fbpx Wycieczka do Armenii: w cieniu Araratu | Wycieczka do Armenii

Wycieczka do Armenii: w cieniu Araratu

Wspaniałe górskie krajobrazy Armenii. Armenia: wycieczka przez historię i przyrodę Wyżyny Armeńskiej fot. © Barents.pl
• Zachwycające zabytki z listy UNESCO - Hagpat, Sanahin i Gegard
• Tętniący życiem Erywań z szeregiem uznanych muzeów i galerii
• Najdłuższa okrężna kolejka linowa na świecie "Skrzydła Tatewu"
• Spokojne zwiedzanie dla każdego!

Armenia. Kraj starodawnych kościołów i klasztorów na szczytach gór. Kolebka chrześcijaństwa i jedna z wielu wysp posowieckości. Wciąż zmieniający się zaskakujący Erywań pełen sztuki współczesnej na ulicach i odcięte od świata wioski w górach. Położone prawie 2000 m n.p.m górskie jezioro Sewan i twierdze strzegące dostępu do ciągle oblężonych przez wrogów prowincji. Skalne miasta i tajemnicze megality. Chaczkary, zdobne kamienie nagrobne i upadające industrialne przestrzenie byłych kopalń.

To wszystko i jeszcze więcej, czeka w niewielkiej kaukaskiej republice, która w przeciwieństwie do Gruzji, swej północnej sąsiadki, nadal pozostaje nieodkryta. Jak zwykle z Barents.pl, będziecie mieli okazję poznać lokalną kulturę i obyczaje, obcować z ludźmi, którzy, miejmy nadzieję, zechcą się z Wami podzielić kolorowymi opowieściami o swoim życiu, a także przekazywanych z pokolenia na pokolenia opowieściach o mieleniu kawy, piciu koniaku, który wcale nie musi być gorszy, jeśli nie pochodzi z prowincji Cognac. Pojawią się na pewno i bardziej refleksyjne momenty - wspomnienia wojny o Górski Karabach, którego przyszłość daleka jest od pewności, a także traumatyczne szepty o ormiańskim ludobójstwie.

Odwiedźcie z nami jeden z najbardziej fascynujących krajów zachodniej Azji (a może kraniec Europy?). Długa historia i bogata kultura na pewno Was zachwycą.

Trasa tej wycieczki do Armenii prowadzi z dala od terenów granicznych z Azerbejdżanem - wschodniej części prowincji Tawusz, korytarza laczyńskiego, okupowanych terenów Kelbadżaru oraz samego Górskiego Karabachu.

Klasztor Hachpat (Haghpat) to zabytkowy ormiański klasztor z X-XIII w. Wycieczka do Armenii fot. © Barents.pl
Nina Hovnanian Couture - skarby Armenii. Wycieczka do Armenii fot. © Barents.pl

Terminy wycieczek

Numer Trudność Termin Dni Cena Uwagi Rezerwacja
170-24 1 Od 10.07.2024 do 21.07.2024 12

6990 PLN

Chcę jechać
171-24 1 Od 25.09.2024 do 06.10.2024 12

6990 PLN

Chcę jechać
Wyśmienita lokalna kuchnia i niepowtarzalny smak ormiańskiego koniaku i tutowki. Wycieczka do Armenii fot. © Barents.pl
Ormiańskie chaczkary. Wycieczka do Armenii fot. © Barents.pl

ramowy-program-wyjazdu RAMOWY PROGRAM WYJAZDU:

DZIEŃ 1-2
Spotkanie na Lotnisku Chopina w Warszawie. Nocny przelot do Erywania. Odpoczynek w hotelu. Zwiedzanie stolicy. Wizyta w Kaskadach, niezwykłym w formie muzeum sztuki współczesnej. Spacer bulwarami i parkami stolicy ze zwiedzaniem i zakupami na Wernisażu - stylowym targu staroci. Zwiedzanie Niebieskiego Meczetu przy głównej arterii miasta - Alei Mesropa Masztoca. Odwiedziny w przepięknym domu-muzeum artysty Siergieja Paradżanowa

Możliwość zwiedzenia gorzelni koniaku, Muzeum Narodowego Armenii, muzeum i instytutu badań piśmiennictwa Matenadaran. Możliwa wycieczka do miejsca pamięci Cicernakaberd i skłaniającego do refleksji Muzeum Ludobójstwa.

