawirusa.

Mapa poglądowa wycieczki Majówka w Iranie: szlakiem perskiej historii z Barents.pl
Mapa poglądowa wycieczki Majówka w Iranie: szlakiem perskiej historii z Barents.pl
Meczet Nagsze Dżahan. Isfahan. Majówka w Iranie © Bartek Krzysztan, Barents 2017
Meczet Nagsze Dżahan. Isfahan. Majówka w Iranie © Bartek Krzysztan, Barents 2017
Opuszczona wioska w okolicach Jazd. Majówka w Iranie © Bartek Krzysztan, Barents 2017
Opuszczona wioska w okolicach Jazd. Majówka w Iranie © Bartek Krzysztan, Barents 2017
Majówka w Iranie © Bartek Krzysztan, Barents 2017
Majówka w Iranie © Bartek Krzysztan, Barents 2017
Persepolis. Majówka w Iranie © Bartek Krzysztan, Barents 2017
Persepolis. Majówka w Iranie © Bartek Krzysztan, Barents 2017
Różowy meczet w Szirazie. Majówka w Iranie © Bartek Krzysztan, Barents 2017
Różowy meczet w Szirazie. Majówka w Iranie © Bartek Krzysztan, Barents 2017
Widok na góry Alborz z północnego Teheranu. Majówka w Iranie © Bartek Krzysztan, Barents 2017
Widok na góry Alborz z północnego Teheranu. Majówka w Iranie © Bartek Krzysztan, Barents 2017
Sklepienie ormiańskiej katedry Wank w Isfahanie. Majówka w Iranie © Bartek Krzysztan, Barents 2017
Sklepienie ormiańskiej katedry Wank w Isfahanie. Majówka w Iranie © Bartek Krzysztan, Barents 2017
Zoroastryjskie wieże smutku w Jazd. Majówka w Iranie © Bartek Krzysztan, Barents 2017
Zoroastryjskie wieże smutku w Jazd. Majówka w Iranie © Bartek Krzysztan, Barents 2017
Kobiety w tradycyjnych strojach w Jazd. Majówka w Iranie © Bartek Krzysztan, Barents 2017
Kobiety w tradycyjnych strojach w Jazd. Majówka w Iranie © Bartek Krzysztan, Barents 2017
Irańska ornamentyka. Majówka w Iranie © Bartek Krzysztan, Barents 2017
Irańska ornamentyka. Majówka w Iranie © Bartek Krzysztan, Barents 2017
Meczet Piątkowy w Isfahanie. Majówka w Iranie © Bartek Krzysztan, Barents 2017
Meczet Piątkowy w Isfahanie. Majówka w Iranie © Bartek Krzysztan, Barents 2017
Ormiańskie pismo w Vank. Majówka w Iranie © Bartek Krzysztan, Barents 2017
Ormiańskie pismo w Vank. Majówka w Iranie © Bartek Krzysztan, Barents 2017
Herbata, wszędzie herbata...Majówka w Iranie © Bartek Krzysztan, Barents 2017
Herbata, wszędzie herbata...Majówka w Iranie © Bartek Krzysztan, Barents 2017
Persepolis. Szczyty kolumn z pałacu zniszczonego przez Aleksandra Macedońskiego. Majówka w Iranie © Bartek Krzysztan, Barents 2017
Persepolis. Szczyty kolumn z pałacu zniszczonego przez Aleksandra Macedońskiego. Majówka w Iranie © Bartek Krzysztan, Barents 2017
Wycieczka do Iranu. fot. © Bartek Krzysztan, Barents.pl
Wycieczka do Iranu. fot. © Bartek Krzysztan, Barents.pl
Iran. Szlakiem perskiej historii. © Magda Sybicka dla Biura Aktywnych Podróży Barents.pl
Iran. Szlakiem perskiej historii. © Magda Sybicka dla Biura Aktywnych Podróży Barents.pl
Stopnie trudności wycieczek Barents.pl
Stopnie trudności wycieczek Barents.pl
Irańskie ulice. Majówka w Iranie © Bartek Krzysztan, Barents 2017
Irańskie ulice. Majówka w Iranie © Bartek Krzysztan, Barents 2017
Meczet przy placu Imama Alego w Isfahanie. Majówka w Iranie © Bartek Krzysztan, Barents 2017
Meczet przy placu Imama Alego w Isfahanie. Majówka w Iranie © Bartek Krzysztan, Barents 2017
Minaret w Isfahanie. Majówka w Iranie © Bartek Krzysztan, Barents 2017
Minaret w Isfahanie. Majówka w Iranie © Bartek Krzysztan, Barents 2017
Od podwórka. Majówka w Iranie © Bartek Krzysztan, Barents 2017
