fbpx Armenia i Górski Karabach rowerem | Wycieczka rowerowa z Barents.pl

Armenia i Górski Karabach rowerem

Poglądowa trasa przejazdu wycieczki rowerowej po Armenii i Górskim Karabachu © Barents.pl
• Przejazd przez Mały Kaukaz na rowerach bez obciążenia
• Najpiękniejsze miejsca i zabytki Armenii i Górskiego Karabachu
• Przejażdżka najdłuższą kolejką linową na świecie, Skrzydłami Tatewu
• Nieuczęszczane trasy kaukaskiej republiki
• Zdrowe jedzenie i noclegi u ormiańskich rodzin

Zapraszamy na wspaniałą wyprawę rowerową po przepięknej Armenii i Górskim Karbchu. Odwiedzimy charakterystyczne i piękne ormiańskie kościoły, będziemy przejeżdżać ujmującymi dolinami, odwiedzać odległe wioski i pokonywać wysokogórskie przełęcze. Zobaczymy wysokogórskie jezioro Sewan i zapierające dech w piersiach głębokie kaniony, które będziemy podziwiać niemalże z lotu ptaka. Przejedziemy się również najdłuższą dwustronną kolejką górską na świecie - Skrzydłami Tatewu.

Będziemy mieszkać przeważnie u miejscowych ludzi. Dzięki temu poznamy tajemnice ormiańskiej kuchni oraz kultury tego fascynującego kraju. Większość produktów, które będziemy spożywać to lokalna ekologiczna żywność prosto z pola. Skosztujemy miejscowych specjałów - kebabu, dolmy i szaszłyka, zaś w okolicy jeziora przekonamy się, jak smakują lokalne ryby słodkowodne i raki.

Pojedziemy na lekko, nasze bagaże przetransportuje auto, które posłuży pomocą także w przypadku ewentualnej niedyspozycji któregoś z uczestników.

Plan przewyższeń rowerowej Armenii i Górskiego Karabachu © Barents.pl
Armenia na rowerze fot. © Roman Stanek, Barents.pl

Armenia na rowerze fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Armenia na rowerze fot. © Roman Stanek, Barents.pl

program WYPRAWA ROWEROWA DO ARMENII RAMOWY PROGRAM:

DZIEŃ 1-2
Przelot do Gruzji. Przejazd do przepięknego kanionu rzeki Debed. Po drodze zwiedzanie trzech słynnych średniowiecznych budowli- klasztoru Haghpat (UNESCO), Sanahin (UNESCO) i Achtala. Nocleg w miasteczku o „najczystszym powietrzu Armenii” - Dilidżanie.

DZIEŃ 3
Przygotowanie rowerów i wyjazd w góry. Na początek rozgrzewkowy zjazd i delikatny podjazd do klasztoru Goszawank. Dalej malowniczą doliną i pierwszorzędną, choć prawie nieużywaną, asfaltową drogą dojedziemy do jednej z górskich okolicznych wiosek. Czekać tam będzie na nas obfita kolacja i możliwość przejażdżki bądź spaceru po okolicy.

DZIEŃ 4
Kontynuacja podjazdu przez wioski aż do przełęczy na wysokości 2300 m n.p.m. Następnie zjazd ku brzegom górskiego jeziora Sewan, czasem zwanego armeńskim morzem. Przerwa obiadowa - wyśmienita sewańska rybna specjalność. Następnie podążać będziemy wzdłuż opustoszałego brzegu jeziora po kamienistym, choć równym terenie. Ten etap to niemal sto kilometrów przepięknej trasy, jednak jej większa część to jazda w dół. Dotrzemy do Martuni, gdzie będziemy mieć okazję degustować sewańskie raki.

DZIEŃ 5
Podjazd pod Przełęcz Wardanjanc (2 410 m n.p.m.), gdzie będziemy mieli okazję zwiedzić wspaniale zachowany średniowieczny karawansaraj Selim. Niegdyś biegł tędy z Jedwabny Szlak. Następnie długi przejazd przepiękną drogą do południowej Armenii - prowincji Wajoc Dzor. Popołudniowa przejażdżka przepięknym skalnym przesmykiem w stronę klasztoru Norawank, umieszczonego między czerwonymi skałami. Nocleg w miejscowości Jegegnadzor.

