fbpx Armenia i Górski Karabach: piękno krainy pod Araratem | Wycieczka do Armenii z Barents.pl

Armenia i Górski Karabach: piękno krainy pod Araratem

Mapa poglądowa trasy wycieczki: Armenia. Piękno krainy pod Araratem © Barents.pl
• Zachwycające zabytki z listy UNESCO - Hagpat, Sanahin i Gegard
• Spacery przez lasy i kaniony, kąpiele w skalnych wodospadach
• Tętniący życiem Erywań z szeregiem uznanych muzeów i galerii
• Najdłuższa okrężna kolejka linowa "Skrzydła Tatewu"
• Wizyta w Republice Górskiego Karabachu

Armenia. Już sama nazwa tego pradawnego kraju, który jako pierwszy na świecie przyjął chrześcijaństwo jako religię państwową, osnuta jest legendami. To właśnie na Araracie zatrzymała się Arka Noego, to tu wydarzył się cud świętego Grzegorza Oświeciciela, któremu udało się przeżyć w celi pod klasztorem Chor Wirap...

Armenia jest krajem usłanym prastarymi kościołami, klasztorami i innymi budowlami sakralnymi, pamiętającymi wszystkie epoki. Ormianie posiadają niezwykły dar stawiania budowli w przepięknych miejscach – na skraju występów skalnych, w kanionach, w głębi lasów lub w jaskiniach czy na pustkowiach. Zajrzymy w każde z tych miejsc, również w okolice ogromnego, wyglądającego jak morze, górskiego jeziora Sewan. Zwiedzimy Erywań – miasto tętniące życiem, pełne oryginalnych zabudowań i kultowych muzeów.

Odbędziemy podróż najdłuższą kolejką linową na świecie. Popijając granatowe wino, spróbujemy najlepszych szaszłyków na Kaukazie. Nie zapomnimy również spróbować słynnego na całym świecie ormiańskiego koniaku.

Wszystkim chętnym oferujemy wizytę w samozwańczej, nieuznawanej przez nikogo republice Górskiego Karabachu, położonej w górach między Armenią i Azerbejdżanem. Jest to szerzej nieznana enklawa, która na początku lat dziewięćdziesiątych wyłoniła się z wojennego posowieckiego chaosu. To państwo, które formalnie nie istnieje, choć posiada wszystkie instytucje władzy, społeczeństwo i terytorium. Z kolei okoliczne góry pełne są przepięknych klasztorów o dużym historycznym znaczeniu. Gdzieniegdzie z ruin wyłaniają się minarety - pozostałość po zniszczonych w czasie wojny azerbejdżańskich i perskich meczetach.

Meczet w Erywaniu. Armenia: Piękno krainy pod Araratem © Barents.pl
Lokalny targ lokalnych pyszności. Tu armeńskie sery. Armenia: Piękno krainy pod Araratem © Magda Sybicka dla Barents.pl

Armenia to historia: ludzi, cywilizacji, chrześcijaństwa. Armenia: Piękno krainy pod Araratem © Magda Sybicka dla Barents.pl
Lokalna, zdrowa i naturalna kuchnia - tak! Armenia: Piękno krainy pod Araratem © Magda Sybicka dla Barents.pl

program RAMOWY PROGRAM WYCIECZKI DO ARMENII I GÓRSKIEGO KARABACHU:

DZIEŃ 1
Spotkanie na Lotnisku Chopina w Warszawie. Wylot do stolicy Armenii, Erywania. Przejazd do prowincji Lorri w północnej Armenii. Kolacja powitalna i nocleg nad kanionem rzeki Debet.

DZIEŃ 2
Przejazd imponującym kanionem rzeki Debet, nad którym górują dwa ważne zabytki średniowiecznego ormiańskiego chrześcijaństwa - klasztory Hagpat i Sanahin (UNESCO). Dla chętnych poranny górski spacer między klasztorami (7 km). Zwiedzanie warownego klasztoru Achtala z przepięknymi freskami, będącymi efektem skomplikowanej historii pogranicza. Przejazd do górskiego uzdrowiska Dilidżan. Zwiedzanie malowniczego miasteczka z urzekającą drewnianą zabudową.

DZIEŃ 3
Wycieczka do kanionu Jenokawan z możliwością kąpieli pod skalnym wodospadem i zwiedzaniem domów wykutych w skałach (6 km). Następnie, leśnymi ścieżkami parku narodowego Dilidżan dostaniemy się do klasztoru Hagarcin, położonego pośród łąk i bukowych lasów. Wizyta w monastyrze Goszawank, charakteryzującym się niezwykłą długą historią piśmiennictwa i rzeźby chaczkarowej. Nocleg w górskiej wiosce Martuni u miejscowych gospodarzy.