DZIEŃ 3
Dzień rozpoczyna się od wizyty w przepięknym klasztorze Howhanawank nad kanionem rzeki Kasag. Przejazd koło Aragacu – najwyższej góry dzisiejszej Armenii. Zwiedzanie ruin starożytnej twierdzy Amberd. Wizyta w świątyni Jazydów w wiosce Aknalicz. Zwiedzanie Eczmiadzynu (UNESCO), gdzie ponoć znajdują się fragmenty Arki Noego, znalezione podczas wykopalisk archeologicznych w pobliskich ruinach świątyni Zwartnoc (UNESCO). Powrót na kolację i nocleg do Erywania.

DZIEŃ 4
Poranny przejazd i zwiedzanie zrekonstruowanej antycznej świątyni Garni. Stamtąd wybierzemy się na 7-kilometrowy spacer do ruin świątyni Hawuctar w pięknym kanionie rzeki Azat. Następnie czeka nas wizyta w kompleksie klasztornym Geghard o wspaniałej akustyce (UNESCO). Udamy się również do klasztoru Chor Wirap u podnóża góry Ararat, gdzie według legendy osiadła Arka Noego. Przejazd do Jegegnadzoru.

DZIEŃ 5
Wejście na twierdzę Smbataberd (7 km). Dla chętnych lekki trekking do klasztoru Tsachac Kar (11 km). Wizyta w rezerwacie przyrody Jeghegis, gdzie zwiedzimy cmentarz górskich Żydów. Zwiedzanie położonego na pustkowiu dwupiętrowego klasztoru Norawank. Przejazd do winnej doliny Areni, do małych piwniczek, gdzie spróbujemy lokalnego wina i specjałów kuchni. Powrót na noc do Jegegnadzoru.

DZIEŃ 6
Wizyta na polu prehistorycznych megalitów w Karahundż. Skrzydła Tatewu - najdłuższą okrężną kolejką linową na świecie (5,7 kilometra), udamy się do klasztoru Tatew - klejnotu gór, przepięknie umieszczonego nad kanionem rzeki Boritan. Odwiedzimy wieżę strażniczą przemienioną w punkt widokowy oraz Most Diabła przy ciepłych źródłach mineralnych, gdzie będzie możliwość kąpieli. Nocleg pod Tatewem.

DZIEŃ 7
Zwiedzanie opuszczonego miasteczka Chyndzoresk, do którego dostaniemy się po przejściu długiego mostu wiszącego nad kanionem. Zwiedzanie uzdrowiska z gorącymi źródłami mineralnymi. Lekki trekking (6 km) do klasztoru Gndewank, ukrytego głęboko w skalnym kanionie rzeki Arpa. Przejazd do Dżermuku.

DZIEŃ 8
Przejazd na przełęcz Wardananc do zachowanego karawanseraju Selim. Zwiedzanie Pola Tysiąca Chaczkarów - kamiennych krzyży na średniowiecznym cmentarzu Noratus. Przejazd do górskiego jeziora Sewan, położonego na wysokości niemal 2000 m n.p.m. W Martuni okazja do spróbowania lokalnych ryb. Zwiedzanie klasztoru Sewanawank położonego na małym półwyspie, z którego roztacza się widok na jezioro. Nocleg w malowniczej górskiej wiosce Martuni.

