fbpx Finlandia: trekking przez jesienną tundrę Laponii | Trekking w Laponii z Barents.pl

Finlandia: trekking przez jesienną tundrę Laponii

Finlandia: trekking przez jesienną tundrę Laponii fot. © Mateusz Kuszela, Barents.pl
• Czerwono-złota fińska jesień
• Noclegi w drewnianych chatach i sauna
• Obserwacja zorzy polarnej
• Trekking przez tundrę wśród jezior i rzek
• Rozległe góry i polodowcowe doliny
• Otwarte przestrzenie i cisza

Zabieramy was na trekking przez tundrę Laponii, gdzie Góry Skandynawskie łączą Finlandię, Norwegię i Szwecję. Przez 6 dni będziemy wędrować od chaty do chaty w arktycznych rejonach Dziczy Käsivarsi.

Pójdziemy przez pustkowia obfitujące w rozległe tundrowe płaskowyże, fieldy, jeziora i rzeki wijące się w dolinach. Zmierzymy się z dziką przyrodą i surowym subpolarnym klimatem Laponii. Może spotkamy renifery i pardwy - w końcu to ich kraina!

Będziemy nocować w prostych, ale niezwykle klimatycznych i zapewniających podstawowy komfort drewnianych chatach, w których ciepło będziemy sami utrzymywać za pomocą pieca na drewno. Podczas postojów poszukamy ostatnich jagód, posiedzimy przed chatą z widokiem na przestrzenie tundry. Maszerować będziemy ze średnim obciążeniem - z własnym jedzeniem i śpiworem, ale bez namiotów.

Wystarczająco ciemne noce na początku września to bardzo duża szansa na obserwację zorzy polarnej. A za dnia? Magiczna, kolorowa “ruska” - z języka fińskiego, to koniec lata i początek jesieni, to nie tylko liście drzew, ale także mchy i porosty mieniące się odcieniami czerwieni, żółci, zieleni i brązu.

Finlandia: trekking przez jesienną tundrę Laponii fot. © Mateusz Kuszela, Barents.pl
Finlandia: trekking przez jesienną tundrę Laponii fot. © Mateusz Kuszela, Barents.pl

Terminy wycieczek

Numer Trudność Termin Dni Cena Uwagi Rezerwacja
1051-24 3 Od 24.08.2024 do 31.08.2024 8

6990 PLN

WYCIECZKA POTWIERDZONA ZOSTAŁY 2 WOLNE MIEJSCA

Chcę jechać
1052-24 3 Od 31.08.2024 do 07.09.2024 8

6990 PLN

Chcę jechać
Finlandia: trekking przez jesienną tundrę Laponii fot. © Mateusz Kuszela, Barents.pl
Finlandia: trekking przez jesienną tundrę Laponii fot. © Mateusz Kuszela, Barents.pl

program RAMOWY PROGRAM WYJAZDU:

DZIEŃ 1
Wylot z Gdańska bezpośrednim lotem do Tromsø. W zależności od godziny przylotu rozgrzewkowy trekking na wzgórze Fløya wznoszące się nad miastem. Dla chętnych wyjście na główny deptak Storgatę na kufel arktycznego rzemieślniczego piwa. Nocleg w pensjonacie.

Dystans i przewyższenia: 6km, +500m / -500m, 4-5h

DZIEŃ 2
Poranny przejazd autobusem z Tromsø przez fiordy głęboko wcinające się w ląd, wprost do Finlandii, do otoczonej przez tundrę miejscowości Kilpisjärvi, w której żyje około 100 mieszkańców. Zostawiamy w pensjonacie te rzeczy, które nie będą nam potrzebne podczas 6-dniowego trekkingu i ruszamy! Pójdziemy szlakiem obchodzącym rezerwat przyrody Malla od północy, po norweskiej stronie. W górnej części szlaku przechodzimy liczne gołoborza, aby zejść na pierwszy nocleg do schowanej wśród niskich brzózek chatki. Wieczorem integracyjne ognisko z rozległym widokiem na tundrowy krajobraz.