DZIEŃ 4
Przejazd do górskiego jeziora Sewan, położonego na wysokości niemal 2000 m.n.p.m. Zwiedzanie klasztoru Sewanavank położonego na małym półwyspie, z którego roztacza się widok na jezioro. Dla morsów możliwość kąpieli. Zwiedzanie Pola Tysiąca Chaczkarów - kamiennych krzyży na średniowiecznym cmentarzu Noratus. Wędrówka dawnym szlakiem handlowym do zachowanego karawanseraju Selim. Zwiedzanie położonego na pustkowiu klasztoru Norawank. Nocleg u gospodarzy w miejscowości Jegegnadzor.

DZIEŃ 5
Wejście na twierdzę Smbataberd i lekki trekking do klasztoru Tsachac Kar (10 km). Wizyta w rezerwacie przyrody Jegegis, gdzie zwiedzimy żydowski cmentarz. Wizyta w monastyrze Spitakowor. Przejazd do winnej doliny Areni, do małych piwniczek, gdzie spróbujemy lokalnego wina i specjałów kuchni. Powrót na noc do Jegegnadzoru.

DZIEŃ 6
Przejazd do Dżermuku. Zwiedzanie uzdrowiska z gorącymi źródłami mineralnymi. Trekking (ok. 12 km) albo spacer (ok. 3 km) do klasztoru Gndewank, ukrytego głęboko w skalnym kanionie rzeki Arpa. Wizyta na polu prehistorycznych megalitów w Karahundż. Nocleg pod Tatewem.

DZIEŃ 7
Skrzydła Tatewu – najdłuższą okrężną kolejką linową na świecie (5,7 kilometra), udamy się do klasztoru Tatew – klejnotu gór, przepięknie umieszczonego nad kanionem rzeki Boritan. Odwiedzimy wieżę strażniczą przemienioną w punkt widokowy oraz Most Diabła przy ciepłych źródłach mineralnych, gdzie będzie możliwość kąpieli. Zwiedzanie opuszczonego miasteczka Khndzoresk, do którego dostaniemy się po przejściu długiego mostu wiszącego nad kanionem. Przejazd do Republiki Górskiego Karabachu.

DZIEŃ 8
Zwiedzanie stolicy Górskiego Karabachu Stepanakertu, w tym oryginalnego monumentu Tatik Papik. Wizyta w miasteczku Szuszi, które jak żadne inne jest świadectwem krwawego konfliktu z lat 90. Trekking w kanionie Hunot (10 km). Przejazd i nocleg we wsi Wank.

DZIEŃ 9
Zwiedzanie klasztoru Gandzasar, dzieła sztuki z XIII wieku, gdzie przechowywane są relikwie św. Jana Chrzciciela. Górskimi, malowniczymi drogami, wyciosanymi w skale dotrzemy do klasztoru Dadiwank z IX stulecia. Wizyta w gorących źródłach Tak Dżur w wiosce Zaur. Przez Przełęcz Zod leżącą na wysokości 2420 m. n.p.m.opuścimy Górski Karabach i przejedziemy z powrotem do Armenii. Możliwość zjedzenia raków i pstrąga z Sewanu przyrządzonego w domowych warunkach. Nocleg w Martuni, nad jeziorem Sewan.

DZIEŃ 10
Przejazd do południowo-wschodniej Armenii. Możliwość degustacji piwa z sewańskiego browaru. Zwiedzanie zrekonstruowanej antycznej świątyni Garni (UNESCO) z oryginalnymi mozaikami oraz wizyta w kilkupoziomowym kompleksie klasztornym Gegard o wspaniałej akustyce (UNESCO). Degustacja miejscowego, granatowego wina. Kolacja nad kanionem rzeki Azat. Przejazd do Erywania. Wieczorne zwiedzanie miasta.

DZIEŃ 11
Wizyta w przepięknym klasztorze Howhanawank nad kanionem rzeki Kasag. Przejazd koło Aragacu – najwyższej góry dzisiejszej Armenii. Zwiedzanie ruin starożytnej twierdzy Amberd. Wizyta w świątyni Jazydów w wiosce Aknalicz. Zwiedzanie Eczmiadzynu (UNESCO) – ormiańskiego "Watykanu", gdzie ponoć znajdują się fragmenty Arki Noego, znalezione podczas wykopalisk archeologicznych w pobliskich ruinach świątyni Zwartnoc (UNESCO). Powrót na kolację do Erywania.