DZIEŃ 9
Rano z Martuni wyruszymy na północ, by dotrzeć do urzekającego kanionu Jenokawan. Wybierzemy się tam przyjemny 5-kilometrowy spacer. Przejazd do kompleksu klasztornego Goszawank. Stamtąd czeka nas lekki 6-kilometrowy trekking do górskiego jeziora Parz. Możliwa wizyta w interesującym klasztorze Hagharcin. Przejazd do górskiej stolicy Armenii Dilidżanu oraz zwiedzanie tego malowniczego miasteczka z urzekającą drewnianą zabudową.

DZIEŃ 10
Przejazd przez prowincję Lorri w północnej Armenii. Trasa wiedzie nad imponującym kanionem rzeki Debet. Zwiedzimy również piękny monastyr Odzun. Zwiedzanie warownego klasztoru Achtala z przepięknymi freskami, będącymi efektem skomplikowanej historii pogranicza. Wizyta w dwóch ważnych zabytkach średniowiecznego ormiańskiego chrześcijaństwa - klasztorach Haghpat i Sanahin (UNESCO). 8-kilometrowy trekking pomiędzy klasztorami. Nocleg w klimatycznym pensjonacie nad kanionem rzeki w postindustrialnej scenerii miasteczka Alawerdi. 

DZIEŃ 11-12
Powrót do Erywania. Czas na ostatnie zakupy oraz pożegnalną kolację w armeńskiej stolicy. Wczesnoporanny przelot powrotny do Polski.

Nie jedź sam! Poleć wyjazd znajomym:
Armenia, kolebka chrześcijaństwa i wielowiekowych tradycji. Wycieczka do Armenii fot. © Barents.pl
Wycieczka do Armenii fot. © Barents.pl

cena-zawiera ZAPEWNIAMY W CENIE WYCIECZKI:

• bilet na samolot wraz z opłatami lotniskowymi

• bagaż nadawany i podręczny zgodnie z limitem wagowym linii lotniczych

• opiekę polskojęzycznego pilota

• przewóz wygodnym minibusem z klimatyzacją

• zakwaterowanie w hotelach, pensjonatach lub domach rodzinnych

• wyżywienie: śniadania i obiadokolacje (z wyłączeniem Erywania)

• gwarancję ubezpieczeniową biura podróży

• pakiety informacyjne

• ubezpieczenie NNW i KL + ubezpieczenie bagażu

• obowiązkową opłatę na państwowy Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) za każdą osobę

• obowiązkową opłatę na państwowy Turystyczny Fundusz Pomocowy (TFP) za każdą osobę

• ubezpieczenie na wypadek zarażenia się wirusem (COVID-19) podczas pobytu za granicą

W Dilidżanie (Dilijan). Pomnik ku czci bohaterów sowieckiego filmu "Mimino". Panowie to Frunzik Mkrtchyan (Rubik Khachikyan), Yevgeny Leonov (Ivan Volokhov) i Vakhtang Kikabidze (Valiko Mizandari). Wycieczka do Armenii fot. © Barents.pl

we-wlasnym-zakresie WE WŁASNYM ZAKRESIE:
• częściowe wyżywienie (kolacje w Erywaniu oraz wyżywienie w ciągu dnia)
• test na obecność Covid-19 (jeżeli dotyczy)

fakultety WYDATKI FAKULTATYWNE:
• wstęp do zabytków, muzeów i na kolejkę linową (około 30 EUR)

zakwaterowanie ZAKWATEROWANIE:
W domach gościnnych, pensjonatach i w hotelach.

wyzywienie WYŻYWIENIE:
Armenia oferuje bardzo szeroki wachlarz przeróżnych potraw i dla wielbicieli mięs jak i wegetarian. Najpopularniejsze danie to szaszłyk i dolma. Ceny niższe niż w Polsce.

transport TRANSPORT:
Do dyspozycji będziemy mieć wygodny klimatyzowany minibus.

grupa GRUPA:
Jeździmy w małych grupach. Minimalna liczba osób na wycieczce wynosi 8, maksymalna 15/16.

pogoda POGODA:
Klimat suchy, kontynentalny, dużo słońca i mało opadów. Latem występują upały przekraczające 30°C w Kotlinie Ararackiej. Na pozostałych obszarach, w okresie letnim, średnie temperatury wynoszą 24-26°C. W górach jest chłodniej, około 15-20°C.