Od podwórka. Majówka w Iranie © Bartek Krzysztan, Barents 2017
Meczet Piątkowy w Isfahanie. Majówka w Iranie © Bartek Krzysztan, Barents 2017
Meczet Piątkowy w Isfahanie. Majówka w Iranie © Bartek Krzysztan, Barents 2017
Freski w ormiańskiej katedrze Wank. Majówka w Iranie © Bartek Krzysztan, Barents 2017
Freski w ormiańskiej katedrze Wank. Majówka w Iranie © Bartek Krzysztan, Barents 2017
Niesamowite wnętrza w meczecie. Majówka w Iranie © Bartek Krzysztan, Barents 2017
Niesamowite wnętrza w meczecie. Majówka w Iranie © Bartek Krzysztan, Barents 2017
Kompleks Amir Czakmagh w Jazd. Majówka w Iranie © Bartek Krzysztan, Barents 2017
Kompleks Amir Czakmagh w Jazd. Majówka w Iranie © Bartek Krzysztan, Barents 2017
Iran nocą. Majówka w Iranie © Bartek Krzysztan, Barents 2017
Iran nocą. Majówka w Iranie © Bartek Krzysztan, Barents 2017
Opuszczona wioska w okolicach Jazd. Majówka w Iranie © Bartek Krzysztan, Barents 2017
Opuszczona wioska w okolicach Jazd. Majówka w Iranie © Bartek Krzysztan, Barents 2017
Opuszczona wioska w okolicach Jazd. Majówka w Iranie © Bartek Krzysztan, Barents 2017
Opuszczona wioska w okolicach Jazd. Majówka w Iranie © Bartek Krzysztan, Barents 2017
Kompleks w Mejbod. Majówka w Iranie © Bartek Krzysztan, Barents 2017
Kompleks w Mejbod. Majówka w Iranie © Bartek Krzysztan, Barents 2017
Majówka w Iranie © Bartek Krzysztan, Barents 2017
Majówka w Iranie © Bartek Krzysztan, Barents 2017
Zdobienia w Persepolis. Majówka w Iranie © Bartek Krzysztan, Barents 2017
Zdobienia w Persepolis. Majówka w Iranie © Bartek Krzysztan, Barents 2017
Persepolis. Majówka w Iranie © Bartek Krzysztan, Barents 2017
Persepolis. Majówka w Iranie © Bartek Krzysztan, Barents 2017
Persepolis. Majówka w Iranie © Bartek Krzysztan, Barents 2017
Persepolis. Majówka w Iranie © Bartek Krzysztan, Barents 2017
Persepolis. Majówka w Iranie © Bartek Krzysztan, Barents 2017
Persepolis. Majówka w Iranie © Bartek Krzysztan, Barents 2017
Sahn Meczetu Piątkowego w Szirazie. Majówka w Iranie © Bartek Krzysztan, Barents 2017
Sahn Meczetu Piątkowego w Szirazie
Cmentarz polski w Teheranie. Majówka w Iranie © Bartek Krzysztan, Barents 2017
Cmentarz polski w Teheranie. Majówka w Iranie © Bartek Krzysztan, Barents 2017
Cmentarz polski w Teheranie. Majówka w Iranie © Bartek Krzysztan, Barents 2017
Cmentarz polski w Teheranie. Majówka w Iranie © Bartek Krzysztan, Barents 2017
Majówka w Iranie © Bartek Krzysztan, Barents 2017
Majówka w Iranie © Bartek Krzysztan, Barents 2017
Majówka w Iranie © Bartek Krzysztan, Barents 2017
Majówka w Iranie © Bartek Krzysztan, Barents 2017
Meczet Nagsze Dżahan w Isfahanie. Majówka w Iranie © Bartek Krzysztan, Barents 2017
Meczet Nagsze Dżahan w Isfahanie. Majówka w Iranie © Bartek Krzysztan, Barents 2017
Ulice Iranu. Majówka w Iranie © Bartek Krzysztan, Barents 2017
Ulice Iranu. Majówka w Iranie © Bartek Krzysztan, Barents 2017
Most 33 Kolumn w Isfahanie. Majówka w Iranie © Bartek Krzysztan, Barents 2017
Most 33 Kolumn w Isfahanie. Majówka w Iranie © Bartek Krzysztan, Barents 2017
Uliczki w Jazd. Majówka w Iranie © Bartek Krzysztan, Barents 2017
Uliczki w Jazd. Majówka w Iranie © Bartek Krzysztan, Barents 2017
Wysokie góry i pustynie. Majówka w Iranie © Bartek Krzysztan, Barents 2017
Wysokie góry i pustynie. Majówka w Iranie © Bartek Krzysztan, Barents 2017
Ruiny twierdzy w Mejbod. Majówka w Iranie © Bartek Krzysztan, Barents 2017