DZIEŃ 12
Erywań. Wizyta w Kaskadach, niezwykłym w formie muzeum sztuki współczesnej. Spacer bulwarami i parkami stolicy ze zwiedzaniem i zakupami na Wernisażu - stylowym targu staroci. Zwiedzanie Niebieskiego Meczetu przy głównej arterii miasta - Alei Mesropa Masztoca. Odwiedziny w przepięknym domu-muzeum artysty Siergieja Paradżanowa. Możliwość zwiedzenia gorzelni koniaku, Muzeum Narodowego Armenii, muzeum i instytutu badań piśmiennictwa Matenadaran. Wycieczka do miejsca pamięci Cicernakaberd i skłaniającego do refleksji Muzeum Ludobójstwa.

DZIEŃ 13
Poranny przejazd do klasztoru Chor Wirap u podnóża góry Ararat, gdzie według legendy osiadła Arka Noego. Powrót na śniadanie do hotelu. Wyjazd na lotnisko. Wylot do Polski.

Nie jedź sam! Poleć wyjazd znajomym:
Monastyr Haghpat (Hagpat / Haghpatavank) to inaczej „Piękny Klasztor”. Monastyr jest nadal czynny. Został założony w 976 r. Armenia: Piękno krainy pod Araratem © Barents.pl
Tak powstają ormiańskie chaczkary w Erywaniu. Armenia: Piękno krainy pod Araratem © Barents.pl

cena ZAPEWNIAMY W CENIE WYCIECZKI:

• bilet na samolot wraz z opłatami lotniskowymi

• bagaż nadawany i podręczny zgodnie z limitem wagowym linii lotniczych

• opiekę polskojęzycznego pilota

• przewóz wygodnym minibusem z klimatyzacją

• zakwaterowanie: jedenaście noclegów: 6x w hotelu, 6x pensjonacie lub domach rodzinnych

• wyżywienie: 11x śniadanie i część kolacji (bez Gegardu, Erywania i Stepanakertu)

• gwarancję ubezpieczeniową biura podroży

• pakiety informacyjne

• ubezpieczenie NNW i KL + ubezpieczenie bagażu

• obowiązkową opłatę na państwowy Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) za każdą osobę

• obowiązkową opłatę na państwowy Turystyczny Fundusz Pomocowy (TFP) za każdą osobę

• ubezpieczenie na wypadek zarażenia się wirusem (COVID-19) podczas pobytu za granicą

Koncerty muzyki kaukaskiej i supry. Armenia: Piękno krainy pod Araratem © Barents.pl

poza ceną WE WŁASNYM ZAKRESIE:
• częściowe wyżywienie (przekąski, napoje, dodatkowe wyżywienie w ciągu dnia, kolacje w Gegardzie, Erywaniu i Stepankercie we własnym zakresie)
• testy na obecność Covid-19 (jeżeli dotyczy)

fakultety WYDATKI FAKULTATYWNE:
• wstęp do zabytków, muzeów i na kolejkę linową (20-30 EUR)

zakwaterowanie ZAKWATEROWANIE:
W domach gościnnych, pensjonatach oraz w hotelach w Hagpacie, Erywaniu i Stepanakercie.

wyżywienie WYŻYWIENIE:
Armenia oferuje bardzo szeroki wachlarz przeróżnych potraw i dla wielbicieli mięs jak i wegetarian. Najpopularniejsze danie to szaszłyk i dolma. Ceny niższe niż w Polsce.

transport TRANSPORT:
Do dyspozycji będziemy mieć wygodny klimatyzowany minibus.

grupa GRUPA:
Jeździmy w małych grupach. Minimalna liczba osób na wycieczce wynosi 8, maksymalna 15/16.

pogoda POGODA:
Wiosna i jesień w Armenii są okresem najprzyjemniejszym. Klimat suchy, kontynentalny, bez opadów. Średnie dzienne temperatury wynoszą ok. 25°C, w nocy ok 10°C. W okresie wakacyjnym możliwe upały, zwłaszcza na Równinie Ararackiej.

inne INNE:
• Dni i punkty programu wyjazdu mogą się zmienić w zależności od terminu wylotu lub w wyniku sytuacji na miejscu.
• Zapoznaj się z zasadami, jak zapisać się na wycieczkę oraz z ogólnymi warunkami uczestnictwa w wycieczce.
• Organizatorem wycieczki jest Barents.pl - Biuro Aktywnych Podróży.
• Polityka biura w związku z Covid-19 - Podróże w czasach COVID-19 z Barents.pl.