inne INNE:
• Dni i punkty programu wyjazdu mogą się zmienić w zależności od terminu wylotu lub w wyniku sytuacji na miejscu.
• Zapoznaj się z zasadami, jak zapisać się na wycieczkę oraz z ogólnymi warunkami uczestnictwa w wycieczce.
• Poczytaj o odpowiedzialnej turystyce.
• Organizatorem wycieczki jest Barents.pl - Biuro Aktywnych Podróży.
• ​Uwaga! W przypadku wprowadzenia ograniczeń uniemożliwiających realizację wycieczki, zwrot 100% wpłaconych pieniędzy realizujemy do 7 dni od dnia odwołania wycieczki.
• Polityka biura w związku z Covid-19 - Podróże w czasach COVID-19 z Barents.pl.

Zobacz film o Armenii: "The Colours of Armenia".
© Akop Channel

Wnętrze niezwykłego monastyru Geghard (Gegard) w Armenii. Wycieczka do Armenii fot. © Barents.pl
Chaczkary (kamienne krzyże) to jeden z największych symboli Armenii. Wycieczka do Armenii fot. © Barents.pl
Klimat Doliny Ararackiej sprzyja produkcji wyśmienitego koniaku. W fabryce koniaku "Ararat". Pierwsze dębowe beczki były sprowadzone z Francji. Wycieczka do Armenii fot. © Barents.pl
W fabryce koniaku "Ararat" w Erywaniu. Wycieczka do Armenii fot. © Barents.pl
Skalne miasteczko Khndzoresk. Wycieczka do Armenii © fot. Małgosia Busz, Barents.pl
Jezioro Sewan, ormiańskie morze :-) Armenia. Wycieczka do Armenii © fot. Małgosia Busz, Barents.pl
Stopnie trudności wycieczek Barents.pl
Wspaniałe górskie krajobrazy Armenii. Armenia: wycieczka przez historię i przyrodę Wyżyny Armeńskiej fot. © Barents.pl
Wspaniałe górskie krajobrazy Armenii. Armenia: wycieczka przez historię i przyrodę Wyżyny Armeńskiej fot. © Barents.pl
Klasztor Hachpat (Haghpat) to zabytkowy ormiański klasztor z X-XIII w. Wycieczka do Armenii fot. © Barents.pl
Klasztor Hachpat (Haghpat) to zabytkowy ormiański klasztor z X-XIII w. Wycieczka do Armenii fot. © Barents.pl
Nina Hovnanian Couture - skarby Armenii. Wycieczka do Armenii fot. © Barents.pl
Nina Hovnanian Couture - skarby Armenii. Wycieczka do Armenii fot. © Barents.pl
Wyśmienita lokalna kuchnia i niepowtarzalny smak ormiańskiego koniaku i tutowki. Wycieczka do Armenii fot. © Barents.pl
Wyśmienita lokalna kuchnia i niepowtarzalny smak ormiańskiego koniaku i tutowki. Wycieczka do Armenii fot. © Barents.pl
Ormiańskie chaczkary. Wycieczka do Armenii fot. © Barents.pl
Ormiańskie chaczkary. Wycieczka do Armenii fot. © Barents.pl
Armenia, kolebka chrześcijaństwa i wielowiekowych tradycji. Wycieczka do Armenii fot. © Barents.pl
Armenia, kolebka chrześcijaństwa i wielowiekowych tradycji. Wycieczka do Armenii fot. © Barents.pl
Wycieczka do Armenii fot. © Barents.pl
Wycieczka do Armenii fot. © Barents.pl
W Dilidżanie (Dilijan). Pomnik ku czci bohaterów sowieckiego filmu "Mimino". Panowie to Frunzik Mkrtchyan (Rubik Khachikyan), Yevgeny Leonov (Ivan Volokhov) i Vakhtang Kikabidze (Valiko Mizandari). Wycieczka do Armenii fot. © Barents.pl
