Sylwester w Gruzji: Swanetia, Tbilisi, Imeretia i skalne miasta

• Niepowtarzalna sylwestrowa zabawa w pięknej Swanetii
• Tradycyjne gruzińskie supry w zimowej scenerii
• Znakomita zabawa w tradycyjnym gruzińskim stylu
• Tbilisi w gorączce przygotowań do prawosławnego Bożego Narodzenia
• Uszguli w śniegu, czyli najwyżej położona wioska w Europe
• Bordżomi. Sławny kurort i jego niezwykłe okolice

Gruzja urzeka o każdej porze roku. Latem przyciąga słońcem, subtropikalnym klimatem i niepowtarzalnymi górskimi ścieżkami, których przejść nie sposób wszystkich nawet przez lata. Jesienią gości zmęczonych wędrowców najwspanialszym winem, w tak wielu odmianach, że każdy znajdzie coś dla siebie. Wiosną to budząca się do życia przyroda, woda znowu zdobywająca panowanie nad naturą. A zimą? Oprócz coraz lepszych warunków narciarskich w górskich kurortach, to także wspaniałe miejsce, by powitać Nowy Rok!

Zapraszamy na poszerzoną ofertę wyjazdu do Gruzji na Nowy Rok i gruzińskie, prawosławne Boże Narodzenie! Będziemy mieć okazję poznać uroki kaukaskiej republiki z zupełnie odmiennej perspektywy. Ośnieżone szczyty Gór Swaneckich, piękne Uszba i Szchara, zimowe Bordżomi, a żeby zaznać trochę kultury również zwiedzanie skalnych miast w Wardzi i Uplyscyche. Niezwykła atmosfera świątecznego Tbilisi, a przede wszystkim niezapomniany wieczór sylwestrowy w Swanetii!

Zapisz się do naszego NEWSLETTERA, a informacje o terminach, nowościach i promocjach otrzymasz jako pierwszy! Ciekawostek podróżniczych szukaj też na naszych profilach INSTAGRAM i FB!

newsletter instagram facebook


Numer Trudność Termin Dni Cena Uwagi Rezerwacja
152-17 1
Od 28.12. do 07.01.
10 dni

4990

CENA PROMOCYJNA

>> CHCĘ JECHAĆ

RAMOWY PROGRAM WYJAZDU:

DZIEŃ 1-2 (czwartek-piątek)
Spotkanie na lotnisku w Warszawie. Bezpośrednim lotem dostaniemy się do stolicy Gruzji, Tbilisi. Stamtąd od razu przejedziemy do Gruzji Zachodniej, konkretnie do malowniczej wioski Gelati. Tam odpoczniemy, zwiedzimy okolice, w tym miasto Kutaisi, by wieczorem zasiąść do pierwszej powitalnej supry - tradycyjnej gruzińskiej uczty z obficie zastawionym stołem.

DZIEŃ 3 (sobota)
Niespiesznie wyruszymy w długą drogę do miejsca, gdzie mamy spędzić noc sylwestrową - pięknej Swanetii. Po drodze zobaczymy tamę na rzece Enguri, jedną z najwyższych na świecie. Podziwiać będziemy dwa wierzchołki Uszby. Po południu dotrzemy do Mestii. Dla chętnych małe zwiedzanie miasteczka.

DZIEŃ 4 (niedziela)
Poranek spędzimy podziwiając piękno swańskich gór. Dla chętnych delikatny trekking pod lodowiec Czalaadi. Popołudnie spędzimy na przygotowaniu się do ostatniej nocy roku. Noc sylwestrową spędzimy w uroczej restauracji, gdzie towarzyszyć nam będzie tradycyjna gruzińska muzyka i taniec, a zabawę wspierać będzie nieograniczona ilość wina i czaczy.

DZIEŃ 5 (poniedziałek)
Dzień zapewne zaczniemy późno :) Dla chętnych możliwość szusowania po stokach Tetnuldi i Hacwali. Dla pozostałych leniwe spędzanie czasu na spacerach.

DZIEŃ 6 (wtorek)
Wycieczka do najwyżej położonej wioski w Europie - Uszguli (UNESCO). Całodzienny przejazd w dwie strony samochodami terenowymi, umilą nam niezwykłe widoki oraz majestat Szchary, najwyższej góry Gruzji.

Chętni narciarze mogą skorzystać z okazji i ten dzień również wykorzystać na szusowanie po nowych, dobrze przygotowanych trasach.

DZIEŃ 7 (środa)
Opuszczamy Swanetię, choć to nie koniec atrakcji, które nas czekają. Czeka nas długi, choć widokowo niezapomniany przejazd do Bordżomi, słynnego gruzińskiego uzdrowiska, uwielbianego przez carskich urzędników i ziemian. Dzień spędzimy na spokojnych spacerach po okolicach. Chętni również tu mogą korzystać z tras narciarskich.

DZIEŃ 8 (czwartek)
Rano wyruszymy na wycieczkę do Wardzi, słynnego skalnego miasta, a zarazem twierdzy chroniącej gruzińską krainę Mescheti przed najazdami wrogów. Po powrocie zjemy lunch i wyruszymy do drugiego ciekawego zabytku - skalnego miasta Uplyscyche, gdzie znalezione jedne z najstarszych śladów cywilizacji na terenie Gruzji. Późnym wieczorem dotrzemy do Tbilisi, gdzie czeka nas zasłużony odpoczynek.