Zobacz Armenię i Górski Karabach na filmie z drona.
© Ar A
 

Ararat. Święta Góra Ormian. Armenia: Piękno krainy pod Araratem © Barents.pl
Pieszo, konno, kolejką i samochodem. Aktywnie przez Kaukaz. Armenia: Piękno krainy pod Araratem © Barents.pl
Symbole dynastyczne w monastyrze Gegard (Geghard). Armenia: Piękno krainy pod Araratem © Barents.pl
Vank. Azerskie tablice rejestracyjne. Armenia: Piękno krainy pod Araratem © Magda Sybicka dla Barents.pl
Wyciosany w skale klasztor Dadiwank (Dadivank) z IX stulecia. Armenia: Piękno krainy pod Araratem © Barents.pl
Zorac Karer. Ormiańskie Stonehenge. Armenia: Piękno krainy pod Araratem © Małgosia Busz, Barents.pl
Wioska Khondzoresk. Armenia: Piękno krainy pod Araratem © Małgosia Busz, Barents.pl
Stopnie trudności wycieczek Barents.pl
Mapa poglądowa trasy wycieczki: Armenia. Piękno krainy pod Araratem © Barents.pl
Mapa poglądowa trasy wycieczki: Armenia. Piękno krainy pod Araratem © Barents.pl
Meczet w Erywaniu. Armenia: Piękno krainy pod Araratem © Barents.pl
Meczet w Erywaniu. Armenia: Piękno krainy pod Araratem © Barents.pl
Lokalny targ lokalnych pyszności. Tu armeńskie sery. Armenia: Piękno krainy pod Araratem © Magda Sybicka dla Barents.pl
Lokalny targ lokalnych pyszności. Tu armeńskie sery. Armenia: Piękno krainy pod Araratem © Magda Sybicka dla Barents.pl
Armenia to historia: ludzi, cywilizacji, chrześcijaństwa. Armenia: Piękno krainy pod Araratem © Magda Sybicka dla Barents.pl
Armenia to historia: ludzi, cywilizacji, chrześcijaństwa. Armenia: Piękno krainy pod Araratem © Magda Sybicka dla Barents.pl
Lokalna, zdrowa i naturalna kuchnia - tak! Armenia: Piękno krainy pod Araratem © Magda Sybicka dla Barents.pl
Lokalna, zdrowa i naturalna kuchnia - tak! Armenia: Piękno krainy pod Araratem © Magda Sybicka dla Barents.pl
Monastyr Haghpat (Hagpat / Haghpatavank) to inaczej „Piękny Klasztor”. Monastyr jest nadal czynny. Został założony w 976 r. Armenia: Piękno krainy pod Araratem © Barents.pl
Monastyr Haghpat (Hagpat / Haghpatavank) to inaczej „Piękny Klasztor”. Monastyr jest nadal czynny. Został założony w 976 r. Armenia: Piękno krainy pod Araratem © Barents.pl
Tak powstają ormiańskie chaczkary w Erywaniu. Armenia: Piękno krainy pod Araratem © Barents.pl
Tak powstają ormiańskie chaczkary w Erywaniu. Armenia: Piękno krainy pod Araratem © Barents.pl
Koncerty muzyki kaukaskiej i supry. Armenia: Piękno krainy pod Araratem © Barents.pl
Koncerty muzyki kaukaskiej i supry. Armenia: Piękno krainy pod Araratem © Barents.pl
Ararat. Święta Góra Ormian. Armenia: Piękno krainy pod Araratem © Barents.pl
Ararat. Święta Góra Ormian. Armenia: Piękno krainy pod Araratem © Barents.pl
Pieszo, konno, kolejką i samochodem. Aktywnie przez Kaukaz. Armenia: Piękno krainy pod Araratem © Barents.pl
Pieszo, konno, kolejką i samochodem. Aktywnie przez Kaukaz. Armenia: Piękno krainy pod Araratem © Barents.pl
Symbole dynastyczne w monastyrze Gegard (Geghard). Armenia: Piękno krainy pod Araratem © Barents.pl
Symbole dynastyczne w monastyrze Gegard (Geghard). Armenia: Piękno krainy pod Araratem © Barents.pl
Vank. Azerskie tablice rejestracyjne. Armenia: Piękno krainy pod Araratem © Magda Sybicka dla Barents.pl
Vank. Azerskie tablice rejestracyjne. Armenia: Piękno krainy pod Araratem © Magda Sybicka dla Barents.pl
Wyciosany w skale klasztor Dadiwank (Dadivank) z IX stulecia. Armenia: Piękno krainy pod Araratem © Barents.pl
Wyciosany w skale klasztor Dadiwank (Dadivank) z IX stulecia. Armenia: Piękno krainy pod Araratem © Barents.pl