W Dilidżanie (Dilijan). Pomnik ku czci bohaterów sowieckiego filmu "Mimino". Panowie to Frunzik Mkrtchyan (Rubik Khachikyan), Yevgeny Leonov (Ivan Volokhov) i Vakhtang Kikabidze (Valiko Mizandari). Wycieczka do Armenii fot. © Barents.pl
Wnętrze niezwykłego monastyru Geghard (Gegard) w Armenii. Wycieczka do Armenii fot. © Barents.pl
Wnętrze niezwykłego monastyru Geghard (Gegard) w Armenii. Wycieczka do Armenii fot. © Barents.pl
Chaczkary (kamienne krzyże) to jeden z największych symboli Armenii. Wycieczka do Armenii fot. © Barents.pl
Chaczkary (kamienne krzyże) to jeden z największych symboli Armenii. Wycieczka do Armenii fot. © Barents.pl
Klimat Doliny Ararackiej sprzyja produkcji wyśmienitego koniaku. W fabryce koniaku "Ararat". Pierwsze dębowe beczki były sprowadzone z Francji. Wycieczka do Armenii fot. © Barents.pl
Klimat Doliny Ararackiej sprzyja produkcji wyśmienitego koniaku. W fabryce koniaku "Ararat". Pierwsze dębowe beczki były sprowadzone z Francji. Wycieczka do Armenii fot. © Barents.pl
W fabryce koniaku "Ararat" w Erywaniu. Wycieczka do Armenii fot. © Barents.pl
W fabryce koniaku "Ararat" w Erywaniu. Wycieczka do Armenii fot. © Barents.pl
Skalne miasteczko Khndzoresk. Wycieczka do Armenii © fot. Małgosia Busz, Barents.pl
Skalne miasteczko Khndzoresk. Wycieczka do Armenii © fot. Małgosia Busz, Barents.pl
Jezioro Sewan, ormiańskie morze :-) Armenia. Wycieczka do Armenii © fot. Małgosia Busz, Barents.pl
Jezioro Sewan, ormiańskie morze :-) Armenia. Wycieczka do Armenii © fot. Małgosia Busz, Barents.pl
Stopnie trudności wycieczek Barents.pl
Stopnie trudności wycieczek Barents.pl
Armenia. Objazdowe uroki kaukaskiej republiki. © Barents.pl
Armenia. Objazdowe uroki kaukaskiej republiki. © Barents.pl
Armenia. Perła Kaukazu. Objazdowe uroki kaukaskiej republiki. © Barents.pl
Armenia. Perła Kaukazu. Objazdowe uroki kaukaskiej republiki. © Barents.pl
Ciekawska świnka :-) Armenia. Objazdowe uroki kaukaskiej republiki. © Barents.pl
Ciekawska świnka :-) Armenia. Objazdowe uroki kaukaskiej republiki. © Barents.pl
Kuchnia ormiańska jest bardzo różnorodna i aromatyczna. Jest pikantna i stosuje się w niej dużo soli, pieprzu, czosnku, papryki, bazylii, kolendry, kminku i innych przypraw. Armenia. Objazdowe uroki kaukaskiej republiki. © Barents.pl
Kuchnia ormiańska jest bardzo różnorodna i aromatyczna. Jest pikantna i stosuje się w niej dużo soli, pieprzu, czosnku, papryki, bazylii, kolendry, kminku i innych przypraw. Armenia. Objazdowe uroki kaukaskiej republiki. © Barents.pl
Jeździmy po szlakach i poza turystycznymi ścieżkami, aby pokazać Wam wszystko, co w Armenii jest najpiękniejsze! Objazdowe uroki kaukaskiej republiki. © Barents.pl
Jeździmy po szlakach i poza turystycznymi ścieżkami, aby pokazać Wam wszystko, co w Armenii jest najpiękniejsze! Objazdowe uroki kaukaskiej republiki. © Barents.pl