Dystans i przewyższenia: 13km, +610m / -600m, 5-6h

DZIEŃ 3
Zmierzamy w rejon szczytu Paras, ku jednemu z tutejszych gigantów, jak nazywane są w tym rejonie ogromne piramidy skalne górujące nad pokrytymi tundrą dolinami. Zostawiamy za plecami bezkresne widoki na rozległą zalesioną dolinę Golddavuopmi. Wędrujemy przez tundrę, robimy przystanek w wyciosanym w skale kanionie rzeki. Docieramy do norweskiej chatki położonej pod majestatycznym szczytem Paras (1419 m n.p.m.).

Dystans i przewyższenia: 13km, +500m / -300m, 5h

Dla chętnych odpoczynek lub fakultatywne wyjście na trekking bez plecaków w kierunku góry Paras. Podejście na przełęcz na wys. 1100 m n.p.m. Przy dobrej pogodzie, ze stromych zboczy góry rozciągają się niesamowite widoki na kanion Stordalselvy, Norwegię, Szwecję i odległą Finlandię. Powrót na nocleg do chatki.

Dystans i przewyższenia: 12km, +500m / -500m, 5h

DZIEŃ 4
Ruszamy na południe do Szwecji. Trekking niespotykanie długim, wielokilometrowym ozem, z widokami na głębokie doliny po obydwu jego stronach, meandrujące rzeki, skaliste szczyty i czasem… stada reniferów. Docieramy do najbardziej na północ wysuniętej szwedzkiej chaty turystycznej położonej pod przypominającym piramidę szczytem Pältsan (1442 m n.p.m.). Zostaniemy w tej chatce na 2 noce.

Dystans i przewyższenia: 12km, +400m / -300m, 4-5h

DZIEŃ 5
Trekkingi na lekko poza szlakami. W zależności od pogody wyjście na masyw góry Pältsan, lub po niższych wzgórzach przez dziką tundrę, wśród mokradeł i porostów. Dla chętnych możliwy odpoczynek krótki spacer do pobliskich potężnych wodospadów na rzece Baelcanjohka. Powrót po trekkingu do chatki. Wieczorem regeneracja w saunie i morsowanie w głębokim strumieniu!

Dystans i przewyższenia: Od 3km do 20km, zależnie od pogody, kondycji i chęci.

DZIEŃ 6
Kierujemy się na północ z powrotem do Finlandii. Zostawiamy za plecami Szwecję i przez surowe wzgórza Duoibal z widokiem na rozległe jezioro Kilpisjärvi docieramy w rejon trójstyku granic. Wymagający dzień z licznymi zejściami i podejściami wynagrodzi nam relaks w przestronnej chatce schowanej w brzezinie. Spacer do miejsca, gdzie spotykają się granice Finlandii, Norwegii i Szwecji - w kilka sekund minutę można odwiedzić wszystkie kraje!

Dystans i przewyższenia: 14km, +450m / -550m, 6h

DZIEŃ 7
Przepiękny szlak przez ścisły rezerwat Malla. Przez brzozowy gaj, obok malowniczego wodospadu Kitsiputous, po kładkach położonych przez podmokłe tereny, docieramy do kresu naszego trekkingu, osady Kilpisjärvi. Możliwy obiad i piwo w miejscowym pensjonacie. Wieczorem przejazd do Tromsø.

Dystans i przewyższenia: 12km, +550m / -500m, 5-6h

DZIEŃ 8
Wylot z Tromsø. bezpośrednim lotem do Gdańska. Zakończenie wycieczki.

* Zdarzają się zmiany godzin wylotu dla przelotów do Tromsø. Program zostanie dostosowany do rozkładu. W przypadku wieczornego przylotu do Tromsø, następnego ranka od razu jedziemy do Finlandii, a dodatkowe trekkingi zostaną przesunięte na koniec wyjazdu, lub zrealizowane w Finlandii.