DZIEŃ 6
Znów jedziemy w góry, tym razem będą one o charakterze wulkanicznym. Malowniczymi dolinami aż do wioski Hermon. Po drodze zwiedzanie średniowiecznego cmentarza „górskich Żydów” i dalej podjazd do, co widać na pierwszy rzut oka, najwyżej położonej wioski w Armenii. Towarzyszyć nam będą wspaniałe widoki, unikatowość odciętego od świata miejsca, znakomita kolacja oraz rozmowy z miejscowymi.

DZIEŃ 7
Krótki zjazd wzdłuż małego zbiornika, aż do głównej drogi łączącej Erywań i Górski Karabach. Transport rowerów do przełęczy Worotan (2344 m n.p.m.). Od Worotanu zjedziemy w stronę karabachskiej granicy. Zwiedzanie "armeńskiego Stonehenge" - Zorac Karer. Krętymi drogami wzdłuż lasów i wiosek wspinamy się do klasztoru Tatew, jednego z najbardziej znanych klasztorów w Armenii, położonym na przepięknej skale. Zwiedzanie skalnej rozpadliny i możliwość zakosztowania kąpieli w lokalnych gorących źródłach. Pojedziemy najdłuższą kolejką linową na świecie - Skrzydła Tatewu (5,7 km), dla chętnych w okolicy przygotowanych jest kilka interesujących zjazdowych tras rowerowych.

DZIEŃ 8
Spacer po nowym moście linowym do skalnego miasteczka Khndzoresk. Przejazd do republiki Górski Karabach. Zwiedzanie Szuszy, kanionu Hunot i dojazd do stolicy Górskiego Karabachu - Stepanakertu.

DZIEŃ 9-10
Przejazd malowniczymi górami do klasztoru Gandzasar, dzieła sztuki z XIII wieku. Z wioski Wank, udamy się dalej do regionu Kelbadżar do klasztoru Dadiwank, zwiedzanie tego pięknego, IX-wiecznego klasztoru i nocleg w okolicznej wsi.

DZIEŃ 11
Przez przełęcz Zod (2420 m n.p.m.), opuścimy Górski Karabach i przejedziemy z powrotem do Armenii. Naszą podróż rowerową skończymy w mieście Wardenis. Pakowanie rowerów.

DZIEŃ 12
Transfer do Erewania. Po drodze zwiedzanie zrekonstruowanej antycznej świątyni Garni (UNESCO) z oryginalnymi mozaikami i jedna z głównych atrakcji wyjazdu - kilkupoziomowy kompleks klasztorny Geghard (UNESCO). Wieczerza w stylowej restauracji położonej tuż przy krawędzi kanionu. Nocleg w Erywaniu.

DZIEŃ 13-14
Erywań. Wizyta w Kaskadach, niezwykłym w formie muzeum sztuki współczesnej. Spacer bulwarami i parkami stolicy ze zwiedzaniem i zakupami na Wernisażu - stylowym targu staroci. Zwiedzanie Niebieskiego Meczetu przy głównej arterii miasta - Alei Mesropa Masztoca. Odwiedziny w przepięknym domu-muzeum artysty Siergieja Paradżanowa. Możliwość zwiedzenia gorzelni koniaku, Muzeum Narodowego Armenii, muzeum i instytutu badań piśmiennictwa Matenadaran. Wycieczka do miejsca pamięci Cicernakaberd i skłaniającego do refleksji Muzeum Ludobójstwa. Zwiedzanie Eczmiadzynu, najważniejszego miejsca kościoła ormiańskiego. Wizyta w malowniczo położonej cerkwii Howhanawank. Wyjazd na lotnisko i powrót do Polski.