Zorac Karer. Ormiańskie Stonehenge. Armenia: Piękno krainy pod Araratem © Małgosia Busz, Barents.pl
Zorac Karer. Ormiańskie Stonehenge. Armenia: Piękno krainy pod Araratem © Małgosia Busz, Barents.pl
Wioska Khondzoresk. Armenia: Piękno krainy pod Araratem © Małgosia Busz, Barents.pl
Wioska Khondzoresk. Armenia: Piękno krainy pod Araratem © Małgosia Busz, Barents.pl
Stopnie trudności wycieczek Barents.pl
Stopnie trudności wycieczek Barents.pl
Tak powstają ormiańskie chaczkary w Erywaniu. Armenia: Piękno krainy pod Araratem © Barents.pl
Tak powstają ormiańskie chaczkary w Erywaniu. Armenia: Piękno krainy pod Araratem © Barents.pl
Rzemieślnicy z Erywania - ormiańskie chaczkary. Armenia: Piękno krainy pod Araratem © Barents.pl
Rzemieślnicy z Erywania - ormiańskie chaczkary. Armenia: Piękno krainy pod Araratem © Barents.pl
Z wizytą u współczesnych twórców ormiańskich chaczkarów w Erywaniu. Armenia: Piękno krainy pod Araratem © Barents.pl
Z wizytą u współczesnych twórców ormiańskich chaczkarów w Erywaniu. Armenia: Piękno krainy pod Araratem © Barents.pl
Ścieżkami parku narodowego Dilidżan (Dilijan) dochodzimy do klasztoru Hagarcin (Hagharcin / Haghartsin), pochodzącego z X-XIII wieku. Armenia: Piękno krainy pod Araratem © Barents.pl
Ścieżkami parku narodowego Dilidżan (Dilijan) dochodzimy do klasztoru Hagarcin (Hagharcin / Haghartsin), pochodzącego z X-XIII wieku. Armenia: Piękno krainy pod Araratem © Barents.pl
Tam, gdzie jest pyszne lokalne jedzenie, tam jesteśmy i my! Armenia: Piękno krainy pod Araratem © Barents.pl
Tam, gdzie jest pyszne lokalne jedzenie, tam jesteśmy i my! Armenia: Piękno krainy pod Araratem © Barents.pl
Klasztor "Psalmów" czyli Saghmosawank [Saghmosavank], położony nad rzeką Kasach w prowincji Aragacotn w środkowej Armenii. Piękno krainy pod Araratem © Barents.pl
Klasztor "Psalmów" czyli Saghmosawank [Saghmosavank], położony nad rzeką Kasach w prowincji Aragacotn w środkowej Armenii. Piękno krainy pod Araratem © Barents.pl
Monastyr Noravank jest wspaniały, a jego otoczenie w niczym mu nie ustępuje. To dzikie skały mieniące się wszelkimi odcieniami czerwonego, pomarańczowego i różowego koloru. Armenia: Piękno krainy pod Araratem © Magda Sybicka dla Barents.pl
Monastyr Noravank jest wspaniały, a jego otoczenie w niczym mu nie ustępuje. To dzikie skały mieniące się wszelkimi odcieniami czerwonego, pomarańczowego i różowego koloru. Armenia: Piękno krainy pod Araratem © Magda Sybicka dla Barents.pl
Gdy Ormianka zostaje babcią jej pozycja w rodzinie staje się naprawdę mocna :-) Armenia: Piękno krainy pod Araratem © Magda Sybicka dla Barents.pl
Gdy Ormianka zostaje babcią jej pozycja w rodzinie staje się naprawdę mocna :-) Armenia: Piękno krainy pod Araratem © Magda Sybicka dla Barents.pl
Misterne chaczkary w Norawank (Noravank). Armenia: Piękno krainy pod Araratem © Magda Sybicka dla Barents.pl
Misterne chaczkary w Norawank (Noravank). Armenia: Piękno krainy pod Araratem © Magda Sybicka dla Barents.pl
Świece intencyjne w jednym z ormiańskich monastyrów. Armenia: Piękno krainy pod Araratem © Magda Sybicka dla Barents.pl
Świece intencyjne w jednym z ormiańskich monastyrów. Armenia: Piękno krainy pod Araratem © Magda Sybicka dla Barents.pl
Klasztor Tatew (Tatev) zbudowany został na skraju przepaści. Obecnie dojechać można do niego też kolejką linową „Wings of Tatew”, długą na jedyne 5750 metrów :-) Armenia: Piękno krainy pod Araratem © Magda Sybicka dla Barents.pl