** Czasy przejść orientacyjne.

Nie jedź sam! Poleć wyjazd znajomym:
Finlandia: trekking przez jesienną tundrę Laponii fot. © Mateusz Kuszela, Barents.pl
Finlandia: trekking przez jesienną tundrę Laponii fot. © Mateusz Kuszela, Barents.pl

cena  ZAPEWNIAMY W CENIE WYCIECZKI:

• bilet lotniczy w dwie strony wraz z wszystkimi opłatami lotniskowymi

• 1 sztuka bagażu rejestrowanego do 10 kg

• 1 sztuka małego bagażu podręcznego

• transfery rejsowymi autobusami, lub prywatnym busem i taxi

• 2x zakwaterowanie w pensjonacie w Tromsø (lub w Kilpisjärvi)

• 2x śniadanie (na początku i na końcu wycieczki)

• 5x zakwaterowanie w samoobsługowych chatach podczas trekkingu (w tym z sauną)

• opiekę polskojęzycznego pilota

• materiały informacyjne

• obowiązkową gwarancję ubezpieczeniową biura podróży

• ubezpieczenie NNW i KL + ubezpieczenie bagażu do 200 Euro

• obowiązkową opłatę na państwowy Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) za każdą osobę

• obowiązkową opłatę na państwowy Turystyczny Fundusz Pomocowy (TFP) za każdą osobę

• ubezpieczenie na wypadek zarażenia się wirusem (COVID-19) podczas pobytu za granicą

Finlandia: trekking przez jesienną tundrę Laponii fot. © Mateusz Kuszela, Barents.pl

poza wyceną WE WŁASNYM ZAKRESIE:
• wyżywienie (poza 2 śniadaniami)
• dodatkowy bagaż
• test na obecność Covid-19 (jeżeli dotyczy)

wylot WYLOT:
Miejsca rozpoczęcia wycieczki to Gdańsk. Przylot z innych miast po ustaleniu za dopłatą.

zakwaterowanie ZAKWATEROWANIE:
• 2 noc w pensjonacie/hotelu w Tromsø (lub w Kilpisjärvi w przypadku zmian rozkładu lotów)
• 5 nocy - podczas wyprawy spać będziemy w przeznaczonych dla turystów drewnianych chatach, w których będziemy mieć zagwarantowane miejsca. Są to chaty ogrzewane za pomocą pieca na drewno. Chaty wyposażone są w piętrowe łóżka z materacami, poduszki i koce. Poza piecem zazwyczaj dostępna jest także kuchenka gazowa, niewielka ilość podstawowych naczyń (garnki, patelnia, sztućce) i narzędzia (siekiera, piła). W chacie jest stół i ławy do siedzenia. W bliskim otoczeniu chaty znajduje się wychodek. Chaty nie posiadają prądu, ani bieżącej wody (tym samym zlewu i łazienki). Wodę należy pozyskiwać z rzek, strumieni, jezior, które zawsze znajdują się blisko chaty. Chatki mają regularnie kontrolowany stan pieców, oraz wyposażone są w czujniki dymu.

wyżywienie WYŻYWIENIE:
Żywność należy zabrać ze sobą z Polski. W każdej z chat można ugotować sobie posiłek (dostęp do nieograniczonej ilości wody z naturalnych źródeł przy chatach, kuchenka gazowa i piecyk do gotowania, podstawowe wyposażenie kuchenne). Polecamy zabranie żywności lifolilizowanej, aby ograniczyć wagę plecaka. Śniadanie na początku i na końcu wyjazdu zapewnione w hotelu/pensjonacie.

pogoda POGODA:
Odwiedzany region w którym występuje klimat subpolarny, panujący w regionie przez cały rok. Otwarte przestrzenie powodują występowanie silnych wiatrów. Należy spodziewać się zmiennej pogody, w tym opadów deszczu. Możemy również trafić na złotą jesień. Początek września można porównać pogodowo do środka jesieni w Polsce w niższych górach. Średnia temperatura w tym okresie wynosi 6°C. Temperatury mogą wahać się od +2°C do 15°C. W wyższych partiach nadal jeszcze nie powinien padać śnieg.