Nie jedź sam! Poleć wyjazd znajomym:
Armenia na rowerze fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Armenia na rowerze fot. © Zdzichu Obiegała z Barents.pl

cena ZAPEWNIAMY W CENIE WYCIECZKI ROWEROWEJ DO ARMENII:

• bilet na samolot wraz z opłatami lotniskowymi

• opiekę polskojęzycznego pilota

• samochód asekuracyjny do transportowania bagażu

• miejscowy transport: minibusem, kolejka linowa, metro

• zakwaterowanie: (9x) nocleg u miejscowych gospodarzy, (2x) hotel

• wyżywienie: 11x śniadanie i 9x kolacja

• gwarancję ubezpieczeniową biura podroży

• materiały informacyjne

• ubezpieczenie NNW i KL + ubezpieczenie bagażu do 200 Euro

• obowiązkową opłatę na państwowy Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) za każdą osobę

• obowiązkową opłatę na państwowy Turystyczny Fundusz Pomocowy (TFP) za każdą osobę

• ubezpieczenie na wypadek zarażenia się wirusem (COVID-19) podczas pobytu za granicą

Armenia na rowerze fot. © Roman Stanek, Barents.pl

zakres WE WŁASNYM ZAKRESIE:
• transport rowerów samolotem
• kolacje w Stepanakercie, Geghardzie i Erywaniu
• test na obecność Covid-19 (jeżeli dotyczy)

fakultety WYDATKI FAKULTATYWNE:
• wstęp do zabytków, muzeów (ok. 50 PLN)

pogoda POGODA:
Terminy wczesnoletni i jesienny są odpowiednie dla cyklistów. W dolinach może być gorąco - temperatura do 30°C. Podczas jazdy przez przełęcze górskie oraz w nocy, temperatura może okazyjnie spaść nawet do 10°C. Dlatego zaleca się mieć również cieplejszą odzież zarówno na rower, jak i na wieczorową porę.

trasa TRASA I SPOSÓB JAZDY:
Trasa powiedzie przeważnie asfaltowymi drogami, dlatego jest odpowiednia również dla trekkingowych rowerów. Jednakże doradzamy rower górski, aby więcej skorzystać z niektórych tras bez asfaltu. Jedziemy na lekko, nasze bagaże przetransportuje auto, które będzie pomocą także w przypadku ewentualnej zdrowotnej niedyspozycji któregoś z uczestników.

zakwaterowanie ZAKWATEROWANIE:
Nocować będziemy w miejscowych domach gościnnych, które są przygotowane na zakwaterowanie turystów. Pokoje są zazwyczaj dwuosobowe, łazienka z ciepłym prysznicem i toaleta o standardzie europejskim, wspólna dla kilku pokoi. W Erywaniu i Stepanakercie nocować będziemy w hotelu.

wyżywienie WYŻYWIENIE:
Kolacje i śniadanie (w cenie) są bogato przygotowane przeważnie z domowych, ekologicznych produktów. Podczas dnia będzie możliwość zakupienia przekąsek w sklepikach w większości wiosek lub w małych restauracjach (wybór ograniczony). Nad jeziorem Sewan jest możliwość spróbowania lokalnych ryb lub raków. W górach natomiast można skosztować wyśmienitych szaszłyków. Armenia jest przyjazna również dla wegetarian. Kolacje w Erywaniu, Geghardzie i Stepanakercie we własnym zakresie.

grupa GRUPA:
Jeździmy w małych grupach. Minimalna liczba osób na wycieczce wynosi 8, maksymalnie 15/16.

inne INNE:
• Dni i punkty programu wyjazdu mogą się zmienić w zależności od terminu wylotu lub w wyniku sytuacji na miejscu.
• Zapoznaj się z zasadami, jak zapisać się na wycieczkę oraz z ogólnymi warunkami uczestnictwa w wycieczce.
• Organizatorem wycieczki jest Barents.pl - Biuro Aktywnych Podróży.
• Polityka biura w związku z Covid-19 - Podróże w czasach COVID-19 z Barents.pl.