Armenia to mały, kaukaski kraj o bogatej tradycji i wielowiekowej historii. Objazdowe uroki kaukaskiej republiki. © Barents.pl
Armenia to mały, kaukaski kraj o bogatej tradycji i wielowiekowej historii. Objazdowe uroki kaukaskiej republiki. © Barents.pl
W stronę świętej góry Ararat. Armenia. Objazdowe uroki kaukaskiej republiki. © Barents.pl
W stronę świętej góry Ararat. Armenia. Objazdowe uroki kaukaskiej republiki. © Barents.pl
Klasztor Tatew (Tatev) zbudowany został na skraju przepaści. Obecnie dojechać można do niego też kolejką linową „Wings of Tatew”, długą na jedyne 5750 metrów :-) Armenia. Objazdowe uroki kaukaskiej republiki. © Barents.pl
Klasztor Tatew (Tatev) zbudowany został na skraju przepaści. Obecnie dojechać można do niego też kolejką linową „Wings of Tatew”, długą na jedyne 5750 metrów :-) Armenia. Objazdowe uroki kaukaskiej republiki. © Barents.pl
Mets Anapad - ruiny kościoła w kanionie Vorotan widziane z wagonika kolejki linowej "Skrzydła Tatewu". Armenia. Objazdowe uroki kaukaskiej republiki. © Barents.pl
Mets Anapad - ruiny kościoła w kanionie Vorotan widziane z wagonika kolejki linowej "Skrzydła Tatewu". Armenia. Objazdowe uroki kaukaskiej republiki. © Barents.pl
"Wings of Tatew” ("Skrzydła Tatewu"), to wpisana do księgi rekordów Guinessa kolejka linowa o długości 5750 metrów. Armenia. Objazdowe uroki kaukaskiej republiki. © Barents.pl
"Wings of Tatew” ("Skrzydła Tatewu"), to wpisana do księgi rekordów Guinessa kolejka linowa o długości 5750 metrów. Armenia. Objazdowe uroki kaukaskiej republiki. © Barents.pl
Widok na okryte śniegiem szczyty Kaukazu z kolejki "Skrzydła Tatewu". W drodze do klasztoru Tatev. Armenia. Objazdowe uroki kaukaskiej republiki. © Barents.pl
Widok na okryte śniegiem szczyty Kaukazu z kolejki "Skrzydła Tatewu". W drodze do klasztoru Tatev. Armenia. Objazdowe uroki kaukaskiej republiki. © Barents.pl
Skały Starego Goris. Armenia. Objazdowe uroki kaukaskiej republiki. © Barents.pl
Skały Starego Goris. Armenia. Objazdowe uroki kaukaskiej republiki. © Barents.pl
W domu u naszych miejscowych przyjaciół. Armenia. Objazdowe uroki kaukaskiej republiki. © Barents.pl
W domu u naszych miejscowych przyjaciół. Armenia. Objazdowe uroki kaukaskiej republiki. © Barents.pl
Soczysta Armenia. Objazdowe uroki kaukaskiej republiki. © Barents.pl
Soczysta Armenia. Objazdowe uroki kaukaskiej republiki. © Barents.pl
Wnętrze jednego z licznych, zabytkowych i bardzo starych klasztorów w Armenii. Objazdowe uroki kaukaskiej republiki. © Barents.pl
Wnętrze jednego z licznych, zabytkowych i bardzo starych klasztorów w Armenii. Objazdowe uroki kaukaskiej republiki. © Barents.pl
Detale ormiańskiej architektury sakralnej. Armenia. Objazdowe uroki kaukaskiej republiki. © Barents.pl
Detale ormiańskiej architektury sakralnej. Armenia. Objazdowe uroki kaukaskiej republiki. © Barents.pl
