Za Bambusową Kurtyną: oblicza Korei Północnej

Za Bambusową Kurtyną. Wycieczka do Korei Północnej z Biurem Aktywnych Podróży Barents.pl
• Pojedź z nami do najbardziej odizolowanego kraju na świecie
• Nocleg w tradycyjnym koreańskim domu, kurs kulinarny
• Pekin: Plac Niebiańskiego Spokoju, zakazane miasto, Chiński Mur
• Życie codzienne w Pjongjangu - jazda metrem, wizyta w szkole

Korea Północna to jedno z najbardziej niedostępnych miejsc na Ziemi, całkowicie odmienne kulturowo i społecznie. Zapraszamy Was na refleksyjną wycieczkę do miejsca, gdzie od pokoleń kwitnie kult Przywódcy, niewydolna gospodarka stale tkwi na krawędzi upadku, a utopijna wizja rozwoju, spycha kraj w coraz większą izolację.

To wyjazd do kraju, który pozostaje jedną z ostatnich pozostałości zimnowojennego porządku. Wcześniej od wieków stanowił jedność ze swoją sąsiadką, Koreą Południową. Łączyła je wspólna historia i tradycja. Przekonajcie się na własne oczy, jak wygląda dziś współczesna twarz systemu politycznego, który w Europie odchodzi już w niepamięć.

Wycieczkę poznawczą do Korei Północnej charakteryzuje osobliwa specyfika na każdym kroku. Wszelkie Wasze poczynania będą pod kontrolą władzy państwowej. Nie będzie Wam wolno dziesiątek rzeczy, które w innych państwach są normą. Z drugiej strony Korea powoli zaczyna dostrzegać potencjał turystyczny, który w niej drzemie i coraz szerzej otwiera się na zewnątrz. Mimo że będziemy mieć sypiać w hotelach o europejskim standardzie, a nasze stoły pełne będą specjałów lokalnej kuchni, nie możemy nawet przez chwilę zapomnieć, że jesteśmy w kraju, pełnego biedy, głodu i represji.

Program przez nas przygotowany jest skonsultowany i zatwierdzony przez władze Korei Północnej tak byśmy zobaczyli jak najwięcej codziennego życia zwykłych Koreańczyków z północy (na zasadach przez nich określonych, gdyż inaczej się nie da). Przejedziemy się więc metrem, będziemy stołować się w restauracjach razem z częścią prawie nieistniejącej miejscowej klasy średniej, odwiedzimy browar, bibliotekę i szkołę. Będziemy się przechadzać zwykłymi ulicami, udamy się w podróż koleją a wieczorem zobaczymy absurdalne disco karaoke.

Będziemy mogli fotografować, kręcić filmy...a jak to na wyprawach z biurem podróży Barents.pl zwykle bywa, nie zabraknie też wypraw na łono natury, daleko od uczęszczanych miejsc. Z powodu małej liczby turystów i prawie zerowego lokalnego zainteresowania pieszą turystyką, czekają nas trasy wśród dziewiczej górskiej przyrody. Zostawmy więc masowo uczęszczane kierunki dla pełnego zaskoczeń, najmniej znanego, ale też jednego z najbezpieczniejszych krajów świata - Korei Północnej.

Zapisz się do naszego NEWSLETTERA, a informacje o terminach, nowościach i promocjach otrzymasz jako pierwszy! Ciekawostek podróżniczych szukaj też na naszych profilach INSTAGRAM i FB!

newsletter instagram facebook


Za Bambusową Kurtyną. Wycieczka do Korei Północnej z Biurem Aktywnych Podróży Barents.pl

DZIEŃ 1 - 2 (3-4.09)
Przelot z Warszawy przez Pekin do Pjongjang. Zakwaterowanie w hotelu.
Wieczorem spacer po mieście i kolacja - tradycyjny północnokoreański grill.

DZIEŃ 3 (5.09)
Doświadczenie codziennego życia w stolicy - przejażdżka metrem na stację Łuk Triumfalny. Możliwośc zakupów w jednym z państwowych supermarketów. Wzgórze z gigantyczną statuą Kim Ir Sena i Kim Dzong Ila, plac Kim Ir Sena. Mansuade, galeria wystawiająca zatwierdzoną przez państwo sztukę. Spacer po pustych wielopasmówkach. Fotografie młodych policjantek, kierujących nieistniejącym ruchem ulicznym. Wizyta w Bibliotece Narodowej, skrywającej niespełna 30 milionów woluminów. Odwiedziny w studio filmowym, "Pyongllywood". Budynki dokoła imitują różne miejsca i epoki - Koreę Południową w latach 50-tych, japoński kapitalizm i inne miejsca nieosiągalne dla zwykłych mieszkańców Korei Północnej. Na koniec panorama z Wieży Idei Dżucze, 170-metrowego symbolu reżimu.