Ruiny twierdzy w Mejbod. Majówka w Iranie © Bartek Krzysztan, Barents 2017
Majówka w Iranie © Bartek Krzysztan, Barents 2017
Majówka w Iranie © Bartek Krzysztan, Barents 2017
Majówka w Iranie © Bartek Krzysztan, Barents 2017
Majówka w Iranie © Bartek Krzysztan, Barents 2017
Majówka w Iranie © Bartek Krzysztan, Barents 2017
Majówka w Iranie © Bartek Krzysztan, Barents 2017
Uliczki Iranu. Majówka w Iranie © Bartek Krzysztan, Barents 2017
Uliczki Iranu. Majówka w Iranie © Bartek Krzysztan, Barents 2017
Iran :-) Majówka w Iranie © Bartek Krzysztan, Barents 2017
Iran :-) Majówka w Iranie © Bartek Krzysztan, Barents 2017
Persepolis. Majówka w Iranie © Bartek Krzysztan, Barents 2017
Persepolis. Majówka w Iranie © Bartek Krzysztan, Barents 2017
Różowy meczet w Szirazie. Majówka w Iranie © Bartek Krzysztan, Barents 2017
Różowy meczet w Szirazie. Majówka w Iranie © Bartek Krzysztan, Barents 2017
Najpiękniejsze wzornictwo. Majówka w Iranie © Bartek Krzysztan, Barents 2017
Najpiękniejsze wzornictwo. Majówka w Iranie © Bartek Krzysztan, Barents 2017
Majówka w Iranie © Bartek Krzysztan, Barents 2017
Majówka w Iranie © Bartek Krzysztan, Barents 2017
Wnętrze meczetu. Majówka w Iranie © Bartek Krzysztan, Barents 2017
Wnętrze meczetu. Majówka w Iranie © Bartek Krzysztan, Barents 2017
Wszystkie kolory Iranu. Majówka w Iranie © Bartek Krzysztan, Barents 2017
Wszystkie kolory Iranu. Majówka w Iranie © Bartek Krzysztan, Barents 2017
Majówka w Iranie: szlakiem perskiej historii fot. © Bartek Krzysztan, Barents.pl
Majówka w Iranie: szlakiem perskiej historii fot. © Bartek Krzysztan, Barents.pl
Majówka w Iranie: szlakiem perskiej historii fot. © Bartek Krzysztan, Barents.pl
Majówka w Iranie: szlakiem perskiej historii fot. © Bartek Krzysztan, Barents.pl
Majówka w Iranie: szlakiem perskiej historii fot. © Bartek Krzysztan, Barents.pl
Majówka w Iranie: szlakiem perskiej historii fot. © Bartek Krzysztan, Barents.pl
Majówka w Iranie: szlakiem perskiej historii fot. © Bartek Krzysztan, Barents.pl
Majówka w Iranie: szlakiem perskiej historii fot. © Bartek Krzysztan, Barents.pl
Majówka w Iranie: szlakiem perskiej historii fot. © Bartek Krzysztan, Barents.pl
Majówka w Iranie: szlakiem perskiej historii fot. © Bartek Krzysztan, Barents.pl
Majówka w Iranie: szlakiem perskiej historii fot. © Bartek Krzysztan, Barents.pl
Majówka w Iranie: szlakiem perskiej historii fot. © Bartek Krzysztan, Barents.pl
Majówka w Iranie: szlakiem perskiej historii fot. © Bartek Krzysztan, Barents.pl
Majówka w Iranie: szlakiem perskiej historii fot. © Bartek Krzysztan, Barents.pl
Majówka w Iranie: szlakiem perskiej historii fot. © Bartek Krzysztan, Barents.pl
Majówka w Iranie: szlakiem perskiej historii fot. © Bartek Krzysztan, Barents.pl
Majówka w Iranie: szlakiem perskiej historii fot. © Bartek Krzysztan, Barents.pl
Majówka w Iranie: szlakiem perskiej historii fot. © Bartek Krzysztan, Barents.pl
Majówka w Iranie: szlakiem perskiej historii fot. © Bartek Krzysztan, Barents.pl
Majówka w Iranie: szlakiem perskiej historii fot. © Bartek Krzysztan, Barents.pl
Majówka w Iranie: szlakiem perskiej historii fot. © Bartek Krzysztan, Barents.pl
Majówka w Iranie: szlakiem perskiej historii fot. © Bartek Krzysztan, Barents.pl
Majówka w Iranie: szlakiem perskiej historii fot. © Bartek Krzysztan, Barents.pl
Majówka w Iranie: szlakiem perskiej historii fot. © Bartek Krzysztan, Barents.pl