grupa GRUPA:
Jeździmy w małych grupach, nie więcej niż 10 osób.

trudność POZIOM TRUDNOŚCI:
Poziom trudności porównywalny jest do 15 km trekkingów po Beskidach w drugiej połowie października, z tym że w otwartym, bezdrzewnym, kamienistym terenie, co wpływa na większą ekspozycję na deszcz i wiatr. Teren to rozległe pokryte tundrą wzgórza. Pod koniec trasy kamieniste ścieżki. Poruszamy się po szlaku wyznaczonym przez lokalną organizację turystyczną. Dzienne przewyższenia nie przekraczają 600 m. Uczestnik trekkingu musi być gotowy na poruszanie się w jesiennych warunkach pogodowych przez 5-7 godzin w ciągu dnia z własnym plecakiem średniego rozmiaru. Minimalny dystans do przejścia w ciągu całej wyprawy to ok. 65 km. Dodatkowe 25-30 km stanowią wycieczki fakultatywne. Dziennie odcinki nie powinny przekraczać 15 km.

inne ważne INNE:
• Dni i punkty programu wyjazdu mogą się zmienić w zależności od terminu wylotu lub w wyniku zmiany sytuacji na miejscu.
• Zapoznaj się z zasadami, jak zapisać się na wycieczkę oraz z ogólnymi warunkami uczestnictwa w wycieczce.
• Organizatorem wycieczki jest Barents.pl - Biuro Aktywnych Podróży.
• Uwaga! W przypadku wprowadzenia ograniczeń uniemożliwiających realizację wycieczki, zwrot 100% wpłaconych pieniędzy realizujemy do 7 dni od dnia odwołania wycieczki.
• Polityka biura w związku z Covid-19 - Podróże w czasach COVID-19 z Barents.pl.