DZIEŃ 4 (6.09)
Wizyta w Mauzoleum Kim Ir Sen (Kumsusan). Kim Dzong Il po śmierci ojca przekształcił Pałac Prezydencki w Mauzoleum. W 2011 sam spoczął u jego boku. Odwiedzimy też świątynię buddyjską Kwangbop i Cmentarz Pamięci Rewolucjonistów. Po południu przejazd do Kaesŏng, niegdysiejszej stolicy dynastii Koryŏ. Odwiedzimy królewski grobowiec króla Kongimna z XIV w. Wieczorem warsztaty gotowania, przygotowywanie ciasteczek ryżowych i kimchi. Nocleg w tradycyjnym koreańskim domu.

(Tego dnia Święto Edukacji Narodowej. Być może uda się obejrzeć parady uczniów, międzyuczelniane rozgrywki studenckie

DZIEŃ 5 (7.09)
Po śniadaniu spacer do Bramy Południa. Zobaczymy Koreańską Strefę Zdemilitaryzowaną, inaczej Bambusową Kurtynę, gdzie zostały wszczęte rozmowy pokojowe. Wizyta w Muzeum Historii Koryŏ, mieszczącym się w murach pierwszego Uniwersytetu w Korei. Bambusowa Kurtyna to ostatni bastion historii przypominający o Zimnej Wojnie. Pomimo napiętej sytuacji, atmosfera pozostaje zaskakująco przyjazna.

DZIEŃ 6 (8.09)
Nampo- nowoczesny port u ujścia rzeki Taedong. Zdobędziemy górę Jong bang, jedną z pięciu gór otoczonych najwyższą czcią. Na koniec odwiedziny w świątyni buddyjskiej. Po południu zjazd w stronę Myohyang, czyli "góry o tajemniczym zapachu", położonej wśród pięknych zielonych krajobrazów. Nocleg na górze Myohyang.

DZIEŃ 7 (9.09)
Międzynarodowa Wystawa Przyjaźni, duży kompleks muzealny. Wystawia on liczne prezenty z całego świata ofiarowane dynastii Kimów (np. głowa niedźwiedzia od wodza komunistycznej Rumunii Ceauşesca lub kaseta VHS z Królikiem Bugsem). Wizyta w buddyjskiej świątyni Pohyon, jednej z pięciu największych w kraju i obejrzenie jednej z najrzadszych kopii Tripitaka Koreana. Ten buddyjski kanon zawiera ponad 80 tysięcy tekstów.

(Tego dnia Korea obchodzi Święto Założenia Republiki. Wieczorem być może uda się wziąć udział w obchodach na żywo! przyjęcie na placu prezydenckim, koncert Narodowej Orkiestry Symfonicznej, występy stołecznych artystów, wystawa sztuki)

DZIEŃ 8 (10.09)
Transfer na dworzec kolejowy a pożegnanie z lokalnymi przewodnikami. Obserwowanie zza okien pociągu codziennego życia Korei Północnej, bezkresnych ryżowych pól i krajobrazów niedostępnych dla zwykłego turysty. Przejazd koleją aż do Pekinu.

DZIEŃ 9 (11.09)
Rano przyjazd do Pekinu. Zwiedzanie największych atrakcji - Placu Niebiańskiego Spokoju (Tian’anmen) - serca miasta i całych Chin, następnie wizyta Zakazanym Mieście (UNESCO). Wieczorny spacer uliczkami starego miasta.

DZIEŃ 10 (12.09)
Nad ranem pierwsza grupa wylatuje do Polski. Druga grupa opuszcza smog Pekinu (maseczki przeciwsmogowe zapewniamy w cenie ;-)) i wyjeżdża zobaczyć Wielki Mur Chiński (UNESCO) oraz najbardziej znane miejsca letnich igrzysk olimpijskich, między innymi stadion narodowy Ptasie gniazdo, zaprojektowany przez prześladowanego artystę Ai Weiweia.