Klasztor Tatew (Tatev) zbudowany został na skraju przepaści. Obecnie dojechać można do niego też kolejką linową „Wings of Tatew”, długą na jedyne 5750 metrów :-) Armenia: Piękno krainy pod Araratem © Magda Sybicka dla Barents.pl
A tym czasem na targu pyszności :-) Armenia: Piękno krainy pod Araratem © Magda Sybicka dla Barents.pl
A tym czasem na targu pyszności :-) Armenia: Piękno krainy pod Araratem © Magda Sybicka dla Barents.pl
Wnętrze niezwykłego monastyru Geghard w Armenii. Piękno krainy pod Araratem © Barents.pl
Wnętrze niezwykłego monastyru Geghard w Armenii. Piękno krainy pod Araratem © Barents.pl
Kaukaska sztuka ludowa. Armenia: Piękno krainy pod Araratem © Barents.pl
Kaukaska sztuka ludowa. Armenia: Piękno krainy pod Araratem © Barents.pl
Początki świątyni Dadiwank (Dadi / Dadivank) datuje się na I w. naszej ery. Armenia: Piękno krainy pod Araratem © Magda Sybicka dla Barents.pl
Początki świątyni Dadiwank (Dadi / Dadivank) datuje się na I w. naszej ery. Armenia: Piękno krainy pod Araratem © Magda Sybicka dla Barents.pl
Pomnik "We are Our Mountains" inaczej zwany "Tatik u Papik" (czyli "Babcia i Dziadek"). Armenia: Piękno krainy pod Araratem © Magda Sybicka dla Barents.pl
Pomnik "We are Our Mountains" inaczej zwany "Tatik u Papik" (czyli "Babcia i Dziadek"). Armenia: Piękno krainy pod Araratem © Magda Sybicka dla Barents.pl
Doliny Armenii. Armenia: Piękno krainy pod Araratem © Magda Sybicka dla Barents.pl
Doliny Armenii. Armenia: Piękno krainy pod Araratem © Magda Sybicka dla Barents.pl
Ararat. Armenia: Piękno krainy pod Araratem © Magda Sybicka dla Barents.pl
Ararat. Armenia: Piękno krainy pod Araratem © Magda Sybicka dla Barents.pl
Klasztor Chor Wirap (Khorvirap / Khor Virap) - "głębokie lochy". To klasztor Apostolskiego Kościoła Ormiańskiego w Lusarat, 8 km od granicy z Turcją. Armenia: Piękno krainy pod Araratem © Magda Sybicka dla Barents.pl
Klasztor Chor Wirap (Khorvirap / Khor Virap) - "głębokie lochy". To klasztor Apostolskiego Kościoła Ormiańskiego w Lusarat, 8 km od granicy z Turcją. Armenia: Piękno krainy pod Araratem © Magda Sybicka dla Barents.pl
Wiosna na Kaukazie. Armenia: Piękno krainy pod Araratem © Magda Sybicka dla Barents.pl
Wiosna na Kaukazie. Armenia: Piękno krainy pod Araratem © Magda Sybicka dla Barents.pl
Można kupować w sklepach, ale smaczniej prosto od domowego producenta :-) Armenia: Piękno krainy pod Araratem © Magda Sybicka dla Barents.pl
Można kupować w sklepach, ale smaczniej prosto od domowego producenta :-) Armenia: Piękno krainy pod Araratem © Magda Sybicka dla Barents.pl
Najpiękniejsze billboardy! Armenia: Piękno krainy pod Araratem © Magda Sybicka dla Barents.pl
Najpiękniejsze billboardy! Armenia: Piękno krainy pod Araratem © Magda Sybicka dla Barents.pl
Tatew (Tatev) najpiękniej prezentuje się na wiosnę, w lecie, na jesień i w zimie! Armenia: Piękno krainy pod Araratem © Magda Sybicka dla Barents.pl
Tatew (Tatev) najpiękniej prezentuje się na wiosnę, w lecie, na jesień i w zimie! Armenia: Piękno krainy pod Araratem © Magda Sybicka dla Barents.pl
Dziedzictwo Armenii. Piękno krainy pod Araratem © Magda Sybicka dla Barents.pl
Dziedzictwo Armenii. Piękno krainy pod Araratem © Magda Sybicka dla Barents.pl
Graffiti :-) Armenia: Piękno krainy pod Araratem © Magda Sybicka dla Barents.pl
Graffiti :-) Armenia: Piękno krainy pod Araratem © Magda Sybicka dla Barents.pl
Vank. Ormiańska wioska w Górskim Karabachu. Armenia: Piękno krainy pod Araratem © Magda Sybicka dla Barents.pl
Vank. Ormiańska wioska w Górskim Karabachu. Armenia: Piękno krainy pod Araratem © Magda Sybicka dla Barents.pl