Zobacz filmik jednego z uczestników wycieczki rowerowej po Armenii i Górskim Karabachu w 2018 r.
© Bartosh Bush

Babuszki pod Goszawankiem. Armenia i Górski Karabach rowerem fot. © Małgosia Busz, Barents.pl
Tam, gdzie się asfalt kończy :-D Armenia i Górski Karabach rowerem fot. © Małgosia Busz, Barents.pl
Sewan. Armeńskie morze. Armenia i Górski Karabach rowerem fot. © Małgosia Busz, Barents.pl
Jeden z najwspanialszych zjazdów. Armenia i Górski Karabach rowerem fot. © Małgosia Busz, Barents.pl
Zorac Karer. Ormiańskie Stonehenge. Armenia i Górski Karabach rowerem fot. © Małgosia Busz, Barents.pl
Stopnie trudności wycieczek Barents.pl
Poglądowa trasa przejazdu wycieczki rowerowej po Armenii i Górskim Karabachu © Barents.pl
Poglądowa trasa przejazdu wycieczki rowerowej po Armenii i Górskim Karabachu © Barents.pl
Plan przewyższeń rowerowej Armenii i Górskiego Karabachu © Barents.pl
Plan przewyższeń rowerowej Armenii i Górskiego Karabachu © Barents.pl
Armenia na rowerze fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Armenia na rowerze fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Armenia na rowerze fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Armenia na rowerze fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Armenia na rowerze fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Armenia na rowerze fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Armenia na rowerze fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Armenia na rowerze fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Armenia na rowerze fot. © Zdzichu Obiegała z Barents.pl
Armenia na rowerze fot. © Zdzichu Obiegała z Barents.pl
Armenia na rowerze fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Armenia na rowerze fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Babuszki pod Goszawankiem. Armenia i Górski Karabach rowerem fot. © Małgosia Busz, Barents.pl
Babuszki pod Goszawankiem. Armenia i Górski Karabach rowerem fot. © Małgosia Busz, Barents.pl
Tam, gdzie się asfalt kończy :-D Armenia i Górski Karabach rowerem fot. © Małgosia Busz, Barents.pl
Tam, gdzie się asfalt kończy :-D Armenia i Górski Karabach rowerem fot. © Małgosia Busz, Barents.pl
Sewan. Armeńskie morze. Armenia i Górski Karabach rowerem fot. © Małgosia Busz, Barents.pl
Sewan. Armeńskie morze. Armenia i Górski Karabach rowerem fot. © Małgosia Busz, Barents.pl
Jeden z najwspanialszych zjazdów. Armenia i Górski Karabach rowerem fot. © Małgosia Busz, Barents.pl
Jeden z najwspanialszych zjazdów. Armenia i Górski Karabach rowerem fot. © Małgosia Busz, Barents.pl
Zorac Karer. Ormiańskie Stonehenge. Armenia i Górski Karabach rowerem fot. © Małgosia Busz, Barents.pl
Zorac Karer. Ormiańskie Stonehenge. Armenia i Górski Karabach rowerem fot. © Małgosia Busz, Barents.pl
Stopnie trudności wycieczek Barents.pl
Stopnie trudności wycieczek Barents.pl
Armenia na rowerze fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Armenia na rowerze fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Armenia na rowerze fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Armenia na rowerze fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Armenia na rowerze fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Armenia na rowerze fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Armenia na rowerze fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Armenia na rowerze fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Armenia na rowerze fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Armenia na rowerze fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Armenia na rowerze fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Armenia na rowerze fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Armenia na rowerze fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Armenia na rowerze fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Armenia na rowerze fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Armenia na rowerze fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Armenia na rowerze fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Armenia na rowerze fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Armenia na rowerze fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Armenia na rowerze fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Armenia na rowerze fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Armenia na rowerze fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Armenia na rowerze fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Armenia na rowerze fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Armenia na rowerze fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Armenia na rowerze fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Armenia na rowerze fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Armenia na rowerze fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Armenia na rowerze fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Armenia na rowerze fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Armenia na rowerze fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Armenia na rowerze fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Armenia na rowerze fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Armenia na rowerze fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Armenia na rowerze fot. © Zdzichu Obiegała z Barents.pl
Armenia na rowerze fot. © Zdzichu Obiegała z Barents.pl
Armenia na rowerze fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Armenia na rowerze fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Armenia na rowerze fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Armenia na rowerze fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Armenia na rowerze fot. © Zdzichu Obiegała z Barents.pl
Armenia na rowerze fot. © Zdzichu Obiegała z Barents.pl
Armenia na rowerze fot. © Zdzichu Obiegała z Barents.pl
Armenia na rowerze fot. © Zdzichu Obiegała z Barents.pl
Szusza. Armenia i Górski Karabach rowerem fot. © M. Busz, Barents.pl
Szusza. Armenia i Górski Karabach rowerem fot. © M. Busz, Barents.pl
Kanion Hunot - trochę trekkingu podczas rowerów :-D Armenia i Górski Karabach rowerem fot. © M. Busz, Barents.pl
Kanion Hunot - trochę trekkingu podczas rowerów :-D Armenia i Górski Karabach rowerem fot. © M. Busz, Barents.pl
Stepanakert - stolica Górskiego Karabachu. Armenia i Górski Karabach rowerem fot. © M. Busz, Barents.pl
Stepanakert - stolica Górskiego Karabachu. Armenia i Górski Karabach rowerem fot. © M. Busz, Barents.pl
Gegard. To tu możesz wrzucić swoją modlitwę (kamyk) na kamienną półkę. Armenia i Górski Karabach rowerem fot. © M. Busz, Barents.pl
Gegard. To tu możesz wrzucić swoją modlitwę (kamyk) na kamienną półkę. Armenia i Górski Karabach rowerem fot. © M. Busz, Barents.pl
Erywańskie Kaskady. Armenia i Górski Karabach rowerem fot. © M. Busz, Barents.pl
Erywańskie Kaskady. Armenia i Górski Karabach rowerem fot. © M. Busz, Barents.pl
Armenia na rowerze fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Armenia na rowerze fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Armenia na rowerze fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Armenia na rowerze fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Armenia na rowerze fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Armenia na rowerze fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Armenia na rowerze fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Armenia na rowerze fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Armenia na rowerze fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Armenia na rowerze fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Armenia na rowerze fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Armenia na rowerze fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Armenia