Finlandia: trekking przez jesienną tundrę Laponii fot. © Mateusz Kuszela, Barents.pl
Finlandia: trekking przez jesienną tundrę Laponii fot. © Mateusz Kuszela, Barents.pl
Finlandia: trekking przez jesienną tundrę Laponii fot. © Mateusz Kuszela, Barents.pl
Finlandia: trekking przez jesienną tundrę Laponii fot. © Mateusz Kuszela, Barents.pl
Finlandia: trekking przez jesienną tundrę Laponii fot. © Mateusz Kuszela, Barents.pl
Finlandia: trekking przez jesienną tundrę Laponii fot. © Mateusz Kuszela, Barents.pl
Finlandia: trekking przez jesienną tundrę Laponii fot. © Mateusz Kuszela, Barents.pl
Stopnie trudności wycieczek Barents.pl
Finlandia: trekking przez jesienną tundrę Laponii fot. © Mateusz Kuszela, Barents.pl
Finlandia: trekking przez jesienną tundrę Laponii fot. © Mateusz Kuszela, Barents.pl
Finlandia: trekking przez jesienną tundrę Laponii fot. © Mateusz Kuszela, Barents.pl
Finlandia: trekking przez jesienną tundrę Laponii fot. © Mateusz Kuszela, Barents.pl
Finlandia: trekking przez jesienną tundrę Laponii fot. © Mateusz Kuszela, Barents.pl
Finlandia: trekking przez jesienną tundrę Laponii fot. © Mateusz Kuszela, Barents.pl
Finlandia: trekking przez jesienną tundrę Laponii fot. © Mateusz Kuszela, Barents.pl
Finlandia: trekking przez jesienną tundrę Laponii fot. © Mateusz Kuszela, Barents.pl
Finlandia: trekking przez jesienną tundrę Laponii fot. © Mateusz Kuszela, Barents.pl
Finlandia: trekking przez jesienną tundrę Laponii fot. © Mateusz Kuszela, Barents.pl
Finlandia: trekking przez jesienną tundrę Laponii fot. © Mateusz Kuszela, Barents.pl
Finlandia: trekking przez jesienną tundrę Laponii fot. © Mateusz Kuszela, Barents.pl
Finlandia: trekking przez jesienną tundrę Laponii fot. © Mateusz Kuszela, Barents.pl
Finlandia: trekking przez jesienną tundrę Laponii fot. © Mateusz Kuszela, Barents.pl
Finlandia: trekking przez jesienną tundrę Laponii fot. © Mateusz Kuszela, Barents.pl
Finlandia: trekking przez jesienną tundrę Laponii fot. © Mateusz Kuszela, Barents.pl
Finlandia: trekking przez jesienną tundrę Laponii fot. © Mateusz Kuszela, Barents.pl
Finlandia: trekking przez jesienną tundrę Laponii fot. © Mateusz Kuszela, Barents.pl
Finlandia: trekking przez jesienną tundrę Laponii fot. © Mateusz Kuszela, Barents.pl
Finlandia: trekking przez jesienną tundrę Laponii fot. © Mateusz Kuszela, Barents.pl
Finlandia: trekking przez jesienną tundrę Laponii fot. © Mateusz Kuszela, Barents.pl
Finlandia: trekking przez jesienną tundrę Laponii fot. © Mateusz Kuszela, Barents.pl
Finlandia: trekking przez jesienną tundrę Laponii fot. © Mateusz Kuszela, Barents.pl
Finlandia: trekking przez jesienną tundrę Laponii fot. © Mateusz Kuszela, Barents.pl
Finlandia: trekking przez jesienną tundrę Laponii fot. © Mateusz Kuszela, Barents.pl
Finlandia: trekking przez jesienną tundrę Laponii fot. © Mateusz Kuszela, Barents.pl
Finlandia: trekking przez jesienną tundrę Laponii fot. © Mateusz Kuszela, Barents.pl
Finlandia: trekking przez jesienną tundrę Laponii fot. © Mateusz Kuszela, Barents.pl
Finlandia: trekking przez jesienną tundrę Laponii fot. © Mateusz Kuszela, Barents.pl
Finlandia: trekking przez jesienną tundrę Laponii fot. © Mateusz Kuszela, Barents.pl
Stopnie trudności wycieczek Barents.pl
Stopnie trudności wycieczek Barents.pl
Finlandia: trekking przez jesienną tundrę Laponii fot. © Mateusz Kuszela, Barents.pl