DZIEŃ 11 (13.09)
Zwiedzanie najważniejszych zabytków miasta - Świątynia Nieba (UNESCO) - kompleks sakralnych budowli taoistycznych. Dalej Pałac Pokoju i Harmonii (Yonghegong) - jeden z największych i najważniejszych klasztorów buddyzmu tybetańskiego na świecie i kompleks parkowo-pałacowy cesarzy Pałac Letni (UNESCO) .

DZIEŃ 12 (14.09)
Po intensywnym zwiedzaniu przeznaczymy ostatni dzień w Pekinie na wypoczynek, zwiedzanie galerii sztuki, muzeum, spacery po mieście i innych ciekawych miejscach.

DZIEŃ 13 (15.09)
Powrót do Polski rano.

Za Bambusową Kurtyną. Wycieczka do Korei Północnej z Biurem Aktywnych Podróży Barents.pl

ZAPEWNIAMY W CENIE WYCIECZKI:

• bilet lotniczy Warszawa-Pekin-Warszawa z wszystkim opłatami

• przelot Pekin-Pjongjang, dzienny i nocny pociąg 1 klasy Pjongjang-Pekin

• opiekę polskojęzycznego pilota i lokalnych przewodników

• wszelki transport na terenie kraju

• zakwaterowanie w hotelach trzygwiazdkowych i czterogwiazdkowych

• 3 posiłki dziennie>

• pakiety informacyjne i mapy

• przejazdy metrem>

• warsztaty gotowania

• obowiązkową gwarancję ubezpieczeniowa biura podróży>

• ubezpieczenie NNW i KL + ubezpieczenie bagażu do 200 Euro

• obowiązkową opłatę na państwowy Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) za każdą osobę

• pomoc w organizacji wizy

WE WŁASNYM ZAKRESIE:
• Wiza i zaproszenie do Korei Północnej (ok. 400 zł)
• Wiza do Chin (jednokrotnego wjazdu) (ok. 180 zł)

DODATKOWE OPCJONALNE KOSZTY:
• Bilety na windę na szczyt wieży i inne drobne wydatki (ok. 100 zł)
• Bilet na koncert Narodowej Orkiestry Symfonicznej (ok. 100 zł)
• Bilet na przedstawienia artystyczne (ok. 100 zł)
• Dopłata do pokoju 1-osobowego - 1000 zł

FESTIWAL ARIRANG:
W okresie naszego pobytu w Korei Północnej czasami odbywa się coroczny Festiwal Arirang. Będzie to jedyna w swoim rodzaju okazja do przyjrzenia się z bliska koreańskiej kulturze scenicznej. Nie ma jednak gwarancji, że w tym roku się on odbędzie- kilka razy był odwołany.

WYŻYWIENIE:
Zapewniamy 3 posiłki dziennie. Istnieją sklepy spożywcze, niektóre jednak przeznaczone są tylko dla Koreańczyków.

ZAKWATEROWANIE:
W hotelach 3-gwiazdkowych oraz w 4-gwiazkowym w stolicy. Pokoje jedno- lub dwuosobowe. 2x w komfortowym koreańskim domu.

POGODA:
Pierwsza połowa września jest najlepszą porą na zwiedzanie Korei. Średnia temperatura wynosi wtedy 20 stopni.

MIEJSCE WYLOTU:
Warszawa. Możliwy przelot z innych miejsc za dopłatą.

BEZPIECZEŃSTWO:
Korea Północna jest dla turystów bezpiecznym państwem. Z powodu mocnej kontroli przez Państwo...

GRUPA:
Jeździmy w małych grupach. Minimalna ilość osób na wycieczce wynosi 9, maksymalnie 19.

INNE:
• Dni i punkty programu wyjazdu mogą się zmienić w zależności od terminu wylotu lub w wyniku sytuacji na miejscu.
• Organizatorem wycieczki jest Biuro Aktywnych Podróży Barents.pl