Również tego dnia, dla tych którzy preferują aktywny wypoczynek od zwiedzania, możliwość porannego szusowania w Bordżomi lub Bakuriani.

DZIEŃ 9 (piątek)
Dzień zwiedzania Tbilisi. To ostatni dzień przygotowań do prawosławnego Bożego Narodzenia, więc będziemy mieć okazję tę gorączkę obserwować. Będziemy mieli okazję zobaczyć piękną panoramę z najwyższego wzgórza miasta Mtacmindy. Obejdziemy najważniejsze zabytki, w tym twierdzę Narikala i Stare Miasto. Zobaczymy słynne miasto z innej perspektywy - pełne jeszcze noworocznej atmosfery i świętujące już Boże Narodzenie.

DZIEŃ 10 (sobota)
Rano wybierzemy się do Dawid Garedża. Zobaczymy niezwykły klasztor wykuty w skale na granicy z Azerbejdżanem. Po południu powrót do Tbilisi i pożegnalna kolacja w dzień gruzińskiego Bożego Narodzenia.

DZIEŃ 11 (niedziela)
Wcześnie rano wylot z Tbilisi bezpośrednim lotem do Warszawy.

ZAPEWNIAMY W CENIE WYCIECZKI:

• bilet lotniczy w dwie strony z wszystkimi opłatami

• opiekę polskojęzycznego pilota

• transport klimatyzowanym minibusem lub autokarem

• zakwaterowanie: 6x w pensjonatach lub domach gościnnych i 3x w hotelu

• wyżywienie: 9x śniadanie, 8x obiadokolacja, 1x kolacja w ramach imprezy sylwestrowej

• pakiety informacyjne i mapy

• obowiązkową gwarancję ubezpieczeniową biura podróży

• ubezpieczenie NNW i KL i ubezpieczenie bagażu do 200 Euro

• obowiązkową opłatę na państwowy Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) za każdą osobę

WE WŁASNYM ZAKRESIE:
Opłaty za wstępy do płatnych zabytków (około 30 EUR)

ZAKWATEROWANIE:
• Podczas wyjazdu 6x będziemy zakwaterowani w pensjonatach lub domach gościnnych, 3x w hotelu z osobną łazienką.
• Pokoje są dwuosobowe (jednak grupa znajomych lub indywidualni podróżnicy o tej samej płci mogą być zakwaterowani też w pokojach trzy- lub czteroosobowych).
• Dla chętnych istnieje możliwość pokoju jednoosobowego przy dopłacie 1000 PLN za pobyt.

WYŻYWIENIE:
• W cenie wycieczki zapewnione jest każdego dnia śniadanie oraz obiadokolacja.
• W cenie jest również impreza sylwestrowa.

TRANSPORT:
Do dyspozycji podczas całej wycieczki będziemy mieć wygodny minibus lub autokar z klimatyzacją.

GRUPA:
Im nas więcej, tym zabawa lepsza!

KLIMAT:
W miejscach które odwiedzimy, pogoda jest bardzo zróżnicowana. W Wysokim Kaukazie, w tym okresie temperatura spada czasem do -15 stopni Celsjusza. Z kolei Kachetia, Imeretia i Tbilisi to najcieplejsze regiony Gruzji. Zwykle na przełomie grudnia i stycznia temperatura waha się tam od 0 do 10 stopni Celsjusza. Na pustyni przy Dawid Garedża w tym okresie zdarza się silny wiatr.

MIEJSCE WYLOTU:
Miejscem rozpoczęcia wycieczki jest Warszawa - lotnisko Chopina. Dla klientów mieszkających za granicą możemy zorganizować (za dopłatą) przelot z innego miejsca w Europie wprost do Gruzji.

INNE:
• Dni i punkty programu wyjazdu mogą się zmienić w zależności od terminu wylotu lub w wyniku sytuacji na miejscu.
• Zapoznaj się z zasadami, jak zapisać się na wycieczkę oraz z ogólnymi warunkami uczestnictwa w wycieczce.
• Organizatorem wycieczki jest Barents.pl - Biuro Aktywnych Podróży.

ZOBACZ TEŻ INNE PROPOZYCJE NASZYCH CIEKAWYCH WYJAZDÓW

Sylwester i Nowy Rok na Zakarpaciu © Ivo Dokoupil dla Barents.pl
UKRAINA
HIT SEZONU!

Sylwester i Nowy Rok na Zakarpaciu

Zapisy na Sylwestra 2018/19 otwarte :-) !
Cminda Sameba (Święta Trójca). Prawosławny klasztor położony w pobliżu miasteczka Stepancminda (dawniej Kazbegi) © Iza Majchrzak Barents.pl
GRUZJA

Krótki Sylwester w Gruzji

wkrótce zapisy na Sylwestra 2018/19
Sylwester w rumuńskim Banacie. © Ivo Dokoupil, Barents.pl
RUMUNIA

Sylwester w Banacie

wkrótce zapisy na Sylwestra 2018/19