Finlandia: trekking przez jesienną tundrę Laponii fot. © Mateusz Kuszela, Barents.pl
Finlandia: trekking przez jesienną tundrę Laponii fot. © Mateusz Kuszela, Barents.pl
Finlandia: trekking przez jesienną tundrę Laponii fot. © Mateusz Kuszela, Barents.pl
Finlandia: trekking przez jesienną tundrę Laponii fot. © Mateusz Kuszela, Barents.pl
Finlandia: trekking przez jesienną tundrę Laponii fot. © Mateusz Kuszela, Barents.pl
Finlandia: trekking przez jesienną tundrę Laponii fot. © Mateusz Kuszela, Barents.pl
Finlandia: trekking przez jesienną tundrę Laponii fot. © Mateusz Kuszela, Barents.pl
Finlandia: trekking przez jesienną tundrę Laponii fot. © Mateusz Kuszela, Barents.pl
Finlandia: trekking przez jesienną tundrę Laponii fot. © Mateusz Kuszela, Barents.pl
Finlandia: trekking przez jesienną tundrę Laponii fot. © Mateusz Kuszela, Barents.pl
Finlandia: trekking przez jesienną tundrę Laponii fot. © Mateusz Kuszela, Barents.pl
Finlandia: trekking przez jesienną tundrę Laponii fot. © Mateusz Kuszela, Barents.pl
Finlandia: trekking przez jesienną tundrę Laponii fot. © Mateusz Kuszela, Barents.pl
Finlandia: trekking przez jesienną tundrę Laponii fot. © Mateusz Kuszela, Barents.pl
Finlandia: trekking przez jesienną tundrę Laponii fot. © Mateusz Kuszela, Barents.pl
Finlandia: trekking przez jesienną tundrę Laponii fot. © Mateusz Kuszela, Barents.pl
Finlandia: trekking przez jesienną tundrę Laponii fot. © Mateusz Kuszela, Barents.pl
Finlandia: trekking przez jesienną tundrę Laponii fot. © Mateusz Kuszela, Barents.pl
Finlandia: trekking przez jesienną tundrę Laponii fot. © Mateusz Kuszela, Barents.pl
Finlandia: trekking przez jesienną tundrę Laponii fot. © Mateusz Kuszela, Barents.pl
Finlandia: trekking przez jesienną tundrę Laponii fot. © Mateusz Kuszela, Barents.pl
Finlandia: trekking przez jesienną tundrę Laponii fot. © Mateusz Kuszela, Barents.pl
Finlandia: trekking przez jesienną tundrę Laponii fot. © Mateusz Kuszela, Barents.pl
Finlandia: trekking przez jesienną tundrę Laponii fot. © Mateusz Kuszela, Barents.pl
Finlandia: trekking przez jesienną tundrę Laponii fot. © Mateusz Kuszela, Barents.pl
Finlandia: trekking przez jesienną tundrę Laponii fot. © Mateusz Kuszela, Barents.pl
Finlandia: trekking przez jesienną tundrę Laponii fot. © Mateusz Kuszela, Barents.pl
Finlandia: trekking przez jesienną tundrę Laponii fot. © Mateusz Kuszela, Barents.pl
Finlandia: trekking przez jesienną tundrę Laponii fot. © Mateusz Kuszela, Barents.pl
Finlandia: trekking przez jesienną tundrę Laponii fot. © Mateusz Kuszela, Barents.pl
Finlandia: trekking przez jesienną tundrę Laponii fot. © Mateusz Kuszela, Barents.pl
Finlandia: trekking przez jesienną tundrę Laponii fot. © Mateusz Kuszela, Barents.pl
Finlandia: trekking przez jesienną tundrę Laponii fot. © Mateusz Kuszela, Barents.pl
Finlandia: trekking przez jesienną tundrę Laponii fot. © Mateusz Kuszela, Barents.pl
Finlandia: trekking przez jesienną tundrę Laponii fot. © Mateusz Kuszela, Barents.pl
Finlandia: trekking przez jesienną tundrę Laponii fot. © Mateusz Kuszela, Barents.pl
Finlandia: trekking przez jesienną tundrę Laponii fot. © Mateusz Kuszela, Barents.pl
Finlandia: trekking przez jesienną tundrę Laponii fot. © Mateusz Kuszela, Barents.pl
Finlandia: trekking przez jesienną tundrę Laponii fot. © Mateusz Kuszela, Barents.pl
Finlandia: trekking przez jesienną tundrę Laponii fot. © Mateusz Kuszela, Barents.pl