Majówka w Iranie: szlakiem perskiej historii fot. © Bartek Krzysztan, Barents.pl
Majówka w Iranie: szlakiem perskiej historii fot. © Bartek Krzysztan, Barents.pl
Majówka w Iranie: szlakiem perskiej historii fot. © Bartek Krzysztan, Barents.pl
Majówka w Iranie: szlakiem perskiej historii fot. © Bartek Krzysztan, Barents.pl
Majówka w Iranie: szlakiem perskiej historii fot. © Bartek Krzysztan, Barents.pl
Majówka w Iranie: szlakiem perskiej historii fot. © Bartek Krzysztan, Barents.pl
Majówka w Iranie: szlakiem perskiej historii fot. © Bartek Krzysztan, Barents.pl
Majówka w Iranie: szlakiem perskiej historii fot. © Bartek Krzysztan, Barents.pl
Majówka w Iranie: szlakiem perskiej historii fot. © Bartek Krzysztan, Barents.pl
Majówka w Iranie: szlakiem perskiej historii fot. © Bartek Krzysztan, Barents.pl
Majówka w Iranie: szlakiem perskiej historii fot. © Bartek Krzysztan, Barents.pl
Majówka w Iranie: szlakiem perskiej historii fot. © Bartek Krzysztan, Barents.pl
Majówka w Iranie: szlakiem perskiej historii fot. © Bartek Krzysztan, Barents.pl
Majówka w Iranie: szlakiem perskiej historii fot. © Bartek Krzysztan, Barents.pl
Majówka w Iranie: szlakiem perskiej historii fot. © Bartek Krzysztan, Barents.pl
Majówka w Iranie: szlakiem perskiej historii fot. © Bartek Krzysztan, Barents.pl
Majówka w Iranie: szlakiem perskiej historii fot. © Bartek Krzysztan, Barents.pl
Majówka w Iranie: szlakiem perskiej historii fot. © Bartek Krzysztan, Barents.pl
Majówka w Iranie: szlakiem perskiej historii fot. © Bartek Krzysztan, Barents.pl
Majówka w Iranie: szlakiem perskiej historii fot. © Bartek Krzysztan, Barents.pl
Majówka w Iranie: szlakiem perskiej historii fot. © Bartek Krzysztan, Barents.pl
Majówka w Iranie: szlakiem perskiej historii fot. © Bartek Krzysztan, Barents.pl
Majówka w Iranie: szlakiem perskiej historii fot. © Bartek Krzysztan, Barents.pl
Majówka w Iranie: szlakiem perskiej historii fot. © Bartek Krzysztan, Barents.pl
Majówka w Iranie: szlakiem perskiej historii fot. © Bartek Krzysztan, Barents.pl
Majówka w Iranie: szlakiem perskiej historii fot. © Bartek Krzysztan, Barents.pl
Majówka w Iranie: szlakiem perskiej historii fot. © Bartek Krzysztan, Barents.pl
Majówka w Iranie: szlakiem perskiej historii fot. © Bartek Krzysztan, Barents.pl
Majówka w Iranie: szlakiem perskiej historii fot. © Bartek Krzysztan, Barents.pl
Majówka w Iranie: szlakiem perskiej historii fot. © Bartek Krzysztan, Barents.pl
Majówka w Iranie: szlakiem perskiej historii fot. © Bartek Krzysztan, Barents.pl
Majówka w Iranie: szlakiem perskiej historii fot. © Bartek Krzysztan, Barents.pl
Majówka w Iranie: szlakiem perskiej historii fot. © Bartek Krzysztan, Barents.pl
Majówka w Iranie: szlakiem perskiej historii fot. © Bartek Krzysztan, Barents.pl
Majówka w Iranie: szlakiem perskiej historii fot. © Bartek Krzysztan, Barents.pl
Majówka w Iranie: szlakiem perskiej historii fot. © Bartek Krzysztan, Barents.pl

Zobacz też inne propozycje naszych ciekawych wyjazdów

UKRAINA

Majówka w Czarnobylu + Lwów i Kijów

wkrótce terminy na nowy sezon
Majówka w Czarnobylu fot. © Paweł Gardziej, Barents 2017
GRUZJA
MAJOWY HIT!

Majówka w Gruzji

23.04.-3.05. | 30.04.-10.05.2022
Majówka w Gruzji fot. © Roman Stanek Barents.pl
  • Objazdówka
  • Etyczne
UZBEKISTAN

Majówka w Uzbekistanie

29.04.-7.05.2022
Majówka w Uzbekistanie fot. © Roman Stanek, Barents.pl
  • Objazdówka