W drodze. Armenia: Piękno krainy pod Araratem © Magda Sybicka dla Barents.pl
W drodze. Armenia: Piękno krainy pod Araratem © Magda Sybicka dla Barents.pl
Klasztor Sewan (Sevan) usytuowany jest nad jeziorem Sewan. To największe jezioro Kaukazu i jedno z najwyżej położonych jezior na świecie (1916 m n.p.m.). Armenia: Piękno krainy pod Araratem © Magda Sybicka dla Barents.pl
Klasztor Sewan (Sevan) usytuowany jest nad jeziorem Sewan. To największe jezioro Kaukazu i jedno z najwyżej położonych jezior na świecie (1916 m n.p.m.). Armenia: Piękno krainy pod Araratem © Magda Sybicka dla Barents.pl
A tymczasem na targu :-) Armenia: Piękno krainy pod Araratem © Magda Sybicka dla Barents.pl
A tymczasem na targu :-) Armenia: Piękno krainy pod Araratem © Magda Sybicka dla Barents.pl
Kuchnia ormiańska jest bardzo bogata w smaki. Armenia: Piękno krainy pod Araratem © Magda Sybicka dla Barents.pl
Kuchnia ormiańska jest bardzo bogata w smaki. Armenia: Piękno krainy pod Araratem © Magda Sybicka dla Barents.pl
Goris w chmurach. Armenia: Piękno krainy pod Araratem © Magda Sybicka dla Barents.pl
Goris w chmurach. Armenia: Piękno krainy pod Araratem © Magda Sybicka dla Barents.pl
Wieże Dadiwank (Dadivank / Dadi). Armenia: Piękno krainy pod Araratem © Magda Sybicka dla Barents.pl
Wieże Dadiwank (Dadivank / Dadi). Armenia: Piękno krainy pod Araratem © Magda Sybicka dla Barents.pl
Armenia od podwórka. Piękno krainy pod Araratem © Magda Sybicka dla Barents.pl
Armenia od podwórka. Piękno krainy pod Araratem © Magda Sybicka dla Barents.pl
Bracia. Armenia: Piękno krainy pod Araratem © Magda Sybicka dla Barents.pl
Bracia. Armenia: Piękno krainy pod Araratem © Magda Sybicka dla Barents.pl
Doliny Kaukazu. Armenia: Piękno krainy pod Araratem © Magda Sybicka dla Barents.pl
Doliny Kaukazu. Armenia: Piękno krainy pod Araratem © Magda Sybicka dla Barents.pl
Pychotki prosto z targu :-) Armenia: Piękno krainy pod Araratem © Magda Sybicka dla Barents.pl
Pychotki prosto z targu :-) Armenia: Piękno krainy pod Araratem © Magda Sybicka dla Barents.pl
Ormiańskie "snickersy" to zdrowa przekąska dla małych i dużych. Armenia: Piękno krainy pod Araratem © Magda Sybicka dla Barents.pl
Ormiańskie "snickersy" to zdrowa przekąska dla małych i dużych. Armenia: Piękno krainy pod Araratem © Magda Sybicka dla Barents.pl
Armenia: Piękno krainy pod Araratem © Magda Sybicka dla Barents.pl
Armenia: Piękno krainy pod Araratem © Magda Sybicka dla Barents.pl
Klasztor Gandzasar to ormiański klasztor położony w Górskim Karabachu niedaleko wioski Vank. rmenia: Piękno krainy pod Araratem © Barents.pl
Klasztor Gandzasar to ormiański klasztor położony w Górskim Karabachu niedaleko wioski Vank. rmenia: Piękno krainy pod Araratem © Barents.pl
Klasztor Tatew (Tatev) zbudowany został na skraju przepaści. Obecnie dojechać można do niego też kolejką linową „Wings of Tatew”, długą na jedyne 5750 metrów :-) Armenia: Piękno krainy pod Araratem fot. © Grzegorz Opyt
Klasztor Tatew (Tatev) zbudowany został na skraju przepaści. Obecnie dojechać można do niego też kolejką linową „Wings of Tatew”, długą na jedyne 5750 metrów :-) Armenia: Piękno krainy pod Araratem fot. © Grzegorz Opyt
Klasztor Sanahin - zabytkowy (UNESCO) ormiański klasztor z X wieku. Armenia: Piękno krainy pod Araratem fot. © Grzegorz Opyt
Klasztor Sanahin - zabytkowy (UNESCO) ormiański klasztor z X wieku. Armenia: Piękno krainy pod Araratem fot. © Grzegorz Opyt
Wieś Sanahin, prowincja Lorri w północnej Armenii. Armenia: Piękno krainy pod Araratem fot. © Grzegorz Opyt