na rowerze fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Armenia na rowerze fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Armenia na rowerze fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Armenia na rowerze fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Armenia na rowerze fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Armenia na rowerze fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Armenia na rowerze fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Armenia na rowerze fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Armenia na rowerze fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Armenia na rowerze fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Armenia na rowerze fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Armenia na rowerze fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Armenia i Górski Karabach rowerem fot. © Małgosia Busz, Barents.pl
Armenia i Górski Karabach rowerem fot. © Małgosia Busz, Barents.pl
Armenia i Górski Karabach rowerem fot. © Małgosia Busz, Barents.pl
Armenia i Górski Karabach rowerem fot. © Małgosia Busz, Barents.pl
Armenia i Górski Karabach rowerem fot. © Małgosia Busz, Barents.pl
Armenia i Górski Karabach rowerem fot. © Małgosia Busz, Barents.pl
Armenia i Górski Karabach rowerem fot. © Małgosia Busz, Barents.pl
Armenia i Górski Karabach rowerem fot. © Małgosia Busz, Barents.pl
Armenia i Górski Karabach rowerem fot. © Małgosia Busz, Barents.pl
Armenia i Górski Karabach rowerem fot. © Małgosia Busz, Barents.pl
Armenia i Górski Karabach rowerem fot. © Małgosia Busz, Barents.pl
Armenia i Górski Karabach rowerem fot. © Małgosia Busz, Barents.pl
Armenia i Górski Karabach rowerem fot. © Małgosia Busz, Barents.pl
Armenia i Górski Karabach rowerem fot. © Małgosia Busz, Barents.pl
Armenia i Górski Karabach rowerem fot. © Małgosia Busz, Barents.pl
Armenia i Górski Karabach rowerem fot. © Małgosia Busz, Barents.pl
Armenia i Górski Karabach rowerem fot. © Małgosia Busz, Barents.pl
Armenia i Górski Karabach rowerem fot. © Małgosia Busz, Barents.pl
Armenia i Górski Karabach rowerem fot. © Małgosia Busz, Barents.pl
Armenia i Górski Karabach rowerem fot. © Małgosia Busz, Barents.pl
Armenia i Górski Karabach rowerem fot. © Małgosia Busz, Barents.pl
Armenia i Górski Karabach rowerem fot. © Małgosia Busz, Barents.pl
Armenia i Górski Karabach rowerem fot. © Małgosia Busz, Barents.pl
Armenia i Górski Karabach rowerem fot. © Małgosia Busz, Barents.pl
Armenia i Górski Karabach rowerem fot. © Małgosia Busz, Barents.pl
Armenia i Górski Karabach rowerem fot. © Małgosia Busz, Barents.pl
Armenia i Górski Karabach rowerem fot. © Małgosia Busz, Barents.pl
Armenia i Górski Karabach rowerem fot. © Małgosia Busz, Barents.pl
Armenia i Górski Karabach rowerem fot. © Małgosia Busz, Barents.pl
Armenia i Górski Karabach rowerem fot. © Małgosia Busz, Barents.pl
Armenia i Górski Karabach rowerem fot. © Małgosia Busz, Barents.pl
Armenia i Górski Karabach rowerem fot. © Małgosia Busz, Barents.pl
Armenia i Górski Karabach rowerem fot. © Małgosia Busz, Barents.pl
Armenia i Górski Karabach rowerem fot. © Małgosia Busz, Barents.pl
Armenia i Górski Karabach rowerem fot. © Małgosia Busz, Barents.pl
Armenia i Górski Karabach rowerem fot. © Małgosia Busz, Barents.pl
Armenia i Górski Karabach rowerem fot. © Małgosia Busz, Barents.pl
Armenia i Górski Karabach rowerem fot. © Małgosia Busz, Barents.pl
Armenia i Górski Karabach rowerem fot. © Małgosia Busz, Barents.pl
Armenia i Górski Karabach rowerem fot. © Małgosia Busz, Barents.pl
Armenia i Górski Karabach rowerem fot. © Małgosia Busz, Barents.pl
Armenia i Górski Karabach rowerem fot. © Małgosia Busz, Barents.pl
Armenia i Górski Karabach rowerem fot. © Małgosia Busz, Barents.pl
Armenia i Górski Karabach rowerem fot. © Małgosia Busz, Barents.pl
Armenia i Górski Karabach rowerem fot. © Małgosia Busz, Barents.pl