Chaczkary - kamienne krzyże - spotkać można wszędzie na świecie, gdzie mieszkali lub mieszkają Ormianie. Armenia. Objazdowe uroki kaukaskiej republiki. © Barents.pl
Chaczkary - kamienne krzyże - spotkać można wszędzie na świecie, gdzie mieszkali lub mieszkają Ormianie. Armenia. Objazdowe uroki kaukaskiej republiki. © Barents.pl
Chaczkarów są dziesiątki tysięcy. Jednym z najwiekszych skupisk jest cmentarz Noratus. Armenia. Objazdowe uroki kaukaskiej republiki. © Barents.pl
Chaczkarów są dziesiątki tysięcy. Jednym z najwiekszych skupisk jest cmentarz Noratus. Armenia. Objazdowe uroki kaukaskiej republiki. © Barents.pl
Zdobienia wiejskich domów :-) Armenia. Objazdowe uroki kaukaskiej republiki. © Barents.pl
Zdobienia wiejskich domów :-) Armenia. Objazdowe uroki kaukaskiej republiki. © Barents.pl
Armenia. Objazdowe uroki kaukaskiej republiki. © Barents.pl
Armenia. Objazdowe uroki kaukaskiej republiki. © Barents.pl
Monastyr Haghpat (Hagpat / Haghpatavank) to inaczej „Piękny Klasztor”. Monastyr jest nadal czynny. Został założony w 976 r. Wycieczka do Armenii. Objazdowe uroki kaukaskiej republiki. © Barents.pl
Monastyr Haghpat (Hagpat / Haghpatavank) to inaczej „Piękny Klasztor”. Monastyr jest nadal czynny. Został założony w 976 r. Wycieczka do Armenii. Objazdowe uroki kaukaskiej republiki. © Barents.pl
Ścieżkami parku narodowego Dilidżan (Dilijan) dochodzimy do klasztoru Hagarcin (Hagharcin / Haghartsin), pochodzącego z X-XIII wieku. Armenia. Objazdowe uroki kaukaskiej republiki. © Barents.pl
Ścieżkami parku narodowego Dilidżan (Dilijan) dochodzimy do klasztoru Hagarcin (Hagharcin / Haghartsin), pochodzącego z X-XIII wieku. Armenia. Objazdowe uroki kaukaskiej republiki. © Barents.pl
Detale architektury sakralnej Armenii. Objazdowe uroki kaukaskiej republiki. © Barents.pl
Detale architektury sakralnej Armenii. Objazdowe uroki kaukaskiej republiki. © Barents.pl
Klasztor Sevanavank (Sewanawank) jest położony na malowniczym półwyspie górskiego jeziora Sewan (niemal 2000 m n.p.m.). Armenia. Objazdowe uroki kaukaskiej republiki. © Barents.pl
Klasztor Sevanavank (Sewanawank) jest położony na malowniczym półwyspie górskiego jeziora Sewan (niemal 2000 m n.p.m.). Armenia. Objazdowe uroki kaukaskiej republiki. © Barents.pl
Ararat - święta góra Ormian znajdująca sie obecnie poza granicami Armenii. Armenia. Objazdowe uroki kaukaskiej republiki. © Barents.pl
Ararat - święta góra Ormian znajdująca sie obecnie poza granicami Armenii. Armenia. Objazdowe uroki kaukaskiej republiki. © Barents.pl
Klasztor "Psalmów" czyli Saghmosawank [Saghmosavank], położony nad rzeką Kasach w prowincji Aragacotn w środkowej Armenii. Objazdowe uroki kaukaskiej republiki. © Barents.pl
Klasztor "Psalmów" czyli Saghmosawank [Saghmosavank], położony nad rzeką Kasach w prowincji Aragacotn w środkowej Armenii. Objazdowe uroki kaukaskiej republiki. © Barents.pl
Piękny widok na Ararat i Khor Virap. Armenia. Objazdowe uroki kaukaskiej republiki. © Grzegorz Opyt