Finlandia: trekking przez jesienną tundrę Laponii fot. © Mateusz Kuszela, Barents.pl
Finlandia: trekking przez jesienną tundrę Laponii fot. © Mateusz Kuszela, Barents.pl
Finlandia: trekking przez jesienną tundrę Laponii fot. © Mateusz Kuszela, Barents.pl
Finlandia: trekking przez jesienną tundrę Laponii fot. © Mateusz Kuszela, Barents.pl
Finlandia: trekking przez jesienną tundrę Laponii fot. © Mateusz Kuszela, Barents.pl
Finlandia: trekking przez jesienną tundrę Laponii fot. © Mateusz Kuszela, Barents.pl
Finlandia: trekking przez jesienną tundrę Laponii fot. © Mateusz Kuszela, Barents.pl
Finlandia: trekking przez jesienną tundrę Laponii fot. © Mateusz Kuszela, Barents.pl
Finlandia: trekking przez jesienną tundrę Laponii fot. © Mateusz Kuszela, Barents.pl
Finlandia: trekking przez jesienną tundrę Laponii fot. © Mateusz Kuszela, Barents.pl
Finlandia: trekking przez jesienną tundrę Laponii fot. © Mateusz Kuszela, Barents.pl
Finlandia: trekking przez jesienną tundrę Laponii fot. © Mateusz Kuszela, Barents.pl
Finlandia: trekking przez jesienną tundrę Laponii fot. © Mateusz Kuszela, Barents.pl
Finlandia: trekking przez jesienną tundrę Laponii fot. © Mateusz Kuszela, Barents.pl
Finlandia: trekking przez jesienną tundrę Laponii fot. © Mateusz Kuszela, Barents.pl
Finlandia: trekking przez jesienną tundrę Laponii fot. © Mateusz Kuszela, Barents.pl
Finlandia: trekking przez jesienną tundrę Laponii fot. © Mateusz Kuszela, Barents.pl
Finlandia: trekking przez jesienną tundrę Laponii fot. © Mateusz Kuszela, Barents.pl
Finlandia: trekking przez jesienną tundrę Laponii fot. © Mateusz Kuszela, Barents.pl
Finlandia: trekking przez jesienną tundrę Laponii fot. © Mateusz Kuszela, Barents.pl
Finlandia: trekking przez jesienną tundrę Laponii fot. © Mateusz Kuszela, Barents.pl
Finlandia: trekking przez jesienną tundrę Laponii fot. © Mateusz Kuszela, Barents.pl
Finlandia: trekking przez jesienną tundrę Laponii fot. © Mateusz Kuszela, Barents.pl
Finlandia: trekking przez jesienną tundrę Laponii fot. © Mateusz Kuszela, Barents.pl
Finlandia: trekking przez jesienną tundrę Laponii fot. © Mateusz Kuszela, Barents.pl
Finlandia: trekking przez jesienną tundrę Laponii fot. © Mateusz Kuszela, Barents.pl
Finlandia: trekking przez jesienną tundrę Laponii fot. © Mateusz Kuszela, Barents.pl
Finlandia: trekking przez jesienną tundrę Laponii fot. © Mateusz Kuszela, Barents.pl
Finlandia: trekking przez jesienną tundrę Laponii fot. © Mateusz Kuszela, Barents.pl
Finlandia: trekking przez jesienną tundrę Laponii fot. © Mateusz Kuszela, Barents.pl
Finlandia: trekking przez jesienną tundrę Laponii fot. © Mateusz Kuszela, Barents.pl
Finlandia: trekking przez jesienną tundrę Laponii fot. © Mateusz Kuszela, Barents.pl
Finlandia: trekking przez jesienną tundrę Laponii fot. © Mateusz Kuszela, Barents.pl
Finlandia: trekking przez jesienną tundrę Laponii fot. © Mateusz Kuszela, Barents.pl
Finlandia: trekking przez jesienną tundrę Laponii fot. © Mateusz Kuszela, Barents.pl
Finlandia: trekking przez jesienną tundrę Laponii fot. © Mateusz Kuszela, Barents.pl
Finlandia: trekking przez jesienną tundrę Laponii fot. © Mateusz Kuszela, Barents.pl
Finlandia: trekking przez jesienną tundrę Laponii fot. © Mateusz Kuszela, Barents.pl
Finlandia: trekking przez jesienną tundrę Laponii fot. © Mateusz Kuszela, Barents.pl
Finlandia: trekking przez jesienną tundrę Laponii fot. © Mateusz Kuszela, Barents.pl