Wieś Sanahin, prowincja Lorri w północnej Armenii. Armenia: Piękno krainy pod Araratem fot. © Grzegorz Opyt
Zachwycające zabytki z listy UNESCO - Hagpat (Hachpat, Haghpat). Armenia: Piękno krainy pod Araratem fot. © Grzegorz Opyt
Zachwycające zabytki z listy UNESCO - Hagpat (Hachpat, Haghpat). Armenia: Piękno krainy pod Araratem fot. © Grzegorz Opyt
Meczet w Erywaniu. Armenia: Piękno krainy pod Araratem fot. © Grzegorz Opyt
Meczet w Erywaniu. Armenia: Piękno krainy pod Araratem fot. © Grzegorz Opyt
Widok na Erywań i Ararat z miejsca pamięci Cicernakaberd i skłaniającego do refleksji Muzeum Ludobójstwa. Armenia: Piękno krainy pod Araratem fot. © Grzegorz Opyt
Widok na Erywań i Ararat z miejsca pamięci Cicernakaberd i skłaniającego do refleksji Muzeum Ludobójstwa. Armenia: Piękno krainy pod Araratem fot. © Grzegorz Opyt
Piękny widok na Ararat i Khor Virap. Armenia: Piękno krainy pod Araratem fot. © Grzegorz Opyt
Piękny widok na Ararat i Khor Virap. Armenia: Piękno krainy pod Araratem fot. © Grzegorz Opyt
Ararat i Armenia: Piękno krainy pod Araratem fot. © Grzegorz Opyt
Ararat i Armenia: Piękno krainy pod Araratem fot. © Grzegorz Opyt
Dżermuk. Armenia: Piękno krainy pod Araratem fot. © Grzegorz Opyt
Dżermuk. Armenia: Piękno krainy pod Araratem fot. © Grzegorz Opyt
Okolice kanionu Hunot. Górski Karabach. fot. © Małgosia Busz, Barents.pl
Okolice kanionu Hunot. Górski Karabach. fot. © Małgosia Busz, Barents.pl
Okolice kanionu Hunot. Górski Karabach. fot. © Małgosia Busz, Barents.pl
Okolice kanionu Hunot. Górski Karabach. fot. © Małgosia Busz, Barents.pl
Okolice kanionu Hunot. Górski Karabach. fot. © Małgosia Busz, Barents.pl
Okolice kanionu Hunot. Górski Karabach. fot. © Małgosia Busz, Barents.pl
Szuszi (Shusha) w Górskim Karabachu. fot. © Małgosia Busz, Barents.pl
Szuszi (Shusha) w Górskim Karabachu. fot. © Małgosia Busz, Barents.pl
Stepanakert - stolica Górskiego Karabachu. fot. © Małgosia Busz, Barents.pl
Stepanakert - stolica Górskiego Karabachu. fot. © Małgosia Busz, Barents.pl
Dojazd do wioski Vank. fot. © Małgosia Busz, Barents.pl
Dojazd do wioski Vank. fot. © Małgosia Busz, Barents.pl
Drzwi w Gandzasar. fot. © Małgosia Busz, Barents.pl
Drzwi w Gandzasar. fot. © Małgosia Busz, Barents.pl
W Gandzasar. fot. © Małgosia Busz, Barents.pl
W Gandzasar. fot. © Małgosia Busz, Barents.pl
Poza szlakiem. Górski Karabach. fot. © Małgosia Busz, Barents.pl
Poza szlakiem. Górski Karabach. fot. © Małgosia Busz, Barents.pl
W drodze do klasztoru Dadivank. fot. © Małgosia Busz, Barents.pl
W drodze do klasztoru Dadivank. fot. © Małgosia Busz, Barents.pl
W Dadivanku. fot. © Małgosia Busz, Barents.pl
W Dadivanku. fot. © Małgosia Busz, Barents.pl
Wciąż żywe wspomnienia wojny. Górski Karabach. fot. © Roman Stanek, Barents.pl
Wciąż żywe wspomnienia wojny. Górski Karabach. fot. © Roman Stanek, Barents.pl

Zobacz też inne propozycje naszych ciekawych wyjazdów

ARMENIA

Wycieczka do Armenii

10-21.07. | 25.09.-6.10.
Armenia: objazdowe uroki kaukaskiej republiki © fot. Magda Załoga z Barents.pl
  • Objazdówka
  • Etyczne
ARMENIA

Aragac. Trekking w Armenii

22.06.-3/7.07. | 15.08.-26/30.08.2024
Trekking w Armenii, zwiedzanie Erywania i zdobywanie szczytu Aragac. fot. © Zdzisław Obiegała z Barents.pl
  • Trekking
  • Etyczne
GRUZJA i ARMENIA
KLASYKA!

Gruzja i Armenia: piękno Kaukazu

14-28.07. | 29.09.-13.10.
Dawit Garedża - kompleks monastyrów wydrążonych w skale fot. © Bogusław Stanaszek z Barents.pl
  • Objazdówka
  • Etyczne