Piękny widok na Ararat i Khor Virap. Armenia. Objazdowe uroki kaukaskiej republiki. © Grzegorz Opyt
Ararat. Armenia. Objazdowe uroki kaukaskiej republiki. © Grzegorz Opyt
Ararat. Armenia. Objazdowe uroki kaukaskiej republiki. © Grzegorz Opyt
Dżermuk (Jermuk). "Dżerm" ("Jerm") znaczy "gorące". Armenia. Objazdowe uroki kaukaskiej republiki. © Grzegorz Opyt
Dżermuk (Jermuk). "Dżerm" ("Jerm") znaczy "gorące". Armenia. Objazdowe uroki kaukaskiej republiki. © Grzegorz Opyt
Dżermuk (Jermuk) to całoroczne wysokogórskie uzdrowisko. Armenia. Objazdowe uroki kaukaskiej republiki. © Grzegorz Opyt
Dżermuk (Jermuk) to całoroczne wysokogórskie uzdrowisko. Armenia. Objazdowe uroki kaukaskiej republiki. © Grzegorz Opyt
Dżermuk (Jermuk). Postsowiecki obiekt sportowy. Armenia. Objazdowe uroki kaukaskiej republiki. © Grzegorz Opyt
Dżermuk (Jermuk). Postsowiecki obiekt sportowy. Armenia. Objazdowe uroki kaukaskiej republiki. © Grzegorz Opyt
Meczet w Erywaniu. Armenia. Objazdowe uroki kaukaskiej republiki. © Grzegorz Opyt
Meczet w Erywaniu. Armenia. Objazdowe uroki kaukaskiej republiki. © Grzegorz Opyt
Widok na Erywań i Ararat z miejsca pamięci Cicernakaberd i skłaniającego do refleksji Muzeum Ludobójstwa. Armenia. Objazdowe uroki kaukaskiej republiki. © Grzegorz Opyt
Widok na Erywań i Ararat z miejsca pamięci Cicernakaberd i skłaniającego do refleksji Muzeum Ludobójstwa. Armenia. Objazdowe uroki kaukaskiej republiki. © Grzegorz Opyt
Zachwycające zabytki z listy UNESCO - Hagpat (Hachpat, Haghpat). Armenia. Objazdowe uroki kaukaskiej republiki. © Grzegorz Opyt
Zachwycające zabytki z listy UNESCO - Hagpat (Hachpat, Haghpat). Armenia. Objazdowe uroki kaukaskiej republiki. © Grzegorz Opyt
Klasztor Sanahin - zabytkowy (UNESCO) ormiański klasztor z X wieku. Armenia. Objazdowe uroki kaukaskiej republiki. © Grzegorz Opyt
Klasztor Sanahin - zabytkowy (UNESCO) ormiański klasztor z X wieku. Armenia. Objazdowe uroki kaukaskiej republiki. © Grzegorz Opyt
Wieś Sanahin, prowincja Lorri w północnej Armenii. Objazdowe uroki kaukaskiej republiki. © Grzegorz Opyt
Wieś Sanahin, prowincja Lorri w północnej Armenii. Objazdowe uroki kaukaskiej republiki. © Grzegorz Opyt

Zobacz też inne propozycje naszych ciekawych wyjazdów

GRUZJA
KLASYKA!

Wycieczka do Gruzji

29.05.-9.06. | 2-13.07. | 14-25.08.
Tradycyjny gruziński strój. Wycieczka do Gruzji fot. © Roman Stanek, Barents.pl
  • Objazdówka
  • Etyczne
GRUZJA i ARMENIA
KLASYKA!

Gruzja i Armenia: piękno Kaukazu

14-28.07. | 29.09.-13.10.
Dawit Garedża - kompleks monastyrów wydrążonych w skale fot. © Bogusław Stanaszek z Barents.pl
  • Objazdówka
  • Etyczne
ARMENIA

Aragac. Trekking w Armenii

22.06.-3/7.07. | 15.08.-26/30.08.2024
Trekking w Armenii, zwiedzanie Erywania i zdobywanie szczytu Aragac. fot. © Zdzisław Obiegała z Barents.pl
  • Trekking
  • Etyczne