Finlandia: trekking przez jesienną tundrę Laponii fot. © Mateusz Kuszela, Barents.pl
Finlandia: trekking przez jesienną tundrę Laponii fot. © Mateusz Kuszela, Barents.pl
Finlandia: trekking przez jesienną tundrę Laponii fot. © Mateusz Kuszela, Barents.pl
Finlandia: trekking przez jesienną tundrę Laponii fot. © Mateusz Kuszela, Barents.pl
Finlandia: trekking przez jesienną tundrę Laponii fot. © Mateusz Kuszela, Barents.pl
Finlandia: trekking przez jesienną tundrę Laponii fot. © Mateusz Kuszela, Barents.pl
Finlandia: trekking przez jesienną tundrę Laponii fot. © Mateusz Kuszela, Barents.pl
Finlandia: trekking przez jesienną tundrę Laponii fot. © Mateusz Kuszela, Barents.pl
Finlandia: trekking przez jesienną tundrę Laponii fot. © Mateusz Kuszela, Barents.pl
Finlandia: trekking przez jesienną tundrę Laponii fot. © Mateusz Kuszela, Barents.pl
Finlandia: trekking przez jesienną tundrę Laponii fot. © Mateusz Kuszela, Barents.pl
Finlandia: trekking przez jesienną tundrę Laponii fot. © Mateusz Kuszela, Barents.pl
Finlandia: trekking przez jesienną tundrę Laponii fot. © Mateusz Kuszela, Barents.pl
Finlandia: trekking przez jesienną tundrę Laponii fot. © Mateusz Kuszela, Barents.pl
Finlandia: trekking przez jesienną tundrę Laponii fot. © Mateusz Kuszela, Barents.pl
Finlandia: trekking przez jesienną tundrę Laponii fot. © Mateusz Kuszela, Barents.pl
Finlandia: trekking przez jesienną tundrę Laponii fot. © Mateusz Kuszela, Barents.pl
Finlandia: trekking przez jesienną tundrę Laponii fot. © Mateusz Kuszela, Barents.pl
Finlandia: trekking przez jesienną tundrę Laponii fot. © Mateusz Kuszela, Barents.pl
Finlandia: trekking przez jesienną tundrę Laponii fot. © Mateusz Kuszela, Barents.pl
Finlandia: trekking przez jesienną tundrę Laponii fot. © Mateusz Kuszela, Barents.pl
Finlandia: trekking przez jesienną tundrę Laponii fot. © Mateusz Kuszela, Barents.pl
Finlandia: trekking przez jesienną tundrę Laponii fot. © Mateusz Kuszela, Barents.pl
Finlandia: trekking przez jesienną tundrę Laponii fot. © Mateusz Kuszela, Barents.pl
Finlandia: trekking przez jesienną tundrę Laponii fot. © Mateusz Kuszela, Barents.pl
Finlandia: trekking przez jesienną tundrę Laponii fot. © Mateusz Kuszela, Barents.pl
Finlandia: trekking przez jesienną tundrę Laponii fot. © Mateusz Kuszela, Barents.pl
Finlandia: trekking przez jesienną tundrę Laponii fot. © Mateusz Kuszela, Barents.pl
Finlandia: trekking przez jesienną tundrę Laponii fot. © Mateusz Kuszela, Barents.pl
Finlandia: trekking przez jesienną tundrę Laponii fot. © Mateusz Kuszela, Barents.pl
Finlandia: trekking przez jesienną tundrę Laponii fot. © Mateusz Kuszela, Barents.pl
Finlandia: trekking przez jesienną tundrę Laponii fot. © Mateusz Kuszela, Barents.pl
Finlandia: trekking przez jesienną tundrę Laponii fot. © Mateusz Kuszela, Barents.pl

Zobacz też inne propozycje naszych ciekawych wyjazdów

FINLANDIA

Finlandia: wycieczki na biegówkach

15-22.02. | 15-22.03.2025
Laponia: Arktyczne wycieczki na biegówkach fot. © Mateusz Kuszela, Barents.pl
  • Narty, biegówki, skitury
NORWEGIA

Trekking: Hardangervidda i Trolltunga

16-25.08.2024
Hardangervidda i Trolltunga: trekking przez surowy płaskowyż Norwegii fot. © Jan Prasałek z Barents.pl
  • Trekking
ARKTYKA

Spitsbergen: Arktyczny Trekking Tundrą

7-16.08.2024
Spitsbergen: Trekking Przez Tundrę w Arktyce fot. © Roman Stanek, Barents.pl
  • Ekspedycje
  • Trekking