Za Bambusową Kurtyną. Wycieczka do Korei Północnej z Biurem Aktywnych Podróży Barents.pl
Za Bambusową Kurtyną. Wycieczka do Korei Północnej z Biurem Aktywnych Podróży Barents.pl
Za Bambusową Kurtyną. Wycieczka do Korei Północnej z Biurem Aktywnych Podróży Barents.pl
Za Bambusową Kurtyną. Wycieczka do Korei Północnej z Biurem Aktywnych Podróży Barents.pl
Za Bambusową Kurtyną. Wycieczka do Korei Północnej z Biurem Aktywnych Podróży Barents.pl
Za Bambusową Kurtyną. Wycieczka do Korei Północnej z Biurem Aktywnych Podróży Barents.pl
Za Bambusową Kurtyną. Wycieczka do Korei Północnej z Biurem Aktywnych Podróży Barents.pl
Za Bambusową Kurtyną. Wycieczka do Korei Północnej z Biurem Aktywnych Podróży Barents.pl
Za Bambusową Kurtyną. Wycieczka do Korei Północnej z Biurem Aktywnych Podróży Barents.pl
Za Bambusową Kurtyną. Wycieczka do Korei Północnej z Biurem Aktywnych Podróży Barents.pl
Za Bambusową Kurtyną. Wycieczka do Korei Północnej z Biurem Aktywnych Podróży Barents.pl
Za Bambusową Kurtyną. Wycieczka do Korei Północnej z Biurem Aktywnych Podróży Barents.pl
Za Bambusową Kurtyną. Wycieczka do Korei Północnej z Biurem Aktywnych Podróży Barents.pl
Za Bambusową Kurtyną. Wycieczka do Korei Północnej z Biurem Aktywnych Podróży Barents.pl
Za Bambusową Kurtyną. Wycieczka do Korei Północnej z Biurem Aktywnych Podróży Barents.pl
Za Bambusową Kurtyną. Wycieczka do Korei Północnej z Biurem Aktywnych Podróży Barents.pl
Za Bambusową Kurtyną. Wycieczka do Korei Północnej z Biurem Aktywnych Podróży Barents.pl
Za Bambusową Kurtyną. Wycieczka do Korei Północnej z Biurem Aktywnych Podróży Barents.pl
Za Bambusową Kurtyną. Wycieczka do Korei Północnej z Biurem Aktywnych Podróży Barents.pl
Za Bambusową Kurtyną. Wycieczka do Korei Północnej z Biurem Aktywnych Podróży Barents.pl
Za Bambusową Kurtyną. Wycieczka do Korei Północnej z Biurem Aktywnych Podróży Barents.pl
Za Bambusową Kurtyną. Wycieczka do Korei Północnej z Biurem Aktywnych Podróży Barents.pl
Za Bambusową Kurtyną. Wycieczka do Korei Północnej z Biurem Aktywnych Podróży Barents.pl
Za Bambusową Kurtyną. Wycieczka do Korei Północnej z Biurem Aktywnych Podróży Barents.pl
Za Bambusową Kurtyną. Wycieczka do Korei Północnej z Biurem Aktywnych Podróży Barents.pl
Za Bambusową Kurtyną. Wycieczka do Korei Północnej z Biurem Aktywnych Podróży Barents.pl
Za Bambusową Kurtyną. Wycieczka do Korei Północnej z Biurem Aktywnych Podróży Barents.pl
Za Bambusową Kurtyną. Wycieczka do Korei Północnej z Biurem Aktywnych Podróży Barents.pl
Za Bambusową Kurtyną. Wycieczka do Korei Północnej z Biurem Aktywnych Podróży Barents.pl
Za Bambusową Kurtyną. Wycieczka do Korei Północnej z Biurem Aktywnych Podróży Barents.pl
Za Bambusową Kurtyną. Wycieczka do Korei Północnej z Biurem Aktywnych Podróży Barents.pl
Za Bambusową Kurtyną. Wycieczka do Korei Północnej z Biurem Aktywnych Podróży Barents.pl
Za Bambusową Kurtyną. Wycieczka do Korei Północnej z Biurem Aktywnych Podróży Barents.pl
Za Bambusową Kurtyną. Wycieczka do Korei Północnej z Biurem Aktywnych Podróży Barents.pl
Za Bambusową Kurtyną. Wycieczka do Korei Północnej z Biurem Aktywnych Podróży Barents.pl
Za Bambusową Kurtyną. Wycieczka do Korei Północnej z Biurem Aktywnych Podróży Barents.pl

ZOBACZ TEŻ INNE PROPOZYCJE NASZYCH CIEKAWYCH WYJAZDÓW

Klasztor Gandzasar to ormiański klasztor położony w Górskim Karabachu niedaleko wioski Vank. Armenia i Górski Karabach: piękno krainy pod Araratem. © Barents.pl
ARMENIA

Armenia: piękno krainy pod Araratem

10-22.05. I 9-21.08.2018