Armenia i Górski Karabach rowerem fot. © Małgosia Busz, Barents.pl
Armenia i Górski Karabach rowerem fot. © Małgosia Busz, Barents.pl
Armenia i Górski Karabach rowerem fot. © Małgosia Busz, Barents.pl
Armenia i Górski Karabach rowerem fot. © Małgosia Busz, Barents.pl
Armenia i Górski Karabach rowerem fot. © Małgosia Busz, Barents.pl
Armenia i Górski Karabach rowerem fot. © Małgosia Busz, Barents.pl
Armenia i Górski Karabach rowerem fot. © Małgosia Busz, Barents.pl
Armenia i Górski Karabach rowerem fot. © Małgosia Busz, Barents.pl
Armenia i Górski Karabach rowerem fot. © Małgosia Busz, Barents.pl
Armenia i Górski Karabach rowerem fot. © Małgosia Busz, Barents.pl
Armenia i Górski Karabach rowerem fot. © Małgosia Busz, Barents.pl
Armenia i Górski Karabach rowerem fot. © Małgosia Busz, Barents.pl
Armenia i Górski Karabach rowerem fot. © Małgosia Busz, Barents.pl
Armenia i Górski Karabach rowerem fot. © Małgosia Busz, Barents.pl
Armenia i Górski Karabach rowerem fot. © Małgosia Busz, Barents.pl
Armenia i Górski Karabach rowerem fot. © Małgosia Busz, Barents.pl
Armenia i Górski Karabach rowerem fot. © Małgosia Busz, Barents.pl
Armenia i Górski Karabach rowerem fot. © Małgosia Busz, Barents.pl
Armenia i Górski Karabach rowerem fot. © Małgosia Busz, Barents.pl
Armenia i Górski Karabach rowerem fot. © Małgosia Busz, Barents.pl
Armenia i Górski Karabach rowerem fot. © Małgosia Busz, Barents.pl
Armenia i Górski Karabach rowerem fot. © Małgosia Busz, Barents.pl
Armenia i Górski Karabach rowerem fot. © Małgosia Busz, Barents.pl
Armenia i Górski Karabach rowerem fot. © Małgosia Busz, Barents.pl
Armenia i Górski Karabach rowerem fot. © Małgosia Busz, Barents.pl
Armenia i Górski Karabach rowerem fot. © Małgosia Busz, Barents.pl
Armenia i Górski Karabach rowerem fot. © Małgosia Busz, Barents.pl
Armenia i Górski Karabach rowerem fot. © Małgosia Busz, Barents.pl
Armenia i Górski Karabach rowerem fot. © Małgosia Busz, Barents.pl
Armenia i Górski Karabach rowerem fot. © Małgosia Busz, Barents.pl
Armenia i Górski Karabach rowerem fot. © Małgosia Busz, Barents.pl
Armenia i Górski Karabach rowerem fot. © Małgosia Busz, Barents.pl
Armenia i Górski Karabach rowerem fot. © Małgosia Busz, Barents.pl
Armenia i Górski Karabach rowerem fot. © Małgosia Busz, Barents.pl
Armenia i Górski Karabach rowerem fot. © Małgosia Busz, Barents.pl
Armenia i Górski Karabach rowerem fot. © Małgosia Busz, Barents.pl
Armenia i Górski Karabach rowerem fot. © Małgosia Busz, Barents.pl
Armenia i Górski Karabach rowerem fot. © Małgosia Busz, Barents.pl
Armenia i Górski Karabach rowerem fot. © Małgosia Busz, Barents.pl
Armenia i Górski Karabach rowerem fot. © Małgosia Busz, Barents.pl
Armenia i Górski Karabach rowerem fot. © Małgosia Busz, Barents.pl
Armenia i Górski Karabach rowerem fot. © Małgosia Busz, Barents.pl
Armenia i Górski Karabach rowerem fot. © Małgosia Busz, Barents.pl
Armenia i Górski Karabach rowerem fot. © Małgosia Busz, Barents.pl
Armenia i Górski Karabach rowerem fot. © Małgosia Busz, Barents.pl
Armenia i Górski Karabach rowerem fot. © Małgosia Busz, Barents.pl
Armenia i Górski Karabach rowerem fot. © Małgosia Busz, Barents.pl
Armenia i Górski Karabach rowerem fot. © Małgosia Busz, Barents.pl
Armenia i Górski Karabach rowerem fot. © Małgosia Busz, Barents.pl
Armenia i Górski Karabach rowerem fot. © Małgosia Busz, Barents.pl
Armenia i Górski Karabach rowerem fot. © Małgosia Busz, Barents.pl

Zobacz też inne propozycje naszych ciekawych wyjazdów

GRUZJA

Gruzja na rowerze: Swanetia na lekko

wkrótce terminy na 2023 r.
Gruzja na rowerze: do serca Kaukazu fot. © Roman Stanek, Barents.pl
  • Wyprawy rowerowe
KIRGISTAN

Rowerowy Kirgistan: przez Tien-szan

30.07.-13.08.2023
Kirgistan na rowerze: Przejazd przez Tien-szan fot. © Małgosia Busz, Barents.pl
  • Wyprawy rowerowe
TADŻYKISTAN

Pamir na rowerze

wkrótce terminy na 2023 r.
Pamir na rowerze. Wyprawa po Pamir Highway fot. © Roman Stanek, Barents.pl
  • Wyprawy rowerowe